روحانی مشهور «حسن آقامیری» خلع لباس شد.
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

روحانی مشهور «حسن آقامیری» خلع لباس شد.

وضعیت متفاوت دو روحانی؛ چرا با حسن آقامیری و محمدرضا زائری برخورد شد؟

فراروخبرگزاری فرارو
وضعیت متفاوت دو روحانی؛ چرا با حسن آقامیری و محمدرضا زائری برخورد شد؟
حسن آقامیری از طریق ایراد سخنرانی‌های انتقادی و گا‌ها جنجالی و انتشار کلیپ‌هایش در شبکه‌های اجتماعی معروف شده و طرفداران زیادی خصوصا در میان نسل جوان دارد. منبر‌های او معمولا به صورت زنده از صفحه‌اش پخش می‌شوند و کلیپ‌هایی نیز توسط دوستداران او از سخنرانی‌هایش منتشر می‌شوند که معمولا بازدیدکننده‌های قابل توجهی دارند.

فرارو- در روز‌های اخیر برخورد با دو روحانی مشهور در فضای مجازی و رسانه‌ها جنجال ساز شده است. محمدرضا زائری و حسن آقامیری هر چند که رویکرد متفاوتی نسبت به مسائل دارند، اما اخیرا نحوه مواجهه با آن‌ها بحث برانگیز شده است. اولی از سوی صداوسیما ممنوع التصویر شده و تحت فشار مجلس شورای اسلامی قرار گرفته و دومی هم از سوی دادگاه خلع لباس و به حبس تعلیقی محکوم شده است. این دو روحانی چه کرده‌اند؟ و چرا با آن‌ها مقابله می‌شود؟

وضعیت متفاوت دو روحانی؛ چرا با حسن آقامیری و محمدرضا زائری برخورد شد؟ - 2

نگاه متفاوت آقامیری به مسائل باعث افزایش محبوبیت او شده است

به گزارش فرارو،روز گذشته حسن آقامیری روحانی مشهور در فضای مجازی خبر داد که از سوی دادگاه ویژه روحانیت به «خلع لباس دائم» محکوم شده است.

آقامیری این خبر را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد و نوشت که این حکم با شکایت «دادستان ویژه تهران» توسط «قاضی شعبه دوم کیفری» در دادگاه ویژه صادر شده است. او گفت که علاوه بر خلع لباس به ۲ سال حبس هم محکوم شده که ۵ سال تعلیق شده است.

پس از انتشار این خبر در کمتر از یک روز ۲۰۰ هزار نفر به فالوئر‌های آقامیری اضافه شدند و حالا صفحه او در اینستاگرام یک میلیون ۴۰۰ هزار فالوئر دارد. صفحه تلگرام آقامیری بیش از ۲۰۰ هزار نفر دنبال کننده دارد.

حسن آقامیری از طریق ایراد سخنرانی‌های انتقادی و گا‌ها جنجالی و انتشار کلیپ‌هایش در شبکه‌های اجتماعی معروف شده و طرفداران زیادی خصوصا در میان نسل جوان دارد. منبر‌های او معمولا به صورت زنده از صفحه‌اش پخش می‌شوند و کلیپ‌هایی نیز توسط دوستداران او از سخنرانی‌هایش منتشر می‌شوند که معمولا بازدیدکننده‌های قابل توجهی دارند.

با این حال این روحانی جوان از سوی محافل رسمی و به ویژه جریان اصولگرا چهره محبوبی به حساب نمی‌آید.

چند سال پیش که تازه آقامیری در فضای مجازی گل کرده بوده خبرگزاری فارس او را روحانی «کم سواد» که به دنبال کسب شهرت است، معرفی کرد.

خبرگزاری ایرنا دلیل محکومیت آقامیری را سخنرانی‌ها و مصاحبه‌اش با روزنامه همشهری اعلام کرده است. بنا به نوشته این خبرگزاری بسیاری از مخالفان او با برگزاری سخنرانی‌ها و گذاشتن کامنت در فضای مجازی به نوع رفتار و گفتارش معترض شده بودند.

رسانه‌های منتقد آقامیری می‌گویند برخی سخنان او ضدیت آشکار با نص صریح قرآن دارد. این رسانه‌ها معتقدند آقای میری تفکری «انحرافی» و اسلام «تحریف شده» را تبلیغ می‌کند.

منتقدان این روحانی منابع اظهارات و سخنانش را زیر سوال می‌برند و می‌گویند، بسیاری از ادعاهایش بدون منبع معتبر است.

رسانه‌های منتقد برای تحقیر او از عنوان «روحانی تلگرامی» استفاده می‌کنند. عده‌ای می‌گویند او درس‌ها طلبگی را به سختی پشت سر گذاشته است.

خبرگزاری فارس درباره سخنان آقامیری نوشته است: «این روحانی جوان در حال انتشار تفکری ست که هرچند در نگاه اول به ظاهر برای مخاطبان خصوصا نسل جوان، زیبا به نظر می‌آید، اما نتایج فاسد و مخربی در پی‌خواهد داشت، زیرا علی‌رغم برخی نکات صحیح که در بین سخنان این روحانی یافت می‌شود هسته مرکزی این تفکر به دلیل ضدیت با قرآن کریم و روایات اهل بیت علیهم السلام عمیقا فاسد است.»

این خبرگزاری افزود: «علاوه بر این، دیدگاه ایشان نسبت به جزئیات واقعه عاشورا و تلاش برای تغییر دادن چهره این واقعه از یک الگو، برای مبارزه حق و باطل به یک اتفاق منفعل و سکولار زنگ خطریست که از چند سال قبل توسط رهبر انقلاب به صدا درآمده بود. بسیار جای تأسف است که یک روحانی بر فراز منبر و با استفاده از ظرفیت عمیق مجالس عزاداری در شهر قم که پایتخت تشیع است علنا واقعیت عاشورا را وارونه جلوه می‌دهد و مسلمات عقاید شیعه را تخطئه می‌کند.»

این در حالی است که هواداران آقامیری معتقدند که این روحانی نگاهشان را به مقوله دین و رحمانیت خداوند تغییر داده است و او را دوست دارند و سخنرانی‌هایش را دنبال می‌کنند. آن‌ها می‌گویند سخنرانی‌های او نسبت به سایر روحانیون «متفاوت‌تر» و «دلنشین‌تر» است.

وضعیت متفاوت دو روحانی؛ چرا با حسن آقامیری و محمدرضا زائری برخورد شد؟ - 17

آقا میری چه می‌گوید؟

این روحانی برخلاف هم صنفانش از فضای مجازی به عنوان رسانه خود استفاده می‌کند. از سویی دیگر او از منتقدان حوزه‌ها و صنف روحانیت است. او در یکی از کلیپ‌های مشهورش می‌گوید: «اهل بیت (ع) کار می‌کردند؛ اما برخی تصور می‌کنند که اهل بیت (ع) دست به خاک می‌زدند طلا می‌شد و کاری انجام نمی‌دادند؛ در حالی که این‌گونه نیست همه آن‌ها شاغل بودند … در یکی از هیئت‌های قم سؤال کردم که شغل حضرت ابوالفضل (ع) چه بود؟ هیچ کس نمی‌دانست. به آن‌ها گفتم می‌دانید چرا نمی‌دانید؟ چون نمی‌دانید شغل من و امثال من چیست؛ چون اگر حضرت ابوالفضل (ع) شغل داشته باشد حاج آقا هم باید شغل داشته باشد؛ بنابراین ابوالفضل ذهن شما باید بیکار باشد تا بیکاری ما [روحانیون] توجیه شود.»

درآمد سیدحسن آقامیری وابسته به روحانیت نیست. او کار و کاسبی شخصی خودش را دارد. به گفته خودش مشاور یک شرکت خصوصی است و کار آزاد هم دارد. او به مجله «همشهری جوان» گفته از حوزه علمیه شهریه نمی‌گیرد و تحت پوشش بیمه حوزه هم نیست. او همچنین گفته است که نه به منبر وابستگی دارد و نه به درآمد حاصل از آن.

او به نقد هیات‌های عزاداری و برخی تندرو‌یهای در حوزه مذهب هم پرداخته است. مواضع آقامیری درباره پخش فیلم بازجویی دخترانی که به جرم رقصیدن بازداشت شده بودند و ماجرای اسیدپاشی اصفهان در افزایش محبوبیت او موثر بوده است.

انتشار تصاویر بدون لباس روحانیت از خود و همچنین تصاویر فرزندانش در صفحه اینستاگرام او مورد توجه مخاطبان قرار گرفته است.

آقامیری در سخنرانی دیگری گفته است: «یه خدایی براتون درست کردند که ایستاده آدما رو آویزون کنه، بسوزونه، آب جوش بهشون بده بخورن. اینا چرندیاته بهتون می‌گن. یه مشت دری وری بهتون میگن.» خبرگزاری فارس در نقد این اظهار نظر آن را «انکار بدیهیات آیات قرآن» خوانده است.

او در جایی دیگر انتقاد تندی به یکی از شرکت‌های خودروسازان کرد و گفت: «ایران‌خودرو یه قرآن می‌ذاره تو داشبورد! خجالت داره. اون خیانت به قرآنه. تو کارت رو قرآنی انجام بده. اونی که ماشین قرآنی تولید می‌کنه «بنز» و «بی‌ام و» آلمان هست نه تو!»

این روحانی اخیرا در سخنرانی هایش از برخی رفتار‌های سوداگرانه از جمله تلاش همه‌گانی برای خرید و فروش دلار و احتکار کالا در جامعه برای کسب سود به شدت انتقاد کرده که بازتاب گسترده‌ای داشته است.

برخورد دستگاه قضایی با آقامیری با واکنش‌های فراوانی در فضای مجازی روبه رو شده است. جدای از انتقاد کاربران عادی و شهروندان از حکم صادرشده علیه او چهره‌های مشهور و برخی سیاستمداران نیز از این حکم انتقاد کرده‌اند.

معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در حمایت از آقامیری توییت کرد: «امیدوارم این رای در مرحله تجدیدنظر بشکند. آقای سیدحسن آقامیری زبان جوانان را خوب می‌داند. جلب اعتماد جوانان دهه هفتادی و هشتادی و گفتگو با آن‌ها هنر کمی نیست. خدانگهدارت باشد سید.»

سید احمد خمینی نیز در نوشته خطاب به اقای میری تاکید کرده که با این حکم «عزیزتر می‌شوی».در این بین البته عده‌ای نیز از برخورد با او دفاع کرده‌اند و تفکرات او را «انحرافی» دانسته‌اند.

وضعیت متفاوت دو روحانی؛ چرا با حسن آقامیری و محمدرضا زائری برخورد شد؟ - 30

محمدرضا زائری اخیرا تحت فشار مجلس شورای اسلامی ممنوع التصویر شد

وضعیت مشابه محمد رضا زائری

دیگر روحانی که این روز‌ها در کانون توجه افکار عمومی قرار گرفته، محمدرضا زائری روزنامه نگار و پژوهشگر است. اظهارات او در برنامه تلویزیونی «فرمول یک» در شب یلدا جنجال بزرگی به پا کرد و مجلس شورای اسلامی به عنوان شاکی سخنان او تذکر جدی به صداوسیما داد. حتی علی ضیا مجری برنامه «فرمول یک» به جلسه‌ای با نمایندگان احضار شد.

این تذکر و موجی که نمایندگان مجلس علیه زائری ایجاد کرده بودند باعث شد که ریاست سازمان صداوسیما این روحانی را ممنوع التصویر کند.

اما زائری چه گفته بود که اینگونه نمایندگان برآشفته شدند. او در برنامه شب یلدا با اشاره به ماجرای جنجالی نماینده سراوان در گمرک و حمایت مجلس از این نماینده گفت: «شرم بر این مجلس، شرم بر این مسئولین، شرم بر کسانی که به جای درد مردم مسئله شان این است که فیلم را چه کسی گرفته است و برویم پدر او را دربیاوریم! من به عنوان یک آخوند شما به عنوان یک مجری همه ما باید به خودمان بگوییم کجا داریم می‌رویم و چه بلایی قرار است سر بچه‌هایمان بیاید.»

با وجود اینکه نمایندگان احضار مجری و برخی منابع ممنوع التصویری زائری را تکذیب کرده‌اند، اما شواهد نشان می‌دهد تمام این ماجرا‌ها صحت داشته و زائری پس از این سخنان تحت فشار قرار گرفته است.

پیشتر نیز در ماه محرم محمد رضا زائری در رنجنامه‌ای در کانال تلگرام خود از ایجاد ممنوعیت در منبر ماه محرم و همچنین حضور در یک برنامه تلویزیونی خبر داد.

زائری در رنجنامه خود نوشت: «صبح مسؤولان هیأت‌هایی که در دهه اول محرم قرار بود بروم تماس گرفتند و گفتند که تحت فشار هستند برای لغو سخنرانی‌های من! بعداز ظهر تهیه کننده برنامه تلویزیون زنگ زد و با ناراحتی گفت: ضبط برنامه شما را لغو کرده‌اند! عصر هم مسؤول هیأتی که دهه دوم قول داده بودم تماس گرفت و عذرخواهی و اظهار ناراحتی!»

او همچنین از شنود مکالمات تلفنی خود نیز در این رنجنامه انتقاد کرد.

محمدرضا زائری نیز همچون آقامیری از روحانیون شناخته شده در فضای مجازی و رسانه هاست. کانال تلگرام او حدود ۳۰ هزار ممبر دارد و صفحه اینستاگرامش نیز بیش از ۱۳۰ هزار فالوئر. او حساب توئیتر فعالی نیز دارد. سخنان او همیشه بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌ها دارد.

در ماجرای محکومیت آقامیری زائری با وجود اختلافات فکری و روشی با آقامیری از جمله منتقدان محکومیت اوست و مطالبی در نقد آن در کانال تلگرام خود منتشر کرده است.نحوه برخورد با دو روحانی مشهور و مورد قبول افکار عمومی در روزهای اخیر باز هم این بحث جدی را به وجود آورده که حد و مرز آزادی بیان در کشور کجاست؟ تفکرات چه کسانی تحمل می‌شود؟ و اساسا متفاوت سخن گفتند چه تبعاتی دارد؟ بیشتر بخوانید:سه جنجال تازه در تلویزیونماجرای ممنوع‌المنبری محمدرضا زائری

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش سلبریتی‌ها به خلع لباس «حسن آقامیری» / از امیدحاجیلی تا سردار آزمون

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
واکنش سلبریتی‌ها به خلع لباس «حسن آقامیری» / از امیدحاجیلی تا سردار آزمون
خلع لباس شدن حجت‌الاسلام سیدحسن آقامیری و حکم قضایی برای او از دیروز تا کنون بازتاب‌های زیادی در شبکه‌های اجتماعی داشته است.

به گزارش خبرآنلاین، بخشی از این واکنش‌ها اما زیر پست آقامیری شکل گرفت. تا جایی که سردار آزمون از تمرین تیم ملی ایران برای او کامنت گذاشت و چهره‌هایی مانند سید احمد خمینی، امید حاجیلی و برخی فالوورنس‌های اینستاگرام نیز کامنت‌هایی زیر پست او داشتند که در ادامه مشاهده می‌کنید.

واکنش سلبریتی‌ها به خلع لباس «حسن آقامیری» / از امیدحاجیلی تا سردار آزمون - 1واکنش سلبریتی‌ها به خلع لباس «حسن آقامیری» / از امیدحاجیلی تا سردار آزمون - 4

خواندن خبر در سایت منبع

«حسن آقامیری» روحانی تلگرامی کیست؟

ایسناخبرگزاری ایسنا
«حسن آقامیری» روحانی تلگرامی کیست؟
مخالفان او اسمش را گذاشته‌اند: «روحانی تلگرامی»! و او را یک آخوند منحرف می‌دانند اما طرفدارانش او را یک روحانی متفاوت می‌دانند و معتقدند که او آخوند روشنفکر زمانه خودش است.

سیدحسن آقامیری یکی از روحانیون معروف چند سال اخیر بویژه در میان جوانان است و از تمام ظرفیت‌های رسانه‌های موبایلی امروز برای به اشتراک گذاشتن سخنرانی‌هایش استفاده می‌کند. صفحه اینستاگرام او بیش از یک‌ میلیون و ۳۰۰ هزار دنبال‌کننده دارد. منبرهای او معمولا به صورت زنده از صفحه‌اش پخش می‌شوند و کلیپ‌هایی نیز توسط دوستداران او از سخنرانی‌هایش منتشر می‌شوند که معمولا بازدیدکننده‌های قابل توجهی دارند.

«حسن آقامیری» روحانی تلگرامی کیست؟ - 2

درآمد سیدحسن آقامیری وابسته به روحانیت نیست. او کار و کاسبی شخصی خودش را دارد. به گفته خودش مشاور یک شرکت خصوصی است و کار آزاد هم دارد. او به مجله «همشهری جوان» گفته از حوزه علمیه شهریه نمی‌گیرد و تحت پوشش بیمه حوزه هم نیست. او همچنین گفته است که نه به منبر وابستگی دارد و نه به درآمد حاصل از آن.

اما از آنجا که محوریت سخنرانی‌هایی آقامیری همیشه تکیه بر صفت «رحمانیت» خداوند دارد و کمتر از عذاب الهی و جهنم سخن می‌گوید باعث شده است که افراد زیادی مخالف او باشند. مخالفانش می‌گویند که او یک آخوند ولنگار است و برای لاکچری‌ها و بی‌قید و بندها سخنرانی می‌کند. مخالفان آقامیری معتقدند او فقط بلد است خوب حرف بزند وگرنه اصلا حرف‌های خوبی نمی‌زند؛ برای همین هم هست که جوانان طرفدارش هستند.

طرفداران آقامیری اما معتقدند که این روحانی نگاهشان را به مقوله دین و رحمانیت خداوند تغییر داده است و او را دوست دارند و سخنرانی‌هایش را دنبال می‌کنند. طرفداران آقامیری می‌گویند سخنرانی‌های او نسبت به سایر روحانیون متفاوت‌تر و دلنشین‌تر است.

آقامیری درباره پامنبری‌های جوانش که طرفداران پر و پاقرص او هستند، می‌گوید: «اینکه عده‌ای که پای هیچ منبری نمی‌نشینند اما پای منبر من می‌نشینند، شاید درست باشد اما من آنها را انتخاب نکرده‌ام. من کاری به آنها نداشته‌ام و خودشان آمده‌اند. حضورشان برای من افتخار است و البته قدردانشان هستم اما من با هدف جذب آنها حرفی نزده‌ام. من برای کسی کارت دعوت نفرستاده‌ام.»

این کشمکش بین مخالفان و موافقان او سال‌هاست که وجود دارد اما در نهایت زور مخالفان چربید و حسن آقامیری روز شنبه ۲۲ دی از «خلع لباس دائم» خود خبر داد. او این خبر را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد و نوشت: «بعد از ده پانزده سال بردن و آوردن و بازداشت‌کردن و ریختن تو محل کار و انفردای و با شکایت دادستان ویژه تهران و به حکم قاضی شعبه دوم کیفری در دادگاه ویژه به ریاست دادستان کل کشور آقای منتظری بالاخره آقایون حکمشون رو صادر کردند. دو سال زندان که البته لطف کردند ۵ سال تعلیقش کردند. و خلع لباس دائم …»

پس از انتشار این مطلب از سوی آقامیری، سیداحمد خمینی بلافاصله به این موضوع واکنش نشان داد و خطاب به آقامیری نوشت: «تن آدمی شریف است به جان آدمیت، نه همین لباس زیباست نشان آدمیت … سیدجان عزیزتر می‌شی. خودت و خدای خودت قاضی اول و آخرین. نه اینکه هر کی محکوم بوده سالم بوده اما اکثر آدمای سالم محکومند. عزت و ذلت خدا می‌ده و توی این دنیا همین محبت‌های مردمه که همیشه همراهته. خوش باش که ظالم نبرد راه به منزل … یاحق»

«حسن آقامیری» روحانی تلگرامی کیست؟ - 10

معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری نیز در حمایت از آقامیری توییت کرد: «امیدوارم این رای در مرحله تجدیدنظر بشکند. آقای سیدحسن آقامیری زبان جوانان را خوب می‌داند. جلب اعتماد جوانان دهه هفتادی و هشتادی و گفت‌وگو با آنها هنر کمی نیست. خدانگهدارت باشد سید.»

جرم او هتک حیثیت روحانیت، تشویش اذهان عمومی و توهین به مقدسات عنوان شده است.

آقامیری پیش از خلع لباس در گفت‌وگویی اظهار کرده بود: «من روحانیت نیستم! من «حسن آقامیری» ام. صفحه‌ شخصی من چه ربطی داره به صنف من؟ من نماینده‌ صنف خودم نیستم. سخنگویش هم نیستم. من یک آدمم. در خانه‌ام بابا هستم، یک جا داداش هستم، یک جا رفیقم. ربطی به لباس ندارد.»

اما آقامیری چه می‌گوید؟ در ادامه گزیده‌ای از برخی سخنرانی‌های آقامیری را درباره مسائل مختلف با هم مرور می‌کنیم:

آقامیری در یکی از سخنرانی‌هایش گفته است: ‌ «… اهل بیت (ع) کار می‌کردند اما برخی تصور می‌کنند که اهل بیت (ع) دست به خاک می‌زدند طلا می‌شد و کاری انجام نمی‌دادند؛ در حالی که این‌گونه نیست. همه آنها شاغل بودند. در یکی از هیئت‌های قم سؤال کردم که شغل حضرت ابوالفضل (ع) چه بود؟ هیچ‌کس نمی‌دانست. به آنها گفتم می‌دانید چرا نمی‌دانید؟ چون نمی‌دانید شغل من و امثال من چیست؛ چون اگر حضرت ابوالفضل (ع) شغل داشته باشد حاج آقا هم باید شغل داشته باشد؛ بنابراین ابوالفضل ذهن شما باید بیکار باشد تا بیکاری ما [روحانیون] توجیه شود.»

آقامیری در سخنرانی دیگر گفته است: «یه خدایی براتون درست کردند که ایستاده آدما رو آویزون کنه، بسوزونه، آب جوش بهشون بده بخورن. اینا چرندیاته بهتون می‌گن. یه مشت دری وری بهتون میگن.»

او در یکی دیگر از سخنرانی‌هایش انتقاد تندی به یکی از شرکت‌های خودروسازی ایرانی کرد و گفت: «ایران‌خودرو یه قرآن می‌ذاره تو داشبورد! خجالت داره. اون خیانت به قرآنه. تو کارت رو قرآنی انجام بده. اونی که ماشین قرآنی تولید می‌کنه «بنز» و «بی‌ام و» آلمان هست نه تو!»

او در سخنرانی دیگری درباره مساجد گفته است: «اگر مسجد به روش پیامبر اداره می‌شد، گنبد و بارگاه نداشت. گنبد می‌خواد چیکار مسجد؟ مناره می‌خواد چیکار؟ اینا یه زمانی تدابیری بود برای سرما و گرمای مسجد. الان که کولرگازی اومده. چند میلیارد خرج مناره‌های مساجد قم شده؟ با این پول‌ چه‌کارهایی نمی‌شد کرد؟ چرا مسجد رو با فکر نمی‌سازید؟ مسجد می‌سازن با ظرفیت ۲ هزارنفر اونوقت پارکینگ نداره! بعد ماشینا میان پارک می‌کنن جلو زندگی مردم. اون وقت اونا هم هی لعن می‌کنن که مسجد براشون دردسر درست کرده. تحقیق بکنید راجع به آزار مساجد برای مردم. از دوتا املاکی بپرسید! هر محلی که تو کوچه‌ش مسجد باشه قیمتش پایین‌تره!»

ایسنا - سهیلا صدیقی

خواندن خبر در سایت منبع

استوری آقامیری پس از دریافت حکم خلع لباس

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
استوری آقامیری پس از دریافت حکم خلع لباس
سید حسن آقامیری که روز گذشته با انتشار یک پست در صفحه شخصی اش در شبکه های اجتماعی از خلع لباس شدنش خبر داده بود، امروز تصویری متفاوت از خود منتشر کرد.

برترین‌ها: سید حسن آقامیری که روز گذشته با انتشار یک پست در صفحه شخصی اش در شبکه‌های اجتماعی از خلع لباس شدنش خبر داده بود، امروز تصویری متفاوت از خود منتشر کرد.

در همین رابطه یک مقام آگاه در دادسرای ویژه روحانیت اعلام کرد: این موضوع در دادگاه ویژه روحانیت تهران بررسی شده و حکم وی بدوی است و حق تجدید نظر دارد.

وی اتهام‌های آقای آقامیری در این پرونده را هتک حیثیت، توهین به مقدسات و تشویش اذهان عمومی دانست.

استوری آقامیری پس از دریافت حکم خلع لباس - 4

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش سید احمد خمینی به خلع لباس حسن آقا میری

فراروخبرگزاری فرارو
واکنش سید احمد خمینی به خلع لباس حسن آقا میری
احمد خمینی در واکنش به خلع لباس شدنش سید حسن آقا میری نوشت: تن آدمی شریف است به جان آدمیت، سید جان عزیزتر میشی

روحانی معروف، خلع لباس و به زندان محکوم شد+عکس

الفخبرگزاری الف
روحانی معروف، خلع لباس و به زندان محکوم شد+عکس
حسن آقامیری روحانی معروف در شبکه اجتماعی اینستاگرام، از خلع لباس دائمی خود خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین، او در اینستاگرام خود که ۱٫۲ میلیون نفر دنبال‌کننده دارد، نوشت با شکایت دادستان ویژه‌ی تهران و به حکم قاضی شعبه دوم کیفری در دادگاه ویژه به ریاست دادستان کل کشور به خلع لباس دائم محکوم شده است.

متن پست اینستاگرامی او از این قرار است: ««خلع لباس»

بعد از ده پانزده سال بردن و آوردن و بازداشت کردن و ریختن تو محل کار و انفردای و …

با شکایت دادستان ویژه‌ی تهران و به حکم قاضی شعبه دوم کیفری در دادگاه ویژه به ریاست دادستان کل کشور اقای منتظری بالاخره آقایون حکمشون رو صادر کردند

دو سال زندان که البته لطف کردند ۵ سال تعلیقش کردند

و خلع لباس دائم

خوب موفق باشید

دعاگوتون هستم.

یا لطیف

سید حسن آقامیری»

روحانی معروف، خلع لباس و به زندان محکوم شد+عکس - 12

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ایسناایسنا4 ساعت قبل
ایسنا/سمنان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، بیانات مقام معظم رهبری و حمایت ایشان از طرح سران سه قوه در خصوص اصلاح قیمت بنزین را امر حاکمیتی دانست و گفت: فصل الخطاب بودن رهبری در مسایل کشور، یک سرمایه بزرگ اجتماعی است. وی با اشاره به اینکه در نظام مقدس جمهوری اسلامی باب نقد و اعتراض بسته نیست تصریح کرد: ایجاد اغتشاش و تخریب اموال عمومی و خصوصی، نقد محسوب نمی‌شود بلکه بر اساس فرمایشات رهبری از جانب اشرار است. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از رسانه‌ها خواست تا با ارائه نقدهای سازنده و تبیین بیانات مقام معظم رهبری به رسالت خود در این شرایط حساس اخیر عمل کنند. وی در بخش دیگری از تمدید مهلت برگزاری طرح پائیزه کتاب به مدت پنج روز خبر داد و گفت: طرح پائیزه کتاب طبق برنامه از بیست و سوم تا سی ام آبان اجرا شد و به دلیل استقبال مردم این زمان به مدت پنج روز و تا پنجم آذر تمدید شده است. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان متذکر شد: کتابفروشی‌های پاتوق کتاب، خانه کتاب بامداد، خلاق، سوشیانس، شهر کتاب سمنان و کتاب اشراق در شهر سمنان به همراه کتابفروشی کتابکده و سرزمین کتاب در شاهرود و نیز شهر کتاب دامغان امسال در طرح پائیزه کتاب مشارکت دارند.
برترین‌هابرترین‌ها23 ساعت قبل
این مرد ایرانی ماه گذشته به دلیل خود درمانی برای بزرگ کردن سایز آلت تناسلی خود به شدت بیمار و برای درمان به بیمارستانی در استرالیا منتقل شده است. عصر ایران: یک مرد ایرانی پناهجو در جزیره «پاپوا گینه نو» به دلیل خود درمانی روی «آلت تناسلی» خود به استرالیا پناهنده شده است. این مرد ایرانی برای بزرگ کردن سایز، به آلت تناسلی خود روغن نخل تزریق کرده بود. بر اساس این گزارش برای درمان این مرد ۱۰ هزار دلار از جیب مالیات دهندگان استرالیایی هزینه شده است. این مرد ایرانی از سال ۲۰۱۳ در جزیره «پاپوا گینه نو» بازداشت بوده و طبق گزارش رسانه‌های استرالیا، در طی این مدت دهها مورد سابقه بدرفتاری داشته است.
ایلناایلنا1 روز قبل
مراسم رونمایی از پوستر نمایش «دست‌های آلوده» به کارگردانی و دراماتورژی مسعود موسوی، با حضور عوامل نمایش و تعدادی از هنرمندان تئاتر برگزار شد. به گزارش ایلنا، نشست رونمایی از پوستر نمایش «دست‌های آلوده» با حضور مسعود موسوی (دراماتورژ و کارگردان)، ناصر آقایی، حامد نصرآبادیان، محمدرضا غلامی (طراح پوستر)، عوامل این نمایش و چندی از بازیگران تئاتر و تلویزیون در کافه بیستروپاپ برگزار شد. برای همین تاکید داشتم که در «دست‌های آلوده» از بازیگران حرفه‌ای تئاتر استفاده کنم. فرشته‌نژاد با اشاره به اینکه در موسیقی نمایش «دست‌های آلوده» اتفاق تازه‌ای افتاده است، به مخاطبان بشارت شنیدن آن را داد. نمایش «دست‌های آلوده» به کارگردانی و دراماتورژی مسعود موسوی از پنجشنبه هفته جاری (۳۰ آبان) ساعت ۲۰ در سالن قشقایی مجموعه تئاتر شهر به صحنه می‌رود.
ایمناایمنا4 ساعت قبل
وی با بیان اینکه مسمومیت با مونواکسید کربن علائمی مانند سرماخوردگی دارد، افزود: زمانی که درصد مونواکسید کربن به ۳۰ تا ۴۰ درصد رسید، فرد مسموم آرام آرام به سمت خواب آلودگی و بعد از آن به سمت کما می‌رود به همین دلیل مرگ ناشی از این مسمومیت را مرگ خاموش می‌نامند. راستین خاطرنشان کرد: در میان مسمومان ناشی از گاز مونواکسید کربن، ۳۰ درصد به دلیل استفاده از زغال، ۲۱ درصد نقص در دودکش‌های بخاری، ۲۰ درصد استفاده از پیک نیک در محیط‌های غیراستاندارد، ۱۷ درصد استفاده از آبگرمکن‌ها و چهار درصد مسمومیت به قصد خودکشی گزارش شده است. وی اظهار کرد: حوادث مربوط به موتور سیکلت سواران در اصفهان تعداد بالایی را به خود اختصاص داده که اکثر مصدومان این حوادث از ناحیه سر دچار آسیب دیدگی می‌شوند. رئیس مرکز اورژانس استان اصفهان درخصوص اتفاقات روزهای اخیر نیز گفت: مسدود شدن مسیرها در اغتشاشات اخیر گاهی باعث می‌شد که زمان طلایی امدادرسانی را ازدست بدهیم و همین امر سبب نارصایتی مردم شده بود. وی اضافه کرد: در این حوادث به سه آمبولانس و چند پایگاه اورژانس آسیب وارد شد که امیدواریم به زودی به شرایط عادی بازگردند.
قدس آنلاینقدس آنلاین6 ساعت قبل
روسیه سامانه‌های جدیدی را ارائه داد که برای مقابله با وسایل نقلیه هوایی کوچک بدون سرنشین (پهپاد) طراحی شده‌اند. به گزارش قدس آنلاین به نقل از اسپوتنیک، در نمایشگاه ایرشو-۲۰۱۹ دبی، روسیه سامانه‌های «ریپلنت»، «ساپسان-بکاس»، «روبژ-آفتاماتیکا»، «کوپول»، «لوچ» و «پیشال» را ارائه داد که برای مقابله با وسایل نقلیه هوایی کوچک بدون سرنشین (پهپاد) طراحی شده‌اند. سامانه ریپلنت برای فواصل بیشتر از ۳۰ کیلومتر کار می‌کند باعث ایجاد محافظت تاکتیکی در برابر پهپادها می‌شود. سامانه‌های «ساپسان-بکاس»، «روبژ-آفتاماتیکا» و «کوپول» برای محافظت از زیر ساخت‌های مهم و حیاتی طراحی شده‌اند. سامانه‌های قابل حمل «لوچ» و «پیشال» می‌توانند هواپیماهای بدون سرنشین را به ترتیب در فواصل شش و دو کیلومتری نابود کنند.
خبر فوریخبر فوری5 ساعت قبل
سخنگوی دولت گفت: در دولت یازدهم این بار سوم است که قیمت بنزین افزایش پیدا می‌کند. علی ربیعی سخنگوی دولت، طی گفت‌وگویی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا دولت قبل از افزایش قیمت بنزین اطلاع‌رسانی نداشت و مردم را قانع نکرد؟ گفت: اقناع سازی درباره افزایش قیمت بنزین از چند سال قبل انجام شده بود و تعجب می‌کنم چرا برخی بزرگان انتقاد می‌کنند که چرا ما در موضوع افزایش قیمت بنزین اقناع سازی انجام نداده‌ایم. سخنگوی دولت افزود: یکی دو نفر از بزرگان هم دیدم چنین حرفی زده بودند. ربیعی افزود: بحث پیرامون اینکه قیمت حامل‌های انرژی باید به فوب خلیج فارس برسد بحث تازه‌ای نیست و مدتهاست صورت می‌گیرد، اما مردم، چون تصوری از آثار این تصمیمات نداشتند دقت نکردند، اما نخبگان به این موضوع دقت داشتند. دولت در کنار مردم است و زندگی سخت مردم را درک می‌کند و خیلی مسئولان زندگی شان شبیه زندگی مردم است و تصور نشود ما به فکر مردم نیستیم.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری3 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری2 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری2 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

لزوم تخصیص یارانه به کالاهای استراتژیک/مشکلی در بازار نداریم

مهر1 دقیقه قبل

سردار «حاجی‌محمدزاده» درگذشت

مهر3 دقیقه قبل

سمنان| بازنگری قانون سمن‌ها در دستور کار قرار دارد

تسنیم4 دقیقه قبل

‌خسارت‌های سنگین اغتشاشگران در‌‌ شیراز / ۲ منطقه شهرداری به آتش کشیده شد

تسنیم7 دقیقه قبل

وام ۵ میلیارد دلاری از روسیه

تجارت‌نیوز7 دقیقه قبل