1. خبری
  2. ورزشی
پوشش خبری

ایران صدرنشین جام‌ ملت‌ها می‌شود

سردار آزمون: می‌خواهیم مقابل عراق فقط فوتبال بازی کنیم و به فکر انتقام نیستیم

طرفداریخبرگزاری طرفداری
سردار آزمون: می‌خواهیم مقابل عراق فقط فوتبال بازی کنیم و به فکر انتقام نیستیم

طرفداری- مهاجم تیم ملی فوتبال ایران می‌گوید ما به فکر انتقام و اینگونه مسائل نیستیم و می‌خواهیم مقابل عراق فقط فوتبال بازی کنیم.

به گزارش فارس، سردار آزمون با ۲ گلی که در بازی با ویتنام به ثمر رساند تعداد گلهای خود را در مسابقات جام ملت‌های آسیا به عدد ۵ رساند.

این بازیکن که حالا با تجربه حواشی بعد از جام جهانی پخته‌تر شده در گفت و گو با فارس پیرامون دیدار با ویتنام و ۲ گلی که به ثمر رساند صحبت کرده و مدعی است در بازی با عراق تیم ملی به فکر انتقام و اینگونه مسائل نیست.

ابتدا از 2 گلی که به ثمر رساندی صحبت کن...

من ۲ گل زدم ولی این گل‌ها حاصل زحمات تمامی بازیکنان تیم بود. آنها زحمت کشیدند و من کار آخر را انجام دادم. خیلی خوشحالم که این اتفاق رخ داد و ما صعودمان قطعی شد.

به نظر می رسد کمی از تصمیمات داور هم ناراحت بودی...

بله. من وقتی از زمین هم خارج شدم به داور چهارم گفتم که چقدر بی مورد به بازیکنان ما کارت می‌دهد. به هر حال داور در چند مورد خطاهایی می‌گرفت و کارت هایی می‌داد که حق بازیکنان ما نبود.

در بازی آینده باید به مصاف عراق بروید. بازی که 4 سال پیش در آن شرایط مقابلشان به میدان رفتید و آن اتفاقات رخ داد. آیا به فکر انتقام نیستید؟

ما به فکر انتقام و اینگونه مسائل نیستیم و می‌خواهیم مقابل عراق فقط فوتبال بازی کنیم. این مسائل واقعا در فوتبال طبیعی است که یک تیم مقابل تیمی ببازد یا ببرد و چند سال بعد با هم بازی کنند.

البته سرمربی تیم ملی هم تاکید کرده که به رقبا احترام بگذارید...

دقیقا. چیزی که آقای کی روش به ما یاد می‌دهد فوتبال بازی کردن و احترام به رقبا است. ما به عنوان بازیکن باید شرایط را درک کنیم و همان چیزی را در زمین پیاده کنیم که مربی از ما می‌خواهد.

با گلهایی که زدی در این تورنمنت سه گله شدی. نظرت در این مورد چیست؟

خدا را شکر می‌کنم. من تمام انرژی ام را می‌گذارم که تیم موفق شود. همه بازیکنان همین شرایط را دارند. خوشحالم که تیم ملی برد و یک گام دیگر جلو برداشت.

روی آقای گلی ات در جام ملت های آسیا می شود حساب کرد؟

من به این مسائل واقعا فکر نمی‌کنم. فقط امیدوارم تیم یک نتیجه خوب بگیرد. این مهمترین مساله است.

تو 4 سال پیش به عراق گل زدی، به نظرت می شود به عراق دوباره گل بزنی؟

من تلاشم را انجام می‌دهم. به هر حال تلاش هر شخصی دیده می‌شود. امیدوارم در همه بازی هایی که در پیش داریم هم من و هم بچه‌های تیم ملی بهتر از بازی‌های قبل باشند.

روز گذشته هم به همراه پدر و مادرت بازی ترکمنستان را تماشا کردی...

بله، آقای کی روش بعد از رسیدن تیم به دبی به ما استراحت داد و چون تمرین نداشتیم رفتم و آن مسابقه را تماشا کردم.

و صحبت آخر...

از مردمی که با حضور در استادیوم از ما حمایت کردند ممنون هستم. حضور آنها باعث دلگرمی ما است و امیدوارم در بازی‌های آینده هم آنها از ما حمایت کنند تا در آخر دلشان را شاد کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

تمام خصوصیات مثبت تیم کی‌روش

ایسناخبرگزاری ایسنا
تمام خصوصیات مثبت تیم کی‌روش

به گزارش ایسنا، رسول کربکندی، کارشناس فوتبال، در یادداشتی در روزنامه ایران نوشت: «تیم ملی فوتبال ایران دومین بازی‌اش در جام ملت‌های آسیا را هم پشت سر گذاشت و می‌توان ارزیابی مناسب‌تری از وضعیت تیم داشت. البته پیش از هر موضوعی باید بگویم که ویتنام فوتبالی بدون کوچک‌ترین کار منفی و اضافی ارائه کرد و این نشان می‌دهد که فوتبال آسیا پیشرفت کرده است. در هر حال ایران بازی منطقی‌ای مقابل ویتنام ارائه کرد؛ گر چه توان تیم ما بیشتر از اینهاست. اگر بخواهیم در آسیا مقابل تیم‌های درجه ۲ و ۳ موفق باشیم، باید با کارهای ترکیبی به گل برسیم که در بازی با ویتنام روی هر دو گل این اتفاق افتاد.

ما شاید با تمام توان در این دو بازی ظاهر نشدیم اما روندمان خوب است. حسن کی‌روش این است که بازی به بازی و مرحله به مرحله پیش می‌رود و بر اساس هر بازی، تیمش را به میدان می‌فرستد. ما به واقع در تیم‌ ملی فعلی، ۲ تیم خوب داریم و هر بازیکنی که به میدان می‌آید، بخوبی وظایفش را انجام می‌دهد. درباره عملکرد دفاعی که در دیدار مقابل ویتنام دو تغییر داشت و به نظرم در دقایقی از بازی هم ناهماهنگ ظاهر شد، باید بگویم که همیشه این طور بوده که ما در عمق دفاع دچار مشکل بودیم. در هر حال کی‌روش از بازیکنی که به آن اعتقاد دارد بازی می‌گیرد و از او حمایت می‌کند. یکی دیگر از خصوصیات خوب تیم‌ ملی این است که ترکیب ثابتی ندارد و همین موضوع باعث شده که تمام بازیکنان با انگیزه باشند و کی‌روش براحتی در هر بازی، ترکیبی مناسب با آن دیدار به زمین می‌فرستد. در این مسابقه هم طبیعی بود که کنعانی‌زادگان کمی استرس داشته باشد. در بازی مقابل ویتنام، مدافعان کنار ما خوب کار کردند. البته یکی، دو اشتباه صورت گرفت که طبیعی است ولی باید حواس‌مان باشد که این توپ‌ها در بازی‌ مقابل تیم‌های بزرگ ممکن است منجر به گل شود. بنابراین باید این مشکلات برای بازی‌های آینده حل شود.

در حال حاضر ما با کمترین فشار توانستیم ۶ امتیاز بگیریم و به یک هشتم نهایی برسیم اما بازی با عراق احتمالا مسائل حاشیه‌ای خواهد داشت اما مطمئنم کی‌روش متناسب با حریف از بازیکنانش استفاده می‌کند. برای بازی با عراق باید بتوانیم از نظر روحی - روانی تحت تأثیر آنها قرار نگیریم. به این خاطر که عراقی‌ها زیرکی خاص خودشان را ‌دارند و می‌توانند تیم‌ ما را از نظر روحی - روانی به هم بریزند. عراق مثل گذشته نیست اما مقابل ما انگیزه زیادی خواهد داشت. دلیل این انگیزه، چند بردی است که در بازی‌های اخیر مقابل ما داشتند و الان حالت گربه‌سیاه برای فوتبال ما پیدا کرده‌اند ولی اگر در این بازی روی خودمان تسلط داشته باشیم، می‌توانیم عراق را هم شکست دهیم.

در کل به نظرم می‌رسد که تیم‌های صاحب‌نام آسیا، آن طور که باید برتری کامل و یک‌طرفه مقابل حریفان درجه چندشان ندارند و تیم‌های به نظر ضعیف جام نیز خیلی خوب ظاهر شده‌اند. کسی تصور نمی‌کرد هند یا ویتنام این طور ظاهر شوند و به نظرم ویژگی مهم این جام تاکنون، تیم‌های گمنام آن بوده که نمایش خوبی داشتند. البته شاید تیم‌های بزرگ مانند ایران هنوز تمام توان‌شان را به کار نبرده‌اند و دست‌شان را رو نکرده‌اند. در هر حال امیدوارم بعد از سال‌ها، روند ما رو به جلو باشد و دچار اتفاقات فوتبالی در این رقابت‌ها نشویم؛ چرا که لیاقت و پتانسیل فوتبال ما قهرمانی است.»

خواندن خبر در سایت منبع

انتقاد کارشناس تلویزیون چین از مهاجمان تیم ملی ایران!

خبر ورزشیخبرگزاری خبر ورزشی
انتقاد کارشناس تلویزیون چین از مهاجمان تیم ملی ایران!
انتقاد کارشناس تلویزیون چین از مهاجمان تیم ملی ایران! - 0

به گزارش خبرورزشی، کارشناس تلویزیون CCTV-۵ چین درباره بازی تیم‌های ملی فوتبال ایران و ویتنام که روز یکشنبه با پیروزی ۲ بر صفر ایران پایان یافت گفت: ویتنام باید این شکست را پذیرا باشد، زیرا در بازی با ایران نشان داد تیمی نیست که به اندازه کافی پخته و باتجربه باشد. آن‌ها تجربه بازی در چنین سطحی را نداشتند و این شکست طبیعی بود.

وی افزود: ایران تیمی سرعتی است که به درستی پاسکاری می‌کنند، اما افسوس می‌خورم که ضربه‌های نهایی بازیکنان این تیم دقت لازم را نداشت. اگر این‌گونه بود نتیجه پایانی بازی ایران برابر ویتنام دیگر ۲ بر صفر نبود و باید شاهد به ثمر رسیدن گل‌های بیشتری می‌بودیم. ایران سطح و قدرت برتر خود را در این بازی به ویتنام نشان داد و شایسته کسب پیروزی بود.

کارشناس تلویزیون چین درباره تیم ملی فوتبال ویتنام نیز خاطرنشان کرد: ویتنام به عنوان نماینده جنوب شرق آسیا تازه به عرصه فوتبال این قاره بازگشته و دارای بازیکنان جوانی است که تجربه بازی در سطح جام ملت‌ها را ندارند. بدین‌خاطر شکست ویتنام برابر ایران اجتناب‌ناپذیر بود.

خواندن خبر در سایت منبع

برتری قاطع ایران مقابل عراق در آمار / عکس

انتخابخبرگزاری انتخاب
برتری قاطع ایران مقابل عراق در آمار / عکس
برتری قاطع ایران مقابل عراق در آمار / عکس - 0

سایت اسپورت عراق در آستانه دیدار ایران با عراق در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ آمار تقابل‌های این دو تیم را منتشر کرد.

تیم ملی ایران چهارشنبه در آخرین و سومین دیدارش در مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ امارات به مصاف تیم ملی عراق می‌رود.

در این راستا سایت اسپورت عراق آمار تقابل‌های این دو تیم را منتشر کرد. تیم ملی کشورمان با عراق در طول تاریخ ۱۸ بازی بازی کرده که سهم ایران از این تقابل‌ها ۱۱ برد و ۶ باخت و یک تساوی بود.

این سایت مهره‌های کلیدی تیم ملی ایران و عراق را معرفی کرد. سردار آزمون، مهدی طارمی و سامان قدوس ۳ بازیکن کلیدی ایران هستند و مهند علی، بشار رسن و همام طارق ۳ بازیکن اصلی عراق در این دیدار به شمار می‌آیند.

برتری قاطع ایران مقابل عراق در آمار / عکس - 7

منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

اسنایدر: ایران و قطر به فینال جام ملت‌ها می‌رسند

ورزش۳خبرگزاری ورزش۳
اسنایدر: ایران و قطر به فینال جام ملت‌ها می‌رسند

به گزارش «ورزش سه»، وسلی اسنایدر کاپیتان سابق تیم ملی هلند که تجربه رسیدن به فینال جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی را در کارنامه خود دارد و به تازگی از دنیای بازی‌های ملی طی مراسمی خاص خداحافظی کرد در آخرین اظهار نظر خود پیرامون جام ملت‌های آسیا پیش بینی کرد ایران و قطر دو فینالیست این دوره از رقابت‌ها باشند.

اسنایدر هلندی گفت: «بیشتر بازی‌های مرحله گروهی جام ملت‌ها را تماشا کردم و تا به امروز کیفیت بازی تیم هایی مثل ایران و قطر واقعا بالا بود. به نظرم اگر بازی‌ها به همین روال پیش برود شاهد صعود این دو تیم به فینال جام ملت‌ها خواهیم بود».

اسنایدر در الغرافه با مهدی طارمی ستاره ایرانی هم بازی است و اتفاقا رابطه بسیار خوبی هم با این مهاجم دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

پدیده‌های جام ملت‌ها از مهند علی تا مجید حسینی

ورزش۳خبرگزاری ورزش۳
پدیده‌های جام ملت‌ها از مهند علی تا مجید حسینی

به گزارش «ورزش سه» رقابت‌های جام ملت‌های آسیا در امارات در حال برگزاری است و تیم‌ها خودشان را برای بازی‌های دور آخر مرحله گروهی آماده می‌کنند. با این وجود یکی از نکاتی که در بازی‌های این دوره از رقابت‌های جلب توجه می‌کند جوانگرایی نسبی در فوتبال آسیا و میدان دیدن بازیکنان جوان است.

جوان‌ترین و بهترین؟

مهند علی ستاره تیم ملی عراق و پدیده جام ملت‌های آسیا تا این زمان، جوانترین بازیکنی است که در این رقابت‌ها به میدان رفته است. او در بازی برابر ویتنام به عنوان جوان‌ترین بازیکن تورنمنت رسید و اولین گل تیمش را هم زد. مهند علی در بازی برابر یمن هم برای عراق گلزنی کرد تا به ستاره جوان اول تورنمنت تبدیل شود. مهند علی در ۱۲ بازی برای تیم ملی عراق ۸ گل به ثمر رسانده و به نظر بعد از بازی‌ها از باشگاه‌های عراق به یک تیم و باشگاه به مراتب بهتر منتقل شود. مهند علی زمانی که در بازی برابر ویتنام به میدان رفت ۱۸ سال و ۶ ماه و ۱۹ روز سن داشت و لقب جوانترین بازیکن تورنمنت را گرفت.

بعد از مهند علی وان هائو دوان دفاع چپ تیم ملی ویتنامسو با ۱۹ سال و ۸ ماه و ۲ دوروز و سوپاجای جایدد مهاجم دوم تیم تایلند نیز با ۲۰ سال ۱ ماه و ۶ روز در رده سوم قرار دارد. جوانترین بازیکن ایران که در این جام ملت‌ها به میدان رفته مجید حسینی مدافع تیم ملی ایران است که با ۲۲ سال و ۶ ماه و ۱۸ روز در بازی برابر یمن به میدان رفت هرچند او تنها یک نیمه در زمین بود و در بازی دوم هم در ترکیب اصلی قرار نگرفت.

خواندن خبر در سایت منبع

شانس مساوی ایران و عراق برای صدرنشینی

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
شانس مساوی ایران و عراق برای صدرنشینی

تیم ملی ایران چهارشنبه در آخرین و سومین دیدارش در مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ امارات به مصاف تیم ملی عراق می‌رود.

در این راستا روزنامه «Herald Sun» استرالیا درباره این بازی نوشت: شانس ایران و عراق برای رسیدن به پیروزی و صدرنشینی گروه چهارم مساوی است. بازی زودهنگامی میان دو قدرت آسیا برگزار می‌شود و به خاطر اینکه دو تیم بازیکنان توانمندی دارند شاهد بازی زیبایی خواهیم بود.

خواندن خبر در سایت منبع

ایمیل خود را برای دریافت خبرنامه وارد کنید:

در ادامه بخوانید

تسنیمتسنیم9 ساعت قبل
حسین عبدی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در مورد دیدار پرسپولیس و استقلال خوزستان و عملکرد شاگردان برانکو ایوانکوویچ در این مسابقه اظهار داشت: در نیمه اول این بازی برخلاف تصور استقلال خوزستان به دفاع مطلق روی نیاورد و بعضا در چند صحنه نیز روی دروازه پرسپولیس خطرساز شد. اتفاقی که در استقلال خوزستان رخ داد و پرسپولیس هم توانست به آنچه می‌خواست برسد. شاید پرسپولیس باید ممنون سیدجلال حسینی باشد که با ضربه سر خوبش قفل دروازه استقلال خوزستان را باز کرد و به داد تیمش رسید. در واقع این بازی زنگ خطری برای پرسپولیس بود که هیچ بازی راحتی ندارد و برای تکرار موفقیت‌هایش باید هوشمندانه‌تر باشد. قطعا اگر شجاع خلیل‌زاده مشابه چنین اعتراض‌هایی را در بازی‌های بین‌المللی انجام دهد از داور بازی کارت قرمز دریافت خواهد کرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین8 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین؛ خوزه مورینیو که در اواسط این فصل به دلیل کسب نتایج ضعیف با منچستریونایتد از سمت خود برکنار شده بود، حالا ممکن است باز به نیمکت یک تیم لیگ برتری دیگر بازگردد. تعدادی از رسانه‌ها گزارش داده‌اند که سران باشگاه اورتون که در راس آن‌ها، فرهاد مشیری مالک ایرانی این باشگاه قرار دارد، در خصوص احتمال استخدام مورینیو با یکدیگر به بحث و تبادل‌نظر پرداخته‌اند چون از عملکرد مارکو سیلوا، سرمربی پرتغالی فعلی خود راضی نیستند. گفته می‌شود ژوزه مورینیو و مارچلو بیلسا، سرمربی کنونی لیدزیونایتد دو گزینه مدنظر سران باشگاه اورتون در صورت اخراج مارکو سیلوا هستند. آقای خاص در حالی مورد توجه باشگاه اورتون قرار گرفته که گویا سه باشگاه اینتر، بایرن مونیخ و پاری‌سن‌ژرمن نیز وضعیت مورینیو را زیرنظر دارند.
ورزش۳ورزش۳7 ساعت قبل
این دوازدهمین پنالتی مسی در لالیگا بود که از دست می‌رفت. از ۶۲ پنالتی ای که مسی در لالیگا زده، ۱۲ تای آنها به گل تبدیل نشده‌اند؛ به عبارتی از هر ۵ پنالتی مسی در لالیگا یکی از دست رفته است. از ۸۶ پنالتی مسی برای بارسا در همه رقابت‌ها نیز ۲۰ پنالتی او راهی به دروازه پیدا نکرده‌اند. با احتساب بازی‌های ملی، تعداد پنالتی‌های از دست رفته مسی به ۲۵ می‌رسد: ۱۰۷ پنالتی؛ ۸۲ ضربه تبدیل به گل و ۲۵ ضربه از دست رفته. پیش از بازی امشب، مسی در جام جهانی برابر ایسلند بود که پنالتی خود را از دست داده بود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز7 ساعت قبل
به گزارش مشرق، شنیده می‌شود باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس برای حضور در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا در بحث میزبانی با پرداخت هزینه‌های نجومی روبرو می‌شوند. سرخابی‌ها برای برگزاری بازی با نماینده‌های عربستان در کشور ثالث باید چیزی حدود ۱۲۰ هزار دلار پرداخت کنند که هزینه شامل تهیه زمین، رزرو هتل و دیگر موارد می‌شود. به این ترتیب با شرایط مالی و اوضاع این روزهای سرخابی‌ها آن‌ها باید برای مقدمات میزبانی حدود ۱۲۰ هزار دلار پرداخت کنند که البته حریفان استقلال و پرسپولیس نیز برای میزبانی باید چنین هزینه‌ای را پرداخت کنند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین6 ساعت قبل
منتهی سوال مهم این است ‌که چرا علیرضا بیرانوند، سردار آزمون، وحید امیری و سامان قدوس کی‌روش را فالو نکرده‌اند. ولی این‌که کی‌روش آنها را دنبال می‌‌کند و توجهی به این مسأله نداشته‌اند در نوع خود قابل توجه است. یک اتفاق جالب دیگر اینجاست که چرا کی‌روش چند نفر از شاگردان خود را فالو کرده و بقیه را فالو نکرده است. البته این انتظار می‌رود که با مرور زمان تعدادی از بازیکنان فوتبال کلمبیا هم توسط این مربی فالو شوند. با این حال، احتمال آنفالو شدن بازیکنانی چون سیدجلال حسینی و رضا قوچان‌نژاد توسط کی‌روش هم وجود دارد.

نظرها

اخبار بیشتر