پشت‌ پرده تخلف تحصیلی برادر رئیس جمهور
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

پشت‌ پرده تخلف تحصیلی برادر رئیس جمهور

پشت پرده برگزاری دفاع «حسین فریدون»در پردیس اکباتان / اصرار برای دفاع از رساله حاشیه‌دار

فارسخبرگزاری فارس
پشت پرده برگزاری دفاع «حسین فریدون»در پردیس اکباتان / اصرار برای دفاع از رساله حاشیه‌دار
شاید عدم حضور دفاتر تشکل‌های دانشجویی انقلابی در پردیس اکباتان دانشگاه شهیدبهشتی یکی از دلایلی باشد که این جلسه را در آنجا برگزار کردند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، بنابر اخبار رسیده « حسین فریدون» برادر رئیس‌جمهوری امروز قرار است از پایان‌نامه دکترای خود دفاع کند و برای جلسه دفاع وی پردیس اکباتان دانشگاه شهیدبهشتی را در نظر گرفته‌اند.

شاید اینکه چرا این محل برای برگزاری جلسه دفاع فریدون در نظر گرفته شده سوال بسیاری از دانشگاهیان باشد، یکی از دانشگاهیان دانشگاه شهیدبهشتی می‌گوید شاید عدم حضور دفاتر تشکل‌های دانشجویی انقلابی در پردیس اکباتان دانشگاه شهیدبهشتی یکی از دلایلی باشد که این جلسه را در آنجا برگزار کردند.

از طرفی هم، پردیس اکباتان دانشگاه شهیدبهشتی فاقد دفتر تشکل‌های دانشجویی است و به احتمال زیاد این موضوع در کنار عدم حضور دانشجویان منتقد در این پردیس، باعث شده تا جلسه دفاع حسین فریدون در این محل برگزار شود.

پشت پرده برگزاری دفاع «حسین فریدون»در پردیس اکباتان / اصرار برای دفاع از رساله حاشیه‌دار - 3

برگزاری پنهانی جلسه دکترای حسین فریدون و حذف استاد داور منتقد و مخالف این پایان‌نامه نگرانی بسیاری از دانشگاهیان را درپی داشته است و در میان دانشگاهیان این دغدغه وجود دارد که شان علمی دانشگاه شهیدبهشتی خدشه‌دار شود.

از سویی شنیده شده فردی پیگیر برگزاری دفاع فریدون بوده، فردی به نام حاجی یوسفی که معاون آموزشی دانشکده بوده و از طرفی هم شنیده می‌شود این فرد یک حکم مشاوره هم از حسن فریدون گرفته است!

احتمال می‌رود حسین فریدون تا کنون از پایان‌نامه خود دفاع کرده باشد، البته اگر مسعود هادیان یکی از اساتید داور این جلسه حذف نشده باشد بعید به نظر می‌رسد دفاع انجام شده باشد زیرا هادیان قبلا گفته بود صبح‌ها خواب است و تا ساعت یازده جایی نمی‌رود!

خواندن خبر در سایت منبع

«حسین فریدون» از پایان نامه دکترای خود دفاع می‌کند

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
بنابر اطلاع یکی از اساتید دانشگاه شهید بهشتی قرار است حسین فريدون برادر رئیس جمهور امروز از پایان نامه دکترای خود دفاع کند!

خبرگزاری فارس: بنابر اطلاع یکی از اساتید دانشگاه شهید بهشتی قرار است حسین فریدون برادر رئیس جمهور علیرغم همه انتقادها، امروز از پایان نامه دکترای خود دفاع کند!

بنابراین گزارش، طبق اطلاع رسیده این جلسه در پردیس اکباتان دانشگاه شهید بهشتی برگزار خواهد شد.

همچنین شنیده می شود قرار است این جلسه بدون حضور استاد داور مخالف پایان نامه برگزار شود.

لازم به ذکر است، برخی از دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی اخیرا اعلام کرده بودند که این استاد داور به دلیل ضعیف بودن پایان نامه حسین فریدون در جلسه دفاع فریدون شرکت نکرد که البته جلسه هم به دلیل به حد نصاب نرسیدن اساتید لغو شد. حال به نظر می رسد با حذف وی جلسه جدید برگزار خواهد شد.

این موضوع در حالی صورت خواهد گرفت که تخلف در روند تحصیلی حسین فریدون توسط کمسیون آموزش و تحقیقات مجلس محرز اعلام شده بود.

خواندن خبر در سایت منبع

داوران رساله «فریدون» تغییر نکردند/ زمان دفاع مشخص نیست

مهرخبرگزاری مهر
داوران رساله «فریدون» تغییر نکردند/ زمان دفاع مشخص نیست
مدیرگروه علوم سیاسی دانشگاه شهید بهشتی گفت: هیچ تغییری در اساتید داور رساله دکتری «حسین فریدون» ایجاد نشده و هنوز زمان برگزاری جلسه دفاع این رساله مشخص نشده است.

محمدعلی حسینی زاده در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: انتقاداتی که در این زمینه اعلام می شود طبیعی است.

مدیر گروه علوم سیاسی دانشگاه شهید بهشتی عنوان کرد: حسین فریدون دانشجوی پولی و پردیس دانشگاه شهید بهشتی است اما جلسه دفاع وی در پردیس اصلی این دانشگاه برگزار خواهد شد.

وی اظهار داشت: زمان برگزاری جلسه دفاع وی هنوز مشخص نشده است و تعیین این زمان با هماهنگی دانشجو و اساتید داور خواهد بود.

امیرمحمد حاجی یوسفی، استاد مشاور رساله دکتری «حسین فریدون» نیز در این خصوص در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: هنوز زمان برگزاری جلسه دفاع رساله دکتری این دانشجو تعیین نشده است و به گروه در این خصوص موضوعی اعلام نشده است.

به گزارش مهر، جلسه دفاع رساله دکتری حسین فریدون با عنوان «گفتمان اعتدال در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران: چالشها و دستاوردها» قرار بود ۱۲ شهریورماه در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شود که این جلسه لغو شد.

مدرک فریدون از چندی قبل دارای شبهاتی بود و کمیته ای در مجلس مامور رسیدگی به وضعیت تحصیلی وی شدند. این کمیته تخلفاتی را در مدرک وی به کمیسیون آموزش مجلس اعلام کرد. از سوی دیگر سازمان سنجش آموزش کشور نیز درباره نحوه ورود به دانشگاه و تحصیل وی اطلاعیه ای صادر کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

گزارش: ۱۹۰۰ ساعت سکوت "عارف" درباره پرونده تخلف تحصیلی "حسین فریدون"

تسنیمخبرگزاری تسنیم
گزارش: ۱۹۰۰ ساعت سکوت "عارف" درباره پرونده تخلف تحصیلی "حسین فریدون"
روز گذشته زاهدی رئیس سابق کمیسیون آموزش مجلس برای اولین بار گوشه‌ای از تخلفات تحصیلی برادر رئیس‌جمهور را فاش کرد؛ در این میان عارف که ۸۰ روز از انتخاب‌اش به عنوان رئیس جدید این کمیسیون می‌گذرد تاکنون از اظهار نظر درباره این پرونده خودداری کرده است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، چندی است که نحوه پذیرش «حسین فریدون» برادر رئیس‌جمهور در دانشگاه شهید بهشتی جنجال‌ها و کش‌و‌قوس‌هایی در محافل علمی و رسانه‌ای ایجاد کرده است، به نحوی که بررسی این پرونده در دستور کار کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به عنوان کمیسیون مرتبط با موضوع سپرده شد.آخرین اخبار پرونده تحصیلی "حسین فریدون"گزارش: صفر تا صد ماجرای تخلف تحصیلی «حسین فریدون»"عارف" پرونده تحصیلی حسین فریدون را تعیین تکلیف کندگزارش: چرا تخلف تحصیلی "فریدون" تاکنون به قوه قضائیه ارسال نشد/"عارف" مقصر است؟

**کمیسیون آموزش چگونه به موضوع پرونده تحصیلی «حسین فریدون» ورود کرد؟

موضوع پرونده تحصیلی «حسین فریدون» در تاریخ دهم بهمن سال 1395، یعنی در اوایل آغاز به کار دوره دهم مجلس شورای اسلامی در دستور کار کمیسیون آموزش پارلمان قرار گرفت، در آن زمان ریاست این کمیسیون را محمدمهدی زاهدی به عهده داشت، بر همین اساس، زاهدی نیز به عنوان رئیس کمیسیون و مسئول مستقیم پرونده، دستور تشکیل کمیته 3 نفره‌ای را برای بررسی ابعاد و جزئیات بیشتر پرونده صادر کرد.

براساس این گزارش، 3 تن از اعضای کمیسیون آموزش مجلس، شامل سیدجواد ابطحی، محمد قمی و کارن خانلری اعضای کمیته 3 نفره بررسی پرونده تحصیلی «حسین فریدون» در کمیسیون آموزش بودند که ریاست این کمیته، به محمد قمی سپرده شد.

 طبق گفته اعضای کمیسیون آموزش مجلس و نیز اعضای کمیته 3 نفره بررسی پرونده تحصیلی «حسین فریدون»، از جمله سیدجواد ابطحی، نتیجه بررسی‌های این کمیته به دلیل تعلل‌های محمد قمی، به زمان ریاست زاهدی بر این کمیسیون نرسید، تا جایی در تاریخ 29 خرداد امسال، سکان ریاست کمیسیون آموزش پارلمان به محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید(اصلا‌ح‌طلبان) مجلس واگذار شد.

در قریب 80 روز ریاست محمدرضا عارف در کسوت ریاست کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس او درباره یکی از مهم‌ترین دستورکارهای کمیسیون تحت امرش که به نظر می‌رسد پرونده تحصیلی «حسین فریدون» است تاکنون هیج اظهار نظری نکرده با این حال محمدمهدی زاهدی رئیس سابق این کمیسیون روز گذشته در گفت‌وگویی با تسنیم گوشه‌‌ای از تخلفات تحصیلی برادر رئیس‌ جمهور را فاش کرد.

وی فشار حسین فریدون به مدیر گروه دانشگاه شهید بهشتی برای تحصیل در مقطع دکتری و فشار وزارت علوم به دانشگاه شهید بهشتی برای تحصیل در مقطع دکتری خبر داده بود. 

بررسی اظهارنظرهای عارف در 80 روز گذشته به عنوان رئیس کمیسیون آموزش مجلس مشخص می‌کند که او تاکنون هیچ موضعی درباره پرونده تخلفات تحصیلی برادر رئیس‌جمهور که اکنون در  دست اوست، نگرفته است؛ در زیر به نمونه‌هایی از اظهارنظرهای  عارف اشاره شده است:

1-انتقاد «عارف» از کسانی که خود را سخنگوی بزرگان اصلاحات معرفی می‌کنند(اول تیر 97)

2- عارف در رشت: شورای عالی اصلاح‌طلبان به اصرار اعضای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات تشکیل شد(22 تیر 97)

3-عارف: خودزنی‌های داخلی را کنار گذاریم(31 تیر 97)

 4-اظهار نگرانی عارف نسبت به دخالت برخی نهادها در دانشگاه‌ها(22 مرداد 97)

5- عارف: برخی می خواهند قهرمان فضای مجازی شوند(25 مرداد 97)

6-عارف: خط و نشان کشیدن برای روحانی از سوی عده‌ای از طلاب مشکوک است(2 شهریور 97)

7-عارف: انتظار اصلاح‌طلبان از روحانی بیش از عملکرد فعلی‌اش بود(7 شهریور 97)

8-عارف: متأسفانه روحانی تعامل ضعیفی با مجلس دارد(9 شهریور 97)

9-انتقاد عارف از ادبیات «کوچه بازاری» یک رسانه(14 شهریور 97)

10-کشورداری سلیقه‌ای مانع پیشرفت شده است(17 شهریور)

خواندن خبر در سایت منبع

مستندات تخلفات تحصیلی "حسین فریدون" برای اولین بار اعلام شد + جزئیات

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
مستندات تخلفات تحصیلی "حسین فریدون" برای اولین بار اعلام شد + جزئیات
رئیس سابق کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس که پرونده تحصیلی برادر رئیس‌جمهور پیش از این برای جمع‌بندی در اختیار او قرار گرفته بود، جزئیات جدیدی از تخلفات تحصیلی او را اعلام کرد.

اواسط سال 93  با رسانه‌ای شدن ماجرای تخلف تحصیلی "حسین فریدون" برادر رئیس‌جمهور برای پذیرش در مقطع دکتری دانشگاه پردیس شهید بهشتی تهران کمیته‌‌ای در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در همین زمینه تشکیل و 3 عضو این کمیسیون مسئول پیگیری این موضوع شدند.

پس از تدوین گزارش، محمد جواد ابطحی یکی از اعضای این کمیته 3 نفره اعلام کرد که تخلف در این پرونده محرز شده، اما به دلیل اختلافاتی که میان تیم 3 نفره وجود دارد، مستندات در اختیار محمد مهدی زاهدی رئیس کمیسیون قرار گرفته تا جمع‌بندی نهایی را ارائه کند.

در 29 خرداد سال جاری با برگزاری انتخابات اعضای هیئت‌رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات محمدرضا عارف رئیس فراکسیون اصلاح‌طلبان مجلس جایگزین زاهدی به عنوان رئیس شد و با این تغییر و تحولات پرونده تحصیلی برادر رئیس‌جمهور در اختیار عارف قرار گرفت تا وی جمع‌بندی نهایی را انجام دهد و نتیجه را برای  تعیین تکلیف ارائه کند که تاکنون از اعلام نظر درباره این پرونده خودداری کرده است.

در همین حال محمد مهدی زاهدی رئیس سابق کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، برای اولین‌بار جزئیاتی جدیدی از تخلفات صورت گرفته در پرونده تحصیلی برادر رئیس‌جمهور را اعلام کرده است.

ورود فریدون با رانت و فشار سیاسی

وی در همین زمینه اظهار داشت: یقیناً براساس  محتوای گزارشات رسیده به کمیسیون و همچنین برخی مستنداتی که آقای ابطحی عضو کمیته 3 نفره بررسی پرونده تحصیلی برادر رئیس‌جمهور ارائه کرده ، ورود آقای حسین فریدون به دوره دکتری آن هم به یکی از دانشگاه‌های بزرگ کشور، بر اساس فشار‌های سیاسی و به عبارتی رانت سیاسی و اعمال قدرت بوده است.

وی با بیان اینکه نحوه ورود برادر رئیس‌جمهور به دانشگاه پردیس شهید بهشتی نکته اختلافی در گزارش کمیته 3 نفره این کمیسیون بود، افزود: بنده به عنوان رئیس سابق کمیسیون این دو گزارش را مطالعه کرده و به این نتیجه رسیدم که لازم است این دو گزارش تجمیع شود. این تجمیع در حال آماده شدن بود که ریاست کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تغییر کرد و دکتر عارف  در این سمت جایگزین بنده شد.

عضو کمیسیون آموزش مجلس با اعلام اینکه در حال حاضر این گزارش‌ها در کمیسیون موجود است و آقای عارف می‌تواند آنها را در کمیسیون مطرح کند، یادآور شد: رئیس فعلی کمیسیون مسئول جمع‌بندی نهایی و ارائه گزارش‌ها برای رای‌گیری در صحن کمیسیون است.

زاهدی با بیان اینکه محمد جواد ابطحی و آقای قمی به عنوان رئیس کمیته 3 نفره هر کدام گزارشات جداگانه‌ای را به کمیسیون ارائه کرده‌اند که در گزارش آقای قمی برخی از مستندات نادیده گرفته شده است،گفت: برای مثال بر اساس مستندات و گزارشاتی که وجود داشت گروه علمی که آقای فریدون قرار بود در آنجا ادامه تحصیل دهد رسما با این موضوع مخالفت کرده و امضاء اعضای گروه موجود است اما هیچ مستندی دال بر اینکه گروه با تحصیل وی موافقت کرده، وجود ندارد.

برادر رئیس‌جمهور با فشار به مدیر گروه دانشگاه شهید بهشتی در مقطع دکتری تحصیل کرد

وی ادامه داد: مستندات دستی مبنی بر فشار برای ورود حسین فریدون به دانشگاه وجود دارد که در آن به صراحت به این موضوع  اشاره نشده، اما مضمون آن این است که آقای فریدون در دانشگاه پذیرفته شود. این در حالی است که گروه دانشگاه پذیرنده با این موضوع مخالفت کرده است و با این تصمیم دیگر کار تمام بوده و حق نداشتند مجدداً با اعمال فشار از بالا و از درون وزارتخانه، به هیئت رئیسه دانشگاه و از آنجا به گروه باعث شوند در نهایت تحت این فشار‌ها رئیس گروه اعلام کند، مانعی برای این موضوع ندارد.این در حالی است که هیچ‌گاه در عرف دانشگاه چنین چیزی وجود ندارد بلکه گروه است که تصمیم‌گیری می‌کند.

وزارت علوم برای ورود فریدون به دانشگاه شهید بهشتی فشار وارد کرده است

نماینده کرمان در مجلس تصریح کرد: یک سری از مستندات در گزارش آقای ابطحی وجود دارد که آن مدارک در اختیار آقای قمی نبود و همین مستندات نشان می‌دهد، فشار از بیرون یعنی از سوی وزارتخانه به دانشگاه بوده است.

هفته گذشته قرار بود حسین فریدون از رساله دکتری خود خود با عنوان "گفتمان عدالت در سیاست‌ خارجی جمهوری اسلامی ایران؛ چالش‌ها و دستاوردها" دفاع کند، اما به‌دلیل عدم حضور یکی از اساتید داور پایان‌نامه جلسه به روز دیگری موکول شد. به گفته برخی دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی علت لغو جلسه دفاع پایان نامه وی، امتناع یکی از اساتید این رساله به دلیل ضعف علمی آن بوده؛ با این حال قرار است برادر رئیس‌جمهور طی روزهای آینده از رساله جنجال‌برانگیز دکتری خود دفاع کند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز12 ساعت قبل
اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور اطلاعیه‌ای هشدار دارد: با بارش باران و گاهی برف در سطح شهر تهران در روز شنبه ۲۵ آبان امکان آبگرفتی معابر، مسیل‌ها و اختلال در آمد و شد و به ویژه در نواحی کوهستانی به دلیل رخداد مه و لغزندگی وجود دارد. روز پنجشنبه این اداره کل، در این اطلاعیه آمده است: طی جمعه و شنبه در بخش‌های شمالی استان (بخصوص ارتفاعات شرقی) به تناوب بارش باران، برف و کاهش محسوس دما پیش بینی می‌شود و در روز شنبه ۲۵ آبان در سطح شهر بارش باران و گاهی بارش برف خواهیم داشد از این رو توصیه می‌شود: از تردد با اطراق در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری شود. به علت کاهش محسوس دما، تمهیدات لازم صورت پذیرد. بدلیل احتمال ریزش سنگ و لغزندگی، در جاده‌های کوهستانی موارد ایمنی مدنظر قرار گیرد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
دادگاهی در سوئد حکم بازداشت حمید نوری، شهروند ایرانی را تمدید کرد. دادگاه با بررسی شواهد حکم به تمدید بازداشت حمید نوری به مدت یک ماه داد. بی بی سی با انتشار این خبر نوشته است که «حمید نوری امروز در دادگاه اساسا حضورش را در زندان انکار کرد و مدعی بود او به جای کس دیگری اشتباه گرفته‌اند».

:: خالق وردی-نمایشگاه فناوریهای پیشرفته در چین

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
خبرنگار سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما درپکن ازنمایشگاه بین المللی فناوریهای پیشرفته در شهر شنجن چین با حضور نمایندگان فناوری نوین کشورمان گزارش می‌دهد: --------------نفر اول، یکی از نمایندگان شرکتهای ایراندوم، ستاری معاون علمی وفناوری رییس جمهور

محمود صادقی: رئیس هلال احمر آلوده به فساد است اما روحانی او را نگه داشته است

الفالف15 ساعت قبل
محمود صادقی: رئیس هلال احمر آلوده به فساد است اما روحانی او را نگه داشته استگروه سیاسی الف، ۲۳ آبان ۱۳۹۸، ۱۲:۲۴ ۳۹۸۰۸۲۳۰۳۹۰ نظر، ۴ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

فیلم‌ | لحظه دستگیری رسول دانیال زاده ابربدهکار فراری

همشهریهمشهری1 روز قبل

تیمار خماران را پایانی نیست: از کاخ سفید کارتن خواب‌ها تا زنی با ۶ نوزاد بی‌هویت

3+
عصر ایرانعصر ایران19 ساعت قبل

اخبار بیشتر