1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

آخرین واکنش‌ها به اظهارات نتانیاهو در مورد تاسیسات هسته‌ای تارقوزآباد: وقتی نتانیاهو فرق «قالی» و«سانتریفیوژ» نمی‌داند

خدمت نتانیاهو به صنعت توریسم دارقوزآباد

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
خدمت نتانیاهو به صنعت توریسم دارقوزآباد
خدمت نتانیاهو به صنعت توریسم دارقوزآباد - 0

اعتماد نوشت: عصر پنج‌شنبه و بعد از دربی بی‌هیجان و کسل‌کننده اهالی توییتر فارسی دنبال بهانه‌ای برای سرگرم شدن و گذر از رخوت اولین پنج‌شنبه پاییزی بودند. هشتگ دربی ۸۸ شلوغ بود و بیشتر نوشته‌ها بر مدار انتقاد از یک بازی خشک و کسل‌کننده. اما چیزی از این فضای کسل‌کننده نگذشته بود که با آغاز سخنرانی نتانیاهو و شور و هیجان و خنده به توییتر فارسی بازگشت.

سخنراني جدي نتانياهو در سازمان ملل، شبيه يك برنامه طنز و كمدي بود. اهالي توييتر فارسي كه پيش‌تر با ويديو پيام او به ايراني‌ها، حسابي دستش انداخته بودند و اين‌بار هم پاي صحبت‌هايش نشستند و با ديدن عكسي كه نتانياهو در سخنراني نشان داد و ادعا كرد كه از مركز هسته‌اي ايران پرده برداشته، شوخي و خنده و تمسخرهاي خود را آغاز كردند. سوژه اصلي براي نتانياهو مركز هسته‌اي بود، اما اهالي توييتر فارسي آدرس نوشته شده پاي اين عكس را سوژه كردند و اين‌طور شد كه «دارقوزآباد» محلي كه اكثر ايراني‌ها فكر مي‌كردند وجود خارجي ندارد، اسباب خنده به نتانياهو و تمسخر ادعا و حرف‌هاي توخالي‌اش شد.

آن‌چه مي‌خوانيد نوشته‌هاي اهالي توييتر فارسي است در هشتگ «دارقوزآباد» و «تارقوزآباد» جمع شده است: «من با 35 سال تازه بايد بفهمم دارقوزآباد واقعيه»، ‌«فكر كنم جيمزباند بعدي تو شرب‌اوغلي فيلمبرداري بشه با اسم ماموريت در دارقوزآباد»، «امشب بعد از 36 سال سن، فهميدم پدران ما درباره دارقوزآباد به ما دروغ گفتند و اهميتش را از ما پنهان كردن»، «دوستان انبار هسته‌اي دارقوزآباد هم لو رفت»،

«اين جاسوسي كه اسم دارقوزآباد رو به عنون محل انبار سري ايران به نتانياهو قالب كرده، عجب ذهن خنده‌دار و نمكي داشته»،«بازي پيچيده شد، مي‌گن فاطمه بعد از خريدن كيك يزدي از علاالدين در دارقوزآباد با 15 كيلو اورانيوم ناپديد شده»، «دوست عزيزي كه اون احمق رو ايستگاه كردي، ازت راضيم»، «هنوز معلوم نشده انبار هسته‌اي تو دارقوزآباد سفلي بوده يا عليا؟»، «مشاور نداري داداش هي يه‌چيزي دستت نگيري بري سازمان ملل؟»،

«آدرسي كه نتانياهو داده يه قاليشويي با سيستم خشك‌كني طبيعيه. البته كه همين قاليشويي هم براي سيستم ايشون خطرناكه»، «هيچ‌وقت فكر نمي‌كردم كسي از دارقوزآباد تو سازمان ملل حرف بزنه، نهايت حضور بزرگوار در جمع‌هاي خانوادگي ما ايراني‌ها بود»، «اگه اون‌وقتي كه نوچه‌هاشون با سريال برره سركار رفتند عبرت مي‌گرفتند حالا نتانياهو دارقوزآباد نمي‌رفت»، «تورقوزآباد يا دارقوزآباد. مساله اين است»، «روياي جديد اسراييل: از نيل تا دارقوزآباد»،

«هي گفتم با دارقوزآباد شوخي نكنين...بفرمايين، ببينين چه جاي استراتژيكي»، ‌«اين جاسوسه رسما دوجانبه بوده، احتمالا هم يه شرطي بسته كه طرف رو اسكل مي‌كنه»، «يه قرمه‌سبزي پختم با اورانيومي كه از دارقوزآباد تهيه كردم، بي‌مزگي دربي رو بشوره ببره»، «اين دارقوزآباد رو ديگه از مردم نگيرين، سياسيش نكنين»، «من از اين ماجرا دوتا درس گرفتم؛ اول اينكه كشورم رو بهتر بشناسم چون تا حالا فكر مي‌كردم دارقوزآباد تخيليه، دوم اينكه يك نخست‌وزير هرچقدر هم جنايتكار باشه، بازهم مي‌تونه دلقك خوبي باشه. حتي ترامپ هم تحويلش نگرفت»،

«چند سانت زمين در دارقوزآباد جهت معاوضه با ويلا در لواسون دارم»، ‌«يه عمر هركي رتبه‌ كنكورش كم مي‌شد رو مسخره مي‌كرديم كه دارقوزآباد قبول مي‌شي. نگو اينا مي‌رفتن از سوپري سركوچه وسيله مي‌خريدن و مي‌رفتين تو زيرزمين دانشگاه بمب مي‌ساختن»، «هيچ قاليشويي تا حالا انقدر معروف نشده بود، مرسي كه از بنگاه‌هاي كوچك ما حمايت مي‌كنين» و «خدمتي كه نتانياهو در معرفي و گسترش صنعت توريسم به دارقوزآباد كرد رو سازمان ميراث فرهنگي هم نكرد، بالاخره فهميديم واقعيت داره».

خواندن خبر در سایت منبع

نتانیاهو بازیچه دستِ مجاهدین خلق شده است

ایسناخبرگزاری ایسنا
نتانیاهو بازیچه دستِ مجاهدین خلق شده است

اصغر سلیمی در گفت‌وگو با ایسنا، در واکنش به ادعای بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مبنی بر این که ایران در منطقه‌ای از تهران یک تأسیسات جدید سری اتمی دارد، اظهار کرد: نتانیاهو ادعاهایی را مطرح می‌کند که هیچ کشوری از جمله متحدان اسرائیل این سخنان را قبول ندارند. این ادعاها را در گذشته نیز تکرار می‌کرد، اما مجامع بین‌المللی با بازرسی‌هایی که انجام دادند خلاف آن را ثابت کردند. وی افزود: نمایشی که نتانیاهو در سازمان ملل راه انداخت مورد باور هیچ‌کسی قرار نگرفت و قطعاً جمهوری اسلامی ایران به دنبال ساخت بمب هسته‌ای نیست. نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی گفت: بعد از برجام به دلیل ارتباطات خوبی که ایران با مجامع بین‌المللی دارد و آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای فعالیت‌های هسته‌ای ایران را صلح‌آمیز دانسته، دشمن قصد دارد فضای مثبتی را که به نفع ایران است غبارآلود کند. پس از خروج آمریکا از برجام این کشور تنها مانده و رژیم صهیونیستی قصد دارد آمریکا را از این تنهایی در آورد و به جهان بقبولاند که ایران به دنبال ساخت سلاح هسته‌ای است. سلیمی تصریح کرد: این سخنان نتانیاهو هیچ دستاوردی برای او ندارد و هیچ برد تبلیغاتی نخواهد داشت. برای مردم جهان ثابت شده که ادعاهای نتانیاهو کارشناسی شده نیست و متأسفانه او بازیچه دست سازمان مجاهدین خلق‌ شده است که هم‌اکنون اعضای این سازمان در آلبانی دوران کهنسالی خود را سپری می‌کنند و این اطلاعات کاملاً سوخته است. بدون شک این اطلاعات را منافقین به نتانیاهو می‌دهند.

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش ابراهیم جعفری به ادعاهای نتانیاهو دررابطه با حضور نیروهای نظامی ایران در عراق

ایسناخبرگزاری ایسنا
واکنش ابراهیم جعفری به ادعاهای نتانیاهو دررابطه با حضور نیروهای نظامی ایران در عراق

به گزارش ایسنا به نقل از روسیا الیوم، ابراهیم الجعفری، وزیر خارجه عراق در نشست مجمع عمومی سازمان ملل گفت: اظهارات بنیامین نتانیاهو در رابطه با وجود نیروهای ایرانی در عراق را رد می‌کنیم و استفاده از کرسی مجمع عمومی سازمان ملل برای تهدید امنیت عراق را نمی‌پذیریم.

وی افزود: عراق مواضع کشورهایی که در جنگ با داعش در کنارش ایستادند را فراموش نخواهد کرد.

براساس گزارش بغداد پست، وزیر خارجه عراق در بخش دیگری از سخنرانی اش در رابطه با ایران و کشورهای عربی گفت که هیچ گزینه ای جز گفت‌وگو با ایران وجود ندارد و این گفت‌وگو باید صریح باشد و مشکلات در آن مشخص شوند و راه حل هایی برای آنها ایجاد شود تا ثبات در منطقه محقق شود.

به گزارش ایسنا، بنیامین نتانیاهو ،نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل با طرح این ادعا که نیروهای ایرانی در خاک عراق و سوریه حضور دارند گفت: اسرائیل هر آنچه را که باید برای دفاع از خود در برابر ایران انجام دهد، به کار می‌گیرد. ما در سوریه مقابل شما هستیم. ما در عراق مقابل شما هستیم.

خواندن خبر در سایت منبع

درخواست آمریکا از آژانس برای بررسی ادعای نتانیاهو درباره تورقوزآباد

فارسخبرگزاری فارس
درخواست آمریکا از آژانس برای بررسی ادعای نتانیاهو درباره تورقوزآباد

به گزارش گروه بین المنلل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکااز مقامات آژانس بین المللی انرژی اتمی درخواست کرد ادعاهای بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره وجود یک سایت هسته ای در جنوب غربی تهران تحقیق و بررسی کند. 

وزارت خارجه آمریکا طی بیانیه ای در این زمینه اعلام کرد؛ کاملا ضروری است که آژانس باید به طور کامل از اقتدار خود استفاده کند تا به جامعه بین المللی این اطمینان را بدهد که هیچ مواد هسته ای، سایت یا فعالیتهای اعلام نشده از سوی ایران وجود ندارد. 

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، محمد قائم تاجگردون در اختتامیه نشست ارزیابی استقرار دولت الکترونیک در این سازمان افزود: الزامات دولت الکترونیک و همچنین تجربه بنادر موفق در جهان، دو الگو اصلی سازمان بنادر در ارائه خدمات پیشرفته الکترونیکی به ذی نفعان محسوب می‌شود. وی اضافه کرد: ​ رویکرد این سازمان، رقابت پذیری و برخورداری از برنامه مشخص در توسعه زیرساخت‌های دولت الکترونیک است. مدیرکل فناور اطلاعات و ارتباطات سازمان بنادر ابراز امیدواری کرد در این راستا با تغییر نگرش‌ها، برنامه ریزی منسجم و ایجاد طرح‌های کاربردی، به دستاورد‌های تازه‌ای دست یابیم. تاجگردون از پنج هدف اختصاصی و دوازده برنامه طراحی شده برای پیشبرد ۱۱ پروژه مصوب در نقشه راه هوشمندسازی بنادر خبر داد و آن را راهکاری عملگرا در جهت رفع مشکلات اساسی در بنادر دانست و گفت: به نظر می‌رسد با اجرای این برنامه‌ها در قالب یک بسته کامل، ظرف سه سال پیشرفت قابل ملاحظه‌ای را در بنادر کشور شاهد باشیم. مدیرکل فاوا سازمان بنادر نیز تاکید کرد: برای «نقاط قابل بهبود» برنامه داریم؛ چراکه سازمان بنادر خودش را با سایر بنادر دنیا مقایسه می‌کند.
الفالف21 ساعت قبل
روز گذشته نیز برخی دیگر از رسانه‌های آمریکایی از افزایش بهای بنزین در آمریکا در پی اقدام اخیر دولت ترامپ علیه کشورمان خبر دادند. مصرف‌کنندگان آمریکایی در آبان ماه گذشته نیز که دولت ترامپ تحریم‌های نفتی ایران را پس از خروج از برجام بازگرداند، شاهد افزایش بهای بنزین بودند. در آن زمان حتی تصاویری در رسانه‌های آمریکایی منتشر شد که نشان می‌داد رانندگان وسایل نقلیه از بیم افزایش احتمالی قیمت نفت و گران‌تر شدن قیمت بنزین در آمریکا، به جایگاه‌های عرضه سوخت در این کشور هجوم برده‌اند. طبق آنچه که رسانه‌های آمریکایی گزارش داده‌اند، به نظر می‌رسد دولت ترامپ با خودداری از صدور معافیت مجدد برای خریداران نفت ایران یکبار دیگر باید خود را برای افزایش بهای جهانی نفت خام و گران شدن سوخت در داخل آمریکا آماده کند. بلومبرگ اواسط تیرماه گذشته پس از انتقاد ترامپ از اوپک به خاطر بالا رفتن قیمت نفت در گزارشی نوشت اگر ترامپ واقعا می‌خواهد قیمت بنزین را در آمریکا پایین نگه‌دارد، تنها راهش این است که سیاست خود را در قبال ایران تغییر دهد.
فارسفارس21 ساعت قبل
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در جریان سفر خود به نیویورک، مقر دائمی سازمان ملل متحد، در نشست «جامعه آسیا» سخن گفت. به گزارش مانیتورینگ گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به نیویورک سفر کرده است، امروز (چهارشنبه)، در نشست موسسه «جامعه آسیا» شرکت کرد. وی در ابتدا در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه آمریکایی‌ها گفته‌اند که تحریم‌ها را ادامه می‌دهند تا ایران به صورت یک کشور عادی رفتار کند، تصریح کرد که این آمریکاست که با خروج از توافقات مختلف رفتار غیرعادی از خود نشان می‌دهد. وی با اشاره به اینکه در حصول برجام کشورهای مختلف دارای منافع متخاصم در برابر هم قرار گرفته بودند، تاکید کرد که این بهترین توافقی بود که طرف‌ها می‌توانستند به آن دست پیدا کنند. در حال تکمیل …
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
وی افزود: رویداد‌های سه نفره زیادی داریم که بحث همگانی بیشتر در آن مطرح است. حتی با وجود بحث همگانی ایونت‌ها، باز هم با نگاهی به ظرفیت‌های موجود به بازیکنان مستعد توجه می‌شود. رئیس کمیته بسکتبال سه نفره و همگانی تاکید کرد: ​ امسال تلاش می‌کنیم لیگ سه نفره را راه اندازی کنیم و تور‌های باکیفیت بهتر داشته باشیم؛ لیگ و تور‌هایی که بازیکنان پنج نفره در آن کمتر بازی می‌کنند و فرصت خوبی برای بازیکنان دیگر وجود دارد که خود را در این مسابقات نشان دهند و بیشتر شناسایی شوند. بر طبق قوانین برای کاپ آسیا، ​مسابقات کوئست غرب آسیا، المپیک و جهانی باید از یک ماه زودتر، اسامی ابتدایی چهار بازیکن ثبت شود. این قانون برای همه کشور‌ها وجود دارد و فیبا سه به سه نیز به آن توجه دارد.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
رئیس همایش بین المللی جهان اسلام در افق ۱۴۱۴ افزود: این مرحله برای ۵۰ سال آینده در حال کار فکری و اندیشه‌ای است تا با مشارکت همه ملت‌های اسلامی تحقق یابد و جمهوری اسلامی ایران پرچمدار این حرکت است و امروز از دولت سازی در مسیر تمدن سازی اسلامی در حال حرکت هستیم. وی در خصوص برگزاری نخستین همایش بین المللی «آینده جهان اسلام در افق ۱۴۱۴» با تاکید بر این که جمهوری اسلامی ایران پرچمدار مرحله دوم تمدن سازی در جهان اسلام است، گفت: این همایش با هدف نزدیک کردن افکار و اندیشه‌های دانشمندان جهان اسلام، هشتم اردیبهشت به مدت دو روز برگزار می‌شود. رئیس همایش بین المللی جهان اسلام در افق ۱۴۱۴ افزود: آیین گشایش این همایش که با همکاری مؤسسه آینده پژوهی جهان اسلام و دانشگاه تهران برگزار می‌شود با حضور دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، تعدادی از اعضای هیئت دولت و بیش از ۱۵ نفر از اندیشمندان برجسته کشور‌های اسلامی و اروپایی برگزار خواهد شد. رئیس همایش بین المللی جهان اسلام در افق ۱۴۱۴، موضوعات آینده تحولات اجتماعی، آینده فرهنگ و تمدن اسلامی و آینده سیاست و امنیت در ۵۷ کشور اسلامی را از موضوعات این همایش بیان کرد و افزود: چگونگی توسعه علم و فناوری، آینده محیط زیست و آینده اقتصاد در جهان اسلام از دیگر موضوعات اصلی این همایش بین المللی است. دکتر رحیم صفوی همچنین با تاکید بر ظرفیت بالای گردشگری در جهان اسلام، افزود: سالانه بیش از ۵ تا ۶ میلیون گردشگر خارجی از جمله گردشگران مذهبی به ایران سفر می‌کنند و توجه به این ظرفیت مهم از مباحث همایش بین المللی جهان اسلام در افق ۱۴۱۴ خواهد بود.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
وی با بیان اینکه از اقدامات مهم در این زمینه تشکیل یک کمیته مقابله با تحریم‌ها بود اضافه کرد: مجموعه سیاست‌های ضدتحریمی اتاق بازرگانی به دو دسته مختلف تقسیم می‌شود. در گام نخست، اتاق، گزارش‌های متعددی را در ارتباط با اثرات تحریم‌ها تهیه کرده و نتیجه آن را در اختیار مسئولان قرار داده است. وی افزود: باید به این موضوع توجه داشت که در این مرحله باید گام‌های مهمی را برای مقابله با تحریم برداریم، مراحلی که قطعا اتاق بازرگانی می‌تواند در پیشبرد اهداف مورد نظر نقش مهمی داشته باشد و ظرفیت‌های خود را مشخص کند. این عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران گفت: در شرایط اعمال تحریم‌ها، تعامل با کشور‌هایی که همسویی با ایران دارند راهکار موثری برای بسط روابط است. همچنین توجه مسئولان به جایگاه اتاق بازرگانی برای عبور از تحریم‌ها راهگشا خواهد بود.

اخبار بیشتر