جلسه محاکمه وزیر دولت احمدی نژاد و ۲ مدیرعامل سابق بانک سرمایه آغاز شد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

جلسه محاکمه وزیر دولت احمدی نژاد و ۲ مدیرعامل سابق بانک سرمایه آغاز شد

دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی|رشوه‌ ۲٫۵ میلیاردی حسین هدایتی به عضو هیئت‌مدیره بانک سرمایه

تسنیمخبرگزاری تسنیم
دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی|رشوه‌ ۲٫۵ میلیاردی حسین هدایتی به عضو هیئت‌مدیره بانک سرمایه
طبق کیفرخواست صادره برای متهمان پرونده بانک سرمایه، حسین هدایتی به یاسر ضیایی معاون وقت بانک، ۲۵ میلیارد ریال رشوه پرداخت کرده است.

- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، صبح امروز جلسه محاکمه متهمان ردیف اول تا سوم پرونده بانک سرمایه به اتهام اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق خیانت در امانت به ریاست قاضی اسدالله مسعودی‌مقام در دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی آغاز شد.

نماینده دادستان ضمن قرائت کیفرخواست با اشاره به اینکه بانک سرمایه با بیشترین سرمایه اولیه بین بانک‌های کشور به مبلغ ۳ هزار میلیارد ریال، تأسیس شده است گفت: ۴۷ درصد سهام این بانک متعلق به صندوق فرهنگیان و ۳۷ درصد مربوط به مجموعه گروه ریخته‌گران است.

طبق آنچه نماینده دادستان از کیفرخواست قرائت کرد این دو مجموعه سهام‌داران عمده بانک سرمایه را تشکیل می‌دهند و این موضوع منتج به این شده است که این دو گروه با اعمال نفوذ در هیئت‌مدیره بانک سرمایه، اقدام به پرداخت وام‌های کلان و غیرقانونی شده است.

کیفرخواست در این‌باره می‌افزاید، تسلط این دو گروه بر بانک سرمایه منتهی به شرکت‌داری این بانک شده است. همچنین در کیفرخواست آمده است بانک مرکزی در مواردی مدیران انتخابی از سوی این بانک را ردصلاحیت کرده است و حسب گزارش‌های بازرسی بانک و سازمان بازرسی کل کشور، تخلف مدیران این بانک در اعطای تسهیلات کلان و غیرقانونی محرز است.

نماینده دادستان در ادامه قرائت کیفرخواست با اشاره به خوش‌خدمتی مدیران بانک سرمایه در اعطای وام‌های غیرقانونی، گفت: تعدادی از این مدیران بابت این کار رشوه و تهسیلاتی دریافت کرده‌اند ازجمله یاسر ضیایی معاون وقت بانک بابت اعطای وام ۱۳۰ میلیارد ریالی بدون وثیقه، ۲۵ میلیارد ریال از محل تسهیلات مذکور دریافت کرده و اکنون نیز در خانه حسین هدایتی اقامت دارد و مدیرعامل شرکت لوله‌نورد اهواز است.

صفریان در این خصوص با اشاره به اعطای وام ۶۰۰ میلیارد ریالی به حسین هدایتی توسط پرویز کاظمی عضو هیئت مدیره وقت بانک سرمایه افزود: در ازای پرداخت این وام، کاظمی به عضویت هیئت‌مدیره استیل‌آذین درآمده است.

به گفته نماینده دادستان، حجم کلی تخلفات این پرونده، ۲۹ هزار میلیارد و ۳۵۴ میلیون و ۸۸۰ هزار ریال است.

خواندن خبر در سایت منبع

جلسه محاکمه ۳ متهم پرونده بانک سرمایه آغاز شد

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
جلسه محاکمه ۳ متهم پرونده بانک سرمایه آغاز شد
خبرگزاری میزان- دادگاه رسیدگی به اتهامات علی بخشایش مدیرعامل سابق بانک سرمایه، پرویز کاظمی رئیس سابق هیات مدیره بانک سرمایه و وزیر دولت نهم، محمدرضا توسلی عضو سابق حقوقی بانک سرمایه آغاز شد.
جلسه محاکمه ۳ متهم پرونده بانک سرمایه آغاز شد - 1

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، دادگاه رسیدگی به اتهامات علی بخشایش مدیرعامل سابق بانک سرمایه، پرویز کاظمی رئیس سابق هیات مدیره بانک سرمایه و وزیر دولت نهم، محمدرضا توسلی عضو سابق حقوقی بانک سرمایه در شعبه سوم دادگاه ویژه جرایم اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی‌مقام آغاز شد.

خبر در حال تکمیل است …

خواندن خبر در سایت منبع

وزیر دولت احمدی‌نژاد و مدیرعامل سابق بانک سرمایه محاکمه می‌شوند

انتخابخبرگزاری انتخاب
وزیر دولت احمدی‌نژاد و مدیرعامل سابق بانک سرمایه محاکمه می‌شوند
علی بخشایش مدیرعامل سابق بانک سرمایه، پرویز کاظمی رئیس سابق هیات مدیره بانک سرمایه و وزیر دولت نهم و محمدرضا توسلی عضو سابق حقوقی بانک سرمایه در هفته جاری پای میز محاکمه خواهند رفت.
وزیر دولت احمدی‌نژاد و مدیرعامل سابق بانک سرمایه محاکمه می‌شوند - 0

علی بخشایش مدیرعامل سابق بانک سرمایه، پرویز کاظمی رئیس سابق هیات مدیره بانک سرمایه و وزیر دولت نهم و محمدرضا توسلی عضو سابق حقوقی بانک سرمایه در هفته جاری پای میز محاکمه خواهند رفت.

به گزارش ایسنا، در جلسه رسیدگی به اتهامات این متهمان که سه شنبه این هفته در شعبه سوم دادگاه ویژه جرایم اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی‌مقام برگزار می‌شود، علی بخشایش فرزند روح الله به اتهام مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام پولی و بانکی و مشارکت در ۴۶ فقره خیانت در امانت، پرویز کاظمی فرزند درویش به اتهام مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام پولی و بانکی و مشارکت در ۴۱ فقره خیانت در امانت و محمدرضا توسلی فرزند غلامرضا به اتهام مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام پولی و بانکی و مشارکت در ۴۰ فقره خیانت در امانت پای میز محاکمه قرار می‌گیرند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین10 ساعت قبل
معاون وزیر امور خارجه روسیه ضمن انتقاد از اقدامات تحریک‌آمیز واشنگتن علیه ایران تصریح کرد مسکو از رفتارهای غیرمسئولانه آمریکا در قبال تهران متأسف است. اعتمادآنلاین| «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه با اشاره به اقدامات تحریک‌آمیز اخیر و وضع تحریم‌های جدید علیه ایران تصریح کرد که مسکو از رفتارهای غیرمسئولانه واشنگتن در قبال ایران متأسف است. ریابکوف با اشاره به فشارهای حداکثری واشنگتن علیه ایران گفت که آمریکا خط‌مشی غیرمسئولانه‌ای را در قبال تهران در پیش گرفته است و در حال تحمیل فشار حداکثری به تهران است. ریابکوف ضمن ابراز تأسف از اقدامات واشنگتن گفت: «متأسفیم که بزرگترین کشور جهان از نظر نظامی و اقتصادی، چنین رفتارهای غیرمسئولانه‌ای را دنبال می‌کند. او به پروژه نوسازی رأکتور اراک نیز اشاره کرد و گفت: «پیشرفتی واضح در پروژه نوسازی رأکتور اراک در ایران دیده می‌شود».
اقتصادنیوزاقتصادنیوز50 دقیقه قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، صدر اعظم آلمان گفته است که نشست «جی-۲۰» قادر به حل مناقشه‌های مهم جهانی چون اختلاف ببین ایران و آمریکا نیست. آنگلا مرکل گفت که تمرکز نشست جی-۲۰ کماکان بر حل بحران‌های مالی است. این در حالی است که مرکل روزهای گذشته گفته بود «مسئله ایران» در نشست جی-۲۰ در ژاپن و دست‌کم در سطح دو جانبه مورد بحث قرار خواهد گرفت. وبگاه «رادیو بین‌المللی فرانسه» نیز چندی قبل نوشت که رئیس جمهور فرانسه، صدر اعظم آلمان در نشستی با «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا و در حاشیه برگزاری اجلاس جی-۲۰ در قبال «ایران» رایزنی خواهند کرد. (جزئیات بیشتر) به نوشته خبرگزاری آسوشیتدپرس، صدر اعظم آلمان در ادامه سخنان خود افزود: «من در مورد تاثیر نفوذ نشست جی-۲۰ در زمینه حل معضلات سیاست خارجی که شورای امنیت سازمان ملل متحد قادر به حل آن نیست، خیال واهی نمی‌کنم.» نشست جی-۲۰ قرار است به مدت ۲ روز از جمعه تا شنبه آینده در اوساکای ژاپن برگزار شود.

نشست مشترک وزارت صنعت، معدن و تجارت با دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری

8+
ایسناایسنا1 روز قبل
اقتصادنیوزاقتصادنیوز14 ساعت قبل
جالب است بدانید که در حال حاضر بهشت زهرا از سه بخش گران‌قیمت، متوسط و ارزان‌قیمت تشکیل شده است. در فاز دوی بهشت زهرا قیمت قبر‌ها از ٥٠ میلیون شروع می‌شود و به حدود ١٠٠میلیون تومان می‌رسد. البته همان‌طور که گفتیم قیمت‌ها براساس ملاک‌های عجیب و غریبی تعیین شده‌اند که البته مورد تأیید مسئولان بهشت زهرا نیست. البته این نرخ آمبولانس‌های عمومی است و اگر بخواهید از آمبولانس خصوصی تک نفره استفاده کنید، باید ٢٨٠‌هزار تومان هزینه کنید. وقتی برای خرید سنگ قبر به بهشت زهرا بروید، از تنوع و البته قیمت‌های بالا شوکه می‌شوید.
مهرمهر1 روز قبل
وی همچنین تصفیه‌خانه آب شرب شهر ازنا را افتتاح کرده و پس از آن عملیات اجرایی پست ۲۳۰ کیلوولت بروجرد را آغاز خواهد کرد، همزمان نیز پروژه‌های توزیع برق استان لرستان به بهره‌برداری می‌رسند. وزیر نیرو در ادامه، از سد آبسرده به‌صورت هوایی بازدید کرده و پس از آن شبکه جمع‌آوری تصفیه‌خانه فاضلاب و مخزن ۵ هزار متر مکعبی این شهر را به بهره‌برداری خواهد رساند. اردکانیان در روز دوم سفر به استان لرستان، پروژه آبرسانی به کوهدشت را افتتاح و عملیات اجرایی پست ۲۳۰ کیلوولت این شهرستان را آغاز می‌کند. وی همچنین پس از بازدید هوایی مسیر رودخانه کشکان و ایستگاه پمپاژ واشیان پلدختر، دستور آغاز عملیات اصلاح شبکه‌های برق آسیب‌دیده در مناطق سیل‌زده را صادر خواهد کرد. آغاز عملیات اجرایی سد مخملکوه، بهره‌برداری از تصفیه‌خانه فاضلاب روستایی بدرآباد، افتتاح شبکه جمع‌آوری فاضلاب منطقه ماسور و مجتمع روستایی غلامان از دیگر برنامه‌های وزیر نیرو در روز دوم سفر به لرستان است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
موسسه اعزام دانشجو و اخذ ویزای دانش کسری معتبر‌ترین موسسه اعزام دانشجو جهت تکمیل کادر مالی خود در استان تهران، مجتمع مدرن الهیه تهران از افراد واجد شرایط زیر دعوت به همکاری می‌نماید.

اخبار بیشتر