1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

حصر ترک خورد ؟

برادر موسوی: تغییر در وضعیت حصر دروغ است

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
برادر موسوی: تغییر در وضعیت حصر دروغ است

برترین‌ها: میر محمود موسوی درباره خبر کذب روزنامه سازندگی در توئیتر خود نوشت:

«این روزنامه سازندگی روز به روز بیشتر زرد میشود تا بادروغ مشتری جمع کند. من می‌گویم تغییری در وضعیت حصر میرحسین به وجود نیامده است. قوچانی از قول من در شماره امروز در بالای صفحه اول میزند تغییر به وجود آمده است. می‌توانم بگویم قوچانی -شریعتمداری پیوندتان مبارک.»

برادر موسوی: تغییر در وضعیت حصر دروغ است - 3

خواندن خبر در سایت منبع

بالاخره «حصر» ترک خورد

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
بالاخره «حصر» ترک خورد

برترین‌ها: روزنامه سازندگی، ارگان مطبوعاتی حزب کارگزاران سازندگی در شماره امروز خود با تغییرات ایجاد شده در وضعیت محصوران (کروبی، موسوی و رهنورد) واکنش نشان داد و نوشت: «ترک خوردن حصر».

روز گذشته حسین کروبی خبر داد که مهدی کروبی می‌تواند یک روز در هفته خارج از خانه به دیدار دوستانش برود و میرمحمود موسوی نیز از وضعیت مشابهی برای موسوی خبر داد و گفت: ظاهرا محصورین می‌توانند اعضای خانواده خود را ملاقات کنند.

پیش از این برخی نمایندگان مجلس از پایان حصر زهرا رهنورد سخن گفته بودند.

بالاخره «حصر» ترک خورد - 4

خواندن خبر در سایت منبع

اختلاف هاشمی و رهبری درباره مشارکت مردم در انتخابات/ پاسخ داماد روحانی به اصلاح‌طلبان/ تغییر شرایط حصر موسوی و کروبی

الفخبرگزاری الف
اختلاف هاشمی و رهبری درباره مشارکت مردم در انتخابات/ پاسخ داماد روحانی به اصلاح‌طلبان/ تغییر شرایط حصر موسوی و کروبی

پاسخ داماد روحانی به اصلاح‌طلبان

کامبیز مهدی‌زاده، داماد رئیس‌جمهور که انتصابش به معاونت وزارت صمت و استعفایش در ماه گذشته خبرساز شد یادداشتی در روزنامه شرق نوشته است و در آن پاسخ اصلاح‌طلبان در باب حمایت از روحانی در سال ۹۲ را داده و از مشی اعتدالی رئیس‌جمهور دفاع کرده است. مهدی‌زاده نوشته است: «رئیس‌جمهور در روزهای انتخابات سال ۹۲ و پس از آن تا امروز، از اصلاح‌طلبان، اصولگرایان و اعتدال‌گرایان دعوت کرده‌‌اند تا برای حل مشکلات کشور در کنار دولت قرار بگیرند. تاکید بر همدلی، دیدگاه اصلی دکتر روحانی است. اینکه عده‌ای در دولت القا می‌کنند فقط ما بودیم و کس دیگری نبود، نظر شخصی آنهاست؛ نه نظر شخص رئیس‌جمهور. همدلی و وحدت تمام جریان‌های کشور، روش اعتدالی است …

نگرش افراطی و توجه به منافع شخصی، حزبی و جریانی، آسیب جدی برای ایران امروز است. هیچ جناح، گروه و حزبی با تک‌روی و انحصارطلبی نمی‌تواند به جایگاه مطلوب پیشرفت و توسعه برسد.»

بعد از استعفانامه، این یادداشت، نخستین بروز رسانه‌ای داماد رئیس‌جمهور است که طی آن به‌خوبی توانسته است وظیفه دفاع از رئیس‌جمهور را انجام دهد.

***

تغییر شرایط حصر موسوی و کروبی

حسین کروبی، فرزند مهدی کروبی به امتداد گفت: «از حدود دو ماه قبل ماموران امنیتی به آقایان کروبی و موسوی اعلام کردند که هفته‌ای یک بار می‌توانند آنها را به بیرون از حصر و منزلی که خودشان اعلام می‌کنند از دوستان و اقوام ببرند. آقای کروبی نیز اعلام کردند که تمایل دارند این ملاقات‌ها را از خانواده‌ی شهدا آغاز کنند و به همین منظور ابتدا به دیدار مادر سه شهید شاه‌حسینی رفتند و سپس به دیدار خانواده سه شهید پناهی که در کرج هستند رفتند. در این مدت خانه‌ی چند شهید و همچنین یکی از دوستانشان رفته‌اند.»

تغییرات جدید در وضعیت کروبی و موسوی

مدتی پیش بود که محمدرضا باهنر گفته بود سال ۹۶ تقریبا مسئله حصر داشت حل می‌شد که با انتشار نامه کروبی تلاش‌ها بی‌ثمر شد. ذوالنوری نماینده مجلس هم مضمون مشابهی را اعلام کرد. حسام‌الدین آشنا هم گفت از حصر فقط یک پوسته آن مانده است. جالب آن است که آقای حسین کروبی تمام این گفته‌ها را تکذیب کرد و اعلام کرد شرایط حصر مانند سابق است. اکنون همان جناب مصاحبه می‌کند و از تغییر شرایط خبر می‌دهد.

***

نماینده مستقل معنا ندارد

محمدرضا باهنر نماینده سابق مجلس در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: «من در غیبت سه تا چهار تا حزب فراگیر چارچوب دار به اصطلاح مانیفست‌دار، من اصولا بر آینده مردمسالاری دینی نگرانم، این را اول خدمت تان بگویم حزب اکنون در مملکت زیاد داریم، اما هیچ کدام از این‌ها حزب‌های فراگیر نیستند. رقابت‌ها در کشور ما جریانی و جناحی است به همین دلیل خیلی از فعالان سیاسی از امتیازات جناح استفاده می‌کنند، اما هزینه‌های جناح را حاضر نیستند بپردازند درحالی که اگر ما ۴ تا حزب داشته باشیم یک آدم حزبی هم باید منافع حزب را بپذیرد و هم هزینه‌های حزب را بپردازد …

باهنر: مسئولیت دولت و مجلس کاملاً به عهده اصلاح طلبان است/ فرار به جلو نباید کنند

[نماینده] مستقل یعنی چه؟ اگر یک نماینده بیاید مجلس بگوید آقا من به هیچ حزب دستی وابسته نیستم، من تعبیری را دارم که تعبیر خوبی نیست، ولی چاره‌ای ندارم و باید بگویم یک نماینده مجلس اگر بگوید من هیچ حزب پشتوانه بیرونی ندارم مانند یک آدمی است در شهر بگوید من هیچ قوم و قبیله و ریشه‌ای ندارم! مگر می‌شود؟! یک نماینده وارد مجلس می‌شود مگر می‌تواند پشتوانه فکری نداشته باشد؟ مگر می‌تواند تشکیلات نداشته باشد؟ مگر در چند رشته متخصص است؟ چگونه می‌خواهد در مجلس از ۱+۵ رای بدهد تا برجام، تا FATF، تا بودجه سال ۹۸؟ این خانم یا آقایی که به مجلس آمده حداکثر در یکی از رشته‌ها متخصص است دیگر، بقیه‌اش باید پشتوانه فکری داشته باشد، این پشتوانه فکری را ندارد؟..

مسئولیت دولت و مجلس کاملا به عهده اصلاح طلبان است در این تردیدی نیست باید پاسخگو باشند، پاسخگوی مشکلات باشند و البته باید به دولت کمک کنند و فرار به جلو نباید بکنند، فکر نکنند اگر مثلا دولت آقای روحانی عدم موفقیتش زیاد شد آن‌ها برنده می‌شوند، نه باید تلاش کنند بله اگر نقدی یا راهنمایی‌ای یا کمکی می‌توانند به دولت بکنند باید بکنند.»

نبود احزاب واقعی در کشور و صدماتی که از پی آن متوجه نظام سیاسی می‌شود از دغدغه‌های مهم سیاستمداران دلسوز کشور است. ای کاش با نگاهی به تشکیل و گسترش احزاب واقعی، قانون انتخابات مجلس اصلاح‌می‌شد.

***

اختلاف هاشمی و رهبری درباره مشارکت مردم در انتخابات

سیدمحمد موسوی خوئینی‌ها، رئیس شورای مرکزی مجمع روحانیون مبارز و از چهره‌های قدیمی اصلاح‌طلبان به مناسبت سالگرد مرحوم هاشمی رفسنجانی گفت‌وگویی با خبرگزاری ایرنا داشته است که بسیار خواندنی است. خوئینی‌ها گفته است: «در انتخابات سال ۷۶، یک وقت متوجه شدیم خبرهایی می‌آید که بالاخره می‌خواهند یک‌جوری بازی انتخابات را به هم بزنند و بناست همان کسی را که می‌خواهند، روی کار بیاورند. من و آقای کروبی رفتیم خدمت آقای هاشمی، گفتیم آقای هاشمی ظاهرا آنچه می‌فهمیم بنا نیست انتخابات روال عادی و طبیعی خود را طی کند. البته ما هم آن موقع اطمینان خاطر جدی نداشتیم که حتما آقای خاتمی رای دارد؛ ولی می‌خواستیم هرکس به همان میزان که رای دارد شناخته شود و یک انتخابات آبرومندی برگزار شود. برای همین به ایشان گفتیم پرس‌وجو کنید، ببینید اگر تمایل به یک فرد دیگری هست، از آنجا که آقای خاتمی هم دنبال پست و مقام نیست، کنار بکشد.

آقای هاشمی در پاسخ گفت اتفاقا من با آقای خامنه‌ای اینجا اختلاف‌نظر دارم. آقای خامنه‌ای نظرش این است که باید انتخابات خیلی پرشور باشد و مردم همه بیایند و هرچه مردم بیشتر بیایند بیشتر تایید نظام است. اما من می‌گویم آقا شما بگویید نظرتان چه کسی است، ما همه می‌رویم کار می‌کنیم که همان بشود. آقای هاشمی معتقد بود بالاخره یک رئیس‌جمهور لازم داریم، آقای خامنه‌ای بگوید چه کسی بشود یا با هم توافق کنیم که چه کسی بشود. ما تلاش می‌کنیم که همان بشود. تعبیر عملگرا برای ایشان خیلی تعبیر درستی بود.»

افشاگری بی‌سابقه موسوی‌خوئینی‌ها درباره هاشمی رفسنجانی

خوئینی‌ها به تغییر مواضع هاشمی در زمان‌های مختلف اشاره کرده است: «آقای هاشمی هیچ‌وقت در عمرش در خط اعتدال نبود. ایشان در آن تقسیم‌بندی اولیه یکی از عناصر کاملا برجسته جناح چپ بود. از یک مقطعی، قدری صحبت‌هایش را تغییر داد و کم‌کم از جناح چپ فاصله گرفت و به راست نزدیک شد. صحبت‌های ایشان در خطبه‌های نمازجمعه‌اش نشان می‌دهد چپ رادیکال بود. مثلا در مسائل پولی و اقتصادی، در نمازجمعه مطرح کرد باید از کسانی که پول‌ در بانک‌ها دارند خمس بگیریم. این باعث شد یک مرتبه خلق‌الله پول‌هایشان را از بانک‌ها بیرون کشیدند.

یعنی رادیکال‌ترین موضع درباره اندوخته‌های مردم در بانک‌ها را داشت؛ یعنی برویم سرک بکشیم چه کسی چقدر پول دارد. در حالی که سپرده‌های اشخاص در بانک‌ها، محرمانه است. البته این سخن، معلوم بود هیچ‌وقت نمی‌تواند اتفاق بیفتد ولی موضع ایشان بود. یا در مورد برخورد با خانم‌ها که بدحجاب بودند. ایشان در نمازجمعه گفت باید زندان مختص زنان درست کنیم به شکلی که نگهبان و همه عوامل آن زن باشند. من آن زمان دادستان بودم و گفتم عجیب است آقای هاشمی حداقل با ما که با او دوست و رفیق هستیم، مشورتی نکرده که این حرف خوب است، بد است، عملی است، شدنی است؟ یک مرتبه بگوییم که برای زن‌ها یک زندان مخصوص درست کنیم؟ در دنیا چه فکری می‌کنند. هرکسی به اتهام اینکه در خیابان حجابش را رعایت نکرده است یقه‌اش را بگیریم و به زندان بیندازیم. خطبه‌های نمازجمعه ایشان را در دهه ۶۰ بخوانید سوپررادیکال‌ بود.»

در زمانی که عموم سیاستمداران به‌خصوص اصلاح‌طلبان تلاش دارند هاشمی رفسنجانی را فردی طرفدار آزادی‌های اجتماعی و رای مردم نشان دهند این سخنان موسوی خوئینی‌ها بسیار حائز اهمیت است.

***

بررسی ماجرای نماینده ملکان در مجلس

مسعود پزشکیان نایب‌رئیس مجلس به خانه ملت گفت: «با همکاری قوه قضائیه حواشی ایجاد شده در مورد نماینده ملکان را بررسی می‌کنیم تا چنانچه صحت داشته باشد با نماینده متخلف برخورد شود؛ در غیراینصورت شایعه پراکنان تحت پیگرد قرار خواهند گرفت …

اگر تخلف سلمان خدادادی آشکار شود غیرقابل گذشت است اما اگر چنین موضوعی صحت نداشته باشد، اقدام عاملان شایعه نیز غیرقابل گذشت خواهد بود و باید با افرادی که به راحتی چنین ادبیات و رفتارهایی را در جامعه اشاعه می‌دهند با قاطعیت برخورد کرد.»

واکنش پزشکیان به حاشیه‌های پیش آمده برای یکی از نمایندگان مجلس

پزشکیان از خودش هم دفاع کرده و گفته است: من چکاره هستم که سلمان خدادادی تحت حمایت من باشد؛ من در هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان تنها یک رای دارم و چنین ادعاهایی نشانه این است که برخی از این موضوع برای تخریب دیگران استفاده می‌کنند.»

به‌نظر می‌رسد در اینجا پزشکیان پاسخی به علیرضا زاکانی نماینده سابق مجلس داده است. زاکانی چند روز پیش توییت کرده بود:

اختلاف هاشمی و رهبری درباره مشارکت مردم در انتخابات/ پاسخ داماد روحانی به اصلاح‌طلبان/ تغییر شرایط حصر موسوی و کروبی - 33

آنچه بسیار مهم است رسیدگی فوری مجلس و قوه قضائیه به این ادعا است. از آن مهم‌تر پزشکیان باید پاسخ دهد چرا در مجلس هشتم از اعتبارنامه این فرد دفاع کرده است و شورای نگهبان هم باید پاسخ دهد چگونه خدادادی در انتخابات مجلس نهم رد صلاحیت شد اما دورباره برای مجلس دهم صلاحیتش تایید شد. افکار عمومی منتظر رسیدگی سریع مجلس و قوه قضائیه به این پرونده هستند.

***

پرسش و پاسخ‌های توییتری درباره فایده ساخت ماهواره ایرانی

ماجرا از توییت صادق زیباکلام شروع شد. زیباکلام در توییتی نوشت: «ای کاش به جای صنایع هسته‌ای، به جای ماهواره و به جای موشک، جمهوری اسلامی می‌توانست یک دوچرخه بسازد که با دوچرخه ترکیه، دوچرخه هند رقابت کند.»

آذری جهرمی در پاسخ زیباکلام نوشت:

اختلاف هاشمی و رهبری درباره مشارکت مردم در انتخابات/ پاسخ داماد روحانی به اصلاح‌طلبان/ تغییر شرایط حصر موسوی و کروبی - 39

آذر منصوری، فعال سیاسی اصلاح‌طلب خطاب به آذزی جهرمی نوشت:

اختلاف هاشمی و رهبری درباره مشارکت مردم در انتخابات/ پاسخ داماد روحانی به اصلاح‌طلبان/ تغییر شرایط حصر موسوی و کروبی - 41

آذری جهرمی در پاسخ به منصوری ایشان را دعوت کرد از پژوهشگاه فضایی بازدید کنند:

اختلاف هاشمی و رهبری درباره مشارکت مردم در انتخابات/ پاسخ داماد روحانی به اصلاح‌طلبان/ تغییر شرایط حصر موسوی و کروبی - 43اختلاف هاشمی و رهبری درباره مشارکت مردم در انتخابات/ پاسخ داماد روحانی به اصلاح‌طلبان/ تغییر شرایط حصر موسوی و کروبی - 44

آذر منصوری و سعید شریعتی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب هم در توییت‌های جداگانه‌ای به کاربردهای مهم صنعت ماهواره اشاره کردند و این دستاورد کشورمان را ستودند:

اختلاف هاشمی و رهبری درباره مشارکت مردم در انتخابات/ پاسخ داماد روحانی به اصلاح‌طلبان/ تغییر شرایط حصر موسوی و کروبی - 46اختلاف هاشمی و رهبری درباره مشارکت مردم در انتخابات/ پاسخ داماد روحانی به اصلاح‌طلبان/ تغییر شرایط حصر موسوی و کروبی - 47

خواندن خبر در سایت منبع

تغییر جدیدی در حصر برادرم ایجاد نشده است/ حصر به همان شکل قبلی ادامه دارد

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
تغییر جدیدی در حصر برادرم ایجاد نشده است/ حصر به همان شکل قبلی ادامه دارد

اعتمادآنلاین|حسین کروبی فرزند حجت‌الاسلام مهدی کروبی امروز اعلام کرده است «حدود دو ماه پیش مسئولان امنیتی به آقای کروبی و موسوی گفتند به انتخاب خودتان هفته‌ای یک بار می‌توانیم شما را بیرون ببریم، ولی تعیین آن محل باید هماهنگ شده باشد.»

به گفته او، این ملاقات‌ها از ۶ هفته پیش آغاز شده و مهدی کروبی ۶ هفته است که دیدارهایی داشته و به‌جز یک مورد که به دیدار یکی از دوستانشان رفته، مابقی موارد را به دیدار خانواده شهدا رفته است.

اما میرمحمود موسوی در واکنش به این خبر می‌گوید: ‌ تغییری در وضعیت برادرم و خانم رهنورد به‌وجود نیامده است. حصر به همان شکلی که از قبل بود همچنان ادامه دارد.

او می‌افزاید: اواخر سال گذشته اعلام کردند که خانواده و خواهر و برادرهای آقای موسوی و خانم رهنورد می‌توانند با آنان دیدار داشته باشند و آنان هم اگر مایل باشند، می‌توانند به دیدار اقوام (خواهر و برادر) ‌بروند. البته این روند برای مدتی متوقف شد و بعد دوباره به وضعیت گذشته بازگشت.

به گفته او، میرحسین موسوی در طول ۱۱ ماه گذشته به خانه هر کدام از خواهرها و برادرهای خود یک بار و فقط به خانه یکی از خواهران دو بار رفته است.

او با تأکید بر اینکه برادرش به غیر از این دیدارها به جای دیگری نرفته است می‌گوید: «در هفته‌های اخیر تغییری در وضعیت ایشان به‌وجود نیامده است.»

منبع: ایرناپلاس

خواندن خبر در سایت منبع

حسین کروبی: میرحسین موسوی و پدرم هفته‌ای یک بار اجازه دیدار خارج از خانه را دارند

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
حسین کروبی: میرحسین موسوی و پدرم هفته‌ای یک بار اجازه دیدار خارج از خانه را دارند

حسین کروبی فرزند مهدی کروبی با تایید این دیدار، به امتداد گفت: از حدود دو ماه قبل ماموران امنیتی به آقایان کروبی و موسوی اعلام کردند که هفته‌ای یک بار می‌توانند آنها را به بیرون از حصر و منزلی که خودشان اعلام می‌کنند از دوستان و اقوام ببرند.

بخش های دیگر اظهارات حسین کروبی به شرح زیر است:

البته ماموران امنیتی تاکید کردند که اسامی ملاقات شونده‌ها باید به تایید مقامات امنیتی نیز برسد و در کمیسیون یا هیاتی در این باره تصمیم گرفته خواهد شد که آقای کروبی چه افرادی را می‌تواند ملاقات کند.

آقای کروبی نیز اعلام کردند که تمایل دارند این ملاقات‌ها را از خانواده‌ی شهدا آغاز کنند و به همین منظور ابتدا به دیدار مادر سه شهید شاه‌حسینی رفتند و سپس به دیدار خانواده سه شهید پناهی که در کرج هستند رفتند. در این مدت خانه‌ی چند شهید و همچنین یکی از دوستانشان رفته‌اند.

اما برخلاف شایعات مطرح شده در شب گذشته در این دیدار اخیر نیز هدیه‌ای از جانب حاج آقا داده نشده که حال بخواهد انگشتر باشد یا تراول. البته هدیه دادن سنت اسلام است و ایرادی هم ندارد اما هدیه‌ای در این دیدار داده نشده است.

خانواده درجه یک نیز که شامل عروس‌ها و نوه‌ها و ما می‌شود، هرزمان که بخواهند می‌توانند با ایشان دیدار کنند، اما کلید منزل در دست نیروهای امنیتی است و هربار که ما می‌رویم باید آیفون بزنیم و بعد هم در را پشت سر ما قفل می‌کنند و باوجود تاکید خانواده کلید به ما داده نشده است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

وقتی «بی بی سی» حاج قاسم سلیمانی را تحسین می‌کند

مهرمهر13 ساعت قبل
شبکه بی بی سی مستندی با نام «فرمانده در سایه» ساخته و منتشر کرده است که در آن مصاحبه‌شوندگان به تحسین حاج قاسم سلیمانی پرداخته و او را فرمانده دل‌ها می‌نامند.

فیلم | کشتی حامل ۲۰۰۰ خودروی گران‌قیمت آتش‌گرفت و غرق شد

خبرآنلاینخبرآنلاین20 ساعت قبل
کشتی باری ایتالیایی که ۲۰۰۰ خودرو از جمله ۳۷ پورشه ۲۹۲ هزار دلاری را از هامبورگ به سمت کازابلانکا حمل می‌کرد، در ۱۵۰ مایلی سواحل غرب فرانسه دچار حریق شد و در آب فرو رفت. خوشبختانه ۲۷ خدمه این کشتی نجات یافته‌اند.
عصر ایرانعصر ایران16 ساعت قبل
«دونالد ترامپ» در پیام تبریک نوروزی خود به مردم ایران، بار دیگر حملات لفظی خود را متوجه جمهوری اسلامی ایران کرد و مدعی شد: «متاسفانه، مردم ایران باز هم قادر نیستند به طور کامل شریک شادی‌های این ایام باشند.» به گزارش عصرایران؛ او بدون کوچکترین اشاره به تحریم‌های یکجانبه و نامشروع کاخ سفید علیه کشور ایران که با هدف فروپاشی اقتصاد وسخت‌تر کردن زندگی و معیشت دهها میلیون ایرانی وضع شده است، با آرزوهای بلند مردم ایران برای آبادانی، آزادی و سعادتمندی ایران، اعلام همبستگی کرده است!
الفالف1 روز قبل
«لوان جاگاریان» سفیر دولت فدراسیون روسیه در ایران در گفت و گویی در پاسخ به این سوال که «اخیرا شاهد بودیم که رئیس جمهوری سوریه آقای بشار اسد سفری را که از پیش اعلام نشده بود به تهران داشتند. بعد‌ها طی روز‌های آتی و حتی اخیرا شاهد بودیم که برخی از نشریات کشور‌های عربی گزارش داده‌اند که ظاهرا روسیه از این سفر ناراحت شده بود. آیا چنین چیزی صحت دارد؟» گفت: ما شنیدیم که مثلا یک روزنامه انگلیسی [مستقر در انگلیس] به نام العرب نوشته که گویا آقای لاوروف از سفر غیرمنتظره آقای بشار اسد به تهران ناراحت شده است. وی ادامه داد: به نوبه اول، سفر رئیس جمهوری قانونی جمهوری عربی سوریه به تهران به این دو کشور مربوط است، به ایران و سوریه. آنچه که در برخی رسانه‌های غربی و عربی آمده است، اصلا بی‌اساس است؛ و هدف و منظورشان تلاش برای ایجاد شکاف بین ایران و روسیه و سوریه است، اما اصلا موفق نخواهند بود.
ایرناایرنا1 روز قبل
به گزارش بامداد پنجشنبه ایرنا، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در پیامی به مناسبت نوروز که در تارنمای رسمی کاخ سفید منتشر شد، بار دیگر ادعاهای علیه ایران مطرح کرد. خبر تکمیل می‌شود. شبد**۹۴۱۶**۱۰۱۰انتهای پیام /*
انتخابانتخاب1 روز قبل
الاخبار چاپ بیروت نوشت: هماهنگی نظامی عالی بین نیروهای نظامی ایران، سوریه و عراق منحصر به چالش‌های امنیتی مشترک در مقابله با گروههای مسلح نمی‌شود. به دنبال این نشست، یک کنفرانس مطبوعاتی برگزار شد که به عناوین اساسی مربوط مطرح شده در نشست نظامی پرداخت. علاوه بر این، دو هیئت عراقی و ایرانی با بشار اسد دیدار کردند و در جریان این دیدار، رئیس جمهور سوریه در برابر حاضرین تاکید کرد که رابطه بین سوریه، ایران و عراق رابطه‌ای مستحکم است. نکات اساسی مطرح شده در این نشست، محل توافق با روسیه‌ای که به تفاهم هایی با ترکیه و هماهنگی هایی با اسرائیل پایبند است، نبود. روسیه خود را خارج از چارچوب درگیری با اسرائیل قرار داده و به صورت مستقیم، به پرونده ارتباط سه دولت عراق، سوریه و ایران به یکدیگر، توجهی ندارد.

اخبار بیشتر