ادامه یافتن تعطیلی دولت آمریکا
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

ادامه یافتن تعطیلی دولت آمریکا

تعطیلی دولت فدرال و دیوارکشی در مرز‌ها ۲ چالش پیش روی رئیس جمهور آمریکا

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
تعطیلی دولت فدرال و دیوارکشی در مرز‌ها ۲ چالش پیش روی رئیس جمهور آمریکا
خبرگزاری میزان- رئیس جمهور آمریکا در راستای دفاع از طرح خود مبنی بر ساخت دیوار در مرز‌های مکزیک بار دیگر ادعا‌هایی را علیه مهاجران مطرح و آن‌ها را به طور تلویحی تبهکار خطاب کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان، دونالد ترامپ اخیرا در صفحه توییتر خود نوشته است: آسیبی که به کشور ما از مرز‌های به شدت ویران وارد می‌شود _ مواد مخدر، جرم و جنایت و چیز‌های بسیار بد دیگر- بسیار بزرگتر از تعطیلی (دولت) است که دموکرات‌ها پس از بازگشت به واشنگتن از تعطیلات به رااحنی می‌توانند آن را حل کنند.

وی در توییت دیگری نوشت: هزاران نفر از مهاجران غیرقانونی که مرتکب جرایم جنسی علیه کودکان شده‌اند اکنون در زندان‌های تگزاس هستند. بسیاری از این افراد از طریق مرز‌های جنوبی ما وارد کشور شده‌اند. ما به راحتی می‌توانیم به این موضوع خاتمه دهیم- ما نیاز به موانع فولادی و یا دیوار داریم. دیوار‌ها مؤثر هستند جان جونز، اداره امنیت عمومی تگزاس.

رئیس جمهور آمریکا ساعاتی پس از آن نیز اتهاماتی علیه مهاجران مطرح کرده و بسیاری از جرایم صورت گرفته در آمریکا را به آن‌ها نسبت داد.

تعطیلی دولت فدرال و دیوارکشی در مرز‌ها ۲ چالش پیش روی رئیس جمهور آمریکا - 4

در طول ۲ سال گذشته مأموران اداره گمرک و حفاظت مرزی ۲۶۶ هزار نفر را با گزارش‌های مجرمانه شامل: «۱۰۰ هزار نفر که متهم به آزار هستند، ۳۰ هزار نفر جرایم جنسی، ۴ هزار نفر کشتار‌های خشونت‌بار» را دستگیر کرده‌اند.

کشیدن دیوار در مرز‌های آمریکا و مکزیک که یکی از وعده‌های انتخاباتی ترامپ به شمار می‌رود این روز‌ها به موضوع تنش میان او و دموکرات‌ها تبدیل شده و تعطیلی بی‌سابقه دولت آمریکا را در پی داشته است.

در حالی که دموکرات‌ها همچنان مخالف تصویب بودجه دیوار مکزیک هستند ترامپ گفته تا زمانی که بودجه دیوار تصویب نشود تعطیلی دولت را ادامه خواهد داد حتی اگر این تعطیلی سال‌ها ادامه داشته باشد.

این در حالی است که تعطیلی دولت آمریکا اعتراضات زیادی از بخش‌های گوناگون را در پی داشته و اخیرا کارمندان دولتی این کشور که حقوق آن‌ها پرداخت نشده دست به تظاهرات زدند.

تعطیلی دولت فدرال و دیوارکشی در مرز‌ها ۲ چالش پیش روی رئیس جمهور آمریکا - 10

علاوه بر این اتحادیه ترافیک هوایی آمریکا نیز اعلام کرده به دلیل پرداخت نشدن حقوق کارمندانش در پی تعطیلی دولت قصد دارد علیه ترامپ در دادگاه شکایت کند.

این نخستین بار نیست که ترامپ اظهارات اینچنین علیه مهاجران مطرح می‌کند و ماه ژانویه سال گذشته نیز او ضمن به کار بردن عباراتی بسیار توهین‌آمیز درباره هائیتی، السالوادور و برخی دیگر از کشورهای آفریقایی گفته بود که چرا آمریکا باید خواستار ورود مهاجر از چنین کشورهایی باشد.

تعطیلی دولت فدرال و دیوارکشی در مرز‌ها ۲ چالش پیش روی رئیس جمهور آمریکا - 13

این اظهارات ترامپ با واکنش بسیار شدید کشورهای آفریقایی و نیز گروه‌های مختلف در داخل و خارج از آمریکا مواجه شد.

سخنگوی حقوق بشر سازمان ملل نیز توهین آشکار رئیس جمهور آمریکا به کشورهای آفریقایی و نیز هائیتی را محکوم کرد.

«روپرت کالویل» اظهارات توهین‌آمیز ترامپ درباره برخی کشورهای آفریقایی و نیز هائیتی را «شرم‌آور و تکان‌دهنده» و نیز «نژادپرستانه» توصیف کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

ترامپ: برای پایان دادن به تعطیلی دولت وضعیت اضطراری اعلام نمی‌کنم

فارسخبرگزاری فارس
ترامپ: برای پایان دادن به تعطیلی دولت وضعیت اضطراری اعلام نمی‌کنم
رئیس‌جمهور آمریکا دوشنبه شب گمانه‌زنی‌ها درباره احتمال اعلام وضعیت اضطراری برای ساخت دیوار حائل در مرز مکزیک و پایان دادن به وضعیت تعطیلی دولت فدرال را رد کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا دوشنبه شب از ایده احتمال اعلام وضعیت اضطراری برای ساخت دیوار حائل در مرز مکزیک و پایان دادن به بحران در این کشور عقب‌نشینی کرد.

به نوشته پایگاه پولوتیکو، ترامپ قبل از ترک کاخ سفید به سمت ایالت «لوئیزیانا» درباره اعلام وضعیت اضطراری و خاتمه دادن به طولانی‌ترین تعطیلی دولت آمریکا گفت: «من در حال حال حاضر حق قانونی کامل برای اعلام این را دارم، ولی به دنبال انجام این کار نیستم.»

رئیس‌جمهور آمریکا مخالفتش را با بازگشایی موقت دولت نیز اعلام کرد. او گفت طرح سناتور «لیندسی گراهام»، یکی از طرفداران سرسخت دولتش در این باره را رد کرده است.

لیندسی گراهام گراهام پیشنهاد داده بود ترامپ حین مذاکره با نمایندگان کنگره دولت فدرال را برای سه هفته موقتا بازگشایی کند و در صورت عدم توافق نهایی وضعیت اضطراری اعلام کند. ترامپ درباره این طرح گفت: «آن را رد کردم.»

در حال تکمیل …

خواندن خبر در سایت منبع

ترامپ: نانسی و چاک۱۵ دقیقه‌ای می‌توانند به تعطیلی دولت خاتمه دهند

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
ترامپ: نانسی و چاک۱۵ دقیقه‌ای می‌توانند به تعطیلی دولت خاتمه دهند
رئیس جمهوری آمریکا با مقصر دانستن دموکرات ها در ادامه روند تعطیلی دولت این کشور اعلام کرد: نانسی و چاک ظرف ۱۵ دقیقه می‌توانند به تعطیلی خاتمه دهند؛ اما آن ها هم اکنون در پورتوریکو هستند.

به گزارش مشرق، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امروز دوشنبه در پیام هائی توئیتری اعلام کرد: همه تعطیلات پایان هفته را منتظر دموکرات‌ها هستم. آنها باید الان سر کار خود برگردند.

رئیس جمهوری آمریکا در این باره نوشت: نانسی (نانسی پلوسی رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا) و چاک (چاک شومر رهبر اقلیت دموکرات در سنای آمریکا) می‌توانند تعطیلی دولت را ظرف مدت ۱۵ دقیقه تمام کنند. در مقطع زمانی کنونی، این موضوع (تداوم تعطیلی دولت) تفصیر دموکرات‌ها است.

بیشتر بخوانید:ترامپ، مردم آمریکا را به گروگان گرفته استپلوسی: روابط میان ترامپ و پوتین بسیار خطرناک است

وی در ادامه در توئیت طعنه آمیز دیگری اضافه کرد: دموکرات‌ها در حالی که تعطیلی دولت وارد ۲۴ مین روز خود شده است، در پورتوریکو هستند.

گفتنی است، به دنبال عدم توافق دموکرات‌ها با تخصیص بودجه حدود ۶ میلیارد دلاری ساخت دیوار در مرز آمریکا و مکزیک، بخش‌هایی از دولت آمریکا تعطیل شده است.منبع: مهر

خواندن خبر در سایت منبع

از دسترس خارج شدن ده‌ها وبسایت دولتی آمریکا با ادامه تعطیلی دولت

دیجیاتوخبرگزاری دیجیاتو
از دسترس خارج شدن ده‌ها وبسایت دولتی آمریکا با ادامه تعطیلی دولت

در این روزها که دولت آمریکا به تصمیم دونالد ترامپ به حالت تعطیل درآمده، هر سرویسی که به نوعی غیرضروری تلقی می‌گردد از فاز عملیاتی خارج شده و قابل دسترس نیست. ظاهرا برخی وبسایت‌های دولتی آمریکا هم نیاز به تمدید گواهی‌های امنیتی خود را غیرضروری قلمداد کرده‌اند و در نتیجه از دسترس خارج شده‌اند.

بنابر گزارشی که BuzzFeed منتشر کرده چندین سایت دولتی آمریکا به خاطر منقضی شدن گواهی‌های HTTPS خود یا از دسترس خارج شده‌اند یا توسط برخی مرورگرها مسدود و ظاهرا هیچیک از نیروهای سازمانی مسئول این وبسایت‌ها در محل کارشان حاضر نیستند تا در طول تعطیلی دولت آمریکا این گواهی‌ها را تمدید نمایند.

براساس اعلام یک شرکت بریتانیایی به نام Netcraft که در زمینه ارائه سرویس‌های امنیتی فعالیت دارد بسیاری از دامین‌های دولتی تا زمانی که افراد مسئول، گواهی‌های امنیتی شان را تمدید نکنند قابل دسترس نیستند. برخی هم نظیر وبسایت‌های زیردامنه وزارت دادگستری آمریکا به خاطر آنکه دامنه شان در فهرست HSTS (این مکانیزم امنیتی از وبسایت‌ها در برابر حملاتی که به خاطر افت پروتکل روی می‌دهند حفاظت میکند) کروم قرار دارد کاملا از دسترس خارج شده‌اند.

از دسترس خارج شدن ده‌ها وبسایت دولتی آمریکا با ادامه تعطیلی دولت - 6

موارد دیگر نیز برخی صفحات وبسایت ناسا و وبسایت متعلق به یکی از دادگاه‌های آمریکا هستند که از این مکانیزم استفاده نمی‌کنند و همچنان ضمن ارائه هشدار به کاربران در دسترس هستند.

اینطور که به نظر می‌رسد تمدید گواهی برای دامنه‌ها بر عهده خود وزارت خانه و سازمان هاست و تا زمانی که دولت کارش را از سر بگیرد به نظر نمی‌رسد که این وبسایت‌ها مجددا آغاز به کار کنند. با این حال بسته به اینکه تعطیلی دولت تا چه اندازه طول می‌کشد می‌توان انتظار وقوع اتفاقاتی بدتر از این را داشت.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

چه کسانی و چرا به هاشمی حمله می‌کردند؟ + فیلم

نامه‌نیورنامه‌نیور10 ساعت قبل
این رخداد مشخصا درباره هاشمی با تخریب‌های گسترده آنها در مقطع انتخابات مجلس ششم رخ داد؛ به نحوی که با محفلی کردن انتخابات و تخریب همه‌جانبه علیه هاشمی او را نفر سی‌ام انتخابات کردند. این فعال سیاسی در جای دیگری در باره فضای سیاسی حاکم در دوره هاشمی گفته بود: «در دوران هاشمی، کسانی تحت پیگرد قانونی قرار گرفتند. مجتبی بدیعی‌، عضو دیگر شورای مرکزی مشارکت هم در روزنامه بیان به تاریخ۱۵دی۷۸ هاشمی را عامل تمام گرفتاری‌ها معرفی کرد و گفت که هاشمی یک فاجعه است. در میان تمام افراد تندرو اکبر گنجی، همت مضاعفی در تخریب هاشمی داشت. علی‌اکبر محتشمی، عضو شورای مرکزی مجمع روحانیون هم درباره خصوصیات هاشمی چنین گفته بود: «از نظر ما هاشمی رفسنجانی با ناطق نوری تفاوتی ندارد؛ زیرا اتخاذ مواضع غیرشفاف در قبال اصلاحات فرقی با مخالفت ندارد».

آمادگی مردم ایران برای رویارویی با دشمن

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
وی اضافه کرد: فتح خرمشهر سرآغاز فروپاشی حزب بعث و افتخاری در شروع دفاع مقدس بود. سردار شریف گفت: امروز از صدام و ژنرال‌های قدکشیده‌اش خبری نیست و آنچه ذهن تاریخی ما را پر کرده درس‌ها و عبرت‌هایی است که باید از فتح خرمشهر بگیریم. وی در ادامه با بیان اینکه امروز عربده‌های امریکا به جایی نمی‌رسد اظهار داشت: ما لحظه‌ای از قدرتمند شدن دست بر نمی‌داریم و با سربلندی اعلام می‌کنیم که امروز از هر زمانی دیگر برای رویارویی با دشمن باانگیزه‌تر و آماده‌تر هستیم. وی افزود: امروز نه رویای سیاسی و نه رویای نظامی شما هماورد فلسطین نیست و ظرف کمتر از ۷۲ ساعت رزمندگان فلسطین کاری کردند که شما آتش بس را درخواست کنید. سردار شریف اضافه کرد: ما چهل سال است که در راهپیمایی روز قدس شرکت می‌کنیم و امروز به برکت ماه مبارک رمضان و پیروزی جبهه مقاومت و برای حمایت از فلسطین به صحنه می‌آییم.
نامه‌نیورنامه‌نیور15 ساعت قبل
از سوی دیگر، مایک پمپئو به جریان «تی پارتی» و جان بولتون به جریان «نومحافظه کار» تعلق دارند. با این حال در صورتی که بولتون از کاخ سفید اخراج شود، رسانه‌ها بر روی یک نام متمرکز خواهند شد: «مایک پمپئو»! واقعیت امر این است که ترامپ نسبت به تحولات حوزه سیاست خارجی آمریکا از دو جهت نگران است. از سوی دیگر، وی نگران تاثیرگذاری سلبی تحولات سیاست خارجی کشورش بر انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ است. از این رو تضمینی جهت بقای پمپئو در کاخ سفید تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال آینده وجود ندارد.

ادبیات توهین آمیز ترامپ عزم ملت ایران را در برابر آمریکا دوچندان می‌کند

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از نیویورک؛ سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل گفت حرف‌های متناقض امروز رئیس جمهور آمریکا درباره ایران، نشانه روشنی از خصومت بی حد و حصر وی نسبت به ملت بزرگ ایران است. تخت روانچی در پاسخ به اظهارات سخیف رئیس جمهور آمریکا که بار دیگر ملت بزرگ ایران را «تروریست» خوانده بود، افزود این مواضع برای ما ناآشنا نیست و آنرا در ادامه تحریم‌های ظالمانه آمریکا قابل تفسیر می‌دانیم و نمونه بارز دیگری از خصومت با ملت ایران است. وی گفت سخنان سخیف رئیس جمهور آمریکا بیش از هر چیز نمایانگر بی اطلاعی از تاریخ چند هزار ساله ایران و نشناختن مردم ایران است. تخت روانچی گفت رئیس جمهور آمریکا با استفاده از ادبیات توهین آمیز علیه ملت ایران، عزم مردم ما را در مقاومت علیه سیاست فشار و ارعاب دو چندان می‌کند. دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امروز در جمع کشاورزان بار دیگر ملت ایران را تروریست نامید و مدعی شد ایران پشت سر همه مشکلات خاورمیانه (غرب آسیا) قرار دارد و و بازیگر خطرناکی است و برجام نمایش وحشت بود.

اخبار بیشتر