1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

ادامه یافتن تعطیلی دولت آمریکا

تعطیلی دولت فدرال و دیوارکشی در مرز‌ها ۲ چالش پیش روی رئیس جمهور آمریکا

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
تعطیلی دولت فدرال و دیوارکشی در مرز‌ها ۲ چالش پیش روی رئیس جمهور آمریکا

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان، دونالد ترامپ اخیرا در صفحه توییتر خود نوشته است: آسیبی که به کشور ما از مرز‌های به شدت ویران وارد می‌شود _ مواد مخدر، جرم و جنایت و چیز‌های بسیار بد دیگر- بسیار بزرگتر از تعطیلی (دولت) است که دموکرات‌ها پس از بازگشت به واشنگتن از تعطیلات به رااحنی می‌توانند آن را حل کنند.

وی در توییت دیگری نوشت: هزاران نفر از مهاجران غیرقانونی که مرتکب جرایم جنسی علیه کودکان شده‌اند اکنون در زندان‌های تگزاس هستند. بسیاری از این افراد از طریق مرز‌های جنوبی ما وارد کشور شده‌اند. ما به راحتی می‌توانیم به این موضوع خاتمه دهیم- ما نیاز به موانع فولادی و یا دیوار داریم. دیوار‌ها مؤثر هستند جان جونز، اداره امنیت عمومی تگزاس.

رئیس جمهور آمریکا ساعاتی پس از آن نیز اتهاماتی علیه مهاجران مطرح کرده و بسیاری از جرایم صورت گرفته در آمریکا را به آن‌ها نسبت داد.

تعطیلی دولت فدرال و دیوارکشی در مرز‌ها ۲ چالش پیش روی رئیس جمهور آمریکا - 4

در طول ۲ سال گذشته مأموران اداره گمرک و حفاظت مرزی ۲۶۶ هزار نفر را با گزارش‌های مجرمانه شامل: «۱۰۰ هزار نفر که متهم به آزار هستند، ۳۰ هزار نفر جرایم جنسی، ۴ هزار نفر کشتار‌های خشونت‌بار» را دستگیر کرده‌اند.

کشیدن دیوار در مرز‌های آمریکا و مکزیک که یکی از وعده‌های انتخاباتی ترامپ به شمار می‌رود این روز‌ها به موضوع تنش میان او و دموکرات‌ها تبدیل شده و تعطیلی بی‌سابقه دولت آمریکا را در پی داشته است.

در حالی که دموکرات‌ها همچنان مخالف تصویب بودجه دیوار مکزیک هستند ترامپ گفته تا زمانی که بودجه دیوار تصویب نشود تعطیلی دولت را ادامه خواهد داد حتی اگر این تعطیلی سال‌ها ادامه داشته باشد.

این در حالی است که تعطیلی دولت آمریکا اعتراضات زیادی از بخش‌های گوناگون را در پی داشته و اخیرا کارمندان دولتی این کشور که حقوق آن‌ها پرداخت نشده دست به تظاهرات زدند.

تعطیلی دولت فدرال و دیوارکشی در مرز‌ها ۲ چالش پیش روی رئیس جمهور آمریکا - 10

علاوه بر این اتحادیه ترافیک هوایی آمریکا نیز اعلام کرده به دلیل پرداخت نشدن حقوق کارمندانش در پی تعطیلی دولت قصد دارد علیه ترامپ در دادگاه شکایت کند.

این نخستین بار نیست که ترامپ اظهارات اینچنین علیه مهاجران مطرح می‌کند و ماه ژانویه سال گذشته نیز او ضمن به کار بردن عباراتی بسیار توهین‌آمیز درباره هائیتی، السالوادور و برخی دیگر از کشورهای آفریقایی گفته بود که چرا آمریکا باید خواستار ورود مهاجر از چنین کشورهایی باشد.

تعطیلی دولت فدرال و دیوارکشی در مرز‌ها ۲ چالش پیش روی رئیس جمهور آمریکا - 13

این اظهارات ترامپ با واکنش بسیار شدید کشورهای آفریقایی و نیز گروه‌های مختلف در داخل و خارج از آمریکا مواجه شد.

سخنگوی حقوق بشر سازمان ملل نیز توهین آشکار رئیس جمهور آمریکا به کشورهای آفریقایی و نیز هائیتی را محکوم کرد.

«روپرت کالویل» اظهارات توهین‌آمیز ترامپ درباره برخی کشورهای آفریقایی و نیز هائیتی را «شرم‌آور و تکان‌دهنده» و نیز «نژادپرستانه» توصیف کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

ترامپ: برای پایان دادن به تعطیلی دولت وضعیت اضطراری اعلام نمی‌کنم

فارسخبرگزاری فارس
ترامپ: برای پایان دادن به تعطیلی دولت وضعیت اضطراری اعلام نمی‌کنم

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا دوشنبه شب از ایده احتمال اعلام وضعیت اضطراری برای ساخت دیوار حائل در مرز مکزیک و پایان دادن به بحران در این کشور عقب‌نشینی کرد.

به نوشته پایگاه پولوتیکو، ترامپ قبل از ترک کاخ سفید به سمت ایالت «لوئیزیانا» درباره اعلام وضعیت اضطراری و خاتمه دادن به طولانی‌ترین تعطیلی دولت آمریکا گفت: «من در حال حال حاضر حق قانونی کامل برای اعلام این را دارم، ولی به دنبال انجام این کار نیستم.»

رئیس‌جمهور آمریکا مخالفتش را با بازگشایی موقت دولت نیز اعلام کرد. او گفت طرح سناتور «لیندسی گراهام»، یکی از طرفداران سرسخت دولتش در این باره را رد کرده است.

لیندسی گراهام گراهام پیشنهاد داده بود ترامپ حین مذاکره با نمایندگان کنگره دولت فدرال را برای سه هفته موقتا بازگشایی کند و در صورت عدم توافق نهایی وضعیت اضطراری اعلام کند. ترامپ درباره این طرح گفت: «آن را رد کردم.»

در حال تکمیل …

خواندن خبر در سایت منبع

ترامپ: نانسی و چاک۱۵ دقیقه‌ای می‌توانند به تعطیلی دولت خاتمه دهند

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
ترامپ: نانسی و چاک۱۵ دقیقه‌ای می‌توانند به تعطیلی دولت خاتمه دهند

به گزارش مشرق، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امروز دوشنبه در پیام هائی توئیتری اعلام کرد: همه تعطیلات پایان هفته را منتظر دموکرات‌ها هستم. آنها باید الان سر کار خود برگردند.

رئیس جمهوری آمریکا در این باره نوشت: نانسی (نانسی پلوسی رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا) و چاک (چاک شومر رهبر اقلیت دموکرات در سنای آمریکا) می‌توانند تعطیلی دولت را ظرف مدت ۱۵ دقیقه تمام کنند. در مقطع زمانی کنونی، این موضوع (تداوم تعطیلی دولت) تفصیر دموکرات‌ها است.

بیشتر بخوانید:ترامپ، مردم آمریکا را به گروگان گرفته استپلوسی: روابط میان ترامپ و پوتین بسیار خطرناک است

وی در ادامه در توئیت طعنه آمیز دیگری اضافه کرد: دموکرات‌ها در حالی که تعطیلی دولت وارد ۲۴ مین روز خود شده است، در پورتوریکو هستند.

گفتنی است، به دنبال عدم توافق دموکرات‌ها با تخصیص بودجه حدود ۶ میلیارد دلاری ساخت دیوار در مرز آمریکا و مکزیک، بخش‌هایی از دولت آمریکا تعطیل شده است.منبع: مهر

خواندن خبر در سایت منبع

از دسترس خارج شدن ده‌ها وبسایت دولتی آمریکا با ادامه تعطیلی دولت

دیجیاتوخبرگزاری دیجیاتو
از دسترس خارج شدن ده‌ها وبسایت دولتی آمریکا با ادامه تعطیلی دولت

در این روزها که دولت آمریکا به تصمیم دونالد ترامپ به حالت تعطیل درآمده، هر سرویسی که به نوعی غیرضروری تلقی می‌گردد از فاز عملیاتی خارج شده و قابل دسترس نیست. ظاهرا برخی وبسایت‌های دولتی آمریکا هم نیاز به تمدید گواهی‌های امنیتی خود را غیرضروری قلمداد کرده‌اند و در نتیجه از دسترس خارج شده‌اند.

بنابر گزارشی که BuzzFeed منتشر کرده چندین سایت دولتی آمریکا به خاطر منقضی شدن گواهی‌های HTTPS خود یا از دسترس خارج شده‌اند یا توسط برخی مرورگرها مسدود و ظاهرا هیچیک از نیروهای سازمانی مسئول این وبسایت‌ها در محل کارشان حاضر نیستند تا در طول تعطیلی دولت آمریکا این گواهی‌ها را تمدید نمایند.

براساس اعلام یک شرکت بریتانیایی به نام Netcraft که در زمینه ارائه سرویس‌های امنیتی فعالیت دارد بسیاری از دامین‌های دولتی تا زمانی که افراد مسئول، گواهی‌های امنیتی شان را تمدید نکنند قابل دسترس نیستند. برخی هم نظیر وبسایت‌های زیردامنه وزارت دادگستری آمریکا به خاطر آنکه دامنه شان در فهرست HSTS (این مکانیزم امنیتی از وبسایت‌ها در برابر حملاتی که به خاطر افت پروتکل روی می‌دهند حفاظت میکند) کروم قرار دارد کاملا از دسترس خارج شده‌اند.

از دسترس خارج شدن ده‌ها وبسایت دولتی آمریکا با ادامه تعطیلی دولت - 6

موارد دیگر نیز برخی صفحات وبسایت ناسا و وبسایت متعلق به یکی از دادگاه‌های آمریکا هستند که از این مکانیزم استفاده نمی‌کنند و همچنان ضمن ارائه هشدار به کاربران در دسترس هستند.

اینطور که به نظر می‌رسد تمدید گواهی برای دامنه‌ها بر عهده خود وزارت خانه و سازمان هاست و تا زمانی که دولت کارش را از سر بگیرد به نظر نمی‌رسد که این وبسایت‌ها مجددا آغاز به کار کنند. با این حال بسته به اینکه تعطیلی دولت تا چه اندازه طول می‌کشد می‌توان انتظار وقوع اتفاقاتی بدتر از این را داشت.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

تصاویر «تخت جمشید» بعد از فروکش کردن سیلاب!

12+
خبرآنلاینخبرآنلاین20 ساعت قبل
الفالف17 ساعت قبل
نماینده رشت با انتقاد از رئیس جمهور به خاطر حضور نیافتن در مناطق سیل زده، گفت: رئیس جمهور بجای آنکه از مناطق خوش آب و هوای ایران دستور تلفنی صادر کند، در مناطق سیل زده حضور یابد. وی افزود: ظاهرا رئیس جمهور در مناطق خوش آب و هوای کشور از جمله قشم در حال گذراندن تعطیلات و استراحت است. عضو کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس تصریح کرد: علاوه بر رئیس جمهور محمود واعظی رئیس دفترش هم در تهران حضور ندارد. ظاهرا واعظی برای گذراندن تعطیلات به گیلان سفر کرده و در ویلاهای این استان حضور دارد. وی گفت: در شرایط بحرانی برخی استانها، رئیس جمهور و همه اعضای هیئت دولت باید پیگیر مشکلات بوده و با هماهنگی‌های لازم، دستور حل مشکلات را صادر می‌کردند.
مهرمهر8 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال امید ایران در آخرین دیدار مرحله مقدماتی انتخابی المپیک از ساعت ۱۸:۴۵ امروز سه شنبه در ورزشگاه آزادی به مصاف تیم امید عراق رفت که این بازی با نتیجه تساوی بدون گل ‏‬ به اتمام رسید. به این ترتیب تیم عراق با ۷ امتیاز و تفاضل گل بهتر ‏‬ به صورت مستقیم به مرحله نهایی انتخابی المپیک که در کشور تایلند برگزار خواهد شد، صعود کرد. تیم ایران هم باید منتظر نتایج سایر مسابقات باشد. چهار تیم برتر که در رده دوم جدول گروه‌های ۱۱ گانه قرار دارند هم به مرحله نهایی راه می‌یابند. برتری ایران در نیمه نخست نسبت به عراق کاملا محسوس بود بخصوص در ۱۰ دقیقه ابتدایی که ایران صاحب دو موقعیت گلزنی شد.
ایلناایلنا20 ساعت قبل
ادوارد واستینج استاد روابط‌بین‌الملل دانشگاه اوپن است وی در حوزه روابط‌بین‌الملل و سیاست خارجه به خصوص حوزه ایران و تحقیقات زیادی کرده‌ است‌. وی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا نظرات خود را در خصوص سفر روحانی به عراق که اواخر سال گذشته شمسی انجام شد، مطرح کرده‌ است. روحانی در سفر به عراق بسیار موفق‌تر از ترامپ بودادوارد واستینج درباره سفر روحانی به عراق در مقایسه با سفر چند ماه قبل ترامپ به این کشور گفت: باید بگویم روحانی بسیار موفق‌تر عمل کرده‌ است. ترامپ آرزوی دیدار با آیت‌الله سیستانی را دارداستاد روابط‌ بین‌الملل دانشگاه اوپن در ادامه با اشاره به دیدار روحانی با آیت‌الله سیستانی گفت: این دیدار بسیار مهم و در نوع خود بی‌نظیر بود. روابط قوی ایران و عراق برای صلح و ثبات خاورمیانه ضروری استواستینج در ادامه به اتحاد ایران و عراق اشاره کرد و گفت: سفر روحانی به عراق فرصتی برای تقویت روابط تهران و بغداد است.
الفالف19 ساعت قبل
گروه جهان الف، ۶ فروردین ۱۳۹۸، ۰۹:۴۰ ۳۹۷۱۲۲۶۱۸۰به گزارش الف، انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سوم نوامبر سال ۲۰۲۰ (سیزدهم آبان ماه سال ۱۳۹۹) برگزار می‌شود. در حزب جمهوری خواه هنوز مشخص نیست آیا فرد یا افرادی به رقابت با دونالد ترامپ، رئیس جمهور مستقر خواهند پرداخت یا خیر. برخی معتقدند ایجاد اجماع در حزب دموکرات برای حمایت کامل از برنی سندرز امری بسیار سخت و شاید ناممکن است. جو بایدنجو بایدن، معاون باراک اوباما بوده و به نظر بسیاری می‌تواند به عنوان یکی از گزینه‌های نهایی دموکرات‌ها در رقابت با دونالد ترامپ مطرح باشد. کوری بوکرکوری بوکر، سناتور سیاهپوست و ۵۰ ساله ایالت نیوجرسی یکی دیگر از نامزدهای حزب دموکرات در انتخابات پیش رو است.
افکارنیوزافکارنیوز13 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشتیم فوتبال ایران پس از دو پیروزی پیاپی برابر ترکمنستان و یمن به دیدار برابر عراق رسیده است. آنها به همین دلیل استراتژی ای تدافعی برای این بازی برگزیده‌اند و سعی دارند در ضدحملات به تیم ایران ضربه بزنند. دقیقه ۸: شوت مهدی قائدی باز هم دروازه عراق را تهدید کرد ولی به گل نرسید. دقیقه ۳۲: شوت امید نورافکن از روی ضربه ایستگاهی زاویه مناسبی نداشت و با دخالت مدافعین عراق برگشت داده شد. دقیقه ۳۷: شوت نورافکن روی ضربه ایستگاهی را بار دیگر دروازه بان عراق به آغوش کشید.

اخبار بیشتر