1. خبری
  2. اجتماعی
پوشش خبری

شهادت آتش نشان «جامعی»؛ پیکر او تشییع شد

عکس/ تشییع پیکر آتش‌نشان شهید

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
عکس/ تشییع پیکر آتش‌نشان شهید

تنها درخواست پدر آتش‌نشان شهید از شهردار تهران

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
تنها درخواست پدر آتش‌نشان شهید از شهردار تهران

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خبرآنلاین، صبح امروز (سه‌شنبه) در حاشیه تشییع پیکر آتشنشان شهید سید احسان جامعی، پدر این شهید در مراسم بدرقه فرزندش که در حیاط ساختمان شهرداری برگزار شد، به شهردار تهران گفت‌: به حرمت این روز بیمه آتش‌نشانان را درست و اصلاح کنید.

وی خطاب به شهردار تهران گفت: حداقل بیمه این آتش‌نشانان را که اینگونه با مرگ سروکار دارند، جزو بیمه‌های سخت و زیان آور کنید. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

وعده شهردار تهران به آتش نشان‌ها

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
وعده شهردار تهران به آتش نشان‌ها

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، پیروز حناچی صبح امروز (سه‌شنبه) در حاشیه تشییع پیکر آتش‌نشان شهید «احسان جامعی» که صبح امروز تشییع شد، با اشاره به این که امروز یکی از آتش‌نشان زحمت‌کشی را که در حین انجام ماموریت به درجه رفیع شهادت نائل آمد را بدرقه می‌کنیم و ان‌شاء‌الله این فرد مورد رحمت خداوند قرار می‌گیرد.

شهردار تهران در مورد سرانجام بیمه سخت و زیان‌آور محسوب شدن آتش‌نشانان نیز، خاطر نشان کرد: بسیاری از آتشنشانان بیمه تکمیلی هستند، اما در حال پیگیری بیمه سخت و زیان آور آنها هستیم و این مساله را پیگیری خواهیم کرد.

وی در مورد شهید خواندن آتشنشانان نیز، گفت‌: در حال‌ پیگیری این موضوع هستیم. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

از نداشتن عقبه ذهنی شهردار برای آتش نشانان تا گریه‌های بی امان کودک ۳ ساله

فارسخبرگزاری فارس
از نداشتن عقبه ذهنی شهردار برای آتش نشانان تا گریه‌های بی امان کودک ۳ ساله

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، صبح امروز مراسم تشییع پیکر شهید احسان جامعی از نیروهای آتش‌نشانی که بر اثر برق‌گرفتگی در حین خدمت به درجه رفیع شهادت رسید برگزار شد.

در این مراسم پیروز حناچی شهردار تهران، مهدی داوری رئیس سازمان آتش نشانی، الهام فخاری عضو کمیسیون اجتماعی شورا، شهربانو امانی عضو شورای شهر حضور داشتند. مراسم تشییع از مقابل ایستگاه آتش‌نشانی حسن‌آباد آغاز و تا مقابل ساختمان اصلی شهرداری در بهشت ادامه داشت.

در مقابل ساختمان بهشت محسن هاشمی رئیس شورای شهر، مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران و حجت نظری و مجید فراهانی از اعضای دیگر شورا به جمع تشییع‌کنندگان اضافه شدند.

در حاشیه این مراسم، یکی از آتش‌نشانان به سراغ محسن هاشمی رئیس شورای شهر رفت و گفت قرار بود بیمه آتش‌نشانان درست شود اما تاکنون هیچ اتفاقی رخ نداده و ما در شرایط خوبی نیستیم و هنوز جزو مشاغل سخت و زیان‌آور به حساب نمی‌آییم و محسن هاشمی سری تکان داد و گفت چشم پیگیری می‌کنم.

همچنین پدر شهید احسان جامعی از حناچی شهردار تهران خواست که بیمه آتش‌نشانان را اصلاح کند. وی که به شدت گریه می‌کرد و حال خوبی نداشت گفت که اگر سخت و زیان‌آور بودن شغل آتش‌نشانان درست شود لااقل خیال این قشر قدری آسوده‌ می‌شود و حناچی قول پیگیری داد.

در این مراسم همسر شهید احسان جامعی و دختر سه ساله‌اش حضور داشت. فرزندش گریه می‌کرد و یکی از تصویربرداران از خانمی که این کودک را در آغوش داشت خواست که صورتش را به سمت دوربین بچرخاند تا بتواند تصویر خوبی بگیرد.

پیروز حناچی شهردار تهران در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران حاضر شد و در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چرا سخت و زیان‌آور بودن شغل آتش‌نشانان هنوز درست نشده است، گفت: فکر می‌کنید اینجا جای بحث این موارد است.

وی در ادامه به فارس گفت که موضوع را بررسی می‌کند و چون عقبه ذهنی در این باره ندارد نمی‌تواند اظهارنظر کند.

یکی از آتش‌نشانان به خبرنگار فارس گفت که سالهاست مدیران وعده درست شدن موضوع سخت و زیان بودن شغل آتش‌نشانان را می‌دهند ولی عملیاتی نشده است و هر بار که حادثه‌ای رخ می‌دهد مسئولان یادشان می‌افتد که فکری به حال آتش‌نشانان کنند و دوباره فراموش می‌شود.

مهدی داوری رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری تهران به خبرنگار فارس، گفت: در سال‌های گذشته ردیفی برای سخت و زیان‌آور بودن شغل آتش‌نشانان در نظر گرفته نشده است و قرار است سال آینده این امر رخ دهد.

بسیاری از مسئولین در این مراسم عکس گرفته و آنلاین در کانال‌های تلگرامی خود گذاشتند.

بر اساس این گزارش، نماز میت بر پیکر این آتش‌نشان با حضور مسئولین شهری در حیات شهرداری قرائت شد و پیکراحسان جامعی برای تدفین به ورامین انتقال یافت.

انتهای پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

فیلم/ تشییع پیکر آتش‌نشان شهید «سیداحسان جامعی»

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز

گلایه یک آتش‌نشان به محسن هاشمی: ‌ قرار بود بیمه ما درست شود

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
گلایه یک آتش‌نشان به محسن هاشمی: ‌ قرار بود بیمه ما درست شود
گلایه یک آتش‌نشان به محسن هاشمی: ‌ قرار بود بیمه ما درست شود - 0

یک آتشنشان در مراسم تشییع پیکر «احسان جامعی» به رییس شورای اسلامی شهر تهران گلایه کرد.

به‌ گزارش ‌ایسنا، در مراسم تشییع پیکر آتش‌نشان «احسان جامعی» که در حین عملیات جان خود را از دست داد، محسن هاشمی رییس شورای اسلامی شهر تهران، پیروز حناچی شهردار تهران و تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در این مراسم حضور داشتند که یکی از آتشنشانان در حین مراسم تشییع پیکر با خطاب قرار دادن محسن هاشمی، رییس شورای اسلامی شهر تهران عنوان کرد: ما در شرایط خوبی قرار نداریم.

این آتش‌نشان در پایان، خاطر نشان کرد: قرار بود بیمه ما درست شود، اما هنوز جزو مشاغل سخت و زیان آور نیستیم و باید فکری به حال ما کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

فیلم/ ماجرای شهادت یک آتش‌نشان در حوالی تهران!

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز

پیام تسلیت شهردار تهران در پی شهادت یک آتش‌نشان

ایسناخبرگزاری ایسنا
پیام تسلیت شهردار تهران در پی شهادت یک آتش‌نشان

به گزارش ایسنا، متن پیام تسلیت پیروز حناچی به شرح زیر است:

«غم از دست دادن همکار آتش‌نشان شهید، سید احسان جامعی قلب جامعه‌ بزرگ خدمتگزار شهردای تهران را جریحه‌دار کرد و بار دیگر یادآور شد، همکاران ایثارگر آتش‌نشان برای ایمنی شهروندان هیچ مضایقه‌ای ندارند. از خداوند منان برای خانواده ایشان صبر و اجر خواستارم؛ یادش گرامی.»

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

انتخابانتخاب1 ساعت قبل
روابط عمومی کل سپاه در اطلاعیه‌ای از اقدام قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در شناسایی و متلاشی کردن خانه‌های تیمی عوامل جنایت تروریستی اخیر سیستان و بلوچستان، در سراوان وخاش و دستگیری آنان خبر داد. به گزارش «انتخاب»؛ در پی دستور سردار سرلشکر پاسدار محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مبنی بر پیگیری سریع و قاطع قرائن و سرنخ‌ها برای دستیابی به عوامل جنایت تروریستی اخیر سیستان و بلوچستان که منجر به شهادت و مجروح شدن جمعی از پاسداران امنیت کشور و ملت گردید، روابط عمومی کل سپاه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: به فضل الهی و با همت و تلاش‌های مجاهدانه نیروی زمینی سپاه، با پیگیری سرنخ‌ها توسط نیروهای اطلاعاتی و عملیاتی قرارگاه قدس این نیرو، شب گذشته طی عملیاتی سریع و مقتدرانه چندین خانه تیمی در سراوان و خاش که برخی عوامل جنایت اخیر در آن استقرار یافته بودند، شناسایی، متلاشی و تروریست‌های مستقر در آن دستگیر شدند. این اطلاعیه افزوده است: در این عملیات موفق، سه تن از تروریست‌ها دستگیر و ۱۵۰ کیلوگرم مواد آماده انفجار و ۶۰۰ کیلوگرم مواد انفجاری در حال ساخت و مقادیری سلاح و مهمات نیز کشف گردید. در این اطلاعیه با اشاره به اینکه تروریست‌های دستگیر شده همان عواملی بودند که خودروی انتحاری عامل جنایت تروریستی اخیر در جاده خاش- زاهدان را تهیه، هدایت و پشتیبانی کرده‌اند، تاکید شده است: اقدامات سپاه در پیگیری سرنخ‌ها برای انتقام قطعی و کامل از هسته مرکزی گروهک عامل این جنایت، ادامه داشته وانتظار است با همکاری دولت و ارتش پاکستان این امر به سرعت محقق گردد.
ایسناایسنا4 ساعت قبل
رئیس اداره تصادفات پلیس راهور فاتب از تصادف مرگبار کامیونت حمل زباله با پراید در خیابان کریمخان خبر داد. سرهنگ احسان مؤمنی در گفت و گو با ایسنا در باره این حادثه گفت: ساعت ۵:۱۰ دقیقه بامداد امروز بیست و نهم بهمن ماه یک دستگاه سواری پراید مسیر شمال به جنوب خیابان حافظ در حال حرکت بود که با یک دستگاه کامیونت حمل زباله در مسیر شرق به غرب خیابان کریمخان برخورد کرده و باعث واژگونی کامیونت می‌شود. وی با بیان اینکه با اعلام این تصادف نیروهای راهنمایی رانندگی، اورژانس و… به محل حادثه واقع در خیابان کریم خان تقاطع حافظ اعزام شدند، گفت: راننده کامیونت مردی حدودا ۵۵ ساله بود که عوامل اورژانس پس از بررسی وضعیت جسمی وی اعلام کردند که این فرد به علت جراحات وارده در محل حادثه جان خود را از دست دادده است. همچنین راننده سواری نیز به علت شدت ضربه، مصدوم و برای ادامه درمان به بیمارستان منتقل شد. انتهای پیام
الفالف8 ساعت قبل
دخترتان را ببینید و به او افتخار کنیدنظر و نگاه پدر برای دختر بسیار مهم است. این محبت و توجه، خاصه از سمت پدر، دختر را از احتیاج به توجه دیگران و جنس مخالف بی‌نیاز می‌کند و اعتماد به نفس او را بالا می‌برد. شاید شما به عنوان یک مرد نتوانید این مسئله را به خوبی درک کنید، اما اگر پدری مهربان، صبور، قوی و همدل باشید، نصف راه تربیت دخترتان را رفته‌اید. در مقابل دیگران از حجاب دخترتان حمایت کنیدگاهی ممکن است در جایی یا جمعی حضور داشته باشید که دخترتان بابت حجابش از افراد آن جمع بازخورد منفی بگیرد. دخترتان را از خانه فراری ندهیددر محیط خانه و خانواده آنقدر سخت‌گیر نباشید که دخترتان به دنبال راه فراری برای نفس کشیدن باشد.
برترین‌هابرترین‌ها9 ساعت قبل
روزنامه ایران: پسر نوجوان که بعد از تماشای بازی فوتبال در یک درگیری خیابانی مرد جوانی را به قتل رسانده بود در کمتر از ۲۴ ساعت دستگیر شد. به گزارش روابط عمومی دادگستری کل استان کرمان، سجاد علیدادی سلیمانی بازپرس ویژه قتل دادسرای عمومی و انقلاب کرمان گفت: تعدادی جوان که برای تماشای یک مسابقه فوتبال در خانه یکی از دوستانشان دورهم جمع شده بودند، پس از پایان مسابقه در خیابان با یکی از همسایه‌ها که راننده خودرو بود به صورت لفظی درگیر می‌شوند. مرد جوان بعد از درگیری به داخل خانه رفته و پس از مدتی برادر وی از خانه بیرون می‌آید و در کوچه با یکی از پسرها که نوجوانی ۱۶ ساله است درگیر می‌شود و با ضربه چاقو به قتل می‌رسد. این مقام قضایی با بیان این‌که مقتول متأهل بوده و ۳۴ سال داشته و با ضربه چاقو به قفسه سینه به قتل رسیده است، افزود: عدم کنترل خشم، مصرف مشروبات الکلی و درگیری لفظی از مهم‌ترین علل این حادثه بود. با توجه به این‌که قاتل ۱۶ سال دارد با قرار نگهداری موقت به کانون اصلاح و تربیت معرفی شده و تحقیقات تکمیلی در خصوص این حادثه و علل احتمالی دیگر آن ادامه دارد.
خبرآنلاینخبرآنلاین7 ساعت قبل
آنچه مهم است اینکه گزارش‌هایی از بخش‌های مختلف به شورای شهر تهران داده می‌شود که همگی موید این نکته است که شهرداری‌ تهران بدهی دارد. این حرف آقای قالیباف که می‌گوید شهر بدهی ندارد دچار یک مشکل اساسی است و ایشان باید مجددا اسنادی که خودشان دارند یا در اختیار دوستان‌شان است را بررسی کنند. به جز این، آقای قالیباف می‌توانند روزهای یکشنبه و سه‌شنبه سری به شورای شهر تهران بزنند و حضور پیمانکارانی که در اعتراض به عدم پرداخت حق پیمان خود تجمع می‌کنند را از نزدیک ببینند. چنین وضعیتی را نمی‌توان نادیده گرفت و گفت شهرداری تهران بدهی‌ای نداشته است. اما از منظری دیگر هم پخش سخنان آقای قالیباف قابل تأمل است.

اخبار بیشتر