شهادت آتش نشان «جامعی»؛ پیکر او تشییع شد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

شهادت آتش نشان «جامعی»؛ پیکر او تشییع شد

تنها درخواست پدر آتش‌نشان شهید از شهردار تهران

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
تنها درخواست پدر آتش‌نشان شهید از شهردار تهران
پدر آتش‌نشان شهید "احسان جامعی" از شهردار تهران درخواست کرد که بیمه آتش‌نشانان را اصلاح کند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خبرآنلاین، صبح امروز (سه‌شنبه) در حاشیه تشییع پیکر آتشنشان شهید سید احسان جامعی، پدر این شهید در مراسم بدرقه فرزندش که در حیاط ساختمان شهرداری برگزار شد، به شهردار تهران گفت‌: به حرمت این روز بیمه آتش‌نشانان را درست و اصلاح کنید.

وی خطاب به شهردار تهران گفت: حداقل بیمه این آتش‌نشانان را که اینگونه با مرگ سروکار دارند، جزو بیمه‌های سخت و زیان آور کنید. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

وعده شهردار تهران به آتش نشان‌ها

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
وعده شهردار تهران به آتش نشان‌ها
شهردار تهران از پیگیری محسوب شدن شغل آتش‌نشانی در زمره مشاغل سخت و زیان آور خبر داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، پیروز حناچی صبح امروز (سه‌شنبه) در حاشیه تشییع پیکر آتش‌نشان شهید «احسان جامعی» که صبح امروز تشییع شد، با اشاره به این که امروز یکی از آتش‌نشان زحمت‌کشی را که در حین انجام ماموریت به درجه رفیع شهادت نائل آمد را بدرقه می‌کنیم و ان‌شاء‌الله این فرد مورد رحمت خداوند قرار می‌گیرد.

شهردار تهران در مورد سرانجام بیمه سخت و زیان‌آور محسوب شدن آتش‌نشانان نیز، خاطر نشان کرد: بسیاری از آتشنشانان بیمه تکمیلی هستند، اما در حال پیگیری بیمه سخت و زیان آور آنها هستیم و این مساله را پیگیری خواهیم کرد.

وی در مورد شهید خواندن آتشنشانان نیز، گفت‌: در حال‌ پیگیری این موضوع هستیم. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

از نداشتن عقبه ذهنی شهردار برای آتش نشانان تا گریه‌های بی امان کودک ۳ ساله

فارسخبرگزاری فارس
از نداشتن عقبه ذهنی شهردار برای آتش نشانان تا گریه‌های بی امان کودک ۳ ساله
در مراسم تشییع پیکر شهید احسان جامعی از نیروهای آتش‌نشانی که بر اثر برق‌گرفتگی در حین خدمت به درجه رفیع شهادت رسید، پدر این شهید از شهردار خواست تا موضوع سخت و زیان آور بودن شغل آتش نشانان را پیگیری کند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، صبح امروز مراسم تشییع پیکر شهید احسان جامعی از نیروهای آتش‌نشانی که بر اثر برق‌گرفتگی در حین خدمت به درجه رفیع شهادت رسید برگزار شد.

در این مراسم پیروز حناچی شهردار تهران، مهدی داوری رئیس سازمان آتش نشانی، الهام فخاری عضو کمیسیون اجتماعی شورا، شهربانو امانی عضو شورای شهر حضور داشتند. مراسم تشییع از مقابل ایستگاه آتش‌نشانی حسن‌آباد آغاز و تا مقابل ساختمان اصلی شهرداری در بهشت ادامه داشت.

در مقابل ساختمان بهشت محسن هاشمی رئیس شورای شهر، مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران و حجت نظری و مجید فراهانی از اعضای دیگر شورا به جمع تشییع‌کنندگان اضافه شدند.

در حاشیه این مراسم، یکی از آتش‌نشانان به سراغ محسن هاشمی رئیس شورای شهر رفت و گفت قرار بود بیمه آتش‌نشانان درست شود اما تاکنون هیچ اتفاقی رخ نداده و ما در شرایط خوبی نیستیم و هنوز جزو مشاغل سخت و زیان‌آور به حساب نمی‌آییم و محسن هاشمی سری تکان داد و گفت چشم پیگیری می‌کنم.

همچنین پدر شهید احسان جامعی از حناچی شهردار تهران خواست که بیمه آتش‌نشانان را اصلاح کند. وی که به شدت گریه می‌کرد و حال خوبی نداشت گفت که اگر سخت و زیان‌آور بودن شغل آتش‌نشانان درست شود لااقل خیال این قشر قدری آسوده‌ می‌شود و حناچی قول پیگیری داد.

در این مراسم همسر شهید احسان جامعی و دختر سه ساله‌اش حضور داشت. فرزندش گریه می‌کرد و یکی از تصویربرداران از خانمی که این کودک را در آغوش داشت خواست که صورتش را به سمت دوربین بچرخاند تا بتواند تصویر خوبی بگیرد.

پیروز حناچی شهردار تهران در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران حاضر شد و در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چرا سخت و زیان‌آور بودن شغل آتش‌نشانان هنوز درست نشده است، گفت: فکر می‌کنید اینجا جای بحث این موارد است.

وی در ادامه به فارس گفت که موضوع را بررسی می‌کند و چون عقبه ذهنی در این باره ندارد نمی‌تواند اظهارنظر کند.

یکی از آتش‌نشانان به خبرنگار فارس گفت که سالهاست مدیران وعده درست شدن موضوع سخت و زیان بودن شغل آتش‌نشانان را می‌دهند ولی عملیاتی نشده است و هر بار که حادثه‌ای رخ می‌دهد مسئولان یادشان می‌افتد که فکری به حال آتش‌نشانان کنند و دوباره فراموش می‌شود.

مهدی داوری رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری تهران به خبرنگار فارس، گفت: در سال‌های گذشته ردیفی برای سخت و زیان‌آور بودن شغل آتش‌نشانان در نظر گرفته نشده است و قرار است سال آینده این امر رخ دهد.

بسیاری از مسئولین در این مراسم عکس گرفته و آنلاین در کانال‌های تلگرامی خود گذاشتند.

بر اساس این گزارش، نماز میت بر پیکر این آتش‌نشان با حضور مسئولین شهری در حیات شهرداری قرائت شد و پیکراحسان جامعی برای تدفین به ورامین انتقال یافت.

انتهای پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

فیلم/ تشییع پیکر آتش‌نشان شهید «سیداحسان جامعی»

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
مراسم تشییع پیکر آتش نشان فداکار شهید"سیداحسان جامعی" از صبح امروز سه شنبه 25دی ماه در حال برگزاری است.

گلایه یک آتش‌نشان به محسن هاشمی: ‌ قرار بود بیمه ما درست شود

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
گلایه یک آتش‌نشان به محسن هاشمی: ‌ قرار بود بیمه ما درست شود
گلایه یک آتش‌نشان به محسن هاشمی: ‌ قرار بود بیمه ما درست شود - 0

یک آتشنشان در مراسم تشییع پیکر «احسان جامعی» به رییس شورای اسلامی شهر تهران گلایه کرد.

به‌ گزارش ‌ایسنا، در مراسم تشییع پیکر آتش‌نشان «احسان جامعی» که در حین عملیات جان خود را از دست داد، محسن هاشمی رییس شورای اسلامی شهر تهران، پیروز حناچی شهردار تهران و تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در این مراسم حضور داشتند که یکی از آتشنشانان در حین مراسم تشییع پیکر با خطاب قرار دادن محسن هاشمی، رییس شورای اسلامی شهر تهران عنوان کرد: ما در شرایط خوبی قرار نداریم.

این آتش‌نشان در پایان، خاطر نشان کرد: قرار بود بیمه ما درست شود، اما هنوز جزو مشاغل سخت و زیان آور نیستیم و باید فکری به حال ما کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

فیلم/ ماجرای شهادت یک آتش‌نشان در حوالی تهران!

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
صحبت های جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی در برنامه حالا خورشید در خصوص نحوه شهادت آتش نشان شهید احسان جامعی در انبار مواد محترقه در شهرک صنعتی بهارستان را مشاهده می کنید.

پیام تسلیت شهردار تهران در پی شهادت یک آتش‌نشان

ایسناخبرگزاری ایسنا
پیام تسلیت شهردار تهران در پی شهادت یک آتش‌نشان
شهردار تهران در توییتی شهادت آتش‌نشان، سید احسان جامعی را تسلیت گفت.

به گزارش ایسنا، متن پیام تسلیت پیروز حناچی به شرح زیر است:

«غم از دست دادن همکار آتش‌نشان شهید، سید احسان جامعی قلب جامعه‌ بزرگ خدمتگزار شهردای تهران را جریحه‌دار کرد و بار دیگر یادآور شد، همکاران ایثارگر آتش‌نشان برای ایمنی شهروندان هیچ مضایقه‌ای ندارند. از خداوند منان برای خانواده ایشان صبر و اجر خواستارم؛ یادش گرامی.»

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

متهم رضوی در دومین روز محاکمه

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سید محمدهادی رضوی و ۳۰ متهم دیگر پرونده بانک سرمایه، در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلال گران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.

تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق

3+
الفالف21 ساعت قبل
مهرمهر20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر دومین جلسه دادگاه محمد هادی رضوی صبح امروز برگزار شد و متهم باز هم ترفندهای جلسه گذشته خود را دنبال کرد. این جلسه هم رضوی در دفاعیات خود خطاب به دادگاه گفت: من از قوانین پولی و بانکی کشور می‌خوانم و برای بالا بردن سواد علمی آقای قهرمانی صحبت می‌کنم. صدور حکم پیش از موعد/ ‏متهم: نماینده دادستان گفت ۱۵ سال حبس برائت می‌گیرمبگو مگوهای متهم هادی رضوی با نماینده دادستان تهران ادامه داشت به طوری که رضوی مدعی شد قهرمانی نماینده دادستان تهران گفته برائت ۱۵ سال حبس می‌گیرم. نماینده دادستان در قرائت کیفرخواست از واژه کوچه پشتی برای اشاره روابط رضوی با خانی (یکی دیگر از متهمان پرونده) اشاره کرد. رضوی در نهایت خطاب به نماینده دادستان گفت: من که می‌دانم کوچه پشتی یعنی چه، بچه دروازه دولاب هستم.
ایرناایرنا18 ساعت قبل
به گزارش ایرنا، محمدصادق بصیری روز دوشنبه در کارگروه سلامت استان کرمان با اشاره به اینکه قریب ۳۰ درصداز مردم دچار پرفشاری خون هستند، افزود: این در حالیست که حدود ۵۰ درصد از این افراد از بیماری خود بی اطلاع هستند. وی اظهارداشت: لازم است که مردم اطلاعات کافی در زمینه بیماری پرفشاری خون در اختیار داشته باشند و رسانه‌ها باید اطلاعات لازم در این زمینه را به جامعه ارائه کنند. وی عنوان کرد: برنامه‌ها باید به نحوی دنبال شود که این طرح به شکل مطلوبی تداوم یابد. بصیری بر موضوع پایش سلامت کارکنان دستگاه‌ها نیز تاکید کرد و گفت: این موضوع در شورای اداری استان نیز مورد تاکید قرار خواهد گرفت. ۷۴۴۰/ ۵۰۵۴انتهای پیام /*
فارسفارس1 ساعت قبل
معاون برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری منطقه ۱۲، از ورود مقام قضایی به پروژه مسقف سازی بازار آهنگران خبر داد. حسینی کومله گفت: در بازدیدی که اخیرا با یکی از اعضای شورای شهر تهران از بازار آهنگران داشتیم، بدعهدی پیمانکار به خوبی مشخص بود؛ به طوری که محدوده شرقی بازار را مسقف و بخش دیگر را نیمه کاره رها کرده بود. در حال حاضر هم در دستگاه قضایی در مرحله تامین دلیل هستیم و در صورتی که از مقام قضایی اجازه بگیریم خودمان کار را ادامه می‌دهیم چراکه کار باقی مانده و در نقاطی هم منتج به خطراتی شده است. وی درباره خطرات احتمالی در بازار آهنگران هم گفت: اگر قرار باشد اتفاقی رخ دهد و خطرناک باشد مثلا دیوار شکسته‌ای وجود داشته باشد، ما موظف هستیم بدون رضایت مالک یا مالکان اقدام کنیم، اما این به معنی تکمیل پروژه مسقف سازی نیست و نباید اشتباه گرفته شود. در نقاطی که خطر وجود دارد کمیسیون رفع خطر تشکیل دادیم و تدابیری اندیشیدیم.

اخبار بیشتر