1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

شهادت آتش نشان «جامعی»؛ پیکر او تشییع شد

تنها درخواست پدر آتش‌نشان شهید از شهردار تهران

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
تنها درخواست پدر آتش‌نشان شهید از شهردار تهران

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خبرآنلاین، صبح امروز (سه‌شنبه) در حاشیه تشییع پیکر آتشنشان شهید سید احسان جامعی، پدر این شهید در مراسم بدرقه فرزندش که در حیاط ساختمان شهرداری برگزار شد، به شهردار تهران گفت‌: به حرمت این روز بیمه آتش‌نشانان را درست و اصلاح کنید.

وی خطاب به شهردار تهران گفت: حداقل بیمه این آتش‌نشانان را که اینگونه با مرگ سروکار دارند، جزو بیمه‌های سخت و زیان آور کنید. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

وعده شهردار تهران به آتش نشان‌ها

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
وعده شهردار تهران به آتش نشان‌ها

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، پیروز حناچی صبح امروز (سه‌شنبه) در حاشیه تشییع پیکر آتش‌نشان شهید «احسان جامعی» که صبح امروز تشییع شد، با اشاره به این که امروز یکی از آتش‌نشان زحمت‌کشی را که در حین انجام ماموریت به درجه رفیع شهادت نائل آمد را بدرقه می‌کنیم و ان‌شاء‌الله این فرد مورد رحمت خداوند قرار می‌گیرد.

شهردار تهران در مورد سرانجام بیمه سخت و زیان‌آور محسوب شدن آتش‌نشانان نیز، خاطر نشان کرد: بسیاری از آتشنشانان بیمه تکمیلی هستند، اما در حال پیگیری بیمه سخت و زیان آور آنها هستیم و این مساله را پیگیری خواهیم کرد.

وی در مورد شهید خواندن آتشنشانان نیز، گفت‌: در حال‌ پیگیری این موضوع هستیم. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

از نداشتن عقبه ذهنی شهردار برای آتش نشانان تا گریه‌های بی امان کودک ۳ ساله

فارسخبرگزاری فارس
از نداشتن عقبه ذهنی شهردار برای آتش نشانان تا گریه‌های بی امان کودک ۳ ساله

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، صبح امروز مراسم تشییع پیکر شهید احسان جامعی از نیروهای آتش‌نشانی که بر اثر برق‌گرفتگی در حین خدمت به درجه رفیع شهادت رسید برگزار شد.

در این مراسم پیروز حناچی شهردار تهران، مهدی داوری رئیس سازمان آتش نشانی، الهام فخاری عضو کمیسیون اجتماعی شورا، شهربانو امانی عضو شورای شهر حضور داشتند. مراسم تشییع از مقابل ایستگاه آتش‌نشانی حسن‌آباد آغاز و تا مقابل ساختمان اصلی شهرداری در بهشت ادامه داشت.

در مقابل ساختمان بهشت محسن هاشمی رئیس شورای شهر، مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران و حجت نظری و مجید فراهانی از اعضای دیگر شورا به جمع تشییع‌کنندگان اضافه شدند.

در حاشیه این مراسم، یکی از آتش‌نشانان به سراغ محسن هاشمی رئیس شورای شهر رفت و گفت قرار بود بیمه آتش‌نشانان درست شود اما تاکنون هیچ اتفاقی رخ نداده و ما در شرایط خوبی نیستیم و هنوز جزو مشاغل سخت و زیان‌آور به حساب نمی‌آییم و محسن هاشمی سری تکان داد و گفت چشم پیگیری می‌کنم.

همچنین پدر شهید احسان جامعی از حناچی شهردار تهران خواست که بیمه آتش‌نشانان را اصلاح کند. وی که به شدت گریه می‌کرد و حال خوبی نداشت گفت که اگر سخت و زیان‌آور بودن شغل آتش‌نشانان درست شود لااقل خیال این قشر قدری آسوده‌ می‌شود و حناچی قول پیگیری داد.

در این مراسم همسر شهید احسان جامعی و دختر سه ساله‌اش حضور داشت. فرزندش گریه می‌کرد و یکی از تصویربرداران از خانمی که این کودک را در آغوش داشت خواست که صورتش را به سمت دوربین بچرخاند تا بتواند تصویر خوبی بگیرد.

پیروز حناچی شهردار تهران در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران حاضر شد و در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چرا سخت و زیان‌آور بودن شغل آتش‌نشانان هنوز درست نشده است، گفت: فکر می‌کنید اینجا جای بحث این موارد است.

وی در ادامه به فارس گفت که موضوع را بررسی می‌کند و چون عقبه ذهنی در این باره ندارد نمی‌تواند اظهارنظر کند.

یکی از آتش‌نشانان به خبرنگار فارس گفت که سالهاست مدیران وعده درست شدن موضوع سخت و زیان بودن شغل آتش‌نشانان را می‌دهند ولی عملیاتی نشده است و هر بار که حادثه‌ای رخ می‌دهد مسئولان یادشان می‌افتد که فکری به حال آتش‌نشانان کنند و دوباره فراموش می‌شود.

مهدی داوری رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری تهران به خبرنگار فارس، گفت: در سال‌های گذشته ردیفی برای سخت و زیان‌آور بودن شغل آتش‌نشانان در نظر گرفته نشده است و قرار است سال آینده این امر رخ دهد.

بسیاری از مسئولین در این مراسم عکس گرفته و آنلاین در کانال‌های تلگرامی خود گذاشتند.

بر اساس این گزارش، نماز میت بر پیکر این آتش‌نشان با حضور مسئولین شهری در حیات شهرداری قرائت شد و پیکراحسان جامعی برای تدفین به ورامین انتقال یافت.

انتهای پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

گلایه یک آتش‌نشان به محسن هاشمی: ‌ قرار بود بیمه ما درست شود

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
گلایه یک آتش‌نشان به محسن هاشمی: ‌ قرار بود بیمه ما درست شود
گلایه یک آتش‌نشان به محسن هاشمی: ‌ قرار بود بیمه ما درست شود - 0

یک آتشنشان در مراسم تشییع پیکر «احسان جامعی» به رییس شورای اسلامی شهر تهران گلایه کرد.

به‌ گزارش ‌ایسنا، در مراسم تشییع پیکر آتش‌نشان «احسان جامعی» که در حین عملیات جان خود را از دست داد، محسن هاشمی رییس شورای اسلامی شهر تهران، پیروز حناچی شهردار تهران و تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در این مراسم حضور داشتند که یکی از آتشنشانان در حین مراسم تشییع پیکر با خطاب قرار دادن محسن هاشمی، رییس شورای اسلامی شهر تهران عنوان کرد: ما در شرایط خوبی قرار نداریم.

این آتش‌نشان در پایان، خاطر نشان کرد: قرار بود بیمه ما درست شود، اما هنوز جزو مشاغل سخت و زیان آور نیستیم و باید فکری به حال ما کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

پیام تسلیت شهردار تهران در پی شهادت یک آتش‌نشان

ایسناخبرگزاری ایسنا
پیام تسلیت شهردار تهران در پی شهادت یک آتش‌نشان

به گزارش ایسنا، متن پیام تسلیت پیروز حناچی به شرح زیر است:

«غم از دست دادن همکار آتش‌نشان شهید، سید احسان جامعی قلب جامعه‌ بزرگ خدمتگزار شهردای تهران را جریحه‌دار کرد و بار دیگر یادآور شد، همکاران ایثارگر آتش‌نشان برای ایمنی شهروندان هیچ مضایقه‌ای ندارند. از خداوند منان برای خانواده ایشان صبر و اجر خواستارم؛ یادش گرامی.»

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

همشهریهمشهری1 روز قبل
در حالی که بارش برف و باران در همین روز در استان‌های کردستان، زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی نسبتا ضعیف خواهد بود. با فعالیت این موج طی روزهای یکشنبه تا سه‌شنبه (چهارم تا ششم فروردین) بارش باران و برف در استان‌های نیمه غربی، شمال، و شمال شرق پیش‌بینی می‌شود. به گفته وی، گستره فعالیت این سامانه بارشی، در روز سه‌شنبه، به جز جنوب شرق، غالب استان‌های کشور را فرا می‌گیرد. به گفته این مقام مسئول، روز سه‌شنبه سیزده فروردین، روزی بارانی خواهد بود و انتظار می‌رود که بارش‌ها در ارتفاعات البرز و مناطق سردسیر در غرب و شمال غرب به صورت برف مشاهده شود. از این رو توصیه می‌شود با توجه به شرایط جوی فوق و ترافیک مسافران نوروزی در مسیر سواحل شمالی و مشهد مقدس، به خصوص در روزهای پایانی سال و چند روز ابتدایی سال جدید، تمهیدات لازم در نظر گرفته شود.
ایرناایرنا1 روز قبل
به گزارش ایرنا این درگیری از چهارشنبه شب در جاده اندیمشک - دزفول آغاز شده و نیروهای یگان ویژه برای متفرق کردن افراد درگیر وارد عمل شده‌اند. گزارش خبرنگار ایرنا حاکیست صدای تیراندازی همچنان از محل درگیری به گوش می‌رسد. برخی شاهدان گفتند نیروهای یگان ویژه برای متفرق کردن افراد از گاز اشک آور استفاده کرده‌اند. در پی بروز این درگیری جلسه شورای تامین در هر ۲ شهرستان برگزار شده و استاندار خوزستان نیز در منطقه حضور دارد. اختلاف بر سر محل نصب تابلوی ورودی شهر دزفول پس از سقوط تابلو ورودی این شهر بر اثر تند باد در اردیبهشت ماه امسال آغاز شد.

(تصاویر) معبد هندوها در بندرعباس

38+
فراروفرارو1 روز قبل

رقابتی باورنکردنی برای تاریخ تولد لاکچری ۹۸/۱/۱

12+
الفالف13 ساعت قبل
همشهریهمشهری1 روز قبل
همشهری آنلاین: به دنبال افزایش خروجی آب سد زاینده رود از ۲۷ اسفند ماه، این رودخانه در آستانه نوروز ۹۸ بار دیگر در شهر اصفهان به جریان افتاد. به دنبال دستور رئیس جمهور مبنی بر بازگشایی زاینده رود در ایام نوروز ۹۸، پس از افزایش خروجی آب از سد زاینده رود، این رودخانه امروز، در شهر اصفهان جاری شد. به دنبال افزایش خروجی آب سد زاینده رود از ۲۷ اسفند ماه، این رودخانه در آستانه نوروز ۹۸ بار دیگر در شهر اصفهان به جریان افتاد. به دنبال دستور رئیس جمهور مبنی بر بازگشایی زاینده رود در ایام نوروز ۹۸، پس از افزایش خروجی آب از سد زاینده رود، این رودخانه امروز، در شهر اصفهان جاری شد. پیمان شاه‌سنایی۲۹ اسفند ۱۳۹۷ / ۱۷:۴۱
همشهریهمشهری11 ساعت قبل
به گزارش ایلنا، فریدونکنار ۳۸۰۰ سال قدمت دارد و قصر فریدون‌شاه‌فریدون‌شاه، جم نوه جمشید پیشدادی شاخص‌ترین مدرک این ادعا است. این شهر در نوار ساحلی مازندران، از شرق به بابلسر، از غرب به سرخرود و محمودآبد، از جنوب به آهنگرکلا و از شمال به دریا محدود است. این شهر تنها زیستگاه بین‌المللی «امید» درنای سیبری در ایران است. یکی از جاذبه‌های گردشگری این بندر، تالاب آن با ۵۴۰۰ هکتار مساحت در جنوب شرقی شهر و در واقع زیستگاه درنای سیبری در زمستان‌ها است. مسجد جامع بهرامی در مرکز شهر، حمام تاریخی در روستای سوته، بازار روز و بازارچه سنتی هفتگی شنبه‌بازار از دیگر اماکن گردشگری فریدونکنار است.

اخبار بیشتر