جنگ روانی میان ایران و عراق، مدعیان فینال جام
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

جنگ روانی میان ایران و عراق، مدعیان فینال جام

دفاع تیم ملی ناهماهنگ بود/ ایران و عربستان مدعی فینال هستند

مهرخبرگزاری مهر
دفاع تیم ملی ناهماهنگ بود/ ایران و عربستان مدعی فینال هستند
کارشناس فوتبال ایران گفت: دفاع تیم ملی در دو بازی نخست در جام ملت‌های آسیا کمی ناهماهنگ بود.

عبدالله ویسی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره دیدار تیم ملی فوتبال ایران با عراق در جام ملت‌های آسیا گفت: عراق از نظر مالی، امکانات و فنی حریف فوتبال ما نمی‌شود. امیدوارم بدون توجه به مسائل و اتفاقات گذشته برد خوبی مقابل عراق به دست بیاوریم. خوشبختانه هم بازیکنان تمرکز بالایی دارند و هم کادر فنی.

وی افزود: بازی‌های جام ملت‌ها را تا اینجا دنبال کرده‌ام. به نظرم هیچ تیمی کیفیت تیم ملی ایران را ندارد و به پای ما نمی‌رسد. البته عربستان هم تیم خوبی نشان داده است و فکر می‌کنم در صورتی که این دو تیم به هم نخورند، هر دو فینالیست شوند. دیدار عربستان و ایران در فینال بازی بزرگی خواهد شد.

سرمربی پیشین تیم استقلال خوزستان تصریح کرد: کره جنوبی انگار تیم همیشگی نیست. ژاپن و استرالیا هم خوب کار کرده‌اند و به جز این پنج کشور، سایر تیم‌ها به نظرم جرقه‌ای بیشتر نبودند و تمام می‌شوند.

ویسی درباره نقاط ضعف و قوت تیم ملی ایران گفت: تیم ما در سال‌های گذشته شکل دفاعی داشت ولی الان نشان می‌دهد که می‌توانیم در بخش حمله فوق العاده باشیم. ما بازیکنان بزرگی داریم. البته دو بازی اول ملاک نیست چون ویتنام و یمن خیلی ضعیف بودند اما اینکه راحت صعود کردیم باعث خوشحالی است. باید قدرت تیم ملی را در مراحل بالاتر نشان بدهیم.

وی درباره تغییرات ایران در خط دفاعی در دو بازی نخست، گفت: فکر نمی‌کنم کی روش این کار را کرده باشد که دستش رو نشود. مربیان بزرگ دنبال «قایم موشک» نیستند و از روز اول با قدرت در مسابقات حاضر می‌شوند. مگر بارسلونا، بایرن یا رئال از این کارها می‌کنند. به هر حال ناهماهنگی هایی در دفاع داشتیم و باید زودتر این ناهماهنگی برطرف شود.

خواندن خبر در سایت منبع

نامجومطلق: عراق از تیم ملی ایران می‌ترسد/ سطح قدوس از بقیه بالاتر است

فارسخبرگزاری فارس
نامجومطلق: عراق از تیم ملی ایران می‌ترسد/ سطح قدوس از بقیه بالاتر است
مربی و کارشناس فوتبال ایران گفت: قدوس نسبت به بقیه بازیکنان ما سطح بالاتری دارد.

مجید نامجومطلق در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد بازی ایران مقابل عراق گفت: روند بسیار خوبی داشتیم و دو بازی را با نتیجه خوب پشت سر گذاشتیم و در شرایط روحی و روانی خوبی قرار داریم. سبک و نوع فوتبال‌مان بسیار خوب است‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌، پیش از این انتقاداتی به کی روش می‌شد که خیلی دفاعی ‌‌‌‌‌‌‌بازی می‌کند، اما در این دو بازی عیار خط حمله را دیدیم و واقعا کیفیت بالایی داریم. امیدوارم ‌در بازی با عراق هم از این پتانسیل‌مان استفاده کنیم‌، هر چند عراق نسبت به دو تیم قبلی کیفیت بهتری دارد. شرایط فنی خیلی بهتری دارد. این بازی به نوعی یک بازی‌ حیثیتی برای ماست. ما چهار سال قبل باخت بدی را مقابل این تیم تجربه کردیم. به نظر من بچه‌های ما از نظر انگیزشی و فنی در سطح بالایی هستند.

نامجو مطلق در مورد اینکه آیا می‌توانیم عراق را با نتیجه پرگل شکست بدهیم، گفت: ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌پر گل بودن آن مهم نیست اما قطعا می‌توانیم این تیم را شکست بدهیم، چون از نظر فنی تا به اینجای کار اگر ‌مروری کنیم، می‌بینیم تیم ما شرایط بهتری نسبت به تیم‌های دیگر دارد. ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

وی در خصوص اظهارات سرمربی تیم ملی عراق که گفته بود ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌نقاط ضعف تیم ایران دو برابر نقاط قوتش است، گفت: ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌معمولا مربیان چنین جنگی را راه می‌اندازند. به اعتقاد من این صحبت‌ها نشان‌دهنده این است که تیم عراق از تیم ایران خیلی می‌ترسد. ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ صدرنشینی قطعا باید به ایران برسد، چون در این صورت می‌توانیم مسیر بعدی را خیلی راحت‌تر جلو برویم. ‌

کارشناس فوتبال ایران در مورد اینکه آیا تیم ملی در مراحل بالاتر روند تهاجمی خودش را حفظ خواهد کرد یا به سبک دفاعی برخواهد گشت، گفت: در دوره‌هایی که با این شرایط بازی می‌کردیم، در مسابقاتی با سطح بالا مانند جام جهانی حضور داشتیم. قطعا در آن شرایط استراتژی ما باید آن‌طور می‌بود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ که خیلی باز بازی نکنیم و منتظر ضدحمله‌ها باشیم. اما در این مسابقات به خاطر قدرت تیم ایران و ترسی که سایر حریفان از ما دارند، قطعا سبک ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بازی ما متفاوت است‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ و تیم تهاجمی هستیم. با توجه به مهره‌هایی که داریم در فاز حمله هم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌توانیم ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌عملکرد خیلی خوبی داشته باشیم. ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

وی در خصوص تأثیرگذاری سامان قدوس در تیم ملی ایران گفت: ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ من قبل از جام جهانی هم اعتقادم بر این بود که سامان می‌تواند یکی از بهترین بازیکنان تیم ملی باشد که به سلیقه کی‌روش برمی‌گشت و برنامه‌ریزی که برای تیم داشت. اما از لحاظ فنی سطح فوتبال سامان قدوس بالاست. ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به نظر من او نسبت به ‌بقیه بازیکنان تیم سطح بالاتری دارد. ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

نامجو مطلق در ادامه گفت: در تیم ما زوج‌هایی که در کناره‌ها با هم هماهنگ هستند، ‌خیلی تأثیرگذار هستند و بازیکنان تأثیرگذاری مانند سردار آزمون، مهدی ترابی، مهدی طارمی و اشکان دژاگه بازیکنان خوب و باکیفیتی هستند که می‌توانند به تیم ما کمک کنند‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌.

کارشناس فوتبال ایران در مورد عملکرد خط هافبک تیم ملی ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌افزود: در این خط ‌بسیار عالی بوده‌ایم. من فکر می‌کنم نسبت به ‌‌‌‌‌‌‌‌درصد موقعیت‌هایی که تیم ایران روی دروازه حریفان به وجود آورده، ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌باید عملکرد مثبت خط هافبک را در آن دخیل بدانیم. این اتفاق را ما در تیم ملی می‌بینیم و به نظر من تیم ملی‌ به یک هارمونی و هماهنگی خوبی رسیده است.

انتهای پیام/‌ ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ا

خواندن خبر در سایت منبع

سلطانی‌فر: این تیم ملی فوتبال شایسته قهرمانی در آسیاست/ فدراسیون فوتبال درباره کی‌روش تصمیم‌ می‌گیرد

ایلناخبرگزاری ایلنا
سلطانی‌فر: این تیم ملی فوتبال شایسته قهرمانی در آسیاست/ فدراسیون فوتبال درباره کی‌روش تصمیم‌ می‌گیرد
وزیر ورزش و جوانان، گفت: در حال حاضر شاید قوی‌ترین تیم آسیا را داریم و این تیم با شناختی که من دارم شایستگی قهرمانی در آسیا را دارد.

سلطانی‌فر: این تیم ملی فوتبال شایسته قهرمانی در آسیاست/ فدراسیون فوتبال درباره کی‌روش تصمیم‌ می‌گیرد - 1

به گزارش ایلنا، مسعود سلطانی‌فر در حاشیه مجمع کمیته ملی المپیک گفت: خوشبختانه کارنامه یک سال گذشته ریاست کمیته ملی المپیک و همکارانش در ارتباط با مجموعه اقداماتی که باید در رابطه با توسعه ورزش انجام می‌شد مثبت ارزیابی می‌کنم.

وی ادامه داد: امیدوارم با همین همدلی، هم‌افزایی و همسویی که وجود دارد در ادامه مسیر خدمتگزاری هم بتوانیم با همین همدلی کارها را پیش ببریم چون اساس توسعه در هر عرصه‌ای به خصوص ورزش ثبات، آرامش و همدلی است که خوشبختانه در تمام فدراسیون‌ها و ارکان ورزشی کشور به وجود آمده و اختلافات خاتمه پیدا کرده است.

سلطانی‌فر تصریح کرد: امیدوارم همانطور که در سال ۹۷ در بیشتر رویدادهای بین‌المللی کارنامه خوب و امیدوارکننده‌ای داشتیم تا زمانی که افتخار خدمتگزاری به مردم را داریم این روند ادامه داشته باشد.

وی درباره پیروزی‌های تیم ملی فوتبال نیز عنوان کرد: تیم ملی فوتبال ما در حال حاضر شاید قوی‌ترین تیم آسیا است این را هم با دلیل می‌گویم، ۴۵ سال است که مسائل ورزش کشور و دنیا را دنبال می‌کنم، تیم ما تجربه بسیار خوبی از حضور موفق در جام‌جهانی روسیه دارد و از طرفی مجموعه خوبی از تیم ملی در کنار مردم حمایت می‌کند. کادر فنی توانمند و خوبی داریم، بازیکنان داخلی و خارجی باکیفیتی در تیم ملی حضور دارند و در هر پست دو بازیکن آماده داریم که مجموعه این عوامل نشان می‌دهد بیش از پیش شایستگی قهرمانی در آسیا را دارد.

وزیر ورزش و جوانان عنوان کرد: دل تمام مردم برای قهرمانی تیم ملی فوتبال در آسیا می‌تپد و همانطور که سرمربی تیم ملی گفته، ما خانواده‌ترین تیم موجود هستیم و امیدواریم همان‌طور که در دو قدم اول به پیروزی رسیدیم در ادامه راه نیز موفق باشیم.

سلطانی‌فر در مورد حضورش برای همراهی تیم ملی در امارات، گفت: در مراحل بعدی اگر شرایط فراهم باشد، در کنار تیم ملی خواهم بود.

وی در واکنش به این سؤال که کی‌روش عنوان کرده وزارت ورزش نخواسته است حضور او در تیم ملی فوتبال ادامه‌دار و طولانی‌تر باشد، حاضر به ارائه پاسخ نشد.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه با تمام توان حمایت‌های لازم را از تیم ملی فوتبال انجام می‌دهد، گفت: انشاءالله در مراحل نیمه‌نهایی و نهایی اگر تیم راه پیدا کرد به امارات سفر خواهم کرد.

سلطانی‌فر در پاسخ به این سؤال که اعلام شده بود قرار است اعضای هیأت مدیره استقلال و پرسپولیس به زودی اعلام شود، گفت: انشاءالله تلاش می‌کنیم تا پایان هفته به نتیجه برسیم.

وی در پاسخ به این سؤال که تا پایان سال انتخابات چند فدراسیون ورزشی برگزار خواهد شد، گفت: فکر می‌کنم طبق جدول و ثبت‌نام‌هایی که انجام شده است اگر بررسی صلاحیت‌ها زیاد طول نکشد انتخابات ۴، ۵ فدراسیون ورزشی برگزار خواهد شد اما شاید بررسی صلاحیت‌ها کمی طولانی شود.

وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به این سؤال که آیا انتخابات فدراسیون والیبال تا پایان سال برگزار خواهد شد یا نه، گفت: فکر می‌کنم سال آینده موکول شود.

سلطانی‌فر درباره انتقادات کی‌روش و اینکه حمایتی از سوی وزارت ورزش نشده است، گفت: تصمیم‌گیری درباره سرمربی تیم ملی در حیطه فدراسیون فوتبال است.

وی در خصوص اینکه ظاهرا وزارت ورزش برای تأمین بودجه پاداش مدال‌آوران (۲۷ هزار سکه) با مشکل روبه‌رو شده است، گفت: تا پایان سال خیلی زمان داریم.

خواندن خبر در سایت منبع

تاثیر انتشار خبر جدایی کی‌روش بر عملکرد تیم ملی

ایسناخبرگزاری ایسنا
تاثیر انتشار خبر جدایی کی‌روش بر عملکرد تیم ملی
رواج شایعه جدی جدایی کی‌روش بعد از جام‌ ملت‌ها، چه تاثیری می‌تواند روی عملکرد تیم‌ ملی داشته باشد؟ واقعیت آن است که این یک شمشیر دودم است؛ یعنی وقتی بازیکنان می‌دانند مربی‌شان رفتنی است، هم این احتمال وجود دارد که وابدهند و متزلزل عمل کنند، هم ممکن است با تمام توان و تلاش به منظور کسب موفقیت و به جا گذاشتن یک یادگاری خوب برای او خیز بردارند.

به گزارش ایسنا، روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: «در طول هشت سالی که کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی ایران بوده، شایعات بسیار زیادی در مورد جدایی او و حضورش روی نیمکت تیم‌های دیگر در سراسر کره زمین مطرح شده است. حرف و حدیث‌هایی که البته هرگز هم به سرانجام نرسید و به دلیل کثرت شایعه‌های نادرست، حتی گزک دست منتقدان سینیور داد. این بار اما به نظر می‌رسد داستان فرق دارد.

از حدود یک ماه پیش زمزمه‌هایی در مورد مذاکره کارلوس کی‌روش با فدراسیون فوتبال کلمبیا به گوش رسید و رفته‌رفته موضوع جدی شد؛ آن قدر که حتی معتبرترین رسانه‌های جهان مثل آس و مارکا هم خبر را بازتاب دادند. به نظر می‌رسد این دفعه موضوع تفاوت زیادی با گذشته دارد و هیچ بعید نیست بعد از پایان جام‌ ملت‌های آسیا، کی‌روش را روی نیمکت کلمبیا ببینیم. طبق قوانین فیفا، بازیکنان و مربیانی که کمتر از شش ماه تا پایان قراردادشان باقی مانده منعی برای مذاکره و حتی توافق با تیم بعدی ندارند و این مساله الان مورد استفاده سرمربی پرتغالی تیم کشورمان قرار گرفته است. البته خود کی‌روش به هیچ سوالی در این مورد جواب نمی‌دهد و بعد از بازی با یمن هم این‌ طور آب پاکی را روی دست خبرنگاران ریخت: «الان وقت تمرکز روی جام‌ ملت‌ها است.»

از سوی دیگر علی کفاشیان که هنوز نایب‌رئیس فدراسیون فوتبال است مدعی شده اگر کارلوس تیم ملی را قهرمان آسیا کند، باب مذاکرات برای سومین تمدید قرارداد این مربی باز خواهد شد؛ هر چند در فوتبال ایران کسی آن قدرها حرف‌های کفاشیان را جدی نمی‌گیرد. نوروز ۹۴ بود که کفاشیان به‌ عنوان رئیس وقت فدراسیون فوتبال گفت: «کی‌روش به احتمال ۸۰ درصد می‌رود. به کمیته فنی هم گفته‌ام دنبال جانشین او باشد.» با وجود این دیدیم که نهایتا کارلوس در آن مقطع ماندگار شد. این است که زیاد نباید ادعاهای مقامات فدراسیون فوتبال ایران را جدی گرفت، مگر این که تصمیم خود کی‌روش عوض شود. حالا سوال این است که رواج شایعه جدی جدایی کی‌روش بعد از جام‌ ملت‌ها، چه تاثیری می‌تواند روی عملکرد تیم‌ ملی داشته باشد؟ واقعیت آن است که این یک شمشیر دودم است؛ یعنی وقتی بازیکنان می‌دانند مربی‌شان رفتنی است، هم این احتمال وجود دارد که وابدهند و متزلزل عمل کنند، هم ممکن است با تمام توان و تلاش به منظور کسب موفقیت و به جا گذاشتن یک یادگاری خوب برای او خیز بردارند.

از کابوس قطبی تا ماجرای اسپانیا

درست هشت سال پیش در چنین روزهایی فوتبال ایران با تمام وجود طعم فروپاشی تیم بعد از انتشار خبر جدایی سرمربی را چشید. در آن مقطع پیش از اعزام تیم‌ ملی به جام‌ ملت‌های ۲۰۱۱ آسیا، علی فتح‌الله‌زاده که عضو هیات‌رئیسه فدراسیون فوتبال بود افشا کرد افشین قطبی تحت هر شرایطی بعد از جام‌ ملت‌ها از تیم ملی جدا خواهد شد. بعدتر رسانه‌های ژاپنی خبر دادند قطبی حتی قرارداد رسمی‌اش را هم با باشگاه شیمیزو اسپالس امضا خواهد کرد. انتشار خبر در ایران، به شدت فضای تیم‌ ملی را به هم ریخت و بازیکنان که همین‌ طوری هم از قطبی حساب نمی‌بردند، عملا در مقابل او جبهه گرفتند. در نهایت هم تیم ملی در مرحله یک‌ چهارم نهایی به کره‌جنوبی باخت و اوت شد. قطبی مستقیما به شیزوکای ژاپن رفت و تنی چند از بازیکنان تیم ملی از جمله جواد نکونام مصاحبه‌های انتقادی بسیار تندی علیه این مربی انجام دادند. نمونه متاخر این داستان هم سرنوشت خوان لوپتگی بود که یک روز پیش از آغاز جام‌ جهانی روسیه اعلام شد با باشگاه رئال مادرید توافق کرده. انتشار این خبر کافی بود تا تیم ملی اسپانیا به شدت به هم بریزد و فدراسیون فوتبال این کشور لوپتگی را عزل کند. فرناندو هیرو به‌ طور موقت جانشین لوپتگی شد، اسپانیا مفتضحانه نتیجه گرفت و عجیب این که لوپتگی هم با رئال مادرید زمین خورد. پس می‌بینید که چنین اتفاقی می‌تواند هر تیمی را زمین بزند. این اما فقط یک لبه شمشیر است.

هاینکس، از مثال‌های نقض

در نقطه مقابل اما مواردی هم وجود دارد که اعلام خبر جدایی یک مربی، اتحادی بی‌نظیر به تیمش می‌بخشد. در این مورد مثلا می‌توان به مورد یوپ هاینکس اشاره کرد که در خلال فصل ۱۳-۲۰۱۲ خبر داد در پایان فصل بایرن‌مونیخ را ترک می‌کند. در نتیجه شاگردانش سنگ تمام گذاشتند و هر سه جام قهرمانی بوندسلیگا، حذفی و لیگ قهرمانان را برای بایرن به ارمغان آوردند. فصل گذشته هم که هاینکس به‌ طور اضطراری برای سر‌و‌سامان دادن به وضع بایرن به نیمکت برگشت، تیم مونیخی قهرمان لیگ شد و در لیگ قهرمانان هم تا نیمه‌نهایی پیش رفت. به این ترتیب پیرمرد بار دیگر توانست وداعی باشکوه با سرخپوشان داشته باشد. حالا باید دید ماجرای ایران و کی‌روش از کدام الگو پیروی می‌کند و این شمشیر دو دم بر تن رقبا فرود می‌آید یا بر پیکر تیم خودی. فعلا که در دو بازی اول مرحله گروهی همه چیز خوب بوده. از سوی دیگر باید در نظر گرفت ارتباط عاطفی و کاریزمایی که کی‌روش در این سال‌ها داشته، بیشتر فرضیه دوم را به عمل نزدیک‌تر می‌کند؛ این که بازیکنان ایران با همه وجود تلاش کنند ضمن شکست طلسم ۴۳ سال دوری از جام قهرمانی آسیا، این افتخار مهم را به‌ عنوان یادگاری از عصر همکاری با کارلوس برای او و مردم به جا بگذارند.»

خواندن خبر در سایت منبع

امیدوارم با قهرمانی تیم ملی فوتبال کارنامه ورزش طلایی شود

ایرناخبرگزاری ایرنا
امیدوارم با قهرمانی تیم ملی فوتبال کارنامه ورزش طلایی شود
تهران - ایرنا - وزیر ورزش و جوانان با اشاره به تعامل دو سویه بین این وزارتخانه و کمیته ملی المپیک و تاثیر آن بر ورزش کشور، ابراز امیدواری کرد که با قهرمانی تیم ملی فوتبال در جام ملت های آسیا در امارات، کارنامه ورزشی ایران طلایی شود.

به گزارش ایرنا، «مسعود سلطانی فر» روز سه شنبه در پایان مجمع عمومی کمیته ملی المپیک در سخنانی اظهار داشت: عملکرد این کمیته طی یک سال اخیر در توسعه ورزش کشور تاثیر ارزشمندی به همراه داشت و امیدوارم این روند همچنان تداوم یابد.

وی اظهار داشت: شاید در گذشته، هماهنگی بین وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک برقرار نبوده، اما در این دوره تعامل دو سویه بین این دو نهاد ورزشی برقرار شده است. سال ۹۷ با هماهنگی بین وزارت، کمیته و فدراسیون‌ها؛ ورزش کشور کارنامه قابل قبولی داشت.

سلطانی فر همچنین اظهار امیدواری کرد که تیم ملی فوتبال ایران هم در هفدهمین دوره جام ملت‌های آسیا بر سکوی نخست قاره کهن بایستد تا کارنامه ورزش ایران طلایی شود.

وی در عین حال با اشاره به ناکامی کشتی ایران طی ۲ سال گذشته تصریح کرد: امیدواریم درخشش دوباره این رشته را در عرصه‌های بین المللی شاهد باشیم.

مقام عالی ورزش کشور همچنین درباره ورزش دانش آموزی گفت: از یک جمع ۴۶۰ هزار نفره با برگزاری مسابقات در سطح کشور، توانستیم، استعدادیابی خوبی برای آینده ورزش داشته باشیم. از سال آینده مسابقات دانش آموزی برگزار و با تداوم این روند، بخش قهرمانی تقویت می‌شود.

وی درباره بازیهای المپیک ۲۰۲۰ توکیو اضافه کرد: تلاش داریم تا با برنامه ریزی جامع از اعتبار ایران در مجامع ورزشی دفاع کنیم و ضمن آنکه در سال کسب سهمیه المپیک و با توجه به محدودیت‌های منابع مالی باید برنامه ریزی منسجمی داشته باشیم.

سلطانی فر تصریح کرد: با کمیته ملی المپیک، هم پیمان شدیم تا با آتش نفاق در ورزش مقابله کنیم. راهبرد ما همدلی، هماهنگی، آرامش و پرهیز از حاشیه است.

چهل و ششمین مجمع عمومی کمیته ملی المپیک روز سه شنبه با حضور وزیر ورزش و جوانان و ۶۳ عضو مجمع در آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

ورزشی**۹۲۵۰**۱۵۹۷

خواندن خبر در سایت منبع

سعد ناطق، بازیکن تیم ملی عراق: تلاش می‌کنیم با پیروزی مقابل ایران، هواداران عراق را خوشحال کنم

طرفداریخبرگزاری طرفداری
سعد ناطق، بازیکن تیم ملی عراق: تلاش می‌کنیم با پیروزی مقابل ایران، هواداران عراق را خوشحال کنم
مدافع تیم ملی عراق، تیم ملی ایران را تیم خوبی دانست.

طرفداری- تیم ملی کشورمان فردا (چهارشنبه) در سومین و آخرین دیدارش در مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا 2019 امارات به مصاف تیم ملی عراق می‌رود.

به گزارش فارس، سعد ناطق، مدافع تیم ملی عراق پیش از دیدار با ایران در مصاحبه با سایت اسپورت عراق گفت:

تیم ملی ایران تیم خوبی است. آنها در رده اول آسیا قرار دارند ولی ما نیز تیم خوبی هستیم. ما در دیدار فردا تمام تلاش خود را می‌کنیم تا با پیروزی هواداران عراق را خوشحال کنم.

خواندن خبر در سایت منبع

وقتی عراقی‌ها جنگ روانی را به تمرین تیم‌ملی کشاندند

الفخبرگزاری الف
وقتی عراقی‌ها جنگ روانی را به تمرین تیم‌ملی کشاندند
به ظاهر دیروز مامور تیم عراق در تمرین ایران حاضر شده بود! او به شکل عجیبی از اوسیانو کروز دستیار اول کی‌روش سوال کرد ما(عراق) برنده بازی می‌شویم و نظر شما چیست؟!

به گزارش خبرآنلاین؛ ظاهرا سرمربی عراق و کلا عراقی‌ها هنوز متوجه نشده‌اند کارلوس کی روش استاد جنگ روانی است چون در آستانه بازی فردا همه تلاش خود را برای به راه انداختن جنگ روانی به کار گرفته‌اند. بعد از آنکه کاتانج سرمربی این تیم گفت ایران نقاط ضعف زیادی دارد، حتی بیشتر از نقاط قوتش، خبرنگاری عراقی در تمرین ایران حاضر شد و به شکل عجیبی یک سوال مطرح کرد. او در حالی که مدام تلاش می‌کرد یک سوال را از شروع مصاحبه بپرسد، در نهایت رو به سرمربی تیم ملی گفت: «ما شما را شکست می‌دهیم! نظرتان چیست؟» اوسیانو هم خیلی هوشمندانه گفت تیمی که خوب است و تیم خوب برای برد بازی می‌کند. ظاهرا عراقی‌ها هنوز کی روش را خوب نشناخته‌اند که دوست دارند اینگونه و حتی از طریق خبرنگاران خود در محل تمرین ایران جنگ روانی راه بیاندازند. امروز باید منتظر صحبت‌های کی روش در کنفرانس مطبوعاتی بازی باشیم!

خواندن خبر در سایت منبع

ترفند رسانه‌های بغداد برای تحریک تیم ملی عراق

ورزش۳خبرگزاری ورزش۳
ترفند رسانه‌های بغداد برای تحریک تیم ملی عراق
در فاصله دو روز تا بازی سرنوشت ساز ایران و عراق در روزپایانی مرحله گروهی رسانه های بغداد با انتشار نقل قولی از سرمربی پرتغالی ایران جنجال های فراوانی رقم زدند.

به گزارش «ورزش سه»، کارلوس کی روش به قدری باهوش هست که حتی در بازی با یمن هم با به کار بردن کلماتی حرفه‌ای در مصاحبه‌های خود شاگردانش را برای دست کم نگرفتن حریف همچنین حفظ حرمت تیم مقابل ترغیب کند اما با این حال رسانه‌های بغداد از دیروز با ترفندی عجیب در صدد بالا بردن روحیه و انگیزه ملی پوشان عراق برای شکست ایران برآمدند.

ماجرا از این قرار بود که سایت عراق اسپورت با انتشار نقل قولی از سوی کی روش مبنی بر این که تیم ملی ایران تا به اینجا موفق به ۷ بار گلزنی شده است و این آمار خوب را در بازی‌های بعد به خصوص عراق افزایش خواهد داد چون برنامه‌اش شکست دادن حریف با تعداد گل زیاد است، عملا جنگ‌های روانی به راه انداختند.

عراق اسپورت همچنین از قول کی روش نوشت: «رویارویی با عراق مهم‌ترین گام ایران برای صدرنشینی در گروه است از همین رو هدف تیم برتری در بازی چهارشنبه شب خواهد بود. ما برای این پیروزی تمامی نکات را مد نظر قرار دادیم و با توجه به بازیکنان و ستاره‌های برجسته‌تری که نسبت به عراق داریم می‌توانیم به راحتی به هدف خود برسیم».

انتشار چنین نقل قولی از کی روش آن هم در شرایطی که مربی پرتغالی چه مقابل یمن چه مقابل ویتنام از به زبان آوردن ادعاهایی این گونه خودداری کرد کاملا نشان می‌دهد رسانه‌های بغداد با چنین ترفندی در صدد بالا بردن حس انگیزشی ملی پوشان عراق هستند تا آنها بدون ترس از نام ایران در ورزشگاه آل مکتوم به میدان بروند. ترفندی که در این یکی دو روز سرو صدای زیادی به راه انداخته و با اظهار نظرهای زیادی از سوی اهالی فوتبال عراق توام شده است.

ترفند رسانه‌های بغداد برای تحریک تیم ملی عراق - 6

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ویدیو؛ مقایسه عملکرد کریستیانو رونالدو و مارکوس رشفورد در منچستریونایتد پس از ۲۰۰ بازی

طرفداریطرفداری2 روز قبل

تمرین امروز بازیکنان استقلال در سالن وزنه (فیلم)

ایلناایلنا1 روز قبل

با پایان نقل و انتقلات نیم فصل تیم‌های لیگ برتری چه کردند؟ + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، نیم فصل اول لیگ برتر با صدرنشینی قهرمان سه فصل گذشته یعنی پرسپولیس تهران به پایان رسید و با شروع نقل و انتقالات نیم فصل، باشگاه‌ها به دنبال رفع نقاط ضعف خود با جذب چند بازیکن بودند. در این میان برخی تیم‌ها دست به خانه تکانی کلی زدند و تیم‌هایی هم بودند که هیچ بازیکنی جذب نکردند. تیم‌های پرطرفدار پرسپولیس، استقلال، تراکتور و سپاهان نیز در کانون توجه رسانه‌ای در مدت نقل و انتقالات بودند. با پایان مهلت نقل و انتقالات نیم فصل لیگ برتر خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان در قالب گزارشی به بررسی عملکرد تیم‌ها پرداخته است. انتهای پیام/

ویدیو؛ ۱۰ واکنش برتر بوندس لیگا در فصل جاری (۲۰۱۹/۲۰)

طرفداریطرفداری1 روز قبل

اخبار بیشتر