1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

تلاش پلیس و دولت برای کاهش سرقت‌هایی که روز به روز در حال افزایش اند

سارقان بار اولی در حال افزایش هستند

ایرناخبرگزاری ایرنا
سارقان بار اولی در حال افزایش هستند

به گزارش خبرنگار انتظامی ایرنا، ایوب سلیمانی روز چهارشنبه در حاشیه همایش معاونان مبارزه با سرقت در جمع خبرنگاران افزود: تعداد سارقان حرفه‌ای در کشور ۲۰۰ هزار نفر است و بیش از ۶۵ درصد سرقت‌ها توسط سارقان حرفه‌ای و سابقه دار و پرونده دار انجام می‌شود که اگر تمرکز بر این جمعیت صورت گیرد، اثر بیشتری دارد.

وی ادامه داد: بیش از ۲۰ درصد احساس ناامنی ناشی از سرقت است به ویژه سرقت هایی که به زندگی شخصی مردم برمی گردد. ۷۰ درصد سرقت‌ها در ۱۰ استان و مرکز استان از جمله تهران، البرز، فارس، خوزستان، خراسان رضوی، کرمان و اصفهان انجام می‌شود.

سلیمانی اظهار داشت: در سال گذشته و نیمه سال گذشته روند روبه کاهش در سرقت داشتیم اما از سال گذشته به دلیل تشدید برخی امور که در حوزه کنترل ما نیست مثل بیکاری، مشکلات اقتصادی، توسعه حاشیه نشینی، عدم مدیریت صحیح معتادان متجاهر و عدم پیش بینی مکان مناسب برای نگهداری بلند مدت و درمان آنها آمار سرقت افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: البته برای جمع آوری و نگهداری معتادان متجاهر مکان‌های مناسبی در تهران پیش بینی شده است که تا پایان سال از سطح تهران جمع آوری و در اختیار مکان‌های ستاد مبارزه با مواد مخدر قرار می‌گیرند.

سلیمانی اضافه کرد: قرارگاه مبارزه با سرقت که از قبل فعال بوده است و با رویکری جدید فعال‌تر می‌شود و علاوه بر این، طرح اقدام مبارزه قاطع با توسعه سرقت تهیه شده و مراحل اولیه آن را شروع کرده‌ایم. جلسه امروز توجیه استانی برای اجرای این طرح بوده است.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی (ناجا) افزود: در اجرای این طرح از ابزارهای جدید، تمرکز جدی بر تقویت حوزه‌های اطلاعاتی و عناصر اصلی استفاده می‌شود.

وی با اشاره به عناصر پنج گانه سرقت اعم از سارق، جغرافیای سرقت، موضوع سرقت، مالخرها و کارکنان ناجا، گفت: در نظر داریم بر حوزه ارتقای اصول حرفه‌ای و دانش کارکنان تمرکز کنیم زیرا برخورد جدی با مالخرها از الویت‌های پلیس است.

سلیمانی اضافه کرد: بیش از ۶۵ درصد سرقت‌های کشور کشف می‌شود که ۸۵ درصد این کشفیات در ماه‌های اول صورت می‌گیرد اما در زمینه سرقت خودرو ۹۵ درصد سرقت‌ها کشف نمی‌شود. همچنین برخی اقلام سرقتی به صاحبان آنها برنمی گردد زیرا اقلام کدینگ نیستند و برچسب ندارند.

جانشین فرمانده ناجا گفت: بر این اساس، سامانه نمایشگاه مجازی اموال مسروقه راه اندازی شده است که سال گذشته به صورت آزمایشی در تهران اجرا شد و در ۱۰ ماه گذشته در تهران جواب داده است و امسال در سراسر کشور راه اندازی می‌شود.

سلیمانی افزود: اموال مسروقه در سامانه بارگذاری می‌شود و افراد مالباخته که گزارش سرقت داده‌اند، با پرکردن فرم هایی وارد نمایشگاه مجازی می‌شوند و با اجازه مرجع قضایی اموال مسروقه به آنها بازمی گردد.

به گفته وی حدود ۱۰ سند در حوزه‌های امنیت، انضباط و آرامش اجتماعی هفته آینده در قالب همایش مورد بررسی قرار می‌گیرد.

اجتمام*۹۱۰۵*۱۸۳۴

خواندن خبر در سایت منبع

پلیس: وجود ۲۰۰ هزار سارق حرفه‌ای در کشور

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
پلیس: وجود ۲۰۰ هزار سارق حرفه‌ای در کشور
پلیس: وجود ۲۰۰ هزار سارق حرفه‌ای در کشور - 0

جانشین فرمانده ناجا تعداد سارقان حرفه‌ای در سراسر کشور را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، سردار ایوب سلیمانی در حاشیه همایش تخصصی معاونین و روسای ادارات مبارزه با سرقت پلیس آگاهی با حضور در جمع خبرنگاران درباره مبارزه با سرقت اظهار کرد: بنابر آمارهای ما حدود ۲۰۰ هزار نفر سارق حرفه‌ای در سراسر کشور حضور دارند که بین ۶۰ تا ۶۵ درصد از سرقت‌ها از سوی این افراد انجام می‌شود.

جانشین فرمانده ناجا اضافه کرد: اگر ما بتوانیم بر روی این سارقان تمرکز کنیم قطعا می‌توانیم آمار سرقت‌ها را کاهش دهیم؛ البته با توجه به شرایط موجود، امسال تعداد سارقان جرم اولیه ما افزایش یافته است که در این خصوص نیز باید برنامه‌ریزی انجام شود.

خواندن خبر در سایت منبع

با زندانی کردن سارق، مساله حل نخواهد شد

ایلناخبرگزاری ایلنا
با زندانی کردن سارق، مساله حل نخواهد شد

با زندانی کردن سارق، مساله حل نخواهد شد - 1

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور در حاشیه نشست روسای پلیس آگاهی در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که برای برخورد با سارقان چه باید کرد؟ گفت: ممکن است کسی به صورت مکرر مرتکب سرقت شود اما از آنجا که واجد شرایط ۱۳، ۱۴ گانه فقه نیست، حد سرقت برای او اجرا نخواهد شد. نکته دوم این است که ما مبارزه با سرقت و سارقان را نباید تنها با زندانی کردن سارق در نظر بگیریم، چرا که زندانی کردن اولا آثار و تبعات سوئی برای خانواده، زندانی و خود زندانی دارد و همچنین آمار زندانیان را بالا بردن به هیچ وجه مصلحت نیست.

وی ادامه داد: من فکر می‌کنم این منطقی نباشد که سارق را با زندانی کردن می‌توانیم از ارتکاب جرم سرقت باز داریم، البته مبارزه با سرقت مستلزم برنامه‌های جامع و کاملی است و در مواردی باید دست سارق را با زندانی کردن از آزار و اذیت جامعه کوتاه کرد و موارد دیگری هم باید به نحو دیگری برای کاهش جرائمی مانند سرقت انجام شود.

دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: من از دوستانی که در این جلسه حضور داشتند و صاحبنظر هستند خواهش می‌کنم پیشنهادات لازم را و همچنین استفاده از ابزارهای نوین روز را برای کاهش سرقت ارائه داده و به کار گیرند. نکته دیگری که مهم است این است قاضی و دستگاه قضا تابع قانون است. اگر قانون اصلاح شود و البته به نظر می‌رسد قانون نیاز به اصلاح دارد می‌توان جلوی بسیاری از سرقت‌ها را گرفت به نظر بنده باید قانون مرتبط با سرقت و سارق را مقداری جامع‌تر دید و تنها با زندانی کردن سارق و افرادی که مرتکب سرقت می‌شوند به نظر من مساله حل نخواهد شد و باید از یک سری ابزارهای دیگر نیز برای این امر استفاده کرد.

حجت الاسلام منتظری درباره مبارزه با سرقت و همکاری کشورهای دیگر در این زمینه با جمهوری اسلامی تصریح کرد: همکاری با کشورهای دیگر می‌تواند تبادل تجربیات باشد و می‌تواند تبادل مجرمین در بخش‌های مختلف باشد اما معتقدم آنچه مهم است این که به ویژه با کشورهایی که شرایطی مشابه شرایط ما دارند می‌توانیم تبادل تجربیات داشته باشیم قطعا هر کشوری در خصوص مبارزه با سرقت تجربیاتی دارد که می‌تواند این تجربیات موثر واقع شود.

وی در خصوص ورود دستگاه قضایی برای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها گفت: یک دستورالعملی را آماده کرده‌ایم که احتمالا امروز یا اوایل هفته آینده به سراسر کشور ابلاغ خواهد شد و دادستان‌ها را مکلف کردیم که در این فصل از سال که در آستانه عید نوروز قرار گرفته‌ایم و نیاز مردم به کالاها و ضروریات زندگی بیشتر است یک هیئت‌هایی را مرکب از دستگاه‌های ذیربط با محوریت دادستان‌ها تشکیل دهند و نظارت مستمر و بیشتری بر مراکز تولید و مراکز انبارها و بازار مصرف مردم داشته باشند چند نوع از اقلام مورد نیاز را در این دستورالعمل تعیین کرده‌ایم و ابلاغ خواهند شد از هفته آینده دادستان‌های سراسر کشور مکلف هستند با ابلاغ این دستورالعمل این کمیته‌های ویژه را تشکیل داده و نظارت بیشتری بر بازار داشته باشند و هم دادستان‌ها و هم مدیران اداره تعزیرات حکومتی و هم بخش‌های دیگری که مرتبط هستند این وظیفه را انجام داده تا خدمتی باشد برای مردم که در این فصل پایان سال و در آستانه چهل سالگی انقلاب با اطمینان بیشتری بتوانند نیازهای خود را تامین کنند.

وی ادامه داد: ‌انتظارم از صاحبان کالا و تولیدکنندگان و کسانی که به نحوی برای خدمت رسانی این چنینی برای مردم می‌توانند موثر باشند این است که همکاری لازم را با مردم داشته باشند و کام مردم را در پایان سال و در آستانه عید نوروز شیرین‌تر کنند و مقداری با انصاف بیشتر و سود کمتر شرایط را برای مردم به ویژه افرادی که از لحاظ درآمدی مشکلاتی دارند و در سطوح متوسط و زیر متوسط در جامعه هستند فراهم کنیم.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش در خصوص ملاحظات و جوسازی‌هایی که علیه ایران برای اجرای حدود الهی می‌شود، گفت: ‌ در اجرای حدود الهی نه عقب‌نشینی می‌کنیم و نه آن را تعدیل می‌کنیم عده‌ای به دنبال این هستند که ما را از اجرای حدود الهی با حربه حقوق بشر از میدان خارج کنند. البته بحث اجرای حدود سرقت نیز اصولا با شرایط و ویژگی‌هایی که در فقه وجود دارد کمتر تحقق پیدا می‌کند یعنی ما سرقتی را که بخواهد جامع همه شرایط حدود الهی باشد کمتر داریم و لذا شاید کمتر به مرحله اجرای حد برسیم اما زمانی که به مرحله اجرای حد برسیم ابائی نخواهیم نداشت.

دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: دنیای این چنینی که ما را مورد هجمه‌های مختلف قرار داده است از این موضوع نیز تحت عنوان حقوق بشر مورد حمله قرار داده است.

حجت الاسلام منتظری در خصوص مباحث مربوط به حادثه دانشگا ه علوم و تحقیقات نیز گفت: در همان روزهای اولیه برخی از عناصری که موثر در حادثه بودند، دستگیر شدند و بخشی از تحقیقات پرونده‌ها نیز که تکمیل شده آماده رفتن به دادگاه است و بخش دیگر نیز مربوط می‌شود به کسانی که صدمه دیده‌اند و آسیب‌های آنها هنوز بهبود کامل پیدا نکرده است و منتظر هستیم تا بهبودی کامل پیدا کنند و پرونده‌هایشان تکمیل شده و به دادگاه ارسال شود اما آن چیزی که بیشتر برای ما اهمیت دارد و به دنبال آن بودیم این است که زمنیه‌ای فراهم شود تا جلوی این حوادث گرفته شده و از همین رو برخی از آسیب‌هایی که در آنجا وجود داشت شناسایی شود و مسئولین امر نیز قول دادند که آ‌نها را برطرف کنند ما نیز بر اجرای آن نظارت داریم. روز گذشته خبری به من رسیده بود که دستور دادم سریعا آن را پیگیری کنند تا انشاالله سریعا به نتیجه نهایی رسیده و مشکلات آنجا حل شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا پرونده‌ای در خصوص نماینده ملکان در قوه قضائیه تشکیل شده است، گفت: اطلاع دقیقی در این باره ندارم.

خواندن خبر در سایت منبع

دادستان کل کشور: سرقت رتبه دوم جرایم کشور را دارد/ شرایط اقتصادی، بیکاری و تعطیل کارخانه‌ها از عوامل افزایش سرقت

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
دادستان کل کشور: سرقت رتبه دوم جرایم کشور را دارد/ شرایط اقتصادی، بیکاری و تعطیل کارخانه‌ها از عوامل افزایش سرقت
دادستان کل کشور: سرقت رتبه دوم جرایم کشور را دارد/ شرایط اقتصادی، بیکاری و تعطیل کارخانه‌ها از عوامل افزایش سرقت - 0

دادستان کل کشور گفت: شرایط اقتصادی حاکم، بیکاری و تعطیل کارخانه‌ها از عوامل افزایش سرقت در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته است. بر اساس آمار قوه قضاییه و نیروی انتظامی، سرقت بعد از جرایم مربوط به موادمخدر در ردیف دوم جرایم کشور قرار دارد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین محمد جعفر منتظری روز چهارشنبه در همایش تخصصی معاونان و روسای اداره‌های مبارزه با سرقت پلیس آگاهی استان‌های کشور افزود: حدود ۲۷ تا ۲۸ درصد از جرایم در ایران مربوط به سرقت است.

وی با اشاره به ریشه یابی و بررسی خاستگاه این جرم، گفت: جرم سرقت ارتباط مستقیم با افزایش جرم مواد مخدر و اعتیاد دارد. وضعیت اقتصادی و شرایطی که به لحاظ مالی در جامعه حاکم است و همچنین بیکاری از عوامل موثر افزایش دهنده سرقت است.

دادستان کل کشور افزود: تعطیلی کارخانه‌ها و کارگاه‌ها نیز یکی دیگر از عوامل افزایش سرقت است؛ بر این اساس کسانی که مسئولیت مستقیم در ایجاد کار و جلوگیری از تعطیلی کارگاه‌ها و کارخانجات را دارند، بدانند وضعیت جامعه به لحاظ اقتصادی منجر به افزایش جرایم می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری گفت: وقتی فشار فقر و مشکلات اقتصادی به افراد جامعه افزایش یابد، طبیعتا جرایم افزایش می‌یابد مردم معصوم نیستند وقتی تحت فشارهای اقتصادی و فقر قرار گیرند، چه بسا حتی اگر متدین هم باشند ولی نتوانند نیازهای زندگی را تامین کنند، به ویژه نیازهای ضروری را فیتیله تدین را پایین کشیده و به دنبال دست درازی و سرقت اموال دیگران می‌روند.

وی افزود: مسئولان مرتبط به وضعیت اقتصادی جامعه باید تلاش کنند چرا که آمار سرقت در ۹ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است. اگر این مساله ریشه یابی شود، خواهیم دید که در شرایط اقتصادی امروز که در جامعه حاکم شده است این شرایط اثر مستقیمی در افزایش سرقت داشته است.

دادستان کل کشور ادامه داد: دولتمردان و مردم در این زمینه مسئولیت دارند و نباید از دستگاه قضا و ناجا انتظار داشته باشیم آمار سرقت را کاهش دهند؛ هر چند وظیفه ما است که تمام تلاش خود را در این زمینه داشته باشیم تا امنیت لازم را برای مردم فراهم کنیم اما همه مشکلات با برخورد انتظامی و قضایی حل نمی‌شود و خاستگاه این جرم نه دست دستگاه قضا و نه در دست نیروی انتظامی است.

وی با اشاره به اقدامات پیشگیرانه در این حوزه، گفت: اقدامات پیشگیرانه باید متناسب با جرم باشد مسئولان اقتصادی و کسانی که عهده دار تامین نیازهای ضروری جامعه هستند، در کاهش مساله جرم سرقت نقش دارند.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری افزود: ایجاد اشتغال در جامعه نیز از دیگر عومل موثر در این حوزه است.

افرادی که در اوج بی نیازی دست به سرقت می‌زنند، افرادی هستند که وارد عرصه سرقت‌های کلان می‌شوند و دزدی‌های میلیاردی می‌کنند. اختلاس هایی با اژدهای چند سر که ریشه دوانده‌اند و عوامل نفوذی در بخش‌های مختلف دارند که وقتی ریشه را می‌زنیم، قطع نمی‌شود و در جایی دیگر سر باز می‌کند و به تعبیر مقام معظم رهبری مثل اژدهای هفت سر می‌مانند.

وی گفت: این سارقان افرادی هستند که ثروت اندوزی و طمع ورزی آنها حدی ندارد. این افراد اتو کشیده ارز دولتی را می‌گیرند و به جای اینکه کالای مورد نیاز مردم را وارد کشور کنند یا اقلام را وارد نکرده یا همه اقلام را وارد نمی‌کنند که داد رئیس جمهوری و مسئولان را بلند کرده‌اند.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری ادامه داد: در این زمینه چه کسی مسئول است و باید نظارت کند که این ارز کجا می‌رود؟ در این زمینه شخص رئیس جمهوری مسئول نیست اما چرا در لایه به لایه دستگاه‌های دولتی و پولی کسی به این راحتی دست به سرقت‌های این چنینی و دست درازی به اموال بیت المال می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

نامه‌نیورنامه‌نیور12 ساعت قبل
به تازگی و پس از تودیع سردار نصیری از فرماندهی حفاظت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و معارفه سردار سرتیپ فتح‌الله جمیری شایعه‌ای در فضای مجازی با عنوان فرار یک فرمانده سپاه در کانا‌ل‌ها و رسانه‌های معاند منتشر شد. سردار علی نصیری فرمانده سابق حفاظت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پیرامون شایعات منتشر شده در رسانه‌های ضدانقلاب مبنی بر خروج وی از کشور گفت: مراسم تودیع بنده در روز شنبه انجام شد و این مسئله‌ی عادی سازمانی است. سردار نصیری افزود: آن چیزی که اعلام شد صرفا یک شیطنت رسانه‌ای بوده است. ما پاسدار نظام و سرباز ولایت هستیم و جانمان را برای نظام و انقلاب و رهبرمان گذاشته و هرگز از این مسیر کنار نخواهیم رفت. دشمنان علاقه دارند از هر موضوعی به نفع خود بهره‌برداری کنند، اما ماه هم‌چنان پاسدار این نظام و انقلاب هستیم.
نامه‌نیورنامه‌نیور16 ساعت قبل
دو ماه پیش، یک مسئول اسرائیلی بلند پایه طی گزارشی در مورد اوضاع ارتش اسرائیل و آمادگی آن تاکید کرد که ارتش اسرائیل آماده جنگ نیست و جبهه داخلی آمادگی دریافت ضرباتی در هر گونه جنگ پیش رو را ندارد. بر همین اساس، می‌توان گفت صحبتهای منسوب به نصرالله، تنها بخشی از جنگ روانی صهیونیستها برای تضعیف روحیه مقاومت بوده است. اما محور آمریکا-اسرائیل بخوبی می‌دانند که به دلیل ظرفیتهای محور مقاومت، مقابله میدانی با آن، نتایج دلخواهی را رقم نمی‌زند. این طرفها در حال حاضر از شکستهایی که در سوریه و در برابر محور مقاومت متحمل شدند، رنج می‌برند. در عین حال، مقاومت می‌داند که دشمن وارد جنگی نمی‌شود که باعث خودکشی اش شود و مادامی که از پیروزی در جنگی اطمینان نداشته باشد، هرگز وارد آن نمی‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
به گزارش مشرق، سید «عباس موسوی» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بامداد پنج‌شنبه پیشنهاد «محمد جواد ظریف» برای مبادله زندانیان میان ایران و آمریکا را «جدی» و «مسبوق به سابقه» خواند و گفت واکنش آمریکایی‌ها به این پیشنهاد که بر آزادی یکجانبه زندانیان آمریکایی تأکید دارد، نشانگر عدم درک صحیح واشنگتن از مذاکره و توافق خواند. من آمادگی دارم تا این کار را انجام دهم و اختیار انجام این کار را نیز دارم. ما شش ماه پیش به دولت آمریکا اطلاع دادیم که آمادگی این کار را داریم و هنوز هیچ پاسخی دریافت نکرده‌ایم. اگر آنها هر چیزی به جز این به شما بگویند، دروغ گفته‌اند.» در واکنش به این اظهارات، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا بار دیگر به شرط‌گذاری روی آورد و اعلام کرد که ایران ابتدا باید به صورت یکجانبه تمام زندانیان آمریکایی را آزاد کند. یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در این مورد به پایگاه «المانیتور» گفته است: «رژیم ایران می‌تواند جدیت خود در خصوص مسائل کنسولی را با آزاد کردن فوری اشخاص بی‌گناه آمریکایی نشان دهد.
تابناکتابناک10 ساعت قبل
وی افزود: به هر حال، امریکا با ما دشمن است و می‌خواهد هر طور شده به ما ضربه بزند و تلاش خود را می‌کند که فروش نفت ایران را به صفر برساند. همچنین کشور‌هایی مانند عربستان و برخی کشور‌های عربی منطقه را که با ما خصومت دارند، با خود همراه کرده است. اگر عربستان بخواهد در این میان سوءاستفاده و جایگاه ایران را تصاحب کند، به معنای اعلام جنگ با ایران است. اگر عربستان بخواهد وارد بازی نفتی ایران شود، قطعا ما هم امنیت تولید عربستان را به هم خواهیم زد. درباره عربستان اگر ما یک درصد از توان خود را به کار گیریم، آن‌ها را به زانو درمی آوریم و کاری می‌کنیم که التماسمان کنند.
فارسفارس9 ساعت قبل
مدیرکل اجتماعی و فرهنگی معاونت اجتماعی و پیشگیری ازوقوع جرم قوه قضاییه از راه‌اندازی ۱۳۲ مرکز ملاقات با فرزندان طلاق خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس، علی محمد زنگانه در دوازدهمین نشست ستاد کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی افزود: طبق توافق با شورای اجتماعی کشور قرار شد ۱۶۰ مرکز ملاقات با فرزند تا پایان سال ۱۴۰۰ راه اندازی شود که تاکنون ۱۳۲ مرکز فعالیت خود را شروع کرده و بیش از ۸۰درصد هدف توافق شده با شورای اجتماعی کشور با راه اندازی این مراکز محقق شده است. وی ادامه داد: حدو ۷۰ هزار ملاقات در این مراکز صورت گرفته و ۷۴۰ مورد صلح و سازش بین والدین طلاق گرفته اتفاق افتاده است. در بقیه استان‌ها هم قرار شد یک شهر از هر استان به صورت پایلوت اجرا شود. به ازای هر ۵۰۰ نفر جمعیت هر شهرستان، دست کم یک حکم قرآن و مصلح تربیت می‌شود.
خبر فوریخبر فوری4 ساعت قبل
مشاور وزیر بهداشت گفت: در حوزه شنوایی باید به این مسئله توجه داشته باشیم که جمعیت کشور در حال مسن شدن بوده و امید به زندگی در کشور به ۷۵ سال رسیده و مفهوم آن این است که جمعیت سالمند کشور در حال افزایش است. محمد تقی جغتایی، مشاور وزیر بهداشت در امور توانبخشی، در حاشیه برگزاری هجدهمین کنگره شنوایی شناسی ایران، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین اتفاقاتی که امروز در این کنگره صورت گرفت، رونمایی از «گایدلاین‌های غربالگری کودکان ناشنوا، کم شنوا و اختلالات شنوایی» بود. جغتایی خاطرنشان کرد: در حوزه شنوایی باید به این مسئله توجه داشته باشیم که جمعیت کشور در حال مسن شدن بوده و امید به زندگی در کشور به ۷۵ سال رسیده و مفهوم آن این است که جمعیت سالمند کشور در حال افزایش است. جغتایی افزود: یکی از مزیت‌های هجدهمین کنگره شنوایی شناسی ایران، این است که علاوه بر ارائه مقالات علمی به رونمایی از کتاب راهنمای بالینی مداخله زودهنگام کم شنوایی و ناشنوایی در کودکان است. وی گفت: برگزاری چنین کنگره‌هایی سبب ارتقا سطح علمی و عملی جامعه شنوایی شناسان کشور می‌شود.

اخبار بیشتر