1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

واکنش‌ها به بازداشت مجری و خبرنگار شبکه ایرانی پرس تی‌وی در آمریکا

موضع صداوسیما در قبال دستگیری خبرنگار پرس تی‌وی

ایسناخبرگزاری ایسنا
موضع صداوسیما در قبال دستگیری خبرنگار پرس تی‌وی
معاون برون مرزی سازمان صداوسیما با نادرست خواندن رفتار آمریکا با مرضیه هاشمی بیان کرد: لحظه به لحظه وضعیت بازداشت او را پیگیری می‌کنیم و امیدواریم این بازداشت و اقدام غلط به پایان برسد.

به گزارش ایسنا، پرس تی وی صبح امروز اعلام کرد، مرضیه هاشمی، خبرنگار و مجری شبکه پرس تی‌وی، در سفر به آمریکا، بدون هیچ دلیل مشخصی، بازداشت شده و در شرایط نامناسبی به سر می‌برد.

پس از این اتفاق، معاون برون‌مرزی سازمان صداوسیما با برگزاری نشستی تلاش کرد موضع صداوسیمای ایران در قبال این دستگیری را تشریح کند.

در کنفرانس عصر امروز، بعد از پخش کلیپی از مرضیه هاشمی، پیمان جبلی، معاون برون مرزی صداوسیما ضمن خوشامدگویی به اصحاب رسانه بیان کرد: بامداد امروز متوجه شدیم که مرضیه هاشمی از روز یکشنبه در بازداشت غیرقانونی اف بی آی در آمریکا به سر می‌برد. ایشان بدون تفهیم اتهام به زندان منتقل شدند و تا امروز اجازه دسترسی به ایشان داده نشد. تا اینکه نیمه شب گذشته که تماس تلفنی با خانواده‌شان داشتند، به آن‌ها گفته‌ است که رفتار غیرانسانی و ناشایستی با او انجام شده است؛ بنابراین رسانه‌های داخلی و خارجی و برون مرزی این خبر را پوشش دادند.

جبلی ادامه داد: طبق صحبت‌هایی که خانم هاشمی با خانواده‌شان داشتند، ایشان را بی‌حجاب کرده و با دست و پای زنجیر شده وارد زندان کرده‌اند. همچنین با اینکه معلوم است مسلمانان گوشت خوک نمی‌خورند، به او این گوشت را داده‌اند و مقداری بیسکویت و نان.

معاون برون مرزی صداوسیما اظهار کرد: خانم هاشمی چون هنوز تفهیم اتهام نشده، دیگر اطلاعی از او نداریم. این اتفاق نشان‌دهنده رفتار ناشایست و غیر اخلاقی در زندان آمریکا است که با او صورت گرفته است.

او بیان کرد: ما به عنوان شبکه برون مرزی، اقدام پلیس آمریکا را متهم و خواستار آزادی بی قید و شرط او هستیم. همچنین خواستار عذرخواهی آنان از خانم هاشمی به دلیل رفتاری که داشتند، هستیم. هرگونه کار قانونی را دریغ نخواهیم کرد. همچنین مطمئنیم همکاری رسانه‌های داخلی و خارجی را داریم و پیگیری حقوقی خواهیم کرد.

جبلی تصریح کرد: هشدار می‌دهیم مسوولیت هر رفتاری با ایشان را با دولت آمریکا می‌دانیم. رفتار نادرست ماموران آمریکایی را با موازین اخلاقی منطبق نمی‌دانیم. هر اتهامی به او وارد شده دلیل نمی‌شود که با زن مسلمان اینگونه رفتار شود. همچنین برداشت حجاب توهین آشکار به ما مسلمان است و آن را محکوم می‌کنیم.

او اضافه کرد: در نظر نگرفتن مطالبات ایشان از طرف دولت آمریکا که طرفدار حقوق بشر است، نشان از دروغی است که به افکار عمومی می‌گویند. لحظه به لحظه بازداشت او را پیگیری می‌کنیم و امیدواریم این بازداشت و اقدام غلط به پایان برسد.

جبلی بیان کرد: مرضیه هاشمی برای عیادت برادر مبتلا به سرطان خود، به آمریکا که زادگاهش است رفته بود که بازداشت شد. امیدواریم این بازداشت غیرقانونی پایان بگیرد.

معاون رییس صداوسیما سپس گفت: سابقه فعالیت خانم هاشمی معلوم بوده است. ایشان از ۲۵ سال پیش همکار صدا و سیما بودند و هیچ چیز مخفی نداشتند. آن چیزی که ما را به شک وا می‌دارد این است که به خاطر انتقاد از مواضع آمریکا هدف این بازداشت قرار گرفته‌اند. همچنین پسر او رضا هاشمی هم تحت نظر پلیس آمریکا قرار دارد اما هنوز تفهیم اتهام نشده است و معلوم نیست دادگاه او چه زمان برگزار شود.

او اضافه کرد: هاشمی هزینه صدای مستقل و صدای بی‌صدایان است و ما این آمادگی را داشتیم که هزینه‌ای بیش از این پرداخت کنیم.

جبلی تصریح کرد: ما در این ماجرا شاهد یک افتصاح بزرگ هستیم که در روز روشن یک خانم آفریقایی الاصل آمریکایی را بازداشت می‌کنند و هیچ دلیلی هم بیان نمی‌کنند امیدواریم که فشار افکار عمومی باعث شود که این خانم زودتر آزاد شود.

معاون برون مرزی سازمان صداوسیما همچنین گفت: سخنگوی وزارت خارجه این بازداشت را محکوم کرد و تمام نهادهایی که می‌توانند عمل کنند باید این کار را انجام دهند و ما هم به عنوان صدا و سیما به وظیفه خود عمل می‌کنیم.

تکمیل می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

تازه‌ترین اطلاعات درباره وضعیت خبرنگار بازداشت شده پرس‌تی‌وی

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
تازه‌ترین اطلاعات درباره وضعیت خبرنگار بازداشت شده پرس‌تی‌وی
معاون برون مرزی سازمان صداوسیما با بیان اینکه اقدام پلیس آمریکا در دستگیری «مرضیه هاشمی» را محکوم می‌کنیم، گفت: از هرگونه اقدام قانونی برای آزادی ایشان دریغ نمی‌کنیم و رفتار پلیش آمریکا از نظر قانونی و انسانی مورد تقبیح است.

به گزارش مشرق، در پی بازداشت مرضیه هاشمی مجری شبکه پرس تی وی شبکه پرس تی وی نشستی را با حضور پیمان جبلی معاونت برون مرزی صداوسیما و مدیر شبکه پرس تی وی برگزار کرد.

در ابتدای این نشست تصاویری از صحبت‌های هاشمی با زبان انگلیسی درباره داعش و توضیحاتی درباره زندگی خود پخش شد و در ادامه جبلی در سخنانی گفت: امروز متوجه شدیم که همکارمان در یکی از فرودگاه‌های امریکا بدون تفهیم اتهام بازداشت شدند و تا امروز به او دسترسی برای تماس با خانواده نداده بودند و نیمه‌های شب وقتی با خانواده‌اش تماس گرفته گفته که در زندان رفتارهای غیر انسانی با او انجام شده است.

بیشتر بخوانید:ایران خواستار آزادی فوری خبرنگار پرس‌تی‌وی شدفیلم/خبرنگار بازداشتی PressTV در شبکه افقاز مهناز تا ترانه؛ مدعیان حقوق زنان کجا هستند؟روایت طالب زاده از جزئیات دستگیری خبرنگار PRESSTV

وی ادامه داد: براساس اظهاراتی که هاشمی داشته در ابتدای ورود به زندان مجبور شده حجاب را از سرش بردارد و با دست و پای بسته بسته با زنجیر راهی زندان شده و به او فقط گوشت خوک داده‌اند و از لحاظ حجاب نیز در وضعیت مناسبی قرار ندارد. ضمن اینکه به دلیل اینکه هیچ جلسه بازجویی با وی برقرار نشده اطلاعات دیگری نداریم.

جبلی تصریح کرد: ما این اقدام پلیس امریکا را محکوم می‌کنیم و مسئولیت سلامت جانی او به عهده دولت امریکاست و خواستار عذرخواهی دولت امریکا از هاشمی هستیم. اگر هرگونه اقدام قانونی لازم باشد دریغ نمی‌کنیم و حمایت رسانه‌ای از او را خواهیم داشت. به دولت امریکا هشدار می‌دهیم که اگر اتفاقی برای خانم هاشمی بیافتد دولت امریکا محکوم است و رفتارهای آنها از نظر قانونی و انسانی مورد تقبیح است.

معاون برون مرزی سازمان صداوسیما تاکید کرد: برداشتن حجاب خانم هاشمی علی‌رغم میل ایشان و بی‌احترامی به اعتقاد وی توهینی آشکار به کل مسلمانان جهان است و در نظر گرفتن سلامتی او نشان می‌دهد که دولت آمریکا که مدعی حقوق انسان است در این مورد خاص شکست خورده است. ما از حقوق خانم هاشمی تا آخر حمایت کرده و لحظه به لحظه از او حمایت می‌کنیم و اطلاع می‌دهیم و امیدواریم تا این اتفاق ختم به خیر شود و بتوانند دوباره با خانواده و شبکه پرس تی وی ملاقات داشته باشد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره اینکه آیا خانم هاشمی به خاطر ساخت مستندهایی درباره فعالیت‌های هسته‌ای بازداشت شده است؟ گفت: خانم هاشمی سالهاست که با ما همکاری دارد و هیچ عقیده مخفی نداشته است. خانم هاشمی چه بسا که به دلیل حمایت از متحدین امریکا و انتقاد از رژیم صهیونیستی و فعالیت‌های عملی که در این باره داشتند هدف این بازداشت قرار گرفته است.

خانم هاشمی نه اولین هزینه‌ای است که ما می‌پردازیم نه آخرین آن. او هزینه صدای مستقل است همانکه شعار شبکه ماست و ما این آمادگی را داریم که هر هزینه‌ای برای او پرداخت کنیم. یادم هست هر بار که برای بازدید از اطرافیانش به امریکا می‌رفت همیشه می‌گفت اگر زنده برگشتم و گذاشتند زنده برگردم!!

وی درباره اینکه چه راه‌کارهایی وجود دارد برای آزادی وی گفت: ما از هیچ راهی برای آزادی وی فروگذار نمی‌کنیم اما با توجه به شناختی که از امریکایی‌ها داریم و اغلب بدون دلیل افرادی را بازداشت می‌کنند به نظرمان اقدامات قانونی را تنها تاثیرگذار نمی‌دانیم. مسئله او مسئله یک انسان نیست، وی یک زن مادر مادربزرگ و یک مسلمان امریکایی است. در همین جا از امریکایی‌ها می‌خواهیم که دلیل بازداشت خانم هاشمی را به سرعت اعلام کنند.

جبلی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره اینکه آیا پیگیری هایی که توسط شبکه پرس تی وی و معاونت برون مرزی انجام می‌شود به نتیجه‌ای خواهد رسید گفت: ما وظیفه خود را انجام میدهیم اما اینکه به نتیجه برسد مطمین نیستیم اما ایمد داریم به دلیل پیگیریهای رسانه‌ای کمکی به ازادی دو کنیم. آنچه که به عنوان افتخار برای جامعه امریکایی‌ها اعلام می‌شود خلاف آن ثابت شده است. در روز روشن هاشمی را بازداشت کردند و هیچ خبری هم از او نداریم.

وی ادامه داد: تمرکز ما رسیدگی به وضعیت خانم هاشمی در زندان است اما باید زمان بدهیم ببینیم نوع برخورد دولت امریکا با این خبرنگار چطور است. خانم هاشمی فردی است که به دنیال انقلاب اسلامی دین خود را تغییر می‌دهد و کارهای وی کاملا واضح است. تاکید و رویکرد فعلی ما آزادی هرچه سریعتر وی و پیگیری وضعیت خانم هاشمی است. سخنگوی وزارت امور خارجه در سخنرانی خود چنین موضوعی را اعلام کرد و گفت که این نهاد و همه نهادهای دیگر به وظایف خود عمل کنند. حتی متوجه شدیم پسر وی نیز در بازداشت و تحت نظر است.

جبلی در پایان گفت: این اتفاق آزمونی بزرگ است هم برای رسانه‌ها و هم سازمان صداوسیما که موضع‌گیری صریح داشته باشند. خانم هاشمی اگر جرمی هم داشته باشد باید بدون اتهامی به زندان بیفتد؟! آیا انتقاد از دولت عربستان و حقوق مسلمین جرم است؟ آنهایی که مدعی آزادی بیان و حقوق بشر هستند باید در این باره پاسخ دهند.

خواندن خبر در سایت منبع

بررسی دلایل دستگیری مجری پرس تی‌وی در یک برنامه تلویزیونی

ایسناخبرگزاری ایسنا
بررسی دلایل دستگیری مجری پرس تی‌وی در یک برنامه تلویزیونی
ویژه‌برنامه زنده «عصر» با موضوع دلایل دستگیری مرضیه هاشمی، مجری شبکه تلویزیونی پرس تی‌وی، چهارشنبه شب روی آنتن شبکه افق می‌رود.

به گزارش ایسنا، دستگیری مرضیه هاشمی، مجری آمریکایی‌الاصل شبکه تلویزیونی پرس تی‌وی، خبری بود که امروز در رسانه‌ها منتشر شد.

شبکه پرس‌تی‌وی این خبر را تأیید و اعلام کرده است مرضیه هاشمی که به منظور دیدار با برادر بیمارش و دیگر اعضای خانواده خود به آمریکا سفر کرده بود در فرودگاه بین‌المللی لامبرت ست لوی بازداشت و سپس به یک بازداشتگاه اف‌بی‌آی منتقل شده‌ است.

با توجه به اهمیت موضوع، برنامه تلویزیونی «عصر» که پیش از این در یکی از قسمت‌ها، میزبان مرضیه هاشمی نیز بوده است، به صورت ویژه به این مساله می‌پردازد.

در برنامه چهارشنبه شب «عصر» که ساعت ۲۱:۳۰ به صورت زنده روی آنتن می‌رود، پیمان جبلی معاون برون‌مرزی صداوسیمای جمهوری اسلامی حضور خواهد داشت و با نادر طالب‌زاده به گفت‌وگو پیرامون چرایی و دلایل احتمالی دستگیری هاشمی می‌نشیند.

همچنین قرار است ارتباط اینترنتی با چند کارشناس داخلی و خارجی نیز درباره همین مسئله برقرار شود.

مرضیه هاشمی با نام ملانی فرانکلین (Melanie Franklin)، خبرنگار، مستندساز و گوینده آمریکایی ایرانی و یکی از مجریان شبکه تلویزیونی پرس تی‌وی است.

خواندن خبر در سایت منبع

نشست خبری شبکه پرس تی وی با موضوع مجری مسلمان برگزار شد

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
نشست خبری شبکه پرس تی وی با موضوع مجری مسلمان برگزار شد
خبرگزاری میزان- معاون برون مرزی سازمان صدا و سیما گفت: هاشمی از یکشنبه در بازداشت غیرقانونی به سر می‌برد و تا امروز دسترسی به وی داده نشده بود. وی در تماس تلفنی به خانواده‌اش گفته در این مدت رفتارهای غیرشایسته و غیرقانونی با وی شده است.
نشست خبری شبکه پرس تی وی با موضوع مجری مسلمان برگزار شد - 0

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، نشست خبری شبکه پرس تی وی با حضور پیمان جبلی معاون برون مرزی سازمان صدا و سیما آغاز شد.

جبلی در ابتدای این نشست گفت: هاشمی از یکشنبه در بازداشت غیرقانونی به سر می‌برد و تا امروز دسترسی به وی داده نشده بود. وی در تماس تلفنی به خانواده‌اش گفته در این مدت رفتارهای غیرشایسته و غیرقانونی با وی شده است.

وی ادامه داد: هاشمی بر اساس اظهاراتی که داشته مجبور بوده در زمان ورود به زندان روسری اش را بردارد و در این مدت تنها غذای گوشت خوک به وی داده می‌شده و با امتناع وی از خوردن گوشت خوک. به وی در این چند روز جز نان و بیسکویت داده نشده است. از آنجا که جلسه تفهیم اتهام برگزار نشده هیچ اطلاعاتی درباره دلیل بازداشت وی وجود ندارد و اطلاعات ما نیز در همین حد است.

پیام در حال تکمیل است///

خواندن خبر در سایت منبع

وزارت خارجه بازداشت خبرنگار پرس تی‌وی در آمریکا را محکوم کرد

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
وزارت خارجه بازداشت خبرنگار پرس تی‌وی در آمریکا را محکوم کرد
وزارت خارجه بازداشت خبرنگار پرس تی‌وی در آمریکا را محکوم کرد - 0

سخنگوی وزارت امور خارجه بازداشت خبرنگار پرس تی وی در آمریکا را محکوم کرد

به گزارش ایسنا، بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به بازداشت خبرنگار شبکه پرس تی وی هنگام ورود وی به آمریکا گفت: اقدام دولت آمریکا در بازداشت غیرقانونی و برخورد غیرانسانی با خانم مرضیه هاشمی (ملانی فرانکلین) خبرنگار و مجری شبکه خبری پرس‌ تی‌وی در واشنگتن را محکوم می‌کنیم.

قاسمی افزود: بازداشت یک شهروند مسلمان آمریکایی بدون مقدمه و با رفتارهای تحقیر آمیز و غیرانسانی مأمورین دولت آمریکا در اذیت و آزار این بانو، نمونه بارز رفتارهایی است که یک رژیم آپارتاید با شهروندان غیرسفیدپوست خود انجام می‌دهد و جمهوری اسلامی ایران خواهان برخورداری خانم هاشمی از کلیه حقوق اولیه و انسانی و آزادی فوری و بدون قید و شرط ایشان از بازداشت غیرقانونی است.

سخنگوی وزارت امور خارجه با ابراز تاسف عمیق از برخوردهای غیرانسانی مامورین آمریکایی با خبرنگار پرس تی وی اظهار داشت: خانم هاشمی خبرنگار پرس تی وی برای دیدار خانواده‌اش به آمریکا رفته و در آنجا بازداشت شده است و متأسفانه ایشان تا دو روز امکان هیچ ارتباطی با بیرون از بازداشتگاه نداشته و رفتار مأمورین دولت آمریکا با این شهروند مسلمان- آمریکایی، نقض فاحش حقوق بشر و حقوق شهروندی وی و همچنین منافی حقوق اساسی یک زن مسلمان است و نشان می‌دهد که دولت آمریکا عملا به هیچ یک از اصولی که آن را دستاویز حمله به منتقدانش قرار می‌دهد، پایبند نیست و به کشوری خطرناک برای خبرنگاران تبدیل شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

کنفرانس خبری معاون برون‌مرزی در پی بازداشت خبرنگار پرس تی‌وی

ایسناخبرگزاری ایسنا
کنفرانس خبری معاون برون‌مرزی در پی بازداشت خبرنگار پرس تی‌وی
معاون برون مرزی صداوسیما در کنفرانسی خبری امروز در شبکه پرس‌تی‌وی درباره آخرین وضعیت خبرنگار بازداشت شده پرس تی‌وی در آمریکا و پیگیری‌های مقامات ایرانی، گزارش می‌دهد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی صداوسیما، پیمان جبلی، امروز (۲۶ دی ماه) ساعت ۱۵ در کنفرانس خبری شبکه پرس‌تی‌وی به ابعاد گوناگون رفتارغیرقانونی آمریکا در بازداشت بی‌دلیل خبرنگار این شبکه می‌پردازد.

مرضیه‌هاشمی، خبرنگار و مجری شبکه پرس تی وی، در سفر به آمریکا، بدون هیچ دلیل مشخصی، بازداشت شده و در شرایط نامناسبی به سرمی‌برد.

روابط عمومی‌شبکه پرس تی وی ضمن انتشار این خبر، اعلام کرده است: ملانی فرانکلین، مجری آمریکایی‌الاصل این شبکه که پس از مسلمان شدن، نام مرضیه‌هاشمی را برگزید، توسط ماموران در واشنگتن دی سی بازداشت شده و تاکنون هیچ اتهامی‌ به صورت رسمی علیه وی مطرح نشده است.

این روزنامه‌نگار و مجری متولد آمریکا، برای دیدار با برادر بیمار و فرزندان و بستگان خود به آمریکا سفر کرده بود که روز یکشنبه در فرودگاه بین‌المللی سنت لوئیس لامبرت بازداشت و سپس توسط FBI به مرکز بازجویی منتقل شد.

بستگانش طی ۴۸ ساعت گذشته نیز نتوانستند با او ارتباط چندانی برقرار یا اطلاعاتی دقیق از دلایل قطعی بازداشتش کسب کنند.

اگرچه هیچ اتهامی علیه او مطرح نشده است، اما هاشمی‌به اعضای خانواده خود از بدرفتاری با او در بازداشتگاه سخن گفت.

او اضافه کرده است با وجود مخالفتش، حجابش را از سرش برداشته‌اند، دست و پاهای او را با زنجیر بسته و با او همانند یک مجرم رفتار کردند.

مسئولان زندان نیز در طی چند روز اخیر، هیچ‌گونه غذای حلال و اسلامی و پوشش مناسب برای حجاب کامل در اختیارش نگذاشته‌اند. در این مدت او تنها با نان و بیسکوئیت سر کرده است و به دلیل محرومیت از پوشش کامل اسلامی در رنج است.

پیگیری‌ها برای کسب اطلاع از علت دستگیری مرضیه‌ هاشمی ادامه دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

مجری شبکه پرس‌تی‌وی ایران در آمریکا بازداشت شد

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
مجری شبکه پرس‌تی‌وی ایران در آمریکا بازداشت شد
نزدیکان مرضیه هاشمی می‌گویند که هیچ گونه دلیلی برای دستگیری به آنها ارائه داده نشده ولی او را مانند جنایتکاران در غل‌و‌زنجیر کردند و او محروم از پوشش کامل اسلامی به زندان بردند.

اعتمادآنلاین| منابع خبری و فعالان رسانه‌ای از بازداشت مرضیه هاشمی (با نام اصلی: ملانی فرانکلین) خبرنگار و مستندساز آمریکایی-ایرانی شبکه پرس‌تی‌وی در فرودگاه سنت‌لوئیس در خاک ایالات متحده آمریکا خبر داده‌اند.

از صبح امروز، برخی از کاربران شبکه اجتماعی با هشتگ‌های #مرضیه_هاشمی_را_آزاد_کنید، #FreeMarziehHashemi، #Pray۴MarziehHashemi اقدام به تولید محتوا درباره او کرده و به رفتار غیرقانونی و وحشیانه پلیس آمریکا با این مجری آمریکایی-ایرانی اعتراض کرده‌اند.

«ابراهیم شکوری» خبرنگار سابق صداوسیما در نیویورک با تایید این مطلب در توییتر خود درباره دستگیری مجری شبکه پرس‌تی‌وی نوشت: «مرضیه هاشمی (ملونی ایوت فرانکلین، گوینده پرس‌تی‌وی و خبرنگار آمریکایی که برای دیدار خانواده و برادر بیمار خود به آمریکا رفته بود، به دلایل نامعلومی توسط پلیس آمریکا بازداشت شد. دو روز هیچ خبری به خانواده مرضیه هاشمی داده نشد و نهایتا با دخترش صحبت کرد و این اطلاعات را شخصا داد.»

محسن رستمی فعال فضای مجازی هم نوشته است: «#مرضیه_هاشمی برای آمریکایی‌ها همانند جمال خاشقجی برای عربستان است. با این فرق که مرضیه هاشمی را در کشور خودش دستگیر کردند و خاشقجی رو در یک کشور دیگر!»

«سید شهاب‌الدین واجدی» عکاس خبری در اینستاگرام خود، متنی را از قول نزدیکان مرضیه هاشمی منتشر کرده است. در این متن آمده است:

«با سلام و عرض احترام؛ به اطلاع می‌رساند که خانم مرضیه هاشمی که برای دیدار خانواده و برادر بیمار خود به آمریکا رفته بودند، به دلایل نامعلومی توسط پلیس آمریکا توقیف شده‌اند.

شرایط توقیف ایشان به شرح زیر است:

۱. هیچ گونه دلیلی برای دستگیری به ایشان و بستگانشان داده نشده است.

۲. دست‌ها و پاهای ایشان را زنجیر بسته و در محل عمومی زندان نگه داشته‌اند.

۳. در اولین مکان زندان روسری از سر ایشان باز کرده و عکس بدون حجاب از ایشان گرفته‌اند.

۴. در مکان کنونی تنها لباسی که به ایشان داده شده، تی‌شرت آستین کوتاه بوده که وی با یک تی‌شرت اضافه سرخود را پوشانده و دست‌هایشان پوشش ندارد.

۵. تنها غذایی که در اختیار ایشان گذاشتند، گوشت خوک بوده که ایشان از خوردن آن اجتناب کرده و درخواست نان خالی بدون تماس با گوشت کرده، که به ایشان داده نشده و از دو روز پیش ایشان تنها یک بسته بیسکویت خورده‌اند.

۶. به مدت دو روز هیچ خبری از ایشان به خانواده‌شان داده نشد و بالاخره پس از گذشت دو روز توانسته با دختر خود صحبت کرده و این اطلاعات را شخصا به ایشان بدهد.

مهم‌تر از همه اینکه هیچ گونه دلیلی برای دستگیری به ایشان داده نشده ولی مانند جنایتکاران در غل و زنجیر و محروم از پوشش کامل اسلامی بسر می‌برند. هم اکنون گروهی از خانواده و دوستان در حال تلاش برای حل این مساله و کمک به ایشان در این شرایط هستند.

از شما تقاضا داریم:

۱. از پخش هر خبری غیر از این خبر و آنچه از رسانه‌های رسمی همچون صدا و سیمای جمهوری اسلامی پخش می‌شود، بپرهیزید.

۲. با استفاده از هشتگ‌های زیر (فقط و فقط این دو هشتگ) و عکس‌های ارایه‌شده از ایشان، این خبر را به انگلیسی و فارسی در تمامی رسانه‌های جمعی به اشتراک حداکثری بگذارید. #مرضیه_هاشمی_را_آزاد_کنید #FreeMarziehHashemi #Pray۴MarziehHashemi»

منبع: مهر

خواندن خبر در سایت منبع

فیلم | جزییات دستگیری مجری آمریکایی‌الاصل پرس‌تی‌وی در واشنگتن

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
شبکه پرس تی وی اعلام کرد که مرضیه هاشمی، از کارکنان این تلویزیون هنگام سفر به آمریکا بازداشت شده است. مرضیه هاشمی (با نام اصلی ملانی فرانکلین) روزنامه‌نگار و گوینده خبر است که هنگام سفر به آمریکا در فرودگاه بین‌المللی لمبرت در سن لوئیز بازداشت و توسط اف بی آی به بازداشتگاهی در واشنگتن اعزام شده است.

دریافت ۱۱ MB

مرضیه هاشمی متولد آمریکا است اما به ایران مهاجرت کرده و روز یکشنبه، ۲۳ دی ماه، برای دیدن برادر بیمار و سایر خویشاوندان خود به آمریکا سفر کرده بود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | لحظه انفجار مغز جوانی که مسموم شده بود!

خبرآنلاینخبرآنلاین17 ساعت قبل
بیمار جوانی در هند که به دلیل مسمومیت و وجود سم در معده‌اش به یکی از بیمارستان‌های این کشور مراجعه کرده بود حین درمان با دستگاه‌های پزشکی ناگهان مغزش دچار انفجار شد و با منفجر شدن ناگهانی سرش در مقابل پزشکان، پرستاران و خانواده‌اش جانش را به طرز دلخراشی از دست داد.

ویدیو/ اولین تصاویر انفجار‌های منطقه سبز بغداد

انتخابانتخاب14 ساعت قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز20 ساعت قبل
به گزارش مشرق، خدیجه چنگیز، نامزد جمال خاشقجی، تصویری از دیدار خود با نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا منتشر کرد. یک فعال فضای مجازی در توئیتر نوشت:

پیشنهاد تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه و مقابله جدی با تخلفات نظام بانکی از مهم‌ترین درخواست‌های فعالان اقتصادی حاضر در نشست با رئیس قوه قضائیه بودبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه و مقابله جدی با تخلفات نظام بانکی از مهم‌ترین درخواست‌های فعالان اقتصادی حاضر در نشست با رئیس قوه قضائیه بود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز5 ساعت قبل
دونالد ترامپ در ادامه لفاظی‌های خود علیه ایران در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: "اگر ایران جنگ می‌خواهد، این رسما پایان کارش خواهد بود. به گزارش؛ تهدید ترامپ علیه ایران بعد از این بود که وزارت کشور عراق از شلیک چند موشک کاتیوشا در نزدیکی سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد خبر داده بود. در روزهای اخیر رسانه‌های آمریکایی به نقل از مقام‌های ارشد دولتی گزارش داده‌اند که ترامپ تاکید کرده که خواهان جنگ با ایران نیست. 'ترامپ به شدت بر خطر جنگ افزوده'از سوی دیگر انتقاد دمکرات‌ها از دولت آقای ترامپ به خاطر افزایش تنش با ایران ادامه دارد. هفته پیش با افزایش شدید تنش‌ها هم آمریکا هم ایران گفتند به دنبال جنگ نیستند.
الفالف17 ساعت قبل
گروه سیاسی الف، ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۲۰:۳۰ ۳۹۸۰۲۲۹۲۱۰موضع گیری درباره انتخابات هیات رئیسه مجلس شورای اسلامیقرار است انتخابات هیات‌رئیسه مجلس ۵ خردادماه برگزار شود. ولی درمورد این که آقای هاشمی کارگزاران را به حمایت از آقای خاتمی ترغیب کرده، به نظرم خود کارگزاران باید توضیح دهند. اگر چنین بود چرا آقای هاشمی در خاطراتش در این خصوص چیزی نگفته است؟ می‌توانست این کار را بکند. پس خاطرات به چه دردی می‌خورد؟ برای همین می‌گویم که بهتر است خیلی روی خاطرات آقای هاشمی حساب جدی باز نکنید. علی‌اصغر یوسف‌نژاد، عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست هیات رییسه مجلس شورای اسلامی درباره افزایش حقوق‌ها گفت که اعضای هیات رییسه بر اجرای مصوبه مجلس شورای اسلامی مبنی بر افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق و به اضافه تا ۱۰ درصد اصرار کردند.

اخبار بیشتر