1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

نوبخت درباره بسته حمایتی دولت وعده داد.

نوبخت: درآمد برخی خانواده‌ها از محل یارانه هاست

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
نوبخت: درآمد برخی خانواده‌ها از محل یارانه هاست

به گزارش مشرق، محمدباقر نوبخت پنجشنبه شب در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی ویژه جنوب استان کرمان با تاکید بر لزوم انتقال مشکلات و مسائل مربوط به جنوب استان کرمان به پایتخت، اظهار کرد: امروز از شهرستان‌های مختلف جنوب استان کرمان بازدید داشته و وضعیت را مورد بررسی قرار دادیم.

بیشتر بخوانیدتصمیم نوبخت برای یارانه ۴ هزار نفرپرداخت یارانه‌ها از چه زمانی استانی می‌شود؟

وی با اشاره به اینکه ۱۶ طرح با اعتبار ۶۸۶ میلیارد تومان برای جنوب استان کرمان مصوب شده است، افزود: به زودی ۳۰ میلیارد تومان کمک هزینه برای خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد استان کرمان ابلاغ می‌شود.

نوبخت با اشاره به وجود عقب ماندگی در جنوب استان کرمان بر لزوم تلاش برای رفع مشکلات تاکید کرد و گفت: با این اعتبارات نمی‌توان از میزان عدم توسعه یافتگی این منطقه کاست؛ بنابراین لازم است سفر دیگری به این منطقه برای برنامه ریزی در جهت ایجاد توسعه انجام شود.

تحریم ها باعث ایجاد مشکلات زیادی در زمینه صادرات نفت شده است

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ادامه داد: شورای نگهبان در خصوص استمحال وام‌های کشاورزی اعلام کرد سقفی مشخص کنیم؛ بر این اساس بانک مرکزی در مرحله اول دو هزار میلیارد تومان برای کل کشوری تصویب کرد.

وی به مشکلات ایجاد شده در اثر تحریم‌های اشاره و تصریح کرد: تحریم‌ها باعث ایجاد مشکلات زیادی در زمینه صادرات نفت شده است به گونه‌ای که علاوه بر کاهش میزان فروش نفت، ارز حاصل از فروش نفت هم قابل انتقال به داخل کشور نیست یا این کار به سختی قابل انجام است.

نوبخت با اشاره به تحریم کشتیرانی و بیمه‌های کشور گفت: این در حالیست که برای صادرات نفت نیاز به استفاده از کشتی داریم؛ در صورت پیدا کردن کشتی هم باید آن را بیمه کنیم که با توجه به تحریم‌ها مشکلات عدیده‌ای ایجاد می‌شود.

پرداخت چهار هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان یارانه

وی با اشاره به پرداخت چهار هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان یارانه طی شب گذشته افزود: امروز با مشاهده وضعیت مردم در جنوب استان کرمان متوجه شدم که درآمد برخی خانواده‌های این منطقه وابسته به یارانه هاست و از این رو به پرداخت یارانه‌ها افتخار می‌کنم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به اینکه تحریم‌های دشمنان ناعادلانه و بی رحمانه است، بیان کرد: این مشکلات با مدیریت صحیح قابل رفع است و از این گردنه سخت با موفقیت عبور خواهیم کرد.

ترامپ پدیده شوم آمریکایی

وی از ترامپ به عنوان پدیده شوم آمریکایی نام برد و افزود: امروز مشاهده می‌کنیم در اثر کارهای ترامپ مشکلات عدیده‌ای در آمریکا ایجاد شده و دولت این کشور تعطیل شده است.

نوبخت شرایط کنونی را در اثر سوءمدیریت ندانست و بیان کرد: از ابتدای دولت همواره در تلاش بودیم که زنجیرهایی که از تحریم‌ها در پای مردم بود را بشکافیم.

رئیس سازمان برنامه بودجه کشور از صادر کنندگان و تولیدکنندگان خواست در این شرایط دولت را یاری کنند و افزود: در حال حاضر به ورود برخی مصارف ضروری از خارج از کشور نیاز داریم و این در حالیست که صادرات نفت ایران محدود شده است.

وی گفت: شرایط به گونه‌ای است که دشمن افرادی که با ما مذاکره می‌کنند را تهدید کرده و تمام تلاش خود را برای انصراف آنها به کار می‌گیرد.منبع: مهر

خواندن خبر در سایت منبع

نوبخت: برای صادرات نفت‌ به شدت ‌مشکل داریم/امکان انتقال ارز به داخل ایران فراهم نیست

تسنیمخبرگزاری تسنیم
نوبخت: برای صادرات نفت‌ به شدت ‌مشکل داریم/امکان انتقال ارز به داخل ایران فراهم نیست

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از منوجان، محمدباقر نوبخت شامگاه پنجشنبه در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ویژه جنوب استان کرمان که در فرمانداری شهرستان منوجان برگزار شد با اشاره به اینکه مسئولان باید برای حل مشکلات جنوب استان کرمان مشکلات و مسائل مورد نیاز توسعه این منطقه را به تهران ارائه دهند اظهار داشت: ۱۶ طرح با ۶۸۶ میلیارد تومان برآورد اولیه اعتبار برای توسعه جنوب استان از سوی دولت تعریف شده است.نوبخت: برخی مسئولان خود را از جنس مردم نمی‌دانند و هیچ حسی نسبت به مردم محروم ندارندنوبخت: دو‌مین ‌بسته حمایتی دولت به‌زودی ‌واریز می‌شودنوبخت: بیش از 680 میلیارد پروژه در جنوب کرمان اجرا می‌شودکرمان | پروژه آبرسانی قلعه‌گنج با حضور نوبخت افتتاح شد

وی با بیان اینکه شورای نگهبان برای استمهال وام‌های کشاورزی سقف اعلام کرده است گفت: در مرحله نخست ۲ هزار میلیارد تومان برای استمهال وام‌های کشاورزی کل کشور بانک مرکزی تصویب کرده است.

معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه ۳۰ میلیارد تومان کمک هزینه خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد استان کرمان تا یک ماه آینده ابلاغ می‌شود بیان کرد: با این اعتبارات نمی‌توانیم عدم توسعه یافتگی استان را برطرف کنیم.

وی با بیان اینکه در حوزه صادرات نفتی به شدت دچار مشکل هستیم و کشور با تحریم‌ها دست و پنجه نرم می‌کند افزود: از ۲ میلیون و ۴۱۰ هزار بشکه نفت و ۴۷ میلیارد دلار درآمد نفتی در بودجه سال جاری که پیش‌بینی شده بود به شدت فاصله گرفتیم.

نوبخت با اشاره به اینکه در سال جاری فقط ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه نفت صادر کردیم گفت: نه تنها با مشکل مقدار کم فروش نفت مواجه‌ایم که مشکل امکان انتقال ارز به داخل کشور را هم داریم.

وی با اشاره به تحریم‌های هواپیمایی، تحریم کشتیرانی و تحریم بیمه‌ای که برای کشور ما وجود دارد افزود: همه اینها صادرات نفت ما را با مشکل روبه‌رو کرده است.

رئیس سازمان برنامه بودجه کشور با بیان اینکه شب گذشته ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان یارانه پرداخت شده است عنوان کرد: امروز متوجه شدم که درآمد برخی از خانوارها از این محل تامین می‌شود.

وی با اشاره به اینکه با وجود همه تلاش‌هایی که در تمامی این سال‌ها برای رفع تحریم‌ها کردیم متاسفانه امروز کشور ما با یک پدیده شوم آمریکایی به نام ترامپ مواجه است افزود: امیدوارم که با مدیریت از این گردنه سخت عبور کنیم.

نوبخت با بیان اینکه درحالی است که صادرات نفت ما محدود شده اما مجبوریم که یکسری مصارف ضروری را از خارج وارد کنیم بیان کرد: از صادر‌کنندگان و تولیدکنندگان انتظار داریم تا در این شرایط سخت در کنار ما باشند تا از این گردنه سخت به سلامت بگذریم.

خواندن خبر در سایت منبع

نوبخت: دو‌مین ‌بسته حمایتی دولت به‌زودی ‌واریز می‌شود

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
نوبخت: دو‌مین ‌بسته حمایتی دولت به‌زودی ‌واریز می‌شود

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به ‌وعده دولت مبنی بر پرداخت بسته حمایتی به ‌کارمندان دولت، ‌بازنشسته‌ها، مددجویان زیرپوشش نهادهای حمایتی و همه کسانی که در بخش غیردولتی از طریق تأمین اجتماعی دریافتی آنها زیر ۳ میلیون تومان است، گفت: خوشبختانه موفق شدیم نخستین بخش بسته جبرانی را بالغ بر ۴هزار و ۵۰۰میلیارد تومان تقدیم کنیم که دو روز پیش انجام شد و خود را برای اقدام مشابه در آینده نزدیک آماده می‌کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | سیل شیراز از زاویه‌ای دیگر (هشدار تصاویر ناراحت‌کننده)

خبرآنلاینخبرآنلاین5 ساعت قبل
سیل سهمگین شیراز که از حوالی ۱۱ صبح امروز آغاز شد، تاکنون دست کم ۱۷ کشته و ۷۴ مصدوم در پی داشته است. ویدئویی که می‌بینید، زوایای تازه‌ای از این سیل را نشان می‌دهد. این ویدئو حاوی تصاویر ناراحت کننده است.

کنایه‌های سنگین جناب خان به روحانی!

برترین‌هابرترین‌ها16 ساعت قبل
خبر فوریخبر فوری7 ساعت قبل
دادستان عمومی و انقلاب شیراز با حضور در منطقه دروازه قرآن از متولیان توضیح خواست اما شهردار شیراز نیست. علی صالحی در حاشیه حضور در مناطق سیل زده شیراز گفت: کشته و مجروح شدن تعدادی از هم وطنان در سیلاب شیراز ناشی از سهل انگاری دستگاه‌های متولی است. وی ادامه داد: بر این اساس بنده شخصا در محل سیلاب از متولیان امر توضیح خواستم و اظهاراتشان گرفته شد. دادستان شیراز با اشاره به اینکه با مدیران سهل انگار برخورد می‌شود، اظهار کرد: پرونده‌ای در این خصوص در دادستانی شیراز گشوده و تحت بررسی است. وی در رابطه با عدم حضور شهردار شیراز افزود: شهردار در شیراز نیست اما تلفنی با او صحبت شده و قرار است برگردد.
تابناکتابناک1 روز قبل
دولت آمریکا در ماه فوریه با ۲۳۴ میلیارد دلار کسری بودجه روبرو شد طبق داده‌هایی که توسط وزارت خزانه‌داری آمریکا منتشر شد، دولت فدرال آمریکا در ماه فوریه ۲۳۴ میلیارد دلار کسری بودجه ثبت کرده است. این در حالی است که تحلیل‌گران شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز پیش‌بینی کرده بودند کسری دولت در این ماه به ۲۲۷ میلیارد دلار برسد. کسری دولت تا به اینجای سال مالی جاری ۵۴۴ میلیارد دلار است که نسبت به ۳۹۱ میلیارد دلار، در دوره مشابه سال گذشته، بسیار افزایش یافته است. پس از همسان‌سازی تعطیلات تقویمی، کسری بودجه فدرال تا به اینجای سال جاری ۵۴۷ میلیارد دلار می‌شود و کسری بودجه در دوره مشابه سال قبل، ۴۳۹ میلیارد دلار خواهد بود. خشکسالی شدید در این کشور باعث شده است فعالیت‌های کشاورزی در یک سال ۳۵ درصد کمتر شود.

تصاویر هوایی از حمله به تل‌آویو / ۷ صهیونیست زخمی شدند

مهرمهر12 ساعت قبل
تابناکتابناک1 روز قبل
آغاز تیرماه مصادف شد با ممنوعیت واردات خودرو و همین مسئله باعث پیچیده‌تر شدن بازار خودرو گردید. پس در سال ۱۳۹۸ از ناحیه کاهش عرضه خودرو بازار خودرو تحت فشار قرار خواهد گرفت. از سوی دیگر با توجه به اینکه مردم به خودرو نیاز دارند پس تقاضا برای خودرو کاهش نخواهد یافت. پس در سال ۱۳۹۸ از ناحیه کاهش عرضه خودرو بازار خودرو تحت فشار قرار خواهد گرفت. از سوی دیگر با توجه به اینکه مردم به خودرو نیاز دارند پس تقاضا برای خودرو کاهش نخواهد یافت.

اخبار بیشتر