نوبخت درباره بسته حمایتی دولت وعده داد.
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

نوبخت درباره بسته حمایتی دولت وعده داد.

نوبخت: درآمد برخی خانواده‌ها از محل یارانه هاست

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
نوبخت: درآمد برخی خانواده‌ها از محل یارانه هاست
رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به پرداخت چهار هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان یارانه طی شب گذشته گفت: درآمد برخی خانواده ها وابسته به یارانه هاست و به پرداخت یارانه ها افتخار می کنم.

به گزارش مشرق، محمدباقر نوبخت پنجشنبه شب در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی ویژه جنوب استان کرمان با تاکید بر لزوم انتقال مشکلات و مسائل مربوط به جنوب استان کرمان به پایتخت، اظهار کرد: امروز از شهرستان‌های مختلف جنوب استان کرمان بازدید داشته و وضعیت را مورد بررسی قرار دادیم.

بیشتر بخوانیدتصمیم نوبخت برای یارانه ۴ هزار نفرپرداخت یارانه‌ها از چه زمانی استانی می‌شود؟

وی با اشاره به اینکه ۱۶ طرح با اعتبار ۶۸۶ میلیارد تومان برای جنوب استان کرمان مصوب شده است، افزود: به زودی ۳۰ میلیارد تومان کمک هزینه برای خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد استان کرمان ابلاغ می‌شود.

نوبخت با اشاره به وجود عقب ماندگی در جنوب استان کرمان بر لزوم تلاش برای رفع مشکلات تاکید کرد و گفت: با این اعتبارات نمی‌توان از میزان عدم توسعه یافتگی این منطقه کاست؛ بنابراین لازم است سفر دیگری به این منطقه برای برنامه ریزی در جهت ایجاد توسعه انجام شود.

تحریم ها باعث ایجاد مشکلات زیادی در زمینه صادرات نفت شده است

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ادامه داد: شورای نگهبان در خصوص استمحال وام‌های کشاورزی اعلام کرد سقفی مشخص کنیم؛ بر این اساس بانک مرکزی در مرحله اول دو هزار میلیارد تومان برای کل کشوری تصویب کرد.

وی به مشکلات ایجاد شده در اثر تحریم‌های اشاره و تصریح کرد: تحریم‌ها باعث ایجاد مشکلات زیادی در زمینه صادرات نفت شده است به گونه‌ای که علاوه بر کاهش میزان فروش نفت، ارز حاصل از فروش نفت هم قابل انتقال به داخل کشور نیست یا این کار به سختی قابل انجام است.

نوبخت با اشاره به تحریم کشتیرانی و بیمه‌های کشور گفت: این در حالیست که برای صادرات نفت نیاز به استفاده از کشتی داریم؛ در صورت پیدا کردن کشتی هم باید آن را بیمه کنیم که با توجه به تحریم‌ها مشکلات عدیده‌ای ایجاد می‌شود.

پرداخت چهار هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان یارانه

وی با اشاره به پرداخت چهار هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان یارانه طی شب گذشته افزود: امروز با مشاهده وضعیت مردم در جنوب استان کرمان متوجه شدم که درآمد برخی خانواده‌های این منطقه وابسته به یارانه هاست و از این رو به پرداخت یارانه‌ها افتخار می‌کنم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به اینکه تحریم‌های دشمنان ناعادلانه و بی رحمانه است، بیان کرد: این مشکلات با مدیریت صحیح قابل رفع است و از این گردنه سخت با موفقیت عبور خواهیم کرد.

ترامپ پدیده شوم آمریکایی

وی از ترامپ به عنوان پدیده شوم آمریکایی نام برد و افزود: امروز مشاهده می‌کنیم در اثر کارهای ترامپ مشکلات عدیده‌ای در آمریکا ایجاد شده و دولت این کشور تعطیل شده است.

نوبخت شرایط کنونی را در اثر سوءمدیریت ندانست و بیان کرد: از ابتدای دولت همواره در تلاش بودیم که زنجیرهایی که از تحریم‌ها در پای مردم بود را بشکافیم.

رئیس سازمان برنامه بودجه کشور از صادر کنندگان و تولیدکنندگان خواست در این شرایط دولت را یاری کنند و افزود: در حال حاضر به ورود برخی مصارف ضروری از خارج از کشور نیاز داریم و این در حالیست که صادرات نفت ایران محدود شده است.

وی گفت: شرایط به گونه‌ای است که دشمن افرادی که با ما مذاکره می‌کنند را تهدید کرده و تمام تلاش خود را برای انصراف آنها به کار می‌گیرد.منبع: مهر

خواندن خبر در سایت منبع

نوبخت: برای صادرات نفت‌ به شدت ‌مشکل داریم/امکان انتقال ارز به داخل ایران فراهم نیست

تسنیمخبرگزاری تسنیم
نوبخت: برای صادرات نفت‌ به شدت ‌مشکل داریم/امکان انتقال ارز به داخل ایران فراهم نیست
معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه در سال جاری فقط ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه نفت صادر کردیم گفت: نه تنها با مشکل مقدار کم فروش نفت مواجه‌ایم که مشکل امکان انتقال ارز به داخل کشور را هم داریم.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از منوجان، محمدباقر نوبخت شامگاه پنجشنبه در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ویژه جنوب استان کرمان که در فرمانداری شهرستان منوجان برگزار شد با اشاره به اینکه مسئولان باید برای حل مشکلات جنوب استان کرمان مشکلات و مسائل مورد نیاز توسعه این منطقه را به تهران ارائه دهند اظهار داشت: ۱۶ طرح با ۶۸۶ میلیارد تومان برآورد اولیه اعتبار برای توسعه جنوب استان از سوی دولت تعریف شده است.نوبخت: برخی مسئولان خود را از جنس مردم نمی‌دانند و هیچ حسی نسبت به مردم محروم ندارندنوبخت: دو‌مین ‌بسته حمایتی دولت به‌زودی ‌واریز می‌شودنوبخت: بیش از 680 میلیارد پروژه در جنوب کرمان اجرا می‌شودکرمان | پروژه آبرسانی قلعه‌گنج با حضور نوبخت افتتاح شد

وی با بیان اینکه شورای نگهبان برای استمهال وام‌های کشاورزی سقف اعلام کرده است گفت: در مرحله نخست ۲ هزار میلیارد تومان برای استمهال وام‌های کشاورزی کل کشور بانک مرکزی تصویب کرده است.

معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه ۳۰ میلیارد تومان کمک هزینه خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد استان کرمان تا یک ماه آینده ابلاغ می‌شود بیان کرد: با این اعتبارات نمی‌توانیم عدم توسعه یافتگی استان را برطرف کنیم.

وی با بیان اینکه در حوزه صادرات نفتی به شدت دچار مشکل هستیم و کشور با تحریم‌ها دست و پنجه نرم می‌کند افزود: از ۲ میلیون و ۴۱۰ هزار بشکه نفت و ۴۷ میلیارد دلار درآمد نفتی در بودجه سال جاری که پیش‌بینی شده بود به شدت فاصله گرفتیم.

نوبخت با اشاره به اینکه در سال جاری فقط ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه نفت صادر کردیم گفت: نه تنها با مشکل مقدار کم فروش نفت مواجه‌ایم که مشکل امکان انتقال ارز به داخل کشور را هم داریم.

وی با اشاره به تحریم‌های هواپیمایی، تحریم کشتیرانی و تحریم بیمه‌ای که برای کشور ما وجود دارد افزود: همه اینها صادرات نفت ما را با مشکل روبه‌رو کرده است.

رئیس سازمان برنامه بودجه کشور با بیان اینکه شب گذشته ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان یارانه پرداخت شده است عنوان کرد: امروز متوجه شدم که درآمد برخی از خانوارها از این محل تامین می‌شود.

وی با اشاره به اینکه با وجود همه تلاش‌هایی که در تمامی این سال‌ها برای رفع تحریم‌ها کردیم متاسفانه امروز کشور ما با یک پدیده شوم آمریکایی به نام ترامپ مواجه است افزود: امیدوارم که با مدیریت از این گردنه سخت عبور کنیم.

نوبخت با بیان اینکه درحالی است که صادرات نفت ما محدود شده اما مجبوریم که یکسری مصارف ضروری را از خارج وارد کنیم بیان کرد: از صادر‌کنندگان و تولیدکنندگان انتظار داریم تا در این شرایط سخت در کنار ما باشند تا از این گردنه سخت به سلامت بگذریم.

خواندن خبر در سایت منبع

نوبخت: دو‌مین ‌بسته حمایتی دولت به‌زودی ‌واریز می‌شود

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
نوبخت: دو‌مین ‌بسته حمایتی دولت به‌زودی ‌واریز می‌شود
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از واریز نخستین بخش بسته جبرانی دولت بالغ بر ۴هزار و ۵۰۰میلیارد تومان خبر داد و گفت: دو‌مین ‌بسته حمایتی دولت به‌زودی ‌واریز می‌شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به ‌وعده دولت مبنی بر پرداخت بسته حمایتی به ‌کارمندان دولت، ‌بازنشسته‌ها، مددجویان زیرپوشش نهادهای حمایتی و همه کسانی که در بخش غیردولتی از طریق تأمین اجتماعی دریافتی آنها زیر ۳ میلیون تومان است، گفت: خوشبختانه موفق شدیم نخستین بخش بسته جبرانی را بالغ بر ۴هزار و ۵۰۰میلیارد تومان تقدیم کنیم که دو روز پیش انجام شد و خود را برای اقدام مشابه در آینده نزدیک آماده می‌کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

لکسس ال اکس ۵۷۰؛ ویژگی‌ها و ضعف‌ها! (+تصاویر و فیلم)

عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل
درباره لکسس ال اکس ۵۷۰ مدل ۲۰۱۹ نیز شرایط به همین صورت است. در مطلب امروز به بررسی نقاط مثبت ال اکس ۵۷۰ در مدل ۲۰۱۹ و همچنین انتقادهایی که می‌توان به این خودرو داشت، می‌پردازیم: آفرود/ یک خودروی جان سخت! بنابراین اگر دل و جرات ماجراجویی با یک خودروی ۸۶ هزار دلاری (قیمت پایه) را در خود سراغ دارید، ال اکس گزینه مناسبی است. ال اکس ۵۷۰ نیز یک محصول موفق در زمینه طراحی محسوب می‌شود. موتور ۵٫۷ لیتری ۸ سیلندر ال اکس ۵۷۰ تنها ۳۸۳ اسب بخار خروجی (گشتاور ۴۰۳ پوندفوت) دارد که عدد ناامید کننده‌ای برای این مجموعه محسوب می‌شود.

اظهارات ظریف پس از ورود به نیویورک +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

ورود دیرهنگام میوه‌های تنظیم بازاری به میدان مرکزی.

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
امسال ما هیچ نیازی به ذخیره سازی میوه نداریم و از حالا اعلام می‌کنیم که وزارت کشاورزی به دنبال ذخیره سازی میوه نباشد. به گزارش خبرگزاری صداوسیما امسال ما هیچ نیازی به ذخیره سازی میوه نداریم و از حالا اعلام می‌کنیم که وزارت کشاورزی به دنبال ذخیره سازی میوه نباشند.

آخرین گمانه‌زنی‌ها از وضعیت جسمانی آنگلا مرکل

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
این یک بیماری شایع در میان زنان است و به‌طور خاص هم در زنان هم‌سن و سال مرکل رخ می‌دهد. فقط فرد نباید راست بایستد و حرکتی نداشته باشد.» اما مساله دیگری که در اینجا مطرح می‌شود بحث حریم خصوصی است. در هر حال، به نوشته گزارشگر سی‌ان‌ان، در آلمان که قوانین حریم خصوصی بسیار سفت و سخت است، بسیاری مایلند توضیحات مرکل را بپذیرند. او می‌افزاید: «هرچند این یک مساله مربوط به حریم خصوصی باشد. در مورد مرکل، او ظاهرا در وضعیت خوبی است و هیچ چیز را (اعم از دیدارها و ملاقات‌ها) لغو نکرده است.

هدف از حمله دیشب سرقت بود نه سوءقصد

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
سالک با اشاره به اینکه حراست و دستگاه‌های امنیتی مجلس و نیروی انتظامی با شاهدان عینی مصاحبه کرده‌اند گفت: جمع بندی‌ها حکایت از این دارد که موضوع، سرقت بوده است البته همچنان بررسی‌ها ادامه دارد. نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی همچنین اظهار داشت: حال راننده خوب­ و در بیمارستان امام خمینی (ره) در حال مداواست. وی در پاسخ به این سوال که آیا در این حادثه موضوع سوء قصد­ مطرح بوده عنوان کرد: ­ اگر سوء قصد بود باید خود من را هدف قرار می‌داد که خودم شربت شهادت بنوشم و این نکته قابل توجه است که سوء قصد نبوده است. سالک درباره مصاحبه دیشب یکی از همکارانش نیز که از سوء قصد به جان او صحبت کرده بود گفت: من به صراحت این موضوع را تکذیب می‌کنم و این حادثه طبق شواهد یک سرقت بوده است. سالک در پایان از نیرو‌های نظامی و امنیتی ­ خواست در این زمینه دقت بیشتری داشته­ باشند.

فیلم/ ماجرای پیغام محرمانه رهبر انقلاب به سیدحسن‌نصرالله

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز17 ساعت قبل

اخبار بیشتر