جنجالی که کی روش به پا کرد!
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

جنجالی که کی روش به پا کرد!

صالحی‌امیری: ادبیات کی‌روش نوعی باج خواهی است

ایسناخبرگزاری ایسنا
صالحی‌امیری: ادبیات کی‌روش نوعی باج خواهی است
رییس کمیته ملی المپیک کش در واکنش به اظهار نظر اخیر سرمربی تیم ملی فوتبال بزرگسالان گفت: سرمربی تیم ملی فوتبال موظف است در چارچوب قرارداد خود به هدایت فنی تیم ملی پرداخته و حقی برای دخالت در امور داخلی کشور را ندارد.

به گزارش ایسنا و به نقل از کمیته ملی المپیک، رضا صالحی امیری در واکنش به صحبت‌های اخیر سرمربی تیم ملی فوتبال بیان کرد: ایشان باید بداند که تیم ملی فوتبال و بازیکنان افتخارآفرین آن متعلق به ملت ایران است و وی طبق قراردادش موظف به هدایت فنی این تیم است و حق هیچ گونه اظهار نظر بی مورد و مداخله گرایانه در امور داخلی کشورمان را ندارد.

او ادامه داد: کنش‌ها و واکنش‌های داخلی ورزش ایران ارتباطی به ایشان نداشته و ندارد و وی به‌عنوان یک مربی حرفه‌ای باید بداند که مردم به‌خوبی می‌دانند رفتارش در جام ملت‌ها و آن‌هم زمانی که تیم ملی ایران با اقتدار به مرحله بعد صعود کرده حاکی از نوعی عصبانیت نهفته و اقدامی شیطنت آمیز عده‌ای از مخالفین پیروزی‌های ملت ایران است. فدراسیون فوتبال باید سرمربی تیم ملی را در چارچوب قرارداد و وظایفش هدایت و مدیریت کند. این وظیفه فدراسیون فوتبال و مسئولینش است تا در این شرایط حساس مانع از هرگونه ادبیات غیراخلاقی، توهین آمیز و مغایر مصالح ملی سرمربی تیم ملی شوند.

صالحی امیری همچنین گفت: باور دارم این ادبیات سرمربی تیم ملی نوعی باج خواهی است که در صورت عدم کنترل و تکرار می‌تواند عواقب جبران ناپذیری به‌همراه داشته باشد. ملت ایران به‌خوبی می‌دانند ورزش ایران با همدلی، انسجام و اتحاد حداکثری که بین ارکان آن از وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک، فدراسیون‌ها، هیات‌ها، پیشکسوتان، قهرمانان و رسانه‌ها شکل گرفته در مسیر توسعه و جهش قرار دارد و بسیاری از رشته‌ها از جمله فوتبال، والیبال، کشتی، وزنه برداری، تکواندو، کاراته، جودو و …. با همین انسجام در دوره مدیریتی دکتر سلطانی‌فر می‌روند تا به بهترین عناوین و افتخارات سال‌های اخیر خود دست یابند. در این شرایط هر گونه رفتار مداخله گرایانه در این فرایند نوعی خیانت به جامعه بزرگ و افتخارآفرین ورزش ایران تلقی می‌گردد.

رییس کمیته ملی المپیک در پایان گفت: در پایان ضمن تقدیر وتشکر از فدراسیون، کادر فنی و بازیکنان؛ وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال و همچنین هواداران میلیونی تیم ملی فوتبال که حمایت مادی و معنوی مناسبی را از تیم ملی و سرمربی آن بعمل آورده‌اند و امید فراوانی داریم که تیم ملی فوتبال کشورمان با ظرفیت بالایی که دارد با شایستگی به قهرمانی مقتدارنه این دوره از جام ملتها دست یابد.

خواندن خبر در سایت منبع

توهین زشت و زننده پیام صادقیان به کارلوس کی روش (عکس)

طرفداریخبرگزاری طرفداری
توهین زشت و زننده پیام صادقیان به کارلوس کی روش (عکس)
پیام صادقیان به صحبت های کی روش به زشت ترین شکل ممکن واکنش نشان داد.

طرفداری- در دو روز گذشته و بعد از مصاحبه کارلوس کی روش، حواشی زیادی به وجود آمده است و واکنش‌های زیادی را شاهد بودیم اما امروز شاهد یکی از زشت‌ترین واکنش‌ها از سوی پیام صادقیان بازیکن سابق ذوب آهن و پرسپولیس بودیم.

استوری پیام صادقیان در اینستاگرام به شرح زیر است:

توهین زشت و زننده پیام صادقیان به کارلوس کی روش (عکس) - 3

خواندن خبر در سایت منبع

پیروانی: کی‌روش قهرمان برهم زدن اوقات خوش است

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
پیروانی: کی‌روش قهرمان برهم زدن اوقات خوش است
کاپیتان اسبق تیم ملی گفت: نمی‌دانم کی‌روش به رغم این همه نارضایتی در همه این سال‌ها و این همه متشنج کردن فضای فوتبال ملی چرا نمی‌رود.

به گزارش مشرق، افشین پیروانی با اشاره به مصاحبه اخیر کی‌روش اظهار داشت: به نظر می‌رسد آقای کی روش می‌خواهد با این جنجال‌سازی‌ها، اتهامات واهی و فرافکنی‌ها قصد دارد با فرار به جلو روی نوع بازی مقابل عراق و برخی انتقادها سرپوش گذاشته و همچنین در شرایطی که ایران قرعه خوبی تا نیمه نهایی دارد و رقبایی چون کره‌جنوبی، ژاپن و استرالیا هم دور از انتظار ظاهر شده‌اند به جای تمرکز روی قهرمانی با حاشیه‌سازی، بهانه‌های واهی و طرح مخالفان فرضی، قهرمان نشدن احتمالی را توجیه کند. او نمی‌خواهد ببیند که مربیان قبلی یک دهم امکانات کنونی و حمایت‌ها را نداشته‌اند. کی‌روش هدفمندانه خلاف این حقایق را مطرح می‌کند و این موجب تاسف بسیار است.

پیروانی ادامه داد: زمانی که با کی روش همکار بودم بعد از بردها در اردوهای تیم لقب جالبی به او داده بودند و می‌گفتند کی‌روش قهرمان بر هم زدن اوقات خوش فوتبال ایران است، لقبی که فقط برازنده اوست.

بیشتر بخوانید:

عذرخواهی تاج بابت صحبت‌های کی‌روش

پیروانی تصریح کرد: بسیار ناراحت کننده است که کی‌روش راجع به سفره نان مردم ایران حرف می‌زند و غیرمستقیم به ایرانی‌ها توهین می‌کند. این صحبت‌ها از جانب کسی که حدود ۸ سال دستمزد کلانی از ایرانی‌ها گرفته قشنگ نیست. این حرف او توهین مستقیم به مردم ایران است و مطمئن باشد ایرانیان که عزت، حرمت و افتخارات پرشماری دارند پاسخ این بی‌احترامی بزرگ و زننده او را خواهند داد. او باید بداند یک ایرانی حتی اگر مشکل مالی و اقتصادی داشته باشد اجازه نمی‌دهد کسی حرمتش را زیر پا بگذارد. متاسفانه کسی که به لطف بودجه بیت المال به یکی از گران‌ترین مربیان ملی فوتبال جهان مبدل شده حرف‌های سخیف و تندی درباره ایرانی‌ها زده است. کی‌روش بهتر است برود تاریخ مبارزات ایرانیان برای حفظ عزت و اقتدار خود را بخواند و بار آخرش باشد درباره زندگی و مسایل اقتصادی مردم ایران حرف بزند، او انگار نمی‌داند همین مردم هستند که خرج قراردادش را می‌دهند.

سرمربی و کاپیتان سابق پرسپولیس درباره سفر بیزینس کلاس پرسپولیسی‌ها به ژاپن گفت: آقای کی‌روش! برای اولین و آخرین بار هشدار می‌دهم وقتی اسم پرسپولیس و ملت ایران را می‌آوری حواست را جمع کن. پرسپولیس تیمی با ریشه و مردمی است که به عنوان پرطرفدارترین تیم آسیا خیلی پرطرفدارتر از تیم‌های کشورهای او است. او خوب می‌داند پرسپولیس چگونه با یک ملی پوش و در شرایطی که محروم از جذب بازیکن بود و چندین ستاره‌اش از تیم رفته بودند برای قهرمان شدن در آسیا به ژاپن سفر می‌کرد و به باور بنده بیزینس کلاس که سهل است لیاقت داشت کادرفنی و بازیکنانش حتی با جت شخصی به ژاپن بروند. بنده شاهد بوده‌ام تیم ملی در زمان مربیگری کی روش برای معمولی‌ترین بازی‌ها هم با چارتر سفر کرده خود نشان دهنده آن است که قهرمانی‌ها و اقتدار پرسپولیس تا چه حد پاک و بدون حمایتی خاص بوده و کی روش و امثال او که برای این اتهام‌های واهی دلیل موجهی ندارند مجبورند چیزهای عجیبی همچون بلیط فرست کلاس را برای فرافکنی حرف بزنند اما بدانند هرگز نمی‌توانند ذره‌ای از ارزش زحمات و افتخار آفرینی‌های بازیکنان پرسپولیس را کم کنند.

پیروانی خاطرنشان کرد: به جرأت هم می‌گویم هیچ یک از مربیان سال‌های گذشته تیم ملی چه خارجی و چه داخلی یک دهم امکانات کی روش و تیمش را در اختیار نداشتند و تا این حد از حمایت‌ها برخوردار نبوده‌اند اما دیدیم که آنها این همه جنجال آفرینی نداشتند و حرمت‌ها را به رغم کمبودها حفظ می‌کردند.

کاپیتان اسبق تیم ملی در ادامه افزود: متاسفانه کی‌روش به خودش اجازه می‌دهد علیه همه مسئولان ارشد ورزش کشور حرف بزند. او به جای آنکه بگوید: «آقای داورزنی معاون وزیر قبل از بازی به خاطر شاد کردن دل مردم و قدرشناسی از ملی پوشان و روحیه دادن به آنها با حضور در اردو به تیم پاداش دلاری داد و من از ایشان و وزیر محترم ورزش و جوانان به خاطر حمایت‌های‌شان ممنونم» می‌آید و ناامید از تمدید قرارداد و برای توجیه برخی اتفاقات و قهرمان نشدن احتمالی مقابل دوربین رسانه‌های خارجی و داخلی به مردم عزیز ایران و شخص وزیر و خیلی‌های دیگر توهین کرده و اتهاماتی بی‌پایه و اساس را به تیم پرسپولیس نسبت می‌دهد تا موفقیت‌های آن را کم ارزش کند. کی روش خوب می‌داند وزارت ورزش بیشترین حمایت را همیشه از تیم کی‌روش داشته و به همین خاطر می‌گویم سرمربی پرتغالی تیم ملی هم بی‌معرفت است و هم نمک نشناس! او روزی به مسببان و عوامل آوردنش به ایران توهین کرد و بار دیگر هم به مسئولان ورزش کشور و متاسفانه کار را به جایی رسانده که به نوعی پا در زندگی خصوصی و عزت و حرمت ایرانیان گذاشته و باید بداند که یک ایرانی زیر بار مشکلات نه خم می‌شود و نه می‌شکند و نمی‌گذارد هم کسی حرمتش را بشکند.

پیروانی در ادامه گفت: همه می‌دانید بنده پس از جدایی از تیم ملی تا به امروز سکوت محض اختیار کردم تا حاشیه‌ای ایجاد نشود، خیلی‌ها هم بخاطر آرامش تیم ملی خلاف عقیده و میل شان سکوت کردند اما خود این مربی استاد حاشیه‌سازی علیه تیم ملی است. او دارد این فرصت طلایی برای قهرمانی که ماحصل ۸ سال هزینه کلان و و فرصت دادن به ایشان و همچنین دور از شرایط آرمانی بودن تیم‌های مدعی فوتبال آسیا است را با خودزنی می‌سوزاند و امروز به جرأت می‌گویم هیج فردی نتوانسته به اندازه خودش به بخت قهرمانی تیم لطمه بزند. او تمرکز و آرامش را از تیم گرفته و به همه توهین می‌‌کند و باید بداند صبر ما ایرانی‌ها هم اندازه‌ای دارد و اگر هم مسئولان ارشد ورزش کشور، پیشکسوتان و بسیاری از اصحاب رسانه در قبال حرمت شکنی‌هایش صبوری کرده‌اند به‌خاطر منافع ملی و مصلحت تیم ملی بوده. حال خطاب به خودش هم می‌گویم که هرگز یک ایرانی را دست کم نگیرد وباید بداند نجابت و صبوری ایرانی‌ها هم حدی دارد.

پیروانی تاکید کرد: نمی‌دانم او به رغم این همه نارضایتی در همه این سال‌ها و این همه متشنج کردن فضای فوتبال ملی چرا نمی‌رود، شاید هیچ تیم یا کشوری پیدا نمی‌شود که حاضر باشد پول کلان به مربی پروازی بپردازد و توهین هم بشنود.

پیروانی در پایان گفت: آرزوی قلبی‌ام این است که تیم ملی ایران قهرمان جام ملت‌ها شود. حیف است این نسل و این بازیکنان لایق و شایسته‌ای که داریم قربانی این حاشیه‌سازی‌ها و این جنجال‌های خود ساخته مربی تیم‌شان شوند. برای ملی پوشان بهترین روزهای ممکن را در این جام در پیش رو داریم و آنها خود خوب می‌دانند که قلب همه بازیکنان اسبق تیم ملی و هشتاد میلیون ایرانی برای سربلندی بازیکنان با غیرت تیم ملی‌شان می‌تپد.منبع: تسنیم

خواندن خبر در سایت منبع

محمد نوازی: امکاناتی که به کی روش و برانکو داده شده به شخص دیگری داده نشده است

طرفداریخبرگزاری طرفداری
محمد نوازی: امکاناتی که به کی روش و برانکو داده شده به شخص دیگری داده نشده است
پیشکسوت استقلال امیدوار است حواشی فوتبال ایران به زودی تمام شود.

طرفداری- محمد نوازی در مورد صعود تیم ملی به مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا، گفت:

شرایط ما در مرحله گروهی خوب بود. به تیم ملی، کادرفنی، بازیکنان و مردم که همیشه حامی تیم‌های ایران بودند تبریک می‌گویم. امیدوارم این حواشی و مشکلاتی که درست شده حل شود. این مسئله در شان مردم و فوتبال ایران نیست. نباید در این مسابقات حساس به خاطر هیچ با یکدیگر بحث کنیم. این مسائل کش و قوس پیدا کرده است. هر دو طرفی که این مشکلات را درست کردند ایرانی نیستند و به عنوان افراد خارجی در کشورمان میهمان هستند.

به گزارش فارس، وی در مورد اینکه منظورش چه کسی است، گفت:

کارلوس کی‌روش و برانکو فرقی نمی‌کند. این امکاناتی که به این عزیزان داده شده تا به حال به شخص دیگری داده نشده است. هم از لحاظ مالی و هم از لحاظ سخت افزاری شرایط بسیار خوب بوده است. مخصوصا برای کی‌روش این مسئله وجود داشته است چرا که در باشگاه پرسپولیس حد و حدود خاص خودش هست.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | بیرانوند به این دلیل تا اطلاع ثانوی محروم شد!

خبرآنلاینخبرآنلاین6 ساعت قبل

ماجرای ازدواج کیمیا علیزاده و معدنچی

مهرمهر13 ساعت قبل

دانلود؛ وقتی جام قهرمانی از دستان سرخیو آگوئرو و دی بروین سقوط می‌کند (شوخی باشگاه منچسترسیتی با هواداران)

طرفداریطرفداری12 ساعت قبل
طرفداری - شوخی باشگاه منچسترسیتی با تعدادی از هواداران خود را می‌توانید مشاهده نمایید. در این ویدیو کوین دی بروین و سرخیو آگوئرو جام قهرمانی قلابی لیگ برتر انگلیس را به پایین می‌اندازند و این اتفاق را به گردن چند هوادار منچسترسیتی می‌اندازند.
جام نیوزجام نیوز13 ساعت قبل
به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز، با پایان رسیدن لیگ برتر فوتبال، باشگاه پرسپولیس مانند سایر باشگاه‌ها به دنبال حضور موفق در بازار نقل و انتقالات است. برانکو در نیم فصل با پافشاری، مسئولان پرسپولیس را مجبور به جذب محمد نادری کرد. این بازیکن در چند دیدار ابتدایی برای سرخ‌پوشان عملکرد مطلوبی نداشت و با انتقادهایی از سوی هواداران و کارشناسان فوتبال روبرو شد اما رفته رفته و با اعتماد برانکو این مدافع جوان در ترکیب پرسپولیس جا افتاد و اکنون به مهره‌ای انکارناپذیر و تاثیرگذار بدل شده است. قرارداد محمد نادری با پرسپولیس به شکل قرضی و تا آخر فصل بود و بر اساس شنیده‌ها باشگاه پرسپولیس در حال مهیا کردن مقدمات قرارداد بلندمدت با نادری است. البته هنوز به صورت رسمی باشگاه در این باره چیزی اعلام نکرده اما تردیدی نیست حضور این مدافع در جمع شاگردان برانکو نخستین خبر خوش نقل و انتقالاتی برای پرسپولیسی‌ها به شمار می‌رود.
صدا و سیماصدا و سیما58 دقیقه قبل
رئیس فدراسیون نجات غریق در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: برای کاهش غریق و جلوگیری از بروز حوادث در سواحل شمالی از امروز این نیرو‌ها براساس برنامه ریزی‌ها صورت گرفته در مناطق امن شنا مستقر می‌شوند که تا کنون هزار ناجی کار خود را آغاز کرده‌اند. ایلخان نوری افزود: در استان مازندران با ۳۳۰ کیلومتر خط ساحلی ۱۷۰۰ ناجی مستقر می‌شود و بقیه ناجیان نیز در استان‌های گیلان و گلستان مستقر خواهند شد. رئیس فدراسیون نجات غریق با اشاره به ساماندهی ناجیان غریق افزود: ناجیان غریق امسال با لباس متحد الشکل، آموزش‌های پیشرفته و بصورت مستمر در مناطق شنا حضور دارند. وی گفت: ۹۵ درصد غرق شده‌ها در نوار ساحلی شمال کشور در خارج از طرح شنا و ساعات شنا دچار حادثه شدند و عمده این اتفاقات در ساعات بین یک بامداد تا ۵ صبح اتفاق افتاده که ناجیان غریق طبیعتا حضور نداشتند. وی به موضوع دستمزد ناجیان غریق هم اشاره کرد و خواستار توجه بیشتر به حقوق و دستمزد آن‌ها شد.

اخبار بیشتر