1. خبری
  2. ورزشی
پوشش خبری

جنجالی که کی روش به پا کرد!

صالحی‌امیری: ادبیات کی‌روش نوعی باج خواهی است

ایسناخبرگزاری ایسنا
صالحی‌امیری: ادبیات کی‌روش نوعی باج خواهی است

به گزارش ایسنا و به نقل از کمیته ملی المپیک، رضا صالحی امیری در واکنش به صحبت‌های اخیر سرمربی تیم ملی فوتبال بیان کرد: ایشان باید بداند که تیم ملی فوتبال و بازیکنان افتخارآفرین آن متعلق به ملت ایران است و وی طبق قراردادش موظف به هدایت فنی این تیم است و حق هیچ گونه اظهار نظر بی مورد و مداخله گرایانه در امور داخلی کشورمان را ندارد.

او ادامه داد: کنش‌ها و واکنش‌های داخلی ورزش ایران ارتباطی به ایشان نداشته و ندارد و وی به‌عنوان یک مربی حرفه‌ای باید بداند که مردم به‌خوبی می‌دانند رفتارش در جام ملت‌ها و آن‌هم زمانی که تیم ملی ایران با اقتدار به مرحله بعد صعود کرده حاکی از نوعی عصبانیت نهفته و اقدامی شیطنت آمیز عده‌ای از مخالفین پیروزی‌های ملت ایران است. فدراسیون فوتبال باید سرمربی تیم ملی را در چارچوب قرارداد و وظایفش هدایت و مدیریت کند. این وظیفه فدراسیون فوتبال و مسئولینش است تا در این شرایط حساس مانع از هرگونه ادبیات غیراخلاقی، توهین آمیز و مغایر مصالح ملی سرمربی تیم ملی شوند.

صالحی امیری همچنین گفت: باور دارم این ادبیات سرمربی تیم ملی نوعی باج خواهی است که در صورت عدم کنترل و تکرار می‌تواند عواقب جبران ناپذیری به‌همراه داشته باشد. ملت ایران به‌خوبی می‌دانند ورزش ایران با همدلی، انسجام و اتحاد حداکثری که بین ارکان آن از وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک، فدراسیون‌ها، هیات‌ها، پیشکسوتان، قهرمانان و رسانه‌ها شکل گرفته در مسیر توسعه و جهش قرار دارد و بسیاری از رشته‌ها از جمله فوتبال، والیبال، کشتی، وزنه برداری، تکواندو، کاراته، جودو و …. با همین انسجام در دوره مدیریتی دکتر سلطانی‌فر می‌روند تا به بهترین عناوین و افتخارات سال‌های اخیر خود دست یابند. در این شرایط هر گونه رفتار مداخله گرایانه در این فرایند نوعی خیانت به جامعه بزرگ و افتخارآفرین ورزش ایران تلقی می‌گردد.

رییس کمیته ملی المپیک در پایان گفت: در پایان ضمن تقدیر وتشکر از فدراسیون، کادر فنی و بازیکنان؛ وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال و همچنین هواداران میلیونی تیم ملی فوتبال که حمایت مادی و معنوی مناسبی را از تیم ملی و سرمربی آن بعمل آورده‌اند و امید فراوانی داریم که تیم ملی فوتبال کشورمان با ظرفیت بالایی که دارد با شایستگی به قهرمانی مقتدارنه این دوره از جام ملتها دست یابد.

خواندن خبر در سایت منبع

توهین زشت و زننده پیام صادقیان به کارلوس کی روش (عکس)

طرفداریخبرگزاری طرفداری
توهین زشت و زننده پیام صادقیان به کارلوس کی روش (عکس)

طرفداری- در دو روز گذشته و بعد از مصاحبه کارلوس کی روش، حواشی زیادی به وجود آمده است و واکنش‌های زیادی را شاهد بودیم اما امروز شاهد یکی از زشت‌ترین واکنش‌ها از سوی پیام صادقیان بازیکن سابق ذوب آهن و پرسپولیس بودیم.

استوری پیام صادقیان در اینستاگرام به شرح زیر است:

توهین زشت و زننده پیام صادقیان به کارلوس کی روش (عکس) - 3

خواندن خبر در سایت منبع

پیروانی: کی‌روش قهرمان برهم زدن اوقات خوش است

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
پیروانی: کی‌روش قهرمان برهم زدن اوقات خوش است

به گزارش مشرق، افشین پیروانی با اشاره به مصاحبه اخیر کی‌روش اظهار داشت: به نظر می‌رسد آقای کی روش می‌خواهد با این جنجال‌سازی‌ها، اتهامات واهی و فرافکنی‌ها قصد دارد با فرار به جلو روی نوع بازی مقابل عراق و برخی انتقادها سرپوش گذاشته و همچنین در شرایطی که ایران قرعه خوبی تا نیمه نهایی دارد و رقبایی چون کره‌جنوبی، ژاپن و استرالیا هم دور از انتظار ظاهر شده‌اند به جای تمرکز روی قهرمانی با حاشیه‌سازی، بهانه‌های واهی و طرح مخالفان فرضی، قهرمان نشدن احتمالی را توجیه کند. او نمی‌خواهد ببیند که مربیان قبلی یک دهم امکانات کنونی و حمایت‌ها را نداشته‌اند. کی‌روش هدفمندانه خلاف این حقایق را مطرح می‌کند و این موجب تاسف بسیار است.

پیروانی ادامه داد: زمانی که با کی روش همکار بودم بعد از بردها در اردوهای تیم لقب جالبی به او داده بودند و می‌گفتند کی‌روش قهرمان بر هم زدن اوقات خوش فوتبال ایران است، لقبی که فقط برازنده اوست.

عذرخواهی تاج بابت صحبت‌های کی‌روش

پیروانی تصریح کرد: بسیار ناراحت کننده است که کی‌روش راجع به سفره نان مردم ایران حرف می‌زند و غیرمستقیم به ایرانی‌ها توهین می‌کند. این صحبت‌ها از جانب کسی که حدود ۸ سال دستمزد کلانی از ایرانی‌ها گرفته قشنگ نیست. این حرف او توهین مستقیم به مردم ایران است و مطمئن باشد ایرانیان که عزت، حرمت و افتخارات پرشماری دارند پاسخ این بی‌احترامی بزرگ و زننده او را خواهند داد. او باید بداند یک ایرانی حتی اگر مشکل مالی و اقتصادی داشته باشد اجازه نمی‌دهد کسی حرمتش را زیر پا بگذارد. متاسفانه کسی که به لطف بودجه بیت المال به یکی از گران‌ترین مربیان ملی فوتبال جهان مبدل شده حرف‌های سخیف و تندی درباره ایرانی‌ها زده است. کی‌روش بهتر است برود تاریخ مبارزات ایرانیان برای حفظ عزت و اقتدار خود را بخواند و بار آخرش باشد درباره زندگی و مسایل اقتصادی مردم ایران حرف بزند، او انگار نمی‌داند همین مردم هستند که خرج قراردادش را می‌دهند.

سرمربی و کاپیتان سابق پرسپولیس درباره سفر بیزینس کلاس پرسپولیسی‌ها به ژاپن گفت: آقای کی‌روش! برای اولین و آخرین بار هشدار می‌دهم وقتی اسم پرسپولیس و ملت ایران را می‌آوری حواست را جمع کن. پرسپولیس تیمی با ریشه و مردمی است که به عنوان پرطرفدارترین تیم آسیا خیلی پرطرفدارتر از تیم‌های کشورهای او است. او خوب می‌داند پرسپولیس چگونه با یک ملی پوش و در شرایطی که محروم از جذب بازیکن بود و چندین ستاره‌اش از تیم رفته بودند برای قهرمان شدن در آسیا به ژاپن سفر می‌کرد و به باور بنده بیزینس کلاس که سهل است لیاقت داشت کادرفنی و بازیکنانش حتی با جت شخصی به ژاپن بروند. بنده شاهد بوده‌ام تیم ملی در زمان مربیگری کی روش برای معمولی‌ترین بازی‌ها هم با چارتر سفر کرده خود نشان دهنده آن است که قهرمانی‌ها و اقتدار پرسپولیس تا چه حد پاک و بدون حمایتی خاص بوده و کی روش و امثال او که برای این اتهام‌های واهی دلیل موجهی ندارند مجبورند چیزهای عجیبی همچون بلیط فرست کلاس را برای فرافکنی حرف بزنند اما بدانند هرگز نمی‌توانند ذره‌ای از ارزش زحمات و افتخار آفرینی‌های بازیکنان پرسپولیس را کم کنند.

پیروانی خاطرنشان کرد: به جرأت هم می‌گویم هیچ یک از مربیان سال‌های گذشته تیم ملی چه خارجی و چه داخلی یک دهم امکانات کی روش و تیمش را در اختیار نداشتند و تا این حد از حمایت‌ها برخوردار نبوده‌اند اما دیدیم که آنها این همه جنجال آفرینی نداشتند و حرمت‌ها را به رغم کمبودها حفظ می‌کردند.

کاپیتان اسبق تیم ملی در ادامه افزود: متاسفانه کی‌روش به خودش اجازه می‌دهد علیه همه مسئولان ارشد ورزش کشور حرف بزند. او به جای آنکه بگوید: «آقای داورزنی معاون وزیر قبل از بازی به خاطر شاد کردن دل مردم و قدرشناسی از ملی پوشان و روحیه دادن به آنها با حضور در اردو به تیم پاداش دلاری داد و من از ایشان و وزیر محترم ورزش و جوانان به خاطر حمایت‌های‌شان ممنونم» می‌آید و ناامید از تمدید قرارداد و برای توجیه برخی اتفاقات و قهرمان نشدن احتمالی مقابل دوربین رسانه‌های خارجی و داخلی به مردم عزیز ایران و شخص وزیر و خیلی‌های دیگر توهین کرده و اتهاماتی بی‌پایه و اساس را به تیم پرسپولیس نسبت می‌دهد تا موفقیت‌های آن را کم ارزش کند. کی روش خوب می‌داند وزارت ورزش بیشترین حمایت را همیشه از تیم کی‌روش داشته و به همین خاطر می‌گویم سرمربی پرتغالی تیم ملی هم بی‌معرفت است و هم نمک نشناس! او روزی به مسببان و عوامل آوردنش به ایران توهین کرد و بار دیگر هم به مسئولان ورزش کشور و متاسفانه کار را به جایی رسانده که به نوعی پا در زندگی خصوصی و عزت و حرمت ایرانیان گذاشته و باید بداند که یک ایرانی زیر بار مشکلات نه خم می‌شود و نه می‌شکند و نمی‌گذارد هم کسی حرمتش را بشکند.

پیروانی در ادامه گفت: همه می‌دانید بنده پس از جدایی از تیم ملی تا به امروز سکوت محض اختیار کردم تا حاشیه‌ای ایجاد نشود، خیلی‌ها هم بخاطر آرامش تیم ملی خلاف عقیده و میل شان سکوت کردند اما خود این مربی استاد حاشیه‌سازی علیه تیم ملی است. او دارد این فرصت طلایی برای قهرمانی که ماحصل ۸ سال هزینه کلان و و فرصت دادن به ایشان و همچنین دور از شرایط آرمانی بودن تیم‌های مدعی فوتبال آسیا است را با خودزنی می‌سوزاند و امروز به جرأت می‌گویم هیج فردی نتوانسته به اندازه خودش به بخت قهرمانی تیم لطمه بزند. او تمرکز و آرامش را از تیم گرفته و به همه توهین می‌‌کند و باید بداند صبر ما ایرانی‌ها هم اندازه‌ای دارد و اگر هم مسئولان ارشد ورزش کشور، پیشکسوتان و بسیاری از اصحاب رسانه در قبال حرمت شکنی‌هایش صبوری کرده‌اند به‌خاطر منافع ملی و مصلحت تیم ملی بوده. حال خطاب به خودش هم می‌گویم که هرگز یک ایرانی را دست کم نگیرد وباید بداند نجابت و صبوری ایرانی‌ها هم حدی دارد.

پیروانی تاکید کرد: نمی‌دانم او به رغم این همه نارضایتی در همه این سال‌ها و این همه متشنج کردن فضای فوتبال ملی چرا نمی‌رود، شاید هیچ تیم یا کشوری پیدا نمی‌شود که حاضر باشد پول کلان به مربی پروازی بپردازد و توهین هم بشنود.

پیروانی در پایان گفت: آرزوی قلبی‌ام این است که تیم ملی ایران قهرمان جام ملت‌ها شود. حیف است این نسل و این بازیکنان لایق و شایسته‌ای که داریم قربانی این حاشیه‌سازی‌ها و این جنجال‌های خود ساخته مربی تیم‌شان شوند. برای ملی پوشان بهترین روزهای ممکن را در این جام در پیش رو داریم و آنها خود خوب می‌دانند که قلب همه بازیکنان اسبق تیم ملی و هشتاد میلیون ایرانی برای سربلندی بازیکنان با غیرت تیم ملی‌شان می‌تپد.منبع: تسنیم

خواندن خبر در سایت منبع

محمد نوازی: امکاناتی که به کی روش و برانکو داده شده به شخص دیگری داده نشده است

طرفداریخبرگزاری طرفداری
محمد نوازی: امکاناتی که به کی روش و برانکو داده شده به شخص دیگری داده نشده است

طرفداری- محمد نوازی در مورد صعود تیم ملی به مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا، گفت:

شرایط ما در مرحله گروهی خوب بود. به تیم ملی، کادرفنی، بازیکنان و مردم که همیشه حامی تیم‌های ایران بودند تبریک می‌گویم. امیدوارم این حواشی و مشکلاتی که درست شده حل شود. این مسئله در شان مردم و فوتبال ایران نیست. نباید در این مسابقات حساس به خاطر هیچ با یکدیگر بحث کنیم. این مسائل کش و قوس پیدا کرده است. هر دو طرفی که این مشکلات را درست کردند ایرانی نیستند و به عنوان افراد خارجی در کشورمان میهمان هستند.

به گزارش فارس، وی در مورد اینکه منظورش چه کسی است، گفت:

کارلوس کی‌روش و برانکو فرقی نمی‌کند. این امکاناتی که به این عزیزان داده شده تا به حال به شخص دیگری داده نشده است. هم از لحاظ مالی و هم از لحاظ سخت افزاری شرایط بسیار خوب بوده است. مخصوصا برای کی‌روش این مسئله وجود داشته است چرا که در باشگاه پرسپولیس حد و حدود خاص خودش هست.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 ساعت قبل
در فدراسیون فوتبال به‌جز مهدی تاج، پنج عضو دیگر بازنشسته در هیات‌رئیسه حضور دارند و به‌جز رئیس فدراسیون، بحثی بر سر بازنشسته بودن سایر افراد وجود ندارد. اعتمادآنلاین| حدود چهارماه پیش اعضای بازنشسته هیات‌رئیسه فدراسیون فوتبال در نامه‌ای به وزیر ورزش، خواستار تعیین‌تکلیف در این خصوص شدند و نکته مهم و قابل‌توجه اینکه این اعضا شنبه‌شب در جلسه جدید هیات‌رئیسه فدراسیون فوتبال ضمن اعلام دوباره استعفای دسته‌جمعی خود در نامه‌ای مجدد به سلطانی‌فر مقرر کردند وزارت ورزش در این خصوص نظر نهایی خود را اعلام کند. نامه دسته‌جمعی درخصوص استعفای اعضای بازنشسته هیات‌رئیسه این‌بار نیز با هدف تعیین‌تکلیف به وزارت ورزش ارسال خواهد شد و این وزارت باید برای مجمع ۱۹ اسفند سال‌جاری در این خصوص هرچه سریع‌تر تصمیم‌گیری کند. نکته دیگر اینکه وزارت ورزش درصورت قبول استعفای اعضای بازنشسته فدراسیون فوتبال، باید تبعات ایجاد شده در این خصوص را نیز به گردن گرفته و چه‌بسا در این صورت بحث تعلیق دوباره فوتبال ایران داغ شود. در فدراسیون فوتبال به‌جز مهدی تاج، پنج عضو دیگر بازنشسته در هیات‌رئیسه حضور دارند و به‌جز رئیس فدراسیون، بحثی بر سر بازنشسته بودن سایر افراد وجود ندارد.
ایلناایلنا1 ساعت قبل
اشکان نامداری مربی دروازه‌بانان استقلال اعلام کرد در دیدار مقابل تراکتورسازی آبی‌پوشان مستحق شکست نبودند و تساوی عادلانه‌ترین نتیجه بوده است. به گزارش ایلنا، اشکان نامداری مربی دروازه‌بانان استقلال اعلام کرد در دیدار مقابل تراکتورسازی آبی‌پوشان مستحق شکست نبودند و تساوی عادلانه‌ترین نتیجه بوده است. البته فکر می‌کنم فشار بازی‌ها و تیم‌هایی که در این مسابقات حضور دارند، بیشتر است. فکر می‌کنم قانون ۱۰درصد برای ما در ورزشگاه رعایت نشد. فکر می‌کنم جو ورزشگاه طوری بود که تلاش شد به داور خیلی فشار نیاید.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 ساعت قبل
ما یک بعد از ظهر دل‌انگیز فوتبالی داشتیم و البته اتفاقی هم که در بازی افتاد، کورس بالای جدول را داغ‌تر کرد. با این وجود مساله عذاب‌آور، القائات شگفت‌انگیز گروه مدیریتی و رسانه‌ای تراکتورسازی در مورد جنبه‌های تاریخی و بی‌نظیر حضور هواداران در ورزشگاه بوده است. آقای گزارشگر از ثبت رکورد ۱۲۰ هزار تماشاگر در بازی تراکتورسازی و فجر سپاسی در لیگ نهم سخن گفت و حدس زد که آن رکورد در بازی با استقلال شکسته شده است. به قول رسول خطیبی کاش یک روز در تبریز ورزشگاه ۲۰۰ هزار نفری بسازند و هر هفته هم پر از جمعیت شود. مخصوصا اصحاب رسانه و مدیران و دست‌اندرکاران حوزه‌های مختلف باید تلاش کنند عامه مردم را به سمت اعتدال، میانه‌روی و حقیقت‌مداری سوق بدهند؛ چیزی که حداقل در باشگاه تراکتورسازی به شکلی کاملا معکوس به اجرا در می‌آید.
ایلناایلنا2 ساعت قبل
استقلال این روزها زمین تمرین ندارد و همین به بزرگ‌ترین مشکل شاگردان شفر تبدیل شده است. به گزارش ایلنا، استقلال این روزها زمین تمرین ندارد و همین به بزرگ‌ترین مشکل شاگردان شفر تبدیل شده است. اما برای اینکه در این مدت بدون زمین نمانند با نفتی‌ها وارد مذاکره شدند تا بتوانند زمین نفت تهرانسر را اجاره کنند. طبق شنیده‌ها اجاره زمین خالی نفت روزی یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است و اگر بخواهند کنار آن از رختکن یا استخر و سالن بدنسازی هم اضافه کنند، باید به مبلغ فوق اضافه کنند. بر همین اساس استقلالی‌ها برای ۱۵ روز تمرین در تهرانسر باید مبلغی بین ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان به حساب نفتی‌ها بریزند.
ایلناایلنا3 ساعت قبل
برانکو در مقاطعی از فصل گذشته سیامک نعمتی را به خط حمله برد که نتیجه بدی هم نگرفت اما این بازیکن دوباره به کناره‌های خط میانی برگشته و البته طی نیم فصل دوم در این پست نمایش جالبی هم نداشته است. به گزارش ایلنا، هر چند نعمتی در بازی با پدیده گل زد اما نه در آن مسابقه و نه بازی‌های دیگر نمایش جالبی ارائه نداد تا اینکه مقابل استقلال خوزستان روی نیمکت نشست. در واقع این گل یک گل دو نفره از این دو بازیکن بود و ضمن اینکه همکاری مثبت آنها را به رخ کشید، نشان داد این زوج می‌تواند به خط حمله پرسپولیس هم جان ببخشد. زوج‌سازی یکی از مهم‌ترین کارهایی است که تیم‌ها برای موفقیت انجام می‌دهند و این مساله هم می‌تواند مد نظر برانکو قرار بگیرد. واقعیت این است که نعمتی هم قابلیت حمل توپ خوبی دارد هم در کارهای ترکیبی عنصری فعال و موثر است و از همه مهم‌تر اینکه ضربه به توپ خوبی دارد.

اخبار بیشتر