اخبار روز بازار خودرو | شنبه ۲۹ دی‌ماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو | شنبه ۲۹ دی‌ماه

باز هم افزایش قیمت خودرو در راه است/ اعلام جزییات از سوی دبیر انجمن خودروسازان

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
باز هم افزایش قیمت خودرو در راه است/ اعلام جزییات از سوی دبیر انجمن خودروسازان
دبیر انجمن خودروسازان گفت: اگر سود مشارکت در قراردادها ۱۸ درصد باشد، در زمان تحویل نسبت به زمان تاخیر، باید ۳۰درصد به مشتری پرداخت شود که این موضوع زیان هنگفتی بر دوش خودروسازان خواهد گذاشت.

دبیر انجمن خودروسازان اعلام کرد:

الزام خودروسازان به پرداخت سود ۳۰درصدی تاخیر به مشتریان

احمد نعمت‌بخش در جمع خبرنگاران ضمن تاکید بر غیر عمد بودن تاخیر در تحویل خودروهای پیش فروش شده، گفت: متاسفانه شاهد تعویق تحویل خودروهای ثبت‌نامی به مردم هستیم که بر این اساس، بنده به عنوان مسئول انجمن خودروسازان ایران، علاوه بر عذرخواهی از مردم، بر این نکته تاکید دارم که این تاخیرها کاملا ناخواسته اتفاق افتاده؛ زیرا با آغاز تحریم‌ها اولین بخشی که مورد تحریم قرار گرفت صنعت خودرو بود.

دبیر انجمن خودروسازان افزود: با آغاز تحریم صنعت خودرو، تلاش شد ارز مورد نیاز برای واردات قطعاتی که امکان ساخت داخل را ندارند، از طریق بانک مرکزی تامین کنیم؛ اما متاسفانه به دلیل عدم همکاری بانک مرکزی این موضوع مهم محقق نشد.

وی تصریح کرد: نیاز ارزی فوری خودروسازان ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار بود که بانک مرکزی در زمان رئیس سابق بانک مرکزی، تنها حدود ۷۰۰ میلیون دلار اختصاص یافت؛ لذا در حالی نیاز ارزی خودروسازان تامین نشد که اگر این میزان به درستی پرداخت می‌شد، در فاصله ۵ ماهه اعلام تحریم تا زمان اجرا قادر به ساخت و ذخیره سازی قطعات مورد نیاز صنعت خودرو می‌شدیم.

نعمت‌بخش گفت: مکاتبات زیادی برای تاکید بر موقعیت مهم صنعت خودرو در اقتصاد کشور شد؛ اما نتیجه نداشت و تنها بیش از نیمی از نیاز ارزی خودروسازان در آن برهه حساس زمانی تامین شد که منجر به فراهم نشدن قطعات مختلف مورد نیاز خودروسازان از جمله قطعات بالغ بر ۳۵ هزار دستگاه از خودروهای رنو مانند ساندرو و ال ۹۰ گردید.

دبیر انجمن خودروسازان ایران اذعان داشت: با وجود تمام تلاش هایی که خودروسازان کشور داشتند و حتی با برگزاری نمایشگاهی از قطعاتی که نیاز به ساخت داخل دارند، اما به دلیل تکنولوژی بالای قطعات وارداتی، قطعه سازان نتوانستند همه آن ها را تولید و به دست خودروساز برسانند؛ البته شکی در توان بالای قطعه سازان نیست؛ اما ساخت برخی از این قطعات های‌تک زمانبر است؛ لذا امکان ساخت خودروهایی که درصد داخلی سازی آن ها کم است قطعا در زمان طولانی تری فراهم خواهد شد.

باز هم افزایش قیمت خودرو در راه است/ اعلام جزییات از سوی دبیر انجمن خودروسازان - 8

نعمت بخش خاطرنشان کرد: خودروسازان کشور هم زمان با تلاش هایی که به منظور واردات قطعه از چین و یا هند انجام می‌دهند، تمام سعی خود را به کار گرفته‌اند تا با دور زدن تحریم‌ها و دستیابی به قطعات و مواداولیه مورد نیاز تولید به داخلی‌سازی حداکثری قطعه دست یابند؛ اما متاسفانه قطع همکاری کونلون بانک چین تلاش خودرو سازان را بی ثمر گذاشت.

وی گفت: خودروسازان با توجه به الزام پرداخت سود مشارکت و تحمیل ضرر و زیان ناشی از تاخیر در تحویل از این شرایط ناراضی هستند؛ زیرا اگر سود مشارکت در قراردادها ۱۸ درصد باشد، در زمان تحویل نسبت به زمان تاخیر باید ۳۰ درصد به مشتری پرداخت شود که این موضوع ضرر و زیان هنگفتی بر دوش خودروسازان خواهد گذاشت.

نعمت بخش در ادامه افزود: در حالی مجوز افزایش ۱۲٫۵ درصدی قیمت طی سه سال به خودروسازان اعطا شد که به یکباره با جهش قیمتی شدید مواداولیه روبه رو شدند؛ به عنوان مثال آلومینیوم از ۶ هزار تومان به ۲۶ هزار تومان در آبان ماه رسید اما در جدول قیمتی ذیل به طور کامل همه مواداولیه تولید خودروعنوان شده که از اسفند ۹۴ تا آبان ۹۷ به طور غیر معمول افزایش یافته است.

دبیر انجمن خودروسازان ایران گفت: یکی از چالش های جدی که خودروسازان با آن مواجه بودند عدم اصلاح قیمت ها بود و دیگر اینکه به دلیل تحریم ها قادر به وارد کردن قطعه و به تبع آن ساخت خودرو نبودیم و رفته رفته با پیچیده تر شدن شرایط شاهد کاهش همکاری کونلون بانک در سطح کالاهای خودرویی شدیم که همه این عوامل زیان ۵۵۰۰ میلیارد تومانی خودروسازان را طی ۶ ماهه نخست سال جاری در پی داشت.

وی گفت: در زمان وزارت آقای شریعتمداری در جلسه اقتصاد مقاومتی که با نام جلسه اقتصادی سران قوا بود خروج شورای رقابت از پروسه قیمت گذاری خودرو مطرح شد اما با خروج از این پروسه، ما را دچار یک پروسه جدید کردند که تعیین قیمت خودرو در وهله نخست باید در سازمان حمایت از مصرف کننده بررسی شود و سپس به کمیته خودرو و پس از آن به ستاد تنظیم بازار برای ابلاغ فرستاده شود که متاسفانه با وجود تمام دقت نظر‌های سازمان حمایت اما ستاد تنظیم بازار ازابلاغ قیمت‌های جدید امتناع کرد و به نظر میرسد وزیر صمت وقت برای عدم رویارویی با عواقب ناشی از افزایش قیمت خودرو اجرای این فرآیند را برای آقای رحمانی گذاشتند.

نعمت بخش در ادامه افزود: عدم اصلاح قیمت خودرو عامل کاهش عرضه نیست؛ ولی باید این موضوع را در نظر داشت که فروش همراه با ضرر و زیان توان مالی خودروسازان را کاهش می دهد که به تبع آن قادر به پرداخت مطالبات قطعه ساز نخواهند بود و در این شرایط، قطعه سازان نیز قادر به تامین نیاز خودروسازان نیستند.

وی تاکیدکرد: افزایش ۳۰ درصدی جوابگوی خودروسازان نیست و قرار است افزایش قیمت کمیته خودرو در ۳ مرحله صورت گیرد؛ این در حالی است که تعدیل بالغ بر ۱۰۰ هزار نفر از کارگران قطعه ساز نشات گرفته از کاهش توان مالی این واحدهای تولیدی است؛ لذا ملاحظه می‌کنید عدم اصلاح قیمت خودرو منجر به کاهش تیراژ خودروسازان ار روزی ۶ هزار دستگاه به ۲۴۰۰ دستگاه شد که البته بیشتر این خودروها ناقص هستند؛ زیرا قطعه برای تکمیل آن‌ها در دست خودروساز نیست.

نعمت‌بخش گفت: امیدواریم با قول‌های مساعدی که بابت پرداخت تسهیلات و افزایش قیمت به ما داده شده، شرایط بهتری را تجربه کنیم؛ هرچند این میزان افزایش قیمت زیان خودروسازان را پوشش نمی‌دهد؛ اما از مردم میخواهیم با همراهی و مدارا خودروسازان را در پیمودن این مسیر پر فرازو نشیب یاری دهند ولی به هر تقدیر خودروسازان موظف هستند جریمه تاخیر را تا زمان تحویل در قیمت نهایی خودرو منظور نمایند.

دبیر انجمن خودروسازان ایران ضمن تاکید براین موضوع که در حال حاضر به دلیل عادی نبودن شرایط، شرکت های قطعه ساز نمی توانند زمان دقیقی را برای تحویل قطعات مورد نیاز تعیین کنند، اظهار داشت: خودروسازان تلاش می کنند به ترتیب اولویت ثبت نامی خودروی مشتریان را تحویل دهند و مردم باید مطمئن باشند که شرکت های خودروساز پول آن ها را نخواهند خورد و به قول معروف دیر و زود دارد اما سوخت و سوز ندارد.

وی ادامه داد: علی رغم مشکلات اجرایی از مدیران شرکت‌های خودروساز در خواست خواهیم کرد با توجه به روند بهبود شرایط، تلاش کنند تا به خریدارانی که تحویل خودرو آن‌ها به تعویق افتاده طی مکاتباتی تاریخ تحویل خودرو آن‌ها را اعلام کنند و با اعلام زمان حدودی تحویل خودرو و روشنگری، مشتریان را در گرفتن تصمیم برای تحویل خودرو یا انصراف یاری نمایند.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت انواع محصولات ایران خودرو ۲۹ دی۹۷

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
قیمت انواع محصولات ایران خودرو ۲۹ دی۹۷
قیمت انواع محصولات ایران خودرو در بازار و نمایندگی اعلام شد.

قیمت انواع محصولات ایران خودرو در بازار و نمایندگی به شرح زیر است:

قیمت انواع محصولات ایران خودرو ۲۹ دی۹۷ - 2

خواندن خبر در سایت منبع

افزایش قیمت خودروهای پیش فروش شده قانونی نیست

مهرخبرگزاری مهر
افزایش قیمت خودروهای پیش فروش شده قانونی نیست
نیشابور- عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت:افزایش قیمت خودروهای پیش فروش شده قانونی  نبوده و وقتی قرار دادی بسته شده است دو طرف باید به شروط قرارداد پایبند باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، حمید گرمابی صبح شنبه در نشست خبری با خبرنگاران در نیشابور اظهار کرد: افزایش قیمت خودروهای پیش فروش شده قانونی نبوده و وقتی قرار دادی بسته شده است دو طرف باید به شروط قرارداد پایبند باشند و افزایش قیمت خودروها باید با آنالیز و با استناد دقیق باشد.

وی افزود: افزایش قیمت خودروها صورت گرفته است ولی گزارش این افزایش قیمت هنوز به مجلس نرسیده است و همچنین کاهش تولید خودرو به بیش از ۵۰ درصد رسیده است و به دلیل کمبود قطعات تحویل خودروها متاسفانه با تاخیر صورت می‌گیرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: با استانی شدن انتخابات موافق هستم به دو دلیل اینکه نقش احزاب در انتخابات پر رنگ‌تر می‌شود و بیشتر چهره‌های استانی و ملی انتخاب می‌شوند و سطح مجلس بالا می‌رود.

گرمابی با اشاره به مصوبات سفر رئیس جمهور به خراسان رضوی اظهارکرد: متاسفانه با توجه به مشکلات دولت، تخصیص بودجه سفر ریاست جمهوری به تعویق افتاده ودر بودجه ۹۸ جاگذاری نشده است و منتظر اصلاحیه بودجه هستیم.

وی افزود: بسیاری از پروژه‌های ما در بودجه ۹۸ مدنظر قرار نگرفته است و تاکنون ۱۰ مرتبه نامه نگاری کرده‌ام و شاید یکی از دلایل کسر بودجه نیشابور نزدیکی به مشهد باشد. با توجه به پتانسیل که شهرستان دارد، بودجه تعیین شده متناسب با جمعیت نیست.

نماینده نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: جمعیت مرکز بخش میانجلگه برای ارتقا به شهرستان کم است و برای ارتقا بخش زبرخان مشکلی وجود ندارد و فقط بحث مرکزیت شهرستان در حال پیگیری است و امید داریم زودتر از تابستان ۹۸ به شهرستان تبدیل شود.

خواندن خبر در سایت منبع

اکران شبانه قیمت‌های خودرو و قفل صادرات نفت

تجارت‌نیوزخبرگزاری تجارت‌نیوز
اکران شبانه قیمت‌های خودرو و قفل صادرات نفت

محمدباقر نوبخت طی روزهای اخیر اظهاراتی را در مورد تحریم‌های نفتی بر زبان آورد که مورد توجه رسانه‌های مختلف قرار گرفت و بازتاب قابل توجهی داشت.

به گزارش تجارت‌نیوز، روزنامه ابتکار با تیتر «قفل صادرات نفت با تحریم کشتی‌رانی و بیمه» از این سخنان یاد کرده است. آن‌گونه که این روزنامه روایت کرده، معاون رئیس‌جمهور در سفر استانی خود به کرمان به بیان برخی مشکلات در زمینه تبادلات مالی و فروش نفت پرداخته است.

ابتکار به نقل از نوبخت می‌نویسد: در حوزه صادرات نفتی به شدت دچار مشکل هستیم به گونه‌ای که از ۲ میلیون و ۴۱۰ هزار بشکه نفت که برای هر روز در سال ۱۳۹۷ که ۴۷ میلیارد دلار درآمد نفتی در بودجه سال جاری پیش‌بینی شده بود، در حال حاضر به شدت فاصله گرفته‌‏ایم.

معاون رئیس‌جمهور ادامه می‌دهد: در سال جاری فقط توانسته‌ایم ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه نفت صادر کنیم که نه تنها با مشکل مقدار کم فروش نفت مواجهیم بلکه امکان انتقال ارز حاصل از فروش نفت به داخل کشور را نیز نداشته یا به سختی انجام می‌شود. برای صادرات نفت مجبوریم که از کشتی استفاده کنیم، اما کشتی‌رانی ما نیز تحریم است، این در حالی است اگر کشتی نیز برای صادرات نفت پیدا کنیم، باید کشتی را بیمه کنیم اما بیمه‌های ما نیز تحریم هستند.

نوبخت با بیان اینکه امروز با پدیده شوم آمریکایی (ترامپ) مواجه هستیم، می‌افزاید: متاسفانه در شرایط سختی از لحاظ بین‌المللی قرار گرفته‌ایم، به‌طوری که حتی شاهد هستیم تا با افرادی مذاکره می‌کنیم، دشمنان آنها را فردایش تهدید و آنها را از همکاری با ما منصرف می‌کنند.

روزنامه جام جم نیز به اقدام عجیب سایپا در خصوص افزایش مجدد قیمت برخی محصولات پرداخته است. لازم به ذکر است که پیش‌تر این خودروسازی شنبه هفته گذشته قیمت‌های خودرو را اعلام کرده بود.

جام جم روایت می‌کند که با اعلام نرخ‌های جدید از طرف سایپا، قیمت پراید به ۳۶ میلیون تومان رسیده است. این روزنامه از این اقدام سایپا تحت عنوان «خداحافظی با خودروهای ارزان» یاد کرده است.

روزنامه جوان نیز به اقدام عجیب سایپا برای افزایش شبانه قیمت‌های خودرو پرداخته و از آن تحت عنوان «اکران نرخ ششم خودروها در تاریکی شب» یاد کرده است.

جوان در خصوص این اقدام سایپا می‌نویسد: در حالی که هنوز چشم‌‌ها به قیمت‌های جدید خودروهای تولید داخل که شنبه گذشته اعلام شد عادت نکرده‌اند، سایپا در یک اقدام شبانه بار دیگر قیمت خودروهای پرتیراژ خود را افزایش داد تا شگفتانه خریداران را بیش از هر زمان دیگر کند.

این روزنامه در مورد قیمت‌های جدید می‌نویسد: مطابق اعلام جدید شرکت سایپا قیمت پراید ۱۱۱ از ۲۹ میلیون و ۵۲۵ هزار تومان به ۳۶ میلیون ۱۰۰ هزار تومان افزایش یافت. همچنین قیمت پراید ۱۳۲ از ۲۸‌ میلیون و ۷۶۵‌ هزار تومان به ۳۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و پراید ۱۵۱ از ۳۰ میلیون و ۴۲۵ هزار تومان به ۳۴ میلیون و‌ ۲۰۰ هزار تومان رسیده است.

روزنامه اطلاعات نیز در گزارشی به اظهارات وزیر صمت در مورد حمایت از صنایع اشاره کرده است. این روزنامه به نقل از رحمانی روایت می‌کند که «۴۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به تولید‌کنندگان پرداخت می‌شود.»

آن‌گونه که اطلاعات روایت کرده وزیر صمت همچنین به مشکلات خودروسازان نیز اشاره کرده و می‌گوید: در چند ماه اخیر، قطعه‌سازان با مشکلاتی مواجه شدند و در نتیجه تولید خودرو هم افت کرد؛ اما با حمایت دولت و همت قطعه‌سازان روند نزولی تولید متوقف و روند صعودی شده است.

وی همچنین ادامه می‌دهد: به خودروسازان دستور داده شده که ۸۰ درصد از تولید روزانه خود را به اجرای تعهداتشان اختصاص بدهند. همچنین درباره خودروهایی که به دلیل تحریم، قطعات آنها وارد نمی‌شود، مقرر شد که معادل‌سازی کنند و خودروهایی را که امکان تولید دارند و مشخصات آنها نزدیک به خودروهای ثبت نامی است، تحویل بدهند.

خواندن خبر در سایت منبع

آخرین قیمت خودرو در بازار تهران +جدول

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
آخرین قیمت خودرو در بازار تهران +جدول
آنچه در زیر می‌آید قیمت روز برخی از انواع پرفروش‌ترین خودروها در سطح بازار پایتخت طی دی ماه ۹۷ است که ممکن است تا ۵ درصد در مناطق مختلف تهران دارای نوسان باشد.

فرمان قیمت در بازار خودرو و چند ابهام

الفخبرگزاری الف
فرمان قیمت در بازار خودرو و چند ابهام

سرانجام سیاست جدید قیمتی در حوزه خودرو یعنی تعیین قیمت تا زیر ۵ درصد قیمت بازار، توسط خودروسازان کلید خورد. با این حال، مروری بر عملکرد وزیر صنعت در این زمینه و نیز سیاست‌های در جریان، حاوی سوالات و ابهامات جدی در خصوص این صنعت به شدت حمایتی است.

اولین ابهام، عملکرد غیر شفاف وزیر صنعت در خصوص اعلام بسته قیمتی خودروهاست. به طوری که مواضع وزیر صنعت، در ابتدا این طور نشان می‌داد که افزایش تا زیر ۵درصد قیمت خودرو صرفا برای خودروهای غیر مشمول قیمت گذاری انجام می‌شود.

وی هفتم آذرماه، در خصوص افزایش ۵ درصد قیمت خودرو گفت: «قطعا آن چه که درباره فروش خودروی خودروسازان به قیمت ۵ درصد کمتر از قیمت بازار مطرح شد، تصویب نمی‌شود.»

رحمانی همچنین ۲۰ آذرماه، در خصوص افزایش قیمت خودروهای پرتیراژ گفته بود: «این گونه نیست که هرآن چه‌ آن‌ها (خودروسازان) می‌گویند پذیرفته شود زیرا هزینه‌های مالی خود را بالای ۲۰ درصد اعلام کردند اما سازمان حمایت آن را قطعا نپذیرفته است و گفته شد که از محل بهره‌وری و اصلاح فرایندهای مدیریتی هزینه‌ها پایین بیاید.» با این حال، آن چه هم اینک در جریان است، کاملا بر خلاف مواضع قبلی وزیر صنعت است.

دومین ابهام، این است که هنوز به درستی معلوم نشد، چرا بعد از افزایش قیمت‌ها، خودروسازان به یک باره به صرافت تولید افتادند. آن هایی که تا همین اواخر، از نبود قطعه و مواد اولیه و … می‌نالیدند، چگونه پیش فروش‌های اخیر را کلید زدند؟ لذا وزیر صنعت باید قفل سکوت در این زمینه را بشکند و قصور یا تقصیر احتمالی خودروسازان را تشریح و برخورد کند.

سومین ابهام، چگونگی اجرای سیاست اعلام شده قیمتی اخیر توسط وزارت صنعت است. وزارت صنعت در حالی ظاهرا خود را از شر قیمت گذاری خودرو خلاص کرده و آن را به بازار سپرده است که به نظر نمی‌رسد به این راحتی‌ها بتوان نقش و سهم این وزارتخانه را در حوزه قیمت گذاری خودرو نادیده گرفت. چرا که زین پس، هر مرحله پیش فروش خودروسازان، مستلزم رصد سازمان حمایت برای راستی آزمایی نسبت قیمت‌های اعلامی خودرو با نرخ‌های بازار است. همچنین این سازمان باید به طور شفاف اعلام کند که چگونه و از چه بازارهایی «نرخ بازار خودرو» را تعیین می‌کند و ملاک نظارت قرار می‌دهد؟ آیا این موارد در نظر گرفته شده است؟ اگر پاسخ مثبت است، پس چرا سازمان حمایت که مسئولان آن، بارها تاکید کرده‌اند که به دنبال حقوق مصرف کننده هستند چیزی در این باره بیان نمی‌کنند؟

چهارمین ابهام، در خصوص وعده کاهش قیمت‌ها در بازار است. پیشتر مسئولان وزارت صنعت در توجیه مدل فعلی، بر لزوم کاهش قیمت‌ها در بازار تاکید کرده‌اند. لذا کماکان این ابهام وجود دارد که با اجرای سیاست‌های جدید، قرار است قیمت‌ها تا چه حد کاهش یابند؟ یا این که صرفا وعده‌ای برای توجیه افزایش قیمت بیان شده است؟ مسئولان وزارت صنعت باید بدانند که در کنار برنامه ریزی خودروسازان برای پر کردن چاه عمیق زیان دهی خود که این روزها به ۵ تا ۶ هزار میلیارد تومان رسیده، مردم نیز می‌خواهند برای سبد خرید خود، برنامه ریزی کنند. لذا بلاتکلیفی آنان در خصوص قیمت و نیز انتقال یک سویه ریسک قیمت از سوی خودروسازان به مردم برای پیش فروش‌ها به هیچ وجه پذیرفتنی نیست و حتما باید چارچوبی برای شکل دهی منطقی به انتظارات قیمتی در حوزه بازار خودرو از جانب مصرف کنندگان در نظر گرفت.

پنجمین ابهام، درباره تداوم حمایت‌ها از صنعت خودرو است. در خبرها آمد که ۱۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات سرمایه در گردش قرار است به خودروسازان پرداخت شود. مسئولان وزارت صنعت نیز در پس زمینه این تصمیم حمایت از اشتغال زایی ۴۰۰ هزار قطعه ساز و احتمالا حداکثر به همین میزان نفر شاغل در خودروسازی‌ها را مطرح کرده‌اند. با این حال، به نظر می‌رسد سهم چندین میلیون شاغل دیگر در سایر صنایع و بخش‌ها و به خصوص صنایع کوچک که بار اصلی اشتغال زایی صنعت روی دوش آن هاست، در این میان نادیده گرفته شده است. لذا معلوم نیست این حمایت‌های بی دریغ تا کجا، با چه مدلی و بر اساس چه منطق عادلانه‌ای روانه خودروسازی‌ها می‌شود؟ چه تضمینی از خودروسازی‌ها گرفته شده است که چند سال بعد، مجدد در خزانه دولت را برای حمایت‌های مالی بعدی نکوبند؟

با عنایت به موارد یادشده، به نظر می‌رسد پس از شوک ارزی، نوعی سردرگمی در خصوص سیاست گذاری صنعت و به خصوص صنعت خودروی کشور به وجود آمده که تبعات آن، حتی به حذف نهادهای اساسی همچون شورای رقابت در قیمت گذاری خودرو انجامیده است. به نظر نمی‌رسد ادامه این سیاست گذاری پر ابهام، بتواند صنعت خودروی کشور را به نقطه امیدوارکننده‌ای برساند.

منبع: خراسان

خواندن خبر در سایت منبع

بازار بی تغییر خودروهای وارداتی/جدول قیمتها

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
بازار بی تغییر خودروهای وارداتی/جدول قیمتها
روزنامه دنیای اقتصاد جدول قیمت خودروهای خارجی را منتشر کرد. مقایسه قیمتها با هفته های قبل نشان از ثبات بازار دارد.

افزایش ۷ میلیونی قیمت پراید پس از قیمت‌گذاری جدید

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
خبرگزاری میزان- شرکت خودروسازی سایپا قیمت پراید را باردیگر تا حدود 7 میلیون تومان بالا برد و این در حالی است که این شرکت چند روز پیش قیمت پراید را تا 30 درصد گران کرده بود، در ادامه گزارشی در این رابطه را مشاهده می کنید.

کد ویدیو دانلود

افزایش ۷ میلیونی قیمت پراید پس از قیمت‌گذاری جدید - 3

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت محصولات سایپا دوباره افزایش یافت

الفخبرگزاری الف
قیمت محصولات سایپا دوباره افزایش یافت

در حالی که گروه خودروسازی سایپا هفته گذشته قیمت محصولات پرتیراژ خودرا ۳۰ درصد افزایش داده بود مجددا با صدور ابلاغیه‌ای در تاریخ ۲۷ دی ماه قیمت این محصولات را دوباره افزایش داد.

به گزارش ایسنا، طبق بخش‌نامه‌ ابلاغی این شرکت به نمایندگی‌های فروش خود قیمت‌های جدید محصولات به شرح زیر است:

۱. پراید ۱۳۱ اس ای معادل ۳۳ میلیون و ۷۲۵ هزار تومان

۲. پراید ۱۳۲ اس ای معادل ۳۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان

۳. پراید ۱۱۱ اس ای معادل ۳۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان

۴. پراید ۱۵۱ اس ای معادل ۳۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان

۵. تیبا صندوق‌دار ۳۹ میلیون و ۴۲۵ هزار تومان

۶. تیبا دوگانه‌سوز ۴۴ میلیون و ۱۷۵ هزار تومان

۷. تیبا دو رینگ فولادی ۴۲ میلیون و ۲۷۵ هزار تومان

۸. ساینا رینگ فولادی ۴۴ میلیون و ۱۷۵ هزار تومان

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

کاهش قیمت دلاری که دستاورد آن تنها گرانی بود!

مهرمهر1 روز قبل

فیلم | در شهرداری به روی شهردار قفل شد!

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
وقتی وارد جاده شهرکرد به ایذه می‌شوید یکی از منحصربفردترین، زیباترین و در عین حال پرپیچ و خم‌ترین جاده‌های ایران را نظاره خواهید کرد. با ادامه دادن به مسیر، درختان سر به فلک کشیده در دامنه‌های زاگرس خودنمایی می‌کنند. با پشت سر گذاشتن این مسیر، راه‌های فرعی شما را به کوه هزار دره و شاخه‌ای از رودخانه کارون می‌رساند. با عبور از پل، پشت سر گذاشتن روستای جوزستان و روستای پوراز را خواهید دید و جشمتان به جمال این همه زیبایی روشن خواهد شد. و اما در ادامه‌ی مسیر چه عجایبی انتظارتان را می‌کشند؟
فارسفارس1 روز قبل
مدیرعامل شرکت توزیع برق شهر تهران با اشاره به اینکه برق ۱۵ دستگاه ملی بعد از دادن هشدار قطع شد، گفت: ۹ واحد مجموعه تولید بیت‌کوین در تهران شناسایی شد که بزرگترین آن ۲۵۰۰ واحد بود که باری حدود ۷ مگاوات را مصرف می‌کرد. مدیرعامل شرکت توزیع برق شهر تهران در خصوص رونمایی از طرح «روشنا» گفت: امروز با ابتکار وزارت نیرو و مشاور بانوان وزارت نیرو و شرکت توزیع برق از طرح «روشنا» رونمایی شد قرار است این طرح در کل کشور هم اجرایی شود. بنابراین با همکاری مردم و دستگاه‌های دولتی پیک مصرف تنها یک درصد رشد داشت. صبوری ادامه داد: امسال نیز پیش‌بینی می‌شد پیک مصرف به ۵ هزار مگاوات برسد که با مدیریت مصرف برق توانستیم پیک مصرف را به ۴۶۶۰ مگاوات برسانیم. وی خاطرنشان کرد: تا امروز توانسته‌ایم ۲۵۰ مگاوات برق صرفه‌جویی داشته باشیم.
مهرمهر18 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، غلامرضا سلیمانی، رئیس کل بیمه گفت: در بحران سیل سالجاری ۲۴ شرکت بیمه درگیر پرداخت خسارت به سیل زدگان در سه استان گلستان، خوزستان و لرستان شده‌اند. وی گفت: با تلاشی که شرکت‌های بیمه در کشور کردن موفق شدیم بیش از ۹۰ درصد پرونده‌های سیل زدگان را پرداخت خسارت کنیم. سلیمانی ادامه داد: الباقی کسانی که هم درسیل خسارت دریافت نکردن دچار نقص در پرونده بوده و در تلاش هستیم که بزودی مشکل آنها را هم برطرف کنیم. سلیمانی در خصوص خدمات جدید در صنعت بیمه هم گفت: حدود ۲۰ درصد به خدمات و شرکت‌های بیمه برای مردم اضافه شده است که در تلاش هستیم تا پایان سال آن را به ۵۰ درصد برسانیم. وی افزود: تمام تلاش شرکت‌های بیمه در ارتقاع خدمات بهتر به مشتریان است و تلاش مان در آن است تا خدمات بیمه نوین را برای مردم ملموس‌تر کنیم.
تسنیمتسنیم18 ساعت قبل
او افزود: بیش از ۶۰ درصد قطعات پژو ۳۰۱ با استفاده از توان فناوران و دانشمندان ایرانی داخلی سازی شده است. او افزود: شرکت دانش بنیان در این ۲ قسمت وارد شده و در اواخر سال ۹۷ مجموعه‌ها از نظر فناوری بررسی و نمونه هایی تولید ساخته شده است. او افزود: شرکت دانش بنیان مشکلات بخش سخت افزاری و نرم افزاری بخش موتور را حل کرده‌اند و نیاز کشور را برطرف کرده‌اند. استفاده از توان فناوران و دانشمندان در تولید قطعات خودرواو گفت: در صادرات قطعات دانش بنیان هنوز فاصله داریم و وقتی به استاندارهای لازم برسیم می‌توانیم از صادرات صحبت کنیم. مدیرعامل شرکت دانش بنیان افزود: همکاری ما با شرکت ایران خودرو توسعه یافته است و تمام نیازها بدون فوت وقت در اختیار شرکت ایران خودرو قرار داده شده است.
مهرمهر1 روز قبل
درگاهی با اعلام اینکه سالانه حدود ۲۵ تا ۳۰ هزار تن مصرف انواع سموم در کشور است اما در حال حاضر بیش از ۵۰ هزار تن از انواع سموم را در داخل کشور موجودی داریم، تاکید کرد: ما با هماهنگی بخش خصوصی به ویژه انحمن تولیدکنندگان و همچنین انجمن واردکنندگان سموم کشاورزی توانسته‌ایم از این مشکل عبور کنیم و ۸۰ درصد سموم مصرفی در بخش کشاورزی، در داخل کشور تولید می‌شود. این مقام مسئول در ادامه سخنان خود تصریح کرد: تا کنون حدود ۳۵۰ نوع سم مجاز و مورد تایید ثبت شده است که در تلاش هستیم تا این مقدار را بیشتر کرده و تا پایان دولت به بالای ۵۰۰ نوع برسانیم. رئیس سازمان حفظ نباتات کشور در بخش دیگری از سخنان خود به تغییرات اقلیمی و لزوم کنترل آفات اشاره کرد و افزود: ایران در حال حاضر در کمربند خشکسالی است و این موضوع باعث طغیان برخی آفات و بیماری‌ها شده است. ۱۱۰۰ ملخ صحرایی، روزانه معادل یک انسان غذا می‌خورندوی افزود: آفت ملخ صحرایی، ۲۰ درصد از خشکی‌های دنیا را در سیطره خود دارد و می‌تواند بیش از ۲۰۰ کیلومتر در روز پرواز کند که در هفته به بیش از ۱۰۰۰ کیلومتر می‌رسد و البته رکورد ۵۰۰۰ کیلومتر را نیز دارد. این ملخ روزانه معادل وزن خود، خوراک دارد و هر ۱۱۰۰ ملخ در یک روز می‌تواند معادل یک انسان یعنی حدود دو کیلوگرم از محصولات غذایی استفاده کند که در شرایط طغیانی تنه درختان از هجوم آنها مصون نیست.

اخبار بیشتر