1. خبری
  2. سیاسی
پوشش خبری

بررسی لایحه پالرمو در جلسه امروز مجمع تشخیص

بررسی «پالرمو» به کمیسیون‌های مجمع تشخیص مصلحت نظام محول شد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
بررسی «پالرمو» به کمیسیون‌های مجمع تشخیص مصلحت نظام محول شد

مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز (شنبه) به ریاست آیت الله آملی لاریجانی و با حضور اعضاء تشکیل جلسه داد.

بنا بر گزارش روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، در جلسه امروز که برخی از اعضای شورای نگهبان، وزیر امور خارجه، رییس کمیسیون قضایی مجلس و معاون حقوقی رئیس‌جمهور نیز حضور داشتند، بررسی لایحه الحاق جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مبارزه با جرایم سازمان‌یافته فراملی (پالرمو) که از سوی شورای نگهبان بر اساس ایرادات طرح شده از ناحیه هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام به مجلس عودت و مجددا برای تعیین مصلحت به مجمع ارجاع شده بود، در دستور کار قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، در جلسه امروز پس از طرح دیدگاه‌های مختلف پیرامون لایحه مذکور، از سوی اعضای مجمع و همچنین اظهار نظر نمایندگان مجلس شورای اسلامی و دولت، ادامه بررسی‌ها به کمیسیون‌های سیاسی - دفاعی و حقوق- قضایی محول گردید تا نتایج آن در جلسه آتی مجمع مطرح و مورد بررسی قرار گیرد.

خواندن خبر در سایت منبع

اشکالات مجمع تشخیص مصلحت نظام به «لایحه پالرمو»

مهرخبرگزاری مهر

ابهامات زیادی در لایحه پالرمو وجود دارد/ پالرمو با توجه به ایرادات در مجمع تشخیص به رأی‌گیر نرسید

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
ابهامات زیادی در لایحه پالرمو وجود دارد/ پالرمو با توجه به ایرادات در مجمع تشخیص به رأی‌گیر نرسید

اعتمادآنلاین|آیت‌الله محسن مجتهد شبستری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به مصوبات جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: در جلسه امروز مجمع بحث هایی درخصوص کنوانسیون پالرمو مطرح ولی از آنجایی که ایرادات بسیاری درباره آن توسط اعضا ذکر شد، به رای گیری نرسید.

وی افزود: در این جلسه وزیر امور خارجه، نمایندگان دولت و رئیس مجلس شورای اسلامی حاضر بودند و در حضور آنها تمامی ایرادات مربوط به کنوانسیون پالرمو مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: قرار شد این موضوع در کمیسیون‌های مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد بحث قرار گیرد تا در جلسه هفته آینده، بررسی‌های بیشتری در صحن مجمع صورت گیرد و کنوانسیون مربوطه به رای گذاشته شود.

مجتهد شبستری با اشاره به ایرادات وارد بر پالرمو گفت: ابهامات بسیاری در این لایحه وجود دارد؛ بعنوان مثال درخصوص بحث مصادیق مجرمانه معلوم نیست کدام نهاد مصداق مجرم را تعیین خواهد کرد. در این کنوانسیون جایی برای تعیین مجرم وجود ندارد که این خود یک ابهام است.

وی ادامه داد: به نظر ما داعش، القاعده، جبهه النصره و امثالهم مجرم هستند ولی شاید از نظر این کنوانسیون حزب الله لبنان، حشدالشعبی و سپاه پاسداران هم مجرم شناخته شوند که ما این موضوع را نخواهیم پذیرفت؛ این مساله یکی از بزرگترین ابهامات این کنوانسیون است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: امروز اصل مبارزه با تروریسم و مصادیق مجرمانه را همه قبول دارند ولی ایراد در مصادیق آن است. حال باید دید شروطی که ما می‌گذاریم آنها می‌پذیرند یا خیر. ما شرایطی داریم که باید مورد توجه باشد و تنها با پذیرش آن شرایط حاضر به قبول این کنوانسیون هستیم.

منبع: مهر

خواندن خبر در سایت منبع

حضور ظریف در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام/احتمال تعیین تکلیف پالرمو

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
حضور ظریف در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام/احتمال تعیین تکلیف پالرمو

جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز (شنبه) به ریاست آیت الله آملی لاریجانی و اکثریت اعضاء برگزار شد.

مطابق آئین نامه مجمع تشخیص مصلحت نظام، هرگاه دستور کار جلسه به وزارتخانه یا دستگاهی ارتباط داشته باشد، وزیر یا رئیس مربوطه می‌تواند در جلسه مجمع شرکت کند.

بر همین اساس، با توجه به احتمال بررسی لوایح مربوط به FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان و لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس‌جمهور در جلسه امروز (۲۹ دی) حضور پیدا کردند.

بر اساس اظهار نظر حجت‌الاسلام مصباحی مقدم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام پیش‌بینی می‌شود که این هفته لایحه پالرمو در دستور کار مجمع قرار داشته باشد که حضور ظریف در جلسه این احتمال را تقویت می‌کند.

گفتنی است در جلسات قبل نیز لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور در همین رابطه و بر اساس دستور کار جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه مجمع شرکت کرده بود.

خواندن خبر در سایت منبع

نگاه نگران ظریف در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام +عکس

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
نگاه نگران ظریف در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام +عکس

نگاه نگران ظریف در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام +عکس - 1

نگاه نگران ظریف در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام +عکس - 4

نگاه نگران ظریف در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام +عکس - 7

نگاه نگران ظریف در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام +عکس - 9

منبع:مهر لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

عکس / خوش و بش احمدی‌نژاد و قالیباف در جلسه امروز مجمع تشخیص

انتخابخبرگزاری انتخاب
عکس / خوش و بش احمدی‌نژاد و قالیباف در جلسه امروز مجمع تشخیص
عکس / خوش و بش احمدی‌نژاد و قالیباف در جلسه امروز مجمع تشخیص - 1

مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاست آیت‌الله آملی لاریجانی تشکیل جلسه داد. تصویری از گفت‌وگو و خوش و بش محمود احمدی‌نژاد و محمدباقر قالیباف در در ادامه می‌بینید.منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ایرناایرنا2 ساعت قبل
وی ادامه داد: اردوگاه آموزشی مخفی و نیمی مخفی توسط گروهک‌های تروریستی در پاکستان ایجاد و آنها با پول عربستان و امارات آموزش، تجهیز و سازماندهی شده است تا در داخل ایران ناامنی ایجاد کنند. سردار باقری تاکید کرد: خواست ما از مقامات پاکستان این است که یا خود مناطق حضور گروهک‌های تروریستی را پاکسازی کند و یا اجازه دهند نیروهای مسلح جمهوری اسلامی وارد میدان شوند و با این گروهک‌ها مقابله کنند. این مقام نظامی وجود یک هزار کیلومتر مرز مشترک میان ایران و پاکستان را یادآور شد و ادامه داد: کشور پاکستان توانمندی کمی در منطقه بلوچستان دارد و مرزها در این منطقه باز است. رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی، در ادامه گفت: هدف از سفر به قم، ارائه گزارشی از فعالیت‌های نیروهای مسلح به مراجع عظام تقلید و دریافت رهنمود از آنان است. وی گفت: سرکشی از نیروهای مسلح، بازدید از واحدهای نمونه نیروهای مسلح، دریافت گزارش از فرماندهان نیروهای مسلح و همچنین بازدید از پژوهشگاه امام صادق (ع) به عنوان مرکز اصلی پژوهشی نیروهای مسلح در موضوعات اعتقادی و بصیرت سیاسی از دیگر اهداف سفر به قم است.
الفالف6 ساعت قبل
وزیر علوم از تحریم دو دانشگاه شهید بهشتی و صنعتی شریف به دلیل فعالیت‌های علمی در عرصه انرژی هسته‌ای از سوی کشورهای خارجی خبر داد و گفت: در سفر اخیرم به اروپا ضمن شرکت در سومین نشست کارگروه همکاری‌های علمی و فناوری بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اروپا، رایزنی‌هایی در خصوص رفع این تحریم‌ها انجام دادم. وی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر دو دانشگاه صنعتی شریف و شهید بهشتی به دلیل همین سو ظن مورد تحریم خارجی قرار گرفته‌اند که امیدوار هستیم تحریم دانشگاه‌های کشور از سوی کشورهای خارجی رفع شود. وزیر علوم خاطرنشان کرد: ما در حال رایزنی برای رفع تحریم‌های دو دانشگاه شهید بهشتی و صنعتی شریف هستیم و امیدوار هستیم به زودی این تحریم‌ها رفع شوند. به طوری که در سفر اخیرم به اروپا ضمن شرکت در سومین نشست کارگروه همکاری‌های علمی و فناوری بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اروپا، در این زمینه با مسئولان اروپایی صحبت کردم و توضیح دادم که دانشگاه‌های ما صرفا فعالیت علمی انجام می‌دهند ضمن اینکه جمهوری اسلامی ایران به دنبال سلاح هسته‌ای نیست. دانشگاه‌های ما نیز دنبال فعالیت علمی برای استفاده دستاوردهای صلح آمیز انرژی هسته‌ای هستند.
برترین‌هابرترین‌ها7 ساعت قبل1 نظر
حسین شریعتمداری گفت: یک موی آقای ظریف را با همه تیم‌های مذاکره کنندۀ ۱+۵ عوض نمی‌کنیم. ما نسبت به خود آقایان و شخصیت حقیقی آنان تعریضی نداشتیم. حسین شریعتمداری، مدیر مسئول روزنامه کیهان با باشگاه خبرنگاران جوان گفتگو کرده است. یک موی آقای ظریف را با همه تیم‌های مذاکره کنندۀ ۱+۵ عوض نمی‌کنیم. ما مشکل شخصی با آقایان ظریف و تیم مذاکره کننده نداریم. حقوق کلانی نمی‌گیرم و حدودا ۴ میلیون و خرده‌ای است، کارت جانبازی دارم اما از مزایای ان استفاده نمی‌کنم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین6 ساعت قبل
واژه‌های به کار رفته توسط مجری شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی نخست وزیر این رژیم را به شدت عصبانی کرد. اعتمادآنلاین| واژه‌های به کاررفته توسط مجری شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی نخست وزیر این رژیم را به شدت عصبانی کرد. به گزارش اعتمادآنلاین، مجری یکی از برنامه‌های سیاسی شبکه ۱۳ تلویزیون اسرائیل با توصیف ارتش اسرائیل به وحشی‌های اشغالگر، باعث واکنش بنیامین نتانیاهو به سخنان او شد. بازتاب این گفته‌ها چنان در اسرائیل گسترده بود که نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی را بر آن داشت در نشست کابینه به آن واکنش نشان داده و این گفته‌ها را ناباوارنه توصیف کند. با این وجود نتانیاهو نتوانست اقدامات وحشیانه نظامیانش را تکذیب کند.

اخبار بیشتر