بررسی لایحه پالرمو در جلسه امروز مجمع تشخیص
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

بررسی لایحه پالرمو در جلسه امروز مجمع تشخیص

بررسی «پالرمو» به کمیسیون‌های مجمع تشخیص مصلحت نظام محول شد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
بررسی «پالرمو» به کمیسیون‌های مجمع تشخیص مصلحت نظام محول شد
لایحه پالرمو در جلسه امروز مجمع به کمیسیون های سیاسی - دفاعی و حقوق- قضایی محول شد تا نتایج آن در جلسه آتی مجمع مطرح و مورد بررسی قرار گیرد.

مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز (شنبه) به ریاست آیت الله آملی لاریجانی و با حضور اعضاء تشکیل جلسه داد.

بنا بر گزارش روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، در جلسه امروز که برخی از اعضای شورای نگهبان، وزیر امور خارجه، رییس کمیسیون قضایی مجلس و معاون حقوقی رئیس‌جمهور نیز حضور داشتند، بررسی لایحه الحاق جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مبارزه با جرایم سازمان‌یافته فراملی (پالرمو) که از سوی شورای نگهبان بر اساس ایرادات طرح شده از ناحیه هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام به مجلس عودت و مجددا برای تعیین مصلحت به مجمع ارجاع شده بود، در دستور کار قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، در جلسه امروز پس از طرح دیدگاه‌های مختلف پیرامون لایحه مذکور، از سوی اعضای مجمع و همچنین اظهار نظر نمایندگان مجلس شورای اسلامی و دولت، ادامه بررسی‌ها به کمیسیون‌های سیاسی - دفاعی و حقوق- قضایی محول گردید تا نتایج آن در جلسه آتی مجمع مطرح و مورد بررسی قرار گیرد.

خواندن خبر در سایت منبع

اشکالات مجمع تشخیص مصلحت نظام به «لایحه پالرمو»

مهرخبرگزاری مهر
مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح شنبه به ریاست آیت الله آملی لاریجانی و با حضور اعضاء تشکیل جلسه داد و پیرامون لایحه پالرمو به کمیسیون های سیاسی - دفاعی و حقوق- قضایی مجمع محول شد.

ابهامات زیادی در لایحه پالرمو وجود دارد/ پالرمو با توجه به ایرادات در مجمع تشخیص به رأی‌گیر نرسید

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
ابهامات زیادی در لایحه پالرمو وجود دارد/ پالرمو با توجه به ایرادات در مجمع تشخیص به رأی‌گیر نرسید
محسن مجتهدشبستری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در جلسه امروز مجمع بحث‌هایی درباره کنوانسیون پالرمو مطرح شد ولی از آنجایی که ایرادات بسیاری درباره آن وجود داشت، به رای‌گیری نرسید.

اعتمادآنلاین|آیت‌الله محسن مجتهد شبستری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به مصوبات جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: در جلسه امروز مجمع بحث هایی درخصوص کنوانسیون پالرمو مطرح ولی از آنجایی که ایرادات بسیاری درباره آن توسط اعضا ذکر شد، به رای گیری نرسید.

وی افزود: در این جلسه وزیر امور خارجه، نمایندگان دولت و رئیس مجلس شورای اسلامی حاضر بودند و در حضور آنها تمامی ایرادات مربوط به کنوانسیون پالرمو مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: قرار شد این موضوع در کمیسیون‌های مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد بحث قرار گیرد تا در جلسه هفته آینده، بررسی‌های بیشتری در صحن مجمع صورت گیرد و کنوانسیون مربوطه به رای گذاشته شود.

مجتهد شبستری با اشاره به ایرادات وارد بر پالرمو گفت: ابهامات بسیاری در این لایحه وجود دارد؛ بعنوان مثال درخصوص بحث مصادیق مجرمانه معلوم نیست کدام نهاد مصداق مجرم را تعیین خواهد کرد. در این کنوانسیون جایی برای تعیین مجرم وجود ندارد که این خود یک ابهام است.

وی ادامه داد: به نظر ما داعش، القاعده، جبهه النصره و امثالهم مجرم هستند ولی شاید از نظر این کنوانسیون حزب الله لبنان، حشدالشعبی و سپاه پاسداران هم مجرم شناخته شوند که ما این موضوع را نخواهیم پذیرفت؛ این مساله یکی از بزرگترین ابهامات این کنوانسیون است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: امروز اصل مبارزه با تروریسم و مصادیق مجرمانه را همه قبول دارند ولی ایراد در مصادیق آن است. حال باید دید شروطی که ما می‌گذاریم آنها می‌پذیرند یا خیر. ما شرایطی داریم که باید مورد توجه باشد و تنها با پذیرش آن شرایط حاضر به قبول این کنوانسیون هستیم.

منبع: مهر

خواندن خبر در سایت منبع

حضور ظریف در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام/احتمال تعیین تکلیف پالرمو

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
حضور ظریف در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام/احتمال تعیین تکلیف پالرمو
وزیر امور خارجه به منظور بررسی لوایح مربوط به FATF در جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام حضور یافت.

جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز (شنبه) به ریاست آیت الله آملی لاریجانی و اکثریت اعضاء برگزار شد.

مطابق آئین نامه مجمع تشخیص مصلحت نظام، هرگاه دستور کار جلسه به وزارتخانه یا دستگاهی ارتباط داشته باشد، وزیر یا رئیس مربوطه می‌تواند در جلسه مجمع شرکت کند.

بر همین اساس، با توجه به احتمال بررسی لوایح مربوط به FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان و لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس‌جمهور در جلسه امروز (۲۹ دی) حضور پیدا کردند.

بر اساس اظهار نظر حجت‌الاسلام مصباحی مقدم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام پیش‌بینی می‌شود که این هفته لایحه پالرمو در دستور کار مجمع قرار داشته باشد که حضور ظریف در جلسه این احتمال را تقویت می‌کند.

گفتنی است در جلسات قبل نیز لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور در همین رابطه و بر اساس دستور کار جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه مجمع شرکت کرده بود.

خواندن خبر در سایت منبع

نگاه نگران ظریف در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام +عکس

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
نگاه نگران ظریف در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام +عکس
جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاست آیت‌الله آملی لاریجانی و برای بررسی لایحه پالرمو برگزار شد. محمد جواد ظریف وزیر خارجه نیز در این جلسه شرکت داشت.

نگاه نگران ظریف در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام +عکس - 1

نگاه نگران ظریف در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام +عکس - 4

نگاه نگران ظریف در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام +عکس - 7

نگاه نگران ظریف در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام +عکس - 9

منبع:مهر لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

عکس / خوش و بش احمدی‌نژاد و قالیباف در جلسه امروز مجمع تشخیص

انتخابخبرگزاری انتخاب
عکس / خوش و بش احمدی‌نژاد و قالیباف در جلسه امروز مجمع تشخیص
مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاست آیت‌الله آملی لاریجانی تشکیل جلسه داد. تصویری از گفت‌وگو و خوش و بش محمود احمدی‌نژاد و محمدباقر قالیباف در در ادامه می‌بینید.
عکس / خوش و بش احمدی‌نژاد و قالیباف در جلسه امروز مجمع تشخیص - 1

مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاست آیت‌الله آملی لاریجانی تشکیل جلسه داد. تصویری از گفت‌وگو و خوش و بش محمود احمدی‌نژاد و محمدباقر قالیباف در در ادامه می‌بینید.منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

پوتین؛ آتش نشان یا آتش بیار معرکه؟!

انتخابانتخاب20 ساعت قبل
گزارش ویدیویی «انتخاب»؛ ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه درباره احتمال نابودی برجام گفته است روسیه آتش‌نشان نیست که همه چیز را نجات دهد. این سخنان پوتین، بازتاب گسترده‌ای داشته و تفسیرهای متعددی از آن منتشر شده. ویدیوی زیر را تماشا کنید.

مصوبات امروز نمایندگان مجلس

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
نمایندگان مجلس با کلیات طرح تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه‌دیدگان ناشی از آن موافقت کردندبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ نمایندگان مجلس با کلیات طرح تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه‌دیدگان ناشی از آن موافقت کردند

ویدیو / میزگرد فرید زکریا با برنز و هاس با موضوع ایران و ترامپ / برنز: ترامپ در قبال ایران، دست به قمار خطرناکی زده / ممکن است او اعتبار ابزار «تحریم» را از بین ببرد / هاوس: اروپا ترامپ را همراهی نمی‌کند، زیرا خبری از هیچ بسته دیپلماتیکی نیست / ابزارهای سایبری، دیپلماتیک و نظامی ایران برای واکنش به آمریکا را نباید دست کم گرفت

انتخابانتخاب21 ساعت قبل
فرید زکریا، تحلیلگر مشهور آمریکایی در میزگردی با حضور ریچارد هاس و ویلیام برنز درباره سیاست‌های ترامپ در قبال ایران به گفت و گو نشسته است. برنز در این میزگرد درباره تحریم‌های ترامپ علیه ایران می‌گوید ترامپ قمار از دو جهات بسیار خطرناکی کرده؛ یکی اینکه در دیپلماسی فشار، او صرفا فشار می‌آورد و خبری از دیپلماسی نیست و دیگری اینکه بدون اهداف واقعگرایانه، فشار حداکثری را اعمال کرده. هاس هم معتقد است ترامپ صرفا فشار می‌آورد و خبری از دیپلماسی نیست. فرید زکریا هم یکجانبه بودن تحریم‌ها را نگران کننده می‌داند و آن را به قدرت دلار ربط می‌دهد. برنز هم در پایان درباره این نحوه فشار آمریکا می‌گوید که ممکن است در آینده کارآمدی ابزار تحریم در دیپلماسی آمریکا از بین برود.

فیلم | مسابقات جهانی ریش‌ و سبیل

همشهریهمشهری19 ساعت قبل
صدها مرد از سراسر جهان امسال به شهر آنتورپ در بلژیک آمدند تا در مسابقات جهانی ریش و سبیل ۲۰۱۹ شرکت کنند. این مسابقات در سه رده سبیل، ریش کامل و ریش تکه‌ای برگزار شد. شرکت‌کنندگان انواع و اقسام ریش و سبیل‌ها را به نمایش گذاشتند که در فیلم برخی از آنها را می‌بینید.
الفالف18 ساعت قبل
دولت آقای روحانی نیز تحت‌تأثیر این چالش‌های ساختاری قرار گرفته است. در شرایط کنونی آمریکا با سه استراتژی در حال تقابل با ایران و در رأس آن دولت آقای روحانی است. در نتیجه دولت آقای روحانی با سه چالش داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی مواجه است و در اثر این چالش‌ها بوده که با وضعیت موجود مواجه شده است. به همین دلیل نمی‌توان دولت آقای روحانی را به‌تنهایی مسبب وضعیت موجود به شمار آورد. این نقد عمده‌ای است که به آقای سرافراز وارد می‌کنند که ایشان داشت با همه‌ی اهرم‌ها یک جا می‌جنگید و تقریبا همه‌ی اهرم‌ها علیه او شدند.

آمریکایی‌ها ناو‌ها را برای مذاکره آورده‌اند نه جنگ + فیلم

نامه‌نیورنامه‌نیور6 ساعت قبل
گروه سیاست نامه‌نیوز: بالا گرفتن مناقشه میان ایران و آمریکا اگرچه به جنگ نرسیده اما تناقض گویی‌های دونالد ترامپ را افزایش داده است. او از یک‌سو می‌گوید خواهان جنگ با ایران نیست و از سوی دیگر در یک توئیت می‌نویسد که اگر ایران جنگ می‌خواهد کارش تمام است. ترامپ روز گذشته در توییتر خود نوشت که اگر ایران جنگ می‌خواهد، رسما پایان کارش خواهد بود. ترامپ در عین حال گفت که به جای جنگ فشار اقتصادی را بر ایران افرایش می‌دهد تا نتواند سلاح هسته‌ای داشته باشد. سرلشگر سلامی همچنین یادآور شد که دشمنان ایران قصد جنگ ندارند و از جنگ می‌ترسند».

اخبار بیشتر