بررسی لایحه پالرمو در جلسه امروز مجمع تشخیص
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

بررسی لایحه پالرمو در جلسه امروز مجمع تشخیص

بررسی «پالرمو» به کمیسیون‌های مجمع تشخیص مصلحت نظام محول شد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
بررسی «پالرمو» به کمیسیون‌های مجمع تشخیص مصلحت نظام محول شد
لایحه پالرمو در جلسه امروز مجمع به کمیسیون های سیاسی - دفاعی و حقوق- قضایی محول شد تا نتایج آن در جلسه آتی مجمع مطرح و مورد بررسی قرار گیرد.

مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز (شنبه) به ریاست آیت الله آملی لاریجانی و با حضور اعضاء تشکیل جلسه داد.

بنا بر گزارش روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، در جلسه امروز که برخی از اعضای شورای نگهبان، وزیر امور خارجه، رییس کمیسیون قضایی مجلس و معاون حقوقی رئیس‌جمهور نیز حضور داشتند، بررسی لایحه الحاق جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مبارزه با جرایم سازمان‌یافته فراملی (پالرمو) که از سوی شورای نگهبان بر اساس ایرادات طرح شده از ناحیه هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام به مجلس عودت و مجددا برای تعیین مصلحت به مجمع ارجاع شده بود، در دستور کار قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، در جلسه امروز پس از طرح دیدگاه‌های مختلف پیرامون لایحه مذکور، از سوی اعضای مجمع و همچنین اظهار نظر نمایندگان مجلس شورای اسلامی و دولت، ادامه بررسی‌ها به کمیسیون‌های سیاسی - دفاعی و حقوق- قضایی محول گردید تا نتایج آن در جلسه آتی مجمع مطرح و مورد بررسی قرار گیرد.

خواندن خبر در سایت منبع

اشکالات مجمع تشخیص مصلحت نظام به «لایحه پالرمو»

مهرخبرگزاری مهر
مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح شنبه به ریاست آیت الله آملی لاریجانی و با حضور اعضاء تشکیل جلسه داد و پیرامون لایحه پالرمو به کمیسیون های سیاسی - دفاعی و حقوق- قضایی مجمع محول شد.

ابهامات زیادی در لایحه پالرمو وجود دارد/ پالرمو با توجه به ایرادات در مجمع تشخیص به رأی‌گیر نرسید

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
ابهامات زیادی در لایحه پالرمو وجود دارد/ پالرمو با توجه به ایرادات در مجمع تشخیص به رأی‌گیر نرسید
محسن مجتهدشبستری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در جلسه امروز مجمع بحث‌هایی درباره کنوانسیون پالرمو مطرح شد ولی از آنجایی که ایرادات بسیاری درباره آن وجود داشت، به رای‌گیری نرسید.

اعتمادآنلاین|آیت‌الله محسن مجتهد شبستری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به مصوبات جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: در جلسه امروز مجمع بحث هایی درخصوص کنوانسیون پالرمو مطرح ولی از آنجایی که ایرادات بسیاری درباره آن توسط اعضا ذکر شد، به رای گیری نرسید.

وی افزود: در این جلسه وزیر امور خارجه، نمایندگان دولت و رئیس مجلس شورای اسلامی حاضر بودند و در حضور آنها تمامی ایرادات مربوط به کنوانسیون پالرمو مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: قرار شد این موضوع در کمیسیون‌های مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد بحث قرار گیرد تا در جلسه هفته آینده، بررسی‌های بیشتری در صحن مجمع صورت گیرد و کنوانسیون مربوطه به رای گذاشته شود.

مجتهد شبستری با اشاره به ایرادات وارد بر پالرمو گفت: ابهامات بسیاری در این لایحه وجود دارد؛ بعنوان مثال درخصوص بحث مصادیق مجرمانه معلوم نیست کدام نهاد مصداق مجرم را تعیین خواهد کرد. در این کنوانسیون جایی برای تعیین مجرم وجود ندارد که این خود یک ابهام است.

وی ادامه داد: به نظر ما داعش، القاعده، جبهه النصره و امثالهم مجرم هستند ولی شاید از نظر این کنوانسیون حزب الله لبنان، حشدالشعبی و سپاه پاسداران هم مجرم شناخته شوند که ما این موضوع را نخواهیم پذیرفت؛ این مساله یکی از بزرگترین ابهامات این کنوانسیون است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: امروز اصل مبارزه با تروریسم و مصادیق مجرمانه را همه قبول دارند ولی ایراد در مصادیق آن است. حال باید دید شروطی که ما می‌گذاریم آنها می‌پذیرند یا خیر. ما شرایطی داریم که باید مورد توجه باشد و تنها با پذیرش آن شرایط حاضر به قبول این کنوانسیون هستیم.

منبع: مهر

خواندن خبر در سایت منبع

حضور ظریف در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام/احتمال تعیین تکلیف پالرمو

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
حضور ظریف در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام/احتمال تعیین تکلیف پالرمو
وزیر امور خارجه به منظور بررسی لوایح مربوط به FATF در جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام حضور یافت.

جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز (شنبه) به ریاست آیت الله آملی لاریجانی و اکثریت اعضاء برگزار شد.

مطابق آئین نامه مجمع تشخیص مصلحت نظام، هرگاه دستور کار جلسه به وزارتخانه یا دستگاهی ارتباط داشته باشد، وزیر یا رئیس مربوطه می‌تواند در جلسه مجمع شرکت کند.

بر همین اساس، با توجه به احتمال بررسی لوایح مربوط به FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان و لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس‌جمهور در جلسه امروز (۲۹ دی) حضور پیدا کردند.

بر اساس اظهار نظر حجت‌الاسلام مصباحی مقدم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام پیش‌بینی می‌شود که این هفته لایحه پالرمو در دستور کار مجمع قرار داشته باشد که حضور ظریف در جلسه این احتمال را تقویت می‌کند.

گفتنی است در جلسات قبل نیز لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور در همین رابطه و بر اساس دستور کار جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه مجمع شرکت کرده بود.

خواندن خبر در سایت منبع

نگاه نگران ظریف در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام +عکس

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
نگاه نگران ظریف در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام +عکس
جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاست آیت‌الله آملی لاریجانی و برای بررسی لایحه پالرمو برگزار شد. محمد جواد ظریف وزیر خارجه نیز در این جلسه شرکت داشت.

نگاه نگران ظریف در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام +عکس - 1

نگاه نگران ظریف در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام +عکس - 4

نگاه نگران ظریف در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام +عکس - 7

نگاه نگران ظریف در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام +عکس - 9

منبع:مهر لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

عکس / خوش و بش احمدی‌نژاد و قالیباف در جلسه امروز مجمع تشخیص

انتخابخبرگزاری انتخاب
عکس / خوش و بش احمدی‌نژاد و قالیباف در جلسه امروز مجمع تشخیص
مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاست آیت‌الله آملی لاریجانی تشکیل جلسه داد. تصویری از گفت‌وگو و خوش و بش محمود احمدی‌نژاد و محمدباقر قالیباف در در ادامه می‌بینید.
عکس / خوش و بش احمدی‌نژاد و قالیباف در جلسه امروز مجمع تشخیص - 1

مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاست آیت‌الله آملی لاریجانی تشکیل جلسه داد. تصویری از گفت‌وگو و خوش و بش محمود احمدی‌نژاد و محمدباقر قالیباف در در ادامه می‌بینید.منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

واقعا مردمی باشید

مهرمهر1 روز قبل

اقدام رژیم بحرین در استخدام یک عضو القاعده برای ترور شیعیان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
دولت بحرین می‌گوید ادعای این عضو سابق القاعده جعلی است. خبرنگار الجزیره انگلیسی گزارش داد سرکوب‌های خشونت آمیز دولت بحرین علیه تظاهرات شیعیان در ماه مارس سال ۲۰۱۱ توجه جهان را به خود جلب کرد. دولت بحرین اعلام کرد در این سرکوب‌ها ۳۵ نفر کشته و هزاران تن دیگر دستگیر شدند. یک عضو سابق القاعده می‌گوید دولت بحرین او را برای ترور اعضای شیعه مخالف استخدام کرده بود. "صالح می‌گوید با اعضای القاعده در عربستان سعودی تماس گرفت تا افراد کهنه کار برای انجام این عملیات به بحرین اعزام شوند. «محمد ابولفاسی فعال حقوق بشر در سخنانی گفت:» پادشاه بحرین می‌خواهد بر اساس اختلافات فرقه‌ای، بین شیعیان و سنی‌ها اختلاف ایجاد کند تا مسئولیت اوضاع را بر عهده نگیرد.

آمریکایی‌ها از ترس پهپاد ایرانی توهم می‌زنند

برنابرنا1 روز قبل
وانانیوزوانانیوز1 روز قبل
به گزارش وانانیوز، وزارت خارجه آمریکا در پیامی مدعی شد جمهوری اسلامی ایران باید اقدامات «غیرقانونی!» خود در خلیج فارس را متوقف و فورا خدمه کشتی توقیف شده را آزاد کند. این وزارتخانه در اظهاراتی بی اساس گفت: اقدامات سپاه پاسداران در تهدید امنیت کشتیرانی تنگه هرمز را محکوم می‌کنیم! سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران صبح امروز اعلام کرد یک کشتی بیگانه حامل یک میلیون لیتر سوخت قاچاق را در آب‌های خلیج فارس توقیف کرده است. از سوی دیگر، یک سخنگوی دولت انگلیس نیز گفت نفتکشی که به دلیل قاچاق سوخت در آب‌های خلیج فارس متوقف شده است با پرچم انگلیس تردد نمی‌کرد. او افزود: «اطلاع نداریم که آیا این کشتی برای ما منافعی داشته است یا خیر».

بین سطور کاهش تعهدات هسته‌ای

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR، نماهنگ «بین سطور کاهش تعهدات هسته‌ای» را منتشر کردبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR، نماهنگ «بین سطور کاهش تعهدات هسته‌ای» را منتشر کرد.

اخبار بیشتر