1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

بررسی لایحه پالرمو در جلسه امروز مجمع تشخیص

بررسی «پالرمو» به کمیسیون‌های مجمع تشخیص مصلحت نظام محول شد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
بررسی «پالرمو» به کمیسیون‌های مجمع تشخیص مصلحت نظام محول شد

مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز (شنبه) به ریاست آیت الله آملی لاریجانی و با حضور اعضاء تشکیل جلسه داد.

بنا بر گزارش روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، در جلسه امروز که برخی از اعضای شورای نگهبان، وزیر امور خارجه، رییس کمیسیون قضایی مجلس و معاون حقوقی رئیس‌جمهور نیز حضور داشتند، بررسی لایحه الحاق جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مبارزه با جرایم سازمان‌یافته فراملی (پالرمو) که از سوی شورای نگهبان بر اساس ایرادات طرح شده از ناحیه هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام به مجلس عودت و مجددا برای تعیین مصلحت به مجمع ارجاع شده بود، در دستور کار قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، در جلسه امروز پس از طرح دیدگاه‌های مختلف پیرامون لایحه مذکور، از سوی اعضای مجمع و همچنین اظهار نظر نمایندگان مجلس شورای اسلامی و دولت، ادامه بررسی‌ها به کمیسیون‌های سیاسی - دفاعی و حقوق- قضایی محول گردید تا نتایج آن در جلسه آتی مجمع مطرح و مورد بررسی قرار گیرد.

خواندن خبر در سایت منبع

ابهامات زیادی در لایحه پالرمو وجود دارد/ پالرمو با توجه به ایرادات در مجمع تشخیص به رأی‌گیر نرسید

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
ابهامات زیادی در لایحه پالرمو وجود دارد/ پالرمو با توجه به ایرادات در مجمع تشخیص به رأی‌گیر نرسید

اعتمادآنلاین|آیت‌الله محسن مجتهد شبستری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به مصوبات جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: در جلسه امروز مجمع بحث هایی درخصوص کنوانسیون پالرمو مطرح ولی از آنجایی که ایرادات بسیاری درباره آن توسط اعضا ذکر شد، به رای گیری نرسید.

وی افزود: در این جلسه وزیر امور خارجه، نمایندگان دولت و رئیس مجلس شورای اسلامی حاضر بودند و در حضور آنها تمامی ایرادات مربوط به کنوانسیون پالرمو مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: قرار شد این موضوع در کمیسیون‌های مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد بحث قرار گیرد تا در جلسه هفته آینده، بررسی‌های بیشتری در صحن مجمع صورت گیرد و کنوانسیون مربوطه به رای گذاشته شود.

مجتهد شبستری با اشاره به ایرادات وارد بر پالرمو گفت: ابهامات بسیاری در این لایحه وجود دارد؛ بعنوان مثال درخصوص بحث مصادیق مجرمانه معلوم نیست کدام نهاد مصداق مجرم را تعیین خواهد کرد. در این کنوانسیون جایی برای تعیین مجرم وجود ندارد که این خود یک ابهام است.

وی ادامه داد: به نظر ما داعش، القاعده، جبهه النصره و امثالهم مجرم هستند ولی شاید از نظر این کنوانسیون حزب الله لبنان، حشدالشعبی و سپاه پاسداران هم مجرم شناخته شوند که ما این موضوع را نخواهیم پذیرفت؛ این مساله یکی از بزرگترین ابهامات این کنوانسیون است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: امروز اصل مبارزه با تروریسم و مصادیق مجرمانه را همه قبول دارند ولی ایراد در مصادیق آن است. حال باید دید شروطی که ما می‌گذاریم آنها می‌پذیرند یا خیر. ما شرایطی داریم که باید مورد توجه باشد و تنها با پذیرش آن شرایط حاضر به قبول این کنوانسیون هستیم.

منبع: مهر

خواندن خبر در سایت منبع

حضور ظریف در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام/احتمال تعیین تکلیف پالرمو

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
حضور ظریف در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام/احتمال تعیین تکلیف پالرمو

جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز (شنبه) به ریاست آیت الله آملی لاریجانی و اکثریت اعضاء برگزار شد.

مطابق آئین نامه مجمع تشخیص مصلحت نظام، هرگاه دستور کار جلسه به وزارتخانه یا دستگاهی ارتباط داشته باشد، وزیر یا رئیس مربوطه می‌تواند در جلسه مجمع شرکت کند.

بر همین اساس، با توجه به احتمال بررسی لوایح مربوط به FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان و لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس‌جمهور در جلسه امروز (۲۹ دی) حضور پیدا کردند.

بر اساس اظهار نظر حجت‌الاسلام مصباحی مقدم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام پیش‌بینی می‌شود که این هفته لایحه پالرمو در دستور کار مجمع قرار داشته باشد که حضور ظریف در جلسه این احتمال را تقویت می‌کند.

گفتنی است در جلسات قبل نیز لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور در همین رابطه و بر اساس دستور کار جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه مجمع شرکت کرده بود.

خواندن خبر در سایت منبع

عکس / خوش و بش احمدی‌نژاد و قالیباف در جلسه امروز مجمع تشخیص

انتخابخبرگزاری انتخاب
عکس / خوش و بش احمدی‌نژاد و قالیباف در جلسه امروز مجمع تشخیص
عکس / خوش و بش احمدی‌نژاد و قالیباف در جلسه امروز مجمع تشخیص - 1

مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاست آیت‌الله آملی لاریجانی تشکیل جلسه داد. تصویری از گفت‌وگو و خوش و بش محمود احمدی‌نژاد و محمدباقر قالیباف در در ادامه می‌بینید.منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم هوایی از فاجعه سیل در آق قلا

خبرآنلاینخبرآنلاین8 ساعت قبل

گلستان در سیل، استاندار در خارج کشور!

آخرین خبرآخرین خبر20 ساعت قبل
برای دیدن این کلیپ لطفا امکان استفاده از جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال نمایید، و از مرورگر خود را بروزرسانی نماییدآخرین خبر/ عبدالرضا رحمانی فضلی صبح امروز در گفتگویی تلویزیونی اعلام کرد که استاندار گلستان از یک ماه قبل برای رسیدگی به مسایل خانوادگی در خارج از کشور حضور دارد و به همین دلیل در هنگام بروز سیل در این استان نتوانسته شخصا در محل حضور داشته باشد. صحبت‌های او را بشنوید.

ویدیو/ استاندار گمشده گلستان کجاست؟

انتخابانتخاب18 ساعت قبل

ویدیو/ ورود دیرهنگام استاندار معزول گلستان به جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان

انتخابانتخاب7 ساعت قبل
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
در اغاز، وزیر دفاع روسیه، یک روز بعد، وزیر دفاع عراق و رئیس ستاد مشترک نیروهای ملسح ایران، وارد سوریه شدند، و احتمالا در ادامه، هیئت هایی از دیگر دولتهای عربی برای بررسی امکان دعوت از سوریه برای بازگشت به نشست مجمع عربی که قرار است در تونس برگزار شود، به سوریه می‌روند. در اغاز، وزیر دفاع روسیه، یک روز بعد، وزیر دفاع عراق و رئیس ستاد مشترک نیروهای ملسح ایران، وارد سوریه شدند، و احتمالا در ادامه، هیئت هایی از دیگر دولتهای عربی برای بررسی امکان دعوت از سوریه برای بازگشت به نشست مجمع عربی که قرار است در تونس برگزار شود، به سوریه می‌روند. دو قدرت بزرگ که تجهیزات نظامی در اختیار دارند، مانع تکمیل سیطره اسد بر سوریه می‌شوند. طرفی که باید از عقب نشینی احتمالی روسیه از سوریه نگران باشد، اسرائیل است؛ چرا که روسیه را ضمانت مهمی برای جلوگیری از تمرکز ایران بر مرزهای سوریه با اسرائیل بویژه در تپه‌های جولان می‌داند. از سوی دیگر، اسرائیلیها امیدوارند از خروج نیروهای روسیه از سوریه، بعنوان عاملی برای فشار بر ایران استفاده شود، تا این کشور نیز در مورد خارج کردن نیروهای خود از سوریه اقدام کند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مهناز افشار، بازیگر سینما، عکسی از خود سوار بر دوچرخه را در اینستاگرام به اشتراک گذاشت. او در توضیح این عکس نوشت: «عید تهران با هوای عالی» چندی پیش، مهناز افشار برای بازی در فیلم «نوشین» به کارگردانی تاکه فومی تسوتسویی و تهیه‌کنندگی جواد نوروزبیگی به ژاپن سفر کرده بود.

اخبار بیشتر