آخرین اخبار و وضعیت پرونده حمله دو سگ به یک خانواده در لواسان
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

آخرین اخبار و وضعیت پرونده حمله دو سگ به یک خانواده در لواسان

وضعیت دختری که سگ‌ها در پارک لواسان به او حمله کردند: تحت درمان روانپزشک است/ با قرص می‌خوابد/ کابوس می‌بیند و هر نیم ساعت از خواب می‌پرد

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
وضعیت دختری که سگ‌ها در پارک لواسان به او حمله کردند: تحت درمان روانپزشک است/ با قرص می‌خوابد/ کابوس می‌بیند و هر نیم ساعت از خواب می‌پرد
وضعیت دختری که سگ‌ها در پارک لواسان به او حمله کردند: تحت درمان روانپزشک است/ با قرص می‌خوابد/ کابوس می‌بیند و هر نیم ساعت از خواب می‌پرد - 0

کابوس سگ‌های لواسان در تهران هنوز دست از سر «بهار» ۱۰ ساله برنمی‌دارد. هنوز هم صدای پارس سگ‌ها را می‌شنود. همیشه باید کسی از خانواده پشت سرش بنشیند تا مطمئن شود سگی دنبالش نیست! این داستان بهار دختری است که در پارکی در لواسان مورد حمله سگ‌ها قرار می‌گیرد.

به گزارش ایران، یکی از آشنایان خانواده بهار «یک ماه از حمله دو سگ به بهار می‌گذرد اما مدام به پدرش می‌گوید که سگ‌ها همچنان دنبالش می‌کنند.» او می‌گوید: «خانواده من و خانواده بهار دورهمی آخر هفته دارند و معمولا در پارکی با هم قرار می‌گذاشتند. آن روز تصمیم گرفتند دورهمی‌شان را از تهران به پارکی در لواسان ببرند.»

آنها نمی‌دانند دو سگ خطرناک از ‌نژاد پیتبول و ژرمن بی‌افسار و قلاده به کمین‌شان نشسته است! در حال دوچرخه سواری هستند که سگ پیتبول دست‌هایش را روی سینه دوست پدر بهار می‌گذرد! ترس تمام وجود «بهار» را می‌گیرد، جیغ می‌زند و به سمت مادرش می‌دود. سگ مرد را رها می‌کند و به دنبال شکار کوچک می‌دود.

سگ دوم هم تحریک می‌شود، یکی از آنها دست بهار را به دندان می‌کشد و دیگری از پشت به او حمله می‌کند. دوست خانوادگی بهار توضیح می‌دهد: «زخم‌های بهار به لحاظ جسمی رو به بهبودی است اما به لحاظ روحی و روانی بسیار آشفته است. البته نیاز به جراحی زیبایی دارد.»

بهار تحت درمان روانپزشک است، با کمک قرص می‌خوابد ولی هر نیم ساعت یک بار با جیغ از خواب می‌پرد. سگ‌ها کابوس هر لحظه‌اش شده‌اند و در خواب و رؤیا هم رهایش نمی‌کنند!

دچار شب ادراری شده است! سگ‌ها به بهار که حمله می‌کنند مردم جمع می‌شوند تا بهار را از دست سگ‌ها نجات دهند! دوست خانوادگی بهار می‌گوید: «در میان تعجب همگان صاحب سگ معترض می‌شود که چرا سگ‌ها را آزار می‌دهند.»

قلاده سگ‌هایش را می‌کشد و بهار کوچک هم در میان دندان‌های سگ‌ها به دنبالشان کشیده می‌شود. او در ادامه می‌گوید: «معاینات پزشکی نشان می‌دهد که همین مسأله باعث جراحت بیشتر بهار شده است. البته این اتفاق نشان از نابلدی صاحب سگ هم دارد.»

واکنش سگ‌ها چنان هولناک است که او می‌گوید: «حتی افسر پلیس هم وحشت کرد و به طرف سگ کلت کشید.» به صاحب سگ هم گفت: «طوری سگ را ببند که سمت من نیاید!»

بهار را به بیمارستان «مهرآیین» لواسان می‌برند! بخشی از «گونه» بهار هم به دلیل کشیدگی روی زمین زخم می‌شود. صورتش چهار بخیه و دستش ۵۵ بخیه می‌خورد.

مسئولان بیمارستان از هلال احمر درخواست واکسن هاری می‌کنند. از هلال احمر می‌آیند و به بهار واکسن‌های لازم را می‌زنند. بهار از شدت جراحات بیهوش می‌شود! مادرش هم به دلیل فشار عصبی از هوش می‌رود و در همان بیمارستان بستری می‌شود!

دوست خانوادگی آنها می‌افزاید: «خانواده صاحب سگ خیلی اصرار کردند که بهار را به بیمارستان خاتم‌الانبیا ببرند. آخر سر هم متوجه نشدیم چرا چنین اصراری دارند.»

پزشک موافق انتقال نیست! او می‌گوید: «پزشک به دلیل استرس بسیار زیادی که به بچه وارد شده بود احتمال «سنکوپ» می‌داد. همچنین با توجه به این‌که دوبار بی‌هوش شده بود به لحاظ فشار خون و شرایط عصبی تکان دادن بچه را به صلاح نمی‌دانست.»

در نهایت پزشک اعلام می‌کند تنها با رضایتنامه و پذیرفتن مسئولیت کامل حاضر به ترخیص بهار از بیمارستان است. بهار در مهرآیین می‌ماند.

گوشت و پوست دستش قلوه کن شده و به استخوان رسیده است! تا به امروز چهار بار زخم بهار را باز کرده و شسته‌اند و پزشک هر بار مجبور شده تا او را بیهوش کند، چون توان تحمل درد را در کودک نمی‌بیند!

به گفته این آشنا، خانواده صاحب سگ روز حادثه به خانواده بهار اعلام می‌کند که همه هزینه درمان و جراحی زیبایی دختربچه را پرداخت می‌کند اما حالا زیر حرف‌هایشان زده‌اند!

«ز» پدر صاحب سگ به رغم اصرار‌های بسیار زیاد حاضر به گفت‌و‌گوی رسانه‌ای نیست. او نمی‌گوید که چرا اصرار داشت تا بهار را به بیمارستان دیگری ببرد؟ چرا به رغم قول مساعد برای پرداخت هزینه‌ها، هیچ هزینه‌ای از درمان بهار را تقبل نمی‌کند؟

او در پاسخ به این سؤال که به شما اتهام وارد می‌کنند که به دلیل متمول بودن حاضر به پذیرش مسئولیت اتفاق افتاده نیستید، هم می‌گوید: «بله من، پدر و پدربزرگم اهل لواسان بودیم. مملکت قانون دارد و قرار نیست به شما جواب بدهم.»

او سؤالات خبرنگار را به تندی پاسخ می‌دهد و در نهایت هم می‌گوید که این تماس‌ها را مزاحمت می‌داند. او در ادامه می‌گوید: من مجرم هستم باید تاوان جریمه‌ام را بدهم. به کسی هم غیر از مرجع قضایی ارتباطی ندارد. چه حکم زندان چه حکم اعدام صادر کنند من تابع قانون هستم.

به گفته یکی از آشنایان خانوادگی بهار، پدر صاحب سگ از رسانه‌ای شدن مسأله ناراحت است و می‌گوید: «هزینه را نمی‌دهم، بروید از قانون بگیرید.»

این آشنا می‌گوید: «دادگاه هم فقط دیه «بهار» را در نظر گرفته اما این سؤال را جواب نمی‌دهد که چرا باید دو سگ خطرناک وارد پارکی شوند که روی تابلوی آن نوشته ورود حیوان ممنوع ولی هیچ جرمی برای صاحب آن نوشته نشود و در نهایت به دیه ختم شود؟!»

به گفته او این دیه هم شامل هزینه‌های ترمیمی و زیبایی بهار هم نمی‌شود. او می‌پرسد: «چه کسی باید هزینه‌های سنگین روانپزشکی بهار را بدهد؟ اگر به جای دست بهار، سگ، گردن بهار را می‌گرفت، دیه به چه دردی می‌خورد؟»

مسأله دیگری هم خانواده بهار را اذیت می‌کند. معاون شهردار لواسان در گفت‌و‌گو با خبرگزاری میزان اعلام می‌کند که این اتفاق در پارک نیفتاده بلکه در خیابانی همجوار پارک به وقوع پیوسته است. خانواده بهار حرف‌های معاون را تکذیب می‌کنند.

گفت‌و‌گوی صاحب سگ هم با یکی از رسانه‌ها ثابت می‌کند که اتفاق در پارک بوقوع پیوسته است! آنطور که «ز» می‌گوید: «او مدت‌هاست که سگ‌هایش را بدون قلاده در پارک می‌چرخاند.»

تحویل فوری سگ‌ها به صاحبشان هم این سؤال را در ذهن بسیاری به‌وجود آورده که آیا نباید این سگ‌ها بعد ازحادثه در قرنطینه نگهداری شوند؟

«مسعود مردانی» فوق تخصص بیماری‌های عفونی «این سگ‌ها باید تا ۱۰ روز در قرنطینه بمانند و اگر مشخص شود که «هاری» دارند تمام افرادی که با آن در ارتباط بوده‌اند، باید واکسینه شوند!»

«حسین هوشمند» وکیل پایه یک دادگستری هم در گفت‌و‌گو با ما معتقد است که دادگاه باید با صاحب سگ شدید برخورد کند! او می‌گوید: «هرکسی که حیوانی نگهداری می‌کند، مسئول تمام خسارت مالی و جانی ناشی از حمله آن حیوان است. اگر کسی در داخل شهر حیوان خطرناکی را نگهداری می‌کند، باید با او برخوردی شود که درس عبرت دیگران شود و دوباره اتفاق نیفتد.»

او اعتقاد دارد که وکیل پرونده باید استدلال کند و دادگاه را به این نتیجه برساند که رفتار صاحب سگ متعارف نبوده! او می‌پرسد: «مگر در پارک گله نگهداری می‌کنند که سگی در آن رفت و آمد می‌کند که می‌تواند گرگ شکار کند؟ مگر خیابان مرتع است که سگ چوپان را به دنبال گرگ وسط خیابان رها کرده‌اند؟» هوشمند می‌گوید: «این پرونده می‌تواند برای صاحب سگ، حبس در پی داشته باشد.»

دوست خانوادگی بهار: زخم‌های بهار به لحاظ جسمی رو به بهبودی است اما به لحاظ روحی و روانی بسیار آشفته است و نیاز به جراحی زیبایی دارد

بخشی از «گونه» بهار هم به دلیل کشیدگی روی زمین زخم می‌شود.

سلامت نیوز: کابوس سگ‌های لواسان برای دختر بچه تمام شدنی نیست/قانون باید با صاحب سگ برخورد شدید کند

خواندن خبر در سایت منبع

جریمه سنگین رهاکردن سگ در محوطه شهری ایرلند+عکس

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
جریمه سنگین رهاکردن سگ در محوطه شهری ایرلند+عکس
در ایرلند رهاکردن سگ ور محوطه شهری جریمه ۱۵۰ یورو دارد. این خبر درحالی منتشر شد که چندی پیش رهاکردن سگ‌های وحشی در پارکی در لواسان یک دختربچه را بشدت مجروح کرد.

بررسی موضوع حمله دو سگ به دختر ۱۰ ساله از زبان یک حقوقدان

ایسناخبرگزاری ایسنا
بررسی موضوع حمله دو سگ به دختر ۱۰ ساله از زبان یک حقوقدان
یک حقوقدان به بررسی مسئولیت مدنی و کیفری حمله دو سگ به یک دختر ۱۰ ساله در لواسانات پرداخت.

بهمن کشاورز در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به حمله دو سگ به یک دختر ۱۰ ساله در لواسانات گفت: مساله نگهداری حیوانات از مدت‌ها پیش موضوع بحث بوده و مواردی نیز باعث پیچیده‌تر شدن موضوع شده است.

وی افزود: شنیده می‌شود افرادی که به نوعی به ثروت‌های بادآورده رسیده‌اند و تعدادشان هم کم نیست، در جوار احداث قصر و ویلا و تهیه اتومبیل‌های گران قیمت به نگهداری حیوانات گوناگون – حتی شیر و ببر و تمساح و امثال اینها – به عنوان مظهری از اشرافیت و پولداری توجه دارند و از یک سو به لحاظ عدم اطلاع و عدم تخصص باعث رنج و عذاب حیوانات می‌شوند و از دیگر سو برای همشهریان وهموطنان ایجاد خطر می‌کنند. مسلم است که نگهداری حیوان مستلزم علاقه به حیوانات، داشتن آگاهی‌ها و اطلاعات و نیز برخورداری از امکانات کافی است.

این وکیل دادگستری تصریح کرد: خبر اخیر در خصوص حمله سگ به کودکی در اطراف تهران باعث نگرانی و تاسف از دوجهت است؛ یکی صدماتی است که به این کودک وارد شده و امید است بهبود یابد و آثاری هم بر بدن او بر جای نماند و دیگر از این حیث که ممکن است وقوع این حادثه – که در هر نقطه‌ای از دنیا حادث شود و ناچار در کشور ما هم بی سابقه نیست – موجب تقویت موضع حیوان آزاران و کسانی شود که در پی آزار بلکه امحای حیوانات اهلی از هر قبیل هستند.

وی یادآور شد: شرعا سگ نگهبان و سگ شکاری و سگ گله دارای مالیت است و از بین بردن آن‌ها موجب ضمان و پرداخت خسارت می‌باشد و این معنا را اداره حقوقی قوه قضاییه در نظریه ۳۹۰۲ / ۷ مورخ ۶/ ۱۰/ ۱۳۸۲ تایید کرده است.

کشاورز ادامه داد: ماده ۵۲۲ قانون مجازات اسلامی مقرر کرده «متصرف هر حیوانی که از احتمال حمله آن آگاه است باید آن را حفظ نماید و اگر در اثر تقصیر او حیوان مزبور به دیگری صدمه وارد سازد ضامن است ولی اگر از احتمال حمله حیوان آگاه نبوده و عدم آگاهی ناشی از تقصیر او نباشد ضامن نیست. تبصره یک این ماده آورده که نگهداری حیوانی که شخص توانایی حفظ آن را ندارد، تقصیر محسوب می‌شود. تبصره دو نیز عنوان کرده نگهداری هر وسیله یا شی خطرناکی که دیگران را در مسیر آسیب قرار دهد و شخص قادر به حفظ و جلوگیری از آسیب رسانی آن نباشد، مشمول حکم تبصره یک این ماده است»؛ بنابراین هر چند ممکن است فرد یا افرادی مثلا برای حفظ مسکن یا مزرعه یا کارخانه خود به سگ نیاز داشته باشند و نوعا سگ‌های نگهبانی از این قبیل قوی و تهاجمی هستند اما زمانی که صاحبان چنین حیواناتی آنها را مثلا برای گردش به خارج از منزل یا مزرعه یا کارخانه می‌آورند حتما باید برای آنها پوزه‌بند ایمنی و قلاده محکم تهیه کنند به نحوی که حیوان ولو با تحریک افراد ثالث قادر به لطمه زدن به آنها نباشد.

وی ادامه داد: همچنین صاحب سگ که او را بیرون آورده باید در حدی از توانایی باشد که حیوان نتواند خود را از دست او رها و از قید قلاده آزاد و به افراد حمله کند. در صورت عدم رعایت این موارد صاحب حیوان ضامن است.

کشاورز تصریح کرد: اداره حقوقی قوه قضاییه در گذشته مسئولیت صاحب حیوان را به مسئولیت مدنی و ضمان منحصر می‌داند. (نظریه ۵۱۷ / ۷ مورخ ۱۷/ ۷/ ۱۳۸۲) اما به نظر می‌رسد شاید بتوان گفت اگر به علت بی احتیاطی و بی مبالاتی صاحب حیوان در نگهداری و پیش بینی خطرات او به کسی آسیب وارد شود، احتمالا این فرد از باب بی‌احتیاطی و بی مبالاتی مسئولیت کیفری نیز خواهد داشت.

این حقوقدان در پایان گفت: به هر حال گمان می‌رود مساله نگهداری حیوانات به ویژه سگ دارای جنبه‌های مختلف است که اگر توام با رعایت موارد ایمنی و بهداشتی (از قبیل واکسیناسیون و دقت در نحوه تغذیه این حیوانات) باشد، اصولا نه تنها بلامانع بلکه مثبت است و شنیده شده حضور حیوانات خانگی در منازل باعث تلطیف عواطف و احساسات کودکان می‌شود و این در دنیایی که خشونت از جلوه‌های بارز پدیده‌های آن است می‌تواند مثبت ارزیابی شود ولی صاحبان این حیوانات باید به طور جدی مسئولیت نگهداری آنها و دفع ضرر از مردم را بر عهده داشته باشند.

انتهای پیام

خبرنگار: زهرا میرزایی/ دبیر: فرهاد صمدی‌پور

خواندن خبر در سایت منبع

آخرین وضعیت پرونده حمله سگ به یک خانواده در لواسان/ متهم آقازاده نیست

ایلناخبرگزاری ایلنا
آخرین وضعیت پرونده حمله سگ به یک خانواده در لواسان/ متهم آقازاده نیست
رییس دادگستری لواسانات درباره آخرین وضعیت پرونده حمله سگ به یک خانواده در لواسان توضیحاتی ارائه کرد.

آخرین وضعیت پرونده حمله سگ به یک خانواده در لواسان/ متهم آقازاده نیست - 1

به گزارش ایلنا به نقل از قوه قضاییه، روز جمعه ۲۳ آذرماه، یک خانواده برای گذراندن تعطیلات آخر هفته به پارکی در شهر لواسان واقع در شمال تهران رفته بودند که مورد حمله دو سگ بدون قلاده و کنترل قرار می‌گیرند که در این حادثه دختر ١٠ ساله خانواده از ناحیه دست و پا دچار جراحت سنگین شده که در این زمینه بلافاصله با ورود دستگاه قضایی، پرونده تشکیل می‌شود.

شریعتی رییس دادگستری لواسانات ضمن ابراز تاثر از وقوع چنین اتفاقی، درباره آخرین وضعیت این پرونده اظهار کرد: پدر این دختر به دادگاه مراجعه کرد و بنده نیز پدر متهم را خواستم و عنوان کردم این اتفاق به‌دلیل سهل‌انگاری پسر شما رخ داده که قول داد تمام هزینه‌های انجام شده و حتی هزینه جراحی پلاستیک را پرداخت کند هرچند تالمات روحی واره قابل جبران نیست.

رییس دادگستری لواسانات با بیان اینکه پرونده به شعبه ارجاع شده و در حال رسیدگی است، ادامه داد: پرونده طول درمان دارد و به‌دلیل اینکه هنوز نظر قطعی پزشکی قانونی در رابطه با تعیین میزان دیه ارسال نشده، رأی صادر نشده است.

شریعتی با اشاره به تودیع قرار وثیقه صد میلیون تومانی برای متهم، گفت: به‌طور تقریبی دو برابر میزان دیه وثیقه تعیین شده و متهم با قرار آزاد شده است.

وی تصریح کرد: متاسفانه در قانون برای فردی که حیوان او به شخصی حمله کند حتی با فرض اینکه خدای ناکرده منتهی به فوت شود مجازاتی غیر از دیه تعیین نشده که این نقص قانون هست و ضرورت دارد قانونگذار به این موضوع ورود کرده و مجازات‌ها دیگری نیز تعیین کند و از ورود سگ به اماکن عمومی ممانعت شود که این ممانعت از ورود سگ به اماکن عمومی از قبیل پارک‌ها با دستور قضایی دادستان‌ها در راستای پیشگیری از جرم امکان پذیر هست.

رییس دادگستری لواسانات با اشاره به دستور کتبی و شفاهی به کلانتری پس از وقوع این اتفاق، تصریح کرد: در این دستور که در راستای پیشگیری از وقوع جرم صورت گرفته تاکید شده که اجازه ندهند شخصی همراه سگ در اماکن عمومی حاضر شود و اگر کسی علی‌رغم تذکر کلانتری به این کار ادامه دهد و به دستور قضایی توجه نکند دستور بازداشت وی صادر شده است.

وی خاطرنشان کرد: مطابق قانون شاکی می‌تواند ضرر و زیان مادی و معنوی ناشی از جرم را مطالبه نماید و در این پرونده نیز تمام ضرر و زیان مادی و هزینه‌های بیمارستان و ضرر و زیان معنوی از جمله تالمات روحی وارده به پدر و مادر و دختر خردسال مصدوم قابل مطالبه هست و با درخواست شاکی به این موضوع نیز رسیدگی می‌شود.

شریعتی با رد آقازاده بودن متهم، تصریح کرد: اصلا چنین موضوعی صحت ندارد و متهم فردی عادی است که متاسفانه با بی‌احتیاطی و سهل‌انگاری باعث وقوع چنین حادثه ناگواری شده است.

رییس دادگستری لواسانات با اشاره به اینکه سهل‌انگاری متهم محرز است، خاطرنشان کرد: بنده به عنوان دادستان و مدعی‌العموم این موضوع را تا انتها و در محدوه قانون پیگیری خواهم کرد و از حق و حقوق تضییع شده خانواده شاکی حمایت می‌کنم.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | حمله کارشناس شبکه سه به ترانه علیدوستی و دیگر عوامل شهرزاد

خبرآنلاینخبرآنلاین15 ساعت قبل

توسعه مراکز بازپروری معتادان در دستور کار سپاه

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سردار سرتیپ پاسدار علی فدوی در حاشیه بازدید از مرکز بازپروی و ترک اعتیاد، صیانت و اشتغال پادگان شهید زیادیان تهران با اشاره به تدابیر رو به گسترش سپاه برای مبارزه با اعتیاد در کشور گفت: اقدام‌های خوبی شده و برنامه سپاه توسعه این مراکز در سراسر کشور است. وی با تاکید بر اینکه نگاه سپاه به این قشر آسیب دیده همواره از سر عطوفت و مهربانی است، افزود: فعالیت‌های این مرکز مرحله‌ای و چرخشی و اولین مرحله آن ترک اعتیاد است که در اینجا در حال انجام است و مراحل بعدی اشتغال است تا افراد در وضع خوبی وارد فضای اشتغال شوند. وی گفت: همه افراد این مرکز در اوج عزت هستند که به دلائلی گرفتار اعتیاد شدند و اشتغال از عوامل مهم ساماندهی این شرایط است که پیگیری خواهیم کرد.
صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سردار «حسین اشتری» در آستانه چهل و یکمین سالگرد شهادت شهید «سیدعلی اندرزگو» عصر امروز به دیدار خانواده این شهید انقلاب اسلامی ایران رفت. فرمانده نیروی انتظامی درباره خصوصیات اخلاقی شهید اندرزگو گفت: شهید سیدعلی اندرزگو از دیگر شهدا جلوتر و به دلیل مطالعه بسیار دارای فهم سیاسی قوی بود. درک بموقع وظیفه، روحیه جهادی و کار اطلاعاتی و مخفیانه و ولایت پذیری و گوش به فرمان ولایت بودن از دیگر خصوصیات بارز این شهید بزرگوار است. فرمانده ناجا با بیان اینکه ما همواره خود را مدیون خون شهدا می‌دانیم و هرچه داریم به برکت خون این عزیزان است، تاکید کرد: همواره محتاج دعای خیر همه خانواده شهدا خصوصا همسران و مادران این بزرگواران بوده و هستیم. قطعا در کنار پیچیدگی‌های کار ما جز لطف خدا و عنایت امام زمان (عج) و دعای شما خانواده شهدا نمی‌تواند موفقیت را برای ما به ارمغان آورد.
ایرناایرنا1 روز قبل
به گزارش ایرنا سردار علی قاسمی روز پنجشنبه در آیین گرامیداشت سوم خرداد سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر در حسینیه جماران بیرجند افزود: وقتی خرمشهر پیروز شد نام ایران عزیز درخشید. وی گفت: حضرت امام خمینی (ره) شروطی را فرمودند که متجاوز باید در سازمان ملل متحد مشخص و خسارات ایران جبران شود، بعد ما حاضر به مذاکره هستیم. سردار قاسمی افزود: خرمشهر نه تنها برای ایران بلکه برای جهان اهمیت ویژه‌ای دارد و روزی که پیروزی خرمشهر حاصل شد نام ایران در سراسر جهان مطرح شد، امروز هم نام ایران در صدر اخبار و رسانه‌ها و سایت‌ها است. **رونمایی از مستند «خرمشهرها در پیش است» همچنین در این آیین با حضور استاندار خراسان جنوبی و فرمانده سپاه انصارالرضا (ع)، مستند خرمشهرها در پیش است، رونمایی شد. این مستند روایت شهادت «بی بی معصومه محمودی سرتنگی» تنها شهیده خراسان جنوبی و اولین شهید زن خرمشهر است که در آستانه سوم خرداد در بیرجند رونمایی شد.
صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
حجت الاسلام والمسلمین شهیدی ادامه داد: تمامی فرایند‌های دریافت وام بر روی سامانه بنیاد شهید و امور ایثارگران و به‌صورت الکترونیک انجام می‌شود و باید با تکمیل وب‌سرویس مشترک وزارت مسکن و شهرسازی و بانک‌های عامل با بنیاد شهید و امور ایثارگران نسبت به تسهیل بیشتر این فرایند برای دریافت تسهیلات مسکن ایثارگران اقدام شود. نماینده، ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین تعداد واگذاری زمین و مسکن به ایثارگران در سال ۱۳۹۷ را ۶ هزار و ۵۴ مورد عنوان کرد. معاون رییس جمهور در خصوص مناسب‌سازی مسکن ایثارگران نیز گفت: با توجه به افزایش سن والدین معظم شهدا و جانبازان گران‌قدر، مناسب‌سازی مسکن این عزیزان در دستور کار بنیاد قرار دارد که در این راستا در سال ۱۳۹۷ حدود ۵۰۰ مورد مناسب‌سازی مسکن صورت گرفته است. وی در ادامه با تبریک ولادت امام حسن مجتبی (ع) و روز اکرام گفت: امام حسن (ع) از ابتدای زندگی به امام ایثار و بخشش و الگوی کرامت مشهور شدند. امروز نیز با توجه به شرایط اقتصادی اجتماعی توجه به سیره این امام و ترویج فرهنگ اکرام و ایثار اجتماعی برای ایجاد همبستگی و فقرزدایی ضروری است.

اخبار بیشتر