1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

جزئیات بسته‌های حمایتی دولت

جزئیات پرداخت بسته حمایتی دولت به کشاورزان و روستائیان

تسنیمخبرگزاری تسنیم
جزئیات پرداخت بسته حمایتی دولت به کشاورزان و روستائیان

- اخبار رسانه ها -

به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، مهدی ابارشی در گفت و گو با میزان درباره آخرین جزئیات از پرداخت بسته حمایتی به کشاورزان، روستائیان و عشایر گفت: مبلغ ۲۰۰ هزار تومان روز پنج شنبه ۲۷ دی ماه به حساب مستمری بگیران بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر واریز شد.

وی در ادامه درباره اینکه این پول به حساب یارانه افراد واریز شده یا خیر گفت: بسته حمایتی دولت به حسابی که افراد به ما معرفی کرده و مستمری بازنشستگی آن‌ها به آن واریز می‌شود به عنوان کمک معیشت واریز شد.

وی درباره شیوه استفاده از این بسته گفت: این پول به صورت نقدی به حساب افراد واریز شده و محدودیتی در استفاده از آن وجود ندارد و مشمولان مشروط به خرید کالا نشده‌اند.

ابارشی با بیان اینکه به حساب ۱۰۰ هزار نفر این بسته حمایتی دولت واریز شد افزود: در نظر داریم در مرحله بعدی برای تمام بیمه شدگان روستایی و عشایر که یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر هستند این بسته واریز شود که رایزنی با سازمان برنامه و بودجه هم جهت انجام مرحله دوم انجام شده و امیدواریم شرایط برای پرداخت مرحله بعدی تا پایان سال فراهم شود.

مدیرکل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر استان تهران گفت: این ۱۰۰ هزار نفر مستمری بگیران روستایی و عشایر بودند. صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستتائیان و عشایر سازمانی هم تراز تامین اجتماعی است که خدمات بازنشستگی، از کارافتادگی و مستمری فوت برای روستائیان و عشایر و کسانی که تحت پوشش تامین اجتماعی نیستند ارائه می‌کند.

مدیرکل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر استان تهران بیان کرد: در حال حاضر یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر تحت پوشش این بیمه قرار گرفته‌اند که حدود ۱۰۰ هزار نفراز این تعداد در قالب بازنشستگی و از کارافتادگی از سازمان حقوق دریافت می‌کنند.

ابارشی درباره اقدامات افرادی که شامل این طرح می‌شوند و مبلغ بسته حمایتی به حسابشان واریز نشده گفت: این افراد باید به دفاتر کارگزاری بیمه در شهرستان‌ها و مناطق روستایی و یا به مدیریت استانی محل سکونت خود مراجعه و اعلام کنند که به حساب آن‌ها واریز نشده است. این بسته برای بیش از ۹۵ درصد مشمولان واریز شده و فقط برای ۵ درصد به مشکل خورده است که ظرف ۴ روز آینده مشکلات برطرف می‌شود و وجه به حسابشان واریز می‌شود. شناسمنانمه و شماره حساب این افراد نزد ما وجود دارد. کار سختی نیست.

مدیرکل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر استان تهران گفت: ۲۰۰ هزار نفر از مددجویان کمیته و بهزیستی به طور مشترک تحت پوشش بیمه کشاورزان و عشایر هستند و این افراد از کمیته امداد و بهزیستی سد معیشیتی دریافت کرده‌اند. به این صورت که ۲۰۰ هزار نفر از طریق کار مشترک تامین اجتماعی و کمیته امداد و بهزیستی بسته گرفته‌اند و ۱۰۰ هزر نفر توسط ما از این بسته برخوردار شده‌اند.

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه رسانه ها

خواندن خبر در سایت منبع

بسته حمایتی تامین اجتماعی از امروز واریز می‌شود

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
بسته حمایتی تامین اجتماعی از امروز واریز می‌شود
بسته حمایتی تامین اجتماعی از امروز واریز می‌شود - 0

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، هیئت وزیران در ۲۷ آبان ماه به پیشنهاد مشترک سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دستورالعمل بسته پرداخت کمک جبرانی و حمایت غذایی از گروه‌های کم‌درآمد جامعه را تصویب کرد.

بر این اساس وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف است برای حمایت غذایی از گروه‌های کم‌درآمد با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور اقدام کند.

طبق اعلام دولت بسته حمایتی با مبلغ میانگین ۲۰۰ هزار تومان به تمام افرادی که حقوق کمتر از ۳ میلیون تومان دارند تعلق می‌گیرد که در این میان خانوار‌های تحت پوشش و پشت‌نوبتی کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور از طریق واریز مبلغ به حساب‌های بانکی متصل به یارانه‌های نقدی از این سبد حمایتی بهره‌مند شدند؛ همچنین خانوار‌های تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران از طریق حساب متصل به مستمری سرپرست خانوار مشمول سبد حمایت غذایی می‌کنند.

بر اساس ابلاغیه فوق، این طرح بین چهار گروه از خانوار‌های کشور اجرا می‌شود:

۱ خانوار‌های تحت پوشش و کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور

۲ گروه دوم تمام بازنشستگان کشور۳ خانوار‌های با درآمد ماهانه کمتر از ۳۰ میلیون ریال در گروه‌های کارگران ساختمانی، قالیبافان و شاغلان صنایع دستی، مشاغل آزاد و خویش‌فرمایان، رانندگان بین‌شهری و درون‌شهری، زنبورداران، کارگران باربر، شاغلان کسب و کار‌های خانگی، کارگران کارگاه‌های متفرقه، عشایر و روستاییان، بازنشستگان، دریافت کنندگان بیمه بیکاری و دیگر گروه‌های مشمول که توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شناسایی می‌شوند.

۴ دیگرخانوار‌های کم‌درآمد با درآمد ماهانه کمتر از ۳۰ میلیون ریال که درخواست آن‌ها پس از بررسی توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی پذیرفته می‌شود، در این زمینه، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف شده است که با استفاده از اطلاعات در اختیار از طریق کمیته امداد و سازمان بهزیستی، به‌درخواست کتبی این اشخاص و پس از اجازه آن‌ها به دسترسی وزارتخانه مذکور به حساب‌های بانکی رسیدگی کند. طبق این ابلاغیه، اعتبار واریزی موضوع این تصویب‌نامه برای همه اشخاص و خانوار صرفا برای خرید کالای سبد حمایتی مصوب کارگروه متشکل از وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی، صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی قابل استفاده است. همچنین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نهاد‌های حمایتی موظفند اعتبار تخصیصی را بر اساس بعد خانوار تنظیم و پرداخت کنند.

بعد از کش و قوس‌های فراوان اولین بسته حمایتی بیمه شدگان تامین اجتماعی با تامین بودجه ۱۰۰ درصدی از امروز شنبه (۲۹ دیماه) با هماهنگی وزارت کار به حساب مشمولین واریز می‌شود و بیمه شدگان می‌توانند با استفاده از این مبلغ از فروشگاه‌های زنجیره‌ای کالا‌های مورد نیاز خود را خریداری کنند.

به علاوه تعداد بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی با احتساب خانواده‌های خود به ۴۲ میلیون نفر می‌رسد که از خدمات بیمه‌ای و درمانی این سازمان استفاده می‌کنند.

براساس مصوبه دولت مقرر شد به بازنشستگان و بیمه‌شدگان این سازمان که کمتر از ۳ میلیون تومان درآمد دارند بسته حمایتی به ارزش ۲۰۰ هزار تومان پرداخت شود و تاپایان سال این افراد ۶۰۰ هزار تومان بسته حمایتی دریافت می‌کنند.

از ۳ میلیون و ۱۶۵ هزار نفر مستمری‌بگیر، بارنشسته، بازمانده و ازکار افتاده تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی ۲ میلیون ۶۰۰ هزار نفر مشمول بسته‌های حمایتی می‌شوند که ماه گذشته بسته‌های حمایتی را دریافت کردند.

همچنین از سوی دیگر بیمه‌شدگان سازمان تأمین اجتماعی ۱۳ میلیون و ۸۵۰ هزار نفر هستند که حدود ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از آن‌ها کمتر از ۳ میلیون تومان درآمد دارند.

گفتنی است هر خانواده یک بسته حمایتی ارائه داده می‌شود اگر در خانواده ۳ نفر مشغول به کار باشند و هر کدام کمتر از ۳ میلیون تومان درآمد داشته باشند به یک نفر از آن‌ها این بسته داده می‌شود و این بسته حمایتی تنها به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

بسته‌های حمایت معیشتی بیش از سیزده میلیون کارگر از امروز به حساب‌های آنها واریز می‌شود

ایلناخبرگزاری ایلنا
بسته‌های حمایت معیشتی بیش از سیزده میلیون کارگر از امروز به حساب‌های آنها واریز می‌شود

بسته‌های حمایت معیشتی بیش از سیزده میلیون کارگر از امروز به حساب‌های آنها واریز می‌شود - 1

به گزارش ایلنا، بسته‌های حمایت معیشتی بیش از سیزده میلیون کارگر از امروز به حساب‌های آنها واریز می‌شود. مبلغ این بسته‌ها ۲۰۰ هزار تومان است.

در روزهای گذشته، بسته‌های حمایتی بازنشستگان دولت، تامین اجتماعی و گروه‌های دیگر به حساب‌های آنها واریز شده است.

با این حال مدتی طول کشید تا بسته‌های کارگران به حساب‌های آنها واریز شود؛ چرا که سازمان تامین اجتماعی در حال شناسایی افرادی بود که مشمول پرداخت این بسته می‌شدند.

ابتدا اعلام شد که حدود ۶ میلیون کارگر مشول دریافت این بسته می‌شوند اما چند روز بعد تعداد آنها را ۱۳ میلیون نفر اعلام کردند.

۱۳ میلیون رقم کارگرانی است که تحت پوشش بیمه سازمان تامین اجتماعی هستند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ویدیو - عبور هولناک سیل از رودخانه خشک شیراز

همشهریهمشهری14 ساعت قبل

ماجرای حیوان عجیبی که در شوش دیده شد +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز19 ساعت قبل
به گزارش مشرق، فیلمی از یک حیوان عجیب و شبیه به گونه کفتار در فضای مجازی منتشر شد و شایعه شد که این حیوان در مزارع نیشکر هفت‌تپه دیده شده است. فیروز حاج کلی رئیس اداره حفاظت از محیط‌زیست شوش صبح امروز اظهار کرد: تصاویر منتشر شده در فضای مجازی مربوط به گونه‌ای گرگ یال‌دار است که مربوط به کشور آرژانتین است و این گونه از گرگ در کشور ایران وجود ندارد. مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴حاج کلی گفت: محیط اطراف این تصویر مزارع نیشکر است ولی مربوط به شهرستان شوش نیست.

لحظه باز شدن سه دریچه‌ی اضطراری تخلیه آب سد دز پس از حدود ۵۰ سال برای تخلیه فوری آب سد+فیلم

خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
دریچه‌های اضطراری سد دز در اوایل دهه ۴۰ باز شده بودند قطر دریچه‌ها ۱۴ متر و هر یک از آنها قادر به تخلیه ۳۰۰۰ متر مکعب آب در ثانیه هستند.

تهران؛ آماده باران | خسارتی گزارش نشد

همشهریهمشهری8 ساعت قبل

سعدیه شیراز غرق در آب+ فیلم

خبر فوریخبر فوری12 ساعت قبل

اخبار بیشتر