1. خبری
  2. ورزشی
پوشش خبری

پیروزی درخشان تیم ملی ایران در برابر عمان

طارمی و آزمون موقعیت زیاد خراب می‌کنند اما تاثیرگذارند

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
طارمی و آزمون موقعیت زیاد خراب می‌کنند اما تاثیرگذارند
طارمی و آزمون موقعیت زیاد خراب می‌کنند اما تاثیرگذارند - 0

محمود کلهر در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، در خصوص پیروزی تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل عمان در جام ملت‌های آسیا، اظهار داشت: به نظر من شیوه بازی کردن مقابل عمان و چیدمان بازیکنان بهترین آرایش ممکن را داشت. باید مقابل چین هم هجومی بازی کنیم چون این تیم قوی‌تر از عمان است و می‌تواند برای ما مشکل‌ساز شود.

وی در مورد عملکرد طارمی و آزمون گفت: این ۲ بازیکن زوج خوبی هستند. مخصوصا با آمدن میلاد محمدی به ترکیب سمت جپ ما عالی شده است و ۲ مهاجم ما موقعیت‌هایی را خراب می‌کنند اما توانایی بالایی دارند و تاثیر آنها در بازی‌ها حس می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش رسانه‌های عربی به پیروزی ایران برابر عمان

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
واکنش رسانه‌های عربی به پیروزی ایران برابر عمان

‌ملی فوتبال ایران در دیدار مرحله یک هشتم نهایی خود به مصاف عمان رفت و توانست با دو گل به پیروزی برسد. پیروزی ایران برابر عمان در رسانه‌های عربی بازتاب زیادی در رسانه‌های عرب زبان داشت.

سایت عربی کوره، ایران را شایسته پیروزی در این دیدار دانست. این سایت نوشت که ایران به رویاپردازی عمان پایان داد: «ایران با پیروزی که برابر عمان به دست آورد به مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ راه پیدا کرد. ایران شایسته پیروزی در این دیدار بود تا جایی که در هر دو نیمه تیم برتر میدان بود. عمان نخستین و مهم‌ترین فرصت خود را در دقیقه سه از دست داد جایی که کانو پنالتی نتوانست گل کند. دو تیم در نیمه نخست با هیجان زیادی بازی کردند و فرصتی برای محک زدن وجود نداشت و ایران توانست با دو گل پیش افتد. در نیمه دوم ایران بیشتر بازی را کنترل کرد و فرصت داشت که گل‌های بیشتری هم به ثمر برساند اما در نهایت بازی با همین نتیجه به پایان رسید».

عمان دیلی: پنالتی از دست رفته و سوتی‌های خط دفاعی، ایران را پیروز کرد.

این روزنامه عمانی از دو دلیل اصلی پیروزی ایران سخن به میان آورد و نوشت: "پنالتی که کانو در همان دقایق نخست گل نکرد و اشتباه‌های بد خط دفاعی باعث شد تا ایران پیروز این دیدار حساس شود. عمان بازی را هجومی آغاز کرد و در همان دقایق ابتدایی یک پنالتی به دست آورد که سنگربان ایران واکنشی شگفت انگیز از خود نشان داد و اجازه نداد تا تیمش عقب بیفتد. این پنالتی روحیه‌ای دو چندانی به تیم ایران داد و باعث شد تا آنها با انگیزه بالا کنترل بازی را در میانه میدان به دست بگیرند.

در ادامه تحلیل این روزنامه عمانی آمده است: "ایرانی‌ها با سرعت و مهارت فردی بالای خود کنترل بازی را به دست گرفتند. جهانبخش و امیری با سرعت بالای خود ارسال‌های زیادی کردند تا آزمون را در موقعیت گلزنی قرار دهند. اشتباه بد المسلمی باعث شد تا گل نخست به ایران هدیه داده شود. ایران با وجود گلزنی به فشار خود به ویژه از کنارها ادامه داد تا این که خط دفاعی باز هم به اشتباه افتاد و یک پنالتی داد تا بازی دو بر صفر شود. عمان می‌توانست یکی از گل‌ها را جبران کند اما بازهم واکنش خوب بیرانوند مانع از آن شد تا شوت دقیق الغسانی به گل تبدیل شود. در نیمه دوم عمان تلاش زیادی کرد تا جبران کند اما بازیکنان ایران به موقع حاضر بودند و در نهایت بازی با برتری آنها به پایان رسید.

سانا: ایران به رویای عمان پایان داد

خبرگزاری سوریه هم از بازی خوب ایران در این دیدار سخن به میان آورد و نوشت: "ایران با شایستگی توانست جواز صعود به دور بعد را به دست آورد و عمان را با دو گل از پیش رو بردارد. ایران در هر دو نیمه تیم برتر میدان بود و در نهایت هم به حق خود که پیروزی و صعود به دور بعد بود دست پیدا کرد.

الرای: عمان تاوان داد

روزنامه الرای قطر هم نوشت: «ایران به ماجراجویی عمان پایان داد و توانست با پیروزی دو بر صفر حریف چین در مرحله یک چهارم نهایی شود. عمان تاوان پنالتی را که در دقایق نخست خراب کرد، داد. اشتباهات خط دفاعی عمان باعث شد تا ایران در این دیدار به پیروزی برسد و همچنان دروازه خود را بسته نگه دارد».

عین الوطن: کار عمان به دست ایران تمام شد

این سایت عربستانی هم نوشت: «در یکی از دیدارهای مرحله یک هشتم نهایی دو تیم ایران و عمان به مصاف هم رفتند. این دیدار که با استقبال خوب هواداران دو تیم همراه شد در نهایت با پیروزی دو بر صفر ایران به پایان رسید. عمان از کند بودن خط دفاعی ایران خیلی زود استفاده کرد و یک پنالتی به دست آورد اما بیرانوند آن را مهار کرد. عمان در ۱۵ دقیقه نخست فراتر از انتظار ظاهر شد و همه فضاها را بر روی بازیکنان ایران بست. ارسال سانترها از جناحین که ظاهرا نقطه قوت ایران است باعث شد تا این تیم فرصت‌های را به دست آورد اما خط دفاعی عمان این بار نشان داد که امیدوار کننده شده است.»

این سایت در ادامه نوشته است: «ایران نیم ساعت توانست دروازه عمان را تهدید کند اما آنچه که پیش‌بینی می‌شد رخ داد و اشتباهات خط دفاعی عمان باز هم کار دست این تیم داد و گل نخست ایران روی اشتباه بد المسلمی به ثمر رسید. در دقایق پایانی هم داور یک پنالتی عجیب برای ایران گرفت که دژآگه آن را تبدیل به گل کرد».

خواندن خبر در سایت منبع

تمجید اینستاگرامی AFC از ستاره ایران مقابل عمان

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
تمجید اینستاگرامی AFC از ستاره ایران مقابل عمان

پست اینستاگرامی کی‌روش پس از پیروزی مقابل تیم ملی فوتبال عمان

الفخبرگزاری الف
پست اینستاگرامی کی‌روش پس از پیروزی مقابل تیم ملی فوتبال عمان

تیم ملی فوتبال کشورمان توانست در مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا با نتیجه ۲ بر صفر عمان را شکست دهد و حریف چین در مرحله یک چهارم نهایی شود.

اشکان دژاگه و علیرضا جهانبخش گل‌های ایران در این دیدار را به ثمر رساندند.

پس از پیروزی ۲ بر صفر تیم ملی کشورمان و کیفیت بالای بازیکنان ایران در این بازی، کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در اینستاگرام خود نوشت: " تبریک به پسرانمان! پیروزی خوبی مقابل حریف قدرتمند و بسیار خوبمان به دست آوردیم. ما توقع همچین بازی سختی با عمان را داشتیم، اما با تمرینات تیمی، نگرش، خود سازی و اشتیاق فراوان فاتح شدیم.

بازیکنانمان در خدمت تیم هستند و همین باعث می‌شود که تا این حد امیدوار به اتفاقات پیش رو باشیم. تیم ملی فقط برای نمایش یک بازی خوب تلاش می‌کند، اما نشان دادن توانایی و قدرتمان در جهان نیز پیام بزرگی است.

ما می‌دانیم که در بازی‌های پیش رو کار آسانی نداریم، اما تلاش می‌کنیم مثل امروز برای مردم ایران تلاش کنیم.

از حمایت‌های شما سپاسگزارم. "

پست اینستاگرامی کی‌روش پس از پیروزی مقابل تیم ملی فوتبال عمان - 8

خواندن خبر در سایت منبع

گزارش تصویری؛ ایران ۲-۰ عمان

طرفداریخبرگزاری طرفداری
گزارش تصویری؛ ایران ۲-۰ عمان

طرفداری- در چارچوب رقابت‌های جام ملت های آسیا و در مرحله یک هشتم نهایی دو تیم ایران و عمان به مصاف هم رفتند که این بازی با برتری ۲ بر ۰ ایران به پایان رسید.

خواندن خبر در سایت منبع

«حرکت قهرمانانه بیرانوند در بازی با عمان»

الفخبرگزاری الف
«حرکت قهرمانانه بیرانوند در بازی با عمان»

به گزارش تسنیم، سایت «فاکس اسپورتس آسیا» بعد از پیروزی تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل عمان در مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ نوشت: ایران با پیروزی ۲ بر صفر یکشنبه شب مقابل عمان به مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ رسید تا یک گام دیگر به پایان دادن به حسرت ۴۳ ساله‌اش در کسب عنوان قهرمانی قاره نزدیک‌تر شود. با این پیروزی ایران روز پنجشنبه در ورزشگاه محمد بن زاید با چین دیدار خواهد کرد.

در ادامه این مطلب آمده است: نتیجه این بازی می‌توانست متفاوت باشد، اگر عمان از بهترین فرصت خود - ضربه پنالتی - برای شروعی رویایی استفاده می‌کرد. احمد مبارک، کاپیتان عمان مسئولیت زدن ضربه پنالتی را برعهده گرفت، اما علیرضا بیرانوند که در جام جهانی ۲۰۱۸ با مهار ضربه پنالتی کریستیانو رونالدو، تیتر رسانه‌ها شده بود، بار دیگر حرکت قهرمانانه خود را با تشخیص درست مسیر توپ تکرار کرد و مهار توپ بی‌نقصی در سمت راست دروازه‌اش انجام داد.

خواندن خبر در سایت منبع

خلاصه دیدار ایران_عمان

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین

کد ویدیو دانلود

خلاصه دیدار ایران_عمان - 3

خواندن خبر در سایت منبع

علیرضا جهانبخش، بهترین بازیکن ایران - عمان

ورزش۳خبرگزاری ورزش۳
علیرضا جهانبخش، بهترین بازیکن ایران - عمان

به گزارش «ورزش سه»، ستاره ایرانی تیم برایتون که پس از رهایی از بند مصدومیت در مقابل عراق به میدان رفت و نتوانست در فرآیند هجومی تیم خیلی خوب کار کند، این بار در مقابل عمان درخشان ظاهر شد و موفق شد گل اول ایران را بزند.

پس از گل هم جهانبخش با تکنیک بالایش بارها از مدافعان حریف عبور کرد و آن‌ها را آزار داد و سرانجام در دقیقه ۶۹ تعویض شد.

علی رغم تعویض باتوجه به نمایش فوق العاده این بازیکن لژیونر، او به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد تا به نوعی بازگشت خود را به فوتبال آسیا و رقبایش اعلام کند.

خواندن خبر در سایت منبع

فغانی: تیم ملی مقابل عمان عالی بود

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
فغانی: تیم ملی مقابل عمان عالی بود

ورزش سه: علیرضا فغانی داور فوتبال کشورمان امروز در ورزشگاه محمد بن زاید حضور داشت و بازی تیم ملی را از نزدیک تماشا کرد. او در این خصوص به خبرنگاران گفت: بازی که خوشبختانه عالی بود، یک برد قاطع در مقابل عمان و با خیال راحت صعود کردیم به یک چهارم و انشالله چین را هم به راحتی پشت سر می‌گذارند و امیدوارم همینطور پله پله بالا بروند و من هم تبریک می‌گویم به بچه‌های تیم ملی.

داور بین المللی فوتبال ایران در پاسخ به سوالی راجع به کلین شیت‌های بیرانوند هم گفت: حالا گل نخوردن زیاد مهم نیست، مهم بردن و رسیدن به قهرمانی است، حالا اگر گل هم نخوردند که عالی می‌شود.

فغانی در پایان راجع به عملکرد تیم ملی هم تنها به یک عبارت اکتفا کرد: عالی بوده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ساعت قبل
در فدراسیون فوتبال به‌جز مهدی تاج، پنج عضو دیگر بازنشسته در هیات‌رئیسه حضور دارند و به‌جز رئیس فدراسیون، بحثی بر سر بازنشسته بودن سایر افراد وجود ندارد. اعتمادآنلاین| حدود چهارماه پیش اعضای بازنشسته هیات‌رئیسه فدراسیون فوتبال در نامه‌ای به وزیر ورزش، خواستار تعیین‌تکلیف در این خصوص شدند و نکته مهم و قابل‌توجه اینکه این اعضا شنبه‌شب در جلسه جدید هیات‌رئیسه فدراسیون فوتبال ضمن اعلام دوباره استعفای دسته‌جمعی خود در نامه‌ای مجدد به سلطانی‌فر مقرر کردند وزارت ورزش در این خصوص نظر نهایی خود را اعلام کند. نامه دسته‌جمعی درخصوص استعفای اعضای بازنشسته هیات‌رئیسه این‌بار نیز با هدف تعیین‌تکلیف به وزارت ورزش ارسال خواهد شد و این وزارت باید برای مجمع ۱۹ اسفند سال‌جاری در این خصوص هرچه سریع‌تر تصمیم‌گیری کند. نکته دیگر اینکه وزارت ورزش درصورت قبول استعفای اعضای بازنشسته فدراسیون فوتبال، باید تبعات ایجاد شده در این خصوص را نیز به گردن گرفته و چه‌بسا در این صورت بحث تعلیق دوباره فوتبال ایران داغ شود. در فدراسیون فوتبال به‌جز مهدی تاج، پنج عضو دیگر بازنشسته در هیات‌رئیسه حضور دارند و به‌جز رئیس فدراسیون، بحثی بر سر بازنشسته بودن سایر افراد وجود ندارد.
ایلناایلنا2 ساعت قبل
استقلال این روزها زمین تمرین ندارد و همین به بزرگ‌ترین مشکل شاگردان شفر تبدیل شده است. به گزارش ایلنا، استقلال این روزها زمین تمرین ندارد و همین به بزرگ‌ترین مشکل شاگردان شفر تبدیل شده است. اما برای اینکه در این مدت بدون زمین نمانند با نفتی‌ها وارد مذاکره شدند تا بتوانند زمین نفت تهرانسر را اجاره کنند. طبق شنیده‌ها اجاره زمین خالی نفت روزی یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است و اگر بخواهند کنار آن از رختکن یا استخر و سالن بدنسازی هم اضافه کنند، باید به مبلغ فوق اضافه کنند. بر همین اساس استقلالی‌ها برای ۱۵ روز تمرین در تهرانسر باید مبلغی بین ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان به حساب نفتی‌ها بریزند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 ساعت قبل
ما یک بعد از ظهر دل‌انگیز فوتبالی داشتیم و البته اتفاقی هم که در بازی افتاد، کورس بالای جدول را داغ‌تر کرد. با این وجود مساله عذاب‌آور، القائات شگفت‌انگیز گروه مدیریتی و رسانه‌ای تراکتورسازی در مورد جنبه‌های تاریخی و بی‌نظیر حضور هواداران در ورزشگاه بوده است. آقای گزارشگر از ثبت رکورد ۱۲۰ هزار تماشاگر در بازی تراکتورسازی و فجر سپاسی در لیگ نهم سخن گفت و حدس زد که آن رکورد در بازی با استقلال شکسته شده است. به قول رسول خطیبی کاش یک روز در تبریز ورزشگاه ۲۰۰ هزار نفری بسازند و هر هفته هم پر از جمعیت شود. مخصوصا اصحاب رسانه و مدیران و دست‌اندرکاران حوزه‌های مختلف باید تلاش کنند عامه مردم را به سمت اعتدال، میانه‌روی و حقیقت‌مداری سوق بدهند؛ چیزی که حداقل در باشگاه تراکتورسازی به شکلی کاملا معکوس به اجرا در می‌آید.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ساعت قبل
اعتمادآنلاین|‌ زیدان سرمربی موفق و سابق رئال مادرید، در قبال در اختیار داشتن مبلغ ۲۰۰ میلیون پوند برای خرید بازیکنان جدید و ارایه قراردادی جدید به ادن هازارد توسط آبی‌های لندن، مربیگری چلسی را قبول خواهد کرد. زیدان پس از کناره‌گیری از رئال مادرید، هنوز پیشنهاد جدیدی را نپذیرفته است. پس از نتایج ضعیف مورینیو در منچستر یونایتد، شایعات زیادی درباره حضور زیدان در اولدترافورد شنیده می‌شد. منبع: خبرآنلاین
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ساعت قبل
اعتمادآنلاین|‌ داود رفعتی، رئیس دپارتمان داوری درباره تغییر داور دیدار پرسپولیس و پدیده در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی فوتبال ایران و سپردن این قضاوت به اشکان خورشیدی، اظهار کرد: آقای فغانی شب گذشته (یکشنبه‌) به ما اعلام کردند که دچار بیماری آنفلوانزا شده‌اند و توانایی قضاوت در دیدار امروز برابر پدیده را ندارند و ما هم علی‌رغم میل باطنی مبجور به تغییر داور شدیم و آقای اشکان خورشیدی را برای این موضوع انتخاب کردیم. رئیس دپارتمان فوتبال در ادامه همچنین درباره اعتراض پدیده و همچنین خاطره بد آنها از اشکان خورشیدی که در دیدار برابر استقلال خوزستان، یحیی گل‌محمدی را از نیمکت اخراج کرده بود، تصریح کرد: پدیده حق اعتراض ندارد چون آنها مسئول انتخاب داور برای بازی‌شان نیستند. وظیفه این تیم بازی کردن در زمین فوتبال است و انتخاب داور بر عهده کمیته داوران است. منبع: ایسنا

اخبار بیشتر