پیروزی درخشان تیم ملی ایران در برابر عمان
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

پیروزی درخشان تیم ملی ایران در برابر عمان

طارمی و آزمون موقعیت زیاد خراب می‌کنند اما تاثیرگذارند

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
طارمی و آزمون موقعیت زیاد خراب می‌کنند اما تاثیرگذارند
خبرگزاری میزان- محمود کلهر، پیشکسوت فوتبال کشورمان گفت:‌ به نظر من شیوه بازی کردن مقابل عمان و چیدمان بازیکنان بهترین آرایش ممکن را داشت.
طارمی و آزمون موقعیت زیاد خراب می‌کنند اما تاثیرگذارند - 0

محمود کلهر در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، در خصوص پیروزی تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل عمان در جام ملت‌های آسیا، اظهار داشت: به نظر من شیوه بازی کردن مقابل عمان و چیدمان بازیکنان بهترین آرایش ممکن را داشت. باید مقابل چین هم هجومی بازی کنیم چون این تیم قوی‌تر از عمان است و می‌تواند برای ما مشکل‌ساز شود.

وی در مورد عملکرد طارمی و آزمون گفت: این ۲ بازیکن زوج خوبی هستند. مخصوصا با آمدن میلاد محمدی به ترکیب سمت جپ ما عالی شده است و ۲ مهاجم ما موقعیت‌هایی را خراب می‌کنند اما توانایی بالایی دارند و تاثیر آنها در بازی‌ها حس می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش رسانه‌های عربی به پیروزی ایران برابر عمان

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
واکنش رسانه‌های عربی به پیروزی ایران برابر عمان
رسانه‌های عربی به پیروزی ایران برابر عمان واکنش نشان دادند. آنها اشتباه‌های مدافعان عمان را دلیل اصلی این شکست دانستند. البته اعتراف کردند که ایران هم تیم برتر میدان بود.

‌ملی فوتبال ایران در دیدار مرحله یک هشتم نهایی خود به مصاف عمان رفت و توانست با دو گل به پیروزی برسد. پیروزی ایران برابر عمان در رسانه‌های عربی بازتاب زیادی در رسانه‌های عرب زبان داشت.

سایت عربی کوره، ایران را شایسته پیروزی در این دیدار دانست. این سایت نوشت که ایران به رویاپردازی عمان پایان داد: «ایران با پیروزی که برابر عمان به دست آورد به مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ راه پیدا کرد. ایران شایسته پیروزی در این دیدار بود تا جایی که در هر دو نیمه تیم برتر میدان بود. عمان نخستین و مهم‌ترین فرصت خود را در دقیقه سه از دست داد جایی که کانو پنالتی نتوانست گل کند. دو تیم در نیمه نخست با هیجان زیادی بازی کردند و فرصتی برای محک زدن وجود نداشت و ایران توانست با دو گل پیش افتد. در نیمه دوم ایران بیشتر بازی را کنترل کرد و فرصت داشت که گل‌های بیشتری هم به ثمر برساند اما در نهایت بازی با همین نتیجه به پایان رسید».

عمان دیلی: پنالتی از دست رفته و سوتی‌های خط دفاعی، ایران را پیروز کرد.

این روزنامه عمانی از دو دلیل اصلی پیروزی ایران سخن به میان آورد و نوشت: "پنالتی که کانو در همان دقایق نخست گل نکرد و اشتباه‌های بد خط دفاعی باعث شد تا ایران پیروز این دیدار حساس شود. عمان بازی را هجومی آغاز کرد و در همان دقایق ابتدایی یک پنالتی به دست آورد که سنگربان ایران واکنشی شگفت انگیز از خود نشان داد و اجازه نداد تا تیمش عقب بیفتد. این پنالتی روحیه‌ای دو چندانی به تیم ایران داد و باعث شد تا آنها با انگیزه بالا کنترل بازی را در میانه میدان به دست بگیرند.

در ادامه تحلیل این روزنامه عمانی آمده است: "ایرانی‌ها با سرعت و مهارت فردی بالای خود کنترل بازی را به دست گرفتند. جهانبخش و امیری با سرعت بالای خود ارسال‌های زیادی کردند تا آزمون را در موقعیت گلزنی قرار دهند. اشتباه بد المسلمی باعث شد تا گل نخست به ایران هدیه داده شود. ایران با وجود گلزنی به فشار خود به ویژه از کنارها ادامه داد تا این که خط دفاعی باز هم به اشتباه افتاد و یک پنالتی داد تا بازی دو بر صفر شود. عمان می‌توانست یکی از گل‌ها را جبران کند اما بازهم واکنش خوب بیرانوند مانع از آن شد تا شوت دقیق الغسانی به گل تبدیل شود. در نیمه دوم عمان تلاش زیادی کرد تا جبران کند اما بازیکنان ایران به موقع حاضر بودند و در نهایت بازی با برتری آنها به پایان رسید.

سانا: ایران به رویای عمان پایان داد

خبرگزاری سوریه هم از بازی خوب ایران در این دیدار سخن به میان آورد و نوشت: "ایران با شایستگی توانست جواز صعود به دور بعد را به دست آورد و عمان را با دو گل از پیش رو بردارد. ایران در هر دو نیمه تیم برتر میدان بود و در نهایت هم به حق خود که پیروزی و صعود به دور بعد بود دست پیدا کرد.

الرای: عمان تاوان داد

روزنامه الرای قطر هم نوشت: «ایران به ماجراجویی عمان پایان داد و توانست با پیروزی دو بر صفر حریف چین در مرحله یک چهارم نهایی شود. عمان تاوان پنالتی را که در دقایق نخست خراب کرد، داد. اشتباهات خط دفاعی عمان باعث شد تا ایران در این دیدار به پیروزی برسد و همچنان دروازه خود را بسته نگه دارد».

عین الوطن: کار عمان به دست ایران تمام شد

این سایت عربستانی هم نوشت: «در یکی از دیدارهای مرحله یک هشتم نهایی دو تیم ایران و عمان به مصاف هم رفتند. این دیدار که با استقبال خوب هواداران دو تیم همراه شد در نهایت با پیروزی دو بر صفر ایران به پایان رسید. عمان از کند بودن خط دفاعی ایران خیلی زود استفاده کرد و یک پنالتی به دست آورد اما بیرانوند آن را مهار کرد. عمان در ۱۵ دقیقه نخست فراتر از انتظار ظاهر شد و همه فضاها را بر روی بازیکنان ایران بست. ارسال سانترها از جناحین که ظاهرا نقطه قوت ایران است باعث شد تا این تیم فرصت‌های را به دست آورد اما خط دفاعی عمان این بار نشان داد که امیدوار کننده شده است.»

این سایت در ادامه نوشته است: «ایران نیم ساعت توانست دروازه عمان را تهدید کند اما آنچه که پیش‌بینی می‌شد رخ داد و اشتباهات خط دفاعی عمان باز هم کار دست این تیم داد و گل نخست ایران روی اشتباه بد المسلمی به ثمر رسید. در دقایق پایانی هم داور یک پنالتی عجیب برای ایران گرفت که دژآگه آن را تبدیل به گل کرد».

خواندن خبر در سایت منبع

پست اینستاگرامی کی‌روش پس از پیروزی مقابل تیم ملی فوتبال عمان

الفخبرگزاری الف
پست اینستاگرامی کی‌روش پس از پیروزی مقابل تیم ملی فوتبال عمان
کارلوس کی‌روش در جدیدترین پست اینستاگرامی خود به تمجید از عملکرد بازیکنان تیم ملی کشورمان مقابل عمان پرداخت.

تیم ملی فوتبال کشورمان توانست در مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا با نتیجه ۲ بر صفر عمان را شکست دهد و حریف چین در مرحله یک چهارم نهایی شود.

اشکان دژاگه و علیرضا جهانبخش گل‌های ایران در این دیدار را به ثمر رساندند.

پس از پیروزی ۲ بر صفر تیم ملی کشورمان و کیفیت بالای بازیکنان ایران در این بازی، کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در اینستاگرام خود نوشت: " تبریک به پسرانمان! پیروزی خوبی مقابل حریف قدرتمند و بسیار خوبمان به دست آوردیم. ما توقع همچین بازی سختی با عمان را داشتیم، اما با تمرینات تیمی، نگرش، خود سازی و اشتیاق فراوان فاتح شدیم.

بازیکنانمان در خدمت تیم هستند و همین باعث می‌شود که تا این حد امیدوار به اتفاقات پیش رو باشیم. تیم ملی فقط برای نمایش یک بازی خوب تلاش می‌کند، اما نشان دادن توانایی و قدرتمان در جهان نیز پیام بزرگی است.

ما می‌دانیم که در بازی‌های پیش رو کار آسانی نداریم، اما تلاش می‌کنیم مثل امروز برای مردم ایران تلاش کنیم.

از حمایت‌های شما سپاسگزارم. "

پست اینستاگرامی کی‌روش پس از پیروزی مقابل تیم ملی فوتبال عمان - 8

خواندن خبر در سایت منبع

گزارش تصویری؛ ایران ۲-۰ عمان

طرفداریخبرگزاری طرفداری
گزارش تصویری؛ ایران ۲-۰ عمان
ایران همچنان مقتدر.

طرفداری- در چارچوب رقابت‌های جام ملت های آسیا و در مرحله یک هشتم نهایی دو تیم ایران و عمان به مصاف هم رفتند که این بازی با برتری ۲ بر ۰ ایران به پایان رسید.

خواندن خبر در سایت منبع

«حرکت قهرمانانه بیرانوند در بازی با عمان»

الفخبرگزاری الف
«حرکت قهرمانانه بیرانوند در بازی با عمان»
سایت فاکس اسپورتس آسیا به تحلیل بازی ایران مقابل عمان در مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت‌ها پرداخت.

به گزارش تسنیم، سایت «فاکس اسپورتس آسیا» بعد از پیروزی تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل عمان در مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ نوشت: ایران با پیروزی ۲ بر صفر یکشنبه شب مقابل عمان به مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ رسید تا یک گام دیگر به پایان دادن به حسرت ۴۳ ساله‌اش در کسب عنوان قهرمانی قاره نزدیک‌تر شود. با این پیروزی ایران روز پنجشنبه در ورزشگاه محمد بن زاید با چین دیدار خواهد کرد.

در ادامه این مطلب آمده است: نتیجه این بازی می‌توانست متفاوت باشد، اگر عمان از بهترین فرصت خود - ضربه پنالتی - برای شروعی رویایی استفاده می‌کرد. احمد مبارک، کاپیتان عمان مسئولیت زدن ضربه پنالتی را برعهده گرفت، اما علیرضا بیرانوند که در جام جهانی ۲۰۱۸ با مهار ضربه پنالتی کریستیانو رونالدو، تیتر رسانه‌ها شده بود، بار دیگر حرکت قهرمانانه خود را با تشخیص درست مسیر توپ تکرار کرد و مهار توپ بی‌نقصی در سمت راست دروازه‌اش انجام داد.

خواندن خبر در سایت منبع

خلاصه دیدار ایران_عمان

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
خبرگزاری میزان- خلاصه دیدار دو تیم ملی ایران و عمان در چارچوب مرحله یک هشتم نهایی رقابت‌های جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ را مشاهده می‌کنید که با نتیجه مساوی دو بر صفر به نفع ایران به پایان رسید.

کد ویدیو دانلود

خلاصه دیدار ایران_عمان - 3

خواندن خبر در سایت منبع

علیرضا جهانبخش، بهترین بازیکن ایران - عمان

ورزش۳خبرگزاری ورزش۳
علیرضا جهانبخش، بهترین بازیکن ایران - عمان
علیرضا جهانبخش از سوی ای اف سی به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد.

به گزارش «ورزش سه»، ستاره ایرانی تیم برایتون که پس از رهایی از بند مصدومیت در مقابل عراق به میدان رفت و نتوانست در فرآیند هجومی تیم خیلی خوب کار کند، این بار در مقابل عمان درخشان ظاهر شد و موفق شد گل اول ایران را بزند.

پس از گل هم جهانبخش با تکنیک بالایش بارها از مدافعان حریف عبور کرد و آن‌ها را آزار داد و سرانجام در دقیقه ۶۹ تعویض شد.

علی رغم تعویض باتوجه به نمایش فوق العاده این بازیکن لژیونر، او به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد تا به نوعی بازگشت خود را به فوتبال آسیا و رقبایش اعلام کند.

خواندن خبر در سایت منبع

فغانی: تیم ملی مقابل عمان عالی بود

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
فغانی: تیم ملی مقابل عمان عالی بود
فغانی می گوید گل نخوردن خیلی هم مهم نیست و مهم این است که همه تیم ها را ببریم و قهرمان شویم.

ورزش سه: علیرضا فغانی داور فوتبال کشورمان امروز در ورزشگاه محمد بن زاید حضور داشت و بازی تیم ملی را از نزدیک تماشا کرد. او در این خصوص به خبرنگاران گفت: بازی که خوشبختانه عالی بود، یک برد قاطع در مقابل عمان و با خیال راحت صعود کردیم به یک چهارم و انشالله چین را هم به راحتی پشت سر می‌گذارند و امیدوارم همینطور پله پله بالا بروند و من هم تبریک می‌گویم به بچه‌های تیم ملی.

داور بین المللی فوتبال ایران در پاسخ به سوالی راجع به کلین شیت‌های بیرانوند هم گفت: حالا گل نخوردن زیاد مهم نیست، مهم بردن و رسیدن به قهرمانی است، حالا اگر گل هم نخوردند که عالی می‌شود.

فغانی در پایان راجع به عملکرد تیم ملی هم تنها به یک عبارت اکتفا کرد: عالی بوده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها