دستور ساماندهی بازار خودرو در اولین روز از ماه بهمن
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

دستور ساماندهی بازار خودرو در اولین روز از ماه بهمن

مجلس با کلیات طرح ساماندهی صنعت خودرو موافقت کرد

ایرناخبرگزاری ایرنا
مجلس با کلیات طرح ساماندهی صنعت خودرو موافقت کرد
تهران - ایرنا- نمایندگان مجلس به کلیات طرحی رای دادند که در صورت تصویب نهایی آن، وزارت صنعت با همکاری وزارتخانه های ارتباطات و راه و شهرسازی به تدوین سند راهبردی فناوری نوین در صنعت خودروسازی از جمله خودروهای برقی و هیبریدی در مدت دو سال مکلف می شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، نمایندگان در ادامه جلسه علنی امروز - دوشنبه- مجلس به بررسی کلیات طرح ساماندهی صنعت خودرو پرداختند و آن را با ۱۰۴ رای موافق، ۶۷ رای مخالف و ۱۰ رای ممتنع از مجموع ۲۰۶ نماینده حاضر تصویب کردند.

این طرح ۱۵ ماده دارد و بازار خودرو و قرادادهای منعقده در این راستا را رسیدگی می‌کند.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر در مخالفت با کلیات این طرح گفت: نام این طرح زیباست ولی بین نام و محتویات آن چنین برداشتی نمی‌شود چرا در این طرح می‌خواهید قوانین قبلی را تغییر دهید، قوانین قبلی نبایستی در این طرح تغییر کند.

وی افزود: افرادی که پیش خرید خودرو کرده با بدقولی خودروسازان مواجه شده‌اند و به دنبال این هستند که این مساله تعیین تکلیف شود و جلوی سوءاستفاده از اموال مردم گرفته شود.

وی تاکید کرد: بایتسی درباره دلالان قوانینی وضع شود و جلوی واسطه‌ها را بگیریم، چرا باید برای واردات خودرو ارز دولتی بدهیم آیا خودرو جزو کالاهای اساسی مردم است.

احمد سالک نماینده اصفهان هم در موافقت با کلیات این طرح گفت: هدف اولیه در این طرح افزایش رقابت پذیری و حمایت از تولید داخلی است، هدف دوم آن تلاش برای خودکفایی شرکت‌های دانش بنیان و استفاده از ظرفیت‌های داخلی است.

وی اظهار داشت: دولت باید بستر و زمینه تولید خودروهای برقی و هیبریدی را با هدف افزایش مشارکت شرکت‌های دانش بنیان و افزایش بهره وری و رشد تولید داخلی دنبال کند.

این خبر در حال تکمیل است.

سیام**۱۰۵۸**۹۱۲۱**۱۳۳۶

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت جدید خودرو در بازار تهران امروز دوشنبه ۱ بهمن ماه ۹۷

ایران‌جیبخبرگزاری ایران‌جیب
قیمت جدید خودرو در بازار تهران امروز دوشنبه ۱ بهمن ماه ۹۷
بازار خودرو به رغم انتظارات و پیش بینی خودروسازان تاکنون نسبت به نرخ جدید خودروها نه تنها واکنشی نداشته بلکه همچنان بر قیمت های قبلی ...
قیمت جدید خودرو در بازار تهران امروز دوشنبه ۱ بهمن ماه ۹۷ - 0

بازار خودرو به رغم انتظارات و پیش بینی خودروسازان تاکنون نسبت به نرخ جدید خودروها نه تنها واکنشی نداشته بلکه همچنان بر قیمت‌های قبلی پافشاری می‌کند در حالی که بسیاری از فعالان بازار وضع فعلی بازار و تداوم رکود را حاصل تحولات قیمتی اخیر و استدلال خریداران و غیرمنطقی بودن قیمت‌ها می‌دانند.

استعلام قیمت خودروهای داخلی از بازار تهران و کرج امروز دوشنبه 1 بهمن ماه:خودروقیمت 27 دیقیمت امروزپراید ۱۳۱۳۵/۱۰۰/۰۰۰۳۵/۵۰۰/۰۰۰پراید ۱۱۱۳۷/۸۰۰/۰۰۰۳۸/۲۰۰/۰۰۰چانگان CS۳۵۱۲۶/۵۰۰/۰۰۰۱۲۸/۰۰۰/۰۰۰تیبا صندوقدار۳۹/۷۰۰/۰۰۰۴۰/۰۰۰/۰۰۰ساینا (رینگ آلومینومی)۴۷/۵۰۰/۰۰۰۴۷/۰۰۰/۰۰۰وانت زامیاد دوگانه (ساده)۶۱/۰۰۰/۰۰۰۶۱/۰۰۰/۰۰۰آریو اتوماتیک۸۹/۵۰۰/۰۰۰۹۱/۵۰۰/۰۰۰برلیانس کراس ۱۱۹/۰۰۰/۰۰۰۱۱۹/۰۰۰/۰۰۰برلیانس H۳۳۰ اتوماتیک۱۱۰/۰۰۰/۰۰۰۱۱۰/۰۰۰/۰۰۰برلیانس H۳۲۰ اتوماتیک۱۰۴/۰۰۰/۰۰۰۱۰۴/۰۰۰/۰۰۰سراتو ۲۰۰۰ آپشنال۱۹۵/۵۰۰/۰۰۰۱۹۶/۰۰۰/۰۰۰پارس تندر۸۹/۰۰۰/۰۰۰۸۹/۵۰۰/۰۰۰ساندرو دنده‌ای۱۰۱/۰۰۰/۰۰۰۱۰۲/۰۰۰/۰۰۰ساندرو اتوماتیک۱۱۴/۰۰۰/۰۰۰۱۱۴/۰۰۰/۰۰۰استپ وی اتوماتیک۱۲۶/۰۰۰/۰۰۰۱۲۷/۰۰۰/۰۰۰استپ وی دنده‌ای۱۰۷/۰۰۰/۰۰۰۱۰۸/۰۰۰/۰۰۰ال ۹۰۸۴/۰۰۰/۰۰۰۸۴/۷۰۰/۰۰۰تندر پلاس اتوماتیک۱۱۰/۵۰۰/۰۰۰۱۱۱/۰۰۰/۰۰۰رانا۶۰/۰۰۰/۰۰۰۶۰/۵۰۰/۰۰۰پژو ۴۰۵ SLX۶۰/۰۰۰/۰۰۰۶۰/۴۰۰/۰۰۰پژو ۴۰۵ GLX۵۶/۰۰۰/۰۰۰۵۶/۱۰۰/۰۰۰پژو ۴۰۵ GLX دوگانه۵۸/۰۰۰/۰۰۰۵۷/۸۰۰/۰۰۰سمند LX۵۹/۷۰۰/۰۰۰۵۹/۸۰۰/۰۰۰سمند EF۷ بنزینی۶۲/۰۰۰/۰۰۰۶۲/۲۰۰/۰۰۰سمند دوگانه‌سوز (۱۶)۶۵/۰۰۰/۰۰۰۶۶/۰۰۰/۰۰۰سمند سورن۷۵/۰۰۰/۰۰۰۷۴/۰۰۰/۰۰۰پارس بنزینی۷۰/۵۰۰/۰۰۰۷۱/۰۰۰/۰۰۰پارس دوگانه‌سوز۷۲/۰۰۰/۰۰۰۷۲/۶۰۰/۰۰۰پارس LX کلاس ۱۶۷۵/۵۰۰/۰۰۰۷۶/۵۰۰/۰۰۰پارس TU۵ اتوماتیک۸۹/۰۰۰/۰۰۰۹۱/۰۰۰/۰۰۰پژو ۲۰۰۸۲۲۰/۰۰۰/۰۰۰۲۱۹/۰۰۰/۰۰۰اچ سی کراس۸۸/۵۰۰/۰۰۰۸۹/۵۰۰/۰۰۰پژو ۲۰۶ تیپ ۲۶۰/۰۰۰/۰۰۰۶۰/۰۰۰/۰۰۰پژو ۲۰۶ تیپ ۵۷۱/۰۰۰/۰۰۰۷۱/۲۰۰/۰۰۰پژو ۲۰۶ صندوقدار۷۲/۰۰۰/۰۰۰۷۲/۲۰۰/۰۰۰پژو ۲۰۷ اتوماتیک۱۰۵/۵۰۰/۰۰۰۱۰۷/۰۰۰/۰۰۰پژو ۲۰۷ دنده‌ای۸۸/۰۰۰/۰۰۰۸۹/۰۰۰/۰۰۰۲۰۷ صندوقدار۱۱۰/۰۰۰/۰۰۰۱۱۳/۰۰۰/۰۰۰دنا معمولی۸۰/۵۰۰/۰۰۰۸۱/۲۰۰/۰۰۰دنا پلاس / ۲ ایربگ۹۹/۰۰۰/۰۰۰۱۰۰/۰۰۰/۰۰۰دنا پلاس توربو / ۲ ایربگ۱۱۵/۰۰۰/۰۰۰۱۱۶/۰۰۰/۰۰۰هایما S۵ توربو۱۶۹/۰۰۰/۰۰۰۱۷۰/۰۰۰/۰۰۰هایما S۷ توربو۱۹۵/۰۰۰/۰۰۰۱۹۴/۰۰۰/۰۰۰بسترن B۳۰۱۲۰/۵۰۰/۰۰۰۱۲۱/۰۰۰/۰۰۰مزدا۳ (بدون خدمات)۲۶۵/۰۰۰/۰۰۰۲۷۰/۰۰۰/۰۰۰هاوال اچ۲۲۰۴/۰۰۰/۰۰۰۲۰۵/۰۰۰/۰۰۰لیفان ۸۲۰۱۷۰/۰۰۰/۰۰۰۱۷۲/۰۰۰/۰۰۰جک S۳ اتوماتیک۱۴۳/۰۰۰/۰۰۰۱۴۵/۰۰۰/۰۰۰جک S۵ اتوماتیک۱۹۲/۰۰۰/۰۰۰۱۹۲/۰۰۰/۰۰۰ویتارا کلاس ۱۰۲۹۴/۵۰۰/۰۰۰۲۹۴/۰۰۰/۰۰۰سیتروئن C۳ فول۲۷۵/۰۰۰/۰۰۰۲۷۳/۰۰۰/۰۰۰

* تحویل تمامی خودروهای ذکر شده، از آبان ماه به بعد است.

* رنگ تمامی خودروهای ذکر شده سفید می‌باشد.

* خودروها همگی به صورت سند آزاد هستند و سند در رهن شرکت نمی‌باشد.

* خودروها همگی در نمایشگاه‌ها و نمایندگی‌های رسمی، موجود و آماده واگذاری هستند.

* پایگاه خبری «ایران‌جیب» فروشنده خودرو نمی‌باشد و صرفا منتشرکننده قیمت‌های موجود از بازار می‌باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

هیچ خودروسازی حق افزایش قیمت محصولاتش را ندارد

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
هیچ خودروسازی حق افزایش قیمت محصولاتش را ندارد
ایرنا نوشت: رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: طبق بررسی صورت گرفته از سوی این سازمان، کتباً مجوزی به سایپا یا خودروسازهای دیگر برای افزایش قیمت داده نشده است.

ناصر سراج در پاسخ به این سوال که آیا افزایش اخیر قیمت محصولات گروه خودروسازی سایپا قانونی بوده است یا خیر اظهار داشت: در رابطه با مجوزشان برای این افزایش قیمت استعلام کردیم اما متاسفانه هنوز پاسخی نداده‌اند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور تاکید کرد: طبق بررسی صورت گرفته از سوی سازمان بازرسی کل کشور، کتبا مجوزی به سایپا یا خودروسازی‌های دیگر برای افزایش قیمت داده نشده است؛ البته احتمال اینکه مصوبه‌ای داشته باشند وجود دارد ولی هنوز پاسخ کتبی سازمان بازرسی را نداده‌اند.

سراج گفت: روز یکشنبه هم ما، پیرو مکاتبات قبلی مجددا مکاتبه و پیگیری کردیم ولی متاسفانه هنوز پاسخ قانع کننده‌ای برای ما ارسال نکردند.

سراج توضیح داد: سازمان بازرسی کل کشور لحظه به لحظه پیگیر است و هنگامی که به نتیجه برسیم به رسانه‌ها اعلام می‌کنیم.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در پاسخ به این سوال که آیا این شرکت‌ها از جمله سایپا برای ارائه پاسخ به سازمان بازرسی مهلت دارند یا خیر گفت: مهلت طولانی نمی‌دهیم و نهایتا تا آخر هفته جاری حتما باید پاسخ خود را ارائه کنند. اگر در این مدت پاسخی ارائه نکنند، قطعا به صورت حضوری ورود کرده و اگر مجوزی نداشته باشند، اقدام می‌کنیم.

طی هفته اخیر، برخی شرکت‌های خودروسازی داخلی به افزایش قیمت محصولات خود اقدام کردند که موجب نارضایتی مردم شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

مصوبه خودروهای در گمرک مانده اصلاح شد

مهرخبرگزاری مهر
مصوبه خودروهای در گمرک مانده اصلاح شد
با مخالفت بانک مرکزی مبنی بر واردات بدون انتقال ارز و ترخیص خودروهایی که ثبت سفارش آنها تا تاریخ ۱۶دیماه انجام شده بود، هیات وزیران این مصوبه را اصلاح و تاریخ را از دی به مرداد، تغییر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، هیات وزیران در مصوبه‌ای جدید، اصلاحاتی را بر روی بخشنامه قبلی خود در حوزه ترخیص خودروهای وارداتی در گمرک مانده، انجام داد که به این ترتیب، مبنای زمانی ترخیص خودروها از ۱۶ دیماه به ۱۶ مردادماه تغییر کرد.

در مصوبه هیات وزیران آمده است:

هیأت وزیران در جلسه ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ به پیشنهاد مشترک وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت، امور اقتصادی و دارایی و دادگستری و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و دبیرخانه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی و به استناد اصل یکصدو سی و هشتم قانون جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:

در بند (۱) تصویب نامه شماره ۱۳۷۱۶۱. ت ۵۶۰۲۳ ه مورخ ۱۳۹۷٫۱۰٫۱۶ عبارت «تا تاریخ ابلاغ این تصویب نامه» به عبارت «۱۳۹۷٫۵.۱۶» اصلاح می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

آغاز جلسه علنی مجلس/ ساماندهی بازار خودرو در دستور کار

ایسناخبرگزاری ایسنا
آغاز جلسه علنی مجلس/ ساماندهی بازار خودرو در دستور کار
جلسه علنی مجلس شورای اسلامی به ریاست علی لاریجانی آغاز شد.

به گزارش ایسنا، نمایندگان در جلسه علنی امروز بررسی گزارش کمیسیون اجتماعی در خصوص لایحه یک فوریتی موافقت‌نامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و کمیسیون اقتصادی و اجتماعی آسیا و اقیانوسیه به نمایندگی از سازمان ملل متحد در خصوص تاسیس مرکز آسیا و اقیانوسیه برای مدیریت اطلاعات بلایا، بررسی گزارش نهایی کمیسیون کشاورزی در مورد تحقیق و تفحص و بررسی عملکرد مرکز کشت و صنعت کارون و طرح توسعه نیشکر، بررسی گزارش کمیسیون صنایع و معادن در خصوص طرح یک فوریتی ساماندهی بازار خودرو، بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه قیمت‌گذاری و واگذاری شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان، بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی در خصوص طرح یک فوریتی اصلاح بند «ح» تبصره ۱۱ قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور، بررسی کمیسیون آموزش و تحقیقات مبنی بر رد تقاضای تحقیق و تفحص از عدم شفافیت در امور مالی و اداری و بی‌توجهی به بیت‌المال و وجود مسائل جاری در واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی و بررسی گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مورد لایحه مدیریت حوادث غیرمترقبه کشور را در دستور کار دارند.

خواندن خبر در سایت منبع

تجمع ثبت‌نام‌کنندگان خودرو مقابل مجلس

دنیای اقتصادخبرگزاری دنیای اقتصاد
تجمع ثبت‌نام‌کنندگان خودرو مقابل مجلس
دنیای‌اقتصاد : روز گذشته «ایسنا» در خبری اعلام کرد که جمعی از متقاضیان خودرو در اعتراض به عدم‌تحویل به موقع خودروهای ثبت‌نامی خود ازسوی شرکت‌های خودروسازی داخلی مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند. همچنین به گزارش «ایرنا» جمعی از سهامداران پدیده شاندیز در اعتراض به بلاتکلیفی سرمایه‌گذاری آنها در پروژه پدیده شاندیز مقابل وزارت کشور تجمع کردند.

وزیر صنعت: ‌خودروساز با ضرر نفروشد

دنیای اقتصادخبرگزاری دنیای اقتصاد
وزیر صنعت: ‌خودروساز با ضرر نفروشد
فارس : وزیر صنعت، معدن و تجارت در واکنش به تغییر مدیرعامل سایپا گفت: اگر تغییرات در جهت اصلاح و تقویت امور و انجام بهتر تعهدات باشد، اشکالی ندارد.

رضا رحمانی روز گذشته در حاشیه جلسه هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران در جمع خبرنگاران و در پاسخ به این سوال که آیا مدیرعامل خودروسازی سایپا تغییر کرده است، گفت: ‌ اگر تغییرات در جهت اصلاح و تقویت امور و انجام بهتر تعهدات باشد، اشکال ندارد. وی همچنین در پاسخ به این سوال که شما در جلسه اشاره کردید که اگر خودرویی ۱۰ میلیون تومان ضرر داد، دیگر تولید نشود و آیا برای توقف تولید پراید دستوری داده‌اید، گفت: نه من چنین چیزی نگفتم. بلکه گفتم خودروساز با ضرر نفروشد. اگر بازار کشش دارد، بفروشند؛ ولی اگر بازار کشش نداشت به سراغ محصول دیگری بروند. رحمانی همچنین در پاسخ به این سوال که چرا شما بیشتر به‌دنبال منفعت خودروسازان بوده‌اید تا مردم ‌گفت: اینکه شما می‌گویید سوال نیست، بلکه تهمت است.

وی اظهار کرد: در رابطه با افزایش قیمت خودرو کارگروه‌های تخصصی و قانونی تصمیم می‌گیرند و افزایش قیمت خودرو فرایند خودش را دارد؛ اما آن چیزی که ما به آن تاکید کرده‌ایم این است که خودروساز تولیداتش را راه بیندازد و خطوط تولید از رکود خارج شود. وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: افزایش تیراژ به معنای انجام بیشترتعهدات است که نهایتا این اقدامات منجر به کاهش قیمت می‌شود؛ زیرا وقتی تولید کم می‌شود قیمت‌ها بالا می‌رود. رحمانی گفت: ما روی حقوق مردم و به‌ویژه انجام تعهدات قطعی و غیرقطعی خودروسازان پافشاری داریم و نظارت می‌کنیم تا خودروساز حتما تعهدات را انجام دهد. وی تصریح کرد: اکنون هم مجوز پیش‌فروش برای خودروسازان صادر نشده است. البته مشکلاتی وجود داشته که خودروسازان به تعهدات‌شان عمل نکرد‌ه‌اند. وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین در واکنش به سوال یکی از خبرنگاران درباره افزایش قیمت‌ها گفت: امروز واحدهای خودروسازی راه افتاده و آیا شما از راه‌اندازی آن ناراحت هستید. رحمانی بیان کرد: ‌ مهم‌ترین اقدامی که امروز باید انجام شود ایجاد همکاری و رابطه نزدیک و صمیمانه با فعالان اقتصادی بخش خصوصی است و مهم‌ترین مساله تسهیل امور است و تاکید دولت این است که دستگاه‌ها در جهت تسهیل فعالیت تولید‌کنندگان هر اقدامی مفیدی را انجام دهند.

خواندن خبر در سایت منبع

پیش‌فروش خودرو بدون مجوز وزارت صمت غیرقانونی است

دنیای اقتصادخبرگزاری دنیای اقتصاد
پیش‌فروش خودرو بدون مجوز وزارت صمت غیرقانونی است
شاتا : معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام‌ کرد: پیش‌فروش خودرو بدون مجوز این وزارتخانه غیر‌قانونی است و مردم از تایید شرکت‌های مجوزدار اطمینان حاصل

کنند. فرشاد مقیمی با تاکید بر اجرای ضوابط و مقررات پیش‌فروش خودرو، از مردم خواست برای جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده مالی شرکت‌های فاقد مجوز، قبل از سرمایه‌گذاری برای پیش‌فروش خودرو، وضعیت شرکت‌های اعلام‌کننده را بررسی کنند. وی با اشاره به دستورالعمل ماده ۵ آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت حقوق مصرف‌کنندگان خودرو و ابلاغیه‌های اخیر وزارت صمت تصریح کرد: تمام شرکت‌های تولیدکننده خودرو و نمایندگی شرکت‌های خارجی مجاز، از اقدام به پیش‌فروش خودرو قبل از اخذ مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت خودداری کنند. معاون صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: شرکت‌های دارای مجوز موظفند عملکرد پیش‌فروش خودرو را به‌صورت هفتگی به معاونت صنایع و سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کنند. مقیمی تصریح کرد: شرکت‌ها موظفند ضمن رعایت سقف مجاز به پیش‌فروش از هرگونه ایجاد تعهد خارج از مجوز مربوطه امتناع کرده و نسبت به ارائه دسترسی برخط به سامانه فروش به سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان به‌عنوان دستگاه نظارتی برای کنترل این آمار اقدام کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | بازهم برخورد شرم‌آور مجری بی‌تجربه روی آنتن زنده

خبرآنلاینخبرآنلاین12 ساعت قبل

فیلم | سوتی همسر کیمیا علیزاده روی آنتن زنده تلویزیون!!

خبرآنلاینخبرآنلاین9 ساعت قبل
الفالف15 ساعت قبل
گروه سیاسی الف، ۱ خرداد ۱۳۹۸، ۰۷:۲۵ ۳۹۸۰۲۳۱۰۱۹عبداله سامری نماینده خرمشهر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار الف با اشاره به انتشاره عکسی از وی در فضای مجازی مبنی بر نشستن بر سره سفره افطار با غذاهای خاص گفت: در عکس مشخص است که افطار معمولی بود. وی گفت: عصر پنچ شنبه گذشته اینجانب برای بررسی مشکلات فاضلاب روستای سوره خرمشهر – شلمچه به این روستا رفتم. عضو کمیسیون انرژی مجلس افزود: بعد از بازدید میدانی و جلسه با اهالی محل، اینجانب را به افطار دعوت کردند و من هم در کنار آنها بر سر سفره نشستم. سامری گفت: برای اینجانب گوشت آوردند که بنا به توصیه پزشکان گوشت قرمز اصلا نمی‌خورم. نماینده خرمشهر در مجلس افزود: ضمن اینکه سفره افطار را مردم حوزه انتخابیه پهن کردند که در کنار سادگی برایم بسیار ارزشمند بود.
صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از وزارت جهاد کشاورزی؛ معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات ایران با بیان این مطلب گفت: ۶۰ درصد تخم چشم زده مورد نیاز برای تولید قزل آلا بالغ بر ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون عدد از کشور‌های مختلف مانند فرانسه، ایتالیا و دانمارک وارد می‌شود. حسین علی عبدالحی واردات تخم چشم زده را یکی از مشکلات در حوزه تولید و پرورش ماهی قزل آلا عنوان کرد و اظهار داشت: تخم چشم زده تا کنون جزو یکی از نهاده‌های اساسی بوده و با ارز دولتی وارد شده است. وی افزود: هر چند قیمت نهاده تخم چشم زده، در مجموع هزینه‌های تولید ماهی قزل آلا عدد بالایی را به خود اختصاص نمی‌دهد، اما در افزایش قیمت این محصول در بازار مصرف بی تاثیر هم نیست. وی درباره تولید تیلاپیا نیز گفت: سال ۹۷ حدود ۱۰۰ تن تیلاپیا در چهار استان خراسان جنوبی، سمنان، یزد و قم تولید شد که عمده تولید مربوط به استان یزد است. وی با بیان اینکه دوره پرورش ماهی تیلاپیا شش ماه است پیش بینی کرد امسال یک یا دو مزرعه تولید تیلاپیا آماده و وارد چرخه تولید شود.
ایسناایسنا10 ساعت قبل
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، از توسعه خدمات الکترونیک به‌منظور کاهش مراجعه حضوری شهروندان پایتخت به مناطق برق و دسترسی آسان به خدمات خبر داد. به‌گزارش ایسنا، حسین صبوری با بیان این‌که توسعه خدمات الکترونیک این شرکت با هدف حذف مراجعه حضوری متقاضیان صورت گرفته است، افزود: حذف حدود ۶۰۰ هزار متقاضی دریافت خدمات فروش و پس از فروش، کاهش آلودگی هوای پایتخت، کاهش بار ترافیک شهری و افزایش سلامت اداری، توسعه هرچه بیشتر خدمات غیرحضوری و ترویج استفاده از آن توسط مشترکان از مزایای این طرح به‌شمار می‌آید. به‌گفته وی، کاهش تشریفات اداری، اطلاع‌رسانی مؤثر و پرسرعت الکترونیکی، تأمین رضایت شهروندان، افزایش بهره‌وری، توسعه مشارکت مردمی، شفافیت امور و کاهش تخلفات اداری احتمالی، تصمیم‌گیری سریع مبتنی بر اطلاعات و کاهش آلودگی‌های زیست محیطی، تنها بخشی از دستاوردهای حاصل از برنامه‌های اجرا شده این شرکت است. صبوری ادامه داد: در این روش، نیازی به مراجعه حضوری مشترکان به هیچ‌یک از مناطق این شرکت نبوده و تمامی مدارک مورد نیاز، در محل متقاضی توسط نمایندگان این شرکت، دریافت می‌شود. انتهای پیام
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
مرحله اول هم به سرعت و هم به قوت و هم با حضور همه نیروها، سپاه‌های استانی و ۲۲ قشر از بسیج مستضعفین، در کنار هلال احمر، دولت و مردم که استقامت کردند، رقم خورد. رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور به آمار اقدامات انجام گرفته اشاره کرد و بیان داشت: دستاورد مرحله اول این شد که در قالب۵۳۸۰گروه جهادی، ۷۸ هزار نفر حضور پیدا کردند، ۱۲۰۰ دستگاه ماشین آلات سنگین مهندسی از سپاه‌های استانی در منطقه مستقر شد. نزدیک به ۹۰۰ تیم تخصصی و عمومی پزشکی و ۱۰ تیم دامپزشکی اعزام شدند. طرحی که سردار غیب پرور مطرح کرد، همبستگی در سطح ملی بین رده‌ها، دستگاه‌های اجرایی. یعنی تعامل بین نهاد‌های انقلابی، بسیج و دولت که به تفاهمنامه ۲۰ هزار واحد تعمیری و ساخت با بنیاد مسکن به عنوان نماینده دولت منجر شد. وی ادامه داد: دستورالعمل اجرایی، سهمیه بندی، جغرافیای هدف و مناطق ماموریتی تطبیق شده بین دولت و سپاه اتفاق افتاد و در وضعی هستیم که سپاه‌های استانی ما مستقر شدند و احد‌های تخریب شده را با کمک بنیاد مسکن و با اولویت نیازمندان به خصوص بهزیستی و کمیته امداد مشخص می‌کنند و این واحد‌ها بعد از اینکه به سرانجام برسد در چرخه حمایتی قرار می‌گیرد. امیدواریم در حداقل زمان بتوانیم تعمیر و ساخت بخشی از این خانه‌ها را انجام دهیم.

اخبار بیشتر