1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

سخنان تازه‌ی رییس‌جمهور درباره فیلترینگ و حجاب

روحانی: چرا وقت مردم را با پیامک‌های تبلیغاتی تلف می‌کنیم؟!

تسنیمخبرگزاری تسنیم
روحانی: چرا وقت مردم را با پیامک‌های تبلیغاتی تلف می‌کنیم؟!
رئیس‌جمهور با انتقاد صریح نسبت به پیامک‌های تبلیغاتی و آزار و اذیت‌هایی که برای مردم به وجود آورده است، گفت: وزارت ارتباطات باید جلوی این کار را بگیرد؛ چرا وقت مردم را تلف می‌کنیم؟!

- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار علمی باشگاه خبرنگاران پویا؛ حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در حالیکه صبح امروز نشستی با وزیر و مدیران وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات داشت، در بخشی از صحبت‌های خود به انتقاد صریح و محکم از پیامک‌های تبلیغاتی پرداخت.

رئیس جمهور با بیان اینکه حریم خصوصی را باید مراعات کنیم، گفت: کجای دنیا به این میزان پیامک‌های تبلیغاتی داریم؟! چرا وقت مردم را تلف می‌کنیم؟! شما در روز چند بار موبایل‌تان را بر می‌دارید و می‌بینید تبلیغات است؟!

وی با تأکید بر اینکه وزارت ارتباطات باید جلوی این کار را بگیرد، تصریح کرد: هر کسی تبلیغ می‌خواهد باید خودش اعلام کند و بگوید من تبلیغات می‌خواهم؛ اما اگر کسی نخواست حق نداریم برای او بفرستیم.

روحانی خاطر نشان کرد: جالب است شماره رندی برای برخی تبلیغات در نظر می‌گیرند اما وقتی به آنها گفته می‌شود این کار را انجام ندهید، سراغ سیم‌کارت‌های عادی می‌روند در حالیکه نباید گذاشت این قشر سوء استفاده کنند.

رئیس جمهور با بیان اینکه می‌دانم این موارد تماما پول است و گذشتن از پول مانند جان نیست و بسیار سخت‌تر است، گفت: نباید بگذاریم وقت مردم هدر رود؛ در اروپا اصلا برای مردم پیامک تبلیغاتی ارسال نمی‌شود.

وی گفت: لذا با اعصاب مردم بازی نکنیم و آنها را مورد آزار قرار ندهیم که شرعا حرام است.

وزیر ارتباطات: مشکل مزاحمت پیامک‌های تبلیغاتی تا شهریور حل می‌شود/تیم فوتبال غرور ملی را حفظ کرد

خواندن خبر در سایت منبع

فیلم | روحانی: حجاب برای حمایت از زنان بوده، اما طوری رفتار شده که انگار چماقی‌ست بر سر آن‌ها

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
حجت الاسلام حسن روحانی، رئیس جمهور، صبح امروز در جمع مدیران ارشد وزارت ارتباطات با بیان این که در بحث حجاب ما اول از زنان شروع می‌کنیم در حالی که قرآن اول از مردان شروع می‌کند، گفت: حجاب در قرآن برای حمایت از زنان است ولی ما کاری کردیم که گویی حجاب چماقی بر سر زنان است. صحبت های روحانی را درباره حجاب در این ویدئو ببینید و بشنوید.

فیلم/روحانی: ما در مورد فیلترینگ اشتباه کردیم!

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
روحانی در جمع وزیر و مدیران ارشد وزارت ارتباطات: ما در بعضی از اقداماتی که در سال‌های اخیر کردیم ناموفق بودیم. بعد از یک سال از فیلتر شدن همه ضرر کردیم و همه چارچوب‌ها شکست.

روحانی: لحن‌ها در فضای مجازی نامناسب است

تسنیمخبرگزاری تسنیم
روحانی: لحن‌ها در فضای مجازی نامناسب است
رئیس‌جمهور گفت: لحن‌ها در فضای مجازی نامناسب است.

- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز در نشست با وزیر و مدیران وزارت ارتباطات طی سخنانی اظهار کرد: فناوری و اینترنت در مجموع خیلی از عمرش نگذشته و برای بعد از انقلاب است و قبل از انقلاب که موبایل نبود؛ بلکه در کل دنیا نبود و این تحولات بزرگی است که در ۳۰ سال اخیر در دنیا اتفاق افتاده و منافع بسیار زیادی دارد ولی ممکن اشکلات و خطراتی داشته باشد.بازدید روحانی از نمایشگاه«کسب و کارهای آینده»

وی افزود: وقتی ماشین تازه آمده بود؛ برای ما که روستایی بودیم مهم بود که ماشین را تماشا کنیم و والدین به کودکان توصیه می‌کردند که از ماشین فاصله بگیرند تا ماشین با آنها برخورد نکند.

رئیس‌جمهور ادامه داد: مردم در چارچوب نیاز و فکر خود از ابزار استفاده و آن را انتخاب می‌کنند. نمی‌توانیم بگوییم که از چه وسیله‌ای استفاده کنید و از چه وسیله‌ای استفاده نکنید. فرهنگ سازی و شناخت درست پدیده، اصل است و باید آن را بشناسیم و برای آن برنامه ریزی کنیم.

روحانی تصریح کرد: فضای مجازی و زندگی به صورت خاصی شکل می‌گیرد. قدیم می‌گفتند عادت خوب و بد؛ خوب یا بد مردم به موبایل عادت کردند. اگر موبایل را از فرد بگیرید او نمی‌داند چه کند چرا که کارهای خود را با موبایل انجام می‌دهد. وقتی از او می‌گیریم انگار بخشی از زندگی او را از وی گرفته‌ایم. امکان‌پذیر نیست حاکمیت به مردم بگوید من تشخیص دادم که یک چون بخش موبایل ضرر دارد پس آن را کنار بگذارید؛ اگر همه عالم را هم بسیج کنیم، بازهم او از آن وسیله حتی پنهانی استفاده می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: نمی‌توان با خواست مردم مبارزه و مقابله کرد و این از لحاظ قانونی درست نیست. مردم باید انتخاب کنند. دین هم باید با فهم و درک و پذیرش باشد. نیاز نیست ما به مردم فشار بیاوریم بله مردم وقتی می‌بینند ماشین خطراتی دارد به فرندان خود توصیه می‌کنند که رعایت کند و فرهنگ را آموزش می‌دهند.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه در جهان شبکه‌ای و اینترنت؛ در ارتباط مردم ممکن است حرف مفید و یا مضر و راست و دروغ باشد، اظهار کرد: از این فضا گاهی افراطی و گاهی تفریطی استفاده می‌شود. عده‌ای فکر می‌کنند از این فضا باید برای منافع شخصی یا گروهی ویا حزبی‌شان هر استفاده‌ای کنند. در فضای مجازی لحن‌ها لحن‌های نامناسب است.

این خبر تکمیل می‌شود …

خواندن خبر در سایت منبع

روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی

الفخبرگزاری الف
روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی
رئیس جمهور با بیان اینکه این امکان پذیر نیست که حاکمیت بگوید من نظرم این است که این موبایل را کنار بگذارید، گفت: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم.

به گزارش مهر، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز ضمن بازدید از نمایشگاه «کسب و کارهای آینده» که در وزارت ارتباطات و فناوری ارتباطات برگزار است، در جمع مدیران این وزارتخانه اظهار کرد: شاید در زمان پست و تلگراف و تلفن خیلی حکومت‌ها احساس دردسر نکردند و وقتی رادیو آمد حکومت‌ها احساس دردسر کردند زیرا مردم می‌توانستند پیام‌ها را دریافت کنند.

وی ادامه داد: اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود و اولین فیلترینگ به وجود آمد و بعدها تلویزیون آمد. ما در مبارزات انقلاب اسلامی از رادیو استفاده کردیم و صدای امام (ره) را ضبط می‌کردیم و با تلفن انتقال می‌دادیم.

روحانی تاکید کرد: هرچیزی نو و جدیدی که می‌آید عده‌ای با آن مقابله می‌کنند. در وسایل ارتباطی هم چنین تصوری وجود دارد.

رئیس‌جمهور گفت: مردم در چارچوب نیاز و فکرشان ابزارها را انتخاب می‌کنند. امروز خوب یا بد مردم به این موبایل عادت کردند؛ اگر صبح به کسی بگویی موبایل نداشته باش نمی‌تواند هیچ کاری انجام دهد. وقتی موبایل را از او می‌گیری انگار بخشی ز زند

وی افزود: این امکان پذیر نیست که حاکمیت بگوید من نظرم این است که این موبایل را کنار بگذارید. ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم. این نه قانونی است و نه شرعی. ما فکر می‌کنیم که یک اختیاراتی از آسمان داریم و می‌توانیم آن را به زمینیان را صادر کنیم.

روحانی خاطر نشان کرد: لحن‌ها در فضای مجازی لحن‌های خیلی بدی است. من در مقاله‌ای می‌خواندم لحن ما ایرانی‌ها در فضای مجازی خیلی نامناسب‌تر از کشورهای پیشرفته با یکدیگر است.

ادامه دارد …

خواندن خبر در سایت منبع

روحانی در واکنش به گزارش تخلف دارویی: ان‌شاءالله که صحت ندارد

الفخبرگزاری الف
رئیس جمهور در جلسه شورای اداری استان گلستان در تاریخ 25 دی ماه سال جاری نسبت به گزارش تخلفات دارویی واکنش نشان داد.

نظرها

در ادامه بخوانید

مصوبات امروز نمایندگان مجلس

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
نمایندگان مجلس با کلیات طرح تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه‌دیدگان ناشی از آن موافقت کردندبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ نمایندگان مجلس با کلیات طرح تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه‌دیدگان ناشی از آن موافقت کردند

صفحه اول روزنامه‌های امروز (عکس)

14+
عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل

فیلم | مسابقات جهانی ریش‌ و سبیل

همشهریهمشهری11 ساعت قبل
صدها مرد از سراسر جهان امسال به شهر آنتورپ در بلژیک آمدند تا در مسابقات جهانی ریش و سبیل ۲۰۱۹ شرکت کنند. این مسابقات در سه رده سبیل، ریش کامل و ریش تکه‌ای برگزار شد. شرکت‌کنندگان انواع و اقسام ریش و سبیل‌ها را به نمایش گذاشتند که در فیلم برخی از آنها را می‌بینید.

ویدیو / میزگرد فرید زکریا با برنز و هاس با موضوع ایران و ترامپ / برنز: ترامپ در قبال ایران، دست به قمار خطرناکی زده / ممکن است او اعتبار ابزار «تحریم» را از بین ببرد / هاوس: اروپا ترامپ را همراهی نمی‌کند، زیرا خبری از هیچ بسته دیپلماتیکی نیست / ابزارهای سایبری، دیپلماتیک و نظامی ایران برای واکنش به آمریکا را نباید دست کم گرفت

انتخابانتخاب13 ساعت قبل
فرید زکریا، تحلیلگر مشهور آمریکایی در میزگردی با حضور ریچارد هاس و ویلیام برنز درباره سیاست‌های ترامپ در قبال ایران به گفت و گو نشسته است. برنز در این میزگرد درباره تحریم‌های ترامپ علیه ایران می‌گوید ترامپ قمار از دو جهات بسیار خطرناکی کرده؛ یکی اینکه در دیپلماسی فشار، او صرفا فشار می‌آورد و خبری از دیپلماسی نیست و دیگری اینکه بدون اهداف واقعگرایانه، فشار حداکثری را اعمال کرده. هاس هم معتقد است ترامپ صرفا فشار می‌آورد و خبری از دیپلماسی نیست. فرید زکریا هم یکجانبه بودن تحریم‌ها را نگران کننده می‌داند و آن را به قدرت دلار ربط می‌دهد. برنز هم در پایان درباره این نحوه فشار آمریکا می‌گوید که ممکن است در آینده کارآمدی ابزار تحریم در دیپلماسی آمریکا از بین برود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز20 ساعت قبل
دونالد ترامپ در ادامه لفاظی‌های خود علیه ایران در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: "اگر ایران جنگ می‌خواهد، این رسما پایان کارش خواهد بود. به گزارش؛ تهدید ترامپ علیه ایران بعد از این بود که وزارت کشور عراق از شلیک چند موشک کاتیوشا در نزدیکی سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد خبر داده بود. در روزهای اخیر رسانه‌های آمریکایی به نقل از مقام‌های ارشد دولتی گزارش داده‌اند که ترامپ تاکید کرده که خواهان جنگ با ایران نیست. 'ترامپ به شدت بر خطر جنگ افزوده'از سوی دیگر انتقاد دمکرات‌ها از دولت آقای ترامپ به خاطر افزایش تنش با ایران ادامه دارد. هفته پیش با افزایش شدید تنش‌ها هم آمریکا هم ایران گفتند به دنبال جنگ نیستند.

سازه‌های مرموز بتنی در خط ساحلی بریتانیا! (+تصاویر)

6+
عصر ایرانعصر ایران21 ساعت قبل

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

گزینه جذاب در لیست خرید پرسپولیس

افتصادنیوز20 ساعت قبل

مصوبات امروز نمایندگان مجلس

صدا و سیما14 ساعت قبل

ماهور الوند با موهای برق گرفته!

پارس نیوز15 ساعت قبل

شیوا خنیاگر متفاوت‌تر از همیشه

پارس نیوز17 ساعت قبل

اعمال شب پانزدهم ماه رمضان

صدا و سیما8 ساعت قبل