1. خبری
  2. سیاسی
پوشش خبری

سخنان تازه‌ی رییس‌جمهور درباره فیلترینگ و حجاب

روحانی: چرا وقت مردم را با پیامک‌های تبلیغاتی تلف می‌کنیم؟!

تسنیمخبرگزاری تسنیم
روحانی: چرا وقت مردم را با پیامک‌های تبلیغاتی تلف می‌کنیم؟!

- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار علمی باشگاه خبرنگاران پویا؛ حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در حالیکه صبح امروز نشستی با وزیر و مدیران وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات داشت، در بخشی از صحبت‌های خود به انتقاد صریح و محکم از پیامک‌های تبلیغاتی پرداخت.

رئیس جمهور با بیان اینکه حریم خصوصی را باید مراعات کنیم، گفت: کجای دنیا به این میزان پیامک‌های تبلیغاتی داریم؟! چرا وقت مردم را تلف می‌کنیم؟! شما در روز چند بار موبایل‌تان را بر می‌دارید و می‌بینید تبلیغات است؟!

وی با تأکید بر اینکه وزارت ارتباطات باید جلوی این کار را بگیرد، تصریح کرد: هر کسی تبلیغ می‌خواهد باید خودش اعلام کند و بگوید من تبلیغات می‌خواهم؛ اما اگر کسی نخواست حق نداریم برای او بفرستیم.

روحانی خاطر نشان کرد: جالب است شماره رندی برای برخی تبلیغات در نظر می‌گیرند اما وقتی به آنها گفته می‌شود این کار را انجام ندهید، سراغ سیم‌کارت‌های عادی می‌روند در حالیکه نباید گذاشت این قشر سوء استفاده کنند.

رئیس جمهور با بیان اینکه می‌دانم این موارد تماما پول است و گذشتن از پول مانند جان نیست و بسیار سخت‌تر است، گفت: نباید بگذاریم وقت مردم هدر رود؛ در اروپا اصلا برای مردم پیامک تبلیغاتی ارسال نمی‌شود.

وی گفت: لذا با اعصاب مردم بازی نکنیم و آنها را مورد آزار قرار ندهیم که شرعا حرام است.

وزیر ارتباطات: مشکل مزاحمت پیامک‌های تبلیغاتی تا شهریور حل می‌شود/تیم فوتبال غرور ملی را حفظ کرد

خواندن خبر در سایت منبع

فیلم | روحانی: حجاب برای حمایت از زنان بوده، اما طوری رفتار شده که انگار چماقی‌ست بر سر آن‌ها

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین

فیلم/روحانی: ما در مورد فیلترینگ اشتباه کردیم!

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز

روحانی: لحن‌ها در فضای مجازی نامناسب است

تسنیمخبرگزاری تسنیم
روحانی: لحن‌ها در فضای مجازی نامناسب است

- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز در نشست با وزیر و مدیران وزارت ارتباطات طی سخنانی اظهار کرد: فناوری و اینترنت در مجموع خیلی از عمرش نگذشته و برای بعد از انقلاب است و قبل از انقلاب که موبایل نبود؛ بلکه در کل دنیا نبود و این تحولات بزرگی است که در ۳۰ سال اخیر در دنیا اتفاق افتاده و منافع بسیار زیادی دارد ولی ممکن اشکلات و خطراتی داشته باشد.بازدید روحانی از نمایشگاه«کسب و کارهای آینده»

وی افزود: وقتی ماشین تازه آمده بود؛ برای ما که روستایی بودیم مهم بود که ماشین را تماشا کنیم و والدین به کودکان توصیه می‌کردند که از ماشین فاصله بگیرند تا ماشین با آنها برخورد نکند.

رئیس‌جمهور ادامه داد: مردم در چارچوب نیاز و فکر خود از ابزار استفاده و آن را انتخاب می‌کنند. نمی‌توانیم بگوییم که از چه وسیله‌ای استفاده کنید و از چه وسیله‌ای استفاده نکنید. فرهنگ سازی و شناخت درست پدیده، اصل است و باید آن را بشناسیم و برای آن برنامه ریزی کنیم.

روحانی تصریح کرد: فضای مجازی و زندگی به صورت خاصی شکل می‌گیرد. قدیم می‌گفتند عادت خوب و بد؛ خوب یا بد مردم به موبایل عادت کردند. اگر موبایل را از فرد بگیرید او نمی‌داند چه کند چرا که کارهای خود را با موبایل انجام می‌دهد. وقتی از او می‌گیریم انگار بخشی از زندگی او را از وی گرفته‌ایم. امکان‌پذیر نیست حاکمیت به مردم بگوید من تشخیص دادم که یک چون بخش موبایل ضرر دارد پس آن را کنار بگذارید؛ اگر همه عالم را هم بسیج کنیم، بازهم او از آن وسیله حتی پنهانی استفاده می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: نمی‌توان با خواست مردم مبارزه و مقابله کرد و این از لحاظ قانونی درست نیست. مردم باید انتخاب کنند. دین هم باید با فهم و درک و پذیرش باشد. نیاز نیست ما به مردم فشار بیاوریم بله مردم وقتی می‌بینند ماشین خطراتی دارد به فرندان خود توصیه می‌کنند که رعایت کند و فرهنگ را آموزش می‌دهند.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه در جهان شبکه‌ای و اینترنت؛ در ارتباط مردم ممکن است حرف مفید و یا مضر و راست و دروغ باشد، اظهار کرد: از این فضا گاهی افراطی و گاهی تفریطی استفاده می‌شود. عده‌ای فکر می‌کنند از این فضا باید برای منافع شخصی یا گروهی ویا حزبی‌شان هر استفاده‌ای کنند. در فضای مجازی لحن‌ها لحن‌های نامناسب است.

این خبر تکمیل می‌شود …

خواندن خبر در سایت منبع

روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی

الفخبرگزاری الف
روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی

به گزارش مهر، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز ضمن بازدید از نمایشگاه «کسب و کارهای آینده» که در وزارت ارتباطات و فناوری ارتباطات برگزار است، در جمع مدیران این وزارتخانه اظهار کرد: شاید در زمان پست و تلگراف و تلفن خیلی حکومت‌ها احساس دردسر نکردند و وقتی رادیو آمد حکومت‌ها احساس دردسر کردند زیرا مردم می‌توانستند پیام‌ها را دریافت کنند.

وی ادامه داد: اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود و اولین فیلترینگ به وجود آمد و بعدها تلویزیون آمد. ما در مبارزات انقلاب اسلامی از رادیو استفاده کردیم و صدای امام (ره) را ضبط می‌کردیم و با تلفن انتقال می‌دادیم.

روحانی تاکید کرد: هرچیزی نو و جدیدی که می‌آید عده‌ای با آن مقابله می‌کنند. در وسایل ارتباطی هم چنین تصوری وجود دارد.

رئیس‌جمهور گفت: مردم در چارچوب نیاز و فکرشان ابزارها را انتخاب می‌کنند. امروز خوب یا بد مردم به این موبایل عادت کردند؛ اگر صبح به کسی بگویی موبایل نداشته باش نمی‌تواند هیچ کاری انجام دهد. وقتی موبایل را از او می‌گیری انگار بخشی ز زند

وی افزود: این امکان پذیر نیست که حاکمیت بگوید من نظرم این است که این موبایل را کنار بگذارید. ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم. این نه قانونی است و نه شرعی. ما فکر می‌کنیم که یک اختیاراتی از آسمان داریم و می‌توانیم آن را به زمینیان را صادر کنیم.

روحانی خاطر نشان کرد: لحن‌ها در فضای مجازی لحن‌های خیلی بدی است. من در مقاله‌ای می‌خواندم لحن ما ایرانی‌ها در فضای مجازی خیلی نامناسب‌تر از کشورهای پیشرفته با یکدیگر است.

ادامه دارد …

خواندن خبر در سایت منبع

روحانی در واکنش به گزارش تخلف دارویی: ان‌شاءالله که صحت ندارد

الفخبرگزاری الف
ایمیل خود را برای دریافت خبرنامه وارد کنید:

در ادامه بخوانید

رکنارکنا10 ساعت قبل
وی افزود: در گذشته نیز شاهد بودیم که مرزهای مشترک پاکستان با ایران دچار تهدید و خلاء امنیتی بوده و از این ناحیه تروریست‌ها به عنوان مأمن استفاده می‌کنند. دولت پاکستان باید پاسخگوی این موضوع باشند. سرلشکر صفوی با اشاره به اینکه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران سرکوب عاملان این حملات تروریستی را حق خود می‌دانند گفت: نیروهای مسلح مقتدر جمهوری اسلامی ایران و نیروی زمینی سپاه، حق خود می‌دانند که برای دفاع و امنیت مرزهای ایران و سرکوب عاملان این تروریست‌های جنایتکار به رسالت انقلابی خود عمل کنند. وی در پایان افزود: ما می‌خواهیم با کشورهای همسایه روابط حسنه داشته باشیم و ناامنی در منطقه را به سود آمریکایی‌ها و صهیونیست‌های جمع شده در کنفرانس ورشو می‌دانیم. البته ملت بزرگ ایران و سپاه پاسدارن قدرتمند و خانواده‌های شهیدان مظلوم، پاسخ کوبنده و متناسب را در زمان مقتضی به تحریک کنندگان و مجریان دست نشانده این حادثه تروریستی خواهند داد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
خبرآنلاینخبرآنلاین10 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ خوزه مورینیو که در اواسط این فصل به دلیل کسب نتایج ضعیف با منچستریونایتد از سمت خود برکنار شده بود، حالا ممکن است باز به نیمکت یک تیم لیگ برتری دیگر بازگردد. تعدادی از رسانه‌ها گزارش داده‌اند که سران باشگاه اورتون که در راس آن‌ها، فرهاد مشیری مالک ایرانی این باشگاه قرار دارد، در خصوص احتمال استخدام مورینیو با یکدیگر به بحث و تبادل‌نظر پرداخته‌اند چون از عملکرد مارکو سیلوا، سرمربی پرتغالی فعلی خود راضی نیستند. گفته می‌شود ژوزه مورینیو و مارچلو بیلسا، سرمربی کنونی لیدزیونایتد دو گزینه مدنظر سران باشگاه اورتون در صورت اخراج مارکو سیلوا هستند. آقای خاص در حالی مورد توجه باشگاه اورتون قرار گرفته که گویا سه باشگاه اینتر، بایرن مونیخ و پاری‌سن‌ژرمن نیز وضعیت مورینیو را زیرنظر دارند.
رکنارکنا8 ساعت قبل
به گزارش شبکه خبری الجزیره، این زن جوان که نامش فاش نشده اوایل هفته جاری در بیمارستان «البتول» استان «دیاله» عراق شش دختر و یک پسر را با زایمان طبیعی به دنیا آورد. سخنگوی رسمی اداره بهداشت منطقه‌ای اعلام کرده که این مادر در وضعیت سلامت کامل به سر برده و هر هفت نوزاد نیز مراقبت‌های لازم بهداشتی را دریافت کرده و در سلامت کامل هستند. این تولد در نوع خود در عراق بی‌نظیر است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
مهرمهر2 ساعت قبل
موافقت‌نامه اعتبارات ملی مبادله نشدرئیس اداره امور بیابان منابع طبیعی خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به وضعیت بیابان‌های استان بیان کرد: متأسفانه در سال جاری در زمینه اعتبارات ملی بیابان‌زدایی تخصیصی نداشته‌ایم. وی با بیان اینکه از مجموع ۵۳۸ میلیون تومان قریب به ۴۰۹ میلیون تومان تخصیص داشته‌ایم، افزود: در بخش اعتبارات ملی متأسفانه موافقت‌نامه مبادله نشده است. یوسفی با بیان اینکه هرساله در مردادماه موافقت‌نامه اعتبار ملی امضا می‌شد، افزود: در سال جاری هنوز موافقت‌نامه اعتبارات ملی نداریم. وی با بیان اینکه خراسان جنوبی دومین استان بیابانی کشور است، افزود: همچنین این استان جزو پنج استان درگیر پدیده گردوغبار است که نگاه ویژه مسئولان را می‌طلبد. مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی اظهار کرد: کانون‌های بحرانی در دهه ۸۰، ۱۹ کانون بود که در حال حاضر به ۲۸ کانون رسیده است.
الفالف2 ساعت قبل
در نشست ورشو، نتانیاهو نقش‌آفرین اصلی بود و مشارکت کنندگان کشورهای عربی که بیشترشان در سطح وزیر خارجه حضور داشتند، سیاهی لشگر بودند. دردناک بود که وزیر خارجه دولت مستعفی یمن «خالد الیمانی» در کنار نتانیاهو بنشیند و با او خوش و بش کند و دردناک‌تر از آن دیدار «یوسف بن علوی» وزیر خارجه عمان با نتانیاهو بود. این اولین بار است که وزیر خارجه یک کشور عربی به شکل رسمی و روبروی لنز دوربین‌ها با وزیر خارجه اسرائیل دیدار می‌کند. آن هم وزیر خارجه‌ای که به خاطر مواضع بیطرفانه و خویشتن دارانه نسبت به اختلافات کشورهای عرب، مورد تقدیر اکثر عرب‌ها بود. در حالی که وزرای خارجه کشورهای عربی تلاش می‌کنند تا با رهبری اسرائیل و آمریکا علیه ایران جنگی به راه بیاندازند که بسیار تراژیک، نهایت پستی و بی حیایی است.

نظرها

اخبار بیشتر