هوای این روزها آلوده است یا پاک؟
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

هوای این روزها آلوده است یا پاک؟

اطلاعیه مرکز پایش آلودگی هوای تهران

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
اطلاعیه مرکز پایش آلودگی هوای تهران
اطلاعیه مرکز پایش آلودگی هوای تهران - 0

مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران اطلاعیه‌ را صادر کرد.

به گزارش ایلنا، براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران منتهی به ساعت ۱۱ روز دوشنبه مورخ ۹۷/۱۱/۱ متوسط شاخص کیفیت هوای در ۲۴ ساعت گذشته در کلیه ایستگاه‌های شهر تهران ۱۲۴ و آلاینده اصلی ذرات معلق با قطر کمتر از ۲٫۵ میکرون و کیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت. لازم به توضیح است کیفیت هوا در ایستگاه فرمانداری شهرری-منطقه ۲۰ (۱۵۵) در شرایط ناسالم بود.

همچنین نظر به اطلاعیه شماره ۴۸ ارسالی اداره کل هواشناسی استان تهران مبنی بر ایجاد شرایط پایداری جوی و سکون نسبی هوا و پتانسیل افزایش و انباشت آلاینده‌های هوا تا بعدازظهر روز سه‌شنبه مورخ ۹۷/۱۱/۲، احتمال ورود به شرایط ناسالم در شهر تهران وجود خواهد داشت. از این رو توصیه می‌گردد، موارد ذیل رعایت شود:

۱- مشارکت عمومی و خودداری از هرگونه فعالیت که منجر به افزایش آلودگی هوا می‌شود، از جمله روشن کردن آتش در معابر، سوزاندن لاستیک، عملیات قیرکاری، عمرانی و مانند آن.

۲- کاهش فعالیت‌های بدنی بیماران قلبی و ریوی مبتلا به آسم، به خصوص در فضای باز.

۳- خودداری از خروج غیرضروری از منزل.

۴- رعایت الگوی مصرف سوخت و دقت لازم در استفاده از وسایل حرارتی (آبگرمکن، بخاری و تأسیسات گرمایشی) به منظور جلوگیری از افزایش بی‌رویه حرارت در فضاهای مسکونی، تجاری و اداری.

۵- کاهش استفاده از وسایل نقلیه شخصی و استفاده از وسایل حمل و نقل همگانی.

۶- دقت در هنگام سوختگیری در جایگاه‌ها و جلوگیری از سر ریز شدن بنزین و سایر سوخت‌ها.

۷- آماده سازی و اطلاع رسانی به دانش آموزان و انجام اقدامات پیشگیرانه مانند کاهش حضور دانش آموزان در فضای باز و ممنوعیت فعالیت بدنی و ورزشی توسط اداره کل آموزش و پرورش.

خواندن خبر در سایت منبع

هوای سرد تا آخر هفته در کشور ماندگار است

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
هوای سرد تا آخر هفته در کشور ماندگار است
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور گفت: هوای سرد در اغلب نقاط کشور تا آخر هفته ماندگار است.

احد وظیفه با اشاره به پیش‌بینی جوی آرام از امروز تا چهارشنبه (سوم دی ۹۷) در اغلب مناطق کشور، از افزایش آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت خبر داد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: هوای سرد در اغلب نقاط کشور تا آخر هفته ماندگار است.

وی قسمتهای مرکزی و شرق خلیج‌فارس و تنگه هرمز را برای امروز مواج پیش‌بینی کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

کیفیت هوا بهبود یافته است

مهرخبرگزاری مهر
کیفیت هوا بهبود یافته است
رئیس مرکز ملی هوا ضمن ارائه آماری از کیفیت هوا در مقایسه با سال گذشته گفت: شرایط کیفی هوا چه به مدد خداوند و از طریق عوامل اقلیمی و چه با تلاش همکاران ما بهتر شده است.

به گزارش خبرنگار مهر؛ رئیس مرکز ملی هوا در نشست کارگروه ملی مصوبات کاهش آلودگی هوای کشور گفت: سال گذشته ۱۲ روز هوای پاک داشتیم که امسال به ۱۸ روز رسیده است. همچنین روزهای سالم ما در سال گذشته ۲۱۱ روز بود که به ۲۳۸ روز افزایش پیدا کرده است. در سال ۹۶ روزهای ناسالم برای گروه‌های حساس ۷۸ روز بود که در سال ۹۷ به ۵۰ روز رسیده است و روزهای ناسالم برای همه در سال ۹۶ داشتیم اما امسال اصلا وارد این وضعیت نشدیم.

مسعود زندی افزود: این را هم باید در نظر داشته باشیم که نسبت به سال گذشته یک درجه افزایش دما داشتیم و ۱۵ روز آلاینده شاخص ما ازن بوده که اگر این روزها را کم کنیم ۳۵ روز ناسالم داشته‌ایم. البته در سه ماه اول سال با پدیده گرد و غبار هم مواجهیم که آثار آن به تهران هم خواهد رسید.

وی تصریح کرد: به هر حال شرایط کیفی هوا چه به مدد خداوند و از طریق عوامل اقلیمی و چه با تلاش همکاران ما بهتر شده و امیدواریم تا پایان سال بهتر هم بشود.

خواندن خبر در سایت منبع

هوای تهران برای گروه‌های حساس ناسالم شد

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
هوای تهران برای گروه‌های حساس ناسالم شد
خبرگزاری میزان- کیفیت هوای تهران با افزایش ۴۰ واحدی غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون در مقایسه با روز گذشته با شاخص ۱۲۳ برای گروه‌های حساس ناسالم است.
هوای تهران برای گروه‌های حساس ناسالم شد - 0

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان براساس گزارش روز دوشنبه شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ۸ صبح امروز میزان آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون از ۵۹ به ۷۵ و آلاینده منوکسیدکربن از ۲۹ به ۳۰ افزایش داشته است.

در همین مدت میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲، ۵ میکرون هوای پایتخت از ۱۰۶ به ۶۵ کاهش داشته است.

بر این اساس، ایستگاه‌های فرمانداری شهرری (منطقه ۲۰)، پارک قائم (منطقه ۱۸) و پیروزی (منطقه ۱۳) به ترتیب با شاخص‌های ۱۵۴، ۱۵۳ و ۱۵۲ بالاترین حجم آلودگی شهر تهران را در ۲۴ ساعت گذشته داشته‌اند.

همچنین ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۱۶، شهرداری منطقه ۱۹ و ستاد بحران (منطقه ۷) به ترتیب با شاخص‌های ۱۵، ۴۸ و ۷۰ سالم‌ترین هوا را در سطح مناطق شهر تهران طی این مدت داشتند.

خواندن خبر در سایت منبع

دوئل هوای پاک با خودروهای دودزا

مهرخبرگزاری مهر
دوئل هوای پاک با خودروهای دودزا
کرمانشاه_ خودروهای فرسوده و دودزا که قاتلان سلامت مردم هستند با جولان در خیابان‌های کرمانشاه یک دوئل نابرابر با هوای پاک به راه انداخته‌اند.

خبرگزاری مهر - گروه استانها: «هوای پاک» را در کلانشهرها شاید در زمستان بعد از یک بارندگی حسابی بتوانید کمی نفس بکشید؛ اما در روزهای معمولی‌تر این هوای ناپاک است که استشمام می‌کنیم و تمام وجودمان را ذرات خطرناک احاطه می‌کند.

ماشینی شدن زندگی امروز از یکسو و بی تدبیری و درماندگی مسئولان از پیچیدن نسخه‌ای موثر برای ترویج فرهنگ استفاده از وسایل نقلیه از سوی دیگر سبب شده وسایل چون خودرو و اتوبوس سهمی ۷۰ درصدی در آلودگی هوا داشته باشند.

تردد خودروهای فرسوده و اتوبوس‌ها و مینی‌بوس‌هایی که عمر آنها به بیش از چند دهه می‌رسد در سطح شهر کرمانشاه موجب تشدید وضعیت آلودگی هوا در این کلانشهر شده است؛ اما این موضوع در روزهایی که کرمانشاه میهمانان ناخوانده ریزگرد را هم پذیراست به اوج خود می‌رسد.

امروزه پیامدهای مختلف آلودگی هوا به خصوص اثرات بهداشتی آن از جمله ایجاد و تشدید بیمار یهای تنفسی، عصبی، قلبی و عروقی باعث شده است که نظارت و کنترل کیفیت هوا به صورت امری گریز ناپذیر در تمام جوامع در رأس مسائل ملی مطرح شود.

دوئل هوای پاک با خودروهای دودزا - 5

۸۰ درصد آلودگی هوای کرمانشاه از وسائل نقلیه موتری است

فریدون یاوری، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه نیز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در بحث آلودگی هوا بر اساس آماری اعلامی و کارهای مطالعاتی انجام شده به طور میانگین ۸۰ درصد آلودگی‌ها ناشی از وسائل نقلیه موتوری است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه گفت: البته این آمار از شهرستانی به شهرستان دیگر متغیر است.

به گفته یاوری، ۲۰ درصد دیگر آلودگی‌های زیست محیطی نیز به بخش صنعت وخدمات مربوط می‌شود.

وی افزود: در این میان مطالعه‌ای برای سهم اتوبوس‌های درون شهری کرمانشاه در آلودگی‌های محیطی انجام نشده است اما به تبع وسائل با سوخت‌های قدیمی سهم بالایی در آلودگی هوا دارند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه بیان کرد: درچند سال گذشته دولت وسازمان حفاظت محیط زیست درصدد جایگزینی خودروهای فرسوده در ناوگان حمل ونقل بودند امیدواریم بتوانیم اتوبوس‌های جدید و استاندارد راجایگزین کنیم.

دوئل هوای پاک با خودروهای دودزا - 12

تردد ۲۳۰ دستگاه اتوبوس در کرمانشاه

افشین لرزنگنه، مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی کرمانشاه و حومه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: عمر مفید همه اتوبوس‌های درون شهری کرمانشاه زیر ۱۰ سال هستند و در واقع اتوبوس فرسوده بازسازی نشده نداریم.

به گفته لرزنگنه با این برای بازسازی و نوسازی اتوبوس هایی که سال‌های آینده فرسوده خواهند شد برنامه ریزی‌های لازم انجام شده است.

وی از مصوب شدن تخصیص اعتبار۴۰ میلیارد تومانی سکوک اجاره برای بازسازی اتوبوس‌های درون شهری کرمانشاه خبر داد که از سوی وزارت خانه و در شورای شهر نیز مصوب شده است.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی کرمانشاه و حومه گفت: از سوی وزارت خانه نامه مربوطه به بانک مرکزی و نوبخت نامه تخصیص اعتبار برای نوسازی و بازسازی ناوگان اتوبوس رانی ارسال شده است.

لرزنگنه با تاکید بر اینکه این اعتبار برای بازسازی و نوسازی اتوبوسهایی که عمر مفید آنان روبه پایان است در نظر گرفته شده تعداد اتوبوس‌های درون شهری را ۲۳۰ دستگاه اعلام کرد.

تا ۱۴۰۰ استاندارد آلایندگی خودروها به یورو ۵ ارتقا می‌یابد

سال گذشته بود که وزارت صنعت، معدن و تجارت اخیرا ویرایش دوم «برنامه راهبردی وزارت صنعت، معدن و تجارت» را منتشر کرد که در آن راهبردهای این وزارتخانه برای توسعه بخش صنعت کشور پیش‌بینی شده بود؛ بخشی از برنامه راهبردی این وزارتخانه در حوزه صنایع مربوط به برنامه راهبردی صنعت خودرو بود.

در برنامه راهبردی صنعت خودرو راهکارهایی در زمینه توسعه و گسترش کمی و کیفی صنعت خودرو و قطعه ایران در حوزه‌های مختلف پیش‌بینی شد که از جمله آن ارتقای استاندارد آلایندگی خودروهای داخلی است.

در این زمینه در برنامه راهبردی صنعت خودرو پیش‌بینی شد که در سال ۱۴۰۰ استاندارد آلایندگی خودروهای داخلی باید به سطح یورو ۵ ارتقا یابد؛ این هدف‌گذاری در حالی است که در حال حاضر خودروهای داخلی با استاندارد آلایندگی یورو ۴ تولید و عرضه می‌شوند.

این در حالی است که بیش از یک میلیون و ۳۵۰ هزار خودروی فرسوده در کشور در حال تردد هستند که این خودروها بین ۶۰ تا ۱۰۰ درصد مدل صفر نوع خودشان بنزین مصرف می‌کنند و آلایندگی این خودروها ۵۰ برابر خودروهای با استاندارد یورو۴ و ۲۲ برابر خودروهای با استاندارد یورو۲ است.

همچنین برابر آمارهای اعلام شده ۵۰ درصد سوانح رانندگی کشور نیز مربوط به همین خودروهای مربوطه است.

با توجه به اظهارات مسئولان امر که ۸۰ درصد آلودگی هوای کرمانشاه را ناشی از خودروها می‌دانند؛ اولا نوسازی ناوگان خودرویی در درجه اول ضرورت دارد و در ثانی گسترش فرهنگ استفاده از خودروهای عمومی، چون در حال حاضر تردد خودروهای تک سرنشین در سطح شهر کرمانشاه بسیار بیشتر است و همین موضوع هم آلودگی هوا را تشدید کرده است.

خواندن خبر در سایت منبع

قانون هوای پاک، هوا را پاک می‌کند

ایسناخبرگزاری ایسنا
قانون هوای پاک، هوا را پاک می‌کند
‌رئیس اداره‌ی نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان همدان‌ از جایگزینی قانون هوای پاک‌ به جای قانون جلوگیری از آلودگی هوا خبر داد.

‌ایرج اسدی در گفت و گو با ایسنا‌ ‌بیان کرد: قانون هوای پاک‌ در تاریخ ۲۳ مرداد سال ۹۶‌ تصویب و ابلاغ شد که در حال اجرا است.

وی در تشریح این قانون‌‌ گفت: بر اساس ماده‌ی ۲ این قانون، تمام اشخاص و دستگاه‌ها موظف به رعایت این قانون شده‌اند، که نظارت بر حسن اجرای آن با اداره‌ی کل محیط زیست است و طبق ماده‌ی ۴ آن، تولید انواع وسایل نقلیه موتوری و واردات آن‌ها مستلزم رعایت حدود مجاز انتشار آلاینده است.

وی ادامه داد: براساس ماده‌ی ۴ این قانون، آیین نامه‌ی اجرایی برای وسایل نقلیه موتوری‌ تصویب شد که در آن حدود مجاز انتشار آلاینده‌ها تعیین و ادارات مربوط ابلاغ شد.

وی با بیان این ه بر اساس این قانون، اداره‌ی کل استاندارد موظف به نظارت روی قطعات مورد نیاز خودروها شده است، افزود: شماره گذاری وسایل نقیله موتوری و واردات آنها منوط به رعایت حدود مجاز آلاینده‌ها است.

وی اظهار کرد: طبق ماده‌ی ۵، خودروسازان داخلی و واردکنندگان خودرو، موظف به گارانتی وسایل نقلیه به مدت دو سال یا ۴۰هزار کیلومتر هستند که این ضمانت، شامل تجهیزات مربوط به کنترل آلودگی هوا نیز می‌باشد که بر این اساس اگر هریک از قطعات دچار مشکل شوند، شرکت باید نسبت به تعمیر آن اقدام کند.

اسدی در خصوص ماده‌ی ۶ این قانون، اعلام کرد: بر اساس این ماده، تأکید بر معاینه‌ی فنی وسایل نقلیه در دوره‌ی زمانی مشخص است که ‌برای وسایل نقلیه شخصی و دولتی ۴ سال و برای وسایل نقلیه عمومی ۱ سال مقرر شده که نظارت بر این مورد باید توسط نیروی انتظلامی اعمال شود.

وی تشریح کرد: بر طبق ماده‌ی ۷ این قانون، شهرداری و نیروی‌ انتظامی، موظف به برنامه ریزی و تعیین نحوه‌ی تردد وسایل نقلیه موتوری در حمل و نقل شهری هستند، به صورتی که مسافرت شهری شهروندان مختل نشود و مشکلی در این خصوص پیشامد نکند.

وی با بیان اینکه بر اساس ماده‌ی ۸، کلیه‌ی مالکان خودروها باید پس از رسیدن به سن فرسودگی، آنها را از رده خارج کنند، اضافه کرد: عمر مفید برای اتوبوس‌های دیزلی ۱۰ سال، برای اتوبوس‌های گازسوز ۱۲ سال و برای اتوبوس‌های برقی ۲۰ سال است.

وی عنوان کرد: براساس ماده‌ی ۹ این قانون، وزارت کشور موظف است با همکاری وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت و امور اقتصادی و دارایی «گمرک جمهوری اسلامی ایران»، زمینه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شهری با اولویت شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت را ظرف مدت پنج سال انجام دهد.

این مقام مسئول در خوصوص ماده‌ی ۱۰ این قانون، گفت: وزارت کشور موظف است از محل درآمدهای عمومی شهرداری‌ها و بودجه عمومی خود در قانون بودجه (هریک به میزان ۵۰ درصد)، ناوگان حمل و نقل عمومی درون شهری را، سالانه پنج درصد با اولویت کلان شهرها و شهرهای بالای ۵۰۰ هزار نفر جمعیت‌ افزایش دهد‌.

اسدی عنوان کرد: براساس ماده‌ی ۱۸، وزارت نفت باید حداکثر تا سه سال پس از لازم الاجراء شدن این قانون، سوخت تولیدی کشور از جمله بنزین، نفت گاز، نفت کوره و نفت سفید را مطابق با استاندارد ملی مصوب عرضه کند.

وی در خصوص فعالیت استان در راستای اجرای ماده‌ی ۱۸، اظهار کرد: در استان ۹ جایگاهی که مصوبه‌ی هیئت وزیران را دارا است، نسبت به توزیع سوخت گازوئیل یورو ۴ اقدام می‌کند.

وی در خصوص آلاینده‌های اتوبوس‌های شهری، گفت: با توجه به شکایاتی که به اداره‌ی کل محیط زیست می‌رسد، در ایستگاه‌ها و پایانه‌‌های توقف اتوبوس‌ها، به خصوص در فصول سرد، تجمع آلاینده‌ها افزایش یافته که موجب اعتراض شهروندان می‌شود.

وی افزود: اداره‌ی کل محیط زیست، این شکایات را به شهرداری ارجاع داده و خواستار بهبود وضعیت و عملکرد اتوبوس‌های درون شهری شده است.

اسدی در مورد ایستگاه‌های سنجش آلودگی، یادآور شد: وظیفه‌ این ایستگاه‌ها سنجش آلاینده‌های گازی موجود در استان است که اکنون به دلیل سردی هوا و وقوع پدیده وارونگی ذما، این میزان، از حد مجاز و استاندارد آن بالاتر رفته است.

وی در توضیح عملکرد این ایستگاه‌ها، بیان کرد: در این مراکز ۱۱ شاخص اندازه گیری می‌شود که ۹ گاز و ذرات ۲٫۵ و ۱۰ میکرون موجود در هوا، به صورت شبانه روزی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی اظهار کرد: بر اساس آمار ۹ ماهه، از ۶۱ روز پاک، ۱۷۳ روز قابل قبول یا سالم، ۲۵ روز ناسالم برای گروه‌های حساس و ۳ روز ناسالم در همدان برخوردار بوده‌ایم.

رئیس اداره‌ی نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان همدان، تصریح کرد: کمیته‌ای متشکل از مدیریت بحران استانداری، اداره‌ی هواشناسی، معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و محیط زیست، محدودیت‌های تعیین شاخص ایستگاه سنجش آلودگی را تعیین و ابلاغ می‌کند.

انتهای پیام

دبیر: زهرا حبیب پور

خواندن خبر در سایت منبع

تا پایان هفته بارندگی در کشور نداریم

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
تا پایان هفته بارندگی در کشور نداریم
خبرگزاری میزان- مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت:با توجه به نقشه های هواشناسایی پایتخت تا پایان هفته بارندگی ندارد و با توجه به پایداری هوا دوشنبه و سه شنبه هوای تهران ناسالم است.
تا پایان هفته بارندگی در کشور نداریم - 0

احد وظیفه در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، درباره شرایط پایداری آلاینده‌های جوی در تهران و سایر شهر‌های صنعتی کشور اظهار داشت: به دلیل شرایط پایدار جوی امروز و فردا سه شنبه وضعیت آلودگی هوا به شرایط ناسالم و در ساعاتی به شرایط ناسالم برای کلیه گروه‌ها خواهد رسید.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور اضافه کرد: سه شنبه موج ضعیفی از کشور عبور می‌کند که باعث کاهش غلظت آلاینده‌های جوی در تهران و سایر شهر‌های صنعتی میشود.

وظیفه در ادامه درباره شرایط جوی کشور در چند روز آینده تا پایان هفته جاری گفت: تا پایان هفته بارندگی خاصی در کشور نداریم، ولی در درشرف و نیمه جنوبی کشور با وزش باد شدید رو به رو خواهیم بود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

متهم رضوی در دومین روز محاکمه

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سید محمدهادی رضوی و ۳۰ متهم دیگر پرونده بانک سرمایه، در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلال گران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.

تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق

3+
الفالف21 ساعت قبل
مهرمهر20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر دومین جلسه دادگاه محمد هادی رضوی صبح امروز برگزار شد و متهم باز هم ترفندهای جلسه گذشته خود را دنبال کرد. این جلسه هم رضوی در دفاعیات خود خطاب به دادگاه گفت: من از قوانین پولی و بانکی کشور می‌خوانم و برای بالا بردن سواد علمی آقای قهرمانی صحبت می‌کنم. صدور حکم پیش از موعد/ ‏متهم: نماینده دادستان گفت ۱۵ سال حبس برائت می‌گیرمبگو مگوهای متهم هادی رضوی با نماینده دادستان تهران ادامه داشت به طوری که رضوی مدعی شد قهرمانی نماینده دادستان تهران گفته برائت ۱۵ سال حبس می‌گیرم. نماینده دادستان در قرائت کیفرخواست از واژه کوچه پشتی برای اشاره روابط رضوی با خانی (یکی دیگر از متهمان پرونده) اشاره کرد. رضوی در نهایت خطاب به نماینده دادستان گفت: من که می‌دانم کوچه پشتی یعنی چه، بچه دروازه دولاب هستم.
ایرناایرنا19 ساعت قبل
به گزارش ایرنا، محمدصادق بصیری روز دوشنبه در کارگروه سلامت استان کرمان با اشاره به اینکه قریب ۳۰ درصداز مردم دچار پرفشاری خون هستند، افزود: این در حالیست که حدود ۵۰ درصد از این افراد از بیماری خود بی اطلاع هستند. وی اظهارداشت: لازم است که مردم اطلاعات کافی در زمینه بیماری پرفشاری خون در اختیار داشته باشند و رسانه‌ها باید اطلاعات لازم در این زمینه را به جامعه ارائه کنند. وی عنوان کرد: برنامه‌ها باید به نحوی دنبال شود که این طرح به شکل مطلوبی تداوم یابد. بصیری بر موضوع پایش سلامت کارکنان دستگاه‌ها نیز تاکید کرد و گفت: این موضوع در شورای اداری استان نیز مورد تاکید قرار خواهد گرفت. ۷۴۴۰/ ۵۰۵۴انتهای پیام /*
فارسفارس2 ساعت قبل
معاون برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری منطقه ۱۲، از ورود مقام قضایی به پروژه مسقف سازی بازار آهنگران خبر داد. حسینی کومله گفت: در بازدیدی که اخیرا با یکی از اعضای شورای شهر تهران از بازار آهنگران داشتیم، بدعهدی پیمانکار به خوبی مشخص بود؛ به طوری که محدوده شرقی بازار را مسقف و بخش دیگر را نیمه کاره رها کرده بود. در حال حاضر هم در دستگاه قضایی در مرحله تامین دلیل هستیم و در صورتی که از مقام قضایی اجازه بگیریم خودمان کار را ادامه می‌دهیم چراکه کار باقی مانده و در نقاطی هم منتج به خطراتی شده است. وی درباره خطرات احتمالی در بازار آهنگران هم گفت: اگر قرار باشد اتفاقی رخ دهد و خطرناک باشد مثلا دیوار شکسته‌ای وجود داشته باشد، ما موظف هستیم بدون رضایت مالک یا مالکان اقدام کنیم، اما این به معنی تکمیل پروژه مسقف سازی نیست و نباید اشتباه گرفته شود. در نقاطی که خطر وجود دارد کمیسیون رفع خطر تشکیل دادیم و تدابیری اندیشیدیم.

اخبار بیشتر