1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

«عوارض» را کجا پرداخت کنیم؟

پیشنهاد اخذ عوارض از بهره برداری املاک تجاری

مهرخبرگزاری مهر
پیشنهاد اخذ عوارض از بهره برداری املاک تجاری

محمد سالاری درگفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به پیشنهادی که درجریان بررسی برنامه ۵ ساله سوم شهر تهران در خصوص اخذ عوارض از بهره‌برداری املاک تجاری در راستای افزایش درآمد پایدار از سوی وی ارائه و تصویب شد گفت: پیشنهادی که به تصویب رسید، انجام مطالعات امکان‌سنجی به منظور اخذ عوارض از بهره برداری اماکن با کاربری‌های تجاری، اداری و خدماتی به جای دریافت عوارض فرآیند صدور پروانه بوده است.

وی ادامه داد: تجربیات جهانی نشان می‌دهد کلان شهرهای دنیا به جای اخذعوارض درمرحله صدور پروانه، عوارض را در مرحله بهره‌برداری برای همیشه دریافت می‌کنند.

این روش که برای تبدیل یک عرصه به کاربری تجاری یا اداری، خدماتی ما بر اساس یک فرمول یک بار عوارض دریافت کنیم و برای همیشه شهرداری خدمات بدهد ما را از یک درآمد پایدار محروم می‌کند در حالی که ما می‌توانیم بخشی از عوارض را دریافت کنیم و یا حتی دریافت نکنیم اما بر اساس شاخص هایی مشخص که تدوین می‌کنیم به صورت دائمی در زمان بهره برداری عوارض دریافت کنیم.

این عضو شورای شهر تهران اضافه کرد: من چنین پیشنهادی را در دوره چهارم نیز دادم که طی آن بحث‌هایی هم با شهردار تهران داشتم که وی منطق این پیشنهاد را پذیرفت.

به گفته وی شهرداران تمایل دارند که منابع درآمدی شهری را در فرصت زمانی که خودشان مدیریت شهری را بر عهده دارند، هزینه کنند تا فعالیت هایشان بروز و ظهور عینی داشته باشد و در اصل به جامعه شهری اعلام کنند که فعال و در حال انجام کار هستند و طبیعی است که شهرداران کمتر زیر بار چنین پیشنهاداتی بروند، شورای شهر با چنین پیشنهادی در برنامه پنج ساله سوم موافقت کردند و تصویب شد؛ بنابراین امیدواریم که شهرداری تهران بتواند ظرف یک سال اول برنامه پنج ساله سوم توسعه شهر تهران، سازوکار و شیوه دریافت این عوارض و انتقال آن از مرحله صدور پروانه به مرحله‌ بهره‌برداری را انجام دهد و اگر نتوانست در مناطق ۲۲گانه این کار را انجام دهد، در برخی از مناطق به صورت پایلوت شروع شود.

سالاری با بیان این در خصوص شیوه دریافت عوارض با یکسری از دستگاه‌ها و نهادهای دیگر نیاز است، هماهنگی‌های لازم انجام شود گفت: این شیوه باعث می‌شود تا ما درآمد شهر را برای آیندگان حفظ کنیم و این‌طور نباشد که همه تغییر و تحولات مانند بارگذاری‌های عظیم، بلندمرتبه‌سازی‌ها، ساخت پروژه‌هایی مثل مال‌ها و مگامال‌ها را در مقطعی به یکباره‌ انجام دهیم و همه منابع درآمدی را از شهر بگیریم که برای آیندگان چیزی وجود نداشته باشد.

رییس کمیسیون معماری وشهرسازی شورای شهر تهران با اشاره به ویژگی‌های دیگر این شیوه برای اخذ عوارض گفت: با اتخاذ چنین شیوه‌ای، عدالت اجتماعی و عدالت در اخذ عوارض از طیف کاربری‌های مختلفی که ذیل کاربری‌های تجاری یا اداری و خدماتی تعریف می‌شوند، برقرار می‌شود به این مفهوم که اگر به طور مثال کسی خواست کتابفروشی یا مجموعه‌ کاربری‌های مختلفی که در حوزه فرهنگی وجود دارد تأسیس کند، بایستی آن مغازه را تجاری کند و هزینه تجاری پرداخت کند درحالی‌که در این شیوه شهرداری می‌تواند مبتنی بر یکسری شاخص‌ها، بر اساس نوع کاربری‌هایی که در آنجا مستقر شده، نسبت به تعیین عوارض اقدام کند و تعرفه یک کاربری فرهنگی با کاربری مانند نمایشگاه اتومبیل و رستوران یکی نباشد.

سالاری در پاسخ به این پرسش که در حال حاضر مسئولان شهری اعلام کرده‌اند که نیمی از شهروندان تهرانی عوارض خود را پرداخت نمی‌کنند و شهرداری هم ابزاری برای اخذ عوارض ندارد. اگر این پیشنهاد محقق شود چه ضمانت هایی برای محقق شدن آن نیاز است گفت: برای تحقق عملیاتی شدن این حکم از برنامه، ضرورت دارد ما در یکسری قوانین دیگر، تغییراتی را داشته باشیم و دستگاه‌های دیگر باید با شهرداری در خصوص مکانیسم دریافت و الزام به پرداخت همکاری کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

دریافت عوارض در پنج تونل شهری منتفی شد

ایسناخبرگزاری ایسنا
دریافت عوارض در پنج تونل شهری منتفی شد

به گزارش ایسنا، علی اعطا که در یک برنامه رادیویی با موضوع «دریافت عوارض در تونل‌های شهری و چالش نبود درآمد پایدار برای شهرداری‌ها» در ارتباط تلفنی سخن می‌گفت، در این باره بیان کرد: این لایحه به عنوان پیش نویس در کارگروه‌های معاونت برنامه ریزی تنظیم شده و هنوز قطعی نشده و برای شهردار هم ارسال نشده و حتی به شورا هم نیامده است.

وی گفت: در یکی از برنامه‌های پرمخاطب تلویزیون اعلام شد این موضوع در کمیسیون‌های شورا مورد بحث بوده و وقتی با عکس العمل مردم مواجه شدند شورا آن را منتفی کرده است، درصورتیکه اینگونه نبود و حتی به شهردار هم ارسال نشده تا آن را تأیید کند.

سخنگوی شورای شهر تهران متذکر شد: اگر این لایحه به شورا می‌آمد قطعا در چنین شرایط اقتصادی به تصویب نمی‌رسید. اگر این لایحه به شورا رسیده بود شورا حتما همه ابعاد را برای تصمیم گیری بررسی می‌کرد. بنابراین این موضوع منتفی است.

وی در پایان مطلب در رابطه با حذف طرح زوج و فرد نیز گفت: این موضوع هنوز به شورا نیامده است.

انتهای پیام

دبیر خبر: منیره کربلایی

خواندن خبر در سایت منبع

دریافت نقدی عوارض خروج در فرودگاه امام متوقف شد

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
دریافت نقدی عوارض خروج در فرودگاه امام متوقف شد
دریافت نقدی عوارض خروج در فرودگاه امام متوقف شد - 0

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان به نقل از شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)، علی کاشانی حیدری با اشاره به نصب دستگاه‌های الکترونیکی برای دریافت عوارض خروج از کشور در ترمینال مسافری شماره یک فرودگاه امام (ره) گفت: علاوه بر پرداخت عوارض خروج از کشور در ترمینال فرودگاه، مسافران محترم می‌توانند با مراجعه به درگاه پرداخت اینترنتی سازمان امور مالیاتی کشور به صورت غیر حضوری و قبل از آمدن به فرودگاه نسبت به پرداخت عوارض خروج از کشور اقدام کنند.

وی افزود: مسافران همچنین می‌توانند از برنامه نرم افزاری «بله» که متعلق به بانک ملی است برای پراخت عوارض خروج از کشور استفاده و در سریع‌ترین زمان ممکن مبلغ مورد نظر را پرداخت کنند.

این مقام مسئول ادامه داد: بنا بر اعلام بانک ملی ایران، از این پس عوارض خروج از کشور به صورت نقدی در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) دریافت نمی‌شود و مسافران می‌توانند با در دست داشتن کارت عابر بانک نسبت به پرداخت الکترونیکی عوارض خروج از کشور در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) اقدام کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

مدیریت مصرف بنزین با استفاده از وضع عوارض

ایسناخبرگزاری ایسنا
مدیریت مصرف بنزین با استفاده از وضع عوارض

محمدرضا پورابراهیمی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه در لایحه بودجه ۹۸ دولت هیچ پیشنهادی برای تغییر قیمت بنزین نداده است، اظهار کرد: هیچ گونه جهت گیری برای جلوگیری از مصرف بی رویه، قاچاق سوخت و رعایت الگوی مصرف از سوی دولت ارائه نشده و وضعیت کنونی که بحرانی است را رها کرده است.

وی افزود: بنده طرحی در کمیسیون اقتصادی ارائه دادم که به کمیسیون تلفیق ببریم و آن استفاده از روشی تحت عنوان مدیریت سوخت در کشور و وضع عوارض بر مصرف سوخت است.

پورابراهیمی با بیان اینکه در حال حاضر در خصوص مشترکان برق، آب و گاز اگر مصرف افزایش یابد، قیمت به صورت پلکانی محاسبه می‌شود، تصریح کرد: برای مصرف بنزین پیشنهاد این است که قیمت را برای سال آینده افزایش ندهیم و در جدول تعیین شده مثلا ۶۰ لیتر در ماه در نظر گرفته می‌شود و اگر هر کس بیشتر مصرف کرد، تا سقف ۱۰۰ لیتر عوارض یک عدد و بیش از آن عدد بیشتر و به همین ترتیب اگر مصرف ۳۰۰ لیتر به بالا شد به عوارضی برسد که با قیمت فوب خلیج فارس محاسبه شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مبنای محاسبه این است و اگر این اتفاق رقم بخورد، قیمت در جایگاه‌های عرضه سوخت ثابت می‌ماند و افرادی که با کارت، سوخت مصرف می‌کنند، عوارض محاسبات براساس جدول مشخص و در زمانی که سوخت گیری می‌کنند پرداخت نمی‌شود و مانند عوارض راهنمایی و رانندگی است که در زمان انتقال مالکیت خودرو و بازه زمانی ۳ تا ۶ ماهه مکلف می‌شوند عوارض را پرداخت کنند.

وی افزود: این طرح یک مدل محاسباتی است که هیچ بنزینی پرداخت نمی‌شود مگر با کارت و کارتی که هست برای مصارف خصوصی و با افزایش مصرف، عوارض تعلق می‌گیرد.

پورابراهیمی تصریح کرد: برای خودروهای عمومی افزایش قیمت سوخت نخواهد داشت و میزان مصرف براساس جی پی اس و پیمایش خواهد بود و اگر بیش از آن مصرف باشد، پلکانی محاسبه می‌شود.

وی بیان کرد: قیمت خدمات نیز در این حالت به واسطه نرخ بنزین و گازوئیل تغییر نخواهد کرد و قیمت سوخت ثابت است و عوارض هم در سررسیدها پرداخت می‌شود.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این طرح به کاهش مصرف سوخت، کاهش قاچاق سوخت و ایجاد درآمد برای دولت کمک و مدیریت مصرف سوخت در اقتصاد را فراهم می‌کند، افزود: به جای تغییر قیمت سوخت، عوارض بر مصرف مبنا قرار می‌گیرد و این طرح آثار تورمی ندارد.

پورابراهیمی اظهار کرد: علاقمند بودیم این طرح در بودجه ۹۸ بیاید که اگر به طور کامل آماده نشود، در قالب طرح دو فوریتی به مجلس می‌آوریم تا تصویب شود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

همشهریهمشهری1 روز قبل
در حالی که بارش برف و باران در همین روز در استان‌های کردستان، زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی نسبتا ضعیف خواهد بود. با فعالیت این موج طی روزهای یکشنبه تا سه‌شنبه (چهارم تا ششم فروردین) بارش باران و برف در استان‌های نیمه غربی، شمال، و شمال شرق پیش‌بینی می‌شود. به گفته وی، گستره فعالیت این سامانه بارشی، در روز سه‌شنبه، به جز جنوب شرق، غالب استان‌های کشور را فرا می‌گیرد. به گفته این مقام مسئول، روز سه‌شنبه سیزده فروردین، روزی بارانی خواهد بود و انتظار می‌رود که بارش‌ها در ارتفاعات البرز و مناطق سردسیر در غرب و شمال غرب به صورت برف مشاهده شود. از این رو توصیه می‌شود با توجه به شرایط جوی فوق و ترافیک مسافران نوروزی در مسیر سواحل شمالی و مشهد مقدس، به خصوص در روزهای پایانی سال و چند روز ابتدایی سال جدید، تمهیدات لازم در نظر گرفته شود.
ایرناایرنا1 روز قبل
به گزارش ایرنا این درگیری از چهارشنبه شب در جاده اندیمشک - دزفول آغاز شده و نیروهای یگان ویژه برای متفرق کردن افراد درگیر وارد عمل شده‌اند. گزارش خبرنگار ایرنا حاکیست صدای تیراندازی همچنان از محل درگیری به گوش می‌رسد. برخی شاهدان گفتند نیروهای یگان ویژه برای متفرق کردن افراد از گاز اشک آور استفاده کرده‌اند. در پی بروز این درگیری جلسه شورای تامین در هر ۲ شهرستان برگزار شده و استاندار خوزستان نیز در منطقه حضور دارد. اختلاف بر سر محل نصب تابلوی ورودی شهر دزفول پس از سقوط تابلو ورودی این شهر بر اثر تند باد در اردیبهشت ماه امسال آغاز شد.

(تصاویر) معبد هندوها در بندرعباس

38+
فراروفرارو1 روز قبل

رقابتی باورنکردنی برای تاریخ تولد لاکچری ۹۸/۱/۱

12+
الفالف13 ساعت قبل
همشهریهمشهری1 روز قبل
همشهری آنلاین: به دنبال افزایش خروجی آب سد زاینده رود از ۲۷ اسفند ماه، این رودخانه در آستانه نوروز ۹۸ بار دیگر در شهر اصفهان به جریان افتاد. به دنبال دستور رئیس جمهور مبنی بر بازگشایی زاینده رود در ایام نوروز ۹۸، پس از افزایش خروجی آب از سد زاینده رود، این رودخانه امروز، در شهر اصفهان جاری شد. به دنبال افزایش خروجی آب سد زاینده رود از ۲۷ اسفند ماه، این رودخانه در آستانه نوروز ۹۸ بار دیگر در شهر اصفهان به جریان افتاد. به دنبال دستور رئیس جمهور مبنی بر بازگشایی زاینده رود در ایام نوروز ۹۸، پس از افزایش خروجی آب از سد زاینده رود، این رودخانه امروز، در شهر اصفهان جاری شد. پیمان شاه‌سنایی۲۹ اسفند ۱۳۹۷ / ۱۷:۴۱
همشهریهمشهری12 ساعت قبل
به گزارش ایلنا، فریدونکنار ۳۸۰۰ سال قدمت دارد و قصر فریدون‌شاه‌فریدون‌شاه، جم نوه جمشید پیشدادی شاخص‌ترین مدرک این ادعا است. این شهر در نوار ساحلی مازندران، از شرق به بابلسر، از غرب به سرخرود و محمودآبد، از جنوب به آهنگرکلا و از شمال به دریا محدود است. این شهر تنها زیستگاه بین‌المللی «امید» درنای سیبری در ایران است. یکی از جاذبه‌های گردشگری این بندر، تالاب آن با ۵۴۰۰ هکتار مساحت در جنوب شرقی شهر و در واقع زیستگاه درنای سیبری در زمستان‌ها است. مسجد جامع بهرامی در مرکز شهر، حمام تاریخی در روستای سوته، بازار روز و بازارچه سنتی هفتگی شنبه‌بازار از دیگر اماکن گردشگری فریدونکنار است.

اخبار بیشتر