اخبار روز بازار مسکن | چهارشنبه 3 بهمن‌ماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار مسکن | چهارشنبه 3 بهمن‌ماه

واگذاری واحدهای مسکن مهر بدون متقاضی به مددجویان کمیته امداد

مهرخبرگزاری مهر
واگذاری واحدهای مسکن مهر بدون متقاضی به مددجویان کمیته امداد
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: این سازمان با هماهنگی کمیته امداد امام‌خمینی (ره) مسکن‌های مهر فاقد متقاضی در سراسر کشور را به مددجویان این کمیته واگذار می‌کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان ملی زمین و مسکن، علی نبیان در نشستی که در خصوص چالش‌ها و مشکلات مسکن مهر با قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر، معاون کمیته امداد امام‌خمینی (ره) در امور تامین مسکن و نمایندگان شرکت عمران شهرهای جدید داشت، اتمام پروژه‌های مسکن مهر را مهمترین اولویت دولت دوازدهم در حوزه راه و شهرسازی عنوان کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: در این نشست مشترک، مشکلات و چالش‌های پروژه‌های مسکن مهر و انتقال واحدهای فاقد متقاضی به کمیته امداد مورد بررسی قرار گرفت و کمیته امداد امام‌خمینی (ره) موظف شد لیست پروژه‌های مورد نظر خود را از میان واحدهای فاقد متقاضی در استان‌های کشور به وزارت راه و شهرسازی اعلام کند تا پس از آن بتوانیم قیمت هر پروژه را برای آنها معین کنیم.

وی با اشاره به اینکه پروژه‌های فاقد متقاضی مسکن مهر، با چالش‌هایی رو به رو هستند که برخی از آنها در سطح ملی و برخی استانی است، افزود: در این جلسه همچنین مقرر شد چالش‌های ملی این پروژه‌ها را در روزهای آتی در مجموعه وزارت راه و شهرسازی برطرف کنیم و پس از آن طی جلساتی با مدیران استان‌ها به رفع سایر مشکلات این پروژه‌ها بپردازیم.

وی در خصوص توافق با کمیته امداد امام‌خمینی (ره) در واگذاری این واحدها به مددجویان ابراز امیدواری کرد: سازمان ملی زمین و مسکن با این توافق بتواند گامی در رفع مشکل مسکن خانوارهای کمتر برخوردار بردارد.

خواندن خبر در سایت منبع

قانون مالیات برخانه‌های خالی ناقص است

مهرخبرگزاری مهر
قانون مالیات برخانه‌های خالی ناقص است
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: قانون اخذ مالیات از خانه‌های خالی نواقص زیادی دارد و منجر به رکود در بازار مسکن و گرانی شدید آن می‌شود.

کمال‌الدین شهریاری در گفتگو با خبرنگار مهر درباره علت عدم اجرای قانون اخذ مالیات از خانه‌های خالی، اظهار داشت: این کار نواقص زیادی دارد که نه تنها منجر به حل مشکل مسکن نمی‌شود بلکه باعث فرار سرمایه از بخش مسکن به بخش‌های دیگر می‌شود.

وی ادامه داد: اگر قرار است مالیات بر عایدی سرمایه دریافت شود، نباید صرفا متوجه یک بخش چون مسکن باشد بلکه باید برای اخذ مالیات از بخش‌های دیگر چون ارز و سکه نیز پایه‌های مالیاتی جدید تعریف شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: اگر ما اخذ مالیات را صرفا متوجه یک بخش کنیم، سرمایه‌ها به بخش‌های دیگر که مالیات‌های زیادی متوجه آنها نیست، هدایت و منجر به رکود در بازار مسکن می‌شود.

شهریاری گفت: در صورتی که نواقص این قانون اصلاح نشود، نه تنها کمکی به حل مشکل مسکن نمی‌کند بلکه منجر به رکود در بازار مسکن و گرانی شدید آن می‌شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس بیان کرد: در واقع شوک ناشی از اعلام دریافت مالیات از خانه‌های خالی از سکنه، منجر به افزایش قیمت مسکن و افت اشتغال و فعالیت در صنعت ساختمان می‌شود.

وی با بیان اینکه برای حل مشکل مسکن باید از احتکار در بازار آن جلوگیری شود، خاطرنشان کرد: قانون اخذ مالیات از خانه‌های خالی به دلیل نواقص زیاد و فقدان زیرساخت‌های لازم، مانع احتکار مسکن نمی‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

افزایش قیمت مسکن بدون توقف

ایران‌جیبخبرگزاری ایران‌جیب
افزایش قیمت مسکن بدون توقف
آمار و ارقام مربوط به قیمت مسکن در دی ماه نشان می‌دهد نرخ‌ها در این بازار همچنان افزایشی است و قیمت هر متر مربع آپارتمان در دی ماه نسبت ...

آمار و ارقام مربوط به قیمت مسکن در دی ماه نشان می‌دهد نرخ‌ها در این بازار همچنان افزایشی است و قیمت هر متر مربع آپارتمان در دی ماه نسبت به دی ماه سال گذشته ۹۰ درصد رشد را نشان می‌دهد.

متوسط قیمت مسکن در آذرماه امسال ۹ میلیون و ۶۳۰ هزار تومان بود در حالیکه بر اساس گزارش دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی این عدد در دی ماه به ۹ میلیون ۷۷۰ هزار تومان رسید. با افزایش قیمت مسکن تعداد معاملات هم هر ماه کاهش یافته است. بیشترین تعداد معامله در بازار مسکن مربوط به اردیبهشت بوده که ۱۶ هزار و ۷۳۶ معامله مسکن در این ماه ثبت شده اما در دی ماه تعداد معاملات ۵ هزار و ۸۰۰ معامله ثبت شده است. با توجه به این‌که در آبان ماه ۵ هزار و ۹۴۱ فقره معامله در تهران به ثبت رسیده بود، شاهد کاهش یک درصدی میزان معاملات در دی ماه هستیم. تعداد معاملات نسبت به ماه مشابه سال قبل (دی ماه ۹۶) که تعداد معاملات مسکن ۱۶ هزار و ۸۷۶ فقره بود، ۱۴۵٫۸ درصد کاهش (منفی دو و نیم برابر) داشته است.

قیمت مسکن در هر ماه سال ۹۷ نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد را نشان می‌دهد و این رشد در آذرماه به ۹۲ درصد رسید اما با توجه به این افزایش قیمت مسکن از دیماه سال گذشته کلید خورد. آمارها نشان می‌دهد متوسط رشد قیمت مسکن در دیماه امسال نسبت به مدت مشابه قبل نسبت به آذرماه کمتر بوده و با این‌که قیمت در آذرماه ۹۲ درصد رشد داشته در دیماه به ۸۹٫۹ درصد رسیده است. گران‌ترین منطقه پایتخت در دیماه امسال، منطقه یک تهران بوده است که میانگین قیمت هر مترمربع مسکن در آن ۲۲ میلیون و ۹۷۰هزار تومان به ثبت رسیده است متوسط قیمت مسکن در این منطقه در ابتدای سال در فروردین ماه ۱۱ میلیون و ۷۷۰ هزار تومان بود به این ترتیب متوسط قیمت مسکن در منطقه یک در ۹ ماه ۹۰ درصد بالا رفته است. ارزان‌ترین منطقه نیز با میانگین ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به ازای هر مترمربع، به منطقه ۱۸ اختصاص داشته است.

بیشترین تعداد معامله نیز در منطقه ۵ با ۷۵۰ فقره معامله بوده است. در منطقه ۵ نیز متوسط قیمت در ۱۰ ماه نزدیک به ۷۰درصد افزایش داشته است. کمترین تعداد معامله مسکن نیز در منطقه ۱۹ با ۳۸ فقره انجام شده است. نگاهی به میانگین قیمت‌ها در سایر مناطق شهر تهران نشان می‌دهد تمام مناطق تهران در دیماه نسبت به آذر افزایش قیمت داشته‌اند ولی تعداد معاملات نسبت به ماه گذشته به میزان بسیار کمی کاهش داشته است. از نظر متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی، بیشترین قیمت هر متر واحد مسکونی به منطقه یک تهران با هر متر ۲۲ میلیون و ۹۷۴ هزار تومان تعلق داشته و پس از آن منطقه ۳ با میانگین متری ۱۷ میلیون و ۲۳۴ هزار تومان در رتبه دوم قرار گرفته است. کمترین میزان میانگین هر متر واحد مسکونی در تهران به منطقه ۱۸ با هر متر ۴ میلیون و ۲۴۵ هزار تومان و پس از آن به منطقه ۲۰ با هر متر ۴ میلیون و ۴۹۴ هزار تومان اختصاص یافته است.

مشتری اوراق وام مسکن کم شد

با افزایش مداوم قیمت مسکن با این‌که قیمت‌ها در اوراق تسهیلات مسکن نسبت به اوایل سال‌جاری با کاهش روبه‌رو شده، بسیاری از متقاضیان وام مسکن معتقدند که با توجه به قیمت فزاینده مسکن در ماه‌های اخیر عملا نمی‌توانند با مبالغ این وام، خانه بخرند که این موضوع تقاضا در اوراق تسهیلات مسکن را کاهش داده است. به گزارش ایسنا، اوراق تسهیلات مسکن در ۱۰ روز اخیر نوسان قیمت چندان زیادی را تجربه نکرده است. روز گذشته قیمت تسه‌های نزدیک به سر رسید حدود ۵۴ هزار تومان و قیمت دیگر اوراق نیز تا ۵۸ هزار تومان متغییر بود. قیمت اوراق تسهیلات مسکن آذر ماه ۱۳۹۷ به ۵۷ هزار و ۷۰۰ تومان می‌رسد و قیمت تسه اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ حدود ۵۷ هزار تومان است.

افزایش قیمت مسکن بدون توقف - 8

خواندن خبر در سایت منبع

حق مسکن کارگران تعیین شد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
حق مسکن کارگران تعیین شد
با تصویب شورای عالی کار حق مسکن کارگران برای سال ۹۸ از ۴۰هزار تومان به ۱۰۰هزار تومان افزایش یافت.

به گزارش خبر فوری، جلسه شورای عالی کار با حضور نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت به‌منظور افزایش حق مسکن کارگران برگزار شد. این جلسه به‌ریاست حاتم شاکرمی معاون روابط کار وزارت کار برگزار شد و افزایش ۶۰هزار تومانی حق مسکن کارگران مشمول قانون کار تصویب گردید.

اجرایی شدن این مصوبه منوط به تصویب هیئت وزیران است.

خواندن خبر در سایت منبع

ترمز تورم مسکن پایتخت

فراروخبرگزاری فرارو
ترمز تورم مسکن پایتخت
فروردین ماه امسال تورم نقطه‌ای مسکن ۲۸درصد به ثبت رسید؛ این در حالی است که تورم نقطه‌ای مسکن در اردیبهشت ماه از ۳۰ درصد،در خرداد از ۴۰ درصد، در تیر از ۵۰ درصد، در مرداد از ۶۰ درصد، در شهریور از ۷۰ درصد، در مهر از ۸۰درصد و در آبان از ۹۰ درصد عبور کرد و در آذرماه به ۹۳ درصد رسید. اما این نرخ رشد (تورم نقطه‌ای مسکن) در دی ماه با شیب منفی به سطح ۹۰ درصد کاهش یافت.

تورم ماهانه مسکن در تهران با سقوط آزاد در اولین ماه زمستان، به مرز «صفر» نزدیک شد. روند رشد ماهانه قیمت بعد از چرخش مسیر از نقطه اوج شهریور، در ماه پایانی پاییز نرخ ۸/ ۴ درصد را ثبت کرد و در دی ماه، دامنه رشد در حد ۵/ ۱ درصد محدود شد. اکنون ۳ واحد درصد از تورم نقطه‌ای مسکن کاسته شده و حجم معاملات به کف جدید رسیده است.

متوسط قیمت هر مترمربع آپارتمان در تهران ۷/ ۹ میلیون تومان است. کندتر شدن سرعت رشد قیمت احتمال تحقق یک پیش‌بینی را تقویت می‌کند.

به گزارش دنیای اقتصاد، سردترین ماه بازار معاملات مسکن شهر تهران در سال ۹۷، همزمان با سقوط تورم ماهانه مسکن به مرز صفر در دی ماه، رکورد جدیدی از کمترین میزان خرید و فروش آپارتمان در پایتخت را رقم زد.

بررسی‌ها براساس آماری که روز گذشته از سوی دفتر اقتصاد مسکن درخصوص تحولات بازار مسکن شهر تهران در دی ماه ارائه شد، نشان می‌دهد، تورم ماهانه مسکن که از ابتدای پاییز به سمت صفر شدن تغییر جهت داده بود در دی ماه به کمترین فاصله با نقطه صفر رسید؛ تورم ماهانه مسکن در حالی از شیب ۹ درصدی در شهریور ماه که نقطه اوج رشد ماهانه قیمت مسکن در سال جاری محسوب می‌شود در دو ماه اول پاییز به ۶ درصد کاهش یافت که این میزان در آذرماه امسال به کمتر از ۵ درصد رسید؛ در ادامه کاهش سرعت رشد قیمت مسکن در دی ماه بازار ملک شاهد سقوط آزاد محسوس شیب تورم ماهانه ۸/ ۴ درصدی مسکن در آذر به ۵/ ۱ درصد در اولین ماه فصل زمستان بود.

متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در دی ماه امسال به ۹ میلیون و۷۷۰ هزار تومان رسید که این میزان تنها حدود ۱۵۰ هزار تومان کمتر از میانگین قیمت هر مترمربع آپارتمان در آذرماه امسال بوده است؛ این در حالی است که میانگین قیمت هر مترمربع آپارتمان در آذرماه بیش از ۴۰۰ هزار تومان نسبت به آبان ۹۷ رشد کرد و در ماه‌های قبل میزان رشد ماهانه قیمت مسکن در هر ماه به ازای هر مترمربع، بیش از نیم میلیون تومان بود.

تورم ماهانه ۵/ ۱ درصدی مسکن در دی ماه کمترین میزان رشد ماهانه قیمت مسکن از اردیبهشت امسال تاکنون بوده است؛ این در حالی است که سقوط آزاد تورم ماهانه مسکن در شهر تهران، شیب رشد تورم نقطه‌ای مسکن را نیز تحت تاثیر قرار داده و باعث چرخش آن شده است؛ طوری‌که برای اولین بار در سال ۹۷، شیب رشد نقطه‌ای قیمت مسکن در شهر تهران منفی شده است.

فروردین ماه امسال تورم نقطه‌ای مسکن ۲۸درصد به ثبت رسید؛ این در حالی است که تورم نقطه‌ای مسکن در اردیبهشت ماه از ۳۰ درصد، در خرداد از ۴۰ درصد، در تیر از ۵۰ درصد، در مرداد از ۶۰ درصد، در شهریور از ۷۰ درصد، در مهر از ۸۰درصد و در آبان از ۹۰ درصد عبور کرد و در آذرماه به ۹۳ درصد رسید. اما این نرخ رشد (تورم نقطه‌ای مسکن) در دی ماه با شیب منفی به سطح ۹۰ درصد کاهش یافت.

منفی شدن شیب رشد تورم نقطه‌ای مسکن در شهر تهران در اولین ماه از فصل زمستان ناشی از کاهش قابل‌توجه تورم ماهانه در معاملات خرید آپارتمان در دی ماه است؛ بررسی‌ها نشان می‌دهد، کارنامه بازار معاملات مسکن شهر تهران در اولین ماه از فصل زمستان ۹۷ هم‌جهت با نتیجه نظرسنجی درباره سمت وسوی زمستانی بازار مسکن در سال جاری یک پیش‌بینی کلیدی درباره وضعیت بازار ملک را تقویت ‌می‌کند. در یک نظرسنجی که در ابتدای زمستان امسال با تکیه بر نظر ۳۰ صاحب‌نظر و کارشناس برجسته بازار مسکن درخصوص تحولات بازار مسکن در سه ماهه پایانی سال جاری انجام و نتایج آن در نیمه دی ماه منتشر شد، ۹۳ درصد از صاحب‌نظران مسکن اعلام کردند تورم زمستانی مسکن از شیب تند در امان خواهد بود و بازار مسکن تا انتهای سال به ثبات قیمتی می‌رسد؛ اکنون آمار مربوط به تحولات بازار مسکن شهر تهران در دی ماه احتمال درست بودن پیش‌بینی کارشناسان را تقویت می‌کند؛ چرا که تورم ماهانه مسکن که در ۳۱ روز پایانی تابستان امسال-شهریور ماه-در نقطه ۹ درصد به اوج رسیده بود هم‌اکنون تنها ۵/ ۱ واحد تا نقطه صفر فاصله دارد. کاهش فاصله تورم ماهانه مسکن تا نقطه صفر به میزان ۵/ ۱ واحد به معنای آن است که قیمت مسکن در آستانه ثبات قرار گرفته است.

بررسی‌های «دنیای اقتصاد» از تحولات بازار مسکن شهر تهران در دی ماه امسال همچنین نشان می‌دهد، ثبت ۵ هزار و ۸۰۰ معامله خرید مسکن در ۳۰ روز ابتدای زمستان، به معنای رسیدن بازار معاملات مسکن به کف جدید به لحاظ تعداد خرید و فروش واحدهای مسکونی است. در اولین ماه از فصل زمستان در حالی معاملات خرید آپارتمان در شهر تهران با ثبت رکوردی جدید از کمترین میزان خرید و فروش به کف تازه برخورد کرد که هشتمین قسمت از سریال ریزش ماهانه حجم معاملات مسکن که از خرداد ماه امسال آغاز شده بود در دی ماه اکران شد.

سریال ریزش ماهانه تعداد معاملات خرید مسکن همزمان با آغاز رشد شدید قیمت واحدهای مسکونی در سال جاری، از خرداد ماه امسال آغاز شد و حجم معاملات خرید و فروش واحدهای مسکونی در آبان و آذر امسال به کمترین سطح رسید؛ در هر یک از ماه‌های آبان و آذر سال‌جاری کمتر از ۶ هزار معامله خرید مسکن در شهر تهران به ثبت رسید؛ تعداد معاملات خرید آپارتمان در آبان ماه امسال به ۵ هزار و ۹۰۰ فقره و در آذرماه به کمتر از ۵۹۰۰ فقره رسید؛ این در حالی است که در دی ماه تعداد معاملات خرید مسکن باز هم کاهش یافت و به کمترین سطح از اردیبهشت امسال تاکنون رسید؛ دی ماه امسال ۵۸۰۰ فقره معامله خرید مسکن در مناطق مختلف شهر تهران انجام شد که این میزان از رکورد کمترین سطح معاملات مسکن در ماه‌های قبل-ماه‌های آبان وآذر- نیز کمتر است.

تعداد معاملات خرید و فروش واحدهای مسکونی در شهر تهران دی ماه امسال در مقایسه با ماه قبل از آن –آذر ۹۷-با ۶/ ۱ درصد کاهش همراه شد؛ این در حالی است که تعداد معاملات خرید وفروش مسکن در این ماه در مقایسه با ماه مشابه سال قبل-دی ماه ۹۶-نیز معادل ۶۶ درصد افت کرد. دی ماه امسال را می‌توان سردترین ماه در بازار معاملات مسکن شهر تهران به‌شمار آورد؛ چراکه به استثنای فروردین ماه که به دلیل تعطیلات سال نو عملا یک ماه نیمه تعطیل به لحاظ کاری در بازار مسکن محسوب می‌شود کمترین تعداد معاملات خرید مسکن در سال ۹۷ در این ماه انجام شده است؛ اگر چه فروردین ماه امسال تنها ۴۵۶۰ فقره معامله خرید مسکن در پایتخت انجام شد اما این تعداد معامله خرید آپارتمان عملا در مدت زمانی کمتر از ۱۵ روز کاری به ثبت رسیده است؛ چرا که ۱۵ روز ابتدای فروردین بازار مسکن عملا تعطیل است و معمولا معامله‌ای از بابت خرید وفروش ملک در آن انجام نمی‌شود.

علت کاهش مجدد معاملات در دی ماه

بررسی‌های «دنیای‌اقتصاد» درباره آنچه به‌عنوان محتمل‌ترین علت ریزش حجم معاملات خرید مسکن در دی ماه و ادامه سریال افت خرید وفروش آپارتمان در پایتخت برای هشتمین ماه متوالی مطرح است، نشان می‌دهد علاوه بر یک عامل اصلی که در ماه‌های اخیر منجر به افت پی‌در‌پی حجم معاملات خرید مسکن در پایتخت شد، کاهش تعداد معاملات خرید وفروش آپارتمان در دی ماه از یک عامل دیگر نیز منشأ گرفته است که این عامل را می‌توان به‌عنوان بازیگر نقش «مکمل» عامل اصلی معرفی کرد. در حالی‌که وضعیت «جریان تقاضای مسکن» به‌عنوان بازیگر «اصلی» سریال افت حجم معاملات خرید وفروش مسکن در شهر تهران قابل‌شناسایی است، «موقعیت زمانی بازار مسکن» در دی ماه، به‌عنوان بازیگر نقش «مکمل» ادامه سریال افت ماهانه حجم معاملات مسکن در اولین ماه از فصل زمستان معرفی می‌شود.

کاهش نسبی تقاضای سفته‌بازی در دی ماه به شکل محسوس و به دنبال آن کاهش تقاضای سرمایه‌گذاری در بازار زمستانی ملک از سوی دیگر از مهم‌ترین عواملی هستند که به‌عنوان مهم‌ترین دلایل افت حجم معاملات مسکن می‌توان به آن اشاره کرد؛ به دنبال آن در سمت تقاضای مصرفی نیز نوعی ناتوانی فاحش از بابت تامین هزینه‌های مربوط به خرید واحدهای مسکونی به خصوص از سوی خانه‌اولی‌ها قابل مشاهده است که منجر به تداوم روند کاهش حجم معاملات مسکن در دی ماه برای هشتمین ماه متوالی شده است. در کنار این عوامل که مجموعه آن را می‌توان با عنوان وضعیت «جریان تقاضا» به‌عنوان بازیگر اصلی کاهش ماهانه تعداد معاملات خرید آپارتمان در تهران معرفی کرد، «موقعیت زمانی بازار مسکن در دی ماه» را می‌توان به‌عنوان بازیگر نقش مکمل سریال افت ماهانه حجم معاملات مسکن در اکران هشتمین سکانس این سریال نام برد.

دی ماه در واقع یک ماه قبل از شروع معاملات شب عید بازار مسکن و یک ماه بعد از آخرین تلاش‌های جاماندگان معاملات آپارتمان در بازار تابستانی املاک است؛ به این معنا که عمده متقاضیانی که قصد خرید مسکن از ابتدای سال به‌خصوص در فصل تابستان را داشته‌اند معمولا خریدهای خود را تا پایان نیمه اول سال انجام می‌دهند اما بخشی از این متقاضیان که می‌توان از آنها به‌عنوان جامانده‌های معاملات تابستانی املاک یاد کرد معمولا تا قبل از شروع زمستان، اقدام به خرید می‌کنند و معمولا در صورت عدم خرید مسکن تا ابتدای زمستان از این بازار خارج می‌شوند؛ این در حالی است که از سوی دیگر معاملات شب عید بازار مسکن نیز معمولا از بهمن ماه آغاز می‌شود و همین موضوع باعث می‌شود دی ماه به‌صورتی غیررسمی به‌عنوان ماه استراحت در بازار مسکن شناخته شود؛ در واقع حتی در شرایطی که بازار معاملات مسکن در وضعیت رونق نیز قرار دارد اولین ماه از فصل زمستان به‌عنوان زمان استراحت در بازار معاملات ملکی شناخته می‌شود؛ بنابراین ثبت رکورد جدید از بابت به کف رسیدن معاملات خرید مسکن در دی ماه با توجه به موقعیت زمانی و همچنین شرایط فعلی بازار معاملات ملک، چندان دور از انتظار نبوده است. کارشناسان معتقدند هرچند انتظار می‌رود معاملات خرید مسکن در بهمن ماه به واسطه آغاز شب عید بازار مسکن افزایش یابد، اما در بدبینانه‌ترین حالت انتظاری از بابت کمتر شدن تعداد معاملات خرید آپارتمان نسبت به دی ماه وجود ندارد.

خواندن خبر در سایت منبع

اوضاع قیمت مسکن در منطقه ۵ تهران

دنیای اقتصادخبرگزاری دنیای اقتصاد
اوضاع قیمت مسکن در منطقه ۵ تهران
دنیای‌اقتصاد : بازار معاملات خرید وفروش مسکن در منطقه۵ شهر تهران نیز مانند سایر مناطق پایتخت به لحاظ قیمتی در روزهای سپری شده از فصل زمستان امسال با تغییر محسوس در سطح قیمت‌های پیشنهادی و قطعی در مقایسه با یک ماه گذشته مواجه نشده است. تحقیقات میدانی «دنیای اقتصاد» از وضعیت قیمت‌های پیشنهادی فایل‌های فروش مسکن عرضه شده به بازار مسکن منطقه ۵ شهر تهران نشان می‌دهد در شرایط فعلی سطح قیمت مسکن در این منطقه رشد قابل توجهی در مقایسه با یک ماه گذشته نداشته است و هم‌اکنون بازار معاملات مسکن این منطقه نیز با کاهش قابل توجه حجم خرید وفروش آپارتمان مواجه شده است.

بررسی سطح قیمت‌های پیشنهادی واحدهای مسکونی عرضه شده به بازار مسکن این منطقه نیز نشان می‌دهد سطح قیمت‌های پیشنهادی ارائه شده از سوی مالکان برای فروش آپارتمان‌ها، از انعطاف نسبی در مقایسه با ماه‌های قبل برخوردار شده است و فاصله قیمت‌های پیشنهادی با قیمت‌های قطعی در مقایسه با ماه‌های قبل کاهش یافته است یا به‌عبارتی قیمت‌های پیشنهادی به قیمت‌های واقعی نزدیک‌تر شده است. منطقه ۵ شهر تهران پرمعامله‌ترین و پرساخت‌ترین منطقه تهران است که براساس آخرین آمارهای موجود، بیشترین تعداد واحدهای مسکونی طی یک فصل (فصل تابستان امسال) نیز در این منطقه ساخته شده است.

اوضاع قیمت مسکن در منطقه ۵ تهران - 3

خواندن خبر در سایت منبع

مظنه آپارتمان در منطقه یوسف آباد؟ +جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
مظنه آپارتمان در منطقه یوسف آباد؟ +جدول
اقتصاد آنلاین- مرضیه طهماسبی: آنچه در زیر می‌آید جدول قیمت معاملات انجام شده آپارتمان در یوسف آباد تهران طی دی ماه ۹۷ است. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می‌باشد:

مظنه آپارتمان در منطقه یوسف آباد؟ +جدول - 2

لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

نرخ خرید آپارتمان در منطقه ۳ تهران + جدول

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
نرخ خرید آپارتمان در منطقه ۳ تهران + جدول
یک دستگاه آپارتمان ۱۷۷ متری واقع در ملاصدرا شیراز جنوبی با مبلغ ۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان معامله می‌شود.

لیست آپارتمان‌های موجود جهت خرید در منطقه ۳ تهران در جدول زیر آمده است. توجه کنید که قیمت‌ها بر حسب متر مربع به تومان بوده و تقریبی است، چراکه قیمت مسکن در تهران با توجه به نوع ساختمان، امکانات، خیابان و یا عجله فروشنده تغییر می‌کند.

نرخ خرید آپارتمان در منطقه ۳ تهران + جدول - 2

خواندن خبر در سایت منبع

مظنه آپارتمان در استاد معین+ جدول قیمت

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
مظنه آپارتمان در استاد معین+ جدول قیمت
خبرگزاری میزان- برای خرید آپارتمان ۷۱ متری با عمر ۶ ساله در محدوده استاد معین به سرمایه ۷۸۱ میلیون تومانی نیاز است.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، برای خرید آپارتمان در محدوده استاد معین با توجه به متراژ، عمربنا و موقعیت دسترسی باید هزینه‌های متفاوتی کرد که در جدول زیر به جزئیات برخی از آپارتمان‌ها اشاره شده است.

مظنه آپارتمان در استاد معین+ جدول قیمت - 2

خواندن خبر در سایت منبع

جدول قیمت آپارتمانهای پیر در تهران

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
جدول قیمت آپارتمانهای پیر در تهران
دنیای اقتصاد نوشت : جست‌وجو در میان فایل‌های ارزان‌قیمت در بازار مسکن، آپارتمان‌هایی با قیمت فوق‌العاده پایین نسبت به سطح متعارف قیمت محله را پیش‌روی متقاضیان مسکن می‌گذارد که به رغم کلنگی بودن، قیمت پیشنهادی آنها به بهای «زمین» نزدیک نیست.

نظرها

در ادامه بخوانید

خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
اسکای نیوز عربی اعلام کرد تحریم‌های وعده داده شده آمریکا که از دوشنبه علیه ایران آغاز می‌شود، بسیار سنگین خواهد بود. به گزارش خبر فوری، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در پیامی توئیتری از اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران در روز دوشنبه خبر داد. برخی منابع عربی هم می‌گویند محصولات کشاورزی و خشکبار ممکن است فهرست روز دوشنبه ترامپ علیه ایران باشد. در این میان، برخی نیز گمان دارند که این تحریمها شامل فضای مجازی و کاربری رایانه‌ها و اینترنت است و می‌تواند کاربری ایرانیان در اینستاگرام و یا حتی گوگل را شامل شود. اکنون باید صبر کرد و دید که تحریمهای ترامپ شامل چه چیزهایی می‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
آیت محمدولی در گفتگوی تلفنی با خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به اینکه حباب سکه امروز ۴۰۰ هزارتومان است افزود: امروز هر قطعه سکه تمام بهار آزادی ۴ میلیون و ۷۱۵ هزارتومان، نیم سکه ۲ میلیون و ۴۴۰ هزارتومان ​، ربع سکه یک میلیون و ۶۲۰ هزارتومان و سکه‌های گرمی نیز ۱ میلیون و ۱۲ هزارتومان قیمت گذاری شده است. رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر گفت: امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار ۴۳۹ هزار تومان معامله شده است. محمدولی با بیان اینکه هر انس طلا در بازار‌های جهانی با قیمت ۱۴۰۳ عرضه شده است ادامه داد: امروز هر مثقال طلا با قیمت ۱ میلیون و ۹۰۳ هزارتومان به فروش رسیده است. وی گفت: وجود نوسانات مانع از رونق داد و ستد می‌شود، البته بازار از رکود محض خارج شده است.

افتتاح موزه نفت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش اختصاصیافتتاح موزه نفتاین موزه بعد از دو موزه نفتی در که آبادان تاسیس شده است سومین موزه ایران هست که به بهره برداری میرسد همانطور که برنامه ریزی شده است تعداد این موزه‌ها تا پایان سال به ۵ موزه خواهد رسید
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، امروز استراماچونی و یکی از دستیارانش پیش از آغاز اولین تمرین استقلال در ورزشگاه تهرانسر یک عکس یادگاری گرفتند. نکته جالب این تصویر، خالکوبی‌های دست و پای دستیار استراماچونی است. گرچه که بارها بازیکنان ایرانی به دلیل داشتن خالکوبی به کمیته اخلاق رفته‌اند، اما در حال حاضر حساسیت‌ها به این موضوع کمتر شده و بعید است مشکلی برای دستیار استراماچونی ایجاد شود.
الفالف1 روز قبل
گروه جهان الف، ۲ تیر ۱۳۹۸، ۰۹:۱۷ ۳۹۸۰۴۰۲۰۴۲العام نوشت: در حالی که تقریبا کمتر مقوله‌ای را در ایران می‌توان یافت که مشمول تحریم آمریکا واقع نشده باشد ترامپ مجددا از تحریم‌های جدید علیه ایران از فردا دوشنبه خبر داد. تحلیل: نفس تاکید بر اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران یعنی انکه برنامه اعمال تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی به نتیجه مطلوب کاخ سفید نرسیده است. معنای دیگر اعلام تحریم‌های جدید علیه ایران این است که از یک سو تهدید به گزینه نظامی علیه ایران کارساز نیست و از دیگر سو همچنان گزینه تحریم اقتصادی نسخه نجات بخش ترامپ از باتلاقی به نام ایران محسوب می‌شود. ترامپ علی رغم گذشت بیش از یک سال از بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران همچنان امیدوار به این سیاست است. درچنین شرایطی بدیهی است که بر میزان عصبانیت ترامپ افزوده شود و تنها راه باقیمانده فراروی خود یعنی تشدید تحریم علیه ایران را حداقل با هدفی تبلیغاتی توسعه دهد هر چند هیچ فضایی برای اعمال تحریم جدید باقی نمانده باشد.
ایلناایلنا1 روز قبل
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در کنار تولید واحدهای مسکونی جدید، تکمیل مسکن مهر را در دستور کار داریم و بحث دیگر موضوع عمران روستایی است که در این باره بنیاد مسکن ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی را عهده دار است. وی ادامه داد: در کنار تولید واحدهای مسکونی جدید تکمیل مسکن مهر را در دستور کار داریم و بحث دیگر موضوع عمران روستایی است که در این باره بنیاد مسکن ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی را عهده دار است. وی با اشاره به ظرفیت‌های وزارت دفاع و نیروهای مسلح برای تولید مسکن گفت: نیروی‌های مسلح دارای اراضی‌های متعددی در شهرهای مختلف هستند که امکان تغییر کاربری این اراضی وجود دارد. حسینی با تاکید بر اینکه در این پروژه به دنبال تفکیک جمعیت نیستیم، گفت: بخشی از واحدهای مسکونی در این پروژه به کارکنان نیروهای مسلح واگذار می‌شود و سرریز آن در اختیار عموم قرار می‌گیرد. وی ادامه داد: بنابراین در این پروژه نه تنها تفکیک جمعیت انجام نمی‌گیرد بلکه شاهد ترکیب جمعیت هم خواهیم بود.

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


سپاه می‌گوید پهپاد آمریکا رو سرنگون کرده، پنتاگون می‌گوید پهپادی نداشتیم

4 روز قبلپوشش خبری3

محمد یا محمدرضا؛ کدامیک از برادران خاتمی دروغ می‌گوید؟ + فیلم

3 روز قبلمشرق‌نیوز2

افشاکنندگان فسادهای مسئولان مورد حمایت قرار گیرند

4 روز قبلفارس2

ضوابط ویژه برای رفتار بازیگران مشهور در سفر به خارج

2 روز قبلعصر ایران1

کشف حجاب ستاره اسکندری در ترکیه + فیلم

3 روز قبلرکنا1

فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد

4 روز قبلالف1

واکنش ترامپ به انهدام پهپاد گلوبال هاوک؛ چه کسی اشتباه بزرگ را کلید زد؟

4 روز قبلخبر فوری1

پرونده| زیست شبانه در تهران؛ از شب‌های رمضان تا اولتیماتوم پلیس

4 روز قبلخبرآنلاین1

حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی‌شود؟

5 روز قبلالف1

الکترونیک کردن خدمات و اجرای طرح کاداستر

5 روز قبلصدا و سیما1