اخبار روز بازار خودرو | چهارشنبه 3 بهمن‌ماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو | چهارشنبه 3 بهمن‌ماه

هفته آینده روند صدور «گواهینامه» و «کارت خودرو» تسریع می‌شود

مهرخبرگزاری مهر
هفته آینده روند صدور «گواهینامه» و «کارت خودرو» تسریع می‌شود
سخنگوی ناجا درباره چرایی تعلل در روند صدور و تحویل کارت خودرو توضیح داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از معاونت اجتماعی ناجا، سردار احمد نوریان در پاسخ به این سوال که چرا روند تحویل کارت خودرو زمان بر شده است، اظهار کرد: در شرکت پشتیبان طرف قرارداد ناجا برای تأمین مواد اولیه برای تولید کارها مشکلی پیش آمده بود که بحمدالله اخیرا برطرف شده و «ریت» تولید صدور این کارت‌ها به روال قبل برگشته است.

سخنگوی ناجا بیان کرد: در گذشته روزانه ۴۰ هزارعدد از این کارت‌ها صادر می‌شد ولی به دلیل مشکلاتی که در تأمین مواد اولیه بوده، این عدد تقلیل پیدا کرده و از هفته آینده روند صدور سرعت خواهد یافت.

خبرگزاری مهر، صبح امروز گزارشی با تیتر «فعلا رانندگی نکنید!» منتشر کرد که در این گزارش به مشکل تاخیر در صدور گواهینامه‌ها پرداخت، این موضوع مشکل تعداد بساری از مخاطبان خبرگزاری مهر بود که با سرویس اجتماعی در میان گذاشته بودند و این سرویس به منظور پیگیری تاخیر صدور گواهینامه چنین گزارشی را منتشر کرد.

ذکر این نکته ضروری است روند صدور کارت خودرو و گواهینامه مشترک است و مشکلاتی نظیر به مشکلات صدور گواهینامه برای صدور کارت خودرو هم پدید آمده بود که با توجه به توضیحات سخنگوی ناجا ان شاء الله از هفته آینده این مشکل برطرف خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

خودروسازان باید به تعهداتشان درباره خودروهای پیش‌فروشی پایبند باشند

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
خودروسازان باید به تعهداتشان درباره خودروهای پیش‌فروشی پایبند باشند
سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: هر پیش‌فروشی که خودروسازان انجام دادند و بر مبنای هر قراردادی که بوده باید بر آن عمل کنند.

بهروز نعمتی نماینده تهران و سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اعتمادآنلاین با اشاره به افزایش قیمت خودروی داخلی و اعتراض مردم نسبت به این موضوع، گفت: در بحث قیمت گذاری خودرو یک اشتباهی شد و اختیار را از شورای رقابت گرفتیم و به سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان دادیم. به اعتقاد بنده این اشتباه محرزی است؛ به دلیل اینکه هم تولید کننده، وزارت صمت است و هم قیمت گذار هم و در این شرایط در حق مردم اجحاف می‌شود.

او با انتقاد از قیمت گذاری خودرو از سوی سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان، ادامه داد: نتیجه سپردن قیمت گذاری به سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان این است که خودروساز هر روزی موضوعی را مطرح می‌کند و قیمت را افزایش می‌دهد. از سوی دیگر باید مشکلات خودروسازان را هم بشنویم. خودروسازان اعلام می‌کنند که قیمت تمام شده خودرو، به دلیل افزایش مواد اولیه خودروسازان دارند، بالا است و آنها به جایی رسیدند که باید قیمت خودرو را افزایش دهند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: اما آن کسی که می‌تواند این کفه را با هم تنظیم کند شورای رقابت بود و حالا شورای رقابت کنار رفته و سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان باید به این موضوع برسند. یک طرفه به قاضی رفتن اشتباه است اما موضوع مهم‌تر اینکه هر جایی که خودروسازان تعهد دادند باید تعهد خود را انجام دهند.

نعمتی با اشاره به پیش فروش خودروسازان، گفت: هر پیش فروشی که خودروسازان انجام دادند، بر مبنای هر قراردادی که بوده باید بر آن عمل کنند. باید مطابق با قراردادی که به مردم خودروها را پیش فروش کرده‌اند به آنها خودرو بفروشند.

این عضو هیات رئیسه مجلس در خصوص اقدام مجلس برای حل مشکلات مردمی که خودرو پیش فروش شده را خریداری کرده‌اند، تاکید کرد: کمیسیون صنایع به شدت پیگیر این موضوع است و جلسات را با خودروسازان و هم با وزیر و معاونین وزیر گذاشتند و پیگیر هستند.

خواندن خبر در سایت منبع

دوبار افزایش قیمت خودرو در یک هفته چقدر منطقی بود؟

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
دوبار افزایش قیمت خودرو در یک هفته چقدر منطقی بود؟
خبرگزاری میزان- در حالی که مدیرعامل سابق سایپا قیمت محصولات این شرکت را طی یک هفته دو بار افزایش داد این موضوع چقدر با منطق همخوانی داشت.
دوبار افزایش قیمت خودرو در یک هفته چقدر منطقی بود؟ - 0

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، در حالی که مدت‌ها بود خودروسازان خواستار افزایش قیمت خودرو بودند در تازه‌ترین اظهارنظر مدیرعامل سابق سایپا در گفتگویی مدعی شده افزایش قیمت خودرو خواسته وزیر صنعت بوده است.

سروش گفته؛ مساله افزایش قیمت‌ها که مصوبه‌ای است که خود جناب رحمانی امضای چندین وزیر را برای اجرای آن گرفته است بهانه کار شد؛ بعد بحث اولتیماتوم و بقیه را هم که می‌دانید، موضوعی؛ افزایش قیمت خودرو؛ که خواسته خود وزیر است را در بازی‌های سیاسی پیچیده و دنبال کی بود کی بود من نبودم هستند.

البته در این گفتگو وی به این نکته اشاره نکرده که اگر افزایش قیمت‌ها خواسته وزیر بوده چرا در حالی که سایپا برای بار دوم طی یک هفته قیمت خودرو را افزایش داده، وزیر برای خودروساز دیگر، قیمت‌ها را افزایش نداده است.

در حالی این صحبت‌ها از سوی مدیرعامل سابق سایپا بیان می‌شود که وی؛ قبل از تغییر، مدام از اصلاح قیمت‌ها به دلیل متضرر شدن شرکت صحبت می‌کرد و خبری از وزیر صنعت در میان صحبت‌ها نبود و اکنون که از سوی وزیر به خاطر افزایش خودسرانه قیمت برکنار شده توپ را در زمین وزیر انداخته است.

البته وی، به عنوان یک مدیر بهتر از هر کسی می‌داند که تغییرات مدیریتی حق مدیران بالادستی است همان گونه که شخص مدیرعامل سابق سایپا در روز‌های پایانی وزارت شریعتمداری در وزارت صنعت بر مسند سایپا تکیه زد و اکنون که وزیر صنعت از اختیارات خود استفاده کرده نباید به خاطر ناراحتی وزیر را عامل افزایش قیمت معرفی کند.

خواندن خبر در سایت منبع

کدام خودرو سردمدار گرانی در بازار است؟

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
کدام خودرو سردمدار گرانی در بازار است؟
ایسنا نوشت: در حالیکه طی دو سال گذشته از رده خارج شدن پراید به کرات از سوی وزارت صنعت و مسئولان آن وعده داده شد، اما از ابتدای امسال با نوسانات نرخ ارز و به دنبال آن تحریم ها قیمت این خودرو و البته دیگر خودروها با افزایش شدید قیمت مواجه شد.

رئیس اتحادیه فروشندگان اتومبیل در اصفهان در خصوص افزایش دوباره قیمت خودرو، اظهار کرد: با افزایش قیمت خودرو از سوی کارخانه‌ها، اکنون نرخ‌ها تفاوتی زیادی با بازار آزاد ندارد و تنها طی چند روز گذشته با توجه به اینکه شرکت سایپا به دلیل کاهش تولید خودروهایش را فاکتور نکرده، بازار فروش انواع خودروهای سایپا همچون پراید، ساینا، تیبا و … بین یک تا ۲ میلیون تومان گران شد.

حمیدرضا قندی با بیان اینکه پراید ۱۳۲ اکنون به ۳۹ میلیون تومان و پراید ۱۳۱ به ۳۷ میلیون و ۵۰۰ تومان افزایش یافت، با این وجود خود کارخانه برای مشتری هیچ خودرویی را فاکتور نمی‌کند، گفت: در حال حاضر عرضه خودرو در بازار محدود و تقاضا بیشتر است، به این دلیل خودرو گران شده است.

کدام خودرو سردمدار گرانی در بازار است؟ - 3

وی افزود: شرکت‌های خودروساز از سال‌های گذشته مدل‌های جدید خود را از ۱۵ دی تا بهمن ماه عرضه می‌کردند که تا حدودی قیمت خودروهای قبلی شکسته می‌شد، اما احتمال می‌رود تا پایان سال مدل جدیدی وارد بازار نشود.

رئیس اتحادیه فروشندگان اتومبیل در اصفهان با بیان اینکه قیمت کنونی خودرو مربوط به یک سال پیش بود که باید تغییر می‌کرد، اظهار کرد: سال گذشته قیمت پراید ۲۱ میلیون تومان بود که باید به روز می‌شد که اکنون قیمت آن تا حدودی واقعی شده است.

قندی با بیان اینکه با وجودی که خودروسازان خودروها را از قبل فاکتور کرده بودند، اما اکنون خودرویی برای تحویل در بازار ندارند، تصریح کرد: شرکت‌های سایپا و ایران‌خودرو هنوز تعهدات سال گذشته و خرداد و اردیبهشت خود را به مشتریانشان تحویل نداده‌اند و درحالی‌که پول خودروها را از مشتریان گرفته‌اند، اما اعلام می‌کند خودرو ندارند و یا باید به قیمت روز تحویل دهند.

وی با پیش‌بینی بازار خودرو برای شب عید، گفت: هر چه به روزهای پایانی سال نزدیک‌تر می‌شویم، اگر در اسفندماه نیز کاهش تولید محصولات ایران‌خودرو و سایپا به همین روال پیش رود، با توجه به روند افزایش تقاضا در روزهای پایانی سال، قیمت خودرو افزایش می‌یابد مگر اینکه سایپا و ایران‌خودرو با افزایش تولید عرضه و تقاضا را متعادل کنند.

رئیس اتحادیه فروشندگان اتومبیل در اصفهان با تأکید بر اینکه درحالی‌که قرار بود پراید از رده خارج شود، اما طی چند روز گذشته بیشترین افزایش قیمت مربوط به پراید بود، تصریح کرد: هیچ جایگزینی برای خودروی پراید نداریم و در حال حاضر قیمت ساینا ۴۷ میلیون تومان و تیبا ۴۶ میلیون تومان است که ۱۰ میلیون تومان با پراید تفاوت قیمت دارد.

نمایندگی‌ها عامل گرانی خودرو هستند

بیات یکی از فروشندگان خودرو در اصفهان با اشاره به افزایش قیمت خودرو طی چند روز گذشته به خبرنگار ایسنا، گفت: رکود یکی از دلایل افزایش قیمت خودرو است، از سوی دیگر بازار خودرو امروز مدیریت درستی ندارد و مگر می‌شود از میزان خودرویی که در کشور تولید می‌شود، بی‌اطلاع باشیم و یا قیمت آن نامشخص باشد!

وی با بیان اینکه پراید ۲۹ میلیون تومانی در هفته گذشته، اکنون به بیش از ۳۶ میلیون تومان رسیده است، افزود: متاسفانه درحالی‌که ادعا تولید خودرو داخلی داریم، با نوسانات نرخ ارز و تحریم‌ها شاهد افزایش قیمت خودروهای به ظاهر داخلی هستیم.

این بنگاه‌دار در خصوص اینکه چرا قیمت خودروها روزانه تغییر و روندی صعودی دارد، تأکید کرد: متأسفانه گرانی‌ها برای دولت عادت شده است و خودرویی همچون پراید که استانداردهای بین‌المللی را ندارد و هیچ کجای دنیا موردقبول نیست در ایران به دلیل سوء مدیریت روزبه‌روز گران می‌شود.

وی با اعتقاد بر اینکه خودرو در کشور تولید می‌شود اما شرکت‌های خودروساز عرضه نمی‌کنند، تصریح کرد: مردم به راحتی می‌توانند خودرو را از نمایندگی‌ها به قیمت روز بازار خریداری کنند، اما هیچ خودرویی به قیمت نمایندگی عرضه نمی‌شود.

بیات در خصوص تفاوت فاحش قیمت خودرو در نمایندگی‌ها و بازار آزاد، گفت: متأسفانه نمایندگی‌ها، خودروها را به بازار عرضه نمی‌کنند و با نگهداری آن در انبارها، در زمان کمبود در بازار، قیمت‌ها بالا می‌برند.

خواندن خبر در سایت منبع

پارسایی: کلیه پیش‌فروش‌های فعلی خودروسازی خلاف قانون است

اصلاحات پرسخبرگزاری اصلاحات پرس
پارسایی: کلیه پیش‌فروش‌های فعلی خودروسازی خلاف قانون است
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت که کلیه پیش فروش‌های فعلی خودروسازی خلاف قانون است.

به گزارش اصلاحات پرس، بهرام پارسایی با اشاره به ارجاع طرح ساماندهی خودرو به کمیسیون صنایع اظهار کرد: ‌ خوشبختانه علی رغم لابی و ارتباطات قوی خودرو سازان، کلیات طرح ساماندهی بازار خودرو در مجلس به تصویب رسید. البته ما خواستار برگشت به طرح اولیه بر اساس آیین نامه بودیم اما این درخواست پذیرفته نشد و با توجه به تغییراتی که در محتوای طرح رخ داده بود، ناچار بودیم این طرح را مجددا به کمیسیون برگردانیم.

وی اضافه کرد: خوردوسازان بدون محابا همه کاری می‌کنند. کلیه‌ پیش فروش‌های فعلی آنها خلاف قانون است. زیرا طبق قانون خودرو ساز زمانی می‌تواند پیش فروش کند که یا خودرو و یا قطعات آن را داشته باشد یا این که برای واردات قطعات خودرو ال سی باز شده باشد. خودروسازان می‌گویند به واسطه تحریم نمی‌توانند به تعهدهای قبلی پایبند باشند ولی باز هم خودرو پیش فروش می‌کنند. یا باید قبول کنند که قانون را نقض کردند و یا توضیح دهند که چرا پیش فروش‌های قبلی خود را تحویل نمی‌دهند.

نماینده مردم شیراز در مجلس با بیان اینکه خلاء قانونی در خودروسازی کاملا مشهود است، اضافه کرد: ‌ می‌توان با یک نظر سنجی از مردم دریافت که چند درصد آنها از وضعیت خودرو سازی رضایت دارند. ما امیدواریم طرح ساماندهی بازار خودرو بتواند واقعا به این وضعیت سر و سامانی ببخشد. گرچه برخی می‌گویند شما می‌خواهید خودروسازی داخلی را زمین بزنید!

پارسایی با بیان این که یکی از پیشنهادات این طرح برگشت به تعرفه واردات خودرو در سال گذشته است، اضافه کرد: برخی تصور می‌کنند ما می‌خواهیم کل تعرفه واردات حذف شود اما این طور نیست سال گذشته حداکثر واردات به ۵ درصد بازار کشور هم نرسید و خودروسازها نتوانستند پاسخگوی نیاز بازار باشند. ما معتقدیم اگر تعرفه واردات سال گذشته اعمال شود صرفا باعث می‌شود که فضای رقابت کاملا بسته نماند.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ ادامه داد: ‌ در جلساتی که ما با خودروسازها داشتیم آنها خودشان می‌گویند واردات خودرو لطمه‌ای به ما نمی‌زنند زیرا آنها نمی‌توانند به تنهایی پاسخگوی نیاز بازار باشند. یکی از پیشنهادات دیگر ما در این طرح با توجه به مشکلات آلایندگی و زیست محیطی خصوصا در کلان شهرها این بوده که از واردات خودروهای هیبریدی حمایت شود و تعرفه واردات این خودرو‌ها مشابه سال گذشته باشد.

وی با بیان این که طبق طرح ساماندهی خودرو، خودروساز باید قیمت تمام شده را برای مراجع نظارتی شفاف کند، اضافه کرد: ‌ الان خودروساز به هر اندازه که دوست دارد یا خدمات نمی‌دهد، افزایش قیمت می‌دهد و تهدید می‌کند که اگر شرایط سخت شود کارگران بیرون می‌آیند و از این موضوع به عنوان یک حربه استفاده می‌کنند.

نماینده مردم شیراز در مجلس با ابراز نگرانی از ناامن بودن برخی از خودروهای داخلی گفت: می‌گویند به سمت استاندارد سازی می‌رویم همین که بعد از ۵ دهه تازه می‌خواهند به این سمت بروند، نگران کننده است. ما در این طرح می‌خواهیم خودروساز را بابت ایمن نبودن خودرویش پاسخگو کنیم و اگر تصادفی رخ داد کارشناس بگوید چند درصد خودروساز مقصر است و باید پاسخگو باشد. همچنین موارد متعددی در این طرح وجود دارد که هم خودرو ساز را وادار به ارتقاء کیفیت و هم وادار به پاسخگویی به مشتری می‌کند و هم موجب کاهش آلایندگی و مصرف سوخت می‌شود. این که ما سالانه ۲۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه سوخت می‌دهیم هزینه سنگینی است که به ملت تحمیل می‌شود.

وی در پایان یادآور شد: اوایل سال که این طرح را به مجلس ارائه کردیم بازار خودرو را نابسامان می‌دیدیم اما الان هرج و مرج در بازار خودرو مشهود است و اگر برای آن تدبیر نشود دامن همه را خواهد گرفت.

منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

مدیرعامل برکنارشده سایپا: افزایش قیمت خودرو خواسته شخص وزیر است

فراروخبرگزاری فرارو
مدیرعامل برکنارشده سایپا: افزایش قیمت خودرو خواسته شخص وزیر است
قیمت پراید اگر بر فرض مثال 40 میلیون تومان هم باشد، معادل 3700 دلار است. آیا کسی می‌تواند خودرویی در هر کجای جهان به بنده نشان دهد که بتوان با 3700 دلار خرید؟ قطعا خیر. ببینید؛ اینکه جامعه ما به دلیل رکود اقتصادی شدید کنونی فقیر شده و توان خرید بالا ندارد تقصیر خودروساز نیست.
مدیرعامل برکنارشده سایپا: افزایش قیمت خودرو خواسته شخص وزیر است - 0

محمدرضا سروش می‌گوید: مساله افزایش قیمت‌ها که مصوبه‌ای است که خود جناب رحمانی امضای چندین وزیر را برای اجرای آن گرفته است بهانه کار شد؛ بعد بحث اولتیماتوم و بقیه را هم که می‌دانید. موضوعی؛ افزایش قیمت خودرو؛ که خواسته خود وزیر است را در بازی‌های سیاسی پیچیده و دنبال کی بود کی بود من نبودم هستند.

محمدرضا سروش مدیرعامل برکنار شده شرکت خودروسازی سایپا در گفتگو با تسنیم ضمن تاکید بر امکان اصلاح وضعیت خودرو، از سیاسی‌کاری حاکم بر وزارت صمت انتقاد کرد.

با تشکر از فرصتی که در اختیار ما قرار دادید، کمتر کسی گمان می‌کرد که در یک طرح کلان برای اصلاح صنعت خودرو؛ اگر اساسا چنین طرحی وجود داشته باشد؛ مدیرعاملی که تنها 3 ماه پیش معارفه شده است برکنار شود! البته اگر استعفا کرده‌اید گفته بنده را تصحیح کنید. ماجرا چیست و چرا به این سرعت از سایپا رفتید؟

بنده هم از شما تشکر می‌کنم و امیدوارم که به‌دنبال کمک به صنعت کشور، افزایش اشتغال یا حداقل حفظ اشتغال موجود در صنعت خودرو؛ همراه با حفظ حقوق مصرف‌کننده باشیم. و همچنین؛ لازم به ذکر است که آمد و شد مدیران طبیعی است و مساله بنده و دیگران مطرح نیست و اشخاص اصالت ندارند، و برای آقای سلیمانی هم آرزوی موفقیت می‌کنم.

پس رفتن شما از سایپا استعفا نبوده؟

خیر، بنده برکنار شدم و تصمیم را هم در وزارتخانه گرفتند و ارجاع مساله به هیات مدیره سایپا فرافکنی و با هدف فرار از مسئولیت طرح شد. متاسفانه آقای رحمانی مردی نیست که به دنبال تصمیمات بزرگ باشد و توان آنرا ندارد که تصمیمات ریشه‌ای بگیرد، و متاسفانه در حال مدیریت سیاسی و روانی صنعت کشور است. درحالیکه صنعت جایی است که باید به‌طور تخصصی مدیریت شود و جای سیاسی‌کاری نیست. اگر وزیر؛ بنده یا هر شخصی در زیرمجموعه را بخواهد و بگوید برنامه‌های بنده X است و شما به روش Y اعتقاد دارید؛ پس بهتر است نباشید، هیچ مساله‌ای نیست و امری طبیعی اتفاق افتاده و باید به وزیر برای پیشبرد برنامه‌هایش اختیارات و فرصت داد. اما با مانورهای سیاسی و پوپولیستی وضعیت صنعت از این هم بدتر خواهد شد و دود آن به چشم همه مردم می‌رود.

در مساله برکناری شما چنین بحثی نشده؟ یعنی از تضاد برنامه‌ها و ... صحبت نشد؟

متاسفانه خیر. مساله افزایش قیمت‌ها که مصوبه‌ای است که خود جناب رحمانی امضای چندین وزیر را برای اجرای آن گرفته است بهانه کار شد؛ بعد بحث اولتیماتوم و بقیه را هم که می‌دانید. موضوعی؛ افزایش قیمت خودرو؛ که خواسته خود وزیر است را در بازی‌های سیاسی پیچیده و دنبال کی بود کی بود من نبودم هستند. به این شکل مهندسی سیاسی و روانی شد که گویی محمدرضا سروش سرخود قیمت پراید را افزایش داده و حالا با ورود وزیر و برکناری مدیرعامل سایپا مساله حل شده است. بنده از شما و جناب رحمانی یک سوال ساده می‌پرسم؛ آیا قیمت پراید را قرار است به قیمت‌های قبل برگردانید؟ یقین داشته باشید چنین نخواهند کرد و شخص وزیر طرفدار افزایش قیمت خودروهای داخلی است. پس به راحتی نتیجه می‌گیریم که یک بازی سیاسی با مساله‌ای ذاتا کارشناسی و فنی اتفاق افتاده است. گله بنده از این وجه ماجرا است که از آن بوی حسن نیت به مشام نمی‌رسد.

داستان پراید و این قیمت‌های نجومی که خودروها؛ چه تولید داخلی و چه وارداتی و مونتاژی؛ پیدا کرده را چگونه باید فهم کرد؟ آیا واقعا باید 30 سال پراید و پژو 405 تولید کرد و اساسا در کجای دنیا 30 سال یک محصول را تولید می‌کنند؟

اصل مساله‌ای که اشاره کردید را قبول دارم. البته بنده با ۳ ماه حضور در سایپا مسئول وضعیت خودروسازی ایران نیستم و باید کسانی که ۴۰ سال در این صنعت حضور داشته‌ و برای ان برنامه‌ریزی کرده‌اند جواب دهند که البته وزیر صمت حتی به آنها نزدیک هم نمی‌شود؛ چون حمایت سیاسی قوی دارند. تولید یک محصول برای ۳۰ سال قطعا غیرکارشناسی است و باید محصولات روز را با منطق هزینه-فایده اقتصادی تولید کرد. چیزی که در همه کشورهای خودروساز جهان وجود دارد. بنده که به این مساله اعتقاد دارم باید برکنار شوم و کسانی که این وضعیت را ایجاد کرده‌اند باید در آرامش باقی بمانند. آیا این دو گزاره نشان از این دارد که «اصلاحگری» در صنعت خودرو به راه افتاده است؟ تاکید بنده این است که مردم را نمی‌شود فریب داد و آنها تحولات را زیر نظر دارند و می‌فهمند که چه کسی به دنبال خدمت است و چه کسی در حال بازی‌های سیاسی است. ضمن اینکه مساله گرانی پراید به گونه‌ای که فکر می‌کنید نیست.

یعنی پراید گران نیست؟

خیر. قیمت پراید اگر بر فرض مثال ۴۰ میلیون تومان هم باشد، معادل ۳۷۰۰ دلار است. آیا کسی می‌تواند خودرویی در هر کجای جهان به بنده نشان دهد که بتوان با ۳۷۰۰ دلار خرید؟ قطعا خیر. ببینید؛ اینکه جامعه ما به دلیل رکود اقتصادی شدید کنونی فقیر شده و توان خرید بالا ندارد تقصیر خودروساز نیست. این مساله به کلان اقتصاد کشور باز می‌گردد و باید کلیت اقتصاد به گونه‌ای بازخوانی شود تا مردم ثروتمندتر شوند و بتوانند پرداخت بیشتری برای خرید خودرو انجام دهند. نمی‌شود در بازارهای سکه، ارز و … جهش قیمتی تا ۴ برابر داشته باشی و همزمان قیمت خودرو را سرکب کنی. این کار نشدنی است و خودروساز را نابود می‌کند. به هر حال این سیل نقدینگی ایجاد شده به بازار خودرو هم کشیده می‌شود و حتما قبول دارید که اقتصاد یکپارچه است و آنرا نمی‌توان به بخش‌های مجزا از هم تقسیم کرد.

البته حداقل ۱۲ درصد هزینه زائد؛ در قیمتگذاری پراید، یعنی حدود ۴٫۵ میلیون تومان؛ فقط از ناحیه خرید سهام شرکت به خریدار تحمیل شده است که به دوره‌های قبل باز می‌گردد، و قیمت پراید را می‌توان با استفاده از مزیت‌های اقتصادی کشور کاهش داد، اما نمی‌توان پایین‌تر از نقطه سر به سر فروخت.

جناب آقای سروش؛ انتقاد اصلی به خودروسازی کشور به دیوار مرتفع تعرفه‌ها باز می‌گردد که با انحصار سنگین باعث ایجاد حاشیه امن برای خوردوسازن شده و آنها را لوس و ننر بار آورده است. بسیاری معتقدند که لابی خودروسازان باعث حفظ دیوار رفیع تعرفه‌ها؛ برخلاف سایر بخش‌های اقتصادی مثل نساجی و کالاهای ساده که تعرفه واقعی آنها به 10 درصد هم نمی‌رسد؛ شده است. لطفا صریح و بی‌تعارف پاسخ دهید؛ آیا به‌عنوان یک مدیر خودرویی، موافق رقابتی کردن بازار و کاهش تعرفه‌ بر واردات خودرو هستید؟

اول اینکه؛ بنده از لابی خودروسازان برای حفظ دیوار تعرفه‌ها اطلاعی ندارم، اما اگر چنین چیزی صحت داشته باشد باید از مدیران ۴۰ ساله خودرو سوال کرد که با ۱٫۳ دوره کار (۴۰ سال) در صنعت خودرو به دنبال مقصر معرفی کردن دیگران هستند. اما در مورد رقابت؛ بنده کاملا موافقم. با قیمت‌های کنونی ارز، به راحتی؛ البته با نگاه تخصصی و نه سیاسی؛ می‌توان با خودروسازان دنیا رقابتی برخورد کرد. یعنی دیوار تعرفه‌ها را کنار گذاشت و البته قیمتگذاری را هم به بازار سپرد.

یعنی قیمتگذاری خودرو توسط دولت هم باید کنار گذاشته شود؟

کاملا. و معنی رقابت هم همین است. تعرفه‌ها کاهش یابد و قیمتگذاری دولتی هم نباشد، فرض بفرمایید مانند بازار موبایل. این سبک مدیریت که نیم قرن سابقه دارد نه باعث ایجاد خودروسازی قدرتمندی شده و نه منافع مصرف کننده را حفظ کرده است. بنده که مخالف وضع موجود هستم را به‌عنوان بانی وضع موجود معرفی می‌کنند. همین نشان می‌دهد که مقصر اصلی را باید در جای دیگری جستجو کرد. با سرکوب قیمتی؛ سایپا ماهانه ۱۰۰۰ میلیارد تومان زیان می‌دهد و در ۱۰ ماه اخیر ۱۰ هزار میلیارد تومان از جیب ایران خودرو و سایپا؛ به نام مردم؛ به جیب دلالان و در خوش‌بینانه‌ترین حالت به جیب ۶۵۰ هزار نفر رفته است. کدام عقل سلیمی از این وضعیت دفاع می‌کند.

در پایان، فکر می‌کنید وصعیت خودروسازان قابل اصلاح است؟

در صورت حاکم شدن نگاه فنی و کارشناسی، قطعا بله. اما با نگاه سیاسی فعلی در وزارت صنعت، معدن و تجارت که اصل موضوع را کنار گذاشته و به دنبال مقصرتراشی و فرافکنی هستند، خیر.

خواندن خبر در سایت منبع

اعلام قیمت‌های جدید حاشیه بازار محصولات ایران خودرو (+جدول)

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
اعلام قیمت‌های جدید حاشیه بازار محصولات ایران خودرو (+جدول)
گروه صنعتی ایران خودرو لیست قیمت جدید محصولات (حاشیه بازار) خود را ویژه بهمن ماه 97 منتشر کرد.

گروه صنعتی ایران خودرو لیست قیمت جدید محصولات (حاشیه بازار) خود را ویژه بهمن ماه ۹۷ منتشر کرد.

به گزارش عصر ایران قیمت‌های حاشیه بازار مربوط به قیمت هایی است که در آن شرکت خودرو را با تحویل فوری به فروش می‌رساند و با قیمت‌های پیش فروش متفاوت است.

برای مشاهده جدول در ابعاد بزرگ بر روی آن کلیک نمایید

اعلام قیمت‌های جدید حاشیه بازار محصولات ایران خودرو (+جدول) - 4

خواندن خبر در سایت منبع

توافق قطعه سازان و خودروسازان

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
توافق قطعه سازان و خودروسازان
خبرگزاری میزان- رئیس انجمن صنایع همگن قطعه سازی گفت: طبق توافقات صورت گرفته تعدیل قیمت‌ها از ابتدای مهرماه امسال اعمال خواهد شد و قطعاتی که از مهرماه تحویل داده شدند شامل این تعدیل می شوند، هر چند برخی قطعه سازان خواهان تعدیل قیمت از ابتدای امسال بودند.
توافق قطعه سازان و خودروسازان - 0

محمدرضا نجفی منش در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان درباره تعدیل قیمت قطعه سازان اظهار کرد: در این باره جلسه‌ای با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیران عامل دو خودروساز بزرگ کشور برگزار و مشکلات قطعه سازان بررسی شد.

رئیس انجمن صنایع همگن قطعه سازی با بیان اینکه مقرر شد قیمت قطعه سازان تعدیل و مطالبات قطعه سازان پرداخت شود، افزود: طبق توافقات صورت گرفته تعدیل قیمت‌ها از ابتدای مهرماه امسال اعمال خواهد شد و قطعاتی که از مهرماه تحویل داده شدند شامل این تعدیل می‌شوند، هر چند برخی قطعه سازان خواهان تعدیل قیمت از ابتدای امسال بودند.

وی در پاسخ به این سئوال که قیمت‌ها چند درصد تعدیل خواهند شد، گفت: با توجه به اینکه تغییرات قیمتی برای هر قطعه متفاوت خواهد بود، میزان تغییرات هنوز مشخص نشده و طبق اسناد و مدارک و طی جلسات جداگانه‌ای که با خودروسازان برگزار می‌شود مشخص خواهد شد.

نجفی منش با اشاره به حضور وزیر صنعت در این جلسه خاطرنشان کرد: وزیر صنعت در این جلسه قول دادند از صنعت خودرو حمایت کنند.

گفتنی است رئیس انجمن صنایع همگن قطعه سازی پیش‌تر در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان خواستار تعدیل ۸۰ تا ۱۴۰ درصدی قیمت قطعه سازان شده بود.

وی گفته بود؛ این تعدیل باید به دلیل افزایش ۳۰۰ تا ۴۰۰ درصدی مواد اولیه و ۵۶ درصدی دستمزد و ۳۰۰ درصدی نرخ ارز صورت می‌گرفت که هنوز اتفاق نیفتاده است.

خواندن خبر در سایت منبع

برگزیت سخت در کمین صنعت خودرو

دنیای اقتصادخبرگزاری دنیای اقتصاد
برگزیت سخت در کمین صنعت خودرو
دنیای اقتصاد : وعده سیاستمداران به مردم این بود که خروج انگلستان از اتحادیه اروپا (برگزیت) روندی نرم و آرام را در پیش گیرد. حالا اما معلوم شده که چنین چیزی نا‌محتمل است و خروج بدون هیچ توافقی بیش از هر احتمال دیگری قریب‌الوقوع به‌نظر می‌رسد. این به آن معناست وقتی که ترک اتحادیه اروپا در روز ۲۹ ماه مارس رخ دهد، انگلستان هیچ توافقی در زمینه گمرکات، تجارت، شهروندی یا مسافرت با اتحادیه اروپا نخواهد داشت. برخی از طرفداران سرسخت برگزیت این موضوع را به‌عنوان یک نکته مثبت تلقی می‌کنند، اما منتقدان بر این باورند که این وضعیت منجر به بروز یک بحران در مرزها، افزایش قیمت‌ها و کمبود کالاها خواهد شد. در صنعت خودرو همه جزییات تجارت محصولات از تعرفه‌ها و تشریفات گمرکی به قوانین سازمان تجارت جهانی باز خواهد گشت. این می‌تواند آسیبی جدی به زنجیره حساس عرضه در اروپا که سال‌ها به سختی شکل گرفت، وارد سازد.

نظرها

در ادامه بخوانید

لکسس ال اکس ۵۷۰؛ ویژگی‌ها و ضعف‌ها! (+تصاویر و فیلم)

عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل
درباره لکسس ال اکس ۵۷۰ مدل ۲۰۱۹ نیز شرایط به همین صورت است. در مطلب امروز به بررسی نقاط مثبت ال اکس ۵۷۰ در مدل ۲۰۱۹ و همچنین انتقادهایی که می‌توان به این خودرو داشت، می‌پردازیم: آفرود/ یک خودروی جان سخت! بنابراین اگر دل و جرات ماجراجویی با یک خودروی ۸۶ هزار دلاری (قیمت پایه) را در خود سراغ دارید، ال اکس گزینه مناسبی است. ال اکس ۵۷۰ نیز یک محصول موفق در زمینه طراحی محسوب می‌شود. موتور ۵٫۷ لیتری ۸ سیلندر ال اکس ۵۷۰ تنها ۳۸۳ اسب بخار خروجی (گشتاور ۴۰۳ پوندفوت) دارد که عدد ناامید کننده‌ای برای این مجموعه محسوب می‌شود.

اظهارات ظریف پس از ورود به نیویورک +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

ورود دیرهنگام میوه‌های تنظیم بازاری به میدان مرکزی.

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
امسال ما هیچ نیازی به ذخیره سازی میوه نداریم و از حالا اعلام می‌کنیم که وزارت کشاورزی به دنبال ذخیره سازی میوه نباشد. به گزارش خبرگزاری صداوسیما امسال ما هیچ نیازی به ذخیره سازی میوه نداریم و از حالا اعلام می‌کنیم که وزارت کشاورزی به دنبال ذخیره سازی میوه نباشند.

آخرین گمانه‌زنی‌ها از وضعیت جسمانی آنگلا مرکل

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
این یک بیماری شایع در میان زنان است و به‌طور خاص هم در زنان هم‌سن و سال مرکل رخ می‌دهد. فقط فرد نباید راست بایستد و حرکتی نداشته باشد.» اما مساله دیگری که در اینجا مطرح می‌شود بحث حریم خصوصی است. در هر حال، به نوشته گزارشگر سی‌ان‌ان، در آلمان که قوانین حریم خصوصی بسیار سفت و سخت است، بسیاری مایلند توضیحات مرکل را بپذیرند. او می‌افزاید: «هرچند این یک مساله مربوط به حریم خصوصی باشد. در مورد مرکل، او ظاهرا در وضعیت خوبی است و هیچ چیز را (اعم از دیدارها و ملاقات‌ها) لغو نکرده است.

هدف از حمله دیشب سرقت بود نه سوءقصد

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
سالک با اشاره به اینکه حراست و دستگاه‌های امنیتی مجلس و نیروی انتظامی با شاهدان عینی مصاحبه کرده‌اند گفت: جمع بندی‌ها حکایت از این دارد که موضوع، سرقت بوده است البته همچنان بررسی‌ها ادامه دارد. نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی همچنین اظهار داشت: حال راننده خوب­ و در بیمارستان امام خمینی (ره) در حال مداواست. وی در پاسخ به این سوال که آیا در این حادثه موضوع سوء قصد­ مطرح بوده عنوان کرد: ­ اگر سوء قصد بود باید خود من را هدف قرار می‌داد که خودم شربت شهادت بنوشم و این نکته قابل توجه است که سوء قصد نبوده است. سالک درباره مصاحبه دیشب یکی از همکارانش نیز که از سوء قصد به جان او صحبت کرده بود گفت: من به صراحت این موضوع را تکذیب می‌کنم و این حادثه طبق شواهد یک سرقت بوده است. سالک در پایان از نیرو‌های نظامی و امنیتی ­ خواست در این زمینه دقت بیشتری داشته­ باشند.

فیلم/ ماجرای پیغام محرمانه رهبر انقلاب به سیدحسن‌نصرالله

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز17 ساعت قبل

اخبار بیشتر