1. خبری
  2. ورزشی
پوشش خبری

بارسلونا با چه ترکیبی امشب مقابل سویا بازی می‌کند؟

ترکیب احتمالی بارسلونا مقابل سویا در کوپا دل ری (عکس)

طرفداریخبرگزاری طرفداری
ترکیب احتمالی بارسلونا مقابل سویا در کوپا دل ری (عکس)

طرفداری - بارسلونا امشب در دیداری دشوار میهمان سویا در سانچز پیسخوان خواهد بود.

تیم والورده که درست مثل فصل گذشته فصل را بسیار خوب شروع کرده و ضمن صدرنشینی در لالیگا، در جام حذفی نیز مراحل اولیه را با موفقیت طی کرده، برای صعود به نیمه نهایی کوپا دل ری رقیب سرسختی چون سویا را پیش رو دارد. والورده که تصمیم گرفته تا جایی که لازم نباشد، از مسی و بوسکتس در این تورنمنت استفاده نکند، برای بازی دشوار امشب هم این دو بازیکن کلیدی‌اش را با خود به سویل نبرده است. کوین پرینس بواتنگ تازه وارد اما در لیست حضور دارد و احتمالش هست همین امشب اگرچه برای دقایقی، اولین بازی‌اش را انجام بدهد.

در کوپا دل ری مطابق معمول همیشه، سیلسن به جای تراشتگن درون دروازه قرار می‌گیرد. در خط دفاعی انتظار می‌رود سمدو، پیکه و لنگلت به ترکیب تیم برگردند و در کنار آلبا، بهترین خط دفاعی ممکن تیم در فصل جاری را شکل بدهند. راکیتیچ بدون تردید به جای بوسکتس نقش هافبک دفاعی تیم را خواهد داشت. نقشی که او اخیرا عملکرد بسیار خوبی در آن داشته است. انتظار می‌رود با توجه به قدرت پرسینگ سویا، آرتور ملو و سرجی روبرتو در خط میانی قرار بگیرند. کوتینیو نیز در غیاب مسی و دمبله، فانتزی باز تیم خواهد بود. در خط حمله نیز اگر والورده تصمیم عجیبی نگیرد و پرینس بواتنگ را در ترکیب اصلی قرار ندهد، سوارز در ترکیب خواهد بود و حضور آرتورو ویدال که در تمرینات شب گذشته کاملا باطراوت نشان می‌داد هم تا حدود زیادی قطعی است.

ترکیب احتمالی بارسلونا مقابل سویا در کوپا دل ری (عکس) - 5

خواندن خبر در سایت منبع

کمیته استیناف هم حکم به بقای بارسلونا در جام حذفی اسپانیا داد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
کمیته استیناف هم حکم به بقای بارسلونا در جام حذفی اسپانیا داد

کمیته استیناف فدراسیون فوتبال اسپانیا در جلسه اضطراری امروز (چهارشنبه) خود با تأیید حکم کمیته انضباطی این سازمان، اعلام کرد که تیم فوتبال بارسلونا در جام حذفی اسپانیا باقی خواهد ماند و لوانته به این رقابت‌ها باز نخواهد گشت.

بارسلونا متهم است که در بازی رفت خود مقابل لوانته در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی اسپانیا از یکی از بازیکنان تیم دوم خود به نام چومی که ۵ اخطاره بوده، استفاده کرده است. طبق قوانین، لوانته ۴۸ فرصت داشت که نسبت به این موضوع شکایت کند اما تعلل این باشگاه برای ارائه شکایت خود که ۴ روز پس از پایان مهلت قانونی صورت گرفت، سبب شد که کمیته انضباطی به این شکایت ترتیب اثر ندهد.

به همین دلیل لوانته نسبت به حکم انضباطی به کمیته استیناف اعتراض کرد که اکنون این سازمان هم اعتراض تیم دسته دومی فوتبال اسپانیا را رد کرده است.

کمیته استیناف فدارسیون فوتبال اسپانیا هم دلیل رد اعتراض لوانته را ارائه شدن آن خارج از مهلت قانونی اعلام کرده است. به این ترتیب لوانته که در مجموع دو بازی رفت و برگشت با نتیجه ۴ بر ۲ مقابل بارسلونا شکست خورد، به جام حذفی باز نخواهد گشت و مصاف بارسایی‌ها و سویا در مرحله یک چهارم نهایی به قوت خواد باقی ماند.

بازی رفت تیم‌های فوتبال بارسلونا و سویا در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی اسپانیا، از ساعت ۲۳:۵۹ دقیقه امشب (چهارشنبه) در ورزشگاه رامون سانچس پیسخوان آندلس برگزار می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

پایان پرونده چومی؛ دادگاه حکمیت ورزش هم شکایت لوانته از بارسلونا را رد کرد

طرفداریخبرگزاری طرفداری
پایان پرونده چومی؛ دادگاه حکمیت ورزش هم شکایت لوانته از بارسلونا را رد کرد

طرفداری - دادگاه حکمیت ورزش اسپانیا نیز درخواست لوانته برای حذف بارسلونا از کوپا دل ری را رد کرد.

بارسا در مرحله یک هشتم نهایی کوپا دل ری علی رغم باخت ۱-۲ در بازی رفت، با پیروزی ۳-۰ در نیوکمپ موفق به صعود به جمع هشت تیم پایانی شد. با این حال حضور آنها در این مرحله تا همین امروز صبح در هاله‌ای از ابهام بود. در واقع لوانته از بارسا بابت بازی دادن غیرقانونی به چومی در بازی رفت، به فدراسیون فوتبال اسپانیا شکایت کرده بود که البته این شکایت رد شد. در ادامه این باشگاه اعتراضش را به کمیته استیناف برد که آنجا هم نتیجه‌ای نداشت. دلیل رد شکایت لوانته در هر دو مورد، دیر ارسال شدن گزارش بود.

به گزارش موندو دپورتیوو، لوانته دست بردار نبود و همان طور که از قبل اعلام کرده بود، پرونده را به دادگاه اداری حکمیت ورزش برد و حتی درخواست کرد بازی بارسلونا و سویا فعلا لغو شود تا تکلیف پرونده مشخص شود. جلسه قضات این دادگاه امروز ظهر تشکیل شد و شکایت لوانته بار دیگر رد شد تا پرونده چومی بالاخره با حذف لوانته بسته شود. پایان داستان.

خواندن خبر در سایت منبع

مدیران بارسلونا برای تمام کردن کار خرید فرنکی دی یونگ به هلند رسیدند

طرفداریخبرگزاری طرفداری
مدیران بارسلونا برای تمام کردن کار خرید فرنکی دی یونگ به هلند رسیدند

طرفداری - مدیران عالی رتبه بارسلونا ساعتی پیش برای تمام کردن کار خرید فرنکی دی یونگ راهی آمستردام هلند شدند.

بارسا را باید برنده کورس نزدیک خرید هافبک ۲۱ ساله و هلندی آژاکس بدانیم. تا هفته پیش دیگر انتقال دی یونگ به پاری سن ژرمن تمام شده بود و طرفین برای تمام شدن کار در حال مذاکره بودند که بارسا با هیئتی بلندپایه که بارتومئو، رئیس باشگاه نیز عضوی از آن بود به آمستردام رفت و دوباره با دی یونگ ملاقات کرد. شرح آنچه در این ملاقات گذشت را پیشتر به اطلاع رساندیم و به نظر همین جلسه اثرش را گذاشته است.

شب گذشته بود که تمامی منابع نزدیک به بارسلونا اعلام کردند دی یونگ تصمیمش را عوض کرده و به بارسا خواهد پیوست. حتی گفته شد علی دورسون، ایجنت دی یونگ در تماس با پاری سن ژرمن و منچسترسیتی ضمن تشکر از ابراز علاقه آنها، اعلام کرده فرنکی تصمیم گرفته راهی بارسلونا شود.

به گزارش رادیو کاتالونیا و موندو دپورتیوو، طبق برنامه امروز صبح سه مدیر عالی رتبه باشگاه راهی آمستردام شدند. ابتدا از ساعت ۹ به وقت محلی بود که پپ سگوارا و اسکار گرائو با پروازی خصوصی راهی هلند شدند و بارتومئو نیز طبق برنامه با پروازی عادی از ساعت ۱۰ به آمستردام پرواز کرده است. دو نفر اول دقایقی پیش به هلند رسیده‌اند. ایده بارسلونا مشخص است: تمام کردن کار خرید دی یونگ با به توافق رسیدن با آژاکس و گرفتن امضای بازیکن. صحبت از رقم ۹۰ میلیون یورو است اما هنوز ارقام دقیق معامله مشخص نیست.

خواندن خبر در سایت منبع

با صدور کارت بازی پرینس بواتنگ، دنیس سوارز از لیست بارسلونا برای بازی با سویا خط خورد

طرفداریخبرگزاری طرفداری
با صدور کارت بازی پرینس بواتنگ، دنیس سوارز از لیست بارسلونا برای بازی با سویا خط خورد

طرفداری - دنیس سوارز از لیست بارسلونا برای بازی امشب با سویا خط خورد.

به گزارش توییتر رسمی بارسلونا، کارت بازی کوین پرینس بواتنگ دقایقی پیش رسما از سوی فدراسیون فوتبال اسپانیا صادر شد و این بازیکن هیچ مانعی برای بازی کردن در پیراهن بارسلونا ندارد. از این رو او در لیست می‌ماند و دنیس سوارز از لیست اعلام شده خط می‌خورد و با تیم به سویل سفر نمی‌کند. بارسا امشب از ساعت ۲۳:۵۹ میهمان سویا در دور رفت مرحله یک چهارم نهایی کوپا دل ری خواهد بود.

خواندن خبر در سایت منبع

حقوق پیشنهادی وسوسه‌انگیز بارسلونا برای جذب هافبک آژاکس

تسنیمخبرگزاری تسنیم
حقوق پیشنهادی وسوسه‌انگیز بارسلونا برای جذب هافبک آژاکس

- اخبار ورزشی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم، باشگاه بارسلونا برای بالا بردن شانس خود در جذب فرنکی دی‌یونگ از آژاکس برای او حقوقی بالا در نظر گرفته است.

بازیکن ۲۱ ساله تیم پایتخت هلند، علاوه بر بارسلونا مشتریان دیگری مانند رئال مادرید، پاری‌سن‌ژرمن و منچسترسیتی هم دارد و به همین دلیل آبی‌و اناری‌ها برای پیروزی شدن در این رقابت، برای او حقوقی معادل ۱۶ میلیون یورو در فصل در نظر گرفته‌اند.

دعوت شدن دی‌یونگ به تیم ملی هلند و عملکرد خوب او در این تیم و آژاکس، باعث افزایش رقابت برای جذب او شده و چندی پیش حتی اعلام شد که باشگاه منچسترسیتی حاضر است برای خرید او ۷۰ میلیون یورو به علاوه ۲۰ میلیون یورو دیگر به عنوان پاداش به آژاکس بپردازد.

اکنون بارسلونا هم برای افزایش شانس خود در جذب دی‌یونگ برای او ۱۰ میلیون یورو حقوق ثابت به علاوه ۶ میلیون یوروی دیگر به عنوان پاداش تحقق اهدافی که آسان به نظر می‌رسند در نظر گرفته است. گفته می‌شود که آژاکس هم به رقمی زیر ۷۰ میلیون یورو برای فروش دی‌یونگ رضایت نخواهد داد.فوتبال جهان| مسی از مصاف با سویا بازماند/ اولین حضور بواتنگ در فهرست بازیکنان بارسلونا

دی‌یونگ هفته گذشته اعتراف کرد که از شایعات درباره آینده خسته شده است و قصد دارد که هر چه زودتر درباره آینده‌اش تصمیم‌گیری کند.

خواندن خبر در سایت منبع

مسی از مصاف با سویا بازماند

تسنیمخبرگزاری تسنیم
مسی از مصاف با سویا بازماند

- اخبار ورزشی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم فوتبال بارسلونا امشب (چهارشنبه) در دور رفت از مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی اسپانیا میهمان سویا خواهد بود و ارنستو والورده سرمربی کاتالان‌ها برای این بازی برنامه‌های تاکتیکی متفاوتی در نظر دارد.

به گزارش مارکا والورده برای این بازی سخت به دو مهره کلیدی تیمش لیونل مسی و سرخیو بوسکتس استراحت داده است اما نام کوین پرینس بواتنگ، بازیکن جدید آبی‌و‌اناری‌ها برای اولین بار در فهرست ۱۹ نفره قرار گرفته است.

به نظر می‌رسد که والورده از اتفاقاتی که فصل گذشته برای تیمش رخ داد درس گرفته و قصد ندارد برای تورنمنت کم‌اهمیت‌تری مانند کوپا دل‌ری به مهره‌های اصلی‌اش میدان دهد و آنها را برای تورنمنت‌های مهم‌تر خسته کند.

والورده در این فصل به استفاده از سیستم چرخشی تأکید بیشتری نشان داده است و در بازی‌های اخیر بارسلونا سعی کرده به مهره‌های اصلی تیم به خصوص مسی استراحت بیشتری بدهد تا او را برای مهمترین مقطع فصل اماده نگه دارد. در همین راستا مسی در بازی قبلی بارسلونا مقابل لگانس تنها نیم ساعت به میان رفت.فوتبال جهان|بواتنگ رسما به بارسلونا پیوست

بارسلونا با فهرستی متشکل از سیلسن، تراشتگن، سمدو، پیکه، لنگله، آلبا، روبرتو، فرمائلن، راکیتیچ، دنیس سوارس، کوتینیو، آرتور، آلنیا، ویدال، ریکی پوج، اوریول بوسکتس، مالکوم، لویئس سوارس و بواتنگ عزم آندلس شده است.

بارسلونا امشب از ساعت ۲۳:۵۹ به وقت تهران میهمان سویا خواهد بود.

خواندن خبر در سایت منبع

مذاکرات پیشرفته بارسلونا برای جذب فرنکی دی یونگ؛ شانس بلوگرانا بیشتر از پاری سن ژرمن است

طرفداریخبرگزاری طرفداری
مذاکرات پیشرفته بارسلونا برای جذب فرنکی دی یونگ؛ شانس بلوگرانا بیشتر از پاری سن ژرمن است

طرفداری - فرنکی دی یونگ، هافبک جوان آژاکس آمستردام طی ماه‌های اخیر، نامی داغ در بازار نقل و انتقالات اروپا بوده و تاکنون اکثر منابع از پیوستن احتمالی او به پاری سن ژرمن خبر می‌دادند.

با این حال، به گزارش جانلوکا دی مارتزیو و جرارد رومرو، طی ساعات گذشته بارسلونا پیشرفت زیادی در مذاکراتش با آژاکس و دی یونگ داشته و در حال حاضر شانس بیشتری نسبت به پاری سن ژرمن دارد. در ساعات اخیر، توافق هایی انجام شده و مذاکرات بین سه طرف، در حالت پیشرفته قرار دارد. جرارد رومرو معتقد است بارسلونا می‌خواهد کار انتقال دی یونگ را تمام کند و رقم این انتقال، کمتر از ۸۰ میلیون یورو نخواهد بود.

خواندن خبر در سایت منبع

ایمیل خود را برای دریافت خبرنامه وارد کنید:

در ادامه بخوانید

تسنیمتسنیم9 ساعت قبل
حسین عبدی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در مورد دیدار پرسپولیس و استقلال خوزستان و عملکرد شاگردان برانکو ایوانکوویچ در این مسابقه اظهار داشت: در نیمه اول این بازی برخلاف تصور استقلال خوزستان به دفاع مطلق روی نیاورد و بعضا در چند صحنه نیز روی دروازه پرسپولیس خطرساز شد. اتفاقی که در استقلال خوزستان رخ داد و پرسپولیس هم توانست به آنچه می‌خواست برسد. شاید پرسپولیس باید ممنون سیدجلال حسینی باشد که با ضربه سر خوبش قفل دروازه استقلال خوزستان را باز کرد و به داد تیمش رسید. در واقع این بازی زنگ خطری برای پرسپولیس بود که هیچ بازی راحتی ندارد و برای تکرار موفقیت‌هایش باید هوشمندانه‌تر باشد. قطعا اگر شجاع خلیل‌زاده مشابه چنین اعتراض‌هایی را در بازی‌های بین‌المللی انجام دهد از داور بازی کارت قرمز دریافت خواهد کرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین7 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین؛ خوزه مورینیو که در اواسط این فصل به دلیل کسب نتایج ضعیف با منچستریونایتد از سمت خود برکنار شده بود، حالا ممکن است باز به نیمکت یک تیم لیگ برتری دیگر بازگردد. تعدادی از رسانه‌ها گزارش داده‌اند که سران باشگاه اورتون که در راس آن‌ها، فرهاد مشیری مالک ایرانی این باشگاه قرار دارد، در خصوص احتمال استخدام مورینیو با یکدیگر به بحث و تبادل‌نظر پرداخته‌اند چون از عملکرد مارکو سیلوا، سرمربی پرتغالی فعلی خود راضی نیستند. گفته می‌شود ژوزه مورینیو و مارچلو بیلسا، سرمربی کنونی لیدزیونایتد دو گزینه مدنظر سران باشگاه اورتون در صورت اخراج مارکو سیلوا هستند. آقای خاص در حالی مورد توجه باشگاه اورتون قرار گرفته که گویا سه باشگاه اینتر، بایرن مونیخ و پاری‌سن‌ژرمن نیز وضعیت مورینیو را زیرنظر دارند.
ورزش۳ورزش۳7 ساعت قبل
این دوازدهمین پنالتی مسی در لالیگا بود که از دست می‌رفت. از ۶۲ پنالتی ای که مسی در لالیگا زده، ۱۲ تای آنها به گل تبدیل نشده‌اند؛ به عبارتی از هر ۵ پنالتی مسی در لالیگا یکی از دست رفته است. از ۸۶ پنالتی مسی برای بارسا در همه رقابت‌ها نیز ۲۰ پنالتی او راهی به دروازه پیدا نکرده‌اند. با احتساب بازی‌های ملی، تعداد پنالتی‌های از دست رفته مسی به ۲۵ می‌رسد: ۱۰۷ پنالتی؛ ۸۲ ضربه تبدیل به گل و ۲۵ ضربه از دست رفته. پیش از بازی امشب، مسی در جام جهانی برابر ایسلند بود که پنالتی خود را از دست داده بود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز7 ساعت قبل
به گزارش مشرق، شنیده می‌شود باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس برای حضور در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا در بحث میزبانی با پرداخت هزینه‌های نجومی روبرو می‌شوند. سرخابی‌ها برای برگزاری بازی با نماینده‌های عربستان در کشور ثالث باید چیزی حدود ۱۲۰ هزار دلار پرداخت کنند که هزینه شامل تهیه زمین، رزرو هتل و دیگر موارد می‌شود. به این ترتیب با شرایط مالی و اوضاع این روزهای سرخابی‌ها آن‌ها باید برای مقدمات میزبانی حدود ۱۲۰ هزار دلار پرداخت کنند که البته حریفان استقلال و پرسپولیس نیز برای میزبانی باید چنین هزینه‌ای را پرداخت کنند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین5 ساعت قبل
منتهی سوال مهم این است ‌که چرا علیرضا بیرانوند، سردار آزمون، وحید امیری و سامان قدوس کی‌روش را فالو نکرده‌اند. ولی این‌که کی‌روش آنها را دنبال می‌‌کند و توجهی به این مسأله نداشته‌اند در نوع خود قابل توجه است. یک اتفاق جالب دیگر اینجاست که چرا کی‌روش چند نفر از شاگردان خود را فالو کرده و بقیه را فالو نکرده است. البته این انتظار می‌رود که با مرور زمان تعدادی از بازیکنان فوتبال کلمبیا هم توسط این مربی فالو شوند. با این حال، احتمال آنفالو شدن بازیکنانی چون سیدجلال حسینی و رضا قوچان‌نژاد توسط کی‌روش هم وجود دارد.

نظرها

اخبار بیشتر