1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

آخرین اخبار جام‌ ملت‌های آسیا؛ از احتمال حذف قطر تا بررسی فنی تیم ملی ایران

بررسی آماری و فنی بازی‌های تیم ملی در جام ملت‌های آسیا

ایلناخبرگزاری ایلنا
بررسی آماری و فنی بازی‌های تیم ملی در جام ملت‌های آسیا
تیم ملی در حالی مقابل عمان دو بر صفر به پیروزی رسید که در مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا 2019 امارات، گام بلندی را در این رقابت‌ها برداشت

بررسی آماری و فنی بازی‌های تیم ملی در جام ملت‌های آسیا - 1

به گزارش ایلنا، تیم ملی در حالی مقابل عمان دو بر صفر به پیروزی رسید که در مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ امارات، گام بلندی را در این رقابت‌ها برداشت و حالا باید خود را برای دیدار مرحله یک چهارم نهایی که امروز مقابل چین برگزار می‌شود، آماده کند. با این حال، دیدار با عمان، حاوی نکات فنی و آماری مختلفی بود که در این گزارش به آنها پرداخته‌ایم.

4 تغییر در بازی با عمان

در این مسابقه، کارلوس کی‌روش باز هم ترکیب جدیدی را به میدان فرستاد. به این ترتیب که رامین رضاییان دوباره در دفاع راست، جایگزین وریا غفوری شد. اشکان دژآگه به مرکز خط میانی بازگشت و جای روزبه چشمی را گرفت. مرتضی پورعلی گنجی جای محمد حسین کنعانی زادگان را در دفاع وسط پر کرد و مهدی طارمی نیز به جای سامان قدوس به میدان رفت تا به این ترتیب شاهد ۴ تغییر در این دیدار باشیم.

3 بازیکن ثابت

نکته جالبی که در خصوص ترکیب‌های تیم ملی در چهار بازی برابر یمن، ویتنام، عراق و عمان باید به آن اشاره کرد این است که در هر بازی، کی‌روش از بازیکنان مختلفی استفاده کرده است و علیرضا بیرانوند، امید ابراهیمی و سردار آزمون تنها بازیکنانی هستند که در هر چهار بازی، عضو ترکیب اصلی و ۱۱ نفره تیم ملی بوده‌اند. ابراهیمی در این مسابقه و زمانی که دژآگه تعویض شد، بازوبند کاپیتانی تیم ملی را به بازوی خود بست تا پنجمین کاپیتانی خود در تیم ملی را تجربه کند.

شجاعی در جمع 10 بازیکن رکورددار

در این بازی، بالاخره فرصت بازی به مسعود شجاعی هم رسید و کاپیتان اول تیم ملی که در ۳ بازی مرحله گروهی به طور کامل روی نیمکت تیم ملی نشسته بود، از دقیقه ۸۸ به جای آزمون به میدان آمد تا به این ترتیب در چهارمین دوره حضور خود در جام ملت‌ها که او را در کنار مهدی مهدوی‌کیا و جواد نکونام در این زمینه رکورددار کرده است، هشتاد و دومین بازی ملی خود را نیز تجربه کند و با رکورد حمید استیلی که او هم ۸۲ بازی ملی دارد، برابر شود و در رده دهم ۱۰ بازیکن تاریخ فوتبال ایران که بیشترین بازی‌های ملی را انجام داده‌اند قرار بگیرد. زمانی که او وارد میدان شد، ابراهیمی بازوبند را به او داد تا به این ترتیب، او یازدهمین کاپیتانی خود در تیم ملی را هم تجربه کند.

فقط گلرها بازی نکرده‌اند

با بازی کردن شجاعی در این مسابقه، کی‌روش تاکنون از ۲۱ بازیکن خود در جام ملت‌ها استفاده کرده است و تنها دو دروازه‌بان دیگر ایران یعنی امیر عابدزاده و پیام نیازمند در ترکیب تیم ملی قرار نگرفته‌اند که اگر اتفاق غیرمنتظره‌ای نیفتد، بعید است در این تورنمنت به آنها بازی برسد.

کلاس جهانی جهانبخش

اولین گل تیم ملی را در بازی با عمان، علیرضا جهانبخش در دقیقه ۳۲ بازی به ثمر رساند. این بازیکن برایتون که مدت‌ها مصدوم بود و حضورش در جام ملت‌ها نیز در هاله‌ای از ابهام قرار داشت، در بازی با عراق در ترکیب تیم ملی قرار گرفت و نمایش جالبی نداشت. با این حال کی‌روش در بازی با عمان هم او را در ترکیب اصلی قرار داد و این بازیکن با فرصت‌طلبی خود توانست از اشتباه دفاع عمان نهایت استفاده را ببرد و با ضربه بیرون پای راست در شش قدم، دروازه این تیم را باز کند و کلاس بازی جهانی‌اش را نشان دهد تا در این بازی که چهل و پنجمین بازی ملی‌اش بود، موفق به زدن گل ششم خود شود. جهانبخش آخرین بار در بازی دوستانه برابر بولیوی که ۲۴ مهر ماه برگزار شده بود، گل اول ایران را زده بود که آن بازی دو بر یک به سود تیم ملی به پایان رسید. جهانبخش در این بازی در دقیقه ۶۹ تعویض شد و جای خود را به چشمی داد ولی با این حال، به نظر می‌رسد که کی‌روش در بازی بعدی مقابل چین هم روی او حساب ویژه‌ای باز کرده باشد.

اشکان، مرد مورد اعتماد کی‌روش

گل دوم ایران در این مسابقه، با خطایی که روی طارمی رخ داد، به دست آمد و دژآگه که پشت ضربه پنالتی قرار گرفته بود، توانست دروازه حریف را باز کند. دژآگه که در بازی با یمن هم توانسته بود روی یک ضربه ایستگاهی زیبا گلزنی کند، در بازی با عمان، گل دوم خود در جام ملت‌ها را به ثمر رساند تا در پنجاه و پنجمین بازی ملی‌اش، موفق به زدن گل یازدهم خود شود. اشکان آخرین بار در بازی دوستانه تیم ملی برابر ترکیه قبل از جام جهانی ۲۰۱۸ گلی را از روی نقطه پنالتی زده بود که البته ایران آن بازی را دو بر یک باخت. دژآگه در این بازی هم به عنوان کاپیتان وارد زمین شد تا برای هفدهمین بار بازوبند کاپیتانی را به بازوی خود ببندد. او در این تورنمنت، یکی از بهترین بازیکنان ایران بوده و توانسته جزو بازیکنان برتر مسابقات نیز قرار بگیرد. ستاره‌ای که بعد از نیمکت نشینی در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه خود را احیا کرده و به یکی از مردان مورد اعتماد کی‌روش تبدیل شده است. جالب این که در زمان زدن پنالتی ایران، جهانبخش و آزمون هم خواستار زدن این ضربه بودند ولی کی‌روش اعلام کرد که اشکان پنالتی را بزند.

محروم و اخطاری‌های ایران

در این بازی، وحید امیری در دقیقه ۶۵ بازی کارت زرد گرفت. او که در بازی با عراق هم کارت زرد گرفته بود تا به این ترتیب، بازی با چین را از دست بدهد و اولین بازیکن محروم ایران در این تورنمنت باشد. حسینی، رضاییان، طارمی، حاج صفی و قدوس دیگر بازیکنان تک اخطاره ایران در جام ملت‌ها هستند.

دوران افت حسینی

همبازی امیری در ترابوزان اسپور یعنی حسینی، در شرایطی در این بازی، پنالتی داد و اخطار گرفت که بیرانوند به نوعی او و ایران را در این بازی نجات داد. این مدافع جوان در پایان نیمه اول بازی با یمن هم از سوی کی‌روش تعویض شده بود و به نظر می‌رسد که از روزهای خوب خود در جام جهانی فاصله دارد و حالا باید دید که در بازی با چین، کی‌روش چه تصمیمی درباره او می‌گیرد. البته حسینی در همین بازی با عمان هم در یک صحنه توپی که پورعلی گنجی لو داده بود را گرفت تا از رخ دادن حمله‌ای جدی برای عمان جلوگیری کند.

زوج ناکام خط حمله

در این بازی، طارمی و آزمون مهاجمان هدف تیم ملی بودند که هر کدام به نوعی روی گل نخوردن و گل زدن ایران تاثیرگذار بودند ولی نتوانستند به هدف اصلی خود یعنی گلزنی دست پیدا کنند. سردار و مهدی در این مسابقه، فرصت‌های خوبی را برای گلزنی به دست آورند ولی نتوانستند از آنها استفاده کنند و باید دید در بازی با چین می‌توانند این موضوع را جبران کنند یا خیر.

خواندن خبر در سایت منبع

سایت چینی: قهرمانی در جام ملت‌ها هدیه خداحافظی کی روش به ایران

فارسخبرگزاری فارس
سایت چینی: قهرمانی در جام ملت‌ها هدیه خداحافظی کی روش به ایران
یک سایت چینی خبر داد که سرمربی پرتغالی ایران قهرمانی در جام ملت های آسیا 2019 را به عنوان هدیه خداحافظی برای ایران بگذارد.

به گزارش خبرگزاری فارس، سایت «sports. sina» چین نوشت: امروز در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ چین به مصاف تیم ملی ایران می‌رود. ایران تنها ستاره هایی مثل آزمون، دژاگه، جهانبخش و … را ندارد بلکه صاحب یک سرمربی مشهور به نام کارلوس کی روش نیز است. مرد پرتغالی با کوله باری از تجربه که در منچستر یونایتد و رئال مادرید کسب کرده در آستانه خداحافظی با ایران قرار دارد.

کی روش پس از ۸ سال مربیگری در ایران در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ می‌خواهد با قهرمانی هدیه‌ای را برای ایران در هنگام وداعش داشته باشد.

دیدار تیم ملی کشورمان امشب ساعت ۱۹:۳۰ به وقت تهران در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا مقابل چین قرار می‌گیرد.

خواندن خبر در سایت منبع

احتمال حذف قطر از جام ملت‌های آسیا

الفخبرگزاری الف
احتمال حذف قطر از جام ملت‌های آسیا
مشاور فدراسیون فوتبال عراق از استفاده بازیکن غیرقانونی در ترکیب قطر و احتمال صعود تیم ملی کشورش به جای قطر به مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا خبر داد.

به گزارش تسنیم و به نقل از خبرگزاری الغد پرس، نزار احمد گفت: تیم ملی فوتبال قطر مطابق قانون مدنی فیفا حق استفاده از بسام الراوی در ترکیب خود را نداشت. در صورتی که اعتراض عراق به فیفا مورد پذیرش قرار بگیرد ما به جای قطر به مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا صعود خواهیم کرد و بسام الراوی نیز حق بازی در تیم ملی فوتبال قطر را ندارد.

تیم ملی فوتبال قطر در بازی مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا با گل بسام الراوی که اصالت عراقی دارد از سد تیم ملی فوتبال این کشور گذشت.

این مشاور فدراسیون فوتبال عراق افزود: بسام الراوی شرایط مورد نظر قانون مدنی فیفا برای تیم‌های ملی فوتبال را برآورده نمی‌کند. در صورتی که شکایت عراق از قطر از سوی فیفا مورد پذیرش قرار بگیرد برنده بازی مرحله یک‌هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا برابر قطر خواهیم شد و یا در مرحله بعدی جلوی بازی بسام الروای گرفته می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ژاوی به خبرنگار اسپانیایی درباره بازی خداحافظی‌اش در آزادی: شگفت‌زده می‌شوید!

ایسناایسنا18 ساعت قبل
خبرنگار اسپورت کاتالونیا که برای پوشش بازی خداحافظی ژاوی ارناندس به تهران سفر کرده است اعلام کرد این اتفاق شور هواداران ایرانی بیدار کرده است. خبرنگار اسپانیایی در این گزارش ویدئویی گفت: دوران ورزشی ژاوی فردا در اینجا و در تهران به پایان می‌رسد. در گزارش این خبرنگار اسپانیایی، پس از صحبت‌های ماسنو، ژاوی از اتاق هتل به بیرون می‌آید و با هواداران عکس یادگاری می‌گیرد. همچنین سایت اسپورت درباره بازی خداحافظی ستاره اسپانیایی نوشت: پس از انجام ۱۰۴۲ بازی و ۲۰ فصل بازی حرفه‌ای او از فوتبال خداحافظی می‌کند. اسپورت تنها رسانه اسپانیایی حاضر در تهران برای پوشش بازی خداحافظی ژاوی است.
ورزش ۱۱ورزش ۱۱16 ساعت قبل
اختصاصی | ستارۀ خارجی لیگ برتر ایران نسبت به حضور در پرسپولیس ابراز علاقه کرد. کریستین اوساگوناحال اوساگونا نسبت به تمجید خلیل‌زاده از خودش واکنش نشان داده است و در جمعی خصوصی از علاقه به حضور در پرسپولیس و پیوستن به این تیم سخن به میان آورد. با توجه به عملکرد ضعیف بودیمیر و علیپور در فصل گذشته در امر گل‌زنی و آمادگی بالای اوساگونا احتمال حضور این مهاجم نیجریه‌ای در پرسپولیس کم نیست و این انتقال می‌تواند یکی از اخبار داغ نقل‌وانتقالاتی در تابستان پیش‌رو باشد. بیشتر بخوانیدفاش شد؛ ستاره‌ای که پرسپولیس را دور زد تا پیراهن استقلال را بپوشد! پیام باشگاه استقلال به دروازه‌بان جنجالیصید بزرگ قلعه‌نویی از تبریز؛ فوق‌ستاره تراکتور در راه سپاهان + عکستیکه سنگین فرهاد مجیدی به پرسپولیستیر برانکو به سنگ خورد؛ دست پرسپولیس از ستاره سپاهان کوتاه ماند!
افتصادنیوزافتصادنیوز20 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از خبر ورزشی، سیدجلال حسینی، شجاع خلیل‌زاده، مهدی شیری، محمد انصاری، شایان مصلح، حسین ماهینی و سیداحسان حسینی ترکیب مدافعان پرسپولیس برای فصل آینده را می‌سازند که محمد نادری نیز قرار است به این جمع با قرارداد قطعی و دریافت رضایتنامه از باشگاه کورتریک اضافه شود. با این حال باشگاه به دنبال یک گزینه دیگر است تا فصل آینده با خیال راحت‌تری به سمت چهارمین قهرمانی خود حرکت کند. این گزینه، یک چهره سرشناس است که همه مردم ایران، نامش را می‌دانند و با مدل فوتبالش آشنایی کامل دارند. مرتضی پورعلی گنجی. پور علی گنجی بازیکنی است که البته برای بازگشت به فوتبال ایران، با یک مشکل بسیار بزرگ مواجه است؛ او با باشگاه خودش برای دو فصل دیگر قرارداد دارد و طبق شنیده‌های ما، باشگاه پرسپولیس برای این بازیکن شرط گذاشته که اگر بتواند رضایتنامه‌اش را بگیرد، فصل آینده با یک رقم خوب، پیراهن پرسپولیس را تصاحب می‌کند در غیر این صورت، باشگاه پرسپولیس توانایی پرداخت پول برای دریافت رضایتنامه این بازیکن را ندارد و این پروژه به سال‌های بعد موکول می‌شود. فعلا باید بنشینیم و منتظر اتفاقات بعدی باشیم، اما این بازیکن در روز‌های پایانی فصل گذشته لیگ ستارگان، برای مدتی مصدوم شد و در تمرینات شرکت نکرد تا شایعه جدایی اش به گوش برسد ولی تا وقتی این موضوع قطعی نشود، باشگاه پرسپولیس علاقه‌ای به اعلام نام بازیکن مورد نظر ندارد!
خبر ورزشیخبر ورزشی11 ساعت قبل
میلیاردر‌های خارجیداخلی‌ها چقدر پول می‌گیرند؟ یحیی گران‌ترین می‌شود؟ سرنوشت نیمکت‌ها چه خواهد شد؟ با پایان لیگ هجدهم این روز‌ها بازار مربیان داغ است و برخی باشگاه‌ها به دنبال حفظ مربی خود و برخی دیگر به دنبال جذب مربیان جدید هستند. البته مدیران فعلی قرارداد فصل بعدی شفر را با یک میلیون دلار اعلام کردند که باید غرامتش را به این مربی برکنار شده پرداخت کنند. او با قراردادی بیش از ۲٫۵ میلیارد گران‌ترین مربی داخلی در لیگ هجدهم لقب گرفت. مبلغ قرارداد گل‌محمدی با پدیده چیزی حدود ٣ میلیارد تومان عنوان شده که شاید او را برای لیگ نوزدهم در جدول مبلغ قرارداد مربیان بی‌رقیب کند. باید دید پازل ١٦ مربی لیگ برتری برای لیگ نوزدهم چه زمانی تکمیل خواهد شد.
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ آبی پوشان استقلال در آخرین بازی خود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه هزاع بن زاید العین به مصاف این تیم اماراتی رفتند. تیم میهمان در دقیقه ۱۳ توسط مارکوس برک گل اول را وارد دروازه استقلال کرد اما در ادامه شاگردان مجیدی بر بازی مسلط شدند و دو گل وارد دروازه العین کردند. محمد دانشگر در دقیقه ۲۲ گل تساوی را وارد دروازه العین کرد و مرتضی تبریزی هم در اوقات تلف شده­ نیمه اول برای دومین بار موفق به گلزنی برای نماینده کشورمان شد. در نیمه دوم هم استقلالی‌ها در بازی مسلط بودند و حتی در دقیقه ۴۷ صاحب یک ضربه پنالتی شدند که ضربه پاتوسی را دروازه بان العین مهار کرد در ادامه نیز العینی‌ها برای به تساوی کشاندن بازی حملات زیادی روی دروازه استقلال انجام دادند اما در نهایت این بازی با برتری دو بر یک شاگردان فرهاد مجیدی پایان یافت. استقلالی‌ها با این برد هشت امتیازی شدند و در رتبه سوم جدول گروه سوم قرار گرفتند.
صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
وزیر ورزش افزود: ورزش کشور در سال ۹۷ یک سال موفقی را داشت. با تلاشی که مدیران فدراسیونها ستاد، کمیته ملی المپیک داشتند شاهد درخشش ورزش بودیم. بطور کلی مجموعه ورزش ایران کارنامه خوبی کسب کرد. امروز هم بعنوان سند ورزش ایران است. در همه عرصه‌ها در ۴۰ سال گذشته ایران عملکرد خوبی داشته است.

اخبار بیشتر