آخرین اخبار جام‌ ملت‌های آسیا؛ از احتمال حذف قطر تا بررسی فنی تیم ملی ایران
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

آخرین اخبار جام‌ ملت‌های آسیا؛ از احتمال حذف قطر تا بررسی فنی تیم ملی ایران

بررسی آماری و فنی بازی‌های تیم ملی در جام ملت‌های آسیا

ایلناخبرگزاری ایلنا
بررسی آماری و فنی بازی‌های تیم ملی در جام ملت‌های آسیا
تیم ملی در حالی مقابل عمان دو بر صفر به پیروزی رسید که در مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا 2019 امارات، گام بلندی را در این رقابت‌ها برداشت

بررسی آماری و فنی بازی‌های تیم ملی در جام ملت‌های آسیا - 1

به گزارش ایلنا، تیم ملی در حالی مقابل عمان دو بر صفر به پیروزی رسید که در مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ امارات، گام بلندی را در این رقابت‌ها برداشت و حالا باید خود را برای دیدار مرحله یک چهارم نهایی که امروز مقابل چین برگزار می‌شود، آماده کند. با این حال، دیدار با عمان، حاوی نکات فنی و آماری مختلفی بود که در این گزارش به آنها پرداخته‌ایم.

4 تغییر در بازی با عمان

در این مسابقه، کارلوس کی‌روش باز هم ترکیب جدیدی را به میدان فرستاد. به این ترتیب که رامین رضاییان دوباره در دفاع راست، جایگزین وریا غفوری شد. اشکان دژآگه به مرکز خط میانی بازگشت و جای روزبه چشمی را گرفت. مرتضی پورعلی گنجی جای محمد حسین کنعانی زادگان را در دفاع وسط پر کرد و مهدی طارمی نیز به جای سامان قدوس به میدان رفت تا به این ترتیب شاهد ۴ تغییر در این دیدار باشیم.

3 بازیکن ثابت

نکته جالبی که در خصوص ترکیب‌های تیم ملی در چهار بازی برابر یمن، ویتنام، عراق و عمان باید به آن اشاره کرد این است که در هر بازی، کی‌روش از بازیکنان مختلفی استفاده کرده است و علیرضا بیرانوند، امید ابراهیمی و سردار آزمون تنها بازیکنانی هستند که در هر چهار بازی، عضو ترکیب اصلی و ۱۱ نفره تیم ملی بوده‌اند. ابراهیمی در این مسابقه و زمانی که دژآگه تعویض شد، بازوبند کاپیتانی تیم ملی را به بازوی خود بست تا پنجمین کاپیتانی خود در تیم ملی را تجربه کند.

شجاعی در جمع 10 بازیکن رکورددار

در این بازی، بالاخره فرصت بازی به مسعود شجاعی هم رسید و کاپیتان اول تیم ملی که در ۳ بازی مرحله گروهی به طور کامل روی نیمکت تیم ملی نشسته بود، از دقیقه ۸۸ به جای آزمون به میدان آمد تا به این ترتیب در چهارمین دوره حضور خود در جام ملت‌ها که او را در کنار مهدی مهدوی‌کیا و جواد نکونام در این زمینه رکورددار کرده است، هشتاد و دومین بازی ملی خود را نیز تجربه کند و با رکورد حمید استیلی که او هم ۸۲ بازی ملی دارد، برابر شود و در رده دهم ۱۰ بازیکن تاریخ فوتبال ایران که بیشترین بازی‌های ملی را انجام داده‌اند قرار بگیرد. زمانی که او وارد میدان شد، ابراهیمی بازوبند را به او داد تا به این ترتیب، او یازدهمین کاپیتانی خود در تیم ملی را هم تجربه کند.

فقط گلرها بازی نکرده‌اند

با بازی کردن شجاعی در این مسابقه، کی‌روش تاکنون از ۲۱ بازیکن خود در جام ملت‌ها استفاده کرده است و تنها دو دروازه‌بان دیگر ایران یعنی امیر عابدزاده و پیام نیازمند در ترکیب تیم ملی قرار نگرفته‌اند که اگر اتفاق غیرمنتظره‌ای نیفتد، بعید است در این تورنمنت به آنها بازی برسد.

کلاس جهانی جهانبخش

اولین گل تیم ملی را در بازی با عمان، علیرضا جهانبخش در دقیقه ۳۲ بازی به ثمر رساند. این بازیکن برایتون که مدت‌ها مصدوم بود و حضورش در جام ملت‌ها نیز در هاله‌ای از ابهام قرار داشت، در بازی با عراق در ترکیب تیم ملی قرار گرفت و نمایش جالبی نداشت. با این حال کی‌روش در بازی با عمان هم او را در ترکیب اصلی قرار داد و این بازیکن با فرصت‌طلبی خود توانست از اشتباه دفاع عمان نهایت استفاده را ببرد و با ضربه بیرون پای راست در شش قدم، دروازه این تیم را باز کند و کلاس بازی جهانی‌اش را نشان دهد تا در این بازی که چهل و پنجمین بازی ملی‌اش بود، موفق به زدن گل ششم خود شود. جهانبخش آخرین بار در بازی دوستانه برابر بولیوی که ۲۴ مهر ماه برگزار شده بود، گل اول ایران را زده بود که آن بازی دو بر یک به سود تیم ملی به پایان رسید. جهانبخش در این بازی در دقیقه ۶۹ تعویض شد و جای خود را به چشمی داد ولی با این حال، به نظر می‌رسد که کی‌روش در بازی بعدی مقابل چین هم روی او حساب ویژه‌ای باز کرده باشد.

اشکان، مرد مورد اعتماد کی‌روش

گل دوم ایران در این مسابقه، با خطایی که روی طارمی رخ داد، به دست آمد و دژآگه که پشت ضربه پنالتی قرار گرفته بود، توانست دروازه حریف را باز کند. دژآگه که در بازی با یمن هم توانسته بود روی یک ضربه ایستگاهی زیبا گلزنی کند، در بازی با عمان، گل دوم خود در جام ملت‌ها را به ثمر رساند تا در پنجاه و پنجمین بازی ملی‌اش، موفق به زدن گل یازدهم خود شود. اشکان آخرین بار در بازی دوستانه تیم ملی برابر ترکیه قبل از جام جهانی ۲۰۱۸ گلی را از روی نقطه پنالتی زده بود که البته ایران آن بازی را دو بر یک باخت. دژآگه در این بازی هم به عنوان کاپیتان وارد زمین شد تا برای هفدهمین بار بازوبند کاپیتانی را به بازوی خود ببندد. او در این تورنمنت، یکی از بهترین بازیکنان ایران بوده و توانسته جزو بازیکنان برتر مسابقات نیز قرار بگیرد. ستاره‌ای که بعد از نیمکت نشینی در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه خود را احیا کرده و به یکی از مردان مورد اعتماد کی‌روش تبدیل شده است. جالب این که در زمان زدن پنالتی ایران، جهانبخش و آزمون هم خواستار زدن این ضربه بودند ولی کی‌روش اعلام کرد که اشکان پنالتی را بزند.

محروم و اخطاری‌های ایران

در این بازی، وحید امیری در دقیقه ۶۵ بازی کارت زرد گرفت. او که در بازی با عراق هم کارت زرد گرفته بود تا به این ترتیب، بازی با چین را از دست بدهد و اولین بازیکن محروم ایران در این تورنمنت باشد. حسینی، رضاییان، طارمی، حاج صفی و قدوس دیگر بازیکنان تک اخطاره ایران در جام ملت‌ها هستند.

دوران افت حسینی

همبازی امیری در ترابوزان اسپور یعنی حسینی، در شرایطی در این بازی، پنالتی داد و اخطار گرفت که بیرانوند به نوعی او و ایران را در این بازی نجات داد. این مدافع جوان در پایان نیمه اول بازی با یمن هم از سوی کی‌روش تعویض شده بود و به نظر می‌رسد که از روزهای خوب خود در جام جهانی فاصله دارد و حالا باید دید که در بازی با چین، کی‌روش چه تصمیمی درباره او می‌گیرد. البته حسینی در همین بازی با عمان هم در یک صحنه توپی که پورعلی گنجی لو داده بود را گرفت تا از رخ دادن حمله‌ای جدی برای عمان جلوگیری کند.

زوج ناکام خط حمله

در این بازی، طارمی و آزمون مهاجمان هدف تیم ملی بودند که هر کدام به نوعی روی گل نخوردن و گل زدن ایران تاثیرگذار بودند ولی نتوانستند به هدف اصلی خود یعنی گلزنی دست پیدا کنند. سردار و مهدی در این مسابقه، فرصت‌های خوبی را برای گلزنی به دست آورند ولی نتوانستند از آنها استفاده کنند و باید دید در بازی با چین می‌توانند این موضوع را جبران کنند یا خیر.

خواندن خبر در سایت منبع

سایت چینی: قهرمانی در جام ملت‌ها هدیه خداحافظی کی روش به ایران

فارسخبرگزاری فارس
سایت چینی: قهرمانی در جام ملت‌ها هدیه خداحافظی کی روش به ایران
یک سایت چینی خبر داد که سرمربی پرتغالی ایران قهرمانی در جام ملت های آسیا 2019 را به عنوان هدیه خداحافظی برای ایران بگذارد.

به گزارش خبرگزاری فارس، سایت «sports. sina» چین نوشت: امروز در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ چین به مصاف تیم ملی ایران می‌رود. ایران تنها ستاره هایی مثل آزمون، دژاگه، جهانبخش و … را ندارد بلکه صاحب یک سرمربی مشهور به نام کارلوس کی روش نیز است. مرد پرتغالی با کوله باری از تجربه که در منچستر یونایتد و رئال مادرید کسب کرده در آستانه خداحافظی با ایران قرار دارد.

کی روش پس از ۸ سال مربیگری در ایران در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ می‌خواهد با قهرمانی هدیه‌ای را برای ایران در هنگام وداعش داشته باشد.

دیدار تیم ملی کشورمان امشب ساعت ۱۹:۳۰ به وقت تهران در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا مقابل چین قرار می‌گیرد.

خواندن خبر در سایت منبع

احتمال حذف قطر از جام ملت‌های آسیا

الفخبرگزاری الف
احتمال حذف قطر از جام ملت‌های آسیا
مشاور فدراسیون فوتبال عراق از استفاده بازیکن غیرقانونی در ترکیب قطر و احتمال صعود تیم ملی کشورش به جای قطر به مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا خبر داد.

به گزارش تسنیم و به نقل از خبرگزاری الغد پرس، نزار احمد گفت: تیم ملی فوتبال قطر مطابق قانون مدنی فیفا حق استفاده از بسام الراوی در ترکیب خود را نداشت. در صورتی که اعتراض عراق به فیفا مورد پذیرش قرار بگیرد ما به جای قطر به مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا صعود خواهیم کرد و بسام الراوی نیز حق بازی در تیم ملی فوتبال قطر را ندارد.

تیم ملی فوتبال قطر در بازی مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا با گل بسام الراوی که اصالت عراقی دارد از سد تیم ملی فوتبال این کشور گذشت.

این مشاور فدراسیون فوتبال عراق افزود: بسام الراوی شرایط مورد نظر قانون مدنی فیفا برای تیم‌های ملی فوتبال را برآورده نمی‌کند. در صورتی که شکایت عراق از قطر از سوی فیفا مورد پذیرش قرار بگیرد برنده بازی مرحله یک‌هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا برابر قطر خواهیم شد و یا در مرحله بعدی جلوی بازی بسام الروای گرفته می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

حرکات حرفه‌ای و رعدآسای برترین مدافعان فوتبال جهان

الفالف23 ساعت قبل
حرکات حرفه‌ای و رعدآسای برترین مدافعان فوتبال جهانگروه ویدئو الف، ۲۸ تیر ۱۳۹۸، ۰۳:۲۷ ۳۹۸۰۴۲۸۰۰۹حرکات حرفه‌ای و رعدآسای برترین مدافعان فوتبال جهان + فیلمبه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، ویدئویی که در این مطلب مشاهده می‌کنید، حرکات تماشایی ۱۰ مدافع برتر فوتبال جهان در سال ۲۰۱۹ را به تصویر می‌کشد.
جام نیوزجام نیوز17 ساعت قبل
به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز، شایان مصلح مدافع محبوب برانکو ایوانکوویچ که به شکلی عجیب از سوی گابریل کالدرون و باشگاهپرسپولیس در لیست مازاد قرار داده شد، حسابی از رفتار پرسپولیسی‌ها ناراحت است و در همین راستا به دنبال انتقان‌گیری سختی از سرخپوشان است! شایان مصلح در لایو اینستاگرامی که برای هواداران خود برقرار کرده بود و به سوالات آنها پاسخ می‌داد، در پاسخ به سوال یکی از هواداران مبنی بر تصمیم جدیدش، اظهار داشت: به احتمال زیاد به تیمی که رقیب سنتی شماست، خواهم رفت! رفتار باشگاه برای من غیرقابل پذیرش است، اینکه چندبار زنگ بزنند برای تمدید و بعد به راحتی ما را کنار بگذارند اوج بی معرفتی و غیر حرفه‌ای بودن است آنها با من رفتاری بسیار بد را داشتند! جالب اینجاست که باشگاه استقلال نیز به دنبال جذب مدافع است و موقعیت برای انتقال مصلح به استقلال بسیار ایده‌آل است تا پس از گادوین منشا به سرنوشت تاریکی که این بازیکن به آن دچار شد، نزدیک شود، چرا که اغلب پرسپولیسی‌ها روزهای تلخی را در استقلال و بالعکس، تجربه کردند!

ویدیو؛ سوپر گل عادل فردوسی پور در یک دیدار دوستانه فوتسال

طرفداریطرفداری1 روز قبل
روزنوروزنو1 روز قبل
سام درخشانی یکی از سلبریتی‌های مطرح سینما و تلویزیون ایران که در کل‌کل‌های سرخآبی‌ها، شخصیتی شناخته شده و همیشه حاضر محسوب می‌شود، روز گذشته در واکنش به توقیف لوگوی باشگاه پرسپولیس، در استوری اینستاگرامی خود اقدام به تمسخر این ماجرا کرد و موجب خشمگین شدن هواداران پرسپولیس شد که ساعاتی پس از این ماجرا، پسر کوچک و متعصب پرسپولیسی‌ها که به تازگی از سوی کالدرون نیز در لیست مازاد قرار گرفته است، پاسخی دندان شکن را به این بازیکن داد! حمیدرضا طاهرخانی با انتشار تصویر زیر از سام درخشانی در لباس پرسپولیس به همراه شهاب حسینی خطاب به او نوشت: به بعضیا باید گفت یاد بگیر پشت کسی حرف که می‌زنی، وقتی دیدیش جلوش خم و راست نشی!

فرار جالب رونالدو از شوت بازیکنان در تمرین

برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
ورزش ۱۱ورزش ۱۱1 روز قبل
اختصاصی | ستارۀ باتجربه و محبوب لیورپول با وجود ۳۳سال سن از فیزیک بدنی فوق‌العاده‌ای برخوردار است. به تازگی تصویری از تمرینات بدنی میلنر در رسانه‌های جهانی سرو صدای فراوانی بهخ پا کرده است و همین تصویر نشان از آمادگی بالای این بازیکن می‌دهد و دقیقا مشخص می‌کند که دلیل اصلی دوندگی‌های بی‌پایان میلنر در شرایطی که ۳۳سال دارد چیست. فیزیک بدنی فوق‌العاده میلنربیشتر بخوانیدزنگ خطر در استقلال به صدا درآمد؛ پروپییچ را فراموش کنید، خطرهای جدید در راه هستند! دلیل کنار گذاشته شدن سروش رفیعی فاش شد؛ او دستمزد نجومی می‌گیرد! شایعات پایان یافت؛ سعید، تکلیف استقلال را روشن کرد +عکسفوری؛ بمب برزیلی استقلال را فالو کرد!

اخبار بیشتر