در ونزوئلا چه خبر است؟ تصاویر و فیلم‌های آشوب در ونزوئلا
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

در ونزوئلا چه خبر است؟ تصاویر و فیلم‌های آشوب در ونزوئلا

تصاویر لحظه به لحظه قیام مردم ونزوئلا

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
تصاویر لحظه به لحظه قیام مردم ونزوئلا
مخالفان مادورو به خیابان ریخته و در کاراکاس پایتخت ونزوئلا تظاهرات کرده اند. شنیده‌ها حکایت از مرگ چهار نفر از تظاهر کننده‌ها دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین، روز چهارشنبه خوان گوایدو رهبر مخالفان دولت ونزوئلا در جمع هوادارانش در کاراکاس حاضر شد و اعلام کرد که رییس جمهور موقت کشور است.

تصاویر لحظه به لحظه قیام مردم ونزوئلا - 1

*ترامپ اعلام کرد که گوایدو را به عنوان رییس جمهور ونزوئلا به رسمیت می‌شناسد. او گفت درباره ونزوئلا تمام گزینه‌ها روی میز است.

تصاویر لحظه به لحظه قیام مردم ونزوئلا - 4

*پس از آمریکا، کانادا، برزیل، آرژانتین، پرو و چند کشور دیگر نیز گوایدو را به عنوان رییس جمهور به رسمیت شناختند.

تصاویر لحظه به لحظه قیام مردم ونزوئلا - 6

*مکزیک می‌گوید فعلا مادورو را به عنوان رییس جمهور به رسمیت می‌شناسد.

تصاویر لحظه به لحظه قیام مردم ونزوئلا - 8

*پس از این تحولات مادورو اعلام کرد که روابط دیپلماتیک با آمریکا را قطع می‌کند و سفیر این کشور باید کاراکاس را ترک کند. سفرای کشورهای دیگر حامی گوایدو نیز اخراج شدند.

تصاویر لحظه به لحظه قیام مردم ونزوئلا - 10

*اردوغان با مادورو تماس تلفنی گرفت و حمایت ترکیه را به او اعلام کرد.

تصاویر لحظه به لحظه قیام مردم ونزوئلا - 12

*خیابان‌های پایتخت ونزوئلا در تسخیر مخالفان قرار دارد اما حامیان مادورو نیز به خیابان آمده‌اند. تاکنون چند تن از مخالفان مادورو در درگیری‌ها کشته شده‌اند.

تصاویر لحظه به لحظه قیام مردم ونزوئلا - 15

*اتحادیه اروپا در واکنش به تحولات ونزوئلا خواستار روندی فوری برای برگزاری «انتخابات آزاد و معتبر» منطبق با مفاد قانون اساسی این کشور شد.

تصاویر لحظه به لحظه قیام مردم ونزوئلا - 17

*سازمان ملل اعلام کرده که اوضاع را رصد می‌کند.

تصاویر لحظه به لحظه قیام مردم ونزوئلا - 19

ونزوئلا روابط دیپلماتیک با آمریکا را قطع کرد/مادورو: تسلیم نمی‌شوم

رئیس‌جمهور ونزوئلا بعد از مداخله‌جویی‌های آمریکا و اقدام رهبر مخالفان این کشور در معرفی خود به عنوان رئیس‌جمهور خودخوانده گفت که تسلیم نخواهد شد.

«نیکلاس مادورو»، رئیس‌جمهور ونزوئلا بعد از اقدام رهبر مخالفان این کشور در معرفی خود به عنوان رئیس‌جمهور خودخوانده در جمع هوادارانش گفت که تسلیم نخواهد شد.

مادورو اعلام کرد او روابط آمریکا را قطع کرده و به دیپلمات‌های آمریکایی ۷۲ ساعت فرصت داده خاک این کشور را ترک کنند. او گفت: آمریکا در ونزوئلا کودتا به راه انداخته است.

نیکلاس مادورو در این سخنرانی گفت: «هدف آن‌ها این است که از واشنگتن به ونزوئلا حکومت کنند. آیا شما دولتی دست‌نشانده می‌خواهید که از دستورات واشنگتن پیروی کند؟»

وی ادامه داد: «این یک بی‌مسئولیتی فاحش از جانب دولت آمریکا و تندرو‌های قدرت‌گرفته در آمریکا است که می‌خواهند ونزوئلا را به سمت جنگ داخلی ببرند.»

رئیس‌جمهور ونزوئلا در ادامه از نیرو‌های ارتش خواست وحدت خود را حفظ کرده و از وی حمایت کنند. بعد از سخنان او، وزیر دفاع ونزوئلا در بیانیه‌ای اعلام کرد ارتش این کشور «خوان گوایدو»، رهبر مخالفان این کشور را به عنوان رئیس‌جمهور به رسمیت نمی‌شناسد.

«خوان گوایدو»، رئیس شورای ملی ونزوئلا و رهبر مخالفان این کشور خود را رئیس‌جمهور موقت این کشور معرفی و سپس سوگند یاد کرد.

گوایدو بعد از آنکه مادورو اعلام کرد به دیپلمات‌های آمریکا ۷۲ساعت برای ترک این کشور مهلت داده گفت: به سفارتخانه‌های خارجی گفته که بمانند و دستور‌های دیگر را نادیده بگیرند.

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در بیانیه‌ای مداخله‌جویانه از این تصمیم استقبال کرد و گویدا را به عنوان رئیس‌جمهور موقت ونزوئلا به رسمیت شناخت. او گفت: همه گزینه‌ها علیه ونزوئلا روی میز است.

تصاویر لحظه به لحظه قیام مردم ونزوئلا - 31تصاویر لحظه به لحظه قیام مردم ونزوئلا - 32تصاویر لحظه به لحظه قیام مردم ونزوئلا - 33تصاویر لحظه به لحظه قیام مردم ونزوئلا - 34

لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

سفیر ونزوئلا در مسکو: آمریکا هرگز چنین آشکار در کودتای دولتی مشارکت نداشت

تسنیمخبرگزاری تسنیم
سفیر ونزوئلا در مسکو: آمریکا هرگز چنین آشکار در کودتای دولتی مشارکت نداشت
سفیر ونزوئلا در روسیه گفت، آمریکا تاکنون تا این اندازه در هیچ کودتای دولتی چنین نقش شفافی نداشته، البته مواضع واشنگتن و کشورهای دنباله‌روی آن درباره اعلام غیرقانونی ریاست‌جمهوری "خوان گوایدو" جای تعجب ندارد.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «کارلوس رافائل فاریا تورتوس» سفیر ‌ونزوئلا در مسکو در گفت‌گویی اختصاصی با خبرگزاری «نووستی»، یادآور شد که آمریکا تاکنون هرگز این چنین آشکارا در هیچ کودتای دولتی مشارکت نکرده بود که امروز ما در ونزوئلا شاهد آن هستیم.

وی گفت: «در قانون اساسی ونزوئلا هیچ ماده‌ای که بر اساس آن کسی بتواند خود را رئیس جمهوری کشور بنامد، وجود ندارد. نیکلاس مادورو در انتخابات ماه مه سال گذشته به پیروزی رسیده است. در مبارزات انتخاباتی مخالفان سیاسی حداقل دو نامزد داشتند، ولی هیچیک از آنها نتوانستند اکثریت آراء را بدست آورند و مردم ونزوئلا به مادورو رای اعتماد دادند.»

سفیر‌ ونزوئلا افزود: «این غیرقابل قبول است که دولت و ملت ما بتواند اجازه دهد که هر کشور خارجی در امور داخلی ونزوئلا دخالت کند. ما تا به امروز ندیده بودیم که آمریکا تا این اندازه آشکارا در کودتای دولتی در سایر کشورها نقش داشته باشد. البته موضع گیری مقامات واشنگتن و کشورهای «گروه لیما» که کورکورانه دنباله‌روی دستورات رسیده از آمریکا هستند، بعد از اعلام غیرقانونی ریاست جمهوری «خوان گوایدو» برای ما اصلا جای تعجب ندارد.»

این دیپلمات بلندپایه تاکید کرد که سفارت ونزوئلا در روسیه همچنان از «نیکلاس مادورو» به عنوان رئیس جمهوری قانونی کشور حمایت کرده و به تصمیم ملت ونزوئلا احترام می‌گذارد و هیچ رئیس جمهوری خودخوانده‌ای را به رسمیت نخواهد شناخت. ونزوئلا روابط دیپلماتیک با آمریکا را قطع کردادامه دخالت‌های آمریکا در امور داخلی ونزوئلاوزیر دفاع ونزوئلا: نیروهای مسلح گوایدو را به عنوان رئیس جمهور برسمیت نمی‌شناسند

لازم به یادآوری است، روز گذشته (چهارشنبه) «خوان گوایدو» رئیس پارلمان و رهبر مخالفان ونزوئلا خود را رئیس جمهوری موقت این کشور نامید. آمریکا، کانادا، دانمارک، برزیل، آرژانتین، شیلی، کلمبیا، هندوراس، پانانا، پاراگوئه و پرو، ریاست جمهوری گوایدو را به رسمیت شناخته‌اند. در حالیکه روسیه، کوبا، اورگوئه، مکزیک و برخی دیگر کشورهای جهان، همچنان از دولت قانونی مادورو حمایت می‌کنند.

ارتش ونزوئلا اعلام کرده است که همچنان از رئیس جمهوری قانونی این کشور حمایت خواهد کرد. کاراکاس از قطع روابط دیپلماتیک با واشنگتن خبر داده و خواستار خارج شدن دیپلمات‌های آمریکایی از ونزوئلا ظرف ۷۲ ساعت شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

عکس/ در ونزوئلا چه خبر است؟

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
عکس/ در ونزوئلا چه خبر است؟
پس از آنکه "گوئیدو"، رهبر مخالفان ونزوئلا خود را رئیس جمهور این کشور اعلام کرد، آشوب و شورش شهرهای ونزوئلا را در بر گرفت. سپس مادورو هم به میان هوادارانش آمد و گفت تسلیم نمی‌شوم و مبارزه خواهم کرد.

عکس/واکنش مهراب قاسم‌خانی به وقایع ونزوئلا

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
عکس/واکنش مهراب قاسم‌خانی به وقایع ونزوئلا
مهراب قاسم خانی با انتشار عکسی در استوری خود و نوشتن کپشنی کنایه آمیز برای آن نسبت به وقایع اخیر در ونزوئلا واکنش نشان داد.

اتحادیه اروپا خواستار برگزاری انتخابات آزاد و منصفانه در ونزوئلا شد

تسنیمخبرگزاری تسنیم
اتحادیه اروپا خواستار برگزاری انتخابات آزاد و منصفانه در ونزوئلا شد
اتحادیه اروپا حمایت کامل خود را از مجمع ملی ونزوئلا به عنوان یک نهاد منتخب و دموکراتیک اعلام کرده است.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری آناتولی، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز چهارشنبه در واکنش به تحولات سیاسی و اوضاع ونزوئلا گفت: اتحادیه اروپا به طور کامل از مجمع ملی ونزوئلا به عنوان یک نهاد منتخب و دموکراتیک حمایت می‌کند، نهادی که باید قدرتش احیا شده و به آن احترام گذاشته شود.

وی در ادامه افزود: اتحادیه اروپا قویا خواستار آغاز یک روند سیاسی سریع در ونزوئلا است که منجر به برگزاری انتخابات آزاد و منصفانه شود.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اظهار داشت: حقوق مدنی، آزادی و امنیت همه اعضای مجمع ملی ونزوئلا از جمله خوان گوایدو باید حفظ شده و به طور کامل محترم شمرده شود.واکنش کشورهای آمریکای لاتین به تحولات سیاسی ونزوئلاانتقاد روسیه از دخالت مستقیم آمریکا در امور داخلی ونزوئلا

این در شرایطی است که رئیس شورای اروپا نیز حمایت خود را از خوان گوایدو به عنوان رئیس جمهور موقت ونزوئلا اعلام کرده است.

دونالد تاسک با انتشار پیامی در توئیتر نوشت: امیدوارم همه کشورهای اروپایی در حمایت از نیروهای دموکراتیک در ونزوئلا متحد شوند. بر خلاف نیکولاس مادورو، مجمع ملی ونزوئلا از جمله خوان گوایدو در بین شهروندان ونزوئلا یک مقبولیت دموکراتیک دارد.

خوان گوایدو" رهبر مخالفان دولت ونزوئلا روز چهارشنبه با ادای سوگند، خود را به عنوان رئیس جمهور موقت کشور معرفی کرد.

اکثر کشورهای عضو گروه لیما متشکل از کشورهای آمریکای لاتین حمایت خود را از رهبر مخالفان ونزوئلا اعلام کرده و وی را به عنوان رئیس جمهور ونزوئلا به رسمیت شناخته‌اند.

آمریکا نیز خوان گوایدو را به عنوان رئیس جمهور موقت و قانونی ونزوئلا به رسمیت شناخته است.

روسیه و ترکیه ضمن محکوم کردن این اقدام اعلام کرده‌اند که همچنان مادورو را به عنوان رئیس جمهور قانونی و مشروع ونزوئلا به رسمیت می‌شناسند.

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش فرانسه به رویدادهای سیاسی ونزوئلا

تسنیمخبرگزاری تسنیم
واکنش فرانسه به رویدادهای سیاسی ونزوئلا
دفتر ریاست جمهوری فرانسه اعلام کرد پاریس در حال رایزنی و مشاوره با شرکای اروپایی اش درباره اوضاع ونزوئلا است.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، دفتر ریاست جمهوری فرانسه روز چهارشنبه اعلام کرد: فرانسه در حال مشورت با شرکای اروپایی خود درباره شرایط و اوضاع سیاسی در ونزوئلا است.

خوان گوایدو" رهبر مخالفان دولت ونزوئلا روز چهارشنبه با ادای سوگند، خود را به عنوان رئیس جمهور موقت کشور معرفی کرد.

وی اعلام کرد به عنوان رئیس جمهور موقت و با حمایت نیروهای مسلح ونزوئلا، به منظور برگزاری انتخابات، قدرت را در دست می‌گیرد.واکنش کشورهای آمریکای لاتین به تحولات سیاسی ونزوئلاانتقاد روسیه از دخالت مستقیم آمریکا در امور داخلی ونزوئلا

یک مقام رسمی دفتر ریاست جمهوری فرانسه در این باره گفت: ما از نزدیک تحولات و اوضاع سیاسی در ونزوئلا را دنبال می‌کنیم و در حال رایزنی و مشورت با شرکای اروپایی مان هستیم.

این در شرایطی است که اکثر کشورهای عضو گروه لیما متشکل از کشورهای آمریکای لاتین حمایت خود را از رهبر مخالفان ونزوئلا اعلام کرده و وی را به عنوان رئیس جمهور ونزوئلا به رسمیت شناخته‌اند.

آمریکا نیز خوان گوایدو را به عنوان رئیس جمهور موقت و قانونی ونزوئلا به رسمیت شناخته است.

روسیه و ترکیه ضمن محکوم کردن این اقدام اعلام کرده‌اند که همچنان مادورو را به عنوان رئیس جمهور قانونی و مشروع ونزوئلا به رسمیت می‌شناسند.

خواندن خبر در سایت منبع

فیلم/ لحظه اعلام قطع روابط ونزوئلا با آمریکا توسط مادورو

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
مادورو: تسلیم نمی‌شوم و مبارزه خواهم کرد. تصمیم گرفته‌ام روابط دیپلماتیک و سیاسی ونزوئلا با دولت آمریکا را قطع کنم.دیپلمات‌های آمریکا ۷۲ ساعت فرصت دارند ونزوئلا را ترک کنند.

پلیس ونزوئلا در حال مقابله با تظاهرات +عکس

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
پلیس ونزوئلا در حال مقابله با تظاهرات +عکس
خبرگزاری آلمان تصویری از پلیس ونزوئلا در حال مقابله با تظاهرات مخالفان حکومت "مادورو" در پایتخت منتشر کرد.

پلیس ونزوئلا در حال مقابله با تظاهرات +عکس - 2

لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش کشورهای آمریکای لاتین به تحولات سیاسی ونزوئلا

تسنیمخبرگزاری تسنیم
واکنش کشورهای آمریکای لاتین به تحولات سیاسی ونزوئلا
کشورهای عضو گروه لیما متشکل از کشورهای آمریکایی با انتشار بیانیه‌ای به تحولات سیاسی ونزوئلا واکنش نشان دادند.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، اکثر کشورهای عضو بلوک منطقه‌ای لیما متشکل از کشورهای آمریکای لاتین روز چهارشنبه حمایت خود را از خوان گوایدو رهبر مخالفان ونزوئلا اعلام کرده و وی را به عنوان رئیس جمهور موقت ونزوئلا به رسمیت شناخته‌اند.

۱۱ کشور از ۱۴ عضو گروه لیما با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند که از آغاز انتقال سیاسی قدرت در ونزوئلا به منظور برگزاری انتخابات جدید در سریع‌ترین زمان ممکن حمایت می‌کنند.پامپئو: دیپلمات‌های خود را از ونزوئلا خارج نمی‌کنیموزیر دفاع ونزوئلا: نیروهای مسلح گوایدو را به عنوان رئیس جمهور برسمیت نمی‌شناسند

این در شرایطی است که مکزیک و بولیوی حمایت خود را از نیکولاس مادورو رئیس جمهور قانونی ونزوئلا اعلام کرده‌اند.

پیش از این دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا رسما اعلام کرده است که گوایدو را به عنوان رئیس جمهور قانونی و مشروع ونزوئلا به رسمیت می‌شناسد.

اما اوو مورالز رئیس جمهور بولیوی همبستگی خود را با مردم ونزوئلا ابراز داشته و گفته است که ونزوئلا با یک حمله امپریالیستی روبرو شده است.

خسوس رامیرز کوواس سخنگوی رئیس جمهور مکزیک نیز تاکید کرده است که مکزیک همچنان مادورو را به عنوان رئیس جمهور ونزوئلا به رسمیت می‌شناسد.

«خوان گوایدو» رهبر مخالفان دولت ونزوئلا روز چهارشنبه با ادای سوگند، خود را به عنوان رئیس جمهور موقت کشور معرفی کرد.

وی اعلام کرد به عنوان رئیس جمهور موقت و با حمایت نیروهای مسلح ونزوئلا، به منظور برگزاری انتخابات، قدرت را در دست می‌گیرد.

مادورو روز چهارشنبه اعلام کرد کاراکاس روابط دیپلماتیک با واشنگتن را قطع می‌کند.

این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با انتشار بیانیه‌ای ریاست جمهوری خودخوانده «خوان گوایدو» را به رسمیت شناخته و اعلام کرد که ایالات متحده از تمام توان اقتصادی و سیاسی خود برای برقراری دموکراسی در ونزوئلا حمایت خواهد کرد.

مادورو به دیپلمات‌های آمریکایی ۷۲ ساعت فرصت داده است تا از ونزوئلا خارج شوند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

اقدام رژیم بحرین در استخدام یک عضو القاعده برای ترور شیعیان

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
دولت بحرین می‌گوید ادعای این عضو سابق القاعده جعلی است. خبرنگار الجزیره انگلیسی گزارش داد سرکوب‌های خشونت آمیز دولت بحرین علیه تظاهرات شیعیان در ماه مارس سال ۲۰۱۱ توجه جهان را به خود جلب کرد. دولت بحرین اعلام کرد در این سرکوب‌ها ۳۵ نفر کشته و هزاران تن دیگر دستگیر شدند. یک عضو سابق القاعده می‌گوید دولت بحرین او را برای ترور اعضای شیعه مخالف استخدام کرده بود. "صالح می‌گوید با اعضای القاعده در عربستان سعودی تماس گرفت تا افراد کهنه کار برای انجام این عملیات به بحرین اعزام شوند. «محمد ابولفاسی فعال حقوق بشر در سخنانی گفت:» پادشاه بحرین می‌خواهد بر اساس اختلافات فرقه‌ای، بین شیعیان و سنی‌ها اختلاف ایجاد کند تا مسئولیت اوضاع را بر عهده نگیرد.
وانانیوزوانانیوز15 ساعت قبل
به گزارش وانانیوز، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور به ۱۴۵۲ دلار و ۶۰ سنت صعود کرد که بالاترین قیمت از دوم مه سال ۲۰۱۳ بود و اندکی بعد، ۰٫۲ درصد کاهش یافت و به ۱۴۴۲ دلار و ۵۶ سنت رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا ۱٫۱ درصد کاهش یافت و به ۱۴۴۴ دلار و ۱۰ سنت رسید. به گفته وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، هر اونس طلا برای تحویل فوری اکنون که از مقاومت در سطح ۱۴۳۹ دلار عبور کرده ممکن است تا مرز ۱۴۶۱ دلار پیشروی کند. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰٫۶ درصد افزایش یافت و به ۸۵۳ دلار و ۷۰ سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰٫۱ درصد کاهش، به ۱۵۲۴ دلار و ۳۰ سنت رسید.

بین سطور کاهش تعهدات هسته‌ای

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR، نماهنگ «بین سطور کاهش تعهدات هسته‌ای» را منتشر کردبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR، نماهنگ «بین سطور کاهش تعهدات هسته‌ای» را منتشر کرد.
وانانیوزوانانیوز1 روز قبل
به گزارش وانانیوز، وزارت خارجه آمریکا در پیامی مدعی شد جمهوری اسلامی ایران باید اقدامات «غیرقانونی!» خود در خلیج فارس را متوقف و فورا خدمه کشتی توقیف شده را آزاد کند. این وزارتخانه در اظهاراتی بی اساس گفت: اقدامات سپاه پاسداران در تهدید امنیت کشتیرانی تنگه هرمز را محکوم می‌کنیم! سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران صبح امروز اعلام کرد یک کشتی بیگانه حامل یک میلیون لیتر سوخت قاچاق را در آب‌های خلیج فارس توقیف کرده است. از سوی دیگر، یک سخنگوی دولت انگلیس نیز گفت نفتکشی که به دلیل قاچاق سوخت در آب‌های خلیج فارس متوقف شده است با پرچم انگلیس تردد نمی‌کرد. او افزود: «اطلاع نداریم که آیا این کشتی برای ما منافعی داشته است یا خیر».

بازارهای مالی

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل

اخبار بیشتر