1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

در ونزوئلا چه خبر است؟ تصاویر و فیلم‌های آشوب در ونزوئلا

تصاویر لحظه به لحظه قیام مردم ونزوئلا

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
تصاویر لحظه به لحظه قیام مردم ونزوئلا

به گزارش اقتصادآنلاین، روز چهارشنبه خوان گوایدو رهبر مخالفان دولت ونزوئلا در جمع هوادارانش در کاراکاس حاضر شد و اعلام کرد که رییس جمهور موقت کشور است.

تصاویر لحظه به لحظه قیام مردم ونزوئلا - 1

*ترامپ اعلام کرد که گوایدو را به عنوان رییس جمهور ونزوئلا به رسمیت می‌شناسد. او گفت درباره ونزوئلا تمام گزینه‌ها روی میز است.

تصاویر لحظه به لحظه قیام مردم ونزوئلا - 4

*پس از آمریکا، کانادا، برزیل، آرژانتین، پرو و چند کشور دیگر نیز گوایدو را به عنوان رییس جمهور به رسمیت شناختند.

تصاویر لحظه به لحظه قیام مردم ونزوئلا - 6

*مکزیک می‌گوید فعلا مادورو را به عنوان رییس جمهور به رسمیت می‌شناسد.

تصاویر لحظه به لحظه قیام مردم ونزوئلا - 8

*پس از این تحولات مادورو اعلام کرد که روابط دیپلماتیک با آمریکا را قطع می‌کند و سفیر این کشور باید کاراکاس را ترک کند. سفرای کشورهای دیگر حامی گوایدو نیز اخراج شدند.

تصاویر لحظه به لحظه قیام مردم ونزوئلا - 10

*اردوغان با مادورو تماس تلفنی گرفت و حمایت ترکیه را به او اعلام کرد.

تصاویر لحظه به لحظه قیام مردم ونزوئلا - 12

*خیابان‌های پایتخت ونزوئلا در تسخیر مخالفان قرار دارد اما حامیان مادورو نیز به خیابان آمده‌اند. تاکنون چند تن از مخالفان مادورو در درگیری‌ها کشته شده‌اند.

تصاویر لحظه به لحظه قیام مردم ونزوئلا - 15

*اتحادیه اروپا در واکنش به تحولات ونزوئلا خواستار روندی فوری برای برگزاری «انتخابات آزاد و معتبر» منطبق با مفاد قانون اساسی این کشور شد.

تصاویر لحظه به لحظه قیام مردم ونزوئلا - 17

*سازمان ملل اعلام کرده که اوضاع را رصد می‌کند.

تصاویر لحظه به لحظه قیام مردم ونزوئلا - 19

ونزوئلا روابط دیپلماتیک با آمریکا را قطع کرد/مادورو: تسلیم نمی‌شوم

رئیس‌جمهور ونزوئلا بعد از مداخله‌جویی‌های آمریکا و اقدام رهبر مخالفان این کشور در معرفی خود به عنوان رئیس‌جمهور خودخوانده گفت که تسلیم نخواهد شد.

«نیکلاس مادورو»، رئیس‌جمهور ونزوئلا بعد از اقدام رهبر مخالفان این کشور در معرفی خود به عنوان رئیس‌جمهور خودخوانده در جمع هوادارانش گفت که تسلیم نخواهد شد.

مادورو اعلام کرد او روابط آمریکا را قطع کرده و به دیپلمات‌های آمریکایی ۷۲ ساعت فرصت داده خاک این کشور را ترک کنند. او گفت: آمریکا در ونزوئلا کودتا به راه انداخته است.

نیکلاس مادورو در این سخنرانی گفت: «هدف آن‌ها این است که از واشنگتن به ونزوئلا حکومت کنند. آیا شما دولتی دست‌نشانده می‌خواهید که از دستورات واشنگتن پیروی کند؟»

وی ادامه داد: «این یک بی‌مسئولیتی فاحش از جانب دولت آمریکا و تندرو‌های قدرت‌گرفته در آمریکا است که می‌خواهند ونزوئلا را به سمت جنگ داخلی ببرند.»

رئیس‌جمهور ونزوئلا در ادامه از نیرو‌های ارتش خواست وحدت خود را حفظ کرده و از وی حمایت کنند. بعد از سخنان او، وزیر دفاع ونزوئلا در بیانیه‌ای اعلام کرد ارتش این کشور «خوان گوایدو»، رهبر مخالفان این کشور را به عنوان رئیس‌جمهور به رسمیت نمی‌شناسد.

«خوان گوایدو»، رئیس شورای ملی ونزوئلا و رهبر مخالفان این کشور خود را رئیس‌جمهور موقت این کشور معرفی و سپس سوگند یاد کرد.

گوایدو بعد از آنکه مادورو اعلام کرد به دیپلمات‌های آمریکا ۷۲ساعت برای ترک این کشور مهلت داده گفت: به سفارتخانه‌های خارجی گفته که بمانند و دستور‌های دیگر را نادیده بگیرند.

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در بیانیه‌ای مداخله‌جویانه از این تصمیم استقبال کرد و گویدا را به عنوان رئیس‌جمهور موقت ونزوئلا به رسمیت شناخت. او گفت: همه گزینه‌ها علیه ونزوئلا روی میز است.

تصاویر لحظه به لحظه قیام مردم ونزوئلا - 31تصاویر لحظه به لحظه قیام مردم ونزوئلا - 32تصاویر لحظه به لحظه قیام مردم ونزوئلا - 33تصاویر لحظه به لحظه قیام مردم ونزوئلا - 34

لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

سفیر ونزوئلا در مسکو: آمریکا هرگز چنین آشکار در کودتای دولتی مشارکت نداشت

تسنیمخبرگزاری تسنیم
سفیر ونزوئلا در مسکو: آمریکا هرگز چنین آشکار در کودتای دولتی مشارکت نداشت

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «کارلوس رافائل فاریا تورتوس» سفیر ‌ونزوئلا در مسکو در گفت‌گویی اختصاصی با خبرگزاری «نووستی»، یادآور شد که آمریکا تاکنون هرگز این چنین آشکارا در هیچ کودتای دولتی مشارکت نکرده بود که امروز ما در ونزوئلا شاهد آن هستیم.

وی گفت: «در قانون اساسی ونزوئلا هیچ ماده‌ای که بر اساس آن کسی بتواند خود را رئیس جمهوری کشور بنامد، وجود ندارد. نیکلاس مادورو در انتخابات ماه مه سال گذشته به پیروزی رسیده است. در مبارزات انتخاباتی مخالفان سیاسی حداقل دو نامزد داشتند، ولی هیچیک از آنها نتوانستند اکثریت آراء را بدست آورند و مردم ونزوئلا به مادورو رای اعتماد دادند.»

سفیر‌ ونزوئلا افزود: «این غیرقابل قبول است که دولت و ملت ما بتواند اجازه دهد که هر کشور خارجی در امور داخلی ونزوئلا دخالت کند. ما تا به امروز ندیده بودیم که آمریکا تا این اندازه آشکارا در کودتای دولتی در سایر کشورها نقش داشته باشد. البته موضع گیری مقامات واشنگتن و کشورهای «گروه لیما» که کورکورانه دنباله‌روی دستورات رسیده از آمریکا هستند، بعد از اعلام غیرقانونی ریاست جمهوری «خوان گوایدو» برای ما اصلا جای تعجب ندارد.»

این دیپلمات بلندپایه تاکید کرد که سفارت ونزوئلا در روسیه همچنان از «نیکلاس مادورو» به عنوان رئیس جمهوری قانونی کشور حمایت کرده و به تصمیم ملت ونزوئلا احترام می‌گذارد و هیچ رئیس جمهوری خودخوانده‌ای را به رسمیت نخواهد شناخت. ونزوئلا روابط دیپلماتیک با آمریکا را قطع کردادامه دخالت‌های آمریکا در امور داخلی ونزوئلاوزیر دفاع ونزوئلا: نیروهای مسلح گوایدو را به عنوان رئیس جمهور برسمیت نمی‌شناسند

لازم به یادآوری است، روز گذشته (چهارشنبه) «خوان گوایدو» رئیس پارلمان و رهبر مخالفان ونزوئلا خود را رئیس جمهوری موقت این کشور نامید. آمریکا، کانادا، دانمارک، برزیل، آرژانتین، شیلی، کلمبیا، هندوراس، پانانا، پاراگوئه و پرو، ریاست جمهوری گوایدو را به رسمیت شناخته‌اند. در حالیکه روسیه، کوبا، اورگوئه، مکزیک و برخی دیگر کشورهای جهان، همچنان از دولت قانونی مادورو حمایت می‌کنند.

ارتش ونزوئلا اعلام کرده است که همچنان از رئیس جمهوری قانونی این کشور حمایت خواهد کرد. کاراکاس از قطع روابط دیپلماتیک با واشنگتن خبر داده و خواستار خارج شدن دیپلمات‌های آمریکایی از ونزوئلا ظرف ۷۲ ساعت شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

اتحادیه اروپا خواستار برگزاری انتخابات آزاد و منصفانه در ونزوئلا شد

تسنیمخبرگزاری تسنیم
اتحادیه اروپا خواستار برگزاری انتخابات آزاد و منصفانه در ونزوئلا شد

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری آناتولی، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز چهارشنبه در واکنش به تحولات سیاسی و اوضاع ونزوئلا گفت: اتحادیه اروپا به طور کامل از مجمع ملی ونزوئلا به عنوان یک نهاد منتخب و دموکراتیک حمایت می‌کند، نهادی که باید قدرتش احیا شده و به آن احترام گذاشته شود.

وی در ادامه افزود: اتحادیه اروپا قویا خواستار آغاز یک روند سیاسی سریع در ونزوئلا است که منجر به برگزاری انتخابات آزاد و منصفانه شود.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اظهار داشت: حقوق مدنی، آزادی و امنیت همه اعضای مجمع ملی ونزوئلا از جمله خوان گوایدو باید حفظ شده و به طور کامل محترم شمرده شود.واکنش کشورهای آمریکای لاتین به تحولات سیاسی ونزوئلاانتقاد روسیه از دخالت مستقیم آمریکا در امور داخلی ونزوئلا

این در شرایطی است که رئیس شورای اروپا نیز حمایت خود را از خوان گوایدو به عنوان رئیس جمهور موقت ونزوئلا اعلام کرده است.

دونالد تاسک با انتشار پیامی در توئیتر نوشت: امیدوارم همه کشورهای اروپایی در حمایت از نیروهای دموکراتیک در ونزوئلا متحد شوند. بر خلاف نیکولاس مادورو، مجمع ملی ونزوئلا از جمله خوان گوایدو در بین شهروندان ونزوئلا یک مقبولیت دموکراتیک دارد.

خوان گوایدو" رهبر مخالفان دولت ونزوئلا روز چهارشنبه با ادای سوگند، خود را به عنوان رئیس جمهور موقت کشور معرفی کرد.

اکثر کشورهای عضو گروه لیما متشکل از کشورهای آمریکای لاتین حمایت خود را از رهبر مخالفان ونزوئلا اعلام کرده و وی را به عنوان رئیس جمهور ونزوئلا به رسمیت شناخته‌اند.

آمریکا نیز خوان گوایدو را به عنوان رئیس جمهور موقت و قانونی ونزوئلا به رسمیت شناخته است.

روسیه و ترکیه ضمن محکوم کردن این اقدام اعلام کرده‌اند که همچنان مادورو را به عنوان رئیس جمهور قانونی و مشروع ونزوئلا به رسمیت می‌شناسند.

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش فرانسه به رویدادهای سیاسی ونزوئلا

تسنیمخبرگزاری تسنیم
واکنش فرانسه به رویدادهای سیاسی ونزوئلا

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، دفتر ریاست جمهوری فرانسه روز چهارشنبه اعلام کرد: فرانسه در حال مشورت با شرکای اروپایی خود درباره شرایط و اوضاع سیاسی در ونزوئلا است.

خوان گوایدو" رهبر مخالفان دولت ونزوئلا روز چهارشنبه با ادای سوگند، خود را به عنوان رئیس جمهور موقت کشور معرفی کرد.

وی اعلام کرد به عنوان رئیس جمهور موقت و با حمایت نیروهای مسلح ونزوئلا، به منظور برگزاری انتخابات، قدرت را در دست می‌گیرد.واکنش کشورهای آمریکای لاتین به تحولات سیاسی ونزوئلاانتقاد روسیه از دخالت مستقیم آمریکا در امور داخلی ونزوئلا

یک مقام رسمی دفتر ریاست جمهوری فرانسه در این باره گفت: ما از نزدیک تحولات و اوضاع سیاسی در ونزوئلا را دنبال می‌کنیم و در حال رایزنی و مشورت با شرکای اروپایی مان هستیم.

این در شرایطی است که اکثر کشورهای عضو گروه لیما متشکل از کشورهای آمریکای لاتین حمایت خود را از رهبر مخالفان ونزوئلا اعلام کرده و وی را به عنوان رئیس جمهور ونزوئلا به رسمیت شناخته‌اند.

آمریکا نیز خوان گوایدو را به عنوان رئیس جمهور موقت و قانونی ونزوئلا به رسمیت شناخته است.

روسیه و ترکیه ضمن محکوم کردن این اقدام اعلام کرده‌اند که همچنان مادورو را به عنوان رئیس جمهور قانونی و مشروع ونزوئلا به رسمیت می‌شناسند.

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش کشورهای آمریکای لاتین به تحولات سیاسی ونزوئلا

تسنیمخبرگزاری تسنیم
واکنش کشورهای آمریکای لاتین به تحولات سیاسی ونزوئلا

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، اکثر کشورهای عضو بلوک منطقه‌ای لیما متشکل از کشورهای آمریکای لاتین روز چهارشنبه حمایت خود را از خوان گوایدو رهبر مخالفان ونزوئلا اعلام کرده و وی را به عنوان رئیس جمهور موقت ونزوئلا به رسمیت شناخته‌اند.

۱۱ کشور از ۱۴ عضو گروه لیما با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند که از آغاز انتقال سیاسی قدرت در ونزوئلا به منظور برگزاری انتخابات جدید در سریع‌ترین زمان ممکن حمایت می‌کنند.پامپئو: دیپلمات‌های خود را از ونزوئلا خارج نمی‌کنیموزیر دفاع ونزوئلا: نیروهای مسلح گوایدو را به عنوان رئیس جمهور برسمیت نمی‌شناسند

این در شرایطی است که مکزیک و بولیوی حمایت خود را از نیکولاس مادورو رئیس جمهور قانونی ونزوئلا اعلام کرده‌اند.

پیش از این دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا رسما اعلام کرده است که گوایدو را به عنوان رئیس جمهور قانونی و مشروع ونزوئلا به رسمیت می‌شناسد.

اما اوو مورالز رئیس جمهور بولیوی همبستگی خود را با مردم ونزوئلا ابراز داشته و گفته است که ونزوئلا با یک حمله امپریالیستی روبرو شده است.

خسوس رامیرز کوواس سخنگوی رئیس جمهور مکزیک نیز تاکید کرده است که مکزیک همچنان مادورو را به عنوان رئیس جمهور ونزوئلا به رسمیت می‌شناسد.

«خوان گوایدو» رهبر مخالفان دولت ونزوئلا روز چهارشنبه با ادای سوگند، خود را به عنوان رئیس جمهور موقت کشور معرفی کرد.

وی اعلام کرد به عنوان رئیس جمهور موقت و با حمایت نیروهای مسلح ونزوئلا، به منظور برگزاری انتخابات، قدرت را در دست می‌گیرد.

مادورو روز چهارشنبه اعلام کرد کاراکاس روابط دیپلماتیک با واشنگتن را قطع می‌کند.

این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با انتشار بیانیه‌ای ریاست جمهوری خودخوانده «خوان گوایدو» را به رسمیت شناخته و اعلام کرد که ایالات متحده از تمام توان اقتصادی و سیاسی خود برای برقراری دموکراسی در ونزوئلا حمایت خواهد کرد.

مادورو به دیپلمات‌های آمریکایی ۷۲ ساعت فرصت داده است تا از ونزوئلا خارج شوند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، محمد قائم تاجگردون در اختتامیه نشست ارزیابی استقرار دولت الکترونیک در این سازمان افزود: الزامات دولت الکترونیک و همچنین تجربه بنادر موفق در جهان، دو الگو اصلی سازمان بنادر در ارائه خدمات پیشرفته الکترونیکی به ذی نفعان محسوب می‌شود. وی اضافه کرد: ​ رویکرد این سازمان، رقابت پذیری و برخورداری از برنامه مشخص در توسعه زیرساخت‌های دولت الکترونیک است. مدیرکل فناور اطلاعات و ارتباطات سازمان بنادر ابراز امیدواری کرد در این راستا با تغییر نگرش‌ها، برنامه ریزی منسجم و ایجاد طرح‌های کاربردی، به دستاورد‌های تازه‌ای دست یابیم. تاجگردون از پنج هدف اختصاصی و دوازده برنامه طراحی شده برای پیشبرد ۱۱ پروژه مصوب در نقشه راه هوشمندسازی بنادر خبر داد و آن را راهکاری عملگرا در جهت رفع مشکلات اساسی در بنادر دانست و گفت: به نظر می‌رسد با اجرای این برنامه‌ها در قالب یک بسته کامل، ظرف سه سال پیشرفت قابل ملاحظه‌ای را در بنادر کشور شاهد باشیم. مدیرکل فاوا سازمان بنادر نیز تاکید کرد: برای «نقاط قابل بهبود» برنامه داریم؛ چراکه سازمان بنادر خودش را با سایر بنادر دنیا مقایسه می‌کند.
الفالف22 ساعت قبل
روز گذشته نیز برخی دیگر از رسانه‌های آمریکایی از افزایش بهای بنزین در آمریکا در پی اقدام اخیر دولت ترامپ علیه کشورمان خبر دادند. مصرف‌کنندگان آمریکایی در آبان ماه گذشته نیز که دولت ترامپ تحریم‌های نفتی ایران را پس از خروج از برجام بازگرداند، شاهد افزایش بهای بنزین بودند. در آن زمان حتی تصاویری در رسانه‌های آمریکایی منتشر شد که نشان می‌داد رانندگان وسایل نقلیه از بیم افزایش احتمالی قیمت نفت و گران‌تر شدن قیمت بنزین در آمریکا، به جایگاه‌های عرضه سوخت در این کشور هجوم برده‌اند. طبق آنچه که رسانه‌های آمریکایی گزارش داده‌اند، به نظر می‌رسد دولت ترامپ با خودداری از صدور معافیت مجدد برای خریداران نفت ایران یکبار دیگر باید خود را برای افزایش بهای جهانی نفت خام و گران شدن سوخت در داخل آمریکا آماده کند. بلومبرگ اواسط تیرماه گذشته پس از انتقاد ترامپ از اوپک به خاطر بالا رفتن قیمت نفت در گزارشی نوشت اگر ترامپ واقعا می‌خواهد قیمت بنزین را در آمریکا پایین نگه‌دارد، تنها راهش این است که سیاست خود را در قبال ایران تغییر دهد.
فارسفارس21 ساعت قبل
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در جریان سفر خود به نیویورک، مقر دائمی سازمان ملل متحد، در نشست «جامعه آسیا» سخن گفت. به گزارش مانیتورینگ گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به نیویورک سفر کرده است، امروز (چهارشنبه)، در نشست موسسه «جامعه آسیا» شرکت کرد. وی در ابتدا در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه آمریکایی‌ها گفته‌اند که تحریم‌ها را ادامه می‌دهند تا ایران به صورت یک کشور عادی رفتار کند، تصریح کرد که این آمریکاست که با خروج از توافقات مختلف رفتار غیرعادی از خود نشان می‌دهد. وی با اشاره به اینکه در حصول برجام کشورهای مختلف دارای منافع متخاصم در برابر هم قرار گرفته بودند، تاکید کرد که این بهترین توافقی بود که طرف‌ها می‌توانستند به آن دست پیدا کنند. در حال تکمیل …
الفالف9 ساعت قبل
امروز آئین معارفه سردار سرلشکر حسین سلامی بعنوان فرمانده جدید کل سپاه برگزار شد. یکی از تصاویر این مراسم درخشید و رسانه‌ها تیتر زدند؛ ۴ فرمانده کل سپاه در یک قاب! سپاه علاوه بر اینکه از سرمایه انسانی برخوردار است، نسبت به این دارایی گرانقیمت و شیوه به گردش درآوردن آن آگاه است. سپاه «نمایش» این سرمایه انسانی را کمتر از نمایش جدیدترین دستاوردهای تکنولوژیک دفاعی نمی‌داند و برای نمایش اقتدار سرمایه انسانی خود از یک برنامه ریزی موثر و خلاقانه برخوردار است. سپاه به یک معادله مدیریتی و الگوریتم سازنده بین سرمایه انسانی و سرمایه پولی (طبق نظرات مدیریت اقتصادی نئولفت) دست یافته است.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
وی افزود: رویداد‌های سه نفره زیادی داریم که بحث همگانی بیشتر در آن مطرح است. حتی با وجود بحث همگانی ایونت‌ها، باز هم با نگاهی به ظرفیت‌های موجود به بازیکنان مستعد توجه می‌شود. رئیس کمیته بسکتبال سه نفره و همگانی تاکید کرد: ​ امسال تلاش می‌کنیم لیگ سه نفره را راه اندازی کنیم و تور‌های باکیفیت بهتر داشته باشیم؛ لیگ و تور‌هایی که بازیکنان پنج نفره در آن کمتر بازی می‌کنند و فرصت خوبی برای بازیکنان دیگر وجود دارد که خود را در این مسابقات نشان دهند و بیشتر شناسایی شوند. بر طبق قوانین برای کاپ آسیا، ​مسابقات کوئست غرب آسیا، المپیک و جهانی باید از یک ماه زودتر، اسامی ابتدایی چهار بازیکن ثبت شود. این قانون برای همه کشور‌ها وجود دارد و فیبا سه به سه نیز به آن توجه دارد.

اخبار بیشتر