1. خبری
  2. سیاسی
پوشش خبری

مرضیه هاشمی را به خاطر عقایدش بازداشت کردند

مرضیه هاشمی: دولت آمریکا من را به دلیل اعتقاداتم بازداشت کرد

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
مرضیه هاشمی: دولت آمریکا من را به دلیل اعتقاداتم بازداشت کرد
مرضیه هاشمی: دولت آمریکا من را به دلیل اعتقاداتم بازداشت کرد - 0

مجری و خبرنگار آمریکایی الاصل شبکه‌ پرس تی‌وی یک روز پس از آزادی در مصاحبه با یک رسانه آمریکایی گفت که دلیل بازداشتش حرفه و اعتقادات وی بوده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، «مرضیه هاشمی» خبرنگار شبکه خبری پرس تی وی که ۱۱ روز در زندانی در آمریکا در بازداشت بود پس از آزادی در مصاحبه‌ای با خبرگزاری آسوشیدپرس گفت که معقتد است دولت آمریکا وی را به دلیل حرفه‌اش به عنوان یک روزنامه نگار و اعتقاداتش زندانی کرد و این اقدام دولت آمریکا هشداری به وی بود که بگویند «نظاره‌گر گام‌های تو هستیم».

وی این مصاحبه را که روز پنجشنبه انجام داده بود از ارائه جزئیات بازداشتش به دلیل محرمانه بودن خودداری کرد اما گفت که بازداشتش ارتباطی به تروریسم نداشته و به حرفه‌اش و به دلیل این واقعیت که در ایران زندگی میکرده بازداشت شده است.

این خبرنگار آمریکایی الاصل در ادامه گفت که بازداشش هیچ ضرورتی نداشته چون وی داوطلبانه برای پاسخ دادن به سوالات حاضر می‌شده و از دادگاه فدرال تبعیت می‌کرده است.

وی با اشاره به شعار انتخاباتی دونالد ترامپ گفت: من مطمئن نیستم که «آمریکا را دوباره بزرگ کنیم» چه معنایی دارد اما اگر این شعار اساسا به معنی فاصله گرفتن هر روزه و بیشتر و بیشتر از حقوق بشر است این برای من آمریکای بسیار با عظمت به نظر نمیرسد.

مرضیه هاشمی که مجری، خبرنگار و مستندساز آمریکایی الاصل شبکه‌ پرس تی‌وی است روز یکشنبه ۲۳ دی ماه بدون اقامه هیچ دلیلی در فرودگاه سنت لوئیس این کشور بازداشت و به یک بازداشتگاه پلیس فدرال آمریکا اف‌ بی‌ آی در واشنگتن دی سی منتقل شد.

در اولین دادگاه هاشمی که روز جمعه ۱۸ ژانویه (۲۸ دی‌ماه) تشکیل شد، قاضی اذعان کرد که ایشان هیچ جرمی مرتکب نشده و در یک پرونده نامشخص صرفا به عنوان آنچه اصطلاحا شاهد کلیدی مطرح می‌شود، بازداشت شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

ویدیو / اولین پیام ‎مرضیه هاشمی بعد از خروج از زندان

انتخابخبرگزاری انتخاب

مرضیه هاشمی آزاد شد

مهرخبرگزاری مهر
مرضیه هاشمی آزاد شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی شبکه پرس تی وی، مرضیه هاشمی که یکشنبه هفته گذشته در فرودگاه سنت لوییس لمبرت از سوی پلیس آمریکا (FBI) و بدون ایراد هر گونه اتهامی بازداشت شده بود، روز گذشته پس از تحمل ۱۱ روز زندان با حکم دادگاهی در واشنگتن دی سی آزاد شد.

این سومین جلسه دادگاهی بود که هاشمی در آن حضور پیدا کرد.

قاضی دادگاه دوم وی نیز مرضیه هاشمی را فاقد هر گونه اتهامی و تنها به عنوان «شاهد کلیدی» در پرونده‌ای نامشخص معرفی کرده بود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ایلناایلنا6 ساعت قبل
رئیس سابق ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی گفت: شاید با نتانیاهو در مورد مسائل زیادی اختلاف‌نظر داشته باشم اما مورد ایران و تهدید اسراییل من و نتانیاهو اتفاق‌نظر داریم. به گزارش ایلنا به نقل از تایمز آو اسراییل، بنی گانتز، رئیس پیشین ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی در کنفرانس مونیخ اعلام کرد: شاید با نتانیاهو در مورد مسائل زیادی اختلاف‌نظر داشته باشم اما مورد ایران و تهدید اسراییل من و نتانیاهو اتفاق‌نظر داریم. گانتز در اظهارات بی‌اساس خود در کنفرانس مونیخ به سخنان محمدجواد ظرف وزیر امور خارجه ایران واکنش نشان داد و اظهارات ظریف را بی‌اساس دانست. وی امروز در مونیخ با تکرار ادعاهای ایران‌ستیزانه رژیم صهیونیستی، مدعی شد: «ظریف، نابودی اسرائیل را می‌خواهد آنها در خاورمیانه و کل جهان ترور و وحشت ایجاد می‌کنند» این مقام صهیونیستی در ادامه افزود: «این موضوع که نتانیاهو رقیب سیاسی من است، از کسی پنهان نیست درست است که ما درباره همه موضوعات با هم اتفاق نظر نداریم اما اشتباه نکنید، ما همه فرزندان یک خاک هستیم. کسانی که در اروپا خواهان صلح، امنیت و ثبات هستند، باید علیه حزب‌الله اقدام کنند.» این در حالی است که نتانیاهو به عنوان بخشی از تلاش‌های انتخاباتی‌اش، پیش از این از گانتز به عنوان طرفدار برجام نام برده بود.
ایرناایرنا4 ساعت قبل
در وهله نخست برخی رسانه‌های خارجی به دنبال سوء استفاده از وضعیت پیش آمده در ایران بودند. در روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز درباره سقوط هواپیمای شرکت آسمان در سمیرم آمده «ایران یکی از معدود کشورهای جهان است که سوانح هوایی در آن به وفور اتفاق می‌افتد. یکی از رسانه‌های ایران گزارش داد که این هواپیما در منطقه کوهستانی سمیرم سقوط کرده است. سومریه نیوز عراق گزاش داد: یک هواپیمای مسافربری خطوط هوایی ایران با ۶۶ سرنشین در منطقه سمیرم در جنوب اصفهان سقوط کرد. یک فروند هواپیمای ای تی آر ۲۰۰ (ATR۷۲-۲۰۰) که صبح یکشنبه از فرودگاه مهرآباد تهران عازم یاسوج بود، سقوط کرد.
ایلناایلنا8 ساعت قبل
سخنگوی قوه قضاییه درباره طولانی شدن زمان رسیدگی به شکایت سید محمد خاتمی از شریعتمداری گفت: پرونده یا در دست دادستان نبوده و یا مدتش کم بوده اما در جابجایی‌ها اینکه عمدا یا سهوا بوده قدری زمان برده است که گفتیم پیگیری کنند. به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، محسنی اژه‌ای در پاسخ به سوالی در خصوص آخرین وضعیت پرونده شکایت سید محمد خاتمی که از سال ٨٨ مفتوح است، گفت: این پرونده به شعبه بازگشته و خیلی هم در دست دادستان نبوده است. وی افزود: این پرونده یا در دست دادستان نبوده و یا مدتش کم بوده اما در جابجایی‌ها اینکه عمدا یا سهوا بوده قدری زمان برده است که گفتیم پیگیری کنند. سخنگوی قوه قضاییه یادآور شد: گاهی در جابجایی پرونده مغفول می‌ماند و به نظرم بیشتر از حد متعارف این پرونده دنبال شده و آقای شریعتمداری هم گفته که دفاعیاتش آماده است.
آخرین خبرآخرین خبر9 ساعت قبل

اخبار بیشتر