1. خبری
  2. سیاسی
پوشش خبری

اظهارات مقام‌های دیگر کشورها در زمینه بحران ونزوئلا

وقایع اخیر ونزوئلا واکنش مقامات بسیاری از کشورها را در برداشته است. بسیاری از این مقامات، خوان گوایدو، رهبران مخالفان دولت را به رسمیت شناخته‌اند. جوزپه کونته نخست وزیر ایتالیا با مردم ونزوئلا ابراز همبستگی نمود. ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه وضعیت فعلی ونزوئلا را ناشی از دخالت‌های آمریکا دانست و گفت: هدف آمریکا از این دخالت جبران ناکامی‌هایش در رابطه با سوریه است.

از طرف دیگر جواد ظریف و مولود چاووش اوغلو، وزیران امور خارجه ایران و ترکیه به صورت تلفنی در زمینه کودتای ونزوئلا با یکدیگر رایزنی کردند. حزب‌الله لبنان طی بیانیه‌ای حمایت خود را از مردم ونزوئلا و رهبر آزادیخواه آن‌ها اعلام نمود. همچنین بولیوی، روسیه و چین از دخالت در امور داخلی ونزوئلا انتقاد کردند.

سایت خبری

واکنش مقامات ایتالیایی به تحولات ونزوئلا

ایرناخبرگزاری ایرنا
واکنش مقامات ایتالیایی به تحولات ونزوئلا

به گزارش روز شنبه ایرنا، 'جوزپه کونته' نخست وزیر ایتالیا در واکنش به تحولات ونزوئلا در شبکه اجتماعی 'توییتر' نوشت: اینجانب تحولات ونزوئلا را دنبال کرده و مراتب نگرانی عمیق خود بابت امکان تشدید خشونت‌ها را ابراز می‌کنم.

«ما با مردم ونزوئلا احساس همبستگی داشته و در کنار جامعه ایتالیایی‌های مقیم این کشور هستیم. امیدوارم در ونزوئلا؛ مسیری دموکراتیک با رعایت آزادی بیان و احترام به عزم مردم محقق شود.»

'انتزو موئاورو میلانزی' وزیر امور خارجه ایتالیا نیز با صدور بیانیه‌ای اظهار کرد: ما با حداکثر توجه تحولات ونزوئلا را دنبال می‌کنیم و به اتفاق سایر دولت‌های اتحادیه اروپا بطور تنگاتنگ در حال کار هستیم تا موضعی مشترک در این خصوص اتخاذ کنیم. ما در تلاش هستیم تا مسیر دموکراسی در این کشور با احترام به عزم و اراده مردم آغاز شود.

'مانیلو دی استفانو' معاون وزیر امور خارجه ایتالیا و از جنبش پنج ستاره معتقد است: اصل عدم دخالت اصلی مسلم و خدشه ناپذیر است. هرگونه تغییر در ونزوئلا می‌بایست در چارچوب سیاسی دموکراتیک و به دور خشونت صورت گیرد.

'استفانو پاتوانلی' رییس گروه جنبش پنج ستاره در مجلس سنا گفت: ما مراتب نگرانی عمیق خود بابت بحران سیاسی جاری در ونزوئلا را ابراز کرده و امیدواریم که طرف‌های درگیر از توسل به خشونت پرهیز کنند. اروپا نیز در این ارتباط باید موضعی مسئولانه و مشترک به نفع راه حلی مسالمت آمیز و بر مبنای مسیر سیاسی و دموکراتیک اتخاذ نماید.

جنبش پنج ستاره در مقطع حساس کنونی مراتب همبستگی خود با ۱۴۰ هزار هم وطن ایتالیایی مقیم در ونزوئلا را اعلام کرده و اطمینان دارد وزارت امور خارجه ایتالیا حداکثر حمایت لازم را در این خصوص معمول خواهد داشت.

'ویتو پتروچلی' رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس سنا (از جنبش پنج ستاره) اظهار داشت: دشوار بتوان 'مادورو' را از مسئولیت شرایط کنونی اقتصاد ونزوئلا تبرئه کرد، ولی او همچون 'چاوز' بارها در انتخابات به پیروزی رسیده و حق دارد تا پایان دوره قانونی مأموریتش کشور را اداره کند.

'استفانو لوچیدی' عضو دیگر گروه پارلمانی پنج ستاره در مجلس سنا نیز تصریح کرد: دولت ایتالیا همین سه روز پیش از طریق وزارت امور خارجه موافقت نامه‌ای را با دولت ونزوئلا برای تأمین داروی مورد نیاز شهروندان ایتالیایی مقیم در آن کشور امضا کرده است.

این در حالیست که 'متئو سالوینی' معاون نخست وزیر و رهبر حزب 'اتحاد' با انتشار یک پیام توییتری اظهار داشت: من در کنار مردم ونزوئلا و علیه دولت مادورو' هستم.

از سوی دیگر 'گولیلمو پیکی' معاون وزیر امور خارجه ایتالیا در امور آمریکای جنوبی از این حزب نیز خواستار آن شد تا «دولت ایتالیا بر آزادی دموکراتیک و حاکمیت مردم که به گفته اتحادیه اروپا نیز از سوی پارلمان و 'خوان گوایدو' نمایندگی می‌شود، تأکید کند.

• نیروهای اپوزیسیون حزب دموکراتیک

'متئو رنتزی' نخست وزیر پیشین و عضو هیئت پارلمانی حزب دموکراتیک در مجلس سنا با انتشار توییتی اظهار کرد: اتحادیه اروپا باید هرچه زودتر تنها نهاد دموکراتیک ونزوئلا بعبارتی پارلمان این کشور و 'گوایدو' رئیس آن را به رسمیت بشناسد. در ونزوئلا باید انتخابات آزاد و واقعی برگزار شود.

حزب فورتسا ایتالیا

'آنتونیو تایاتی' رئیس پارلمان اروپا و نایب رئیس حزب فورتسا ایتالیا به خبرنگاران گفت: 'گوایدو' از مشروعیت دموکراتیک برخوردار است. تظاهرات گسترده، فریاد آزادی از سوی مردمی است که از فقر و گرسنگی رنج می‌برند».

'ماریا استلا جلمینی' سرگروه فورتسا ایتالیا در مجلس نمایندگان نیز اظهار داشت: دولت ایتالیا باید در دفاع از مردم ونزوئلا بلافاصله موضع دموکراسی‌های غربی مبنی بر برگزاری هرچه زودتر انتخابات آزاد در این کشور را اتخاذ کند.

حزب برادران ایتالیا

'جورجا ملونی' رهبر حزب دست راستی برادران ایتالیا در شبکه اجتماعی 'فیسبوک' نوشت: بحران سیاسی ونزوئلا را فرا گرفته است. کسانی که سکوت اختیار کرده و 'گوایدو' را به عنوان رئیس جمهور به رسمیت نمی‌شناسند، همدست 'مادورو' هستند.

اروپام**۴۶۱ ** ۱۵۴۶

خواندن خبر در سایت منبع

زاخارووا: آنچه در سوریه نتوانستند حالا در ونزوئلا می‌کنند

اصلاحات پرسخبرگزاری اصلاحات پرس
زاخارووا: آنچه در سوریه نتوانستند حالا در ونزوئلا می‌کنند

به گزارش اصلاحات پرس، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در صفحه فیس‌بوک خود نوشت: این تلاش واشنگتن جهت کنترل مستقیمش بر وضعیت سیاسی ونزوئلاست، آمریکا به ونزوئلا به چشم باغ منطقه‌ای متعلق به خود در آینده نگاه می‌کند.

وی افزود: آمریکا در عراق و نیز در لیبی روی «برقراری مجدد دموکراسی» کار کرد، در سوریه هم خواست اما نتوانست یا به عبارت بهتر به ایالات متحده اجازه داده نشد و حالا هم در ونزوئلا.

به نقل از سایت العهد، مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا روز جمعه از تعیین الیوت آبرامز، دیپلمات سابق این کشور به عنوان نماینده ویژه آمریکا در امور ونزوئلا جهت «برقراری مجدد دموکراسی در این کشور» خبر داد.

خواندن خبر در سایت منبع

رایزنی تلفنی ظریف و چاووش اوغلو درباره تحولات ونزوئلا

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
رایزنی تلفنی ظریف و چاووش اوغلو درباره تحولات ونزوئلا

به گزارش مشرق، محمدجواد ظریف و مولود چاووش اوغلو وزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و ترکیه در گفت‌وگویی تلفنی در خصوص مسائل منطقه و آخرین تحولات ونزوئلا رایزنی و تبادل نظر کردند.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان عصر دیروز (جمعه) نیز با «خورخه آرره آسا» وزیر امور خارجه ونزوئلا تلفنی گفت‌وگو و حمایت جمهوری اسلامی ایران از دولت ونزوئلا را اعلام کرد.

در این گفت‌وگو دو طرف در خصوص راه‌های مقابله بین‌المللی با توطئه‌های آمریکا علیه دولت‌های مستقل به خصوص ونزوئلا تبادل‌نظر کردند.بیشتر بخوانید:فعال ضد جنگ، سخنرانی «پامپئو» را به هم ریخت +فیلمچند پیشنهاد به وزارت خارجه در خصوص تحولات ونزوئلا

در این گفت‌وگوی تلفنی پیشنهاد دولت‌های مکزیک و اروگوئه و سایر روش‌ها برای تقویت گفت‌وگوهای داخلی و راهکارهای سیاسی حل و فصل اختلافات بین دولت ونزوئلا و گروه‌های معارض مورد بررسی قرار گرفت.

دیروز اعلام شد که رایزنی وزیر امور خارجه کشورمان با سایر کشورهای همفکر نیز ادامه دارد.

در پی تحولات اخیر در ونزوئلا بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه دیروز (پنجشنبه) ۴ بهمن با توجه به حوادث سیاسی داخلی اخیر ونزوئلا و دخالت‌های علنی و نامشروع آمریکا در امور آن کشور اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در مقابل هر گونه دخالت خارجی در امور داخلی ونزوئلا و یا هر اقدام نامشروع و غیر قانونی هم چون تلاش برای کودتا و اقدامات ضد مردمی، از دولت و ملت این کشور حمایت می‌کند.

وی افزود: ما امیدواریم هرگونه اختلاف و مشکل سیاسی در ونزوئلا توسط مردم و دولت این کشور با به کارگیری راهکارهای قانونی و مسالمت‌آمیز هر چه سریع‌تر حل و فصل شود.

شامگاه چهارشنبه سوم بهمن ماه «اماخوان گوایدو» رئیس شورای ملی ونزوئلا و رهبر مخالفان این کشور با حمایت آمریکا و برخی کشورها شامل برزیل، آرژانتین و کانادا، طی سخنرانی در جمع معترضان مادورو، خود را رئیس‌جمهور موقت ونزوئلا خواند و سوگند نیز یاد کرد. اما هیچکدام از سازمان‌های دولتی و نظامی وی را به رسمیت نشناخته و همچنان به مادورو وفادار مانده‌اند.

به فاصله نیم ساعت از این اقدام، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در بیانیه‌ای مداخله‌جویانه از این تصمیم استقبال کرده و گوایدو را به عنوان رئیس‌جمهور موقت ونزوئلا به رسمیت شناختند.

مادورو نیز طی سخنرانی در جمع هواداران خود، گوایدو را دست‌نشانده آمریکا خواند و ضمن قطع روابط دیپلماتیک با واشنگتن، ۷۲ ساعت به تمام دیپلمات‌های آمریکایی فرصت داد که از این کشور خارج شوند.

در همین راستا وزارت امور خارجه آمریکا دستور خروج تعدادی از دیپلمات‌های این کشور از ونزوئلا را صادر کرده و به شهروندان آمریکایی نیز توصیه کرده که این کشور آمریکای لاتین را ترک کنند.

رویترز هم دیروز جمعه خبر داد که شاهد خروج تعدادی از دیپلمات‌های آمریکایی از سفارت این کشور در کاراکاس به سوی فرودگاه بوده است.منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

حزب الله در کنار ملت ونزوئلا و رهبری آزادیخواه آن ایستاده است

ایرناخبرگزاری ایرنا
حزب الله در کنار ملت ونزوئلا و رهبری آزادیخواه آن ایستاده است

به گزارش ایرنا، وی به همراه هیاتی از این فراکسیون روز جمعه به نشانه همبستگی با دولت ونزوئلا به ریاست 'نیکولاس مادورو' در سفارت این کشور در بیروت حاضر شد.

رعد دخالت‌های آمریکا در امور داخلی ونزوئلا را محکوم کرد و گفت: دخالت‌های آمریکا همواره به ضرر منافع ملت‌ها و لکه ننگی است که باید از تاریخ بشریت پاک شود.

رئیس فراکسیون 'وفاداری به مقاومت' در پارلمان لبنان ایستادگی ملت ونزوئلا در برابر مداخله‌های آمریکا را عزتمندانه توصیف کرد و گفت که حزب الله در کنار ملت ونزوئلا ایستاده است.

حزب الله همچنین روز پنجشنبه با صدور بیانیه‌ای دخالت آشکار آمریکا برای بی ثبات کردن ونزوئلا و تلاش برای کودتا علیه دولت قانونی این کشور را محکوم کرد.

حزب الله در این بیانیه، آمریکا را حامی و پشت تلاش‌ها برای کودتا در ونزوئلا دانست.

این حزب اعلام کرد که در کنار 'نیکولاس مادورو' رئیس جمهوری ونزوئلا و دولت منتخب او ایستاده است.

حزب الله تاکید کرد که به رسمیت شناختن کودتاگران از سوی برخی کشورها که با اراده آمریکا صورت گرفته، مشروعیتی به آنها نمی‌دهد.

در این بیانیه آمده است: همه جهان می‌داند که هدف آمریکا از مداخله آنطور که واشنگتن ادعا می‌کند برای دفاع از دموکراسی و آزادی نیست بلکه هدف سیطره یافتن بر ثروت‌ها و توانمندی‌های کشورها و مجازات دولت‌های ملی به دلیل انتخاب سیاست‌های مخالف سلطه آمریکا در جهان است.

در پی بحران در ونزوئلا، 'خوان گوایدو' دیروز چهارشنبه که حمایت آمریکا را دارد، خود را رئیس جمهور موقت ونزوئلا اعلام کرد.

خاورم**۲۰۵۴

خواندن خبر در سایت منبع

روس بودن تیم محافظان رئیس‌جمهور ونزوئلا تکذیب شد

تسنیمخبرگزاری تسنیم
روس بودن تیم محافظان رئیس‌جمهور ونزوئلا تکذیب شد

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، سفیر روسیه در کاراکاس ادعاهای مطرح‌شده در یک رسانه غربی را درباره اینکه پیمانکاران نظامی روسیه حفاظت از «نیکلاس مادورو»، رئیس‌جمهور ونزوئلا را بر عهده گرفته‌اند، تکذیب کرد.

«ولادیمیر زائمسکی»، سفیر روسیه در ونزوئلا در گفت‌وگو با اسپوتنیک گفت: «اطلاعی از حضور هیچ شرکت نظامی روسی در ونزوئلا ندارم. این هم یک خبر جعلی دیگر است.

، رویترز روز جمعه در گزارشی اختصاصی مدعی شد که پیمانکاران نظامی که برای روسیه عملیات مخفیانه انجام می‌دهند، طی روزهای اخیر به کاراکاس منتقل شده‌اند تا امنیت مادورو را در مقابل شورش‌های تحت حمایت آمریکا تامین کنند.

روز چهارشنبه، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با انتشار بیانیه‌ای ریاست جمهوری خودخوانده خوان گوایدو را به رسمیت شناخته و اعلام کرد که ایالات متحده از تمام توان اقتصادی و سیاسی خود برای برقراری دموکراسی در ونزوئلا حمایت خواهد کرد.

در همین حال، روسیه حمایت خود را از دولت قانونی ونزوئلا اعلام و تاکید کرده است که برای مقابله با توطئه، در کنار مادورو خواهد ایستاد.وال‌استریت‌ژورنال: رهبر مخالفان ونزوئلا از آمریکا خط گرفتواکنش روسیه به انتصاب نماینده آمریکا در امور ونزوئلادیپلمات سابق آمریکایی مسئول رسیدگی به اوضاع ونزوئلا شد

رویترز به نقل از «یفگنی شابایف» مدیر یکی از واحدهای گروه شبه نظامی «کوزاکس» که با پیمانکاران نظامی مرتبط با روسیه همکاری دارد، اعلام کرد که ۴۰۰ نیروی پیمانکار روس برای تامین امنیت مادورو به ونزوئلا رفته‌اند.

وزارت دفاع روسیه و وزارت اطلاع رسانی ونزوئلا از اظهارنظر درباره این ادعا خودداری کرده‌اند، ولی «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین اعلام کرد: «ما چنین اخباری را نشنیده‌ایم.»

طبق گزارش رویترز، پیمانکاران مذکور وابسته به گروه موسوم به «واگنر» هستند که اعضای آن عمدتا از نظامیان سابق روس بوده و به طور مخفیانه در کمک رسانی به نیروهای روس در سوریه و اوکراین نیز نقش داشته‌اند.

گوایدو که رئیس کنگره ونزوئلا است، با ادای سوگند به عنوان رئیس جمهور خودخوانده موقت، باعث ایجاد آشوب در خیابان‌های ونزوئلا شده است. وی اعلام کرده است که به عنوان رئیس جمهور موقت و با حمایت نیروهای مسلح ونزوئلا، به منظور برگزاری انتخابات، قدرت را در دست می‌گیرد.

خواندن خبر در سایت منبع

رئیس‌جمهور بولیوی از نشست شورای امنیت درباره ونزوئلا انتقاد کرد

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
رئیس‌جمهور بولیوی از نشست شورای امنیت درباره ونزوئلا انتقاد کرد

اعتمادآنلاین| «ایوو مورالس» رئیس‌جمهوری بولیوی امروز شنبه در پیامی توییتری از برگزاری نشست شورای امنیت با موضوع تحولات ونزوئلا انتقاد کرد.

وی در این باره گفت: بعد از تلاش برای انتصاب یک رئیس‌جمهور دست‌نشانده که از سوی ارتش و مردم ونزوئلا پذیرفته نشد؛ آمریکا خواستار برگزاری نشست شورای امنیت در راستای مداخله‌جویی شده است. ملت‌های آزاد آمریکای لاتین این تهاجم را محکوم می‌کنند.

گفتنی است مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا، شب گذشته «الیوت آبرامز» (Elliott Abrams) که یک دیپلمات کهنه‌کار با سابقه خدمت در دولت جرج دبلیو بوش را به عنوان مسئول براندازی دولت ونزوئلا انتخاب کرد.

وی قرار است در جلسه امروز شورای امنیت، وزیر خارجه آمریکا را همراهی کند.

روز چهارشنبه، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا، مشروعیت نیکلاس مادورو همتای ونزوئلایی خود را زیر سوال برد و «خوان گوایدو» اپوزیسیون این کشور را به عنوان رئیس جمهور به رسمیت شناخت.

منبع: مهر

خواندن خبر در سایت منبع

مخالفت چین با دخالت در امور داخلی ونزوئلا

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
مخالفت چین با دخالت در امور داخلی ونزوئلا

اعتمادآنلاین| «هوا چون یینگ» روز شنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد چین بر آن است همه کشورها باید منشور سازمان ملل مخصوصا اصول و اهداف آن درباره عدم دخالت در امور داخلی کشورها، احترام به حق حاکمیت و تمامیت ارضی و عدم تهدید نظامی را رعایت کنند.

او ابراز امیدواری کرد کشورها به گزینش مردم ونزوئلا احترام گذاشته و راه‌حل سیاسی مساله را از طریق گفت‌و‌گو و در چارچوب قانون اساسی ونزوئلا پیدا کنند.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین تاکید کرد چین با دخالت در امور داخلی ونزوئلا مخصوصا تهدید نظامی مخالف است و به حمایت از تلاش‌های دولت ونزوئلا برای حفظ حق حاکمیت، استقلال و ثبات کشور ادامه خواهد داد.

منبع: ایرنا

خواندن خبر در سایت منبع

لاوروف: سیاستهای آمریکا درقبال ونزوئلا ویرانگر و غیرقابل قبول است

مهرخبرگزاری مهر
لاوروف: سیاستهای آمریکا درقبال ونزوئلا ویرانگر و غیرقابل قبول است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، وزیر امور خارجه روسیه سیاست‌های ایالات متحده در قبال ونزوئلا را ویرانگر و ناپذیرفتنی خواند.

سرگی لاوروف روز جمعه طی نشستی خبری در سفر به مغرب گفت: این سیاست‌ها در قبال ونزوئلا و بسیاری از کشورهای دیگر ویرانگر است و از نظر من نیازی به برهان ندارد.

وی همچنین افزود که ایالات متحده آشکار خواهان کودتا در ونزوئلا است.

لاوروف اظهار داشت: این رفتار غیرقابل قبول و نقض منشور سازمان ملل متحد و اصول روابط بین المللی است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ایلناایلنا6 ساعت قبل
رئیس سابق ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی گفت: شاید با نتانیاهو در مورد مسائل زیادی اختلاف‌نظر داشته باشم اما مورد ایران و تهدید اسراییل من و نتانیاهو اتفاق‌نظر داریم. به گزارش ایلنا به نقل از تایمز آو اسراییل، بنی گانتز، رئیس پیشین ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی در کنفرانس مونیخ اعلام کرد: شاید با نتانیاهو در مورد مسائل زیادی اختلاف‌نظر داشته باشم اما مورد ایران و تهدید اسراییل من و نتانیاهو اتفاق‌نظر داریم. گانتز در اظهارات بی‌اساس خود در کنفرانس مونیخ به سخنان محمدجواد ظرف وزیر امور خارجه ایران واکنش نشان داد و اظهارات ظریف را بی‌اساس دانست. وی امروز در مونیخ با تکرار ادعاهای ایران‌ستیزانه رژیم صهیونیستی، مدعی شد: «ظریف، نابودی اسرائیل را می‌خواهد آنها در خاورمیانه و کل جهان ترور و وحشت ایجاد می‌کنند» این مقام صهیونیستی در ادامه افزود: «این موضوع که نتانیاهو رقیب سیاسی من است، از کسی پنهان نیست درست است که ما درباره همه موضوعات با هم اتفاق نظر نداریم اما اشتباه نکنید، ما همه فرزندان یک خاک هستیم. کسانی که در اروپا خواهان صلح، امنیت و ثبات هستند، باید علیه حزب‌الله اقدام کنند.» این در حالی است که نتانیاهو به عنوان بخشی از تلاش‌های انتخاباتی‌اش، پیش از این از گانتز به عنوان طرفدار برجام نام برده بود.
ایرناایرنا3 ساعت قبل
در وهله نخست برخی رسانه‌های خارجی به دنبال سوء استفاده از وضعیت پیش آمده در ایران بودند. در روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز درباره سقوط هواپیمای شرکت آسمان در سمیرم آمده «ایران یکی از معدود کشورهای جهان است که سوانح هوایی در آن به وفور اتفاق می‌افتد. یکی از رسانه‌های ایران گزارش داد که این هواپیما در منطقه کوهستانی سمیرم سقوط کرده است. سومریه نیوز عراق گزاش داد: یک هواپیمای مسافربری خطوط هوایی ایران با ۶۶ سرنشین در منطقه سمیرم در جنوب اصفهان سقوط کرد. یک فروند هواپیمای ای تی آر ۲۰۰ (ATR۷۲-۲۰۰) که صبح یکشنبه از فرودگاه مهرآباد تهران عازم یاسوج بود، سقوط کرد.
آخرین خبرآخرین خبر9 ساعت قبل
ایلناایلنا8 ساعت قبل
سخنگوی قوه قضاییه درباره طولانی شدن زمان رسیدگی به شکایت سید محمد خاتمی از شریعتمداری گفت: پرونده یا در دست دادستان نبوده و یا مدتش کم بوده اما در جابجایی‌ها اینکه عمدا یا سهوا بوده قدری زمان برده است که گفتیم پیگیری کنند. به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، محسنی اژه‌ای در پاسخ به سوالی در خصوص آخرین وضعیت پرونده شکایت سید محمد خاتمی که از سال ٨٨ مفتوح است، گفت: این پرونده به شعبه بازگشته و خیلی هم در دست دادستان نبوده است. وی افزود: این پرونده یا در دست دادستان نبوده و یا مدتش کم بوده اما در جابجایی‌ها اینکه عمدا یا سهوا بوده قدری زمان برده است که گفتیم پیگیری کنند. سخنگوی قوه قضاییه یادآور شد: گاهی در جابجایی پرونده مغفول می‌ماند و به نظرم بیشتر از حد متعارف این پرونده دنبال شده و آقای شریعتمداری هم گفته که دفاعیاتش آماده است.

اخبار بیشتر