1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. تکنولوژی
پوشش خبری

چه خبر از دنیای اپل؟

سرانجام مایکروسافت آفیس بر روی اپ‌استور قابل دستیابی شد. این مجموعه‌اپلیکیشن یا «باندل» قرار بود در سال 2018 روی اپ‌استور قرار بگیرد. تحول مهم دیگری نیز در سال 2019 قرار است برای اپل‌آیپدها اتفاق بیفتد که آن عرضه این دستگاه‌ها در شش نسخه‌ی گوناگون است. این محصولات جدید با شماره مدل‌های A۲۱۲۳, A۲۱۲۴, A۲۱۵۳, A۲۱۵۴, A۲۱۳۳, و A۲۱۵۲ عرضه خواهند شد. در همین حین خبر همکاری اپل با سامسونگ الکترونیکس و مدیاتک و اینتل در ساخت تراشه‌های مودم‌های ۵G برای آیفون 2019 نیز منتشر شد. تونی بلوینز، مدیر زنجیره تأمین اپل اعلام کرد که انتظار می‌رود این شبکه‌ها در سال جاری میلادی به بازار عرضه شوند و سرعت انتقال داده را نسبت به شبکه‌های 4G بالاتر ببرند.

سایت خبری

مایکروسافت آفیس برای اپ استور مک منتشر شد

دیجیاتوخبرگزاری دیجیاتو
مایکروسافت آفیس برای اپ استور مک منتشر شد

مایکروسافت ساعاتی پیش مجموعه اپلیکیشن‌های آفیس خود را روی اپ استور مک منتشر کرد. این کار با کمی تأخیر انجام شد چرا که از سال گذشته، اعلام شده بود که مجموعه نرم‌افزارهای آفیس تا انتهای سال ۲۰۱۸ به اپ استور مک می‌آیند.

در هر صورت حالا نرم‌افزارهای ورد، اکسل، پاورپوینت، آتلوک، وان نوت و وان درایو همگی در قالب یک باندل یا مجموعه اپلیکیشن Microsoft Office ۳۶۵ آماده دانلود از اپ استور مک هستند، و برای استفاده از ورد، اکسل، پاورپوینت و آتلوک شما نیازمند اشتراک آفیس ۳۶۵ خواهید بود.

مایکروسافت آفیس ارائه شده در اپ استور، با آفیسی که از طریق وبسایت مایکروسافت به کاربران مک ارائه می‌شد هیچ تفاوتی ندارد. تنها چیزی که تغییر کرده این است که حالا می‌توانید همه نرم‌افزارهای آفیس را در یک پکیج واحد دریافت کنید و بزرگترین مزیت دانلود آفیس از اپ استور این است که آپدیت‌‌های آن به طور خودکار دانلود می‌شوند.

مایکروسافت آفیس برای اپ استور مک منتشر شد - 5

این روش در مقایسه با دانلود به‌روزرسانی‌های آفیس از طریق ابزار مستقل AutoUpdate مایکروسافت (MAU) بسیار ساده‌تر به نظر می‌رسد. در راستای همین موضوع، فیل شیلر معاون اول مارکتینگ بین‌المللی شرکت اپل به مایکروسافت بابت حضور در اپ استور مک خوشامد گفته و اعلام کرده که از انتشار مایکروسافت آفیس در اپ استور هیجان زده هستند:

اپل و مایکروسافت از دیرباز برای ارائه محصولات کاربردی آفیس برای کاربران مک همکاری می‌کرده‌اند. حالا، با آفیس ۳۶۵ در اپ استور مک دریافت آخرین و بهترین نسخه‌های آفیس ۳۶۵ برای مک، آیپد و آیفون آسان‌تر از همیشه شده است.

مایکروسافت برای آفیس ۳۶۵ یک نسخه آزمایشی و رایگان یک ماهه در نظر گرفته که پس از اتمام این مهلت باید سالی ۶۹٫۹۹ دلار (معادل ماهی ۶٫۹۹ دلار) برای مصرف شخصی و ۹۹٫۹۹ دلار (۹٫۹۹ دلار در ماه) برای استفاده از Office ۳۶۵ Home بپردازید. اشتراک آفیس هوم به شما اجازه می‌دهد که بتوانید کلیه اپلیکیشن‌های آفیس را با شش نفر در پی سی یا مک به اشتراک بگذارید.

همچنین در این حالت یک ترابایت فضای وان درایو برای هر کاربر و ۶۰ دقیقه مکالمه اسکایپ در ماه را دریافت خواهید کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

همکاری اپل با سامسونگ و مدیاتک در زمینه مودم‌های ۵G

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
همکاری اپل با سامسونگ و مدیاتک در زمینه مودم‌های ۵G
شرکت اپل برای تولید مودم‌های 5G در سال 2019 قصد دارد با شرکت‌های سامسونگ و مدیاتک همکاری کند و از سوابق و مشاوره این دو شرکت در زمینه‌های مرتبط با 5G استفاده نماید.

اخیرا دادگاهی برای قضاوت در پرونده بین کوالکام و کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده آمریکا برگزار شد.

نماینده شرکت اپل نیز در این دادگاه حضور یافت و در این دادگاه اذعان داشت که شرکت اپل قصد دارد در سال ۲۰۱۹ مودم‌های ۵G را به بازار عرضه کند و در این خصوص مذاکراتی را با شرکت‌های سامسونگ الکترونیکس و مدیاتک و اینتل برای تأمین تراشه‌های مودم ۵G برای آیفون‌های ۲۰۱۹ انجام داده است.

شرکت اپل در سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶ در زمینه تأمین چنین تراشه‌هایی با شرکت کوالکام همکاری می‌کرد و از طریق تراشه‌های این شرکت، گوشی‌های آیفون را به شبکه‌های بی‌سیم متصل می‌نمود.

در سال ۲۰۱۶ شرکت اپل تصمیم گرفت که با دو شرکت کوالکام و اینتل همکاری کند و در نهایت در سال ۲۰۱۸، کوالکام را کنار گذاشت و فقط روی تراشه‌های اینتل تمرکز کرد.

تونی بلوینز، مدیر زنجیره تأمین اپل در دادگاه مذکور اعلام کرد که اپل برای تأمین تراشه‌های ۵G و استفاده از این تراشه‌ها در نسل جدید شبکه‌های بی‌سیم، از مدیاتک و سامسونگ هم کمک می‌گیرد.

انتظار می‌رود که این شبکه‌ها در سال جاری میلادی به بازار عرضه شود و سرعت انتقال داده را نسبت به شبکه‌های ۴G فعلی بالاتر ببرند.

در سال ۲۰۱۳، شرکت اپل همکاری خود را با اینتل قطع کرد؛ زیرا هزینه تمام‌شده آیفون‌ها با استفاده از تراشه‌های این شرکت بالا می‌رفت و محصولات این شرکت از نظر اقتصادی هیچ جذابیتی نداشت و افراد تمایلی به خرید محصولات نداشتند.

در اواخر سال ۲۰۱۶، مودم‌های اینتل در برخی از آیفون‌ها قرار گرفت اما تراشه‌ها مربوط به کوالکام بود.

اپل همچنین اعلام کرد که شاید مشاوره و همکاری با سامسونگ برای تأمین مودم‌های مذکور کار حرفه‌ای و اصولی نباشد ولی به هر حال سامسونگ، بزرگ‌ترین تأمین‌کننده تجهیزات شرکت اپل است.

خواندن خبر در سایت منبع

آیفون XR در سه ماهه‌ی پایانی ۲۰۱۸ پرفروش‌ترین گوشی اپل لقب گرفت

دیجیاتوخبرگزاری دیجیاتو

با اینکه آیفون XR چند هفته پس از آیفون XS و XS Max عرضه شد اما بسیاری از کارشناسان تخمین زده بودند که این مدل بیشترین میزان فروش را در میان آیفون‌ها کسب خواهد کرد. ماه گذشته وب سایت MixPanel مدعی شد که فروش آیفون XR از آیفون XS پیشی گرفته است.

آیفون XR در سه ماهه‌ی پایانی ۲۰۱۸ پرفروش‌ترین گوشی اپل لقب گرفت - 2

حال گزارش جدیدی توسط موسسه CIRP منتشر شده که نشان می‌دهد تخمین‌های کارشناسان به حقیقت پیوسته و ۳۹ درصد فروش آیفون‌ها در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۸ به آیفون XR اختصاص داشته است. بر اساس این گزارشان، فروش دو مدل آیفون XS و Xs Max در کنار هم تنها ۲۶ درصد فروش کلی گوشی‌های اپل را تشکیل می‌دهد.

به نظر می‌رسد تفاوت قیمت ۲۵۰ تا ۳۵۰ دلاری آیفون XR با مدل‌های پیشرفته‌‌تر موجب شده که توجه بسیاری از کاربران به این مدل جلب شود تا بتوانند با صرف هزینه‌ی کمتری جدیدترین تولیدات اپل را خریداری کنند.

آیفون XR در سه ماهه‌ی پایانی ۲۰۱۸ پرفروش‌ترین گوشی اپل لقب گرفت - 6

سهم ۳۹ درصدی آیفون XR از فروش کلی آیفون‌ها در ایالات متحده، به نوعی رکورد جدیدی برای یک مدل گوشی به حساب می‌آید و چنین اتفاقی پس از عرضه‌ی آیفون ۷ در سال ۲۰۱۶ رخ نداده است. علاوه بر این گفته شده آیفون XS Max که با صفحه نمایش ۶٫۴ اینچی خود، بزرگترین آیفون اپل به حساب می‌آید موفق شده دو برابر برادر کوچکترش یعنی آیفون XS به فروش برسد.

همچنین آیفون‌های ۲۰۱۸ توانسته‌اند ۶۵ درصد فروش کلی تلفن‌های هوشمند اپل را به خود اختصاص دهند. این در حالی است که سال گذشته آیفون‌های سال ۲۰۱۷ موفق شده‌ بودند تنها ۶۱ درصد آمار فروش کلی موبایل‌های کمپانی کوپرتینویی را به خود اختصاص دهند.

آیفون XR در سه ماهه‌ی پایانی ۲۰۱۸ پرفروش‌ترین گوشی اپل لقب گرفت - 11

CIRP همچنین گزارش داده میانگین قیمت فروش کلی آیفون‌ها طی بازه‌ی سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۸ به رقم ۸۰۰ دلار رسیده است. این مسئله به واسطه بالا رفتن کلی قیمت‌های تلفن‌های هوشمند اپل رخ داده و خریداران مجبور شده‌اند هزینه‌ی بیشتری برای استفاده از جدیدترین آیفون‌ها پرداخت کنند.

بررسی ویدیویی دیجیاتو؛ آیا آیفون XR ارزش خرید دارد؟

خواندن خبر در سایت منبع

اپل آیپد‌های سال ۲۰۱۹ را در شش نسخه مختلف عرضه می‌کند

دیجیاتوخبرگزاری دیجیاتو

چندی پیش Digitimes به نقل از منبعی آگاه گزارش داد که نیمه‌ی اول سال میلادی ۲۰۱۹ باید منتظر معرفی دو آیپد جدید از اپل باشیم؛ آیپد مینی ۵ و یک آیپد اقتصادی. حال محصولات جدیدی از اپل موفق شدند که گواهینامه‌های کمیسیون اقتصادی اوراسیا (EEC) کسب کنند. بر اساس این گواهینامه‌ها انتظار می‌رود که اپل آیپد‌های سال ۲۰۱۹ را در شش نسخه مختلف عرضه کند.

اپل آیپد‌های سال ۲۰۱۹ را در شش نسخه مختلف عرضه می‌کند - 2

بنابر گزارش سایت My New Price، آیپد‌هایی با شماره مدل‌های A۲۱۲۳, A۲۱۲۴, A۲۱۵۳, A۲۱۵۴, A۲۱۳۳, و A۲۱۵۲ موفق شده‌اند تاییده‌های EEC را کسب کنند. با توجه به اینکه اصولا اپل آیپد‌هایش را در دو نسخه‌ی مختلف بر اساس پشتیبانی از وای فای یا ارتباط شبکه‌ای عرضه می‌کند، احتمالا سال آینده شاهد عرضه‌ی سه مدل آیپد جدید خواهیم بود.

بر اساس این تاییده‌ها، تمامی آیپد‌های سال ۲۰۱۹ به صورت پیش فرض از سیستم عامل iOS ۱۲ پشتیبانی خواهند کرد. گفته شده که آیپد اقتصادی این شرکت از صفحه نمایش ۹٫۷ اینچی استفاده خواهد کرد و به نظر می‌رسد یک مدل از آیپد‌های سال ۲۰۱۹، نمایشگر ۱۰ اینچی داشته باشند.

اپل آیپد‌های سال ۲۰۱۹ را در شش نسخه مختلف عرضه می‌کند - 5

سال گذشته اپل دو مدل آیپد پرو با صفحه نمایش‌های ۱۱ و ۱۲٫۹ اینچی معرفی نمود. همچنین در این مدل‌ها تکنولوژی Touch ID قبلی را کنار گذاشت و Face ID را جایگزین آن نمود. ضمنا جک هدفون ۳٫۵ میلیمتری از مدل‌ها حذف نشد تا کاربران بتوانند دیرتر سراغ هدفون‌های بی سیم یا دانگل درگاه لایتنیگ بروند. همچنین حاشیه‌ی این مدل‌ها تا حد ممکن کاهش یافت تا درصد نمایشگر به بدنه‌ی بالایی برایشان رقم خورد.

به نظر می‌رسد در تولید آیپد‌های سال ۲۰۱۹ چه اقتصادی و چه پیشرفته، چنین روندی در پیش گرفته شود چرا که تاکنون اپل به فناوری کم هزینه قرار دادن این ویژگی‌ها در محصولاتش رسیده و بعید است چنین روشی را پیش نگیرد.

اپل آیپد‌های سال ۲۰۱۹ را در شش نسخه مختلف عرضه می‌کند - 9

همچنین با توجه به عملکرد مناسب آخرین چیپست اپل یعنی A۱۲ Bionic، به نظر می‌رسد کمپانی کوپرتینویی از این چیپست در آیپد‌های سال بعد خود استفاده نماید.

هنوز تاریخ معرفی و مشخصات دقیق آیپد‌های سال ۲۰۱۹ منتشر نشده اما سال گذشته کمپانی کوپرتینویی تنها پنج هفته پس از کسب مجوز‌های EEC به معرفی آیپد‌های جدیدش پرداخت و به همین دلیل ممکن است کمتر از دو ماه دیگر شاهد معرفی محصولات جدید باشیم.

تماشا کنید: چرا اپل آیپد پرو را جایگزین کامپیوتر می داند؟

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

بررسی بی‌ام‌دبلیو ۶۴۰ آی گرن توریسمو ۲۰۱۸

تابناکتابناک16 ساعت قبل
«بی‌ام‌دبلیو ۶۴۰ آی گرن توریسمو / BMW ۶۴۰i Gran Turismo» یکی دیگر از خودروهای سری ۶ است. این خودرو استیشن واگن همانطور که از وجود گرن توریسمو در نامش پیدا است انتخابی عالی برای سفرهای طولانی با رانندگی‌های طولانی مدت است. این خودرو از نظر اندازه در رده «میان‌سایز لاکچری /mid-size luxury» قرار می‌گیرد ولی داخل خودرو بسیار جادارتر از چیزی است که به نظر می‌رسد. این خودرو بسته به سفارش مشتری می‌تواند از چند نوع موتور بنزینی و استفاده کند ولی تنها جعبه‌دنده موجود برای آن، «هشت سرعته استپترونیک اتوماتیک / ۸-speed Steptronic automatic» است. در این ویدیو مدل ۲۰۱۸ این خودرو مورد نقد و بررسی دقیق قرار می‌گیرد.
عصر ایرانعصر ایران18 ساعت قبل
ایران خودرو در ادامه طرح فروش فوری اینترنتی خود، فروش پژو ۴۰۵ و پژو ۲۰۷ دستی را از ساعت ۱۰ صبح فردا سه شنبه ۳۱ اردیبهشت آغاز می‌کند. ایران خودرو در ادامه طرح فروش فوری اینترنتی خود، فروش پژو ۴۰۵ و پژو ۲۰۷ دستی را از ساعت ۱۰ صبح فردا سه شنبه ۳۱ اردیبهشت آغاز می‌کند. به گزارش خبرنگار عصر ایران، طرح فروش اینترنتی محصولات ایران خودرو از ساعت ۱۰ صبح فردا سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ماه در وبسایت فروش ایران خودرو به نشانی esale. ikco. ir آغاز خواهد شد. در این طرح نیز افرادی که طی ۱۸ ماه گذشته از شرکت ایران خودرو محصولی را ثبت نام کرده‌اند امکان استفاده از این شرایط فروش را ندارند. طرح‌های پیش فروش ایران خودرو در حالی اعلام می‌شود که خریداران همواره از بسته شدن سایت و تکمیل شدن ظرفیت فروش در دقایق ابتدایی گلایه داشته و عنوان می‌کنند به هیچ عنوان امکان ثبت نام در این طرح را پیدا نکردند.

اقدامات جالب شهرهای مختلف برای نجات این سیاره

7+
برترین‌هابرترین‌ها23 ساعت قبل
برترین‌هابرترین‌ها23 ساعت قبل
فردیناند پورشه، مؤسس شرکت پورشه، می‌خواست که یک نسخه‌ی سبک‌تر، سریع‌تر از خودروی KdF-Wagen که همان نسخه اصلی و اولیه فولکس‌واگن بیتل بوده است را تولید کند. درست مانند همین پورشه Type ۶۴ مدل سال ۱۹۳۹ که در کنار این قدمت ۸۰ ساله خود، قدیمی‌ترین خودروی شرکت اشتوتگارتی پورشه نیز بوده و همچنین خودروی شخصی هر دو نفر فردیناند و فری (Ferry) پورشه بوده است. فردیناند پورشه، مؤسس شرکت پورشه، می‌خواست که یک نسخه‌ی سبک‌تر، سریع‌تر از خودروی KdF-Wagen که همان نسخه اصلی و اولیه فولکس‌واگن بیتل بوده است را تولید کند. شرکت فولکس‌واگن نیز، سفارش تولید سه خودروی بادوام مسابقه‌ای از روی خودروی KdF-Wagen را به همان تیم طراحی داده بود که بعدازآن، خودروی پورشه ۳۵۶ را تولید کردند. اگرچه ممکن است قدیمی‌ترین خودروی پورشه، از قوای محرکه و سیستم تعلیقی مشابه با فولکس‌واگن Type۱ استفاده کرده باشد، اما این خودرو، در بسیاری از مؤلفه‌های دیگر، زمین تا آسمان با خودروی فولکس‌واگن تفاوت دارد.

حقایقی جالب درباره سبک زندگی عجیب و غریب میلیاردرهای دنیای تکنولوژی

13+
ساعت ۲۴ساعت ۲۴14 ساعت قبل

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

گزینه جذاب در لیست خرید پرسپولیس

افتصادنیوز20 ساعت قبل

مصوبات امروز نمایندگان مجلس

صدا و سیما14 ساعت قبل

ماهور الوند با موهای برق گرفته!

پارس نیوز15 ساعت قبل

شیوا خنیاگر متفاوت‌تر از همیشه

پارس نیوز17 ساعت قبل

اعمال شب پانزدهم ماه رمضان

صدا و سیما8 ساعت قبل