چه خبر از دنیای اپل؟
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. تکنولوژی
پوشش خبری

چه خبر از دنیای اپل؟

سرانجام مایکروسافت آفیس بر روی اپ‌استور قابل دستیابی شد. این مجموعه‌اپلیکیشن یا «باندل» قرار بود در سال 2018 روی اپ‌استور قرار بگیرد. تحول مهم دیگری نیز در سال 2019 قرار است برای اپل‌آیپدها اتفاق بیفتد که آن عرضه این دستگاه‌ها در شش نسخه‌ی گوناگون است. این محصولات جدید با شماره مدل‌های A۲۱۲۳, A۲۱۲۴, A۲۱۵۳, A۲۱۵۴, A۲۱۳۳, و A۲۱۵۲ عرضه خواهند شد. در همین حین خبر همکاری اپل با سامسونگ الکترونیکس و مدیاتک و اینتل در ساخت تراشه‌های مودم‌های ۵G برای آیفون 2019 نیز منتشر شد. تونی بلوینز، مدیر زنجیره تأمین اپل اعلام کرد که انتظار می‌رود این شبکه‌ها در سال جاری میلادی به بازار عرضه شوند و سرعت انتقال داده را نسبت به شبکه‌های 4G بالاتر ببرند.

سایت خبری

مایکروسافت آفیس برای اپ استور مک منتشر شد

دیجیاتوخبرگزاری دیجیاتو
مایکروسافت آفیس برای اپ استور مک منتشر شد

مایکروسافت ساعاتی پیش مجموعه اپلیکیشن‌های آفیس خود را روی اپ استور مک منتشر کرد. این کار با کمی تأخیر انجام شد چرا که از سال گذشته، اعلام شده بود که مجموعه نرم‌افزارهای آفیس تا انتهای سال ۲۰۱۸ به اپ استور مک می‌آیند.

در هر صورت حالا نرم‌افزارهای ورد، اکسل، پاورپوینت، آتلوک، وان نوت و وان درایو همگی در قالب یک باندل یا مجموعه اپلیکیشن Microsoft Office ۳۶۵ آماده دانلود از اپ استور مک هستند، و برای استفاده از ورد، اکسل، پاورپوینت و آتلوک شما نیازمند اشتراک آفیس ۳۶۵ خواهید بود.

مایکروسافت آفیس ارائه شده در اپ استور، با آفیسی که از طریق وبسایت مایکروسافت به کاربران مک ارائه می‌شد هیچ تفاوتی ندارد. تنها چیزی که تغییر کرده این است که حالا می‌توانید همه نرم‌افزارهای آفیس را در یک پکیج واحد دریافت کنید و بزرگترین مزیت دانلود آفیس از اپ استور این است که آپدیت‌‌های آن به طور خودکار دانلود می‌شوند.

مایکروسافت آفیس برای اپ استور مک منتشر شد - 5

این روش در مقایسه با دانلود به‌روزرسانی‌های آفیس از طریق ابزار مستقل AutoUpdate مایکروسافت (MAU) بسیار ساده‌تر به نظر می‌رسد. در راستای همین موضوع، فیل شیلر معاون اول مارکتینگ بین‌المللی شرکت اپل به مایکروسافت بابت حضور در اپ استور مک خوشامد گفته و اعلام کرده که از انتشار مایکروسافت آفیس در اپ استور هیجان زده هستند:

اپل و مایکروسافت از دیرباز برای ارائه محصولات کاربردی آفیس برای کاربران مک همکاری می‌کرده‌اند. حالا، با آفیس ۳۶۵ در اپ استور مک دریافت آخرین و بهترین نسخه‌های آفیس ۳۶۵ برای مک، آیپد و آیفون آسان‌تر از همیشه شده است.

مایکروسافت برای آفیس ۳۶۵ یک نسخه آزمایشی و رایگان یک ماهه در نظر گرفته که پس از اتمام این مهلت باید سالی ۶۹٫۹۹ دلار (معادل ماهی ۶٫۹۹ دلار) برای مصرف شخصی و ۹۹٫۹۹ دلار (۹٫۹۹ دلار در ماه) برای استفاده از Office ۳۶۵ Home بپردازید. اشتراک آفیس هوم به شما اجازه می‌دهد که بتوانید کلیه اپلیکیشن‌های آفیس را با شش نفر در پی سی یا مک به اشتراک بگذارید.

همچنین در این حالت یک ترابایت فضای وان درایو برای هر کاربر و ۶۰ دقیقه مکالمه اسکایپ در ماه را دریافت خواهید کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

همکاری اپل با سامسونگ و مدیاتک در زمینه مودم‌های ۵G

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
همکاری اپل با سامسونگ و مدیاتک در زمینه مودم‌های ۵G
شرکت اپل برای تولید مودم‌های 5G در سال 2019 قصد دارد با شرکت‌های سامسونگ و مدیاتک همکاری کند و از سوابق و مشاوره این دو شرکت در زمینه‌های مرتبط با 5G استفاده نماید.

اخیرا دادگاهی برای قضاوت در پرونده بین کوالکام و کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده آمریکا برگزار شد.

نماینده شرکت اپل نیز در این دادگاه حضور یافت و در این دادگاه اذعان داشت که شرکت اپل قصد دارد در سال ۲۰۱۹ مودم‌های ۵G را به بازار عرضه کند و در این خصوص مذاکراتی را با شرکت‌های سامسونگ الکترونیکس و مدیاتک و اینتل برای تأمین تراشه‌های مودم ۵G برای آیفون‌های ۲۰۱۹ انجام داده است.

شرکت اپل در سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶ در زمینه تأمین چنین تراشه‌هایی با شرکت کوالکام همکاری می‌کرد و از طریق تراشه‌های این شرکت، گوشی‌های آیفون را به شبکه‌های بی‌سیم متصل می‌نمود.

در سال ۲۰۱۶ شرکت اپل تصمیم گرفت که با دو شرکت کوالکام و اینتل همکاری کند و در نهایت در سال ۲۰۱۸، کوالکام را کنار گذاشت و فقط روی تراشه‌های اینتل تمرکز کرد.

تونی بلوینز، مدیر زنجیره تأمین اپل در دادگاه مذکور اعلام کرد که اپل برای تأمین تراشه‌های ۵G و استفاده از این تراشه‌ها در نسل جدید شبکه‌های بی‌سیم، از مدیاتک و سامسونگ هم کمک می‌گیرد.

انتظار می‌رود که این شبکه‌ها در سال جاری میلادی به بازار عرضه شود و سرعت انتقال داده را نسبت به شبکه‌های ۴G فعلی بالاتر ببرند.

در سال ۲۰۱۳، شرکت اپل همکاری خود را با اینتل قطع کرد؛ زیرا هزینه تمام‌شده آیفون‌ها با استفاده از تراشه‌های این شرکت بالا می‌رفت و محصولات این شرکت از نظر اقتصادی هیچ جذابیتی نداشت و افراد تمایلی به خرید محصولات نداشتند.

در اواخر سال ۲۰۱۶، مودم‌های اینتل در برخی از آیفون‌ها قرار گرفت اما تراشه‌ها مربوط به کوالکام بود.

اپل همچنین اعلام کرد که شاید مشاوره و همکاری با سامسونگ برای تأمین مودم‌های مذکور کار حرفه‌ای و اصولی نباشد ولی به هر حال سامسونگ، بزرگ‌ترین تأمین‌کننده تجهیزات شرکت اپل است.

خواندن خبر در سایت منبع

آیفون XR در سه ماهه‌ی پایانی ۲۰۱۸ پرفروش‌ترین گوشی اپل لقب گرفت

دیجیاتوخبرگزاری دیجیاتو

با اینکه آیفون XR چند هفته پس از آیفون XS و XS Max عرضه شد اما بسیاری از کارشناسان تخمین زده بودند که این مدل بیشترین میزان فروش را در میان آیفون‌ها کسب خواهد کرد. ماه گذشته وب سایت MixPanel مدعی شد که فروش آیفون XR از آیفون XS پیشی گرفته است.

آیفون XR در سه ماهه‌ی پایانی ۲۰۱۸ پرفروش‌ترین گوشی اپل لقب گرفت - 2

حال گزارش جدیدی توسط موسسه CIRP منتشر شده که نشان می‌دهد تخمین‌های کارشناسان به حقیقت پیوسته و ۳۹ درصد فروش آیفون‌ها در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۸ به آیفون XR اختصاص داشته است. بر اساس این گزارشان، فروش دو مدل آیفون XS و Xs Max در کنار هم تنها ۲۶ درصد فروش کلی گوشی‌های اپل را تشکیل می‌دهد.

به نظر می‌رسد تفاوت قیمت ۲۵۰ تا ۳۵۰ دلاری آیفون XR با مدل‌های پیشرفته‌‌تر موجب شده که توجه بسیاری از کاربران به این مدل جلب شود تا بتوانند با صرف هزینه‌ی کمتری جدیدترین تولیدات اپل را خریداری کنند.

آیفون XR در سه ماهه‌ی پایانی ۲۰۱۸ پرفروش‌ترین گوشی اپل لقب گرفت - 6

سهم ۳۹ درصدی آیفون XR از فروش کلی آیفون‌ها در ایالات متحده، به نوعی رکورد جدیدی برای یک مدل گوشی به حساب می‌آید و چنین اتفاقی پس از عرضه‌ی آیفون ۷ در سال ۲۰۱۶ رخ نداده است. علاوه بر این گفته شده آیفون XS Max که با صفحه نمایش ۶٫۴ اینچی خود، بزرگترین آیفون اپل به حساب می‌آید موفق شده دو برابر برادر کوچکترش یعنی آیفون XS به فروش برسد.

همچنین آیفون‌های ۲۰۱۸ توانسته‌اند ۶۵ درصد فروش کلی تلفن‌های هوشمند اپل را به خود اختصاص دهند. این در حالی است که سال گذشته آیفون‌های سال ۲۰۱۷ موفق شده‌ بودند تنها ۶۱ درصد آمار فروش کلی موبایل‌های کمپانی کوپرتینویی را به خود اختصاص دهند.

آیفون XR در سه ماهه‌ی پایانی ۲۰۱۸ پرفروش‌ترین گوشی اپل لقب گرفت - 11

CIRP همچنین گزارش داده میانگین قیمت فروش کلی آیفون‌ها طی بازه‌ی سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۸ به رقم ۸۰۰ دلار رسیده است. این مسئله به واسطه بالا رفتن کلی قیمت‌های تلفن‌های هوشمند اپل رخ داده و خریداران مجبور شده‌اند هزینه‌ی بیشتری برای استفاده از جدیدترین آیفون‌ها پرداخت کنند.

بررسی ویدیویی دیجیاتو؛ آیا آیفون XR ارزش خرید دارد؟

خواندن خبر در سایت منبع

اپل آیپد‌های سال ۲۰۱۹ را در شش نسخه مختلف عرضه می‌کند

دیجیاتوخبرگزاری دیجیاتو

چندی پیش Digitimes به نقل از منبعی آگاه گزارش داد که نیمه‌ی اول سال میلادی ۲۰۱۹ باید منتظر معرفی دو آیپد جدید از اپل باشیم؛ آیپد مینی ۵ و یک آیپد اقتصادی. حال محصولات جدیدی از اپل موفق شدند که گواهینامه‌های کمیسیون اقتصادی اوراسیا (EEC) کسب کنند. بر اساس این گواهینامه‌ها انتظار می‌رود که اپل آیپد‌های سال ۲۰۱۹ را در شش نسخه مختلف عرضه کند.

اپل آیپد‌های سال ۲۰۱۹ را در شش نسخه مختلف عرضه می‌کند - 2

بنابر گزارش سایت My New Price، آیپد‌هایی با شماره مدل‌های A۲۱۲۳, A۲۱۲۴, A۲۱۵۳, A۲۱۵۴, A۲۱۳۳, و A۲۱۵۲ موفق شده‌اند تاییده‌های EEC را کسب کنند. با توجه به اینکه اصولا اپل آیپد‌هایش را در دو نسخه‌ی مختلف بر اساس پشتیبانی از وای فای یا ارتباط شبکه‌ای عرضه می‌کند، احتمالا سال آینده شاهد عرضه‌ی سه مدل آیپد جدید خواهیم بود.

بر اساس این تاییده‌ها، تمامی آیپد‌های سال ۲۰۱۹ به صورت پیش فرض از سیستم عامل iOS ۱۲ پشتیبانی خواهند کرد. گفته شده که آیپد اقتصادی این شرکت از صفحه نمایش ۹٫۷ اینچی استفاده خواهد کرد و به نظر می‌رسد یک مدل از آیپد‌های سال ۲۰۱۹، نمایشگر ۱۰ اینچی داشته باشند.

اپل آیپد‌های سال ۲۰۱۹ را در شش نسخه مختلف عرضه می‌کند - 5

سال گذشته اپل دو مدل آیپد پرو با صفحه نمایش‌های ۱۱ و ۱۲٫۹ اینچی معرفی نمود. همچنین در این مدل‌ها تکنولوژی Touch ID قبلی را کنار گذاشت و Face ID را جایگزین آن نمود. ضمنا جک هدفون ۳٫۵ میلیمتری از مدل‌ها حذف نشد تا کاربران بتوانند دیرتر سراغ هدفون‌های بی سیم یا دانگل درگاه لایتنیگ بروند. همچنین حاشیه‌ی این مدل‌ها تا حد ممکن کاهش یافت تا درصد نمایشگر به بدنه‌ی بالایی برایشان رقم خورد.

به نظر می‌رسد در تولید آیپد‌های سال ۲۰۱۹ چه اقتصادی و چه پیشرفته، چنین روندی در پیش گرفته شود چرا که تاکنون اپل به فناوری کم هزینه قرار دادن این ویژگی‌ها در محصولاتش رسیده و بعید است چنین روشی را پیش نگیرد.

اپل آیپد‌های سال ۲۰۱۹ را در شش نسخه مختلف عرضه می‌کند - 9

همچنین با توجه به عملکرد مناسب آخرین چیپست اپل یعنی A۱۲ Bionic، به نظر می‌رسد کمپانی کوپرتینویی از این چیپست در آیپد‌های سال بعد خود استفاده نماید.

هنوز تاریخ معرفی و مشخصات دقیق آیپد‌های سال ۲۰۱۹ منتشر نشده اما سال گذشته کمپانی کوپرتینویی تنها پنج هفته پس از کسب مجوز‌های EEC به معرفی آیپد‌های جدیدش پرداخت و به همین دلیل ممکن است کمتر از دو ماه دیگر شاهد معرفی محصولات جدید باشیم.

تماشا کنید: چرا اپل آیپد پرو را جایگزین کامپیوتر می داند؟

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

افتصادنیوزافتصادنیوز1 روز قبل
بدون شک، یکی از اصلی‌ترین ارکان قدرت نیروی هوایی ایران، رادارهای هوایی آن است. پایگاه خبری و نظامی نشنال اینترست اخیرا طی گزارشی به بررسی این توانمندی هوایی جمهوری اسلامی ایران پرداخته است. نشنال اینترست در این گزارش ادعا می‌کند که ایران و چین در حال طرح ریزی برنامه‌ هوایی جدی هستند که می‌تواند موجب سقوط هواپیماهای رادارگریز آمریکایی شود. نشنال اینترست در انتهای گزارش خود تاکید دارد که این سیستم رادار پدافندهای هوایی به خوبی قدرت اسقاط هواپیماهای رادارگریز آمریکایی را دارد. بنابراین، از نظر نشنال اینترست، ایران به نحو احسن و به طور بهتری قادر است این عمل را انجام دهد.
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
سیاست درست در صنعت خودرو وجود نداردبرخی در آشفته بازار خودرو، سود فراوان می‌برندبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از بسیج مهندسین صنعت، علی اصغر شهبازی مسئله صنعت خودرو در کشور و آشفتگی به وجود آمده در این حوزه را به دلیل کمبود دانش و فناوری ندانست و گفت: مشکل صنعت خودرو این است که در کشور هنوز نمی‌دانیم این صنعت به عنوان یک صنعت راهبردی است یا خیر؟. وی افزود: برخی معتقدند اگر صنعت خودرو تعطیل و یا در عرصه رقابت جدی با رقبای خارجی قرار گیرد، کارگران بسیاری که در این صنعت مشغول هستند شغل خود را از دست می‌دهد، اما برخی دیگر با رد این موضوع، معتقدند می‌توان تمرکز و سرمایه گذاری بر صنایعی کرد که کشور مزیت‌های بسیاری در آن دارد و کارگران را هم در این صنایع مشغول کار کرد. مسئول سازمان بسیج صنعتی کشور با اشاره به افزایش غیرمنطقی قیمت خودرو در ماه‌های اخیر، اظهار داشت: در ماه‌ها و روز‌های گذشته شاهد افزایش بی قاعده و قانون قیمت خودرو در بازار بودیم از سوی دیگر خودرو‌های خارجی، اختلاف قیمت بسیاری نسبت به خودرو‌های داخلی پیدا کرده‌اند که در گذشته چنین تفاوتی وجود نداشت و همه این‌ها نشان دهنده عدم وجود سیاست درست در این حوزه است. شهبازی تصریح کرد: هنوز یک سیاست و نگاه واحدی درباره صنعت خودرو و اینکه کشور باید به چه سمتی و سوی در این صنعت برود، وجود ندارد. وی مشکلات تولید و تأمین قطعه را یکی دیگر از مسائل صنعت خودرو کشور دانست و افزود: صنعت قطعه سازی نیز مانند صنعت خودرو دچار آشفتگی شدید شده است. بسیاری از شرکت‌ها و تولیدی‌های قطعات تعطیل یا به چین منتقل شده و قطعه را در آنجا تولید می‌کند به همین دلیل هزینه تولید خودرو در کشور بسیار افزایش یافته و کیفیت نیز با توجه به استفاده از قطعات بی‌کیفیت چینی کاهش پیدا کرده است. رئیس سازمان بسیج صنعتی کشور با اشاره به مسائل مطرح شده درباره ورود نیرو‌های مسلح به حوزه خودرو، گفت: سپاه پاسداران در سال ۷۳ و ۷۲ در زمان آقای هاشمی به مسئله تولید خودرو ورود کرد و ۴۰ دستگاه هم تولید کرد، من در آن پروژه مسئول برق بودم، اما این طرح عملیاتی نشد و بعد از دولت آقای هاشمی رها شد. البته به اعتقاد من از تجارب و دانش صنعت دفاعی باید استفاده کرد و استفاده از تجارب گران بهای صنعت دفاعی لزوما به معنای ساخت خودرو توسط نیروی مسلح نیست. شهبازی خاطرنشان کرد: مشکل صنعت خودرو نبود علم یا وجود گلوگاه نیست، اشکال کار در جای دیگری است و آن نبود سیاست‌های درست و مشخصی در این حوزه است و برخی از این آشفته‌بازار سود فراوانی می‌برند و برای آن‌ها بهتر است که شرایط صنعت خودرو به همین شکل باشد. وی در پایان تصریح کرد: مسائل صنعت خودرو و قطعه‌سازی باید به صورت علمی و تخصصی بررسی شود تا راهکار‌های درست و اصولی برای حل این مسائل ارائه کنیم.
الفالف5 ساعت قبل
سابق بر این تنها راه اطلاع از میزان جریمه خودرو، مراجعه حضوری به دفاتر پلیس +۱۰ بود اما در حال حاضر، روش‌های غیر حضوری استعلام و پرداخت خلافی نیز در دسترس هستند. یکی از این روشها استعلام خلافی خودرو با استفاده از اپلیکیشن‌های موبایل است. اپلیکیشنی که در ادامه قصد معرفی آن را داریم امکانات کاربردی زیادی را در کنار استعلام خلافی خودرو گرد هم آورده است. استعلام خلافی خودرو با فرمونفرمون برنامه‌ای اندرویدی است که تا کنون بیش از ۳۰۰ هزار نصب فعال داشته است. ۲-با فعال کردن کروز کنترل یا سرعت سنج فرمون، در هر مسیر یا جاده با سرعت مجاز برانید و نگرانی از بابت دوربین‌های کنترل سرعت نداشته باشید.
قدس آنلاینقدس آنلاین23 ساعت قبل
در این هفته شاهد تغییر و تحولات نسبتا زیادی در رده بندی هستیم. در این هفته Xiaomi Mi ۹T موفق شد که در رتبه اول رده بندی قرار بگیرد. با تمام تغییرات در جلو گوشی و سایز بزرگ همانند تبلت این سامسونگ گلکسی A۵۰ است که در این هفته جایگاه دوم را دارد. Galaxy M۴۰ یکی دیگر از گوشی‌های هوشمند سامسونگ است که بسیار مورد استقبال کاربران قرار گرفته است، شاید این مدل گوشی سامسونگ بخش اعظمی از فروش M-Series و گوشی‌های هوشمند سامسونگ را متعلق به خود کند. Redmi Note ۷ در حال حاضر به رتبه هفتم رده بندی رسیده است و گلکسی A۷۰وM۴۰ سامسونگ را در رتبه پنجم و ششم بالاتر از خود می‌بیند.

کاهش ۲ تا ۹ میلیون تومانی قیمت هشت خودرو در بازار

3+
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
همشهریهمشهری17 ساعت قبل
به گزارش رویترز بر اساس توصیه منتشر شده «کارگروه خدمات پیشگیری آمریکا» (USPSTF) هر فردی که در معرض خطر عفونت اچ‌آی‌وی است، مانند افرادی که همسر یا شریک جنسی اچ‌آی‌وی مثبت دارند، افراد که آمیزش جنسی حفاظت‌نشده با افراد در معرض خطر عفونت اچ‌آی‌وی دارند و معتادان تزریقی باید روزانه یک قرص ترووادا (Truvada) مصرف کنند تا از عفونت احتمالی در آنها جلوگیری شود. داروهای ضد رترو ویروس (ضد اچ‌آی‌وی) در دهه‌های اخیر باعث شده‌اند عفونت اچ‌آی‌وی از یک بیماری مرگبار به یک بیماری مزمن قابل کنترل تبدیل شود. برررسی‌ها نشان می‌دهند با مصرف روزانه قرص ترووادا در روش PrEP خطر دچار شدن به اچ‌آی‌وی از راه آمیزش جنسی تا ۹۰ درصد کاهش می‌یابد. این روش در معتادان تزریقی خطر عفونت اچ‌آی‌وی را بیش از ۷۰ درصد کاهش می‌دهد. تخمین زده می‌شود حدود ۱٫۱ میلیون نفر در آمریکا دچار عفونت اچ‌آی‌وی باشند، اما حدود ۱۶۲۰۰۰ نفر از عفونت خود آگاه نیستند.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

امضای ۱۲ سند همکاری بین ایران و روسیه و خروج این کشور از توافق تسلیحاتی

خبری1 ساعت قبل

آخرین جلسه دادگاه محمدرضا خاتمی با موضوع تقلب در انتخابات ۸۸ برگزار شد

خبری2 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - سه‌شنبه 28 خردادماه

خبری3 ساعت قبل

امام جمعه زنجان: ‌ هزینه استقامت، عزت و اقتدار است!

اقتصادنیوز5 دقیقه قبل

امیدواریم اصفهان به شهر جهانی گردشگری تبدیل شود

ایمنا7 دقیقه قبل

لوییس سوارز: چه کسی از هم بازی شدن با نیمار لذت نمی‌برد؛ اتفاقی که در آنفیلد افتاد، تقصیر ما بازیکنان بود نه والورده

طرفداری8 دقیقه قبل

پاسخ هلال احمر درباره شایعه واردات داروی جعلی «گلوکانتیم»

فارس8 دقیقه قبل

استخدام فروشنده حضوری با درآمد عالی در شرکت سولیکو کاله در یزد

اقتصادنیوز8 دقیقه قبل

دنیزلی: هدفم برآوردن انتظارات هواداران است

اصلاحات پرس9 دقیقه قبل

روسیه به تولید اورانیوم بیش از ۳۰۰ کیلوگرم در ایران واکنش نشان داد

اقتصادنیوز9 دقیقه قبل