بررسی پالرمو در مجمع تشخیص به دو هفته بعد موکول شد.
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

بررسی پالرمو در مجمع تشخیص به دو هفته بعد موکول شد.

در جلسه روز شنبه مجمع تشخیص مصلحت نظام باز هم لایحه پالرمو تصویب نشد و بررسی آن به جلسه دو هفته آینده مجمع موکول شد. این چندمین بار است که تصویب این لایحه که به دلیل اختلاف بین مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان به مجمع تشخیص مصلحت ارجاع شده، به تعویق می‌افتد. احمد توکلی نماینده مجلس علت این موضوع را حساسیت زیاد این لایحه دانسته. از سوی دیگر سید مصطفی میرسلیم تقلیل دادن حل تمامی مشکلات، به تصویب این لایحه را امید دادن کاذب به مردم می‌داند. همچنین عده‌ای از طلاب و دانشجویان با نوشتن نامه به رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام و برپایی تجمع در مشهد و قم، خواستار لغو بررسی این معاهده شده‌اند. محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در این باره گفت: امیدوارم آنچه به مصلحت مردم و نظام است در مجمع به نتیجه برسد که اعلام خواهد شد.

سایت خبری

تصویب ‌پالرمو هیچ کمکی به اقتصاد ایران نمی‌کند

تسنیمخبرگزاری تسنیم
تصویب ‌پالرمو هیچ کمکی به اقتصاد ایران نمی‌کند
۳۰۰۰ نفر از نخبگان دانشجو و طلبه‌ استان فارس در نامه‌ای به رئیس و اعضاء مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کردند: تجربه ماه‌های اخیر اروپا و آمریکا نشان داد تصویب دو کنوانسیون CFT و پالرمو هیچ کمکی به اقتصاد ایران نمی‌کند.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، ۳ هزار نفر از نخبگان دانشجو و طلبه‌ استان فارس در نامه‌ای به رئیس و اعضاء مجمع تشخیص مصلحت نظام در ‌اعتراض به لایحه CFT اعلام کردند: امام خامنه‌ای پس از فتح الفتوح برجام (البته از نگاه عده‌ای!) بارها سخن از تجربه‌ی تاریخی جنگ احد به میان آوردندکه مسلمانان در آن روزگار جنگ برده را به دلیل خطای در محاسبه و ضعف در ایمان باختند. گویی شرایط این سال‌های کشور و برخی وادادگی‌ها و خطاهای محاسباتی چنین خطری را گوشزد می‌کند. گویی در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی و لحظه‌های حساس که در حال شکست دادن نظام سلطه است، در درون خود با عناصری سست عنصر، ضعیف و گاهی خائن روبرو است. عناصری که می‌توانند اراده‌های مستحکم ملت را ضعیف و امیدهای بلند آن‌ها را ناامید کنند و انقلاب را در میانه‌ی راه به ناکامی بکشانند. ایشان در این زمینه در ۲۵ خرداد سال ۱۳۹۵ در دیدار کارگزاران نظام فرمودند:

"وقتی انسان مبتلا است به گناه، در یک نقطه‌ی حساس و بزنگاه کم می‌آورد. آیه‌ی قرآن میفرماید که: ان الذین تولوا منکم یوم التقی الجمعان انما استزلهم الشیطان ببعض ما کسبوا؛ در جنگ احد، آن‌کسانی که نتوانستند طاقت بیاورند و دلشان در هوای غنیمت آن‌چنان تپید که فراموش کردند چه مسئولیت حساسی در اختیار آنها و برعهده‌ی آنها است و جنگ پیروز را به جنگ مغلوب تبدیل کردند، استزلهم الشیطان ببعض ما کسبوا؛ اینها قبلا خطاهایی انجام دادند، آن خطاها اینجا خودش را نشان داد. این یک مرحله است؛ یعنی گناه ما موجب میشود که در یک نقطه‌ی حساس، در یک نقطه‌ی بزنگاه، نتوانیم تاب بیاوریم، نتوانیم مقاومت کنیم. خب، ما مسئول کشور هستیم؛ از این بنده‌ی حقیر گرفته تا مسئولین دولتی، مسئولین قضائی، مسئولین قوه‌ی مقننه و همین‌طور سلسله‌مراتب مسئولیتها، همه مسئولیم؛ اگر چنانچه کاری بکنیم که نتیجه آن باشد که «انما استزلهم الشیطان» و پایمان بلغزد و نتوانیم طاقت بیاوریم در آنجایی که باید تاب آورد و طاقت آورد، خطر بزرگی ما را تهدید میکند. از این بالاتر، گاهی اوقات گناه ما و خطای ما و کج‌روی ما موجب میشود که -پناه بر خدا- به تکذیب ماانزل‌الله مبتلا بشویم؛ ثم کان عاقبة الذین اسآءوا السوأی‌ ان کذبوا بآیات الله.

حضرات آیات و آقایان محترم؛

برجامی که قرار بود تمام مشکلات مردم ایران را از جمله همه‌ی تحریم‌ها را به محض توافق هسته‌ای حل نماید امروز می‌بینیم در سومین سالگرد این توافق ضمن اینکه ما همه‌ی تعهدات خود را عملی کرده‌ایم نه تنها مشکلی برطرف نکرده است بلکه بر مشکلات کشور نیز افزوده است و این تجربه‌ی تلخ بر صفحه‌های تاریخ این کشور ثبت شده است.

اما متاسفانه عده‌ای که باید از این تجربه درس بگیرند و بر خود اتکایی تکیه کنند اندوخته‌ای نیا موخته‌اند و با تمام قوا به دنبال برجامی دیگر هستند با توسل به انواع و اقسام بهانه تراشی‌ها به دنبال تصویب و اجرای لوایح FATF می‌باشند. تصویب لوایح CFT و پالرمو بدون شک مخاطراتی از جمله موارد زیر را برای کشور خواهد داشت:نمازگزاران جمعه مشهدمقدس نسبت به لایحه CFT اعتراض کردند+عکسفلاحت پیشه:حق شرط در CFT نتیجه فشار مخالفان بود"CFT" به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شد

۱-به اذعان مقامات دولتی تصویب دو کنوانسیون CFT وپالرمو، روابط بانکی را بهتر خواهد نمود، اما نگاهی به اتفاقات ماه‌های اخیر، خصوصا از زمان خروج آمریکا از برجام، نشان می‌دهد که تک تک بانک‌هایی که با کشور ارتباط داشتند، به دلیل بازگشت مجدد تحریم‌ها و ترس از جریمه‌های هنگفت این کشور، اعلام قطع همکاری با بانک‌های ایرانی نمودند. از این جهت، تصویب دو کنوانسیون CFT وپالرمو، نتیجه‌ای نخواهد داشت. البته باید خاطر نشان کرد که اگر دو کنوانسیون CFT وپالرمو تصویب شود، ممکن است تغییری در روابط بانکی ایجاد نشود چرا که تجربه‌ی کره شمالی

نشان می‌دهد این کشور دو کنوانسیون CFT وپالرمو را در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ تصویب کرده است، ولی به دلیل سیاست‌های تحریمی آمریکا علیه این کشور که تابستان سال گذشته، اعمال شد، عملا بهبود روابط بانکی برای این کشور رخ نداده است. البته در این مورد نیز وزیر امور خارجه رسما از تریبون مجلس شورای اسلامی اعلام کردند که هیچ تضمینی برای رفع تحریم‌ها و بهبود روابط بانکی با تصویب این لایحه وجود ندارد!

۲- مفاد و مواد این دو کنوانسیون در جهت شناسایی دقیق فعالیت‌های اقتصادی اشخاص حقیقی و حقوقی صورت می‌گیرد. در این دو کنوانسیون CFT وپالرمو، باید تمامی اطلاعات و مشخصات یک معامله ثبت شود و در صورت درخواست‌های کشور‌های خارجی به اشتراک گذاشته شود. مشخص است که در شرایط تحریم پذیرش این گونه تعهدات فعالیت‌های اقتصادی اشخاص حقیقی و حقوقی که بایستی به دور از چشم بیگانگان و تحریم‌ها، صورت گیرد را روشن کرده، دچار مشکل می‌کند.

۳-پذیرش تعهدات این دو کنوانسیون، اشراف و سیطره اطلاعاتی دشمنان را بر شریان‌های بانکی کشور فراهم می‌کند و بر این اساس، تصویب دو کنوانسیون، زیان‌ها و خسارت‌های جبران‌ناپذیر فراوانی را بر کشور تحمیل می‌کند و توان کشور را در دور زدن تحریم‌ها تضعیف می‌کند.

۴-تصویب این دو کنوانسیون، باعث می‌شود که ورود و خروج ارز اسکناسی به کشور، محدود شود، این در حالی است که بازار ارز کشور، به دلیل افزایش قیمت ارز، نیازمند ارز اسکناسی است. از دید این کنوانسیون ورود بالای ارز اسکناسی، بستر و زیرساخت خوبی برای انواع فعالیت‌های پولشویانه است.

۵-واردات دارو و غذای کشور که در شرایط فعلی، باید از طریق روش‌هایی که تحریم را دور می‌زند، انجام شود با تصویب کنوانسیون پالرمو، آسیب خواهد دید چرا که طبق این کنوانسیون، تمامی فعالیت‌های اقتصادی هر کشوری با این عنوان که پولشوئی صورت نگیرد، باید شفاف شود. همچنین در فروش نفت در بورس که برای دستیابی به درآمد‌های نفتی صورت میگیرد، خلل ایجاد شود چرا که در بورس نفت، باید خریدار و فروشنده و نحوه انتقال پول، مخفی بماند، اما طبق این کنوانسیون باید، همگی این موارد روشن و مشخص شود.

۶-کنوانسیون CFT به واسطه تعریف خاص خود از تروریسم، می‌تواند منجر به محدودیت برای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بخش‌های دفاعی و گروه‌های مقاومت شود. این ایراد توسط شورای نگهبان به کنوانسیون CFT مطرح شد.

۷-گفته می‌شود که می‌توان با حق تحفظ به این دو کنوانسیون پیوست و از ضرر‌های حتمی آن‌ها جلوگیری به عمل آورد ولی، اگر شرط مذکور، منطبق بر کنوانسیون وین ۱۹۶۹ نباشد و کشور‌های دیگر به آن اعتراض کنند، در موارد اختلافی، متن کنوانسیون مبنای عمل خواهد بود و نه شرط گذاشته شده! نکته جالب توجه این است که در بسیاری از مواردی که کشور‌ها به این کنوانسیون‌ها ملحق شده‌اند، کشور‌های دیگر به حق شرط آنان ایراد گرفته و بیان کرده‌اند که حق شرط را قبول نمی‌کنند.

جدای مخاطرات ذکر شده در گوشه و کنار عالم سیاست زمزمه‌های فاصله گرفتن از مبانی انقلاب خمینی (ره) به گوش می‌رسد، در دورانی که باید همه از جمله مسئولین امر سیاست مقاومت و ایستادگی و همین طور عزت را در پیش بگیرند، اما در حرکتی عجیب تعدادی از وزرای دولت که خستگی و بی انگیزگی از عملکردشان می‌جوشد با ارسال نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب اسلامی از ایشان خواسته‌اند که دستور دهند در تصویب لوایحFATF تسریع صورت گیرد و این را بپذیرند که این نشان از رویکرد حقارت و کرنش در برابر استکبار را دارد.

به همین جهت ما جمعی از دانشجویان و طلاب استان فارس از رئیس و اعضای محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام خواستاریم که با منطقی انقلابی و نگاهی به تجربه خسارت محض برجام، به کنکاشت این لوایح بپردازد و با درایت کامل، همه جانبه و نگاه به منافع ملی مردم عزیز جمهوری اسلامی ایران در این موارد تصمیم گیری نمایید و بدانید در پیشگاه خداوند متعال و مردم عزیز ایران در قبال تصمیم هایی که می‌گیرید باید پاسخگو باشید.

خواندن خبر در سایت منبع

تقلیل حل تمام مشکلات به ضرورت تصویب پالرمو و CFT در مجمع امید کاذب دادن به مردم است

ایلناخبرگزاری ایلنا
تقلیل حل تمام مشکلات به ضرورت تصویب پالرمو و CFT در مجمع امید کاذب دادن به مردم است
یک عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: تقلیل دادن حل تمام مشکلات به ضرورت تصویب معاهدات پالرمو و CFT در مجمع، نشانی غلط دادن دولت و امید کاذب دادن به مردم است.

تقلیل حل تمام مشکلات به ضرورت تصویب پالرمو و CFT در مجمع امید کاذب دادن به مردم است - 2

به گزارش ایلنا، سید مصطفی میرسلیم در توییتر خود نوشت: تقلیل دادن حل تمام مشکلات به ضرورت تصویب معاهدات پالرمو و CFT در مجمع، نشانی غلط دادن دولت و امید کاذب دادن به مردم است.

خواندن خبر در سایت منبع

توضیح رضایی درباره بررسی «پالرمو»: مجمع تشخیص تحت فشار قرار نمی‌گیرد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
توضیح رضایی درباره بررسی «پالرمو»: مجمع تشخیص تحت فشار قرار نمی‌گیرد
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مجمع آخرین سنگر منافع ملی است و ما در اینجا نمی‌توانیم تحت تأثیر فشارها قرار بگیریم و باید آنچه را به‌نفع ملت و کشور است پیش ببریم.

محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، در حاشیه جلسه امروز مجمع تشخیص در گفتگویی درباره فرجام بررسی لایحه پالرمو در نشست امروز، گفت: دو لایحه از لوایح اختلافی میان مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان، از باب مصلحت به مجمع ارجاع شد؛ یکی مربوط به کنوانسیون پالرمو و دیگری موضوع سی. اف. تی که مرتبط با مسائل تروریستی است.

وی افزود: جمع‌بندی مباحث کارشناسی در دبیرخانه مجمع به اتمام رسید و به کمیسیون‌های ذیربط شامل دو کمیسیون سیاسی، دفاعی، امنیتی و حقوقی قضایی برای بررسی‌های بیشتر ارجاع شد و امروز هر دو کمیسیون دیدگاه‌شان را اعلام کردند.

رضایی با بیان اینکه دولت و مجلس فرصت کافی یافتند و سخن گفتند اما ما برای اینکه این موضوع، مسئله‌ای مهم و حیاتی بود از وزرای امورخارجه و اقتصاد و دارایی و رئیس بانک مرکزی و معاون حقوقی رئیس جمهور دعوت کردیم که دیدگاه‌هایشان را مطرح کنند، اظهار داشت: دو کمیسیون ذیربط مجلس نیز دیدگاه‌هایشان را مطرح و هر دو کمیسیون تخصصی مجمع نیز نتایج رای‌گیری‌شان را ارائه کردند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: ما در پی این هستیم که آنچه به منافع ملی مربوط و در بهبود زندگی مردم موثر است و نیز آنچه به نفع نظام و انقلاب است مدنظر قرار دهیم و در حقیقت مجمع آخرین سنگر منافع ملی و منافع جمهوری اسلامی است و ما در اینجا نمی‌توانیم تحت تاثیر فشارها قرار بگیریم. باید آنچه به نفع ملت و کشور است پیش ببریم. بر همین اساس مقرر شد که موافقان و مخالفان از جلسات آینده گفتگوها را آغاز کنند و بحث‌ها ادامه یابد. در ارتباط با تشخیص مجلس شورای اسلامی مبنی بر مصلحت دانستن این موضوع هم موافقانی وجود دارد و هم مخالفاتی پس باید به آنان فرصت کافی بدهیم که دیدگاه‌هایشان را بیان کنند. امیدوارم آنچه به مصلحت مردم و نظام است در مجمع به نتیجه برسد که اعلام خواهد شد.

وی یکی از مباحث جدی مرتبط با پیوستن ایران به کنوانسیون مبارزه با جرائم سازمان یافته فراملی پالرمو را مربوط به حق تحفظ کشورمان در این کنوانسیون دانست و افزود: موافقان در خصوص رفع ابهام و مخالفان درباره حق تحفظ صحبت خواهند کرد؛ یکی از موضوعات جدی همین مسئله حق تحفظ است اما ابهامات بیشتری هم هست که در آینده موافقان و مخالفان صحبت می‌کنند و در مجموع، مجمع تصمیم خواهد گرفت.

رضایی در پاسخ به اینکه نتیجه بررسی‌ها چه زمانی مشخص و اعلام می‌شود، گفت: برای ما، مسئله دقت در کار اهمیت دارد؛ این موضوعات، موضوعات پیچیده حقوقی و سیاسی مهمی هستند. بعضی می‌گویند پیوستن به این کنوانسیون نوعی خود تحریمی است که تحریم‌ها را می‌افزاید و برخی با رد این دیدگاه می‌گویند اگر آن را تصویب نکنیم راه برون رفت نخواهیم داشت.

وی افزود: اگر در تحریم نبودیم شرایطی بر تصمیم‌گیری ما حاکم بود و اکنون که در تحریم هستیم، شرایط دیگری است. بعضی می‌گویند پیوستن به این کنوانسیون نوعی خود تحریمی است که تحریم‌ها را می‌افزاید و برخی با رد این دیدگاه می‌گویند اگر آن را تصویب نکنیم، راه برون رفت نخواهیم داشت.

رضایی اضافه کرد: این موضوعات را نمی‌شود با شتاب‌زدگی و عجله پیش برد. مجمع آخرین سنگر نظام و مدافع منافع ملی است پس باید تمام جزئیات را با دقت کامل بررسی کند که در حال انجام این کاریم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین در پاسخ به یکی از مقامات وزارت خزانه داری آمریکا مبنی بر اینکه بررسی این لوایح در ایران به درازا کشیده است، تاکید کرد: هر نوع دخالتی در امور داخلی ما پاسخ دندان‌شکنی خواهد داشت. ما انقلاب نکردیم که منفعل باشیم. ما خودمان تصمیم می‌گیریم و جز منافع ملی و مصالح نظام به هیچ چیزی توجه نخواهیم کرد و به همین مسیر ادامه می‌دهیم.

به گزارش تسنیم، لایحه «پالرمو» در جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام، مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در نهایت، اعضای مجمع تصمیم نهایی درباره این لایحه را به جلسه بعد موکول کردند.

خواندن خبر در سایت منبع

اختلاف میان مجلس و شورای نگهبان در الحاق ایران به کنوانسیون پالرمو

ایلناخبرگزاری ایلنا
اختلاف میان مجلس و شورای نگهبان در الحاق ایران به کنوانسیون پالرمو
همتی اظهار داشت: امروز شنبه ۶ بهمن، موضوع اختلافی بین مجلس و شورای نگهبان یعنی لایحه الحاق به کنوانسیون پالرمو، در دستور کار مجمع تشخیص مصلحت نظام بود

اختلاف میان مجلس و شورای نگهبان در الحاق ایران به کنوانسیون پالرمو - 1

به گزارش ایلنا، عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی در صفحه خود در شبکه‌های اجتماعی، با اشاره به اختلافی که میان مجلس و شورای نگهبان در لایحه الحاق ایران به کنوانسیون پالرمو، اعلام کرد: به علت نیاز به بررسی بیشتر، تصمیم‌گیری به جلسه بعدی موکول شد.

وی در این پست نوشت: امروز شنبه ۶ بهمن، موضوع اختلافی بین مجلس و شورای نگهبان یعنی لایحه الحاق به کنوانسیون پالرمو، در دستور کار مجمع تشخیص مصلحت نظام بود. بحث‌های جدی و خوبی انجام گرفت. اینجانب نیز به عنوان رئیس بانک مرکزی و مقام مسئول در امور پولی و بانکی، توضیحات مبسوطی در مورد اهمیت و ابعاد تاثیرات آن بر مبادلات بانکی و پولی بین المللی کشور ارایه دادم.

تصمیم گیری به علت نیاز به بررسی بیشتر به جلسه بعدی موکول شد. مطمئن هستم اعضای محترم مجع، با در نظر گرفتن مصلحت کشور، تصمیم مناسب را خواهند گرفت.

خواندن خبر در سایت منبع

احتمال تصویب پالرمو در جلسه بعدی مجمع زیاد است

ایرناخبرگزاری ایرنا
احتمال تصویب پالرمو در جلسه بعدی مجمع زیاد است
تهران-ایرنا- عضو مجمع تشحیص مصلحت نظام گفت: احتمال تصویب مصوبه مجلس شورای اسلامی درباره الحاق ایران به کنوانسیون جرائم سازمان یافته فراملی موسوم به پالرمو در جلسه بعدی مجمع بیشتر از عدم تصویب آن است.

«سید محمد صدر» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا با اشاره به بررسی لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با جرائم سازمان یافته فراملی موسوم به پالرمو در مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در این جلسه دولت گزارش قوی و خیلی خوبی ارائه کرد و موضوع به طور کامل مورد بحث و بررسی قرار گرفت و نظرات و دیدگاه‌های مختلف مطرح شد.

وی با بیان اینکه رییس کل بانک مرکزی، آقای ظریف (وزیر امور خارجه) و آقای دژپسند (وزیر امور اقتصادی و دارایی) گزارش‌های خوبی دادند، اظهارداشت: مجموعه دولت و مجلس موافق این لایحه هستند. دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی هم دقیقا نظر دادند که هیچ مشکل امنیتی ندارد و مهم‌تر از همه در جلسه سران سه قوه هم بحث شده است.

عضو مجمع تشحیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: در جلسه امروز مجمع موافقان و مخالفان صحبت کردند و چون بحث مهم بود به جلسه بعد موکول شد

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی رسانه‌ها از مخالفت اعضای شاخص مجمع با این لایحه خبر داده‌اند اظهارداشت: در مجمع شاخص و غیره شاخص نداریم. آریستوکراسی نیست که رای افراد چند برابر وجودشان باشد وهمه افراد رای می‌دهند.

صدر با بیان اینکه دریافت من این است که احتمال تصویب موضوع در جلسه بعد بیشتر از دم تصویب آن است افزود: مجموعه نمایندگان دولت گزارش دقیق و خوبی از اوضاع کشور ارائه کردند و فکر می‌کنم گزارشی بود که در تصمیم گیری‌ها موثر باشد.

سیام**۹۳۱۴**۱۵۵۳

خواندن خبر در سایت منبع

برگزاری تجمع دانشجویان کشور در اعتراض به تصویب پالرمو و CFT

فارسخبرگزاری فارس
برگزاری تجمع دانشجویان کشور در اعتراض به تصویب پالرمو و CFT
جمعی از دانشجویان انقلابی از سراسر کشور در اعتراض به تصویب لوایح FATF در مشهد مقدس تجمع کردند.

به گزارش خبرنگار حوزه تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، جمعی از دانشجویان انقلابی از سراسر کشور در اعتراض به تصویب لوایح FATF در مشهد مقدس تجمع کردند.

دانشجویان با امضای طوماری و همچنین با در دست داشتن پلاکاردهایی اعتراض خود را به تصویب پالرمو و CFT اعلام کردند.

برگزاری تجمع دانشجویان کشور در اعتراض به تصویب پالرمو و CFT - 2

همچنین تجمع کنندگان اعلام کردند: قراردادهای استعماری پالرمو و سی‌اف‌تی را با توجه به نظر شورای نگهبان، نامه رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام و مخالفت کمیسیون‌های تخصصی مجمع؛ خلاف شرع، خلاف قانون اساسی، سند بردگی ملت و ننگی ابدی دانسته و از ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام و اعضای محترم آن می‌خواهیم نگذارند ننگ تصویب آنها به نام ایشان در تاریخ ثبت شود.

* رئیس جمهور هرچه بیشتر روی FATF اصرار کند سرمایه اجتماعی بیشتری از دست می‌دهد

گفتنی است دانشجویان در پایان تجمع خود با قرائت بیانیه‌ای تاکید کردند: اکنون که گذر لوایح استعماری به ایستگاه مجمع تشخیص مصلحت رسیده است نگاه تمام محرومان و مستضعفان به عملکرد اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام است؛ مجمعی که یادگار امام است و فرآورده انقلاب، روا نیست که زمینه سلطه اجانب را فراهم آورد.

از ابتدای دولت وضعیت اقتصادی کشور رو به بهبودی نرفته و امروز زمان ‌آن است که رئیس جمهور پاسخگو باشد نه طلبکار. مدعیانی که می‌گفتند با برجام ارتباط ما با دنیا برقرار خواهد شد و تمام بلوکه شده به کشور باز می‌گردد و تمام مشکلات حل خواهد شد امروز کجا هستند.

به نظر می‌رسد پرزیدنت روحانی احساس می‌کند در حال از دست دادن اعتماد مردمی است که در انتخابات به وی اعتماد کردند و رای دادند و حال سعی در فرار از زیر بار مسئولیت و گره زدن مشکلات کشور به مسائل کاملا فرعی است اما غافل از آن که هرچه بیشتر بر رویFATF اصرار کند سرمایه اجتماعی بیشتری از دست می‌دهد.

و اما اکنون شاهد فشار بر روی مجمع تشخیص مصلحت نظام هستیم و افرادی که به مجلس و شورای نگهبان فشار می‌آوردند که این طرح تصویب شود و مخالفان این لایحه را افراد بی‌منطقی خطاب می‌کنند، امروز به سراغ مجمع تشخیص رفته‌اند.

اگر اتفاقی هم برای مردم رخ دهد مسبب آن دولت است نه موضوع دیگر و رئیس جمهور باید پاسخگو باشد. خود آقای ظریف در مجلس گفت نمی‌تواند تضمین دهد که با پیوستن به چنین لوایحی مشکلات حل می‌شود اما چطور شده که امروز مواضع دولت و رئیس جمهور تغییر کرده است.

برگزاری تجمع دانشجویان کشور در اعتراض به تصویب پالرمو و CFT - 11

۶ سال است که رهبر انقلاب مدام می‌گویند اقتصاد مقاومتی، اما آقایان هیچ کاری نمی‌کنند و فقط می‌گویند مذاکره‌ای دولت مردان، بهتر نیست به جای بازی‌های سیاسی و فریبکارانه برای تصویب این طرح، سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی و استقلال اقتصادی را الگو و سرمشق امور خود قرار دهید؟!

مگر ما از برجام درس نگرفتیم که نتیجه اعتماد به آمریکا و غرب، چیزی به جز ذلت و عقب ماندگی برایمان به ارمغان نمی‌آورد؟

مگر مسبب کوچک شدن سفره مردم عدم مدیریت کارآمد و افزایش بی سابقه نقدینگی نیست؟!

مشکل امروز این است که عده‌ای می‌خواهند هیچ برنامه‌ای نداشته باشیم تا به سمت بن بست و بحران برویم و بعد آن‌ها بگویند راه نگاه به خارج است این نگاه تنها مربوط به این دوره است و سیاست‌های تعدیل اقتصادی هاشمی رفسنجانی هم در این راستا بود بحث بنده این است که باید بعد از ۴۰ سال به این نتیجه برسیم که غرب و اروپا که هیچ وقت دلشان به حال ما نسوخته است و هر موقع با آن‌ها توافقی کرده‌ایم اوضاع خراب‌تر شده است مگر سیاست‌های تعدیل اقتصادی کشور را به تورم ۵۰ درصد نرساند؟

هنوز تیتر‌های مضحک در مورد پایان تحریم‌ها پس از برجام را از یاد نبرده‌ایم که برخی ادعا کنند اگر این لوایح تصویب نشود منزوی می‌شویم! بنابراین همان تجربه شکست خورده برجام مجددا درحال تکرار است و متاسفانه تجربه ناپذیری یکی از شاخصه‌های اقای روحانی و حامیان ایشان است و این تجربه ناپذیری یعنی دولت و بخشی از مجلس نیز و پیاده نظام سیاسی و نخبگانی یک جریان سیاسی خاص یا با دروغ پراکنی و یا با سکوت دو لبه یک قیچی شده‌اند و به منافع ملی ضربه می‌زنند.

اکنون که خودباختگان غربگرا قبح قانون را شکسته‌اند و دهان منتقدان را بسته‌اند نوبت شما اعضای انقلابی مجمع تشخیص مصلحت نظام است که نقش خود را ایفا کنید.

توقع مردمان و نخبگان از شما بسی بیشتر ازآن است که منفعل و در حکم ناظر باشید و صرفا در نهان شکوه به عملکرد قبح شکنان از قانون عمل کنید.

زمان رخ نمودن عقلانیت انقلابی و همراه ساختن اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام به واسطه تحلیل‌های کاملا تخصصی است، تجربه ثابت کرده است زمانی که از عقلانیت انقلابی فاصله گرفته‌ایم کشور ضرر کرده است.

برگزاری تجمع دانشجویان کشور در اعتراض به تصویب پالرمو و CFT - 21

باید در مقابل اقدامات غیر تخصصی و غیر قانونی عده‌ای برای تحمیل لوایح استعماری قد علم کرد؛ به گفته رهبر انقلاب مجمع در مواقعی که مصلحتی مهم وجود دارد و نظر مجلس شورای اسلامی را بر تشخیص شورای نگهبان ترجی

ح می‌دهد، باید توجه کند مصلحتی که تحت عنوان ثانویه است، طبعا باید بسیار مهم، مسجل و واضح باشد و با نظر اکثریت قاطع و قابل قبول مجمع، آن‌هم برای مدتی معین و موقت اعمال شود.

برهمگان واضح است که آن مصلحتی که مورد اشاره رهبری است و تاکیدی که به واضح بودن آن دارند در مورد لوایح استعماریFATFهرگز محقق نمی‌شود زیرا بسیاری از مجموعه‌های انقلابی در بررسی‌های تخصصی که پیرامون این لوایح شکل دادند این نکته را گوش زد کرده‌اند که تصویب این لوایح به طور حتمی به ضرر ملت ایران تمام خواهد شد اما در مقابل عده‌ای ذیل منطق وادادگی و غیر کارشناسی و انجام اعمال کاملا غیر قانونی سعی در به تصویب رساندن این لوایح را دارند.

خواندن خبر در سایت منبع

«پالرمو» در جلسه مجمع به نتیجه نرسید

آخرین خبرخبرگزاری آخرین خبر
«پالرمو» در جلسه مجمع به نتیجه نرسید

آخرین خبر/ لایحه «پالرمو» در جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در نهایت، اعضای مجمع تصمیم نهایی درباره این لایحه را به جلسه بعد موکول کردند.

مصطفی میرسلیم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت وگو با تسنیم این خبر را تائید کرد و گفت که بررسی بیشتر این لایحه به جلسه بعدی مجمع تشخیص مصلحت نظام موکول شده است.

حشمت‌الله فلاحت پیشه در گفتگو با مهر با اشاره به بررسی لایحه پالرمو در جلسه امروز (شنبه) مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: رأی گیری در مورد لایحه پالرمو در جلسه امروز انجام نشد و به تعویق افتاد زیرا باید هنوز نظرات دولت و مجلس و سایر نهادها به صورت کامل مورد بررسی قرار گیرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه آیا علت به تعویق افتادن بررسی این لایحه در مجمع تشخیص وعده جدید اروپا مبنی بر اجرای SPV است، گفت: بررسی این لایحه به دلایل فنی در مجمع تشخیص به تعویق افتاد و عوامل سیاسی دلیل تعویق در بررسی این لایحه نبود.

به گزارش ایرنا، در جلسه گذشته مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار شد، کمیسیون‌های سیاسی - امنیتی و حقوقی - قضایی مجمع، لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با جرایم سازمان‌ یافته فراملی (پالرمو) را بررسی کنند که این دو کمیسیون با بررسی این لایحه آن را تایید نکردند و به صحن مجمع ارجاع دادند.

کنوانسیون ملل متحد علیه جرایم سازمان‌یافته فراملی از معاهده‌های چندجانبه مورد حمایت سازمان ملل متحد است که در ۱۵ نوامبر ۲۰۰۰ با قطعنامه مجمع عمومی این سازمان به تصویب رسید.

طرح کنوانسیونی این معاهده در دسامبر ۲۰۰۰ در پالرموی ایتالیا برای امضای دولت‌ها مفتوح شد و به امضای ۱۴۷ دولت از جمله ایران رسید به همین دلیل به این کنوانسیون، کنوانسیون پالرمو نیز گفته می‌شود.

کنوانسیون پالرمو دارای سه پروتکل تکمیلی از جمله پروتکل پیشگیری، سرکوب و مجازات قاچاق اشخاص مخصوصا زنان و کودکان، پروتکل علیه قاچاق مهاجران از طریق زمین، دریا و هوا و پروتکل علیه تولید غیرقانونی و قاچاق مهمات است که دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد به عنوان عهده‌دار این کنوانسیون و پروتکل‌های آن عمل می‌کند.

دولت برای پیوستن به این کنوانسیون که از لوایح چهارگانه مرتبط با FATF است، لایحه‌ای را تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد که به تصویب نمایندگان رسید اما با توجه به عدم تطابق ترجمه با متن اصلی، در سال ۹۶ مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفت و در ۲۰ خرداد ۹۷ بار دیگر در مجلس بررسی و نمایندگان با ۱۳۶ رأی موافق، ۸۹ رأی مخالف و ۱۱ رای ممتنع از مجموع ۲۵۶ نماینده حاضر با اصلاح آن موافقت کردند.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

خواندن خبر در سایت منبع

(تصاویر) تجمع مردم قم در مخالفت با FATF و پالرمو

فراروخبرگزاری فرارو
(تصاویر) تجمع مردم قم در مخالفت با FATF و پالرمو
القای اینکه با تصویب این لوایح وضع معیشت مردم بهبود می‌یابد نادرست است چرا که پس از تصویب این لوایح اوضاع اقتصادی کشور و مراودات اقتصادی در مقایسه با وضع کنونی پیچیده‌تر می‌شود.

تجمع جمعی از مردم قم در مخالفت با تصویب FATF و پالرمو بعد از اقامه نماز جمعه با سخنرانی حجت الاسلام ذوالنوری عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در مصلی قدس این شهر برگزار شد.در این تجمع ذوالنوری، نماینده مردم قم در مجلس، در مخالفت از ارسال نامه توسط برخی وزرا به رهبر معظم انقلاب انتقاد کرد و گفت: القای اینکه با تصویب این لوایح وضع معیشت مردم بهبود می‌یابد نادرست است چرا که پس از تصویب این لوایح اوضاع اقتصادی کشور و مراودات اقتصادی در مقایسه با وضع کنونی پیچیده‌تر می‌شود.وی ادامه داد: حاضر هستیم با افرادی که مدعی منافع FATF هستند و حرف‌های غلط به خورد ملت می‌دهند، واضح و بی پرده گفتگو کنیم و در نهایت این مردم باشند که نتیجه گیری کنند که آیا پذیرش این کنوانسیون‌ها برای کشور منفعت دارد یا ضرر!عکاس: مهدی بخشی/مهر، مهدی جعفری/فارس

(تصاویر) تجمع مردم قم در مخالفت با FATF و پالرمو - 3(تصاویر) تجمع مردم قم در مخالفت با FATF و پالرمو - 4(تصاویر) تجمع مردم قم در مخالفت با FATF و پالرمو - 5(تصاویر) تجمع مردم قم در مخالفت با FATF و پالرمو - 6(تصاویر) تجمع مردم قم در مخالفت با FATF و پالرمو - 7(تصاویر) تجمع مردم قم در مخالفت با FATF و پالرمو - 8(تصاویر) تجمع مردم قم در مخالفت با FATF و پالرمو - 9(تصاویر) تجمع مردم قم در مخالفت با FATF و پالرمو - 10(تصاویر) تجمع مردم قم در مخالفت با FATF و پالرمو - 11(تصاویر) تجمع مردم قم در مخالفت با FATF و پالرمو - 12(تصاویر) تجمع مردم قم در مخالفت با FATF و پالرمو - 13(تصاویر) تجمع مردم قم در مخالفت با FATF و پالرمو - 14(تصاویر) تجمع مردم قم در مخالفت با FATF و پالرمو - 15(تصاویر) تجمع مردم قم در مخالفت با FATF و پالرمو - 16(تصاویر) تجمع مردم قم در مخالفت با FATF و پالرمو - 17(تصاویر) تجمع مردم قم در مخالفت با FATF و پالرمو - 18

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم/ انبوه پهپادهای انتحاری آماده حمله به فرودگاه‌های عربستان و امارات

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

فیلم/ برخورد وحشیانه سربازان سعودی با زائر خانه خدا

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

رویای بر باد رفته

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صداو سیما سخنان رهبر انقلاب در دیدار نخست وزیر ژاپن همچنان در حال تحلیل و بررسی است. امریکایی‌ها که نظام محاسباتی خود را به هم ریخته می‌بینند در لحظات ابتدایی پس از سخنان رهبر انقلاب در سکوت خبری و رسانه‌ای سر می‌کنند. حادثه‌ای که هرچند به گفته خودشان هنوز عامل آن پیدا نشده، اما عملیات روانی امریکایی‌ها و انگلیسی‌ها بر روی آن آغاز شده است. امریکایی‌ها که هرچه توان داشتند برای بیرون آمدن از باتلاق جنگ‌های گذشته گذاشته‌اند، نای زد و خورد دوباره‌ای را ندارند، اما می‌خواهند رویای خود را در رسانه‌ها ببینند. شواهد هم نشان می‌داد عملیات فریب شکست خورده و به جای آن عملیات مقاومت هم از مردم و هم از مسئولان ادامه دارد.

ترامپ رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید را به دلیل «سرفه» بیرون کرد +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
رئیس‌جمهور آمریکا حین مصاحبه با شبکه «ای بی سی نیوز» از سرفه‌های «میک مولوانی» به خشم آمد و او را از دفتر ریاست‌جمهوری بیرون کرد. در این لحظه پرتنش، مجری در حال پرسیدن سوالاتی درباره تحقیقات درباره پرونده مداخله روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ و سوابق مالیاتی ترامپ بود.

خودشیرینی نتانیاهو برای ترامپ

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بنیامین نتانیاهو نخستین بار در بیست سال گذشته، کلنگ شهرکی را در منطقه اشغالی جولان سوریه بر زمین زد که نام ترامپ برای آن انتخاب شده است. نتانیاهو برای تشکر از اقدام ترامپ در به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر منطقه اشغالی جولان، نام ترامپ را برای این شهرک انتخاب کرد. قرار است ۱۲۰ خانواده در شهرک ترامپ اقامت کنند. هزاران سوری ساکن منطقه جولان که بیشتر آنها از طایفه دروزی‌ها هستند، خود را ملت در اشغال می‌دانند و حاضر نیستند تابعیت و گذرنامه اسرائیلی دریافت کنند. نکته جالب این که در این مراسم وزش شدید باد در جولان اشغالی سوریه مراسم رونمایی از شهرک ترامپ را به شدت تحت الشعاع قرار داد و همه برنامه را به هم ریخت..

فیلم شادی مردم ارومیه بعد از برد ایران برابر روسیه

الفالف1 روز قبل
گروه ورزشی الف، ۲۶ خرداد ۱۳۹۸، ۲۲:۱۹ ۳۹۸۰۳۲۶۲۲۸به گزارش مهر، عاشقان والیبال در ارومیه در بازی آخر هفته سوم مسابقات والیبال لیگ ملت‌ها پس از برد شیرین و قاطع ایران برابر روسیه با حضور در خیابان‌ها و با راه اندازی کاروان‌های شادی در نقاط مختلف شهر خوشحالی خود را به نمایش گذاشتند. بادکنک‌های رنگی، کلاه‌های مزین به رنگ پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران، صورت‌های رنگ شده و شیپورهای بزرگ و کوچک نشانه‌هایی از شادمانی و قدردانی مردم ارومیه از والیبالیست‌های تیم ملی است. مسیر گردشگری روستای بند ارومیه با بیشترین ازدحام مواجه است و از آنجایی که هتل محل اقامت ملی پوشان ایرانی در این مسیر قرار دارد، مأموران راهنمایی و رانندگی به دنبال روان سازی ترافیک در این مسیر هستند. سرو قامتان ایران امروز در دیدار با تیم ملی والیبال روسیه با قدرت هر چه تمام این تیم را سه بر صفر شکست دادند و صدرنشینی خود را در پایان هفته سوم تثبت کردند.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

امضای ۱۲ سند همکاری بین ایران و روسیه و خروج این کشور از توافق تسلیحاتی

خبری1 ساعت قبل

آخرین جلسه دادگاه محمدرضا خاتمی با موضوع تقلب در انتخابات ۸۸ برگزار شد

خبری2 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - سه‌شنبه 28 خردادماه

خبری3 ساعت قبل

امام جمعه زنجان: ‌ هزینه استقامت، عزت و اقتدار است!

اقتصادنیوز5 دقیقه قبل

امیدواریم اصفهان به شهر جهانی گردشگری تبدیل شود

ایمنا7 دقیقه قبل

لوییس سوارز: چه کسی از هم بازی شدن با نیمار لذت نمی‌برد؛ اتفاقی که در آنفیلد افتاد، تقصیر ما بازیکنان بود نه والورده

طرفداری9 دقیقه قبل

استخدام فروشنده حضوری با درآمد عالی در شرکت سولیکو کاله در یزد

اقتصادنیوز9 دقیقه قبل

دنیزلی: هدفم برآوردن انتظارات هواداران است

اصلاحات پرس9 دقیقه قبل

روسیه به تولید اورانیوم بیش از ۳۰۰ کیلوگرم در ایران واکنش نشان داد

اقتصادنیوز10 دقیقه قبل

مذاکرات سپاهان با کاوه رضایی، فرشاد احمدزاده و بشار رسن؛ جدایی جلال‌ الدین علی‌ محمدی قطعی شد

طرفداری10 دقیقه قبل