اخبار قیمت‌های روز بازار | یکشنبه 7 بهمن‌ماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت‌های روز بازار | یکشنبه 7 بهمن‌ماه

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز ۹۷/۱۱/۰۷

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز ۹۷/۱۱/۰۷
در بازار آزاد هر قطعه نیم سکه بهار آزادی 2 میلیون و 210 هزار تومان، ربع سکه یک‌میلیون و  315 هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی 715 هزار تومان فروخته می‌شود.

امروز در بازار آزاد قیمت انواع سکه و طلا نسبت به روز شنبه افزایش اندکی یافته است؛ برهمین اساس در بازار تهران سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در قیمت ۴ میلیون و ۱۸۰ هزار تومان و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم ۴ میلیون و ۵۰ هزار تومان معامله می‌شود.

هر گرم طلای ۱۸عیار هم ۳۷۴ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت ۱۳۰۳٫۶دلار معامله می‌شود.

محمد کشتی آرای رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر به خبرنگار تسنیم گفت: وضعیت بازار امروز مشابه دیروز است ولی قیمت‌ها کمی افزایش یافته است.

طبق گفته کشتی آرای، حباب قیمت سکه هم اکنون ۵۱۰ هزار تومان شده است. گفتنی است، صرافی‌های بانک‌ها قیمت دلار را برای روز جاری با افزایش نسبت به نرخ پایانی دیروز، ۱۱ هزار و ۷۹۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۱ هزار و ۷۴۰ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت فروش یورو نیز در صرافی‌های بانک‌ها، ۱۳ هزار و ۷۰۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۳ هزار و ۶۰۰ تومان است.

خواندن خبر در سایت منبع

پاسخ وزیر به قیمت بالای گوشت و مرغ

مهرخبرگزاری مهر
وزیر کشاورزی که دیشب میهمان برنامه "نگاه یک" بود در پاسخ به مجری برنامه درباره قیمت‌های نجومی گوشت و مرغ پاسخ عجیبی داد.

قیمت پایین بنزین موجب افزایش استفاده از خودروهای شخصی شده است

مهرخبرگزاری مهر
قیمت پایین بنزین موجب افزایش استفاده از خودروهای شخصی شده است
شهرکرد - معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: قیمت پایین بنزین موجب افزایش استفاده از خودروهای شخصی در کشور شده است که این امر نقش مهمی در افزایش آلودگی هوا دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، عیسی کلانتری پیش از ظهر یکشنبه در سفر به چهارمحال و بختیاری در دیدار با نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد با اشاره به اینکه قیمت پایین بنزین موجب افزایش استفاده از خودروهای شخصی در کشور شده است که این امر نقش مهمی در افزایش آلودگی هوا دارد، اظهار داشت: قیمت پایین بنزین موجب شده است که برخی افراد برای طی مسافت ۵۰۰ متری نیز از خودرو استفاده کنند.

وی افزود: در هیچ کجای دنیا قیمت بنزین به ارزانی کشور ایران نیست.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه قیمت بنزین در تمام کشورهای جهان بالاتر از قیمت بنزین در ایران است، بیان کرد: قیمت بنزین در کشوری مانند عربستان پنج برابر ایران است.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ استفاده مناسب از خودرو در کشور نهادینه شود، بیان کرد: در کشورهای مختلف جهان مردم خودرو را تنها برای تعطیلات آخر هفته و کارهای ضروری از خانه بیرون می‌آورند.

استفاده انرژی برای تهیه برخی کالا‌ها در کشور بسیار بالا است

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه با اشاره به اینکه استفاده بالای انرژی موجب تخریب محیط زیست می‌شود، بیان کرد: استفاده انرژی برای تهیه برخی کالا‌ها در کشور بسیار بالا است.

وی بیان کرد: انرژی برای تولید کالا در کشور هشت برابر یک تولید کننده آلمانی مصرف می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بهره گیری مناسب از انرژی در تولید ضروری است، تصریح کرد: کاهش مصرف انرژی برای تولید کالا نقش مهمی در حفظ محیط زیست دارد.

حفظ محیط زیست موجب کاهش هزینه‌های بهداشتی و درمانی در کشور می‌شود

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه از تمام ظرفیت‌ها باید برای ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست بهره گیری شود، بیان کرد: ائمه جماعت نقش مهمی می‌توانند در مسیر ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست ایفا کنند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ائمه جمعه در برخی از شهرها در مسیر ترویج حفظ محیط زیست پیشگام شده‌اند، بیان کرد: ائمه جماعت در شهرهای تبریز و زنجان در راستای ترویج فرهنگ حفظ محیط زیست پیشگام شده‌اند.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه محیط زیست با سلامتی انسان‌ها در ارتباط است، عنوان کرد: حفظ محیط زیست موجب کاهش هزینه‌های بهداشتی و درمانی در کشور می‌شود.

وی با اشاره به وقوع خشکسالی در استان‌های کشور، بیان کرد: استان چهارمحال و بختیاری یکی از استان‌های کشور است که دچارخشکسالی شده است.

وی تصریح کرد: رعایت نکردن الزامات محیط زیستی موجب شده است که جنگل‌های این استان در معرض آسیب قرار گیرند.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: حدود ۸۰ هزار هکتار از جنگل‌های چهارمحال و بختیاری در مقابل بیماری هایی که ۳۰ سال با آنها همزیستی داشته‌اند ضعیف شده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت انواع میوه، تره‌بار و مواد پروتئینی ۷ بهمن‌ماه در اهواز + جدول

تسنیمخبرگزاری تسنیم
قیمت انواع میوه، تره‌بار و مواد پروتئینی ۷ بهمن‌ماه در اهواز + جدول
خبرگزاری تسنیم به صورت هفتگی قیمت میوه، تره‌بار و انواع مواد پروتئینی در سطح بازار شهر اهواز را منتشر می‌کند.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، این خبرگزاری در نظر دارد با انتشار قیمت انواع کالاها و اجناس مایحتاج مردم در سطح بازار برای مردم و مسئولان شفاف‌سازی کرده تا با اقدام به موقع جلوی سوءاستفاده برخی گرانفروشان را بگیرد.قیمت میوه، حبوبات و مواد پروتئینی در بوشهر؛ یکشنبه 7 بهمن‌ماه + جدولقیمت میوه،حبوبات و مواد پروتئینی در اصفهان؛ چهار‌شنبه 3 بهمن + جدولقیمت میوه،حبوبات،لبنیات و مواد پروتئینی‌ در شهرکرد؛ چهارشنبه 3 بهمن ماه +جدول

بر اساس اعلام معاونت بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان قیمت‌های میوه، تره‌بار و مواد پروتئینی یکشنبه ۰۷ بهمن‌ماه در اهواز به شرح زیر است.

میوه و تره‌بارردیفنام کالاقیمت (تومان) توضیحات۱موز۱۳۵۰۰ تا ۱۲۵۰۰۱ کیلوگرم۲نارنگی۸۰۰۰ تا ۵۵۰۰۱ کیلوگرم۳پرتغال جنوب۷۵۰۰ تا ۵۵۰۰۱ کیلوگرم۴انار۱۰۵۰۰ تا ۶۵۰۰۱ کیلوگرم۵خرمالو۱۳۰۰۰ تا ۸۰۰۰۱ کیلوگرم۶نارنج۴۰۰۰ تا ۳۵۰۰۱ کیلوگرم۷به۱۰۵۰۰ تا ۹۰۰۰۱ کیلوگرم۸پرتغال شمال۵۵۰۰ تا ۴۰۰۰۱ کیلوگرم۹کیوی۱۰۵۰۰ تا ۶۵۰۰۱ کیلوگرم۱۰پرتغال دزفول۳۵۰۰ تا ۲۵۰۰۱ کیلوگرم۱۱لیموشیرین۴۵۰۰ تا ۳۵۰۰۱ کیلوگرم۱۲بلال مکزیکی۵۵۰۰ تا ۴۵۰۰۱ کیلوگرم۱۳خیار گلخانه‌ای۵۵۰۰ تا ۵۰۰۰۱ کیلوگرم۱۴بادمجان دلمه‌ای۳۵۰۰ تا ۲۰۰۰۱ کیلوگرم۱۵قارچ۱۷۰۰۰ تا ۱۳۰۰۰۱ کیلوگرم۱۶سیب زرد و قرمز۱۱۰۰۰ تا ۶۵۰۰۱ کیلوگرم۱۷فلفل دلمه‌ای معمولی۹۰۰۰ تا ۸۰۰۰۱ کیلوگرم۱۸فلفل دلمه‌ای گلخانه‌ای۱۰۵۰۰ تا ۹۰۰۰۱ کیلوگرم۱۹لیموترش۸۰۰۰ تا ۵۵۰۰۱ کیلوگرم۲۰گل کلم۳۵۰۰ تا ۲۵۰۰۱ کیلوگرم۲۱گوجه۴۵۰۰۱ کیلوگرم۲۲سیب زمینی۳۰۰۰۱ کیلوگرم۲۳پیاز۳۵۰۰۱ کیلوگرم۲۴شلغم۲۵۰۰ تا ۱۵۰۰۱ کیلوگرم

مواد پروتئینی، مواد غذایی و لبنیاتردیفنام کالاقیمت (تومان)توضیحات۱گوشت گوساله بدون چربی۶۸۰۰۰ تا ۵۵۰۰۰۱ کیلوگرم۲گوشت گوسفند با چربی۷۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰۱ کیلوگرم۳مرغ کشتار روز۱۲۵۰۰۱ کیلوگرم۴مرغ منجمد۱۴۵۰۰۱ کیلوگرم۵تخم مرغ۹۵۰۰۱ کیلوگرم۶شکر فله۳۴۰۰۱ کیلوگرم۷برنج وارداتی هندی دانه بلند۸۵۰۰۱ کیلوگرم۸روغن جامد۲۹۷۰۰۴ کیلویی۹رب گوجه۱۸۰۰۰۱ کیلوگرم۱۰لوبیا چیتی۱۳۰۰۰۱ کیلوگرم۱۱نخود گرد۹۵۰۰۱ کیلوگرم۱۲عدس سبز۶۵۰۰۱ کیلوگرم۱۳لپه۸۵۰۰۱ کیلوگرم۱۴ماکارونی۳۱۰۰۷۰۰ گرمی۱۵خرما۶۰۰۰۱ کیلوگرم۱۶شیرپاکتی۴۵۰۰یک لیتری۱۷ماست۴۰۰۰۶۱۰ گرمی۱۸پنیر پاکتی۴۵۰۰۲۵۰ گرمی۱۹کره حیوانی۴۵۰۰۱۰۰ گرمی۲۰پودر رخت شویی (ماشینی)۵۰۰۰پاکتی

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت ارز در صرافی ملی امروز ۹۷/۱۱/۰۷| دلار ۱۱۷۹۰ تومان شد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
قیمت ارز در صرافی ملی امروز ۹۷/۱۱/۰۷| دلار ۱۱۷۹۰ تومان شد
صرافی‌های بانک ها قیمت دلار را برای روز جاری با افزایش نسبت به نرخ پایانی دیروز، 11 هزار و 790 تومان اعلام کرده‌اند.

این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۱ هزار و ۷۴۰ تومان خریداری می‌کنند. قیمت فروش یورو نیز در صرافی‌های بانک‌ها، ۱۳ هزار و ۷۰۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۳ هزار و ۶۰۰ تومان است.

به گزارش تسنیم، ۵ صرافی بانکی در خیابان فردوسی با داشتن کارت ملی، کارت شتاب و شماره همراه به نام متقاضی از ساعت ۱۰ تا ۱۵ تا ۲۰۰۰ دلار آمریکا به متقاضیان واجد شرایط عرضه می‌کنند.

این صرافی‌ها در طول روز متناسب با نوسان قیمتی در بازار آزاد، خرید و فروش دلار و یورو را با قیمت‌های مختلفی انجام می‌دهند.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت آجیل بالا رفت بادام زمینی فراوان شد

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
قیمت آجیل بالا رفت بادام زمینی فراوان شد
مدیر جهاد کشاورزی آستانه اشرفیه گفت: قیمت آجیل، بادام کاران این شهرستان را به تولید بادام زمینی بیشتر ترغیب کرد.

اعتمادآنلاین| حمید سلیمانی مدیر جهاد کشاورزی آستانه اشرفیه، با بیان اینکه آستانه قطب تولید بادام زمینی در کشور است، گفت: به دلیل افزایش قیمت آجیل و بازار خوبی که فروش این محصول دارد، رغبت بادام‌کاران به توسعه باغات بادام زمینی بیشتر شده است.

وی افزود: شهرستان آستانه اشرفیه دو هزار و ۵۰۰ هکتار باغات بادام زمینی دارد و به طور میانگین هر ساله ۱۲ هزارتن پیله‌تر بادام زمینی تولید می‌شود.

سلیمانی با اشاره به اینکه برنامه داریم تا هزینه تولید بادام‌زمینی را در این شهرستان کاهش دهیم، خاطرنشان کرد: یکپارچه‌سازی باغات و استقرار آبیاری تحت فشار یکی از راهکارهای کاهش مصرف آب و در نتیجه کاهش هزینه تولید محصولات است.

وی با بیان اینکه مکانیزاسیون و تولید بادام‌زمینی در هر سه مرحله کاشت، داشت و برداشت این محصول نیز یکی از راهکارهای اصلی کاهش هزینه تولید بادام زمینی است، تصریح کرد: برنامه‌های افزایش تولید مکانیزه تولید بادام زمینی به روش بومی‌سازی در شهرستان آستانه اشرفیه در دستور کار قرار گرفته است تا تولید این محصول برای بادام کاران بیش از گذشته صرفه اقتصادی داشته باشد.

مدیر جهاد کشاورزی آستانه اشرفیه با اشاره به اهمیت و توجه مردم مردم به مصرف آجیلی بادام زمینی گفت: به طور متوسط ۴ هزار و صد تن بادام آجیلی در آستانه تولید می‌شود.

وی افزود: قاچاق بادام زمینی و واردات این محصول به صورت غیرمجاز، بادام آستانه را در شرایط نامطلوبی قرار داده بود، خوشبختانه اخیرا از ورود کامیون‌های حامل بادام زمینی بدون بارنامه در شهرستان ممانعت به عمل می‌آید و بادام‌های دیگر مناطق در بادام خشک کنی‌های آستانه به نام بادام آستانه وارد بازار نمی‌شوند

منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

روند افزایش قیمت‌ها و کاهش ارزش پول ملی به نفع کشور نیست

فارسخبرگزاری فارس
روند افزایش قیمت‌ها و کاهش ارزش پول ملی به نفع کشور نیست
نماینده شهریار در مجلس با بیان اینکه روند افزایش قیمت‌ها و کاهش ارزش پول ملی کشور، تعطیلی بخش‌هایی از صنایع و مراکز ما به واسطه مشکلات داخلی و خارجی به نفع کشور نیست، گفت: در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی دیگر بهانه‌ای برای بی‌تجربگی در مدیریت کشور نباید باشد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمد محمودی‌شاه‌نشین­ نماینده مردم شهریار در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه) پارلمان در نطق میان دستور ضمن تبریک به مناسبت دهه مبارکه فجر و چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: چهل سال دشمنی استکبار جهانی، توطئه‌های پی در پی آنها از ترور کور منافقین و فرقان تا کودتای نافرجام نوژه، حمله مستقیم آمریکا در طبس، هشت سال جنگ تحمیلی، تحریم‌های ناجوانمردانه، تفرقه و نفاق‌افکنی‌ها، خروج از برجام و تهاجم همه جانبه و سنگین اقتصادی، همه و همه نتوانست در اراده استقلال‌طلبی این کشور خللی ایجاد کند.

وی افزود: لوح پر افتخار دستاوردهای انقلاب اسلامی در بخش‌های مختلف از جمله مراکز علمی، تحقیقی، پژوهشی و دانش‌بنیان و تربیت متخصصان در همه علوم و فنون مورد نیاز کشور و پرداختن به زیرساخت‌ها، امروز اکثر قریب به اتفاق شهرها، روستاها و مراکز جمعیتی ما صاحب راه مناسب، آب، برق، تلفن و گاز و امکانات بهداشتی و تغذیه سالم هستند، امروزی که چهارمین سالگرد انقلاب اسلامی است، توقع است با ارائه برنامه‌ای مناسب برای برون‌رفت از این همه مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و اشتغال جوانان تلاشمان را بکار گیریم.

محمودی تصریح کرد: امروز روز تسویه‌حساب‌های سیاسی و جناحی نیست، روز طفره و خودخواهی نیست و باید به منافع ملی این کشور فکر کنیم نه به منافع، سلایق و رویکردهای جناحی و گروهی، امروز باید باور کنیم که دشمن با تمام قوا به جبهه اقتصادی و معیشتی مردم هجوم آورده است و عده‌ای فرصت‌طلب و سودجو به دنبال منافع شخصی خود هستند و با تخریب چهره‌های ملی، خادمان مردم، اقشار خدمت‌گذار در دستورکار دشمن است، یک روز نمایندگان مجلس، یک روز دولت، یک روز شورای نگهبان، یک روز پزشکان، یک روز وکلا و یک روز دیگر همه مردم را در فضای مه‌آلود مجازی این کشور به تمسخر می‌گیرند و با شعارهای زیبا و عوام‌فریبانه اتحاد و همدلی مردم را نشانه گرفته‌اند.

وی یادآور شد: روند افزایش قیمت‌ها و کاهش ارزش پول ملی کشور، تعطیلی بخش‌هایی از صنایع و مراکز ما به واسطه مشکلات داخلی و خارجی به نفع این کشور نیست، چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ما یک پیام روشن دارد، یعنی دیگر بهانه‌ای برای بی‌تجربگی در مدیریت کشور نباید باشد، یعنی باید بنشینیم و نقاط قوت را تقویت و نقاط ضعف و کاستی‌ها را رفع کنیم.

نماینده شهریار بر همین اساس متذکر شد: امروز باید ساختار قانونگذاری این کشور و تشکیل مجلس تغییر کند، الگوی مناسب تناسبی می‌تواند مجلس را کارآمد کند و متمرکز بر منافع ملی بجای بخشی‌نگری نماید، مجلس قوه عاقله کشور است و باید از بخشی‌نگری بپرهیزد و راهی جز تغییر ساختار انتخابات کشور نیست، از هر چه که بگذریم از فرهنگیان نمی‌توانیم عبور کنیم و مباحث خاص این قشر باید در اولویت خاص حل و فصل شود، مباحثی همچون خرید خدمت، طبقه‌بندی فرهنگیان، حفظ جایگاه و شأن معلمان.

وی ادامه داد: آقای رئیس مجلس! خواهش می‌کنم کمیسیون مربوطه را ملزم نمایید یکبار فارغ از همه امور بنشیند و این بحث معلمان را حل و فصل کند، جالب است که بدانیم که حتی دانش‌آموزان و محصلان باید بجای اینکه دغدغه درس، مشق و زندگی خود را داشته باشند، الان دغدغه عصیان‌ها، وضعیت اقتصادی و شأن و جایگاه معلم‌شان را داشته باشند.

این عضو کمیسیون امور شوراهای مجلس در پایان خاطرنشان کرد: من روز پنجشنبه با شورای دانش‌آموزی شهرستان قدس که بیش از شانزده هزار دانش آموز دارد، جلسه داشتم، هر کدام که صحبت می‌کردند از شکاف بین معلمان، والدین و دانش‌آموزان می‌گفتند، امروز دانش‌آموزان و معلمان هر دو گرفتار ناکارآمدی تصمیمات و قوانین مربوط به تعلیم و تربیت شده‌اند و متاسفانه موضوع تربیت که می‌تواند به عنوان ضلع اصلی توسعه در کنار امنیت و سلامت اولویت سیاست‌گذاری نظام و نجات‌بخش کشتی آموزش و پرورش باشد را فراموش کرده‌ایم.

خواندن خبر در سایت منبع

کاهش دسته جمعی قیمت نفت در بازار جهانی

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
کاهش دسته جمعی قیمت نفت در بازار جهانی
خبرگزاری میزان- بررسی قیمت انواع نفت در بازار‌های جهانی از افزایش قیمت قابل توجه حکایت دارد به گونه‌ای که هر بشکه نفت خام کاهش ۰.۶۹ دلاری، هر بشکه نفت برنت کاهش ۱.۳۳ دلاری، هر بشکه نفت اوپک کاهش ۰.۶۸ دلاری و هر بشکه نفت کوره کاهش ۰.۰۳۰۹ دلاری داشته است.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، نفت خام طی هفته گذشته میلادی طی ۶ روز مورد معامله و قیمت گذاری قرار گرفت.

هر بشکه نفت خام در نخستین روز از بهمن ماه به قیمت ۵۴٫۲۲ دلار ارزش گذاری شد، در دومین روز از هفته با افت قیمت به رقم ۵۲٫۹۲ دلار رسید، در ادامه این روند در سومین روز از بهمن ماه به رقم ۵۲٫۷ دلار معامله شد که این کمترین رقم ثبت شده طی مدت زمان مذکور بوده است.

پس از آن قیمت نفت به مدت ۲ روز روند صعودی را طی کرد، به گونه‌ای که در چهارمین روز از بهمن ماه به رقم ۵۳٫۲۴ دلار و در روز پس از آن به رقم ۵۳٫۶۶ دلار را تجربه کرد.

در نهایت نفت برنت در آخرین روز هفته نفت خام رقم ۵۳٫۵۳ دلار را برای خود برگزید.

اختلاف قیمت ثبت شده طی هفته گذشته میلادی از کاهش ۰٫۶۹ دلاری خبر می‌دهد.

کاهش دسته جمعی قیمت نفت در بازار جهانی - 6

نفت برنت طی هفته گذشته میلادی، تا اواسط هفته روند نزولی و روز‌های پایانی هفته روند صعودی را برگزید.

هر بشکه نفت برنت در نخستین روز از هفته به ارزش ۶۲٫۸۴ دلار خرید و فروش شد، پس از آن به مدت ۳ روز روند نزولی را برگزاری تا جایی که از مبلغ ۶۱٫۴۲ دلار در دومین روز از هفته، ارقام ۶۱٫۱۸ دلار و ۶۱٫۱۳ دلار را پشت سر گذاشت.

نفت برنت در پنجمین روز از بهمن ماه با تغییر روند و افزایش قیمت به مبلغ ۶۱٫۵۹ دلار معامله شد و در نهایت در آخرین روز از هفته مبلغ ۶۱٫۵۱ دلار را برگزید.

اختلاف قیمت ثبت شده برای نفت برنت نشان دهنده کاهش ۱٫۳۳ دلاری است.

کاهش دسته جمعی قیمت نفت در بازار جهانی - 12

بررسی الگوی رفتاری نفت اوپک در بازار نشان دهنده افزایش قیمت تا ابتدای هفته و کاهش آن از اواسط تا انتهای هفته است.

هر بشکه نفت اوپک در نخستین روز از هفته به ارزش ۶۰٫۹ دلار قیمت گذاری شد، در دومین روز از آن با افزایش قیمت به رقم ۶۱٫۴۹ دلار رسید که این بیشترین رقم ثبت شده برای نفت اوپک است.

پس از آن نفت اوپک سیر نزولی را در پیش گرفت، به گونه‌ای که در سومین روز از بهمن ماه نفت اوپک به رقم ۶۰٫۶۶ دلار بازگشت و در ادامه همین روند مبالغ ۶۰٫۵۲ دلار و ۶۰٫۲۲ دلار را برای خود ثبت کرد.

اختلاف قیمت ثبت شده طی هفته گذشته میلادی از کاهش ۰٫۶۸ دلاری حکایت دارد.

کاهش دسته جمعی قیمت نفت در بازار جهانی - 17

نفت کوره نیز همانند سایر انواع نفت با کاهش قیمت هفته گذشته را پشت سر گذاشت.

نفت کوره در ابتدای هفته گذشته میلادی به قیمت ۱٫۹۱۹۷ دلار مورد معامله قرار گرفت، در دومین روز از هفته با کاهش قیمت به رقم ۱٫۹۰۰۳ دلار رسید، پس از آن مبلغ ۱٫۸۹۰۷ دلار را تجربه کرد.

در چهارمین روز از بهمن ماه قیمت نفت کوره ۱٫۸۹۰۱ دلار بازگشت و طی همین روند تا آخرین روز از هفته به رقم ۱٫۸۸۸۸ دلار رسید.

اختلاف قیمت ثبت شده برای نفت کوره طی هفته گذشته میلادی نشان از کاهش ۰٫۰۳۰۹ دلاری دارد.

کاهش دسته جمعی قیمت نفت در بازار جهانی - 22

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت لاشه گوسفند برای مصرف کننده باید ۶۰ هزارتومان باشد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
قیمت لاشه گوسفند برای مصرف کننده باید ۶۰ هزارتومان باشد
وزیر جهادکشاورزی با بیان اینکه گوشت از مرزهای غربی و جنوبی قاچاق می‌شود،گفت: قیمت لاشه گوسفند برای مصرف کننده باید کیلویی بین ۵۵ تا ۶۰هزارتومان باشد.

محمود حجتی در استودیو نگاه یک شبکه اول سیما افزود: در حوزه دستاوردها و پیشرفت‌های آبی و خاکی کشور می‌توان به نکاتی اشاره کرد، برای مثال در بهمن ۵۷ همه شبکه‌های فرعی آبیاری و زهکشی کشور، حدود ۱۴۱ هزار و ۵۰۰ هکتار بوده که امروز این رقم به یک میلیون و ۱۶۵ هزار هکتار رسیده است.

وی به سامانه‌های نوین آبیاری پرداخت و گفت: قبل از انقلاب حدود ۳۸ هزار هکتار از اراضی کشاورزی تحت پوشش سامانه‌های نوین آبیاری بود که امروز این رقم به حدود دو میلیون و ۵۰ هزار هکتار رسیده است.

حجتی افزود: بحث تجهیز و نوسازی اراضی مدرن و سنتی و شالیزاری از ۱۲۱ هزار هکتار به یک میلیون و ۶۳۰ هکتار رسیده است. در مورد جنگل کاری، احیا و توسعه جنگل‌های شمال از ۳۰ هزار هکتار در قبل از انقلاب به ۴۰۰ هزار هکتار رسیده‌ایم.

او گفت: در بحث آبخیزداری و حفاظت از خاک و جلوگیری از فرسایش خاک، تغذیه سفره‌های زیرزمینی از ۵۰۰ هزار هکتار به ۲۷ میلیون هکتار رسیده‌ایم.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: در قرون متمادی در خصوص آب با محدودیت‌های منابع آبی مواجه بوده‌ایم و خشکسالی‌ها و کم آبی‌های فراوان داشته‌ایم و می‌توان وجود قنوات بسیار در سراسر کشور را نشان از همین کم آبی دانست.

حجتی گفت: قبل از انقلاب بسیاری از روستاها برای ایجاد گرما و بهره برداری از حرارت و مصرف سوخت از هیزم استفاده می‌کردند اما امروز ما در بسیاری از روستاها گازرسانی کرده‌ایم و وابستگی به هیزم، چوب و جنگل به شدت کاهش یافته است.

او افزود: این مهم در راستای حمایت و حفاظت از آب و خاک کشورمان است و امروز شاهدیم که بیش از ۸۵ درصد جمعیت روستایی ما از انرژی گاز بهره مند هستند.

حجتی ادامه داد: در سال ۵۷ همه تولیدات کشاورزی حدود ۲۶ میلیون تن برآورد شده، امروز این رقم به ۱۲۲ میلیون تن رسیده، گفتنی است که در سال ۵۷ سرمایه گذاری اندک و دانش و تکنولوژی کمتری نسبت به حال حاضر در حوزه تولیدات کشاورزی ورود پیدا کرده بود، البته کشت و صنعتی در گوشه و کنار کشور شکل گرفت اما عمده کشاورزی ما به صورت معیشتی انجام می‌گرفت.

او تصریح کرد: تولیدات محصولات باغی در سال ۵۷ حدود سه میلیون تن بود که امروز به ۲۱ میلیون تن افزایش یافته است. در زمینه شیلات هم تولید و بهره برداری کشور در سال ۵۷ حدود ۳۲ هزار تن بود که این رقم به یک میلیون و ۱۳۲ هزار تن رسیده است. تولید گندم هم نزدیک ۴ میلیون تن بود که امروز به ۱۳ و نیم تن رسیده است. گوشت و مرغ هم حدود ۱۶۳ هزار تن تولید می‌شد که در حال حاضر این رقم به دو میلیون و ۳۰۰ هزار تن رسیده است.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: در حوزه تولید مرغ جزو ۱۰ کشور اول دنیا هستیم، البته به خاطر تنوع اقلیم در تولید بسیاری از محصولات دارای مزیت هستیم. کل محصولات کشاورزی در سال ۵۷ حدود ۲۸۵ میلیون دلار بود و سال ۹۷ این رقم به پنج میلیارد و ۷۷۰ میلیون دلار رسیده است. در زمینه گلخانه تقریبا در حد صفر بودیم یعنی چیزی حدود ۵۰۰ هکتار که امروز این میزان به ۱۵ هزار هکتار افزایش داشته است.

حجتی ادامه داد: تولید شیر خام در سال ۵۷ حدود دو میلیون و ۶۲۰ هزار تن بود که امروز به ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تن رسیده است.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: ۹۰ تا ۹۴ درصد گوشت مورد نیاز کشور از داخل تامین می‌شود.

حجتی با اشاره به اینکه در شرایط سختی به سر می‌بریم، درباره علل افزایش قیمت گوشت افزود: عوامل درونی و بیرونی از جمله افزایش قیمت ارز موجب این افزایش قیمت شده است.

گوشت از مرزهای غربی و جنوبی قاچاق می‌شود

وی با بیان اینکه بخش محدودی از گوشت در مرزهای غربی و جنوبی قاچاق می‌شود، اضافه کرد: اما همین قاچاق کم موجب قیمت گذاری در آن جا می‌شود. لاشه گوشت گوسفند در شهر سلیمانه عراق کیلویی ۱۶ هزار دینار معادل حدود ۱۲۸ هزار تومان خرید و فروش می‌شود همچنین در جنوب نزدیک مرز کویت هم این گوشت، قیمت گذاری می‌شود و این کشف قیمت موجب اثرگذاری بر روی قیمت داخل می‌شود. این اتقاق، مقطعی است و در پی راهکار حل این مشکل هستیم.

قیمت لاشه گوسفند برای مصرف کننده باید ۵۵ تا ۶۰ هزار تومان باشد

حجتی با بیان اینکه قیمت گوشت گوسفند زنده از کیلویی ۲۵ هزار تومان نباید بیشتر باشد، گفت: با توجه به این قیمت لاشه گوسفند برای مصرف کننده باید کیلویی ۵۵ تا ۶۰ هزار تومان باشد.

وی افزود: علاوه بر این قیمت دلار اثر تبعی گذاشت همچنین کاهش عرضه فصلی بر افزایش قیمت موثر بود.

حجتی با تاکید بر اینکه مسئولان برای حل این مشکل دغدغه دارند، گفت: در ۱۰ ماه امسال واردات گوشت گرم، ۲۰ درصد از ۱۲ ماهه پارسال بیشتر بود و تا پایان سال این رقم به افزایش ۴۰ تا ۵۰ درصد خواهد رسید.

وی ادامه داد: گوشت‌های وارد شده در میادین میوه و تره بار و فروشگاه‌های زنجیره‌ای زیر نظر ستاد تنظیم بازار در حال عرضه است اما پاسخگوی همه نیاز و تقاضای کشور نیست.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: تولید گوشت مرغ را افزایش دادیم و نسبت به ماه‌های گذشته جوجه ریزی بیش از ۲۰ درصد افزایش یافته است.

حجتی درباره قاچاق دام مولد هم گفت: متاسفانه سوداگری وجود دارد و کم و بیش انجام می‌شود اما در حدی که شایعه شده، زیاد نیست.

وی اضافه کرد: در دام سبک سیاستی را در سال‌های اخیر پیگیری کردیم که دام‌های ۲ و ۳ قلو ساز را ترویج کردیم.

حجتی با اشاره به اینکه حدود ۹۰ میلیون واحد دامی داریم که شناسنامه دار کردن آن‌ها کار سختی است، گفت: اما این موضوع را در دستور کار داریم.

وی افزود: قیمت کنونی مرغ در بازار آزاد باید در کانال ۱۰ هزار تومان باشد و باید کنترل بیشتری انجام شود. اگر نهاده‌ها با قیمت ارز آزاد وارد شود قیمت‌ها بیشتر می‌شود.

۱۰ هزارتن گوشت در بنادر مانده و منتظر تخصیص ارز است

حجتی اضافه کرد: اکنون حدود ۱۰ هزار تن گوشت در بندر داریم اما به علت اینکه بانک مرکزی نتوانست پول جابجا کند، ترخیص نشد.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه شعار «از مزرعه تا سفره» باید عملیاتی شود، افزود: ۳۰ درصد مرغداری‌ها به صورت زنجیره اداره می‌شود.

وی درباره نرخ خرید تضمینی گندم اضافه کرد: پیشنهاد ما ۱۷۰۰ تومان بود اما در نهایت پس از فراز و نشیب زیاد با توجه به محدودیت‌ها و مشکلات بودجه‌ای که وجود دارد به ۱۶۰۰ تومان رسید.

مقدمات تولید پنبه تراریخته در حال انجام است

وزیر جهاد کشاورزی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در کشور ما محصول تراریخته تولید نمی‌شود اما روی محصول پنبه مقدمات این کار در حال انجام است ولی هنوز به تولید نرسیده است.

حجتی با بیان اینکه محصولات تراریخته از جمله ذرت و سویا از آمریکای شمالی، مرکزی و جنوبی وارد کشور می‌شود، افزود: قانون مقرر کرده است که محصولات تراریخته باید دارای برچسب باشد.

ذخیره ۷۰ هزارتن میوه برای شب عید

وی برای تامین مایحتاج مردم برای شب عید، گفت: در این زمینه به قدر کافی ذخایر و تولید داریم. حدود ۴۰ هزار تن پرتقال و ۳۰ هزار تن سیب را ذخیره کردیم.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه به علت تنوع اقلیمی ظرفیت‌های زیادی در کشورمان وجود دارد، گفت: دومین جمعیت شترمرغ را در جهان داریم. پرورش شترمرغ و گیاهان دارویی که هزینه و آب بسیار کمی نیاز دارند و ارزش افزوده بالایی دارند. باید از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت انواع چاپگر + جدول

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
قیمت انواع چاپگر + جدول
پرینتر چندکاره جوهرافشان با قابلیت چاپ عکس کانن مدل PIXMA MG۲۵۴۰s به قیمت ۳۲۸ هزار تومان در بازار به فروش می‌رسد.

قیمت انواع چاپگر در بازار به شرح زیر است:

قیمت انواع چاپگر + جدول - 2

خواندن خبر در سایت منبع

خبرخوش/ قیمت گوشت متعادل می‌شود

رکناخبرگزاری رکنا
خبرخوش/ قیمت گوشت متعادل می‌شود
رکنا: رئیس شورای تامین دام کشور از متعادل شدن قیمت گوشت خبر داد.

خبرخوش/ قیمت گوشت متعادل می‌شود - 1

به گزارش رکنا، افزایش قیمت گوشت قرمز، رویه‌ای است که از ابتدای امسال با افزایش نرخ ارز آغاز شد. با وجود تلاش‌های دولت در متعادل سازی قیمت‌ها، کماکان نرخ این محصول پروتئینی در بازار روند صعودی به خود گفته است.

در حال حاضر در بررسی میدانی قیمت خرده‌فروشی و عمده فروشی انواع گوشت قرمز گوسفندی و گاوی حاکی از شتاب‌گرفتن روزانه قیمت مواد پروتئینی است؛ به‌نحوی که متوسط قیمت عمده هر کیلوگرم گوشت شقه گوسفندی در کشتارگاه ۶۸ هزار تومان و خرده‌فروشی از مرز ۹۰ هزار تومان عبور کرده و در مناطق مختلف شهر تهران از ۹۰ تا ۱۰۵ هزار تومان به مصرف‌کنندگان عرضه می‌شود.

تا به امروز نیز عرضه اندک گوشت قرمز گرم و منجمد وارداتی نیز تأثیر چندانی در شکست قیمت این اقلام نداشته است. همچنین هر کیلو گوشت گوسفند زنده در بازار ۳۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. البته این مبلغ برای قاچاق ۴۰ هزار تومان است. در حال حاضر طبق بررسی میدانی، با توجه به داغ بودن بازار قاچاق، خریداران به سختی می‌توانند گوسفند زنده برای خرید پیدا کنند که عموما آن هم با قیمت‌های ضد و نقیض به فروش می‌رسد.

پشت پرده گرانی قیمت گوشت

افزایش نرخ دلار، ممنوعیت صادرات دام سبک و بازار مناسب آن در برخی کشورهای همسایه، زمینه‌های رشد قاچاق انواع دام به‌خصوص دام سبک را فراهم کرده است، به نحوی که دیگر دامدارن تمایلی به عرضه گوسفند به کشتارگاه‌های داخلی ندارند و در حال حاضر برخی از دست‌اندرکاران تولید و فعالان صنفی اعلام می‌کنند که دام سبک از طریق لنج در مرزهای جنوبی یا قاچاق در مرزهای غربی کشور راهی امارات و عراق می‌شود؛ به گفته رئیس اتحادیه دامداران ایران، سالانه بیش از یک میلیون راس دام زنده از کشور قاچاق می‌شود که این امر کاهش عرضه را تشدید کرده است.

اگرچه بارندگی‌های مناسب بهار امسال موجب بهبود وضع مراتع و وزن‌گیری سریع‌تر دام سبک به بازار مصرف شد و این امر می‌توانست آینده روشنی برای تولید گوشت قرمز کشور باشد، اما به دلیل داغ شدن بازار قاچاق، عرضه دام سبک قبل از وزن‌گیری مناسب، موجب پیش‌خوری در فصل تابستان شد. مشکل تنها به اینجا ختم نمی‌شود، به گفته مسئولان در اکثر مواقع، دام سبک مولد و پربازده قاچاق می‌شود که این موضوع نسل‌گیری در سال‌های آینده را با خطر ور به‌رو خواهد کرد.

رئیس شورای تامین دام کشور گرانی گوشت قرمز را در دو بخش مورد بررسی قرار داد و گفت: با نوسانات ارزی به وجود آمده در سطح کشور، متاسفانه همراه با گرانی دیگر محصولات، شاهد افزایش قیمت در بخش دام و گوشت بودیم.

در پی افزایش نرخ دلار، جذابیت قاچاق افزایش یافت و دامدارن به سوی قاچاق دام زنده روی آوردند. این دو موج آغازگر گرانی قیمت گوشت بود؛ اما قاچاق نقش برجسته‌ای در سیر سعودی قیمت گوشت را دارد؛ زیرا دلالان قیمت خیلی بالاتری نسبت به کشتارگاه داخلی به دامداران پیشنهاد می‌کنند.

منصور پوریان معتقد است که تصمیمات و عملکرد دولت در جهت پیشگیری و جلوگیری از گرانی پیش آمده قابل قبول نیست.

وی در ادامه گفت: بهترین راهکار این است که صادرات به صورت مشروط انجام شود. به طور مثال در ازای واردات ۲ کیلوگرم گوشت خالص برای تنظیم بازار، یک کیلو گوشت ناخالص و یا بره نر از کشور خارج شود. زیرا در بخش قاچاق دام، اکثرا دام‌های ماده و یا دام‌های مولد پربازده بدون هیچ آماری از کشور خارج می‌شوند.

وی افزود: در فصل زمستان کشورهای خاورمیانه و آسیای میانه در بخش دام سبک به دلیل زایش و وزن‌گیری بره‌های تولید پاییز با کمبود کمی روبه‌رو می‌شوند که معمولا با گوشت منجمد برطرف می‌شود.

وی از زایش‌های بالا در بخش دام سبک در فصل پاییز و زمستان سال جاری خبر داد و افزود: از سویی گزارش‌های خوبی از سطح زایش در بخش دوقلوزایی و سه قلوزایی رسیده است و اکنون دام‌های متولد شده در سلامت خوبی به سر می‌برند و از سوی دیگر به دلیل بارندگی مناسب در این دو فصل، شاهد مراتع سرسبزی برای چرا و پرواربندی دام خواهیم بود.

رئیس شورای تامین دام کشور با اشاره به عرضه تعداد بالای دام زنده تا یک ماه دیگر، گفت: دام‌هایی که در اواسط پاییز به دنیا آمده‌اند، نیازمند زمان هستند تا به اندازه بره کامل جهت کشتار برسند. در نهایت این دام تا یک ماه دیگر به سن کشتار خواهند رسید.

پوریان از کاهش قیمت گوشت قرمز تولید داخل در ماه آتی خبر داد و اظهار کرد: معمولا ماه اسفند و ابتدای بهار، اوج عرضه بره به بازار است با توجه به شرایط خوب زایش، تا یک ماه دیگر شاهد عرضه انبوه بره‌هایی که در پاییز و زمستان متولد شده‌اند، هستیم و این امر کمک بزرگی به کاهش قیمت گوشت خواهد داشت.

وی با بیان اینکه دام زنده به اندازه قابل قبولی وارد کشور نشده است، اظهار کرد: اخیرا برنامه‌هایی خوبی برای واردات دام زنده جهت کشتار در کشتارگاه‌ها تدوین شده که به زودی اجرا خواهد شد. طبیعتا با واردات دام زنده جهت کشتار، اشتغال‌زایی ویژه‌ای هم ایجاد خواهد شد. با توجه به آمارهای رسیده، چند روز آتی اولین محموله دام زنده وارد کشور می‌شود.

رئیس شورای تامین دام کشور تصریح کرد: اکنون علاوه بر زایش‌های مناسب دام زنده گوسفندی تولید داخل، واردات خوبی در زمینه گوشت گرم گوسفندی، گوشت منجمد گوسفندی، گوشت یخ زده گوساله و دام زنده در حال انجام است این گزاراشات نشان می‌دهد در روزهای آینده شاهد ثبات در بخش دام و گوشت خواهیم بود و این بحران و دغدغه برطرف خواهد شد.

وی در مورد افزایش قیمت نهاده‌های دامی گفت: برخی از نهاده‌ها برای مرغداران و پرواربندی گوساله کاملا ضروری است که در این بخش وابستگی به وارادات داریم؛ اما دام سبک را می‌توان از طریق رهاسازی در مراتع تغذیه کرد. بنابراین افزایش نهاده در دام سبک تاثیر زیادی ندارد.

وی دام‌های سبک را عاری از بیماری دامی دانست و گفت: پدیده تب برفکی در سال ۹۵ و اویل سال ۹۶ به کشور وارد و دام سبک درگیر کرد، در آن مقطع زمانی با کاهش میزان دام سبک رو به‌رو شدیم که خوشبختانه در سال جاری با نظارت و پیشگیری سازمان دام پزشکی گزارش در خصوص بیماری دریافت نشده است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

پربحث‌ترین خبرها