مباحث 7 بهمن در مجلس؛ از سهمیه‌بندی بنزین تا طرح الحاق به اوراسیا
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

مباحث 7 بهمن در مجلس؛ از سهمیه‌بندی بنزین تا طرح الحاق به اوراسیا

روز یکشنبه 7 بهمن‌ماه چند مبحث در مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار گرفت. نادر قاضی‌پور (نماینده ارومیه) سهمیه‌بندی بنزین در سال 98 را شایعه خواند. محمدرضا رضایی (رییس کمیسیون عمران مجلس) با اشاره به این که خطوط ریلی کشور باید تقویت شود تصریح کرد: کشته شدن سالیانه 17هزار نفر در جاده‌های کشور نشان از ناایمن بودن این جاده‌هاست. داود محمدی (نماینده مردم قزوین) از رسیدن چند مورد شکایت از خودروسازان به کمیسیون اصل 90 مجلس اطلاع داد. رضا اردکانیان (وزیر نیرو) نیز امروز در صحن مجلس به چند پرسش مطرح شده از سمت نمایندگان پاسخ داد. از آنجا که پس از تحریم از سوی آمریکا ایران در صدد تحکیم روابط با دیگر کشورها از جمله روسیه است، در کنار دیگر مباحث امروز مجلس به توافق‌نامه اوراسیا پرداخت. طرح الحاق ایران به اوراسیا در سال 2017 امضا شده بود. قرار است هفته آینده در صحن مجلس از چند تن از وزرا سوالاتی پرسیده شود، مضاف بر آن، حسن نمکی به عنوان وزیر بهداشت به مجلس معرفی خواهد شد.

سایت خبری

لاریجانی: مجلس تصمیمی درباره سهمیه‌بندی بنزین نگرفته است

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
لاریجانی: مجلس تصمیمی درباره سهمیه‌بندی بنزین نگرفته است
رئیس مجلس شورای اسلامی تصمیم پارلمان برای سهمیه‌بندی بنزین در سال ۹۸ را رد کرد.

نادر قاضی‌پور، نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، در جلسه علنی امروز (یکشنبه، ۷ بهمن) پارلمان، در تذکری با اشاره به موضوعات مطرح‌شده درباره طرح سهمیه‌بندی بنزین، گفت: در روزهای اخیر شایعاتی مبنی بر اینکه مجلس به‌دنبال آن است که بنزین را در سال ۹۸ سهمیه‌بندی کند و به‌طور روزانه یک لیتر بنزین به افراد تخصیص یابد، مطرح شد که این موضوع به‌هیچ‌وجه درست نیست.

براساس این گزارش، علی لاریجانی، رئیس مجلس که ریاست جلسه را به‌عهده داشت در پاسخ به تذکر نماینده ارومیه، گفت: مجلس درباره مسئله سهمیه‌بندی بنزین تصمیمی نگرفته است، این نقل قول‌ها و موضوعات مطرح‌شده، صحیح نیست.

خواندن خبر در سایت منبع

جاده‌های کشور ناایمن است

مهرخبرگزاری مهر
جاده‌های کشور ناایمن است
اردبیل - رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: برای توسعه شبکه ریلی با تغییر رویکرد مجلس و دولت هدفگذاری صحیحی ایجاد شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا رضایی ظهر یکشنبه در بازدید از ایستگاه راه‌آهن اردبیل - میانه تصریح کرد: برای توسعه صادرات و رقم زدن مسافرت‌های ایمن نیازمند توجه ویژه به توسعه شبکه ریلی در تمامی نقاط کشور هستیم.

وی افزود: تغییر رویکرد به سمت حمایت از شبکه ریلی کشور به عنوان نقطه قوت اتصال کانون‌های باری به مراکز استان‌های کشور شناخته می‌شود تا با تداوم حمایت‌ها و تامین زیرساخت‌های لازم پیشرفت چشمگیری را در بخش حمل و نقل کالا شاهد شویم.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی یادآور شد: کشته شدن سالیانه ۱۷ هزار نفر در جاده‌های کشور و مصدوم شدن تعداد زیادی از هموطنانمان نشان دهنده ناایمن بودن جاده‌ها و یا عدم توجه به مقررات لازم رانندگی بوده تا در راستای ایمن سازی سفرها به شبکه ریلی کشور که از سرعت و امنیت مطلوبی برخوردار است، توجه ویژه‌ای انجام گردد.

رضایی به آخرین وضعیت پروژه راه‌آهن اردبیل - میانه نیز اشاره کرد و افزود: به دلیل کوهستانی بودن مسیر ریلی راه‌آهن اردبیل این طرح به عنوان یکی از پروژه‌های سنگین و فعال کشور شناخته می‌شود.

به گفته وی به منظور فراهم شدن شرایط مناسب تردد مردم و استفاده از خط ریلی اردبیل - میانه می‌بایست ایستگاه‌های مناسب و نزدیک به شهر تعبیه شود تا مردم در ترددهای خود دچار مشکل نگردند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: با وصل شدن راه‌آهن اردبیل - میانه به خط ریلی پارس‌آباد امکان اتصال به کشور جمهوری آذربایجان نیز فراهم خواهد شد تا در توسعه منطقه و افزایش صادرات گام اساسی برداشته شود.

خواندن خبر در سایت منبع

شکایت از خودروسازان به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس

الفخبرگزاری الف
شکایت از خودروسازان به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس
رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس از شکایت از خودروسازان به این کمیسیون خبر داد و تاکید کرد:خودروسازان باید به تعهدات خود عمل کنند و حق اضافه دریافتی را ندارند.

داود محمدی نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار الف با اشاره به نابسامانی بازار خودرو گفت: چندین مورد شکایت از خودروسازان به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس رسیده که در حال بررسی آنها هستیم.

وی افزود: این شکایات در ارتباط با افزایش قیمت خودرو، عدم اجرای تعهدات خودروسازان و تحویل ندادن به موقع خودرو است.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس افزود: بعد از رسیدن شکایت به کمیسیون، جلسات متعددی با حضور آقای رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت، مدیران عامل ۲ شرکت خودرو ساز، مسئولین سازمان بازرسی کل کشور، مسئولین تعزیرات حکومتی و مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی برگزار شد و هم موضوع شکایت بررسی و هم توضیحات مسئولین شنیده شد.

محمدی با تاکید بر اینکه نظر کمیسیون بر این است که خودروسازان باید در اسرع وقت به تعهدات خود عمل کنند، تصریح کرد: خودروسازان باید خودرو را به همان قیمتی که تعیین کرده و فروختند، به ثبت نام کنندگان تحویل بدهند.

وی افزود: برای خودروهایی که قیمت تعیین نشده، حق مالکیت، قواعد و مبنای کلی حقوقی و قضائی است.

خواندن خبر در سایت منبع

هفته آینده صورت می‌گیرد؛ ۶۰ سوال از ۱۰ وزیر در صحن و کمیسیونهای تخصصی مجلس

الفخبرگزاری الف
هفته آینده صورت می‌گیرد؛ 			۶۰ سوال از ۱۰ وزیر در صحن و کمیسیونهای تخصصی مجلس
این هفته 10 وزیر در صحن و کمیسیونهای تخصصی مجلس حاضر می شوند تا به 60 سوال بیش از 56 نماینده پاسخ دهند. البته وزیر نیرو و کشاورزی هم در صحن مجلس و هم در کمیسیونهای تخصصی مجلس حاضرمی شوند.

به گزارش خبرنگار الف این هفته هفت وزیر در جلسات کمیسیونهای تخصصی مجلس و سه وزیر در صحن مجلس حاضر می‌شوند تا به سوالات نمایندگان پاسخ دهند.

سه وزیر در صحن مجلس

در جلسه روز دوشنبه محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه به یک سوال علی ادیانی نماینده قائمشهر، یک سوال جمشید جعفرپور نماینده لارستان و یک سوال جهانبخش محبی نیا نماینده میاندوآب و ۲ نفر از نمایندگان دیگر پاسخ می‌دهد.

همچنین رضا اردکانیان وزیر نیرو برای پاسخ به سوال محمود شکری نماینده طوالش و شکور پورحسین نماینده پارس آباد و بیله سوار، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی برای پاسخ به سوال اسداله عباسی نماینده رودسر و سید حسن شاهرودی نماینده شاهرود و برخی دیگر از نمایندگان پاسخ می‌دهد.

کمیسیونهای تخصصی مجلس

شش سوال از وزیر آموزش و پرورش

سید محمد بطحائی وزیر آموزش و پرورش بعدازظهر روز دوشنبه برای پاسخ به شش سوال شش نماینده در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس حاضر می‌شود.

امیر خجسته، جواد کریمی قدوسی، ر محمدرضا امیر حسنخانی، هدایت اله خادمی، هاجر چنارانی و سیده فاطمه ذوالقدر از این وزیر سوالاتی دارند.

حجتی در کمیسیون اقتصادی

محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی بعدازظهر دوشنبه در کمیسیون اقتصادی مجلس حاضر می‌شود تا در خصوص آخرین وضعیت تولید، توزیع و قیمت گذاری نهاده‌های کشاورزی و محصولات دامی به نمایندگان گزارش دهد.

15 سوال از وزیر کشور در کمیسیون امنیت ملی و شوراها

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور بعدازظهر دوشنبه در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس حاضر می‌شود تا به چهار سوال چهار نماینده پاسخ دهد.

جلال محمودزاده نماینده مهاباد، عبداله سامری نماینده خرمشهر، رمضانعلی سبحانی فر نماینده سبزوار و مصطفی کواکبیان نماینده تهران از این وزیر سوالاتی دارند.

این وزیر سپس به کمیسیون امور داخلی و شوراها می‌رود تا به ۱۱ سوال ۱۱ نماینده پاسخ دهد.

مصطفی ذوالقدر نماینده میناب، سهراب گیلانی نماینده شوشتر، سید کاظم دلخوش نماینده صومعه سرا، نادر قاضی پور نماینده ارومیه، جلال محمود زاده نماینده مهاباد، حسین فرهنگی نماینده تبریز، سیده حمیده زرآبادی نماینده قزوین، نصراله پژمانفر نماینده مشهد، احمدعلی کیخا نماینده زابل، حبیب اله دهمرده نماینده زاهدان، محمود شکری نماینده تالش از این وزیر سوالاتی دارند.

وزیر نفت در کمیسیون انرژی و عمران

بیژن زنگنه وزیر نفت بعدازظهر دوشنبه در کمیسیون انرژی مجلس حاضر می‌شود تا به سوال سید فرید موسوی نماینده تهران و شهروز برزگر نماینده سلماس پاسخ دهد.

وی سپس به کمیسیون عمران مجلس می‌رود تا به سوال حبیب اله کشت زر نماینده بهبهان و محمد مهدی افتخاری نماینده فومن و شفت پاسخ می‌دهد.

15 سوال از وزیر صمت

رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت بعدازظهر دوشنبه در کمیسیون صنایع و معادن مجلس حاضر می‌شود تا ۱۵ سوال ۱۰ نماینده پاسخ دهد.

محمدجواد فتحی نماینده تهران، جلال محمودزاده نماینده مهاباد، حبیب اله دهمرده نماینده زابل، اسداله قره خانی نماینده اسدآباد، سعید باستانانی نماینده تربت حیدریه، محمد دهقان نماینده چناران هر کدام یک سوال، محمدرضا صباغیان نماینده مهریز، علی ساری نماینده اهواز و سیده فاطمه حسینی نماینده تهران هر کدام ۲ سوال و نادر قاضی پور نماینده ارومیه سه سوال از این وزیر دارند.

2 سوال از وزیر ارتباطات

محمد جواد جهرمی آذری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بعدازظهر دوشنبه برای پاسخ به سوال سید جواد ساداتی نژاد نماینده کاشان و نصراله پژمانفر نماینده مشهد در کمیسیون فرهنگی مجلس حاضر می‌شود.

وزیر نیرو در کمیسییون کشاورزی

رضا اردکانیان وزیر نیرو بعدازظهر دوشنبه در کمیسیون کشاورزی مجلس حاضر می‌شود تا به ۱۱ سوال ۱۰ نماینده پاسخ دهد.

علی نجفی نماینده بابل، محمدعلی پورمختار نماینده بهار و کبودرآهنگ، محمدرضا امیر حسنخانی نماینده فردوس، بیت اله عبدالهی نماینده اهر و هریس، سعید باستانی نماینده تربت حیدریه، منصور مرادی نماینده مریوان، الهیار ملکشاهی نماینده کوهدشت، محمود نگهبان سلامی نماینده خواف و رشتخوار، شمس اله شریعت نژاد نماینده تنکابن هر کدام یک سوال و علی ساری نماینده اهواز ۲ سوال از این وزیر دارند.

خواندن خبر در سایت منبع

بررسی طرح الحاق ایران به اتحادیه اقتصادی اوراسیا در مجلس

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
بررسی طرح الحاق ایران به اتحادیه اقتصادی اوراسیا در مجلس
جلسه علنی مجلس، صبح امروز با حضور اردکانیان، وزیر نیرو برگزار شد. در این جلسه موضوع پیوستن ایران به کشورهای عضور اتحادیه اوراسیا بررسی و وزیر نیرو به عنوان نماینده دولت در این خصوص صحبت کرد. وزیر نیرو در این رابطه گفت: پس از ویتنام که مراحل ملحق شدن آن به اتحادیه اقتصادی اوراسیا قطعی شده نوبت ایران خواهد بود و امیدواریم این موافقت‌نامه ظرف سه سال از حالت موقت به دائمی تغییر کند.

اقتصادآنلاین-عبدالله محمدی؛ اتحادیه اقتصادی اوراسیا، که اعضای آن را بیشتر کشورهای شمال منطقه اوراسیا و شرق اروپا تشکیل می‌دهند، در زمینه معاملات مالی وتجاری متعددی فعالیت دارد.

معاهده تشکیل اتحادیه اوراسیا در ۲۹ می‌۲۰۱۴ توسط بلاروس، قزاقستان و روسیه امضا و از یکم ژانویه ۲۰۱۵ اجرا شد و سپس کشورهای قرقیزستان و ارمنستان به آن‌ اضافه شدند. ایران، پس از تحریم‌های مجدد آمریکا به دنبال راهی برای تقویت روابط خود با سایر کشورها از جمله روسیه است. به اعتقاد بسیاری از کارشناسان حضور در این اتحادیه راه حل مناسبی در بهبود روابط تجاری ایران با سایر کشورها در وضعیت فعلی خواهد بود.

درسال ۲۰۱۷ ایران و اتحادیه اوراسیا توافقنامه موقت سه ساله¬ای درباره مناطق آزاد تجاری به امضا رساندند.

رییس کمیسیون اقتصادی اوراسیا چند ماه پیش اظهار داشت: در این قرارداد موقت روشی موثر برای حل و فصل اختلافات تجاری از جمله داوری بین المللی تعیین و کمیته‌ای مشترک متشکل از اعضای مقامات رده بالای کشورها ایجاد شده است.

به همین منظور، رضا اردکانیان وزیر نیرو در جریان بررسی فوریت تصویب لایحه موافقت‌نامه موقت تشکیل منطقه آزاد تجاری بین ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا و کشورهای عضو لایحه در مجلس شورای اسلامی، حضور یافت. وی با اشاره به اینکه از مهرماه سال جاری با پیشنهاد وزارت امور خارجه و تصویب هیأت وزیران به عنوان مسئول ایرانی کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و فدراسیون روسیه فعالیت خود را شروع کرده است درباره اهداف این تشکیلات تجاری گفت:

آزادسازی و تسهیل تجارت کالا بین کشورها باید از طریق کاهش و حذف موانع تعرفه‌ای و غیر تعرفه‌ای و ایجاد بستری مناسب برای شکل‌گیری یک منطقه آزاد تجاری صورت گیرد تا عوارض و سایر مقررات محدود کننده تجارت بین کشورها حذف شود و از همکاری‌ها در حوزه‌های گوناگون حمایت شود.

اردکانیان اشاره کرد: در حال حاضر یک بازار ۱۹۰ میلیون نفری موجود است که این اتحادیه را تشکیل داده‌اند. تولید ناخالص داخلی بازار ۴ هزار میلیارد دلار است و کشور روسیه ۲۵۰ میلیارد دلار کالا از کشورهای دیگر وارد می‌کند.

وزیر نیرو در ادامه اضافه کرد: در حال حاضر ۴۰ کشور در صدد پیوستن به این تشکیلات هستند که در بین کشورها مراحل ملحق شدن کشور ویتنام به این تشکیلات قطعی شده و گزینه دوم ایران است.

ایران سعی دارد قبل از تشکیل اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و روسیه در آینده نزدیک به این اتحادیه ملحق شود.

اردکانیان درباره فواید این طرح گفت: از فواید این طرح آن است که در درجه اول کالاهای ایرانی، رقابت‌پذیری بالایی پیدا خواهند کرد و اشتغال قابل توجهی برای نیروی کار کشور فراهم خواهد شد. بعلاوه ایران به یک مسیر ترانزیتی بسیار مناسب انتقال کالا برای سایر کشورها از شمال به جنوب خواهد شد.

اردکانیان در خاتمه ابراز امیدواری کرد که نمایندگان به فوریت این لایحه رای مثبت دهند و حداکثر ۶۰ روز پس از نهایی شدن، این موافقت‌نامه لازم‌الاجرا شود. وی گفت: تلاش ما بر این است که این موضوع را عملیاتی کنیم و نسبت به کاهش و حذف مالیات کالاها اقدام کنیم. در اینصورت ظرف مدت یک‌سال مذاکرات مربوط به تشکیل منطقه آزاد تجاری انجام خواهد شد. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

وزیر نیرو جهت پاسخگویی به نمایندگان در مجلس حضور یافت

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
وزیر نیرو جهت پاسخگویی به نمایندگان در مجلس حضور یافت
وزیر نیرو در صحن علنی مجلس حضور یافت و به سوالات نمایندگان پاسخ داد. او از تشکیل کارگروه‌‌های ویژه در خصوص تسریع مسائل مربوط به این وزارت خانه خبر داد.

اقتصادآنلاین-عبدالله محمدی؛ وزیر نیرو در جلسه امروز مجلس شورای اسلامی به سوالات تعدادی از نمایندگان پاسخ داد. در ابتدای جلسه شکری، نماینده گیلان که قرا بود در خصوص تسریع ساخت سد شفا رود سوال خود را مطرح کند، از سوال خود صرف نظر کرد. سپس پورحسین نماینده پارس آباد به نیابت از نمایندگان دیگر درخصوص اقدامات راهبردی وزارت نیرو و حفظ حق آبه ایران آب‌های مرزی سوال خود و جمعی از نمایندگان از وزیر نیرو را مطرح کرد.

اردکانیان در پاسخ به این سوال گفت: جلسات متعددی پس از بازدیدها انجام شد و پیشرفت‌های خوبی در این زمینه داشتیم. تعهد کامل به مفاد قانون در همه حوزه‌های آبریز در اولویت کاری وزارت نیرو قرار خواهد اشت. تمامی اراضی و حق آبه‌ها از طریق تصاویر ماهواره‌ای رصد می‌شود و از نظر قانونی هیچ دخل‌و تصرفی در این حوزه پذیرفتنی نیست.

وی همچنین درخصوص، نحوه هزینه کرد منابع حق آبه از صندوق توسعه ملی گفت: وزارت نیرو برنامه‌های جامعی در این خصوص خواهد داشت. در طرح مهار آب‌های مرزی گزارشات مربوطه ارسال شده و شخصا بر آن نظارت خواهم کرد. در حال حاضر نیز فعالیت‌های ۴ ساله احداث زیرساخت‌ها در دستور کار وزارت نیرو است. کارگروه‌های ویژه‌ای در وزارت نیرو تشکیل شده و توجه نمایندگان موجب تسریع امور در آینده نزدیک خواهد شد.

اردکانیان در ادامه گفت: تلاش وزارت نیرو برآن است که از حق آبه‌ها صیانت شود. اصلاح ساختار داخلی تشکیلات وزارت نیرو در دستور کار است و از سال گذشته اقدامات خوبی صورت گرفته است. شکل گیری مدیریت‌ حوزه‌های آبریز باید به زودی انجام شود.

وزیر نیرو درخصوص موضوع تامین آب شرب و بهبود کیفیت منابع آب کشور گفت: بحث کنترل کیفیت از اولویت‌های وزارت نیرو بوده و امیدواریم با تعامل همه کارشناسان هرچه زودتر به سرانجام برسد. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

مردم نظرشان را در مورد ساماندهی خودرو به مجلس بگویند

فارسخبرگزاری فارس
مردم نظرشان را در مورد ساماندهی خودرو به مجلس بگویند
نماینده مردم اصفهان از مردم و صاحب‌نظران خواست پیشنهادات خود را در خصوص طرح ساماندهی خودرو به مجلس ارائه کنند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، حمیدرضا فولادگر نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود در صحن علنی مجلس گفت: برغم موفقیت‌های فراوانی که نظام جمهوری اسلامی در ابعاد مختلف سیاست خارجی و داخلی، مردم‌سالاری دینی، امور دفاعی، امنیتی، آموزشی، پژوهشی و فرهنگی داشته اما امروز شاهد مشکلات اقتصادی هستیم؛ پسندیده نیست ملتی که امروز شایسته کشور و انقلاب را اداره کرده است مشکلات معیشتی از نوع توزیع گوشت و گرانی‌های اخیر که مردم را آزرده کرده داشته باشیم.

وی افزود: بهتر است مسئولین در این ایام در خصوص حل مشکلات مردم اقدام عاجل کنند.

فولادگر با اشاره به طرح ساماندهی خودرو در مجلس شورای اسلامی گفت: این طرح به کمیسیون مربوطه ارجاع شده است و تلاش داریم با انحصار زدایی در صنعت و ایجاد زمینه رقابت، کارهای را انجام دهیم تا دولت فقط به دنبال تنظیم‌گری باشد.

وی از مردم و صاحب‌نظران خواست پیشنهادات خود را در خصوص طرح ساماندهی خودرو ارائه کنند ضمن اینکه از خودروسازان می‌خواهیم طبق مصوبات تنظیم قیمت، تعهدات خود را اجرایی کنند و همانطور که دولت اعلام کرد قیمت‌ها در ۴ ماهه منتهی به دی ماه باید بر همان قیمت‌های قبل باشد خودروسازان به آن متعهد باشند. ضمن اینکه باید قطعه‌سازان هم حمایت‌های لازم را از خودروسازان انجام دهند تا زنجیره تأمین همچنان برقرار باشد تا با افزایش تولید قیمت‌ها کاهش یافته و رضایت مردم حاصل شود.

زاهدی تصریح کرد: اکنون که مسئولین تصمیم گرفتند برای مدت محدودی آب را در زاینده‌رود رها کنند تا مشکلات کشاورزان حل شود امیدوارم این تصمیم با همه ابعاد و به صورت سنجیده اجرایی شده و منجر به حل موضوع شود هرچند این کار با تأخیر بوده است. ضمن اینکه انشاالله با اجرای صحیح مصوبات شورای عالی آب و تشکیل ستاد احیای زاینده‌رود، مسائل آب در این استان حل شود.

وی در پایان برای تیم ملی فوتبال کشورمان آرزوی موفقیت کرد و گفت: باید این تیم از حاشیه‌ها به دور باشد.

انتهای پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

نماینده مجلس: بهمن سال آینده شکست تحریم‌ها را جشن خواهیم گرفت

آفتاب‌نیوزخبرگزاری آفتاب‌نیوز
نماینده مردم لارستان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که ما امروز در حال جنگ با قدرتی شیطانی هستیم، تاکید کرد: در بهمن‌ماه سال آینده در کنار سالگرد انقلاب اسلامی شکست تحریم‌ها را هم جشن خواهیم گرفت.

آفتاب‌‌نیوز : جمشید جعفرپور در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: چهل سال از آن معجزه الهی می‌گذرد و فرصتی است که این کوله‌بار را زمین بگذاریم و نگاهی به پیش رو داشته باشیم. چهار دهه قبل انقلابی با نام و یاد خدا با رهبری مردی به رنگ خدا و با تلاش مردم به ثمر رسید. در آن زمان دین را عامل ستم‌پذیری می‌دانستند، ولی این انقلاب دین را به عاملی برای نشاط و حرکت تبدیل کرد. انقلاب به جای مسئولین اشرافی مسئولین انقلابی و مردمی را بر سر کار آورد.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: امام فرمودند که نگه داشتن پیروزی از به دست آوردن آن سخت‌تر است. ایشان به امت آموخت که رمز پیروزی وحدت است. ما پس از آن جنگ هشت ساله را با سربلندی پشت سر گذاشتیم. پس از آن مردم به سوگ امام نشستند و دشمنان به تغییر آرمان‌ها امید بستند. از آن زمان سه دهه گذشت. ما راه سختی را پشت سر گذاشتیم. ما شاهد موفقیت‌ها و ناکامی‌هایی بودیم، اما برخی همراهان این انقلاب به تدریج از مسیر رهبری فاصله گرفته‌اند و برخی از آنها در زمین دشمن بازی کردند ولی فتنه بزرگ با حضور مردم و رهبری مقام معظم رهبری خنثی شد.

نماینده مردم لارستان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: ما امروز شاهد پیشرفت‌های نظام در حوزه پژوهشی و علمی هستیم که این خود موجب نگرانی دشمن شده است و همه آنها تحریم‌های فلج‌کننده را بر ما روا داشتند، اما با مقاومت مردم، دشمن ناچار شد در این خصوص بر سر میز مذاکره بنشیند و برجام ایجاد شد، اما پس از آن آنها تعهدات خود را زیرپا گذاشتند و تحریم‌های جدیدی را ایجاد کردند.

جعفرپور تصریح کرد: امروز که قدم به دهه پنجم می‌گذاریم باید نگاهی به پیش‌رو داشته باشیم. دشمن توطئه‌هایی در سوریه و عراق ایجاد کرد که این توطئه‌ها شکست خورد. امروز آنها قصد دارند در کنار فشار اقتصادی جنگ روانی را تشدید کنند و مردم را از مسئولین نظام ناامید کنند. من برای دهه پنجم و سال‌های پیش‌روی انقلاب پیشنهاداتی دارم. ۱_ تقویت انسجام در جامعه و افزایش مشارکت جریان‌های نظام تحت لوای رهبری مقام معظم رهبری، ۲ – انتخاب مسئولین از نیروهای انقلابی و مردمی، ۳- توجه به نیروهای جوان و تحصیل کرده و اعتماد به مدیریت آنها، ۴_ تقویت بنیان‌های فرهنگی و ارزش‌های انقلاب.

نماینده مردم لارستان در مجلس شورای اسلامی در پایان تاکید کرد: ما شرایط دشوار سال‌های ۵۶ و ۵۷ را با یاد خدا و تلاش مردم پشت سر گذاشتیم. امروز نظام مقتدر جمهوری اسلامی ایران با همراه داشتن اقتدار الهی در حال جنگ با قدرتی شیطانی است که با رهبری‌های رهبر معظم انقلاب و تلاش دولتمردان و حضور مردم بهمن‌ماه سال آینده در کنار سالگرد پیروزی انقلاب شکست تحریم‌ها را جشن خواهیم گرفت.

منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

حسن نمکی هفته آینده به عنوان وزیر بهداشت به مجلس معرفی خواهد شد

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
حسن نمکی هفته آینده به عنوان وزیر بهداشت به مجلس معرفی خواهد شد
اسدالله عباسی، عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: احتمالاً رئیس‌جمهور، سعید نمکی سرپرست فعلی وزارت بهداشت را برای اخذ رای اعتماد به مجلس معرفی می‌کند.

اعتمادآنلاین|اسدالله عباسی، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، درباره معرفی وزیر پیشنهادی بهداشت و درمان به مجلس برای اخذ رای اعتماد، گفت: طبق صحبت‌های انجام شده قبل از بررسی لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور، وزیر بهداشت برای اخذ رای اعتماد به مجلس معرفی می‌شود.

وی ادامه داد: احتمالا رئیس‌جمهور، سعید نمکی سرپرست فعلی وزارت بهداشت را برای اخذ رای اعتماد به مجلس معرفی می‌کند.

منبع: تسنیم

خواندن خبر در سایت منبع

نامه‌نگاری سرپرست وزارت بهداشت با مجلس درباره مالیات پزشکان

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
نامه‌نگاری سرپرست وزارت بهداشت با مجلس درباره مالیات پزشکان
سرپرست وزارت بهداشت طی نامه به دکتر شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، خواستار رسیدگی بر نحوه اخذ مالیات از پزشکان، تعیین راهکارهای مناسب جهت جلوگیری از فرار مالیاتی و همزمان رفع بدبینی نسبت به زحمت کشان خدوم این حرفه شد.

اعتمادآنلاین|و بنابر اعلام وبدا، در متن این نامه آمده است:

«مستحضرید در روزهای اخیر، بحث‌ها و مصوباتی پیرامون نحوه اخذ مالیات از همکاران پزشک مطرح است که ضروری است مواردی را به استحضار حضرتعالی برسانم:

۱- اینجانب با توجه به جایگاهی که در سال‌های اخیر در سازمان برنامه و بودجه داشته‌ام و آگاهم که مالیات به خصوص در قحط سالی پیش رو، یکی از منابع پایدار دولت در تأمین اعتبار دانشگاه‌ها است و فرار مالیاتی نیز از دردهای مزمن نظام مالیاتی کشور است که متأسفانه از طرف افرادی که بالاترین درآمدها را دارند، بر دوش فرودستان کشور تحمیل می‌شود و یقینا همان گونه که در کلیه اصناف، شیوه فرار از پرداخت مالیات وجود دارد، بدون شک در جامعه پزشکی نیز نمی‌توان منکر عدم پرداخت مالیات واقعی توسط بعضی از همکاران شد.

۲-و اقفید که بخش عمده‌ای از خدمات پزشکان محترم در بخش دولتی و در بیمارستان‌های دانشگاهی و در کلینیک‌های تخصصی صورت می‌گیرد که در این مراکز امکان فرار مالیاتی وجود ندارد. این شبهه تنها می‌تواند متوجه بخش خصوصی بیرون از مراکز دولتی باشد.

۳- جامعه پزشکی به عنوان گروه مرجع و سرمایه اجتماعی در سال‌های سخت، خالصانه در کنار مردم و مسئولین بوده که مدیریت پزشکی دفاع مقدس از نمونه‌های بارز این از خود گذشتگی و ایثار است.

متأسفانه طرح فراگیر این مبحث، موجی از بی‌اعتمادی در فضای عمومی کشور فراهم نموده که می‌تواند به تخریب این سرمایه گرانقدر اجتماعی و کم حرمت شدن چهره‌های اصیل و خدوم جامعه پزشکی بینجامد که سال‌ها از گرفتن حق مسلم و قانونی به همراه عمر و آسایش خویش نیز گذشته‌اند و استمرار این نگرش می‌تواند به از دست رفتن این سرمایه گران سنگ اجتماعی بینجامد.

لذا از حضرتعالی که از پیشکسوتان اندیشمند این حوزه بوده و هستید، تقاضا می‌شود به نحو مقتضی عزیزان را توجیه فرمائید که لااقل آنگونه که جهت جلوگیری از فرار مالیاتی به همه اصناف و حرف می‌پردازیم، به جامعه پزشکی نیز بیندیشیم و با تعیین راهکارهای مناسب‌تر با کمک سازمان نظام پزشکی و انجمن‌های علمی مربوطه از بدبینی نسبت به زحمت کشان خدوم این حرفه جلوگیری کنیم.

یقینا با درایت و کفایت جنابعالی و همکاران ارجمندتان در کمیسیون بهداشت و درمان، این مورد نیز همچون گذشته مدبرانه مدیریت خواهد شد.

توفیق حضرتعالی را از خداوند بزرگ مسئلت دارم.»

منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

مبارزه با مفسدان، جدی نیست

ایلناخبرگزاری ایلنا
مبارزه با مفسدان، جدی نیست
یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:‌ گسترش فساد باعث می‌شود اعتماد مردم کاهش پیدا کند باید در این زمینه مبارزه جدی صورت گیرد.

مبارزه با مفسدان، جدی نیست - 1

سیدناصر موسوی لارگانی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، درباره مبارزه با فساد و پرداختن به این مهم در شرایط فعلی کشور، گفت: مبارزه با فساد که آغاز شده است اما باید این مبارزه موجز باشد و نشانه‌هایش در جامعه دیده شود.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همین چند روز پیش حکم ۵ صراف که به تخلف دست زده بودند، صادر شد.

وی افزود: ‌ کارهایی صورت می‌گیرد اما مبارزه جدی نیست، مردم انتظار دارند که با مفسدان اقتصادی مبارزه جدی صورت گیرد و تفاوتی هم بین افراد برای این برخوردها صورت نگیرد.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: برای یک مبارزه جدی نباید بین افراد تفاوتی گذاشته شود، یعنی اگر فردی وابسته به گروهی بود، این مساله را نادیده بگیرند و به پرونده رسیدگی کنند نه این پرونده را به تاخیر بیاندازند.

وی تاکید کرد اگر بین افراد تفاوت گذاشتیم و مماشات صورت گرفت دیگران هم می‌روند و دست به اختلاس می‌زنند زیرا می‌گویند با دیگران چه کار کرده‌اند که با ما بخواهند انجام دهند.

لارگانی ادامه داد: به طور مثال فردی ۵ سال پیش ۱۰ میلیارد تومان اختلاس کرده است و امروز حکم داده‌اند که این پول را بازگرداند خب این حکم که جدی نیست، ‌ باید محاسبه کنند که ۱۰ میلیارد ۵ سال پیش به پول امروز چقدر می‌شود و آن را پرداخت کنند.

این عضو کمیسیو. ن اجتماعی در پاسخ به این سوال که عدم مبارزه با فساد چه تاثیری بر سرمایه‌های اجتماعی دارد، ‌ گفت: ‌ گسترش فساد باعث می‌شود اعتماد مردم به مجلس و قوه قضائیه که با فساد مبارزه می‌کنند کم شود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ایلناایلنا1 ساعت قبل
معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان با قائم‌مقام وزارت خارجه عراق دیدار کرد. به گزارش ایلنا، در چارچوب رایزنی‌های مستمر سیاسی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق، نزار خیرالله قائم مقام وزارتخارجه عراق که به کشورمان سفر کرده است و سیدعباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه، در قالب کمیته سیاسی دو کشور، دیدار و در خصوص موضوعات مختلف مورد علاقه گفتگو و تبادل نظر و بر ضرورت رایزنی‌های مستمر بین ایران و عراق در شرایط کنونی منطقه، تاکید کردند. سیدعباس عراقچی در این دیدار از دیدگاه روشن و سازنده عراق در حمایت از مواضع کشورمان تشکر کرد و با اشاره به جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران، اقدامات آمریکا را سر منشاء تشنجات منطقه‌ای دانست و‌ گفت: ایران در برابر اقدامات زورمدارانه، ایستادگی خواهد کرد.
عصر ایرانعصر ایران10 ساعت قبل
جسد این پدر و دختر روز دوشنبه در رود مرزی «برونسویل» بین ایالات تگزاس و مکزیک کشف شده است. بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، نخستین عکس از جسد این پدر و دختر از سوی یک خبرنگار مکزیکی گرفته شده است. این عکس طی ساعات گذشته به شدت در رسانه‌ها و فضای مجازی در جهان در حال انتشار است. این عکس همچنین یادآور ماجرای پسربچه خردسال کرد سوری «آیلان» است که ۴ سال پیش پیکر بی‌جان او در سواحل بدروم ترکیه، جهان را شوکه کرد. عکس پیکر بی جان «آیلان» که ۴ سال پیش دنیا را شوکه و غمگین کرد.
نامه‌نیورنامه‌نیور4 ساعت قبل
فلاحت پیشه ادامه داد: هم اکنون پرونده ایران دیگر ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد نیست که آمریکا بخواهد آن بند تحریم دیپلماتیک را علیه ایران در قالب جهانی به اجرا درآورد. گروه سیاست نامه نیوز: خبر سیاسی مهم روزهای اخیر این بود که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه ایران را امضا کرد. بعد از مقامات دولت او اعلام کردند «محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران در لیست تحریم‌های جدید امریکا قرار خواهد گرفت و ظریف نیز شامل دور جدید تحریم‌ها خواهد بود». پیش از برجام، واشنگتن و لندن به ویژه بعد از تسخیر سفارت انگلیس در تهران دنبال اعمال تحریم دیپلماتیک ایران بودند اما خواسته آنها هیچ گاه عملیاتی نشد تا آنکه برجام مورد توافق قرار گرفت. اروپا با آمریکا در تحریم دیپلماتیک ایران همراهی نمی‌کندفلاحت پیشه ادامه داد: هم اکنون پرونده ایران دیگر ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد نیست که آمریکا بخواهد آن بند تحریم دیپلماتیک را علیه ایران در قالب جهانی به اجرا درآورد.

اخبار مهم ۲۴ ساعت گذشته: روسیه تمام قد پشت ایران ایستاد

3+
نامه‌نیورنامه‌نیور7 ساعت قبل
نامه‌نیورنامه‌نیور13 ساعت قبل
على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند. على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند.
نامه‌نیورنامه‌نیور13 ساعت قبل
معتقدم اصلاح طلبان امروز در مسیر نوعی افکارسازی برای آقای روحانی پیش می‌روند. آنها می‌خواهند آقای روحانی زیر پای خود را شل ببیند و استعفا دهد. روحانی از اول هم روحیه نداشتآقای روحانی روز گذشته گفته بود «اذیت کردند و غر زدند که نگذاشتند یک روز لذت ببریم»، آیا می‌توان گفت تاب آوری دولت روحانی کم شده است؟ آقای روحانی از اول هم روحیه نداشت. جهانگیری یکجاهایی از دست روحانی کلافه و عصبانی می‌شودآیا آقای جهانگیری نقش کاتالیزور را برای استعفای آقای روحانی ایفا می‌کند؟ خیر این ناراحتی‌های آقای جهانگیری از آقای روحانی را برنامه ریزی شده نمی‌دانم. دولت روحانی به پایان ۹۸ می‌رسد؟ زمان نمی‌توانم بدهم چون دولت حتی یک نقطه اتکا ندارد که براساس آن بتواند سایر حوزه‌ها را ترمیم کند.

اخبار بیشتر