اخبار حرف‌ها و استعفاهایی که در این هفته تکذیب شد.
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

اخبار حرف‌ها و استعفاهایی که در این هفته تکذیب شد.

در چند روز اخیر خبرهایی از استعفای سید‌عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد و سید علیرضا آوایی وزیر دادگستری به گوش رسید اما این دو وزیر خبر را شایعه خواندند.

از دیگر اخبار مهم تکذیب شده نقل قولی بود از سردار کمالی که به موجب آن بازیکنان مشمول خدمت تیم ملی فوتبال ایران را به شرط کسب عنوان قهرمانی در جام ملت‌های آسیا معاف از سربازی می‌دانست. اما سردار در صفحه شخصی خود این خبر را بی‌اساس خواند.

حسن به نژاد (معاون دانشجویی دانشگاه تهران) هم در روزهای اخیر خبری که مبنی بر قطع شدن ارزاق دانشجویان انتشار یافته بود را تکذیب نمود.

سایت خبری

فعالیت‌های انتخاباتی لاریجانی تکذیب شد

آخرین خبرخبرگزاری آخرین خبر
فعالیت‌های انتخاباتی لاریجانی تکذیب شد

اعتماد/ حسین مرعشی، سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی در گفت‌ وگویی با وبسایت «دیده‌بان ایران» از آغاز سفرهای استانی علی لاریجانی برای انتخابات ۱۴۰۰ خبر داده است. آنچه در ادامه می‌خوانید مشروح گفت‌وگوی «اعتماد» با بهروز نعمتی، دبیرکل حزب رفاه ملت و البته از جمله چهره‌های سیاسی نزدیک به علی لاریجانی است.

نعمتی البته آغاز فعالیت‌های انتخاباتی رییس مجلس را تکذیب کرده و گفته باتوجه به مسوولیت لاریجانی به عنوان ریاست یکی از قوای سه‌گانه، سفرهای استانی و برگزاری جلسات متعدد کاملا طبیعی است اما برخی نکات دیگر در این گفت ‌وگو ازجمله رابطه سیاسی حزب «رفاه ملت ایران» با برخی احزاب اصلاح‌طلب و میانه‌رو همچون «کارگزاران سازندگی» و «اعتدال و توسعه» و البته ارتباط این حزب با کلیت جریان اصولگرایی احتمالا برای مخاطبان جالب خواهد بود.

**از مهرماه امسال که حزب رفاه به دبیرکلی شما رسما فعالیت خود را آغاز کرده است، چه اقداماتی انجام داده‌اید؟

در این مدت، دوستان در حزب رفاه، برای فعال کردن استان‌ها و دفاتر استانی حزب برنامه‌ریزی‌هایی انجام داده و اقداماتی نیز در این راستا انجام داده‌اند. البته هنوز این پروسه تکمیل نشده اما دوستان در حال گزینش افراد متقاضی همکاری با حزب در سراسر کشور هستند. در واقع در حال حاضر مصاحبه با این افراد متقاضی و بحث‌های درون‌حزبی در حال پیگیری است تا ببینیم در آینده چه اتفاقاتی خواهد افتاد و چگونه پیش خواهیم رفت.

**دفاتر استانی حزب در کدام استان‌ها فعال شده‌اند؟

ببینید اقداماتی در دفتر امور استان‌های حزب انجام شده و اقداماتی نیز در حال انجام است. اما درباره اینکه کار راه‌اندازی دفاتر استانی دقیقا در کدام استان‌ها به اتمام رسیده، اطلاعات دقیقی ندارم و بهتر است این موضوع توسط سخنگوی حزب، آقای سیدشریف حسینی یا مسوولان امور استان‌های حزب مطرح شود. با این حال تا جایی که در خاطر دارم اقداماتی برای تاسیس دفاتر استانی در استان‌های فارس، اصفهان، خراسان، کرمانشاه، همدان، سمنان، مازندران و چند استان دیگر در دست انجام است.

**جلسه آخر حزب رفاه چه زمانی برگزار شده است؟

دو هفته قبل برگزار شد.

**احیانا علی لاریجانی، رییس مجلس هم در این جلسات شرکت می‌کند؟

آقای لاریجانی؟! خیر! آقای لاریجانی عضو حزب رفاه نیست.

**برنامه‌های کوتاه‌مدت و میان‌مدت شما در حزب رفاه چیست؟ احیانا برنامه‌ای برای انتخابات مجلس یازدهم در اسفند سال ۹۸ دارید؟

کاملا طبیعی است کسانی که در احزاب فعالیت می‌کنند و به‌طور کلی پیگیر فعالیت‌های حزبی هستند، شاید برنامه‌هایی برای انتخابات مجلس شورای اسلامی، مجلس خبرگان، شوراها یا ریاست‌جمهوری داشته باشند. اگر غیر این باشد، عجیب است. پس افراد حزب تشکیل می‌دهند که چه‌کار کنند؟!

**همین‌طور است. احزاب باید برای انتخابات برنامه داشته باشند و کار انتخاباتی کنند اما یک کار دیگری هم احزاب انجام می‌دهند که البته در ایران چندان جدی گرفته نمی‌شود. اینکه برنامه‌ها و راهکارهایی برای اداره بهتر کشور تهیه می‌کنند و به دستگاه‌های مختلف پیشنهاد می‌دهند. احیانا شما در این راستا اقدامی داشته‌اید؟!

ما هم در این راستا فعالیت‌هایی داریم. هم‌اکنون کمیته سیاسی حزب رفاه اقداماتی انجام داده و کارهایی در این خصوص در دست انجام است. اتفاقا در این چند ماه اقدامات و کارهایی از این دست از طریق همین کمیته سیاسی حزب به انجام هم رسیده اما به هر دلیل، این اقدامات را رسانه‌ای نکردیم. درواقع از آنجا که هدف‌مان حل مشکلات است، ترجیح دادیم از رسانه‌ای کردن این اقدامات پرهیز کنیم.

**به‌تازگی خبری درخصوص شرکت حدود ۵۰ حزب اصولگرا در جلسه جامعه روحانیت مبارز منتشر شد که به‌ گفته برخی حضار گویا این احزاب شامل حزب‌های عضو جبهه ایستادگی، جبهه پیروان خط امام و رهبری و همچنین احزاب مستقل بودند. احیانا شما هم در این جلسه یا جلساتی از این دست شرکت می‌کنید؟

خیر! ما هیچ ارتباطی با این تشکیلات نداریم.

**با جمنا چطور؟!

خیر! فعالیت ما در راستای تداوم همان ائتلاف انتخابات سال ۹۲ و ۹۴ است که ان‌شاءالله ادامه خواهد داشت.

**با شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان چطور؟! آیا تاکنون با این شورای عالی که تشکیلات مرکزی و انتخاباتی جریان اصلاحات است، دیدار یا جلسه‌ای داشته‌اید؟

به هر حال مذاکرات و بحث و گفت ‌وگو که البته جریان دارد اما به‌صورت تشکیلاتی اقدامی انجام نشده است.

**البته شما بارها، ازجمله در همین مصاحبه، در پاسخ به پرسشی درباره حضور علی لاریجانی در جلسات حزب رفاه تاکید کردید که ایشان عضو حزب رفاه نیست و طبیعتا در جلسات هم شرکت نمی‌کند اما به هر حال قرابت سیاسی شما و دیگر اعضای حزب به آقای لاریجانی قابل کتمان نیست. حسین مرعشی، سخنگوی حزب کارگزاران همین دیروز از آغاز سفرهای استانی لاریجانی برای حضور در انتخابات ۱۴۰۰ سخن گفته است. شما اطلاعی از این موضوع دارید؟!

آقای لاریجانی رییس قوه است. ایشان رییس قوه مقننه کشور هستند و سفرهای استانی هم بخشی از کارشان است. همین‌طور که باید به عنوان رییس قوه مقننه در جلسات متعدد و مختلف حاضر شود.

**یعنی می‌گویید این سفرها و جلسات ارتباطی به انتخابات ندارند؟!

منظورتان انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ است؟!

**بله.

بعید می‌دانم ارتباطی باشد. الان هنوز خیلی زود است که کسی بخواهد وارد فضای انتخابات ۱۴۰۰ شود.

**چنان‌چه مستحضرید کارگزاران در مقاطعی ازجمله انتخابات هیات‌رییسه مجلس، به‌صراحت از آقای لاریجانی در مقابل عارف حمایت کرد. آیا فکر نمی‌کنید باتوجه به اینکه آقای مرعشی به‌نحوی نماینده طیف اصلاح‌طلب در حزب کارگزاران است، بنا داشته با طرح این موضوع به تعبیری گزینه لاریجانی برای انتخابات را بسوزاند؟!

بعید می‌دانم. البته من عضو حزب کارگزاران نیستم.

**تحلیل‌تان درباره صحبت اخیر مرعشی چیست؟

آقای مرعشی انسان بزرگی است.

**نظرتان درباره پیش‌بینی‌های سیاسی مرعشی چیست؟!

دوستش دارم! پیش‌بینی‌های آقای مرعشی هم همیشه با ما همراه بوده است.

**منظورم این است که آیا ممکن است این چند حزب نیز بتوانند تشکیلات یا جبهه‌ای سیاسی شبیه به آنچه در شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان یا جمنا می‌بینیم، برای نمایندگی از جریان اعتدال تشکیل دهند؟

ببینید، من فکر می‌کنم یک توافق نانوشته‌ای میان این چند حزب و مجموعه‌ای که از آنها نام بردید، وجود دارد. البته به‌صورت تشکیلاتی و رسمی هنوز اقدامی صورت نگرفته است اما اتفاقا در گذشته بعضا بحث‌ها و مذاکراتی با برخی افراد در این احزاب و تشکل‌ها انجام شده و ممکن است باز هم انجام شود.

**آیا هم‌اکنون در حال مذاکره از طریق رسانه‌ها هستید؟

نه! نه!

**یعنی به طور مثال قبلا صحبت‌هایی با اعضای حزب کارگزاران داشته‌اید؟!

با آقای کرباسچی که نه. اما با بعضی از دیگر دوستان در این حزب صحبت‌هایی داشتیم.

**فکر می‌کنید مثلا اگر احزابی همچون کارگزاران، اعتدال و توسعه، رفاه شما و چند حزب این‌چنین، بخشی از جریان اصلاحات و بخشی هم از جناح اصولگرا جدا شوند و راسا برای تشکیل نهادی مستقل برای حرکت جبهه‌ای اقدام کنند، لزوما ضربه‌ای به ۲ جناح کلاسیک خواهد زد؟!

ببینید، بحث من اصلا‌ این نیست که باید جدا شویم یا اگر چنین شود، چه ‌کسی ضربه خواهد خورد، حرف ما این است که عقلانیت باید بر اداره کشور حاکم شود. در این رابطه نیز فکر می‌کنم در چند انتخابات اخیر، چه در انتخابات سال ۹۲ و دور نخست ریاست‌جمهوری آقای روحانی، چه در انتخابات اسفند ۹۴ که مربوط به مجلس دهم بود و چه در انتخابات اردیبهشت ۹۶ یعنی دور دوم ریاست‌جمهوری روحانی و شورای شهر پنجم درمجموع خوب عمل شد. البته ممکن است برخی کاستی‌ها نیز وجود داشته باشد و گله‌مندی‌های بسیاری مثلا از عملکرد دولت دوم روحانی وجود داشته باشد که ما هم گله‌مندیم اما در کل، برآیند کلی مثبت بوده و ما نباید این برآیند مثبت را فراموش کنیم.

**یعنی شما هم با این تیپ انتقادهایی که بعضا اصلاح‌طلبان نسبت به عملکرد دولت روحانی وارد می‌کنند، همراه هستید؟

جامعه باید زنده و پویا باشد. من فکر می‌کنم بخشی از این انتقادها به دولت کاملا وارد است و ما هم چنین نظری داریم. این مساله چه اشکالی دارد؟!

**منظورم این است که با این حساب، تفاوت شما و این گروه از اصلاح‌طلبان در چیست؟

تفاوت که داریم. بالاخره ما در برخی روش‌ها و بعضی موضوع‌های سیاسی و غیرسیاسی با یکدیگر متفاوت هستیم.

**برداشتم این است که شما و دوستان‌تان در حزب رفاه در برخی روش‌ها مثلا با حزب اصلاح‌طلبی همچون اتحاد تفاوت‌نظر دارید. در همین مسائل، به عنوان مثال به اعتدال و توسعه نزدیک‌تر هستید؟!

ببینید اگر با حزب اعتدال و توسعه کاملا همفکر بودیم و یک اعتقاد مشترک داشتیم، طبیعتا‌ به‌طور مشترک با آنها یک حزب تشکیل می‌دادیم یا در همان حزبی که این دوستان در آن فعالند، همکاری می‌کردیم اما به هر حال در برخی مسائل و موضوعات با یکدیگر فاصله داریم.

**اتفاقا کاظم جلالی زمانی عضو اعتدال و توسعه بوده و از این حزب جدا شده است. در حال حاضر کاظم جلالی هم در حزب رفاه عضویت ندارد؟

خیر!

**احیانا‌ این یک تاکتیک و تفاهمی نانوشته نیست که مثلا چهره‌هایی همچون لاریجانی و جلالی رسما با حزب رفاه همراه نباشند اما در عمل کنار شما فعالیت کنند یا اینکه واقعا تمایل نداشتند با حزب رفاه همکاری کنند؟

نمی‌دانم. در این رابطه باید از خود آقایان لاریجانی و جلالی سوال کنید.

**اما به هر حال تعامل سیاسی شما با آنها تداوم دارد؟

بله! راستش اگر یک روز با آقای جلالی مذاکره نکنیم، احتمالا آن روز، روز خوبی نخواهد بود.

**منظورم این است که آیا آن همکاری تشکیلاتی که در گذشته داشتید را همچنان مثلا در فراکسیون مستقلین ولایی ادامه می‌دهید؟

بله. کاملا!

**فراکسیون مستقلین چه نسبتی با رفاه دارد؟!

بعضی از اعضای فراکسیون عضو حزب هم هستند و بعضی نه.

**حزب رفاه تا چند سال به فعالیت خود ادامه دهد؟!

ان‌شاءالله تا سال‌های سال.

**ممکن است افرادی در ادامه راه به شما بپیوندند؟!

ببینید به هر حال رفاه، یک حزب متشکل است و افراد بسیاری در این حزب فعالیت می‌کنند و زحمت می‌کشند. من هم یک عضو کوچک در این حزب هستم.

**بله، دبیرکل حزب هستید.

دبیرکلی هم که با نظر لطف دوستان محقق شده است. بحثم این است که اصلا این‌طور نبوده که ما بخواهیم بالاجبار این پروژه را به انجام برسانیم.

**متوجهم. بحث اجبار که نیست. منظور این است که شما اصرار بر تشکیل حزب داشتید و اگر احیانا در میانه راه، برخی دوستان‌تان توصیه‌ای داشتند که مثلا در شرایط فعلی فرصت مناسبی برای این کار نیست، شما بعد از اینکه چند سال صبر کردید، درنهایت تصمیم‌تان را عملی کردید.

نه این‌طور نیست. هیچ‌گونه توصیه منفی در این رابطه به بنده نشده است.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

خواندن خبر در سایت منبع

تکذیب نقل‌قول منتسب به شمخانی درباره CFT

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
تکذیب نقل‌قول منتسب به شمخانی درباره CFT
دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد؛ اخبار و مواضع شورای عالی امنیت ملی و دبیر این شورا صرفا از سوی ایشان و یا سخنگوی این نهاد اعلام می‌شود.

خبرگزاری ایلنا: مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد؛ اخبار و مواضع شورای عالی امنیت ملی و دبیر این شورا صرفا از سوی ایشان و یا سخنگوی این نهاد اعلام می‌شود و هرگونه اطلاع‌رسانی خارج از مسیر ذکر شده ضمن آن که مورد تایید نیست، اقدامی خلاف قانون محسوب می‌شود.

لازم به ذکر است یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی اخیرا در اقدامی غیر معمول اقدام به انتشارنقل قولی از دریابان شمخانی درمورد لایحهCFT کرده بود.

خواندن خبر در سایت منبع

قطع شدن ارزاق دانشجویان را تکذیب می‌کنم

فارسخبرگزاری فارس
قطع شدن ارزاق دانشجویان را تکذیب می‌کنم
معاون دانشجویی دانشگاه تهران گفت: تنها دانشگاهی که به دانشجویانش ارزاق می دهد دانشگاه تهران است که بودجه آن نیز توسط دانشگاه تامین می شود.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، سامانه «فارس من» سامانه‌ای است که مخاطبان خبرگزاری فارس می‌توانند از طریق آن مشکلات خود در تمام حوزه‌ها را مطرح کنند تا خبرنگاران خبرگزاری فارس این مشکلات را پیگیری کرده و پاسخ آن را از مسؤولان دریافت کنند.

مخاطبان خبرگزاری فارس درباره بلوکه کردن ارزاق دانشجویان متاهل دانشگاه تهران را مطرح کرده و از خبرگزاری فارس خواستار گفت‌وگو با مسؤولان دانشگاه تهران شدند که خبرنگاران خبرگزاری فارس بر حسب وفای به عهد این موضوع را پیگیری کردند.

حسن به نژاد معاون دانشجویی دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، درباره موضوع بلوکه شدن ارزاق دانشجویان متاهل این دانشگاه گفت: این مسئله که دانشجویان درباره ارزاق می‌گویند صحیح نیست به طوری که دانشجویان گفتند طبق مصوبه صندوق رفاه وزارت علوم هر یک از دانشجویان دارای سهمیه تغذیه‌ای هستند و دانشگاه علی رغم دریافت این هزینه از صندوق رفاه از دادن آن به دانشجویان متاهل خود داری می‌کند این در حالی است که بنده این موضوع را تکذیب می‌کنم.

وی افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون در خصوص معیشت و تغذیه دانشجویان هیچ گونه بودجه‌ای از صندوق رفاه دریافت نشده است از طرفی به هیچ عنوان ارزاق دانشجویان بلوکه نیست و باید در این باره بگویم تنها دانشگاهی که به دانشجویانش ارزاق می‌دهد دانشگاه تهران است که بودجه آن نیز توسط دانشگاه تامین می‌شود.

به نژاد درباره ارزاق دانشجویان دانشگاه تهران گفت: ارزاق دانشجویان یک فرایند طولانی دارد که در مرحله اول از دانشجویان که با تمدید یک ماهه همراه است ثبت نام می‌شود و ما براساس اسامی و همچنین شماره دانشجویی لیست مورد نظر را به هیئت رئیسه دانشگاه می‌دهیم که پس از اخذ مجوز با شرکت‌های رفاهی قرار داد بسته و سپس به دانشجویان کارت اعتباری خرید می‌دهیم که در قالب سبد کالا می‌توانند از شرکت‌های معتبر مانند فروشگاه اتکا یا هفت خرید کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

تکذیب استعفای وزیر ارشاد

دنیای اقتصادخبرگزاری دنیای اقتصاد
تکذیب استعفای وزیر ارشاد
دنیای اقتصاد : همایون امیرزاده، مدیرکل روابط عمومی وزارت ارشاد در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر شایعه استعفای وزیر فرهنگ و ارشاد را تکذیب کرد. روز گذشته برخی از رسانه‌ها مدعی استعفای سید‌عباس صالحی وزیر ارشاد شده بودند. امیرزاده گفت: وزیر ارشاد هم‌اکنون مشغول انجام وظایف وزارتی خود است و هر گونه ادعایی درباره استعفای ایشان به‌صورت رسمی تکذیب می‌شود.

در همین حال به گزارش فرارو، شنیده‌ها حاکی است روز گذشته در دفتر وزیر ارشاد، جلسه تندی برگزار شده و سه نماینده مجلس سید‌عباس صالحی را تهدید به استیضاح کرده‌اند. براساس این گزارش پس از استعفای «سلطانی‌فر» معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد، وزیر ارشاد برای این پست علی معزی را در نظر گرفته است که در جلسه روز گذشته با مخالفت این سه نماینده مجلس روبه‌رو شده است. شنیده می‌شود صالحی در این جلسه به آنها گفته که معزی با نظر رئیس‌جمهور از شورای اطلاع‌رسانی دولت به وزارت ارشاد می‌آید. همچنین به‌دنبال انتشار خبری به نقل از اسدالله عباسی، عضو هیات‌رئیسه مجلس مبنی‌بر احتمال تغییر یکی دیگر از وزرا، سایت الف روز گذشته خبر داد که این فرد به احتمال زیاد سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی است. گفته می‌شود او اخیرا استعفای خود را شخصا تحویل رئیس‌جمهور داده است.استعفای وزیر دادگستری تکذیب شد

ازسوی دیگر به گزارش «ایسنا» روابط عمومی وزارت دادگستری نیز خبر استعفای وزیر دادگستری را تکذیب کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

سردار کمالی خبر «معافیت مشمولان سربازی تیم ملی فوتبال در صورت قهرمانی» را تکذیب کرد

ایسناخبرگزاری ایسنا
سردار کمالی خبر «معافیت مشمولان سربازی تیم ملی فوتبال در صورت قهرمانی» را تکذیب کرد
رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح، خبر "معافیت مشمولان سربازی تیم ملی فوتبال در صورت قهرمانی در جام ملت‌های فوتبال آسیا - ۲۰۱۹ امارات - را تکذیب کرد.

به گزارش ایسنا، سردار موسی کمالی در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت:

«با سلام؛

امروز از سوی یکی از مسئولان فدراسیون فوتبال به نقل از اینجانب اعلام شده است که اعضای تیم ملی فوتبال در صورت قهرمانی از خدمت سربازی معاف می‌شوند. این نقل‌قول به هیچ‌وجه صحت ندارد و قطعا اگر خبری در این رابطه باشد مستقیما از سوی ستاد کل نیروهای مسلح اعلام خواهد شد.

در این شرایط همه باید از تیم ملی حمایت کنند و دامن به شایعات نزنند.

ان‌شاءالله که موفق هم خواهند شد و خداوند پشت و پناهشان باشد.

با تشکر

سرتیپ دوم پاسدار موسی کمالی

یا علی (ع)».

گفتنی است، امروز یکشنبه بهمن) وزارت ورزش اعلام کرد که بازیکنان سرباز تیم ملی فوتبال ایران در صورت قهرمانی در جام ملت‌های آسیا، از خدمت سربازی معاف می‌شوند.

روابط عمومی وزارت ورزش به نقل از محمدرضا داورزنی درباره معاف شدن بازیکنان سرباز تیم ملی در صورت قهرمانی در جام ملت‌های آسیا، اعلام کرد که، آقای داورزنی در مصاحبه خود با خبرنگاران اعلام کرده که بر اساس اعلام سردار کمالی و ستاد کل نیروهای مسلح، اعضای مشمول تیم ملی فوتبال ایران در صورت قهرمانی در جام ملت‌های آسیا، با مجوزی که ستاد کل نیروهای مسلح کسب کرده، از انجام خدمت سربازی معاف می‌گردند.

به گزارش ایسنا، داورزنی در حالی این صحبت‌ها را مطرح کرده که صبح امروز بهمن) در نشستی اعلام کرده بود که ستاد کل نیروهای مسلح درباره معاف شدن بازیکنان تیم ملی فوتبال تصمیم‌گیری خواهد کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

استعفای وزیر دادگستری تکذیب شد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
استعفای وزیر دادگستری تکذیب شد
روابط عمومی وزارت دادگستری خبر استعفای وزیر دادگستری را تکذیب کرد.

روابط عمومی وزارت دادگستری در خصوص انتشار خبر استعفای وزیر دادگستری ضمن تکذیب این خبر اعلام کرد: پیش از ظهر امروز خبری در فضای مجازی منتشر و در پی آن در برخی سایت‌های خبری بازنشر شد که ضمن تکذیب اصل خبر، آن را در حد یک شایعه بدون سند و منبع معتبر ارزیابی کرده و از تمامی فعالان عرصه خبر و اطلاع رسانی نیز درخواست می‌گردد همچون گذشته، ضمن حفظ رسالت حرفه‌ای خود مبنی بر انتشار دقیق و مسئولانه اخبار، از بازنشر شایعات و اخبار کذبی که می‌تواند منتج به تشویش اذهان و افکار مخاطبان در سطح جامعه شود، جدا پرهیز نمایند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

آغاز تمرینات پرسپولیس

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ پرسپولیسی‌ها فعلا بدون سرمربی و با برنامه کریم باقری تمرینات خود را شروع کرده‌اند؛ آن‌ها قرار است بعد از ۱۰ روز تمرین در تهران راهی ترکیه شوند و ادامه تمرینات آماده سازی خود را در کمپ تمرینی فنرباغچه ترکیه پیگیری کنند.
صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
به این علت بارها در ماه‌های گذشته سعی کردند بندهای گوناگون معامله قرن را بیان و اطلاع رسانی کنند. اکبری تصریح کرد: بحث معامله قرن چیزی ورای مسئله فلسطین است و رویکردی منطقه‌ای دارد. او ادامه داد: یکی از نشانه‌های شکست این نشست و معامله این است که قبل از شروع نشست، ​نام این گردهمایی از معامله قرن به فرصت قرن تغییر کرد. اکبری هم گفت: تاکنون آمریکاییها ۵ مرتبه اعلام رونمایی از معامله قرن کرده‌اند و هر بار به دلیلی عقب افتاد. روی هم رفته با توجه به شرایط نامطلوب و نابسامان فعلی آمریکا​، ​ اسرائیل و عربستان آنچه به نظر می‌رسد این است که نتیجه نشستهای معامله قرن به نفع مسلمین خواهد بود.
نامه‌نیورنامه‌نیور21 ساعت قبل
فلاحت پیشه ادامه داد: هم اکنون پرونده ایران دیگر ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد نیست که آمریکا بخواهد آن بند تحریم دیپلماتیک را علیه ایران در قالب جهانی به اجرا درآورد. گروه سیاست نامه نیوز: خبر سیاسی مهم روزهای اخیر این بود که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه ایران را امضا کرد. بعد از مقامات دولت او اعلام کردند «محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران در لیست تحریم‌های جدید امریکا قرار خواهد گرفت و ظریف نیز شامل دور جدید تحریم‌ها خواهد بود». پیش از برجام، واشنگتن و لندن به ویژه بعد از تسخیر سفارت انگلیس در تهران دنبال اعمال تحریم دیپلماتیک ایران بودند اما خواسته آنها هیچ گاه عملیاتی نشد تا آنکه برجام مورد توافق قرار گرفت. اروپا با آمریکا در تحریم دیپلماتیک ایران همراهی نمی‌کندفلاحت پیشه ادامه داد: هم اکنون پرونده ایران دیگر ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد نیست که آمریکا بخواهد آن بند تحریم دیپلماتیک را علیه ایران در قالب جهانی به اجرا درآورد.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
جسد این پدر و دختر روز دوشنبه در رود مرزی «برونسویل» بین ایالات تگزاس و مکزیک کشف شده است. بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، نخستین عکس از جسد این پدر و دختر از سوی یک خبرنگار مکزیکی گرفته شده است. این عکس طی ساعات گذشته به شدت در رسانه‌ها و فضای مجازی در جهان در حال انتشار است. این عکس همچنین یادآور ماجرای پسربچه خردسال کرد سوری «آیلان» است که ۴ سال پیش پیکر بی‌جان او در سواحل بدروم ترکیه، جهان را شوکه کرد. عکس پیکر بی جان «آیلان» که ۴ سال پیش دنیا را شوکه و غمگین کرد.
صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان برگزاری موفق انتخابات ریاست جمهوری اسلامی موریتانی و انتخاب محمد ولد الغزوانی به عنوان رئیس جمهور جدید را به دولت و ملت این کشور تبریک گفت. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سید عباس موسوی ابراز امیدواری کرد که در دوران جدید این کشور شاهد رشد و شکوفایی هر چه بیشتر موریتانی و تعمیق روابط دوجانبه باشیم.
الفالف18 ساعت قبل
وزارت اطلاعات بررسی بیشتری را دارد انجام می‌دهد و قوه قضائیه نیز نتیجه را اعلام خواهد کرد. علی ربیعی، سخنگوی دولت هم در این باره گفت: رئیس‌جمهور درباره این موضوع با وزیر کشور صحبت کردند. البته آمریکایی‌ها و متحدانش هم بیکار نمی‌نشینند …برخلاف عراق و افغانستان، اشغال ایران کار ساده‌ای نیست. بنابراین آمریکایی‌ها به‌دنبال آن نیستند که نیروهای نظامی خودشان را وارد ایران کنند. باید بدانیم که ایالات متحده حتی یک سرباز هم وارد خاک ایران نخواهد کرد.»

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

افشاگری رئیس شورای عالی صلح افغانستان درباره نحوه گزینش اعضای پارلمان

تسنیم4 ساعت قبل

افشاگری مدیل ایست آی درباره مرگ مرسی + جزئیات

نامه‌نیور1 روز قبل

اروپا جمعه خط اعتباری اینستکس را راه‌اندازی می‌کند

ایران‌جیب6 ساعت قبل

استفاده از خدمات ۲مرکز اطفای حریق جنگل‌های مازندران لنگ تجهیزات است

مازن آنلاین1 روز قبل

سفارش‌گذاری مناسب عامل ارتقای کیفیت تولیدات داخلی

ایسنا1 روز قبل

بازگشت به کار ۴۰ هزار کارگر به چرخه تولید با اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی

ایسنا21 ساعت قبل

مشکل صاحبان صنایع در اسلامشهر ارائه تسهیلات بانکی به متقاضیان است

مهر21 ساعت قبل

نخستین کاروان زائران حج تمتع ۱۷ تیر اعزام می‌شوند/ امکان پرداخت اقساطی خسارات ناشی از کار برای کارفرمایان فراهم شد

میزان‌آنلاین1 روز قبل

ترامپ به هیچستان می‌رود

صدا و سیما1 روز قبل

تعریف نقشه راه، اولین گام برای توسعه صادرات غیرنفتی است/ در بازارهای هدف تنوع ایجاد نکردیم/ اجماعی روی برنامه‌ها نداریم

ایلنا4 ساعت قبل