1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

دستمزد یک و نیم میلیاردی + ویلای لوکس خارج از کشور مدیران بانک سرمایه

امروز 8 بهمن‌ماه سومین جلسه دادگاه رسیدگی به جرایم مدیران بانک سرمایه برگزار شد. در این جلسه که به ریاست قاضی مسعودی‌مقام برپا شد، علی بخشایش مدیرعامل سابق بانک سرمایه، پرویز کاظمی رئیس سابق هیات مدیره بانک سرمایه و وزیر دولت نهم و محمدرضا توسلی عضو سابق حقوقی بانک سرمایه به عنوان متهمان این پرونده حضور داشتند. نماینده دادستان تهران اتهام تخلف در این بانک را متوجه 32 نفر دانست و گفت 94 درصد از تسهیلات پرداختی بانک سرمایه مشکوک‌الوصول بوده و هنوز بازنگشته است. او اضافه کرد: بنده مدارک ویلای لوکسی را در خارج از کشور به شما ارائه می‌دهم که مکررا مدیران و مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان به آن سفر و در جلسات مورد اشاره شرکت می‌کردند. قاضی دادگاه با اشاره به گسترده بودن فساد در این پرونده از دستمزد نیم میلیاردی متهمین رمزگشایی کرد.

سایت خبری

رازگشایی از دستمزد یک و نیم میلیارد تومانی مدیر عامل سابق بانک سرمایه در دادگاه

رکناخبرگزاری رکنا
رازگشایی از دستمزد یک و نیم میلیارد تومانی مدیر عامل سابق بانک سرمایه در دادگاه
رکنا: قاضی دادگاه خطاب به بخشایش - مدیر عامل سابق بانک سرمایه - گفت: شما از سال ۹۲ همچنان ماندید و می‌دانستید که اشتباه کردید. وقتی یک و نیم میلیارد تومان دستمزد می‌گیرید و دوبی می روید و در هیأت مدیره‌های مختلف بودید،ونتیجه چند شغله بودن ناشی از این چیزها است.

رازگشایی از دستمزد یک و نیم میلیارد تومانی مدیر عامل سابق بانک سرمایه در دادگاه - 1

به گزارش رکنا، سومین جلسه رسیدگی به اتهامات علی بخشایش مدیرعامل سابق بانک سرمایه، پرویز کاظمی رئیس سابق هیات مدیره بانک سرمایه. محمدرضا توسلی عضو سابق حقوقی بانک سرمایه در شعبه سوم دادگاه ویژه جرایم اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی‌مقام برگزار شد.

در ابتدای این جلسه قاضی مسعودی مقام مفاد مواد ۱۹۳ و ۱۹۴ قانون آئین دادرسی کیفری را به متهمان تفهیم کرد و از نماینده دادستان خواست که مطالب باقی مانده را در رابطه با پرونده اتهامی بیان کند.

نماینده دادستان گفت: فساد بسیار گسترده است، ما طی هماهنگی با بانک فقط موارد کلان را لحاظ کردیم و اتهام بیش از این است و رقم چندین برابر آن است که امروز گفته شده است.

وی افزود: وی افزود: ام پی ال بانک سرمایه رقمی حدود ۹۴ درصد است؛ یعنی ۹۴ درصد تسهیلاتی که پرداخت شده مشکوک بوده و برنگشته است و این فاجعه است. ام پی ال بانک سرمایه یعنی نسبت سرمایه جاری به خالص که ۹۴ درصد تسهیلات پرداخته شده مشکوک است و این هم اتلاف و هم نابودی سرمایه‌های مردم است.

وی افزود: پرونده، گزارش کارشناسی ندارد. در شرکت‌های مربوط به صندوق ذخیره فرهنگیان وشرکت هایی که شخص مدیرعامل دخالت می‌کردند گزارش کارشناسی وجود ندارد. شرکت‌های آقایان هدایتی و… گزارش کارشناسی بوده ولی گزارش کارشناسی گفته که این شرکت‌ها مشکل دارد.

نماینده دادستان با بیان اینکه مشکلات زیادی برای وصول بدهی‌ها داریم، گفت: پولشویی‌های گسترده‌ای صورت گرفته و بعضی‌ها اموال را به نام دیگری کردند که در دادگاه خاص خودش به این موضوع رسیدگی می‌شود.

وی با اشاره به گزارش شرکت‌های کارتن خواب گفت: در اینها اصلا گزارش کارشناسی وجود ندارد.

قهرمانی ادامه داد: آقایان علیرغم گفته‌هایشان اقدام به امضای برخی مصوبات کردند و آقای پورکاظمی گفت که با انتصاب قندالی مخالف بوده است و از سویی به سیف نامه نگاری کرده است. ایشان چرا اصلا برخی مصوبات را امضا کردند؟

نماینده دادستان تهران افزود: در رابطه با برخی شرکت‌ها سفته به عنوان وثیقه اخذ شده است. در رابطه با آقای هدایتی یک ملک هزار برابر گران‌نمایی شده است. آقایان باید پاسخگو باشند و عذرخواهی کنند شاید مرهمی بر زخم‌ها باشد.

وی افزود: امروز ۵ نفر مطلع را آوردیم.

نماینده دادستان گفت: در رابطه با آقای رضوی برای قرارداد بدون امضا، ضمانت‌نامه گرفته‌اند. ضمانت‌نامه تعهد پرداخت بوده اما به اسم حسن انجام کار مطرح می‌شده است. در این ضمانت نامه‌ها قراردادی وجود نداشت.

قهرمانی تصریح کرد: مجید زاهدی به امامی از داخل جلسه، محتوای جلسه هیأت مدیره را پیامکی اعلام می‌کرده است.

در ادامه سلمانی یکی از مطلعین حاضر شده در دادگاه که مدیر امور شعب بانک بود، گفت: از سال ۸۷ وارد بانک سرمایه شدم. از روزی که آقایان آمدند فشار وارد کردند. آقای دکتر بخشایش بدون اینکه نامه‌ها را هامش کنم می‌گفت بلافاصله طبق مصوبه اقدام کنید. امضای بنده در نامه‌ها نیست.

وی افزود: حسین هدایتی را من‌دوبار دیدم و حتی به او گفتم از نزدیک خیلی جوان هستید.

این مطلع درباره شرکت‌های مرتبط با صندوق ذخیره فرهنگیان که یکی از آنها سابقه دو روزه داشته است، گفت: از زمانی که آقای قندالی آمد فرصت برای برخی نفوذها فراهم شد و فشارها را هم وارد کردند.

سلمانی ادامه داد: در مورد ضمانت‌هایی که اشاره شد باید بگویم که در رابطه با برخی پرونده‌ها به ما زنگ می‌زدند و می‌گفتند چرا چنین پرونده‌هایی به شعبه ارسال نمی‌شود؟ آقای بخشایش و توسلی بارها سر ما داد زدند. مسافر کشی می‌کردم بهتر بود.

نماینده دادستان گفت: وقتی پرونده در دادسرا کلید زده شد، مدیر عامل اخیر بانک سرمایه به خانمی که در قسمت آی تی بانک سرمایه مشغول به کار بودند دستور حذف سیستمی اسناد مهم را می‌دهد البته پرونده‌ای در این رابطه تشکیل شده است. بسیاری از اسناد حذف و مفقود شده است و آنچه امروز تشکیل دادیم بر اساس اسناد مکشوفه پرونده تشکیل شده است.

در ادامه جلسه دادگاه یکی دیگر از مطلعین که عضو کمیته اعتباری بانک سرمایه بود با حضور در جایگاه گفت: بالغ بر سه هزار میلیارد تومان از معوقات تعیین و تکلیف شد.

ضیایی قائم مقام بانک که یکی دیگر از مطلعان بود نیز گفت: شخصی به نام کلهر به عنوان دبیر هیأت مدیره منصوب شدند و ایشان به نام آقای کاظمی انتفاع شخصی می‌بردند و مبالغی را به عنوان ارز و سکه دریافت می‌کردند.

وی در مورد بحث ضمانت نامه‌ها گفت: واقعیت این است که برای این ضمانت نامه‌ها یک جریانی در دبی ایجاد شد و آقای فرزام پشت پرده بسیاری از این ضمانت نامه‌ها بود. این که کارتن خواب وجود داشته است هم به این موضوع بر می‌گردد.

وی افزود: سفرهای آقایان به دبی مشخص است و مقام قضائی احتمالا در جریان این موضوع باشد البته در آلمان هم دیدارهایی داشتند. در رابطه با اینکه وجوه چگونه خارج می‌شد باید به موضوع ذی نفع توجه کرد. اغلب این ضمانت‌ها مربوط به محصولات صادراتی و قیر بوده است.

در ادامه قهرمانی نماینده دادستان گفت: اجاره نامه ویلایی که از سوی محمد امامی اجاره شده بود را در اختیار دادگاه می‌گذارم. امیررضا فرزام راد متهم به فساد در چند بانک است و مفسدان بانکی فراری در این ویلا قرار می‌گذاشتند و نیز اعضای هیأت مدیره در این ویلا جلسه می‌گذاشتند.

در ادامه جلسه دادگاه، قاضی مجددا اتهام علی بخشایش را به او تفهیم کرد و از او خواست اخرین دفاعیات خود را بیان‌کند.

بخشایش با حضور در جایگاه گفت: تقاضای برائت خود را دارم. من در طول مدیریتم حدود ۲ الی ۳ بار به دبی سفر کردم.

قاضی مسعودی در واکنش به سخنان متهم گفت: شما پیشتر اعلام کردید که هر آخر هفته به دبی می‌رفتید.

بخشایش گفت: دخترم در آنجا مشغول به تحصیل بود اما بیشتر سفرهای من کاری بود.

این متهم ادامه داد: ادعای تبانی با گیرندگان تسهیلات به صورت کلی مطرح شده و آن را رد می‌کنم.

متهم ردیف اول پرونده بانک سرمایه گفت: عمده مطالب دفاعیاتم در دادسرا مورد توجه قرار نگرفته است. در مساله اعطای تسهیلات به مدیران کارتن خواب بنده هیچ نقشی نداشتم و در جلسه مذکور در این رابطه نیز حضور نداشتم.

بخشایش افزود: با حضور قندالی در صندوق ذخیره فرهنگیان همه چیز عوض شد. ما را هم تحت فشار قرار دادند. جریانی به دنبال این بوده و هستند که در این پرونده با اعمال فشار، مسببان اصلی را تبرئه کنند و برنامه این است. این افراد در هیأت دولت و در جاهای دیگر به دنبال فشار هستند.

وی یاداور شد: جریانی وظایف را تقسیم کردند که به همدیگر کمک کنند و پرونده تشکیل شود و برای من از سال ۹۱ تا ۹۴ بنویسند.

نماینده دادستان خطاب به بخشایش گفت: شما سه نفر از ۳۲ نفر هستید و بقیه بر این کرسی می‌نشینند و پرونده شأن آماده صدور کیفرخواست است و بزودی کیفرخواست آنها هم صادر می‌شود.

قهرمانی نماینده دادستان ادامه داد: دولت جدید که روی کار می‌آید، آقای بخشایش تا آبان ماه مستقر بودند. اما لازم به ذکر است اتهامش به خاطر مدیر عاملی نیست بلکه اتهامش به دلیل امضا به عنوان عضو هیأت مدیره است و ایشان با این عنوان امضاهایی کردند. ایشان می‌گویند جریانی در کار است که ما سه نفر را فدا بکنند، این‌طور نیست.

قهرمانی خطاب به متهمان یاداور شد: اتهام مدیران بانکی متوجه ۳۲ نفر است.

نماینده دادستان خطاب به بخشایش گفت: شما در جشن تولد همسر دوم مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان هم حضور داشتید.

قاضی مسعودی مقام نیز خطاب به بخشایش گفت: شما با علم به اینکه این فرد سوءمدیریت دارد با او معاشرت داشتید. جلسات باید در بانک برگزار شود، نه در مکان‌های خصوصی و خارج از کشور.

در ادامه پناهی وکیل مدافع بخشایش به دفاع از موکلش پرداخت.

نماینده دادستان گفت: آقای امامی مجموعا ۳۰۰ میلیارد تومان تهاتر کرده است. آقای بخشایش عضو هیأت مدیره بوده که مصوبه تهاتر را امضا کرده است.

قاضی دادگاه خطاب به وکیل مدافع بخشایش گفت: خارج کردن مال از بانک سرمایه به نحو غیرقانونی صورت گرفته است. بحث ما انتفاع نیست. مدیرعامل بازوی اجرایی هیأت مدیره است. در پرونده، کلیه شرکت‌ها و مصوباتش وجود دارد. چرا به پرونده مراجعه نمی‌کنید؟

در ادامه قهرمانی نماینده دادستان خطاب به وکیل بخشایش گفت: آقای بخشایش ادعای جعل ندارد. آیا شما ادعای جعل دارید؟ در مورد شرکت‌های آقای هدایتی کارشناس رسما اعلام کرده که مخالف ارائه تسهیلات بوده است. آیا هیأت مدیره نباید در خصوص وثیقه فکر کند؟ آیا فقط از مدیران خطاطی می‌خواستیم؟ آقای بخشایش زمانی که امضا می‌کرده باید می‌پرسید که گزارش اعتباری کجاست؟ گزارش اعتباری اصلا وجود نداشته است. موکلتان حقوق بیت المال را تضییع نکرده بلکه اموال مردم بیچاره را تضییع کرده است.

در ادامه نماینده بانک گفت: تسهیلاتی که اخذ شده هیچ کدامش برنگشته است.

در ادامه بخشایش متهم پرونده گفت: سود متعلق به سال ۹۲ بوده و تهاتر در سالهای ۹۴-۹۳ انجام شده است.

قهرمانی نماینده دادستان خطاب به بخشایش گفت: ما به افتخارات گذشته شما تعظیم می‌کنیم. شما بعد از سال ۹۲ و زمانی که عضو هیأت مدیره بودید امضاهایتان مشکل دارد که این جای سوال دارد؟

بخشایش گفت: اشتباهم این بوده که بعد از سال ۹۲ در بانک ماندم و بعد امضا هم کردم و مجبور بودم که کار کنم.

وکیل مدافع بخشایش گفت: مجموع عملکرد موکلم بد و ناموفق نبوده بلکه موکلم امضای ریسکی کرده است.

نماینده دادستان گفت: ما اتهامی قبل از سال ۹۲ متوجه موکلتان نداریم.

قاضی مسعودی مقام خطاب به وکیل بخشایش گفت: کلی گویی خروجی ندارد. ما به شما فرصت دادیم تا پرونده را مطالعه کنید. آنچه که در پرونده مطرح است این است که آقایان بدون رعایت ضوابط و دستورالعمل‌ها عمل کردند و حال می‌گویند که طبق مقررات عمل کرده‌اند. اگر دفاع می‌کنید باید مستند دفاع کنید.

نماینده دادستان گفت: آقایان را به جشن می‌بردند و مرتب دوبی می‌رفتند، بانک سرمایه به این وضعیت دچار بوده است. آقای بخشایش هفته‌ای دوبار در منزل قندالی جلسه داشت و اقای امامی نیز خودش مفسد بانکی است. جلسات در منازل برگزار می‌شد.

قاضی دادگاه خطاب به بخشایش گفت: شما از سال ۹۲ همچنان ماندید و می‌دانستید که اشتباه کردید. وقتی یک و نیم میلیارد تومان دستمزد می‌گیرید و دوبی می‌روید و در هیأت مدیره‌های مختلف بودید نتیجه این می‌شود. نتیجه چند شغله بودن ناشی از این است.

متهم گفت: من از یک و نیم میلیارد اطلاع ندارم.

قاضی گفت: هم حقوق و هم پاداش بوده است.

بخشایش متهم ردیف اول پرونده گفت: خیلی سال‌ها کار می‌کردم و حقوق نمی‌گرفتم.

قاضی گفت: همه مسئولانی که ما محاکمه می‌کنیم متأسفانه افراد ضعیف جامعه‌اند؟!

متهم گفت: پاداش را منزل نبردم و در بین کارمندان تقسیم کردم.

قاضی گفت: انتظار از مدیر این است که حقوق را در قبال وظایفش بگیرد.

خواندن خبر در سایت منبع

سومین جلسه رسیدگی به متهمان پرونده بانک سرمایه

باشگاه خبرنگارانخبرگزاری باشگاه خبرنگاران
سومین جلسه رسیدگی به متهمان پرونده بانک سرمایه

سومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات علی بخشایش مدیرعامل سابق بانک سرمایه، پرویز کاظمی رئیس سابق هیات مدیره بانک سرمایه و وزیر دولت نهم، محمدرضا توسلی عضو سابق حقوقی بانک سرمایه صبح امروز دوشنبه، ۸ بهمن ماه در شعبه سوم دادگاه ویژه جرایم اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی‌مقام برگزار شد.

سومین جلسه رسیدگی به متهمان پرونده بانک سرمایه - 1سومین جلسه رسیدگی به متهمان پرونده بانک سرمایه - 3سومین جلسه رسیدگی به متهمان پرونده بانک سرمایه - 4سومین جلسه رسیدگی به متهمان پرونده بانک سرمایه - 5سومین جلسه رسیدگی به متهمان پرونده بانک سرمایه - 6سومین جلسه رسیدگی به متهمان پرونده بانک سرمایه - 7سومین جلسه رسیدگی به متهمان پرونده بانک سرمایه - 8سومین جلسه رسیدگی به متهمان پرونده بانک سرمایه - 9سومین جلسه رسیدگی به متهمان پرونده بانک سرمایه - 10سومین جلسه رسیدگی به متهمان پرونده بانک سرمایه - 11سومین جلسه رسیدگی به متهمان پرونده بانک سرمایه - 12سومین جلسه رسیدگی به متهمان پرونده بانک سرمایه - 13سومین جلسه رسیدگی به متهمان پرونده بانک سرمایه - 14سومین جلسه رسیدگی به متهمان پرونده بانک سرمایه - 15سومین جلسه رسیدگی به متهمان پرونده بانک سرمایه - 16سومین جلسه رسیدگی به متهمان پرونده بانک سرمایه - 17سومین جلسه رسیدگی به متهمان پرونده بانک سرمایه - 19سومین جلسه رسیدگی به متهمان پرونده بانک سرمایه - 20سومین جلسه رسیدگی به متهمان پرونده بانک سرمایه - 21سومین جلسه رسیدگی به متهمان پرونده بانک سرمایه - 22سومین جلسه رسیدگی به متهمان پرونده بانک سرمایه - 23سومین جلسه رسیدگی به متهمان پرونده بانک سرمایه - 24سومین جلسه رسیدگی به متهمان پرونده بانک سرمایه - 25سومین جلسه رسیدگی به متهمان پرونده بانک سرمایه - 26سومین جلسه رسیدگی به متهمان پرونده بانک سرمایه - 27سومین جلسه رسیدگی به متهمان پرونده بانک سرمایه - 28سومین جلسه رسیدگی به متهمان پرونده بانک سرمایه - 29سومین جلسه رسیدگی به متهمان پرونده بانک سرمایه - 30سومین جلسه رسیدگی به متهمان پرونده بانک سرمایه - 31سومین جلسه رسیدگی به متهمان پرونده بانک سرمایه - 32سومین جلسه رسیدگی به متهمان پرونده بانک سرمایه - 33سومین جلسه رسیدگی به متهمان پرونده بانک سرمایه - 34سومین جلسه رسیدگی به متهمان پرونده بانک سرمایه - 35

خواندن خبر در سایت منبع

ویلای لوکسی در خارج از کشور محل جلسات مخفیانه متهمان بانک سرمایه

تسنیمخبرگزاری تسنیم
ویلای لوکسی در خارج از کشور محل جلسات مخفیانه متهمان بانک سرمایه
نماینده دادستان در دادگاه متهمان بانک سرمایه گفت: بنده مدارک ویلای لوکسی را در خارج از کشور به شما ارائه می‌دهم که مکرراً مدیران و مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان به آن سفر و در جلسات مورد اشاره شرکت می‌کردند ...

- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری تسنیم؛ سومین جلسه رسیدگی به اتهامات "علی بخشایش" مدیرعامل سابق بانک سرمایه، پرویز کاظمی رئیس سابق هیات مدیره بانک سرمایه، محمدرضا توسلی عضو سابق حقوقی بانک سرمایه در شعبه سوم دادگاه ویژه جرایم اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی‌مقام برگزار شد.

اتهام این افراد اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق خیانت در امانت است.

طبق آنچه در کیفرخواست آمده است این خیانت در امانت از طریق اعطای تسهیلات و ضمانت‌نامه‌های بانکی غیرقانونی صورت گرفته است؛ این که وام‌گیرندگانی همچون حسین هدایتی، سامان مدلل و جهانبانی از پرداخت معوقات خود استنکاف می‌کنند.

در این جلسه سلمانی مدیر وقت حوزه بانک سرمایه به‌عنوان مطلع در جایگاه حاضر شد و خطاب به قاضی گفت: من از سال ۸۷ وارد بانک سرمایه شدم و در زمان این پرونده‌ها مدیر حوزه بودم؛ از زمانی که آقای بخشایش و آقای قندالی آمدند وضعیت بانک تغییر کرد و فضا برای این افراد باز شد و از روزی که این آقایان آمدند، فشار وارد می‌کردند؛ در بسیاری از موارد اصلا امضای بنده نیست و نگذاشتند که حداقل نظر بدهم؛ در پرونده فولادسازان دماوند نوشتیم این از شرکت‌های مشمول آیین‌نامه تسهیلات است و ما نمی‌توانیم به آن‌ها تسهیلات بدهیم با این وجود آقایان تصویب کردند؛ دو بار آقای عبدی، آقای زاهدی و فاروقی به ما فشار آوردند که هیئت مدیره پشت آن است لذا ما گفتیم اگر خلاف باشد هیئت مدیره بازمی‌گرداند!

سلمانی ادامه د اد: در مورد ضمانت‌نامه‌ها یک سری پرونده‌ها بود که آقای کاظمی زنگ می‌زد و می‌گفت چرا پرونده را شعبه نمی‌فرستد و من دوباره به شعبه زنگ می‌زدم؛ این‌ها آنقدر خط را تمیز چیده بودند که حتی رئیس شعبه را نیز از خودشان گذاشتند و ارکان اصلی را طوری می‌چیدند که نشان‌دهنده موضوع است.

سپس نماینده دادستان خواستار حضور حسامی مدیردفتر بخشایش در جایگاه شد و از او پرسید: شما در اظهارات خود گفته‌اید آقای بخشایش به دبی سفر می‌کرد و بعد از آمدن از سفر دستورات عجیبی صادر می‌کردند ماجرا چه بود؟

مدیر دفتر بخشایش در پاسخ به این سؤال گفت: وقتی آقای بخشایش بودند، فشار شدیدی در کار داشتیم و زمانی که به سفر می‌رفتند و برمی‌گشتند این فشار دو چندان می‌شد.

نماینده دادستان از حسامی پرسید: بخشایش از چه کسانی حمایت می‌کرد؟ که وی جواب داد: از گروه آقای شاملویی و اشخاص دیگر که البته نامه‌های آن‌ها موجود است و محرمانه نبوده است.

نماینده دادستان پرسید: شما می‌دانید بخشایش در دبی با چه کسانی جلسه داشته است؟

مدیر دفتر بخشایش گفت: نمی‌دانم.

اما یاسر ضیایی؛ قائم مقام بانک سرمایه با حضور در جایگاه به در خواست نماینده دادستان در این رابطه گفت: جریانی در دبی به نام آقای فرزام پشت پرده این ضمانت‌نامه‌ها بود؛ سفر‌های آقایان و دیدار‌ها در دبی مشخص است حتی در آلمان هم دیدار‌هایی داشتند اما اینکه وجوه چگونه خارج می‌شد باید بگویم اکثر این ضمانت‌نامه‌ها برای محصولات صادراتی انجام می‌شد و ردیابی وجوه آن در داخل کشور امکان‌پذیر نبود.

نماینده دادستان در ادامه گفت: بنده مدارک ویلای لوکسی را در خارج از کشور به شما ارائه می‌دهم که مکررا مدیران و مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان به آن سفر و در جلسات مورد اشاره شرکت می‌کردند؛ باید بگویند چه کسانی در این جلسات حضور داشتند؛ اشخاصی مثل امیررضا فرزام راد متهم فساد بانکی یا مفسدان بانکی متواری شده که در ایران نبودند و جلسات را در آن محل تشکیل می‌دادند و مصوبات را قطعی می‌کردند و در برگشت به کشور عملیات اجرایی صورت می‌گرفت؛ از آقای بخشایش می‌خواهم در این باره توضیح بدهد دلیل حضورش در این ویلا یا در دفتر آقای امامی چه بوده است؟

قنبری؛ عضو کمیته اعتباری بانک سرمایه نیز با حضور در جایگاه با بیان اینکه در اردیبهشت سال ۹۲ به عضویت کمیته اعتباری منصوب شده است، گفت: اگر پرونده‌ها ۱۰۰ درصد وثیقه ملکی داشت، امضا می‌کردم در غیر این صورت امضا نمی‌کردم تا اینکه روزی بخشایش با من تماس گرفت و پرسید چرا امضا نمی‌کنید؟ گفتم وثیقه ندارند، گفت: تشخیص اعتبار با ماست و در این خصوص به شما ارتباطی ندارد!

قنبری با بیان اینکه پس از آن همچنان پرونده‌ها را امضا نمی‌کرده است، افزود: تا پرونده آقای جهانبانی که باز امضا نکردم و آقای بخشایش دوباره به من گفتند که تشخیص این موضوع با ما است و بنده بر اساس تکلیف او برخی پرونده‌های تسهیلاتی دیگر را امضا کردم.اظهارات متهم بانک سرمایه با مستندات پرونده در تناقض استنماینده دادستان: وام‌های بانک سرمایه صرف خرید املاک و شهرت ورزشی شده استحقوق ماهانه 19.5 میلیون تومانی مدیرعامل اسبق بانک سرمایهدادگاه ویژه مفاسد اقتصادی| 94درصد تسهیلات بانک سرمایه مشکوک الوصول استپرونده اتهامات "حسین هدایتی" به دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی ارجاع شددادگاه ویژه مفاسد اقتصادی|رشوه‌ 2.5 میلیاردی حسین هدایتی به عضو هیئت‌مدیره بانک سرمایه

خواندن خبر در سایت منبع

۳۲مدیر بانکی در پرونده بانک سرمایه متهم هستند

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
۳۲مدیر بانکی در پرونده بانک سرمایه متهم هستند
مهر نوشت: نماینده دادستان تهران گفت: اتهام مدیران بانکی در پرونده بانک سرمایه متوجه سی و دو نفر است.

نماینده دادستان تهران در واکنش به دفاعیات متهم ردیف اول پرونده بانک سرمایه گفت: دولت جدید که روی کار می‌آید، آقای بخشایش تا آبان ماه مستقر بودند. اما لازم به ذکر است اتهام ایشان به خاطر مدیر عاملی نیست.

نماینده دادستان تهران افزود: اتهام ایشان به دلیل امضا به عنوان عضو هیات مدیره است و ایشان با این عنوان امضاهایی کردند.

قهرمانی ادامه داد: ایشان می‌گویند جریانی در کار است که ما سه نفر را فدا بکنند، این‌طور نیست.

وی خطاب به متهمان گفت: اتهام مدیران بانکی متوجه ۳۲ نفر است که شما ۳ نفر از آنها هستید و کیفرخواست برخی از آنها به دادگاه واصل می‌شود.

قهرمانی خطاب به بخشایش گفت: شما در جشن تولد همسر دوم مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان هم حضور داشتید.

قاضی مسعودی هم خطاب به گفت: شما با علم به اینکه این فرد سو مدیریت دارد با وی معاشرت داشتید. جلسات باید در بانک و نه در مکان‌های خصوصی و خارج از کشور برگزار می‌شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

نماینده دادستان: ۹۴ درصد تسهیلات هنوز بازنگشته است

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
نماینده دادستان: ۹۴ درصد تسهیلات هنوز بازنگشته است
سومین جلسه رسیدگی به اتهامات علی بخشایش مدیرعامل سابق بانک سرمایه، پرویز کاظمی رئیس سابق هیات مدیره بانک سرمایه، محمدرضا توسلی عضو سابق حقوقی بانک سرمایه به ریاست قاضی مسعودی‌ برگزار شد.

به گزارش مشرق، سومین جلسه رسیدگی به اتهامات علی بخشایش مدیرعامل سابق بانک سرمایه، پرویز کاظمی رئیس سابق هیات مدیره بانک سرمایه و وزیر دولت نهم، محمدرضا توسلی عضو سابق حقوقی بانک سرمایه در شعبه سوم دادگاه ویژه جرایم اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی‌مقام برگزار شد.

بیشتر بخوانیدبین 120 تا 150 هزار میلیارد معوقات عمومی داریم!روش کلاهبرداری رضوی، امامی و مدلل از بانک سرمایه

دریافت وام برای مدیران کارتن خواب

در ابتدا رئیس دادگاه از نماینده دادستان خواست در جایگاه حاضر شود و مطالب باقی مانده از جلسه قبل را در رابطه با پرونده اتهامی بیان کند.

نماینده دادستان در جایگاه حاضر شد و گفت: مطالب ارائه شده صرفا در خصوص بخش‌های انگشت شماری از تسهیلات این متهمان است، اقدامات و فساد آن‌ها آنقدر گسترده است که ما طی هماهنگی با بانک، موارد کلان را مورد لحاظ قرار دادیم و رقم، چندین برابر آن چیزی است که امروز به آن می‌پردازیم.

نماینده دادستان گفت: طبق آمار تخصصی بانک سرمایه، ۹۴ درصد تسهیلات پرداخت شده آن مشکوک الوصول است که این یعنی یک فاجعه بزرگ و ۹۴ درصد تسهیلات هنوز بازنگشته است.

وی افزود: در حال حاضر برای وصول مطالبات مشکل بسیار داریم.

نماینده دادستان با اشاره به جمع بندی کیفرخواست نکاتی را ذکر کرد و گفت: این شرکت‌ها شگردهای مختلفی داشتند. مثلا در شرکت‌هایی مثل آقای هدایتی و آقای شاملویی گزارش کارشناسی وجود دارد و در برخی شرکت‌ها گزارش کارشناسی وجود ندارد و ضمانت نامه‌های کلان داده شده است.

وی با طرح پرسش‌هایی از قبیل اینکه چرا مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان در جلسات حضور داشت و چرا آقای کاظمی ضمانت‌های او را امضا می‌کرد؟ افزود: این ضمانت نامه‌ها گزارش کارشناسی ندارد.

نماینده دادستان با اشاره به وثایق شرکت‌ها بیان کرد: در شرکت‌های منتسب به صندوق ذخیره فرهنگیان مثل شرکت‌های کارتن‌خوابها، با وثیقه صفر بوده است.

نماینده دادستان ادامه داد: در برخی موارد وثیقه‌ها مثل پرونده جهانبانی، عمده وثایق سفته است و یکسری وثایق وجود دارد؛ اما مثل پرونده آقای هدایتی یا آقای شاملویی، گراننمایی شده است.

وی گفت: شرکت‌ها مکررا سوابق بد اعم از چک برگشتی داشته‌اند؛ آیا شعبه‌ای می‌شناسید با چک برگشتی، ۵ میلیون وام بدهد؟

نماینده دادستان بیان کرد: در شرکت کارتن‌خواب‌ها صورت مالی ارائه شده در آن، مشابه و کپی است و به تایید جامعه حسابرسان هم نرسیده و واقعی نبوده است.

وی اظهار کرد: در بانک سرمایه آقایان مدیر همه در حد مدیریت ارشد بانکی بوده و تخصص داشته‌اند و سوابق ۳۰ ساله بانکی در فعالیت آن‌ها دیده می‌شود که در نحوه مدیریت آن‌ها جای سوال وجود دارد.

نماینده دادستان اظهار کرد: نکته بعدی ضمانت نامه‌هایی است که صادر شده و در آن‌ها نوشته شده «حسن انجام کار». در این نوشته نکته‌هایی وجود دارد، اولا اینکه باید قراردادی محقق باشد که برای حسن انجام، ضمانت نامه ببریم و نکته دوم ضمانت نامه حسن انجام تعهد بین ۱۰ تا ۱۵ درصد قرارداد پایه است؛ اما در ضمانت نامه‌های صادره اولا قرارداد وجود ندارد و مفتضح‌تر اینکه در متن ضمانت نامه‌ها عنوان «به قصد انعقاد قرارداد» ذکر شده که کاملا خلاف رویه بانکی است.

وی ادامه داد: در پرونده‌هایی مثل هادی رضوی ضمانت نامه دارند؛ اما قرارداد بدون امضا را ضمانت نامه گرفته‌اند.

خبر در حال تکمیل است …منبع: میزان

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

تسنیمتسنیم21 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بازار خرید و فروش خودرو طی روزهای گذشته قفل شده و هیچ معامله‌ای انجام نمی‌شود. به اعتقاد فعالان بازار روند کاهشی قیمت‌ها عاملی شده تا فروشنده‌های خودرو مقاومت کرده و حاضر به فروش خودروها آنهم با قیمت ارزان نباشند اما روند ادامه دار کاهش قیمت‌ها عاملی شده تا آنها هم طی روزهای آینده مجبور به فروش باشند. البته امروز بازار خودرو متأثر از کاهش قیمت ارز و واگذاری تعیین قیمت خودرو به شورای رقابت قرار گرفته و همچنان روند کاهشی را تجربه می‌کند به نحوی فعالان بازار معتقدند مردم در روزهای آینده شاهد کاهش بیشتر قیمت خودرو در بازار خواهند بود. در حال حاضر قیمت پژوپارس با قیمت ۹۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، استپ‌وی با قیمت ۲۱۵ هزار تومان، پراید ۱۱۱ با قیمت ۵۵میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با قیمت ۱۰۰ میلیون تومان، پژو۲۰۶ تیپ ۵ با قیمت ۱۲۵ میلیون تومان، پژو۴۰۵ با قیمت ۸۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و H۳۰ با قیمت۱۶۲ میلیون تومان مورد معامله قرار می‌گیرد. قیمت خودروهای داخلی در بازار امروز ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ به‌شرح زیر است: ردیف نوع خودرو قیمت خودرو کارخانه قیمت خودرو بازار ۱ قیمت پراید ۱۱۱ ۳۶، ۱۰۰، ۰۰۰ ۵۵، ۵۰۰، ۰۰۰ ۲ قیمت پراید ۱۳۱ ۳۳، ۷۲۵، ۰۰۰ ۴۹، ۰۰۰، ۰۰۰ ۳ قیمت پراید ۱۵۱ ۳۴، ۲۰۰، ۰۰۰ ۴۹، ۵۰۰، ۰۰۰ ۴ قیمت چانگان ۱۲۷، ۰۰۰، ۰۰۰ ۲۱۰، ۰۰۰، ۰۰۰ ۵ قیمت تیبا صندوق دار ۴۰، ۰۰۰، ۰۰۰ ۵۵، ۰۰۰، ۰۰۰ ۶ قیمت ساینا دنده‌ای ۴۴، ۱۷۵، ۰۰۰ ۶۳، ۵۰۰، ۰۰۰ ۷ قیمت پژو ۴۰۵ ۴۲، ۸۲۹، ۰۰۰ ۸۶، ۵۰۰، ۰۰۰ ۸ قیمت پژو SLX ۴۵، ۶۳۸، ۰۰۰ ۹۰، ۵۰۰، ۰۰۰ ۹ قیمت پژو ۴۰۵ دوگانه سوز ۴۵، ۱۷۰، ۰۰۰ ۸۵، ۵۰۰، ۰۰۰ ۱۰ قیمت پژو پارس ۵۳، ۰۰۰، ۰۰۰ ۹۷، ۵۰۰، ۰۰۰ ۱۱ قیمت پژو پارس TU۵ کلاس ۱۳ ۴۲، ۴۸۱، ۰۰۰ ۱۲۰، ۵۰۰، ۰۰۰ ۱۲ قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ ۴۷، ۱۷۴، ۰۰۰ ۱۰۰، ۰۰۰، ۰۰۰ ۱۳ قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۵ ۵۴، ۵۲۶، ۰۰۰ ۱۲۵، ۰۰۰، ۰۰۰ ۱۴ قیمت پژو ۲۰۶ V۸ صندوقدار ۵۵، ۵۹۳، ۰۰۰ ۱۱۸، ۰۰۰، ۰۰۰ ۱۵ قیمت سمند ال ایکس (LX) ۴۳، ۵۹۷، ۰۰۰ ۹۰، ۰۰۰، ۰۰۰ ۱۶ قیمت سمند EF۷ ۴۴، ۶۴۰، ۰۰۰ ۸۸، ۰۰۰، ۰۰۰ ۱۷ قیمت سمند دوگانه سوز کلاس ۱۶ ۴۷، ۶۰۳، ۰۰۰ ۹۳، ۰۰۰، ۰۰۰ ۱۸ قیمت دنا ۶۶، ۰۰۰، ۰۰۰ ۱۲۳، ۵۰۰، ۰۰۰ ۱۹ قیمت تندر پلاس دنده ۴۶، ۰۶۹، ۹۰۰ ۱۴۰، ۰۰۰، ۰۰۰ ۲۰ قیمت پژو ۲۰۷ دنده‌ای ۷۰، ۰۰۰، ۰۰۰ ۱۴۵، ۵۰۰، ۰۰۰ ۲۱ قیمت مزدا۳ ۱۴۲، ۷۰۰، ۰۰۰ ۴۶۵، ۰۰۰، ۰۰۰ ۲۲ قیمت H۳۰ ۷۵، ۰۰۰، ۰۰۰ ۱۶۲، ۵۰۰، ۰۰۰ ۲۳ قیمت استپ وی ۱۲۶، ۰۰۰، ۰۰۰ ۲۱۵، ۰۰۰، ۰۰۰ ۲۴ قیمت ۲۰۷ اتوماتیک ۸۵، ۰۰۰، ۰۰۰ ۱۹۵، ۵۰۰، ۰۰۰ ۲۵ قیمت پژو۲۰۰۸ ۱۱۴، ۹۹۴، ۰۰۰ ۳۷۰، ۰۰۰، ۰۰۰ ۲۶ قیمت رانا ۵۱، ۳۶۰، ۰۰۰ ۹۱، ۵۰۰، ۰۰۰انتهای پیام/

ضرر کشاورزان از اختلاف قیمت پیاز از زمین تا بازار

مهرمهر22 ساعت قبل
در حالی که در روزهای اخیر شاهد نوسانات عجیبی در قیمت پیاز بودیم، اما متاسفانه دلالان سود اصلی را از این قیمت‌های حبابی بردند و برای کشاورزان فایده‌ای نداشت.
عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل
در سال ۱۹۲۲، سیتروئن «گلدن اسکرب» اولین خودرویی بود که از کویر «صحرا» عبور کرد و حالا تقریبا ۱۰۰ سال پس از آن روزها سیتروئن شبیه به آن خودرو دوباره ساخته است. این سازه به ماهیت قدیمی گلدن اسکرب وفادار مانده است. دو چرخ در جلو و مجموع چرخ‌هایی در عقب نیز از همان سیتروئن قدیمی الگوبرداری شده است. لیندا جکسن مدیر اجرایی سیتروئن در این خصوص گفت: در سالگرد صدسالگی برند سیتروئن، بازسازی گلدن اسکرب به مرحله جدیدی خواهد رسید. گلدن اسکرب در زمان خود خودروی پیشرفته‌ای محسوب می‌شد.
افتصادنیوزافتصادنیوز21 ساعت قبل
وی با اشاره به روند فزاینده مرگ ناشی از فشار خون بالا در ایران اضافه کرد: در ایران ۹۷ هزار نفر در سال ۲۰۱۷ بر اثر بیمارهای مرتبط با فشار خون بالا جان خود را از دست داده‌اند. دکتر دهقانی، شیوع فشار خون بالا در جمعیت بالای ۳۰سال استان خراسان جنوبی براساس گزارش سامانه سیب در سال ۱۳۹۷ را حدود ۲۰٫۷ درصد و کمتر از شیوع کشوری با رقم ۲۱٫۶ درصد اعلام کرد. وی در ادامه ضمن اشاره به درصد شاخص‌های مرتبط با بیماری فشارخون، با بیان اینکه مصرف نمک در استان خراسان جنوبی زنگ خطر ما برای فشار خون بالا است، گفت: متاسفانه بالاترین میزان مصرف نمک در کشور مربوط به استان خراسان جنوبی است. رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود: میانگین مصرف نمک در کشور ۹٫۵۴ گرم در روز است که این میزان در خراسان جنوبی ۱۰٫۷۹ گرم می‌باشد. دکتر دهقانی با اشاره به اهداف کاربردی کمپین ملی کنترل فشار خون گفت: کاهش وقوع مرگ و حوادث قلبی - عروقی زودرس ناشی از فشار خون بالا و کاهش هزینه‌های ناشی از فشار خون بالا در بخش سلامت از این اهداف است.
تابناکتابناک22 ساعت قبل
در یک ماه اخیر قیمت دلار در نوسان بوده است و در برخی روز‌ها این قیمت به کانال ۱۵ هزار تومان هم وارد شد. در روز‌های اخیر قیمت دلار دوباره نزولی شده است و تا لحظه تهیه این خبر به کانال ۱۳ هزار تومان وارد شده است. شقاقی شهری در مورد کاهش قیمت دلار در این چند روز گفت: اولین دلیل این است که اخبار منفی و تنش زا کاهش یافته است. این نشان می‌دهد که سازمان امور مالیاتی به دنبال اخذ مالیات از خریداران و فروشندگان ارز است و این باعث برهم خوردن امنیت بازار ارز شده است. همچنین هر مثقال طلای ۱۷ عیار که به عنوان مبنا برای محاسبات نرخ گذاری است، یک میلیون و ۸۰۵ هزار تومان تومان قیمت گذاری شد که نسبت به روز قبل، ۹۰ هزار تومان ارزان‌تر شده است.

اخبار بیشتر