1. خبری
  2. سیاسی
پوشش خبری

سردار شریف: همه مردم می‌دانند سپاه در انتهای جدول بودجه قرار دارد

آیت‌الله ری‌شهری روز 8 بهمن‌ماه در جمع فرماندهان سپاه پاسداران مراتب رضایت خود را نسبت به کارآمدی این نهاد ابراز کرد و گفت طی 40 سال گذشته سپاه همیشه در حساس‌ترین شرایط حضور موثری داشته است.

در همین رابطه سردار فدوی معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران اظهار کرد: امروز مقابله با جنگ نرم از مهم‌ترین وظایف سپاه است و این نهاد در عرصه فرهنگی با قدرت ظاهر شده و در این زمینه دستاوردهای مفیدی کسب نموده است.

سردار رمضان شریف سخنگو و مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز امروز در حضور اصحاب رسانه خاطرنشان کرد، ادعای آلمان‌ها درخصوص حمل سلاح به وسیله ماهان‌ایر که موجب تحریم این خط هوایی شده، ادعایی واهی است. این سردار سپاه همچنین اضافه کرد: آمریکا در برابر نیروی نظامی ما قدرتی ندارد. وی در قسمت دیگری از سخنرانی امروز خود درباره بودجه سپاه تصریح کرد: همه مردم به خوبی می‌دانند سپاه در انتهای جدول تخصیص بودجه قرار دارد.

سایت خبری

سخنگوی سپاه: آمریکا در برابر ما قدرتی ندارد

ایسناخبرگزاری ایسنا
سخنگوی سپاه: آمریکا در برابر ما قدرتی ندارد

به گزارش ایسنا، سردار رمضان شریف در سیزدهمین همایش اصحاب رسانه و روابط عمومی‌های دستگاه‌های اجرایی استان که پیش از ظهر امروز در سالن اجتماعات جهاد کشاورزی قزوین برگزار شد، تصریح کرد: امروزه یونسکو تعریف جدیدی از سواد مطرح کرده است و سواد رسانه را از ضروریات جامعه مدرن می‌داند.

وی افزود: در دنیای امروز رسانه‌ها نقش مهمی را ایفا و هرکدام هدفی را دنبال می‌کنند، درواقع رسانه‌ها و فضای مجازی دارای یک صاحب هستند و آن صاحب هدف و برنامه خاصی را دنبال می‌کنند، اهداف رسانه‌ها می‌تواند اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی باشد.

مسئول روابط عمومی کل سپاه خاطرنشان کرد: جنگ کار سختی است، عواطف را تحریک می‌کند و هزینه مادی و جسمی دارد، جنگ نرم کم‌هزینه است و می‌توان بدون هزینه‌های گزاف با پیوست رسانه‌ای انجام شود، درواقع امروز بشر به این نقطه رسیده است که برای هدف رسانه‌ای و انتقال پیام؛ کار رسانه‌ای انجام دهد.

وی یادآور شد: در جنگ آلمان اگر بررسی کنیم نژادپرستی آلمانی‌ها و نوع رفتار رسانه‌ای متفاوت است اگر در آن دوران ابزار رسانه‌ای امروز وجود داشت چندین میلیون آدم کشته نمی‌شد، درواقع رسانه‌ها از قدرت بالایی برخوردارند.

شریف با اشاره به شکل‌گیری داعش، خاطرنشان کرد: در بدو تولد داعش جمعیت آن‌ها کمتر از ۳۰ هزار نفر بود اما با تئوری رسانه‌ای ایجاد وحشت زودتر به هدف رسیدند، آن‌ها دو کشور را تقریبا گرفته بودند و به دروازه‌های بغداد نزدیک شدند.

وی خاطرنشان کرد: فراگیری داعش و ایجاد وحشت در بین مردم نتیجه بهره‌گیری از قدرت رسانه بود، درواقع کسانی که داعش را ایجاد کرد، پیوست رسانه‌ای نیز برایش مشخص کردند؛ داعشی‌ها با انتشار فیلم‌های همراه با خشونت وحشتناک سعی در ایجاد ترس بین نظامیان و مردم سوری داشتند و می‌خواستند به مردم سوریه بگویند که با چنین حرکتی روبه‌رو هستند و نباید مقاومت کنند.

مسئول روابط عمومی کل سپاه با اشاره به برنامه‌های دشمن برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی تأکید کرد: ما دارای ملتی فهیم هستیم که ۴۰ سال پای انقلاب ایستاده‌اند، دشمنان در این مدت کاری از پیش نبردند و حقارت آن‌ها کاملا مشخص است.

وی عنوان کرد: اپوزیسیون‌های نظام جمهوری اسلامی به دنبال ضربه زدن به ایران هستند اما فعالیت‌هایشان مورد سخره ایرانی‌ها قرار می‌گیرد. آمریکا در برابر ما قدرتی ندارد و زانو زدن نیروهای نظامی آن‌ها در خلیج‌فارس نشان می‌دهد که با ملتی قدرتمند و نظامی قوی روبه‌رو هستند.

شریف تصریح کرد: دشمن با هیاهوی رسانه‌ای، تبلیغات و بزرگنمایی برخی از کاستی‌های موجود تلاش می‌کند در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی عرض‌اندام مجدد داشته باشد، شاخص‌های افول اقتصادی آمریکا را سرچ کنید این‌ها نشان از شکست‌های مکرر دارد.

وی بیان کرد: نسل جوان اگر با تاریخ انقلاب آشنا باشد و دستاوردهای انقلاب را بداند، شادابی، نشاط، انگیزه و امیدشان افزایش می‌یابد، جوانان شاهد این مبارزه نفس‌گیر ما با دشمنان نبودند بنابراین باید دستاوردهای این سال‌های انقلاب را معرفی کنیم.

مسئول روابط عمومی کل سپاه یادآور شد: طبق آخرین آمار سازمان برنامه‌وبودجه رژیم ستمشاهی می‌گوید که ۷۰ درصد جمعیت ایران در روستا و ۳۰ درصد در شهرها زندگی می‌کردند، در آن زمان روستاها از امکانات برخوردار نبودند.

وی تأکید کرد: امروز بیش از ۹۰ درصد مردم از نعمت گاز برخوردار هستند، روستای بالای ۱۰ خانوار بدون برق در کشور نداریم در حالی‌که در گذشته ۷۰ درصد با این مشکل روبه‌رو بودند؛ نظامی که هم‌زمان با جنگ تحمیلی و توطئه‌های دشمن خدمت‌رسانی کرده است این‌ها برایش دستاورد محسوب می‌شود.

شریف اظهار کرد: ما ۸ سال در جنگ مستقیم بودیم و همواره مرزهای ما از دست دشمن در امان نیست، این نظام مقدس با این ملت وفادار در بسیاری از شاخص‌های معنادار رتبه اول تا دهم دنیا را کسب کرده است؛ آمارهای سازمان‌های بین‌المللی نشان از پیشرفت بالای ایران دارد.

مسئول روابط عمومی کل سپاه خاطرنشان کرد: تبلیغات و عملیات روانی دشمن نمی‌گذارد به باور تبدیل شود، قدرت موشکی، پهبادی، علمی، فناوری هسته‌ای، نانو و موارد دیگر زبانزد است و باید به این‌ها پرداخته شود.

خواندن خبر در سایت منبع

سردار شریف: سپاه در انتهای جدول بودجه قرار دارد

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
سردار شریف: سپاه در انتهای جدول بودجه قرار دارد

سردار رمضان شریف در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت مرزبانان ربوده شده گفت: مجموعه تلاش افراد به صورت رسمی و غیررسمی و قرارگاه قدس سپاه و نیروی زمینی سپاه پاسداران از زمان ربوده شدن مرزبانان میرجاوه تاکنون وجود داشته و از هیچ کوششی برای آزادسازی این افراد غفلت نشده است.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این باره افزود: ‌ از سوی حوزه‌های رسمی یعنی وزارت امور خارجه و دولت پاکستان، تبادلات نیروهای مسلح پاکستان و اطلاعات و سازمان‌های امنیتی پاکستان موضوع مرزبانان ربوده شده در حال پیگیری است.

مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران ادامه داد: موضوع آزادسازی مرزبانان ربوده شده میرجاوه از سوی افرادی که با آن طرف مرز ارتباط دارند و با بهره‌گیری از روابط خویشاوندی و قومی در حال پیگیری است.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره تخصیص بودجه سال ۹۸ سپاه نیز گفت: طبق سال‌های گذشته سپاه تعاملات خود را با مجموعه دولت و مجلس در زمینه تحقق بودجه و طرح‌ها دنبال می‌کند این در حالی است که همه مردم به خوبی می‌دانند سپاه در انتهای جدول بودجه قرار دارد.

این مسئول تصریح کرد: در طول ۴۰ سال انقلاب یاد گرفته‌ایم که چگونه مأموریت‌ها را با حداقل بودجه‌ مصوب، انجام دهیم و دغدغه خاصی برای انجام مأموریت‌ها نداریم، زیرا مطمئنیم دولت و مجلس در حد مقدورات در تخصیص بودجه به سپاه مساعدت می‌کنند.

شریف در پاسخ به این سوال که نخست وزیر رژیم صهیونیستی اخیرا در اظهارات بی‌اساس خود مدعی شده که در حملات اخیر سوریه پایگاه‌های ایران را مورد هدف قرار داده‌اند آیا این را بازی رسانه‌ای آنها نمی‌دانید؟ توضیح داد: اگر ادعای آنان مبنی بر ۱۲ نفر تلفاتی که سپاه داشته، صحت دارد از ۲۰ روز پیش که این موضوع مطرح شده باید شاهد برگزاری مراسم تشییع پیکر در کشور بودیم و به بهترین نحو این مهم انجام می‌شد در صورتی که تاکنون چنین اتفاقی نیفتاده است.

وی افزود: بنابراین ادعای نخست وزیر اسرائیل بی پایه و بی اساس است.

سخنگوی سپاه درباره ادعای آلمان در ماجرای تحریم ماهان‌ایر درباره حمل تجهیزات نظامی با این ایرلاین گفت: ادعای آلمان‌ها مبنی بر اینکه پس از تحریم‌ها، کشور ایران برای جابه جایی تجهیزات نظامی از شرکت هواپیمایی ماهان ایر استفاده می‌کند، ادعایی واهی است.

خواندن خبر در سایت منبع

سپاه با قدرت در عرصه فرهنگی وارد عمل شده است

فارسخبرگزاری فارس
سپاه با قدرت در عرصه فرهنگی وارد عمل شده است

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از سپاه نیوز، سردار علی فدوی معاون هماهنگ کننده سپاه در سیزدهمین جشنواره کتاب سال پاسداران اهل قلم که صبح امروز (دوشنبه) در دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) برگزار شد، اظهارداشت: در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی ایران هستیم و ان شاءالله مبارکی این ایام در دل و زبان و عمل همه ما بروز پیدا کند.

سردار فدوی با بیان اینکه اگر شروط خداوند متعال رعایت شود حتما وعده الهی تحقق می‌یابد، یادآور شد: انقلاب اسلامی و ملت ایران به شروط خدا پایبند بوده‌اند و خدا به همین دلیل به وعده‌های خود عمل کرده و پیروزی‌های انقلاب اسلامی به همین دلیل است.

معاون هماهنگ کننده سپاه افزود: دلیل تحقق وعده الهی موفقیت‌های جمهوری اسلامی ایران در مقابل دشمنان با وجود غیر قابل قیاس بودن امکانات و تجهیزات دشمنان با ایران است.

وی با بیان اینکه مجموعه سپاه، پاسدار انقلاب اسلامی هستند و چهار مولفه دیگر نیز دارند خاطر نشان کرد: یکی از ابعاد وظایف سپاه، دفاع سخت و نظامی از کشور و انقلاب است. سپاه در کنار سایر نیروها ۸ سال جنگ سخت را در دفاع مقدس و مقابله با آمریکا در خلیج فارس انجام داد. به همین دلیل همه فکر می‌کنند رویکرد اصلی سپاه مانند نیروهای مسلح سایر کشورها است.

سردار فدوی با تاکید بر اینکه سپاه وظایف مختلفی از جمله مقابله با جنگ نرم و فرهنگی برعهده دارد، تصریح کرد: سپاه با قدرت در عرصه فرهنگی وارد عمل شده و به دستاوردهای بسیاری رسیده است.

وی وجه دینی، اعتقادی و فرهنگی سپاه را بسیار پررنگ‌تر از وجه نظامی و امنیتی آن دانست و گفت: ظرفیت سپاه و بسیج در حوزه فرهنگی و تدوین کتاب بسیار بالا است اما باید با ساماندهی توان و ظرفیت‌های موجود در سپاه، بتوان آثار فاخر و در تراز انقلاب اسلامی تدوین کرد.

وی با بیان اینکه انقلاب ما به جایگاه و تکیه گاه محکمی در چهل سالگی رسیده است، تصریح کرد: در این چهل سال دشمنان انقلاب اسلامی از هر توطئه و نیرنگی استفاده کردند و تمام توان خود را برای مقابله با انقلاب اسلامی در ابعاد مختلف فرهنگی، سیاسی و اقتصادی و رسانه‌ای بکار گرفتند اما شرایط امروز کشور به هیچ عنوان با ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی و بعد از جنگ تحمیلی قابل قیاس نیست.

سردار فدوی در پایان گفت: ما در این ایام به تحقق یکی از وعده‌های امام خمینی (ره) که بر اساس آیات قرآن کریم است، یعنی رساندن انقلاب به دست صاحب اصلی آن، امید بیشتری داریم.

خواندن خبر در سایت منبع

ری شهری: سپاه یکی از کارآمدترین نهادها در ۴۰ سال گذشته بوده است

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
ری شهری: سپاه یکی از کارآمدترین نهادها در ۴۰ سال گذشته بوده است

آیت الله ری شهری در جلسه تبیین دعای مکارم الاخلاق از صحیفه سجادیه در جمع فرماندهان و اعضای سپاه سیدالشهداء (ع) اظهار داشت: انسان با هدف کسب رضایت خداوند در تمامی امور، نورانی می‌شود و این امر سبب گشایش درهای حکمت خواهد شد.

وی با بیان حدیثی از پیامبر اکرم (ص) مبنی بر اینکه «هر امری را که می‌خواهی انجام دهی آن را با نیت رضای خداوند انجام بده»، افزود: انجام این امور سبب الهی شدن زندگی انسانها می‌شود.

آیت الله ری شهری گفت: انسان با قصد قربت الهی می‌تواند در تمام امور زندگی خود در حال عبادت باشد، گویی که خواب، کار و تمامی افعالش نماز است و مشغول عبادت پروردگار خویش است.

وی ادامه داد: طبق آیات و روایات اگر انسان تصمیم به کار خیر داشته باشند، خداوند برای او ثواب آن عمل را محسوب می‌کند و نیت او را که با هدف رضای خداوند بوده عین عمل ثبت می‌کند، بنابراین سعی کنیم درکسوت خدمت به مردم با نیت پاک انجام وظیفه کنیم.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) گفت: شخص با ایمان می‌بایست در کارهای خود نظم و انسجام خاصی را برقرار نماید و مهمترین قسمت از برنامه روزانه خود را به ارتباط با خداوند متعال و اموراتی که باعث ایجاد قرب باری تعالی می‌ شود، اختصاص دهد.

وی بیان کرد: بدون تردید سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یکی از کارآمدترین نهادهایی است که در طول ۴۰ سال انقلاب اسلامی همیشه خود را در حساس‌ترین لحظات و بزنگاه‌ها ثابت کرده‌ است.

آیت الله ری شهری اظهار داشت: شرط استمرار این موفقیت‌ها آن است که آحاد مردم و خصوصا نیروهای نظامی تمامی ماموریت‌ها و کارهای خود را برای رضای خدا انجام دهند.

وی ادامه داد: بر این اساس نیت، می‌توان همه کارهای روزمره انسان را تبدیل به عبادت کرد و حتی پاداش کاری را دریافت کنیم که توفیق انجامش را نیافته، ولی انگیزه انجام آن را داشته‌ایم.

فرماندهان سپاه سیدالشهدا (ع) شهرری یکشنبه شب در در جلسه تبیین دعای مکارم الاخلاق از صحیفه سجادیه آیت الله ری شهری شرکت کردند.

خواندن خبر در سایت منبع

سردار فدوی: مقابله با جنگ نرم از ماموریت‌های سپاه‌ است

تسنیمخبرگزاری تسنیم
سردار فدوی: مقابله با جنگ نرم از ماموریت‌های سپاه‌ است

- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم، سردار علی فدوی، معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران، در سیزدهمین جشنواره انتخاب کتاب سال سپاه که صبح امروز در دانشگاه افسری امام حسین (ع) برگزار شد، طی سخنانی گفت: از ابتدای انقلاب به سپاه به عنوان مجموعه فرهنگی نگریسته می‌شد و همه امور فرهنگی و تبلیغی دست سپاه بود.جزئیات برگزاری اولین کنگره فرهنگ و هنر سپاه

وی افزود: سپاه، پاسدار انقلاب اسلامی است و یکی از وجه‌های آن پاسداری از انقلاب در برابر تهدید سخت، یعنی جنگ است و سایر وجوه جدای از این وجه نیست.

معاون هماهنگ کننده سپاه تصریح کرد: برخی‌ها فکر می‌کنند ماموریت سپاه فقط مقابله با جنگ سخت است ولی یکی از وجه‌های سپاه پرداختن به مسائل فرهنگی است. چون مقابله با تهدید سخت در ۸ سال دفاع مقدس و سایر مقاطع وجه قالب بود، در اذهان تصور می‌شد سپاه فقط ماموریت مقابله با تهدید سخت را دارد.

سردار فدوی ادامه‌ داد: مقابله با جنگ نرم یکی از ماموریت‌های ماست و همانطور که در جنگ سخت، پاسداران و بسیجیان مدال افتخار دارند، در موضوع جنگ نرم نیز باید موفق باشیم.

این خبر تکمیل می‌شود …

خواندن خبر در سایت منبع

ایمیل خود را برای دریافت خبرنامه وارد کنید:

در ادامه بخوانید

رکنارکنا10 ساعت قبل
وی افزود: در گذشته نیز شاهد بودیم که مرزهای مشترک پاکستان با ایران دچار تهدید و خلاء امنیتی بوده و از این ناحیه تروریست‌ها به عنوان مأمن استفاده می‌کنند. دولت پاکستان باید پاسخگوی این موضوع باشند. سرلشکر صفوی با اشاره به اینکه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران سرکوب عاملان این حملات تروریستی را حق خود می‌دانند گفت: نیروهای مسلح مقتدر جمهوری اسلامی ایران و نیروی زمینی سپاه، حق خود می‌دانند که برای دفاع و امنیت مرزهای ایران و سرکوب عاملان این تروریست‌های جنایتکار به رسالت انقلابی خود عمل کنند. وی در پایان افزود: ما می‌خواهیم با کشورهای همسایه روابط حسنه داشته باشیم و ناامنی در منطقه را به سود آمریکایی‌ها و صهیونیست‌های جمع شده در کنفرانس ورشو می‌دانیم. البته ملت بزرگ ایران و سپاه پاسدارن قدرتمند و خانواده‌های شهیدان مظلوم، پاسخ کوبنده و متناسب را در زمان مقتضی به تحریک کنندگان و مجریان دست نشانده این حادثه تروریستی خواهند داد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
خبرآنلاینخبرآنلاین10 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ خوزه مورینیو که در اواسط این فصل به دلیل کسب نتایج ضعیف با منچستریونایتد از سمت خود برکنار شده بود، حالا ممکن است باز به نیمکت یک تیم لیگ برتری دیگر بازگردد. تعدادی از رسانه‌ها گزارش داده‌اند که سران باشگاه اورتون که در راس آن‌ها، فرهاد مشیری مالک ایرانی این باشگاه قرار دارد، در خصوص احتمال استخدام مورینیو با یکدیگر به بحث و تبادل‌نظر پرداخته‌اند چون از عملکرد مارکو سیلوا، سرمربی پرتغالی فعلی خود راضی نیستند. گفته می‌شود ژوزه مورینیو و مارچلو بیلسا، سرمربی کنونی لیدزیونایتد دو گزینه مدنظر سران باشگاه اورتون در صورت اخراج مارکو سیلوا هستند. آقای خاص در حالی مورد توجه باشگاه اورتون قرار گرفته که گویا سه باشگاه اینتر، بایرن مونیخ و پاری‌سن‌ژرمن نیز وضعیت مورینیو را زیرنظر دارند.
رکنارکنا8 ساعت قبل
به گزارش شبکه خبری الجزیره، این زن جوان که نامش فاش نشده اوایل هفته جاری در بیمارستان «البتول» استان «دیاله» عراق شش دختر و یک پسر را با زایمان طبیعی به دنیا آورد. سخنگوی رسمی اداره بهداشت منطقه‌ای اعلام کرده که این مادر در وضعیت سلامت کامل به سر برده و هر هفت نوزاد نیز مراقبت‌های لازم بهداشتی را دریافت کرده و در سلامت کامل هستند. این تولد در نوع خود در عراق بی‌نظیر است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
مهرمهر2 ساعت قبل
موافقت‌نامه اعتبارات ملی مبادله نشدرئیس اداره امور بیابان منابع طبیعی خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به وضعیت بیابان‌های استان بیان کرد: متأسفانه در سال جاری در زمینه اعتبارات ملی بیابان‌زدایی تخصیصی نداشته‌ایم. وی با بیان اینکه از مجموع ۵۳۸ میلیون تومان قریب به ۴۰۹ میلیون تومان تخصیص داشته‌ایم، افزود: در بخش اعتبارات ملی متأسفانه موافقت‌نامه مبادله نشده است. یوسفی با بیان اینکه هرساله در مردادماه موافقت‌نامه اعتبار ملی امضا می‌شد، افزود: در سال جاری هنوز موافقت‌نامه اعتبارات ملی نداریم. وی با بیان اینکه خراسان جنوبی دومین استان بیابانی کشور است، افزود: همچنین این استان جزو پنج استان درگیر پدیده گردوغبار است که نگاه ویژه مسئولان را می‌طلبد. مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی اظهار کرد: کانون‌های بحرانی در دهه ۸۰، ۱۹ کانون بود که در حال حاضر به ۲۸ کانون رسیده است.
الفالف2 ساعت قبل
در نشست ورشو، نتانیاهو نقش‌آفرین اصلی بود و مشارکت کنندگان کشورهای عربی که بیشترشان در سطح وزیر خارجه حضور داشتند، سیاهی لشگر بودند. دردناک بود که وزیر خارجه دولت مستعفی یمن «خالد الیمانی» در کنار نتانیاهو بنشیند و با او خوش و بش کند و دردناک‌تر از آن دیدار «یوسف بن علوی» وزیر خارجه عمان با نتانیاهو بود. این اولین بار است که وزیر خارجه یک کشور عربی به شکل رسمی و روبروی لنز دوربین‌ها با وزیر خارجه اسرائیل دیدار می‌کند. آن هم وزیر خارجه‌ای که به خاطر مواضع بیطرفانه و خویشتن دارانه نسبت به اختلافات کشورهای عرب، مورد تقدیر اکثر عرب‌ها بود. در حالی که وزرای خارجه کشورهای عربی تلاش می‌کنند تا با رهبری اسرائیل و آمریکا علیه ایران جنگی به راه بیاندازند که بسیار تراژیک، نهایت پستی و بی حیایی است.

نظرها

اخبار بیشتر