1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

آلودگی هوای زاهدان مرز هشدار را رد کرد!

در تاریخ سه‌شنبه 9 بهمن‌ماه وزش باد شدید به غلظت گرد و غبار در زاهدان افزود و میزان آلاینده‌ها را به بیش از 45 برابر حد مجاز رساند. در پی این اتفاق، علی ملاشاهی، رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان به سبب کاهش دید از ساکنین خواست تا حد ممکن از تردد در جاده‌های استان خودداری کنند. همچنین براساس اعلام مدیریت ستاد بحران مستقر در فرمانداری شهرستان زاهدان دبستان‌ها تعطیل شدند.

سایت خبری

غلظت ذرات معلق در هوای زاهدان به ۴۵ برابر حد مجاز رسید

مهرخبرگزاری مهر
غلظت ذرات معلق در هوای زاهدان به ۴۵ برابر حد مجاز رسید
زاهدان - رئیس گروه پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد با سرعت ۸۰ کیلومتر بر ساعت میزان غلظت ذرات معلق در هوای زاهدان را به ۴۵ برابر حد مجاز رساند.

علی ملاشاهی در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: از صبح امروز تاکنون حداکثر سرعت وزش باد همراه با گرد و خاک در زاهدان به ۸۰ کیلومتر بر ساعت رسید که موجب شد غلظت ذرات معلق در هوای شهر زاهدان به ۶۷۵۷ میکروگرم بر متر مکعب برسد.

وی افزود: با توجه به اینکه حد مجاز ذرات معلق در هوا ۱۵۰ میکروگرم بر متر مکعب است این میزان از ذرات معلق در هوا نشان دهنده این است که طی این مدت میزان غلظت ذرات معلق در هوای شهر زاهدان به بیش از ۴۵ برابر حد مجاز رسیده است.

رئیس گروه پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه سرعت باد در زاهدان در حال حاضر بین ۴۰ تا ۵۰ کیلومتر بر ساعت متغیر است، ادامه داد: این شرایط علاوه بر کاهش دید افقی موجب کاهش کیفیت هوا و اختلال تردد در مسیر مواصلاتی زاهدان به بم شده است.

وی گفت: همچنین براساس بررسی آخرین نقشه‌های پیش یابی و مدل‌های جوی وزش باد شدید همراه با گرد و خاک در نواحی غربی و مرکزی استان سیستان و بلوچستان تا فردا ادامه دارد.

ملاشاهی با اشاره به اینکه طی این مدت تردد در محورهای مواصلاتی شمال استان خصوصا به سمت بم توصیه نمی‌شود، تصریح کرد: در پی این رخداد علاوه بر کاهش کیفیت هوا، میزان دید افقی در زاهدان به ۱۰۰ متر کاهش پیدا کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

سرعت وزش باد در زاهدان به ۸۰ کیلومتر بر ساعت رسید

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
سرعت وزش باد در زاهدان به ۸۰ کیلومتر بر ساعت رسید
رئیس گروه پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد با سرعت ۸۰ کیلومتر بر ساعت میزان غلظت ذرات معلق در هوای زاهدان را به حدود ۷ برابر حد مجاز رساند.

علی ملاشاهی اظهار داشت: سرعت باد در زاهدان در حال حاضر بین ۵۰ تا ۶۰ کیلومتر بر ساعت متغیر است که از صبح امروز تاکنون بیشینه سرعت طوفان به ۸۰ کیلومتر بر ساعت نیز رسیده است.

رئیس گروه پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: در پی این رخداد علاوه بر کاهش کیفیت هوا، میزان دید افقی در زاهدان به ۱۰۰ متر کاهش پیدا کرد.

وی با اشاره به اینکه گرد و خاک حاصل از این طوفان کیفیت هوا در زاهدان را به شدت کاهش داده است، افزود: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های همدیدی و آینده نگری هواشناسی این وزش باد تا صبح چهارشنبه علاوه بر نوار غربی استان در زاهدان و سایر نقاط مرکزی سیستان و بلوچستان ادامه دارد.

ملاشاهی تصریح کرد: طی این مدت در نقاط مستعد به ویژه محورهای مواصلاتی «زاهدان-بم» و «ایرانشهر-بم» گرد و خاک سبب کاهش دید و کاهش کیفیت هوا می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

طوفان مدارس زاهدان را به تعطیلی کشاند

تسنیمخبرگزاری تسنیم
طوفان مدارس زاهدان را به تعطیلی کشاند
مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: به دنبال وزش طوفان در زاهدان تمامی مدارس نوبت ابتدایی شیفت عصر این شهرستان تعطیل اعلام شد.

- اخبار استانها -

علیرضا نخغی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان اظهار داشت: براساس اعلام مدیریت ستاد بحران مستقر در فرمانداری شهرستان زاهدان تمامی مدارس ابتدایی شیفت عصر به دلیل طوفان تعطیل اعلام شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به میزان بالای ریزگردها و به خطر افتادن سلامتی دانش‌آموزان مدارس ابتدایی نوبت عصر امروز سه‌شنبه ۹ بهمن ماه تعطیل اعلام شده است.

وی گفت: به علت وزش توفان شن، گرد و خاک و افزایش غلظت ذرات معلق در هوای زاهدان ۵۰۰ مدرسه ابتدایی شیفت عصر این شهرستان تعطیل شد.گردوغبار مدارس سردشت را به تعطیلی کشاندوزش تندباد، رگبار و رعد و برق مدارس بوشهر را به تعطیلی کشاندتداوم آلودگی هوا برخی مدارس نوبت صبح کردستان را به تعطیلی کشاند

رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار اداره‌کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: صبح امروز حداکثر سرعت وزش باد در زاهدان به ۷۹ کیلومتر رسیده که گرد و خاک حاصل از آن کیفیت هوا را به شدت کاهش داده است.

علی ملاشاهی اظهار داشت: وزش طوفان و پراکنده شدن ریزگردها صبح امروز در زاهدان غلظت ذرات معلق در هوای منطقه را به ۱۰۲۸ میکروگرم بر مترمکعب رسانده است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ویدیو/ آرزوی تلخ یک زوج عاشق در برنامه زنده: آرزو دارم دستش و بگیرم اما نمیتونم

انتخابانتخاب16 ساعت قبل

خلاقیت بدون هیچ امکاناتی (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران19 ساعت قبل

پیشنهاد تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه و مقابله جدی با تخلفات نظام بانکی از مهم‌ترین درخواست‌های فعالان اقتصادی حاضر در نشست با رئیس قوه قضائیه بودبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه و مقابله جدی با تخلفات نظام بانکی از مهم‌ترین درخواست‌های فعالان اقتصادی حاضر در نشست با رئیس قوه قضائیه بود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴19 ساعت قبل
شادی: وجود خطوط کوچک در خارج از چشم‌ها حاکی از خنده رویی و شاد بودن فرد میباشد. بررسی شکل ابروهاابرو صاف: صافی و مستقیمی ابروها نشانگر اندیشه، تفکر و ایده گرایی فرد میباشد. ابرو کمانی: افرادی که دارای ابروهای خمیده و کمانی هستند از حکایت‌ها و داستانهای واقعی لذت میبرند و افرادی مهربانند. پشت چشم یا پلک بلند: بلند بودن پلک دلالت بر وابستگی شدید فرد به دیگران و نزدیکان دارد. گونه گود: علاوه بر جذابیت و زیبایی دلیلی بر خوش مشربی و سازگاری فرد میباشد.
ایرناایرنا11 ساعت قبل
به گزارش روز یکشنبه سازمان اورژانس کشور، در سال ۹۶ حدود ۳۸۰ هزار مرگ در کشور گزارش شد که ۳۱۳ هزار مورد آن به دلیل بیماری‌های غیرواگیر بود. از این ۳۱۳ هزار مورد، ۱۶۱ هزار مورد به دلیل بیماری‌های قلبی و عروقی بود و حدود ۹۷ هزار مورد از مرگ و میر مردم ایران مستقیما به دلیل فشار خون بوده است. این گزارش می‌افزاید: با توجه به آمار بسیار بالای ایرانیان مبتلا به فشار خون، وزارت بهداشت با همکاری سایر سازمان‌های اجرایی کشور طرح بسیج ملی کنترل فشار خون را از روز جمعه (۲۷ اردیبهشت) در کشور آغاز کرد. وی افزود: آمبولانس‌ها، اتوبوس آمبولانس‌های پشتیبان و عملیاتی در روز نماز عید فطر و نمازهای جمعه در تاریخ اجرای طرح (۲۷ اردیبهشت لغایت ۱۵ تیر) جهت پایش فشار خون نمازگزاران مستقر هستند. رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: اورژانس آماده ثبت اطلاعات خدمت گیرندگان این طرح و ارجاع به مراکز بهداشتی و درمانی در صورت نیاز است.

امکان گزارش تخلفات احتمالی در محله‌ها

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
شهروندان تهرانی می‌توانند با ارتقای سامانه ۱۳۷ شهرداری، با ارسال عکس و موقعیت مکانی، تخلفات احتمالی در محله خود را اعلام کنندبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ شهروندان تهرانی می‌توانند با ارتقای سامانه ۱۳۷ شهرداری، با ارسال عکس و موقعیت مکانی، تخلفات احتمالی در محله خود را اعلام کنند. این کار موجب می‌شود مسئولان سریع‌تر به این تخلفات رسیدگی کنند.

اخبار بیشتر