آلودگی هوای زاهدان مرز هشدار را رد کرد!
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

آلودگی هوای زاهدان مرز هشدار را رد کرد!

در تاریخ سه‌شنبه 9 بهمن‌ماه وزش باد شدید به غلظت گرد و غبار در زاهدان افزود و میزان آلاینده‌ها را به بیش از 45 برابر حد مجاز رساند. در پی این اتفاق، علی ملاشاهی، رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان به سبب کاهش دید از ساکنین خواست تا حد ممکن از تردد در جاده‌های استان خودداری کنند. همچنین براساس اعلام مدیریت ستاد بحران مستقر در فرمانداری شهرستان زاهدان دبستان‌ها تعطیل شدند.

سایت خبری

غلظت ذرات معلق در هوای زاهدان به ۴۵ برابر حد مجاز رسید

مهرخبرگزاری مهر
غلظت ذرات معلق در هوای زاهدان به ۴۵ برابر حد مجاز رسید
زاهدان - رئیس گروه پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد با سرعت ۸۰ کیلومتر بر ساعت میزان غلظت ذرات معلق در هوای زاهدان را به ۴۵ برابر حد مجاز رساند.

علی ملاشاهی در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: از صبح امروز تاکنون حداکثر سرعت وزش باد همراه با گرد و خاک در زاهدان به ۸۰ کیلومتر بر ساعت رسید که موجب شد غلظت ذرات معلق در هوای شهر زاهدان به ۶۷۵۷ میکروگرم بر متر مکعب برسد.

وی افزود: با توجه به اینکه حد مجاز ذرات معلق در هوا ۱۵۰ میکروگرم بر متر مکعب است این میزان از ذرات معلق در هوا نشان دهنده این است که طی این مدت میزان غلظت ذرات معلق در هوای شهر زاهدان به بیش از ۴۵ برابر حد مجاز رسیده است.

رئیس گروه پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه سرعت باد در زاهدان در حال حاضر بین ۴۰ تا ۵۰ کیلومتر بر ساعت متغیر است، ادامه داد: این شرایط علاوه بر کاهش دید افقی موجب کاهش کیفیت هوا و اختلال تردد در مسیر مواصلاتی زاهدان به بم شده است.

وی گفت: همچنین براساس بررسی آخرین نقشه‌های پیش یابی و مدل‌های جوی وزش باد شدید همراه با گرد و خاک در نواحی غربی و مرکزی استان سیستان و بلوچستان تا فردا ادامه دارد.

ملاشاهی با اشاره به اینکه طی این مدت تردد در محورهای مواصلاتی شمال استان خصوصا به سمت بم توصیه نمی‌شود، تصریح کرد: در پی این رخداد علاوه بر کاهش کیفیت هوا، میزان دید افقی در زاهدان به ۱۰۰ متر کاهش پیدا کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

سرعت وزش باد در زاهدان به ۸۰ کیلومتر بر ساعت رسید

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
سرعت وزش باد در زاهدان به ۸۰ کیلومتر بر ساعت رسید
رئیس گروه پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد با سرعت ۸۰ کیلومتر بر ساعت میزان غلظت ذرات معلق در هوای زاهدان را به حدود ۷ برابر حد مجاز رساند.

علی ملاشاهی اظهار داشت: سرعت باد در زاهدان در حال حاضر بین ۵۰ تا ۶۰ کیلومتر بر ساعت متغیر است که از صبح امروز تاکنون بیشینه سرعت طوفان به ۸۰ کیلومتر بر ساعت نیز رسیده است.

رئیس گروه پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: در پی این رخداد علاوه بر کاهش کیفیت هوا، میزان دید افقی در زاهدان به ۱۰۰ متر کاهش پیدا کرد.

وی با اشاره به اینکه گرد و خاک حاصل از این طوفان کیفیت هوا در زاهدان را به شدت کاهش داده است، افزود: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های همدیدی و آینده نگری هواشناسی این وزش باد تا صبح چهارشنبه علاوه بر نوار غربی استان در زاهدان و سایر نقاط مرکزی سیستان و بلوچستان ادامه دارد.

ملاشاهی تصریح کرد: طی این مدت در نقاط مستعد به ویژه محورهای مواصلاتی «زاهدان-بم» و «ایرانشهر-بم» گرد و خاک سبب کاهش دید و کاهش کیفیت هوا می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

طوفان مدارس زاهدان را به تعطیلی کشاند

تسنیمخبرگزاری تسنیم
طوفان مدارس زاهدان را به تعطیلی کشاند
مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: به دنبال وزش طوفان در زاهدان تمامی مدارس نوبت ابتدایی شیفت عصر این شهرستان تعطیل اعلام شد.

- اخبار استانها -

علیرضا نخغی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان اظهار داشت: براساس اعلام مدیریت ستاد بحران مستقر در فرمانداری شهرستان زاهدان تمامی مدارس ابتدایی شیفت عصر به دلیل طوفان تعطیل اعلام شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به میزان بالای ریزگردها و به خطر افتادن سلامتی دانش‌آموزان مدارس ابتدایی نوبت عصر امروز سه‌شنبه ۹ بهمن ماه تعطیل اعلام شده است.

وی گفت: به علت وزش توفان شن، گرد و خاک و افزایش غلظت ذرات معلق در هوای زاهدان ۵۰۰ مدرسه ابتدایی شیفت عصر این شهرستان تعطیل شد.گردوغبار مدارس سردشت را به تعطیلی کشاندوزش تندباد، رگبار و رعد و برق مدارس بوشهر را به تعطیلی کشاندتداوم آلودگی هوا برخی مدارس نوبت صبح کردستان را به تعطیلی کشاند

رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار اداره‌کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: صبح امروز حداکثر سرعت وزش باد در زاهدان به ۷۹ کیلومتر رسیده که گرد و خاک حاصل از آن کیفیت هوا را به شدت کاهش داده است.

علی ملاشاهی اظهار داشت: وزش طوفان و پراکنده شدن ریزگردها صبح امروز در زاهدان غلظت ذرات معلق در هوای منطقه را به ۱۰۲۸ میکروگرم بر مترمکعب رسانده است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم/ مربی که روز گذشته شیر به او حمله کرد، کیست؟

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
«نادر رضا نوری»، مدیر دهکده طبیعت قزوین در جریان بازدید رئیس سازمان میراث فرهنگی از دهکده طبیعت مورد حمله یک قلاده شیر قرار گرفت و با مداخله به هنگام مأموران و مربیان حیوانات این حادثه کنترل شد.

فیلم | جان باختن ۱۷نفر در دو حادثه رانندگی در خوانسار و ایرانشهر

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
عباس ایروانی مالک گروه قطعات خودروی عظام گفت: ما یکی از تامین‌کنندگان اصلی قطعات برای خودروسازان بزرگ هستیم و طی سال‌های گذشته، علی‌رغم فشارهای گسترده اقتصادی و تحریم‌های بین‌المللی، توانستیم نیاز خودروسازان و عموم مردم را به قطعات یدکی خودرو تامین کنیم.

گرم‌ترین هفته تابستان در ایران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
مرتضی ضرابی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: تهران هم در روز‌های اخیر هوای گرم را پشت سر گذاشت و دمای هوا دیروز به ۴۱ درجه سانتیگراد رسید. وی گفت: در میان مراکز استان‌ها، تهران دیشب گرم‌ترین هوا را با ۳۴ درجه تجربه کرد و پیش‌بینی می‌کنیم هوای گرم تهران تا پایان هفته ادامه داشته باشد. سرکرده افزود: این هفته پدیده‌های دیگری همچون وزش باد در نوار شرقی کشور می‌تواند در نهبندان و سربیشه خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان به ویژه زابل با خیزش گرد و خاک همراه باشد. وی افزود: رگبار‌های تابستانی عصر امروز و فردا در جنوب شرق کشور به ویژه جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات جنوبی کرمان، شمال فارس و بخش‌های شمالی هرمزگان پیش بیش می‌شود و حتما هموطنان عزیز از رفتن به ارتفاعات خودداری کنند. سرکرده گفت: همچنین سالمندان، بیماران قلبی و ریوی از ساعت ۱۰صبح تا ۵ بعد از ظهر از هرگونه تردد غیرضروری خودداری کنند تا گرمازده نشوند.
انتخابانتخاب1 روز قبل
بهترین راه برای تعیین شانس افزایش قد مراجعه به یک متخصص ارتوپدی و متخصص غدد درون‌ریز است. عمده رشد قد در آقایان تا پایان سن ۲۲ سالگی و در خانم‌ها تا پایان ۱۸ سالگی است. بهترین راه برای تعیین شانس افزایش قد مراجعه به یک متخصص ارتوپدی و متخصص غدد درون‌ریز است. چندراه وجود دارد که شما می‌توانید با انجام آن‌ها تا حدی باعث افزایش ترشح هورمون رشد شوید: (که در صورت بسته نشدن صفحات رشد استخوانی، می‌تواند مفید باشد) ۱- خواب کافی و منظم باعث افزایش مقدار هورمون رشد در طول روز می‌شود. شرکت در فعالیت‌های ورزشی هوازی شدید نیز می‌تواند باعث افزایش ترشح هورمون رشد شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرتضی الویری در بازدید از ستاد هیات اجرایی انجمن شورایاری‌ها گفت: مجوز برگزاری انتخابات را سازمان بازرسی کل کشور صادر نمی‌کند، البته این سازمان می‌تواند انتقاد داشته باشد و تذکرات قانونی خود را ارائه دهد. وی افزود: سازمان بازرسی کل کشور می‌تواند برمبنای تشخیص خود تذکرات لازم را به دستگاه‌های اجرایی ذیربط بدهد، ولی اینکه دستگاه اجرایی به این تذکر عمل کنند به مصوبات قانونی که در آن زمینه وجود دارد بر می‌گردد. رئیس شورای عالی استان‌ها ادامه داد: برگزاری انتخابات شورایاری‌ها پیشینیه دارد؛ شورای اسلامی شهر تهران برای اولین بار این انتخابات را برگزار نمی‌کند؛ بلکه این انتخابات در چهار دوره گذشته برگزار شده است و در این دوره هم بودجه‌ای که برای شورایاری در نظر گرفته‌ایم، مورد تایید فرمانداری قرار گرفته است. الویری تاکید کرد: برای برگزاری این انتخابات مصوبه هیئت وزیران را داریم و شورای عالی استان‌ها به موجب بند ۷ ماده ۸۰ قانون شوراها، شیوه نامه‌ای را در زمینه برگزاری انتخابات شورایاری در کلانشهر‌ها تصویب کرده که برای طی مراحل به کارگروهی منتقل شده است. با توجه به این اقدامات، انتخاباتی که قرار است برگزار شود، قانونی است و اگر اشکالی وجود داشت دستگاه‌های اجرایی یا نظارتی ذیربط به ما یادآوری می‌کردند.

اخبار بیشتر