آلودگی هوای زاهدان مرز هشدار را رد کرد!
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

آلودگی هوای زاهدان مرز هشدار را رد کرد!

در تاریخ سه‌شنبه 9 بهمن‌ماه وزش باد شدید به غلظت گرد و غبار در زاهدان افزود و میزان آلاینده‌ها را به بیش از 45 برابر حد مجاز رساند. در پی این اتفاق، علی ملاشاهی، رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان به سبب کاهش دید از ساکنین خواست تا حد ممکن از تردد در جاده‌های استان خودداری کنند. همچنین براساس اعلام مدیریت ستاد بحران مستقر در فرمانداری شهرستان زاهدان دبستان‌ها تعطیل شدند.

سایت خبری

غلظت ذرات معلق در هوای زاهدان به ۴۵ برابر حد مجاز رسید

مهرخبرگزاری مهر
غلظت ذرات معلق در هوای زاهدان به ۴۵ برابر حد مجاز رسید
زاهدان - رئیس گروه پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد با سرعت ۸۰ کیلومتر بر ساعت میزان غلظت ذرات معلق در هوای زاهدان را به ۴۵ برابر حد مجاز رساند.

علی ملاشاهی در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: از صبح امروز تاکنون حداکثر سرعت وزش باد همراه با گرد و خاک در زاهدان به ۸۰ کیلومتر بر ساعت رسید که موجب شد غلظت ذرات معلق در هوای شهر زاهدان به ۶۷۵۷ میکروگرم بر متر مکعب برسد.

وی افزود: با توجه به اینکه حد مجاز ذرات معلق در هوا ۱۵۰ میکروگرم بر متر مکعب است این میزان از ذرات معلق در هوا نشان دهنده این است که طی این مدت میزان غلظت ذرات معلق در هوای شهر زاهدان به بیش از ۴۵ برابر حد مجاز رسیده است.

رئیس گروه پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه سرعت باد در زاهدان در حال حاضر بین ۴۰ تا ۵۰ کیلومتر بر ساعت متغیر است، ادامه داد: این شرایط علاوه بر کاهش دید افقی موجب کاهش کیفیت هوا و اختلال تردد در مسیر مواصلاتی زاهدان به بم شده است.

وی گفت: همچنین براساس بررسی آخرین نقشه‌های پیش یابی و مدل‌های جوی وزش باد شدید همراه با گرد و خاک در نواحی غربی و مرکزی استان سیستان و بلوچستان تا فردا ادامه دارد.

ملاشاهی با اشاره به اینکه طی این مدت تردد در محورهای مواصلاتی شمال استان خصوصا به سمت بم توصیه نمی‌شود، تصریح کرد: در پی این رخداد علاوه بر کاهش کیفیت هوا، میزان دید افقی در زاهدان به ۱۰۰ متر کاهش پیدا کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

سرعت وزش باد در زاهدان به ۸۰ کیلومتر بر ساعت رسید

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
سرعت وزش باد در زاهدان به ۸۰ کیلومتر بر ساعت رسید
رئیس گروه پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد با سرعت ۸۰ کیلومتر بر ساعت میزان غلظت ذرات معلق در هوای زاهدان را به حدود ۷ برابر حد مجاز رساند.

علی ملاشاهی اظهار داشت: سرعت باد در زاهدان در حال حاضر بین ۵۰ تا ۶۰ کیلومتر بر ساعت متغیر است که از صبح امروز تاکنون بیشینه سرعت طوفان به ۸۰ کیلومتر بر ساعت نیز رسیده است.

رئیس گروه پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: در پی این رخداد علاوه بر کاهش کیفیت هوا، میزان دید افقی در زاهدان به ۱۰۰ متر کاهش پیدا کرد.

وی با اشاره به اینکه گرد و خاک حاصل از این طوفان کیفیت هوا در زاهدان را به شدت کاهش داده است، افزود: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های همدیدی و آینده نگری هواشناسی این وزش باد تا صبح چهارشنبه علاوه بر نوار غربی استان در زاهدان و سایر نقاط مرکزی سیستان و بلوچستان ادامه دارد.

ملاشاهی تصریح کرد: طی این مدت در نقاط مستعد به ویژه محورهای مواصلاتی «زاهدان-بم» و «ایرانشهر-بم» گرد و خاک سبب کاهش دید و کاهش کیفیت هوا می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

طوفان مدارس زاهدان را به تعطیلی کشاند

تسنیمخبرگزاری تسنیم
طوفان مدارس زاهدان را به تعطیلی کشاند
مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: به دنبال وزش طوفان در زاهدان تمامی مدارس نوبت ابتدایی شیفت عصر این شهرستان تعطیل اعلام شد.

- اخبار استانها -

علیرضا نخغی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان اظهار داشت: براساس اعلام مدیریت ستاد بحران مستقر در فرمانداری شهرستان زاهدان تمامی مدارس ابتدایی شیفت عصر به دلیل طوفان تعطیل اعلام شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به میزان بالای ریزگردها و به خطر افتادن سلامتی دانش‌آموزان مدارس ابتدایی نوبت عصر امروز سه‌شنبه ۹ بهمن ماه تعطیل اعلام شده است.

وی گفت: به علت وزش توفان شن، گرد و خاک و افزایش غلظت ذرات معلق در هوای زاهدان ۵۰۰ مدرسه ابتدایی شیفت عصر این شهرستان تعطیل شد.گردوغبار مدارس سردشت را به تعطیلی کشاندوزش تندباد، رگبار و رعد و برق مدارس بوشهر را به تعطیلی کشاندتداوم آلودگی هوا برخی مدارس نوبت صبح کردستان را به تعطیلی کشاند

رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار اداره‌کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: صبح امروز حداکثر سرعت وزش باد در زاهدان به ۷۹ کیلومتر رسیده که گرد و خاک حاصل از آن کیفیت هوا را به شدت کاهش داده است.

علی ملاشاهی اظهار داشت: وزش طوفان و پراکنده شدن ریزگردها صبح امروز در زاهدان غلظت ذرات معلق در هوای منطقه را به ۱۰۲۸ میکروگرم بر مترمکعب رسانده است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

اظهارات تکان دهنده خانمی که سوار بر خودروی مسافربر شخصی شده بود (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

فیلم | وحشت‌ناک است، درگیری با قمه وسط خیابان

همشهریهمشهری1 روز قبل

فیلم/ آخرین وضعیت از حال جسمی آیت الله سیستانی پس از عمل

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

سیل سیستان و بلوچستان/ ارتش: خیلی از هموطنانمان را از بالای درخت نجات دادیم

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

بازنشستگی لاک‌ پشتی که در نیم قرن ۸۰۰ بار پدر شد! + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک لاک پشت کمیاب در پارک ملی گالاپاگوس اکوادور پس از اینکه در پنجاه سال گذشته در برنامه جلوگیری از انقراض این گونه لاک پشت به کار گرفته شد توسط پژوهشگران بازنشسته شد. این لاکپشت در نیم قرن گذشته ۸۰۰ بار پدر شده است. بیشتر بخوانید: نجات و درمان گونه‌ای کمیاب از لاک پشت با کمک لاک مصنوعی + فیلمانتهای پیام/

فیلم | سیستان و بلوچستان؛ رانندگی در استخری به نام جاده

همشهریهمشهری1 روز قبل

اخبار بیشتر