1. خبری
  2. تکنولوژی
پوشش خبری

کاهش قیمت آیفون به دلیل کاهش درآمد اپل

در 3 ماه انتهایی سال 2018 درآمد حاصل از گوشی‌های آیفون 15 درصد کاهش یافت از این رو تیم کوک (مدیر ارشد اجرایی شرکت اپل) تصمیم خود را مبنی بر کاهش قیمت این محصول اعلام کرد. البته این احتمال هنوز قطعیت ندارد.

اخبار دیگری که این روزها در رابطه با این محصول داغ شد نقص فنی در مکالمه‌ی گروهی فیس‌تایم بود که امکان شنود داشت. پیش از آن نوجوان 14 ساله‌ای درباره‌ی این نقص هشدار داده بود اما آن اعتراض تا زمانی که صدای شکایت هزاران نفر بلند شد، مورد توجه کارکنان اپل واقع نشد. وجود این حفره امنیتی که نقض حریم شخصی به حساب می‌آید، سبب ثبت شکایتی از شرکت اپل در دادگاه تگزاس شده است.

در حال حاضر قابلیت چت گروهی در این محصول وجود ندارد.

سایت خبری

کاهش قیمت آیفون به دلیل کاهش درآمد اپل

رکناخبرگزاری رکنا
کاهش قیمت آیفون به دلیل کاهش درآمد اپل

کاهش قیمت آیفون به دلیل کاهش درآمد اپل - 1

پس از انتشار گزارش کاهش درآمد و سودآوری شرکت اپل در سه ماهه آخر ۲۰۱۸ میلادی، مدیر ارشد اجرایی این شرکت از احتمال کاهش قیمت آیفون سخن گفت.

به گزارش اسکای نیوز، طبق گزارش‌های مختلف ممکن است اپل قیمت آیفون را کاهش دهد تا به این ترتیب ضرر ناشی از کاهش فروش را جبران کند.

طبق گزارش این شرکت که سه شنبه شب منتشر شده، درآمد و سودآوری اپل در سه ماهه آخر سال گذشته کاهش یافته است.

این گزارش مربوط به سه ماهه منتهی به دسامبر ۲۰۱۸ میلادی است و طبق آن درآمد کل شرکت به ۸۴٫۳ میلیارد دلار رسیده که ۵ درصد کمتر از همین بازه زمانی در سال گذشته است. اما درآمد مربوط به فروش آیفون ۱۵ درصد کاهش یافته است.

«تیم کوک» مدیر ارشد اجرایی اپل نیز در مصاحبه‌ای با رویترز اعلام کرد افزایش قیمت‌ها یکی از عوامل کاهش فروش محسوب می‌شود و از همین رو برای بهبود این وضعیت قیمت‌ها احتمالا تعدیل شوند تا درآمد شرکت بهبود یابد.

به گفته او قیمت آیفون به دلیل افزایش ارزش دلار در خارج از آمریکا نیز بیشتر شده است. کوک اشاره کرد قیمت آیفون در آینده براساس نرخ ارزهای محلی تعیین می‌شود.

اما در عین حال، مک، آی پد و گجت‌های پوشیدنی، بخش گجت‌های خانگی و اکسسوری‌ها نیز با افزایش فروش روبرو بوده‌اند.

خدمات اپل از جمله پلتفرم پخش موسیقی آن، اپ استو، حافظه ذخیره iCloud و Apple Pay نیز با افزایش فروش ۱۹ درصدی روبرو شدند.

خواندن خبر در سایت منبع

یک نوجوان ۱۴ ساله به اپل در مورد نقص فیس تایم هشدار داده بود

فارسخبرگزاری فارس
یک نوجوان ۱۴ ساله به اپل در مورد نقص فیس تایم هشدار داده بود

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از انگجت، این پسر دبیرستانی ۱۴ ساله اهل ایالت آریزونا که از نقض مذکور مطلع شده بود تلاش کرده بود اپل را از موضوع مطلع کند.

گرانت تامپسون و مادر وی میشله بیش از یک هفته برای تماس با دفاتر اپل تلاش کرده بودند. اما پیشرفت خاصی در این زمینه حاصل نشده بود.

گرانت تامپسون اولین بار در ۲۰ ژانویه از حفره امنیتی فیس تایم مطلع شده بود. وی در زمانی که با تعدادی از دوستانش در حال مکالمه ویدئویی گروهی بود متوجه نقص یادشده گردید.

وی و مادرش ابتدا تلاش کردند از طریق شبکه‌های اجتماعی توئیتر وفیس بوک توجه اپل را به خود جلب کنند. آنها سپس فاکسی برای اپل ارسال کرده و در آن این موضوع را شرح دادند. اما هیچ پاسخی دریافت نکردند.

آنها در نهایت توانستند با ارسال ایمیل با گروه امنیتی اپل تماس بگیرند. اما اپل موضوع را جدی نگرفت تا آنکه عده زیادی از مشکل یادشده مطلع شدند و هزاران نفر با حضور در شبکه‌های اجتماعی به شدت به اپل اعتراض کردند.

اپل فعلا قابلیت گپ گروهی فیس تایم را از کارانداخته و قول داده برای حل مشکل یادشده یک وصله نرم افزاری به روزرسان عرضه کند.

خواندن خبر در سایت منبع

کاهش ۱۵ درصدی درآمد اپل از فروش آیفون طی پاییز ۲۰۱۸

زومیتخبرگزاری زومیت
کاهش ۱۵ درصدی درآمد اپل از فروش آیفون طی پاییز ۲۰۱۸

اپلگزارش مالی مربوط‌به سه‌ماهه‌ی چهارم سال ۲۰۱۸ را منتشر کرده که براساس آن این شرکت موفق شده درآمدی ۸۴٫۳ میلیارد دلاری را کسب کند. آمارهای ارائه‌شده نشان از این دارد که درآمد اپل در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته نزدیک به ۵ درصد کاهش پیدا کرده است. اپل درکنار انتشار گزارش مالی مربوط‌به پاییز ۲۰۱۸، پیش‌بینی خود از درآمد زمستان ۲۰۱۹ را نیز ارائه کرده که از این‌رو درآمد پیش‌بینی‌شده از بازه‌ی ۸۹ تا ۹۳ میلیارد دلاری به ۸۴ میلیارد دلار کاهش پیدا کرده است.

همان‌طور که اشاره کردیم، اپل موفق شده تا درآمدی ۸۴٫۳ میلیارد دلاری را درکنار سود خالص ۱۹٫۹۷ میلیارد دلاری کسب کند. این در حالی است که اپل سال گذشته طی پاییز ۲۰۱۷ موفق شده بود تا سود خالص ۲۰٫۱ میلیارد دلاری را از درآمد ۸۸٫۳ میلیارد دلاری کسب کند. بنابر آمار ارائه‌شده توسط اپل، درآمد آیفون در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته شاهد کاهشی ۱۵ درصدی بوده، درحالی‌که درآمد تمام محصولات و سرویس‌های اپل در مجموع ۱۹ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد کرده است. این برای اولین‌بار است که درآمد و سود اپل در فصل پاییز کاهش پیدا کرده است.

آمارهای ارائه‌شده توسط تیم‌ کوک، مدیرعامل این شرکت نشان از این دارد که اپل بیش از ۱٫۴ میلیارد گجت فعال دارد که از این تعداد ۹۰۰ میلیون دستگاه مربوط‌به آیفون‌های اپل است. سایر محصولات اپل شامل درآمد آیپد، مک و گجت‌های هوشمند/اکسسوری و پوشیدنی‌های اپل به ترتیب ۱۷، ۹ و ۳۳ درصد افزایش پیدا کرده است. تیم کوک در سخنان خود اعلام کرد که دلیل اصلی کاهش درآمد آیفون اپل در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، کاهش استقبال از آیفون‌های این شرکت در کشور چین و کشور‌های در حال توسعه است. تیم کوک همچنین افزایش قدرت دلار دربرابر سایر ارزها و همچنین کاهش یارانه پرداختی از سوی اپراتورهای مخابراتی برای فروش آیفون را از دیگر دلایل کاهش استقبال از گوشی‌های هوشمند این شرکت خوانده است.

اپل درآمد کسب‌شده در کشور چین را ۱۳٫۱۷ میلیارد دلار اعلام کرده که در مقایسه با پاییز ۲۰۱۷ نشان از کاهشی ۲۷ درصدی دارد. تنش تجاری بین دو کشور چین و آمریکا از نظر تجاری درکنار رقبای قدرتمند چینی که گوشی‌های هوشمند رده بالایی را با قیمت بسیار کمتر از آیفون راهی بازار می‌کنند، مزید بر علت شده تا اپل عملکرد مناسبی را نداشته باشد.

با وجود کم‌فروغ‌شدن فروش آیفون‌های اپل، این شرکت همچنان از سرویس‌های خود به‌عنوان یکی از شاخه‌های پردرآمدش یاد کرده است. سرویس‌های اپل شامل محصولاتی نظیر آی‌کلاد، اپ‌استور، اپل موزیک و اپل پی درکنار محتوای دیجیتالی آیتونز و آی‌بوکس است. سرویس‌های اپل در مجموع درآمدی ۱۰٫۸ میلیارد دلاری را عاید اپل کرده است. اپل در نظر دارد تا حجم سرویس‌های خود را تا سال ۲۰۲۰ به دو برابر حجم این سرویس‌ها در سال ۲۰۱۶ برساند. سال گذشته مورگان استنلی پیش‌بینی کرد که درآمد سرویس‌های مایکروسافتتا سال ۲۰۲۳ به بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار خواهد رسید.

یکی دیگر از نکات جالب در خصوص گزارش مالی اپل، عبور درآمد پوشیدنی‌ها، اپل‌تی‌وی، هوم‌پاد و هدفون‌های بیتس از مجموع درآمد فروش آیپدها طی سه‌ماهه‌ی چهارم سال ۲۰۱۸ است. این بخش موفق شده تا درآمدی ۷٫۳ میلیارد دلاری کسب کند.

خواندن خبر در سایت منبع

نقص فیس تایم باعث شکایت از اپل شد

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
نقص فیس تایم باعث شکایت از اپل شد

خبرگزاری مهر: نقص فنی خطرناک برنامه گفتگوی ویدئویی فیس تایم باعث شکایت از شرکت اپل شده است. یک وکیل اهل تگزاس به علت افشای گفتگوی خصوصی وی با موکلش به همین علت این شرکت را به دادگاه خواهد کشاند.

وکیل یادشده به همین علت شکایتی را در یک دادگاه در هوستون تگزاس ثبت و تصریح کرده که حفره امنیتی یادشده موجب نقض گسترده و جدی امنیت و حریم شخصی کاربران می‌شود.

نقص فیس تایم باعث شکایت از اپل شد - 3

لری ویلیامز در شکایت خود تصریح کرده آسیب پذیری فیس تایم باعث می‌شود افراد ناشناس بتوانند از طریق میکروفون آیفون مکالمات دیگر افراد را بشنوند و از طریق دوربین گوشی محیط اطراف فرد هدف را ببینند.

به گفته این وکیل شهادت خصوصی یکی از موکلان وی به علت همین مشکل فنی توسط فرد دیگری مورد استراق سمع قرار گرفته است. او خواستار دریافت غرامت مالی از اپل شده است.

به نظر می‌رسد این مشکل در آینده موجب طرح شکایات متعدد دیگری از اپل شود. منابع خبری می‌گویند برخی متخصصان و شرکت‌های امنیتی در حدود یک ماه قبل در این زمینه به اپل هشدار داده بودند، اما شرکت یاد شده به این موضوع بی توجهی کرده بود.

اپل فعلا قابلیت گفتگوی ویدئویی گروهی را در فیس تایم غیرفعال کرده تا از سواستفاده‌های بیشتر جلوگیری شود و از عرضه وصله نرم افزاری به روزرسان خبر داده است.

خواندن خبر در سایت منبع

ایمیل خود را برای دریافت خبرنامه وارد کنید:

در ادامه بخوانید

برترین‌هابرترین‌ها5 ساعت قبل
به این ترتیب در حالی اعضای کمیسیون تلفیق به واردات خودرو چراغ سبز نشان داده‌اند که دولت در لایحه پیشنهادی خود درآمدی از این محل برای خود در نظر نگرفته و عدد صفر را جلوی ردیف درآمدی از واردات خودرو قرار داده است. اما برای این اقدام اعضای کمیسیون تلفیق یعنی قراردادن رقمی در بخش درآمد‌های دولتی برای واردات خودرو دو سناریو می‌توان در نظر گرفت. سناریو اول حول تلاش برخی نمایندگان مجلس پیرامون طرح ساماندهی بازار خودرو از طریق آزادسازی واردات، می‌گردد. درحالی‌که طرح ساماندهی بازار خودرو در مجلس به ساماندهی صنعت خودرو تغییر نام داد و این تغییر نام به کلی ماهیت طرح ساماندهی بازار خودرو را عوض کرد، اما به نظر می‌رسد، طراحان آن از پای ننشسته و با گنجاندن رقمی در بخش درآمدی دولت از محل واردات خودرو روزنه‌ای را برای برداشتن ممنوعیت واردات ایجاد کرده‌اند و به این امید هستند که در سال آینده گشایشی در بخش واردات حاصل شود. هر چند تا نهایی شدن رقم یاد شده در بودجه سال آینده هنوز دو خوان دیگر باقی مانده است، اما می‌توان گفت: این آخرین تیر ترکش نمایندگان موافق آزادسازی واردات خودرو به کشور در سال آینده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
بر اساس مصوبه هیات وزیران، مقرر شد که سایت ثبت سفارش برای خودروهای دپو شده، باز شود؛ البته خودروهایی که ثبت سفارش جعلی داشتند مشمول این موضوع نشدند و قرار شد مرجع قضایی در این رابطه تصمیم گیری کند. وی با بیان اینکه استفاده از سند جعلی موجب محکومیت فرد می‌شود، گفت: بر اساس اعلام سازمان توسعه تجارت، ۶۴۸۱ خودرو با ثبت سفارش جعلی به کشور وارد شدند که ۱۹۰۰ دستگاه بعد از اظهار ترخیص شدند. وی افزود: امکان دارد برخی از خودروها ثبت سفارش جعلی داشته باشند ولی به گمرک اظهار نکرده باشند و بر اساس اعلام ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ۳۷۲۲ دستگاه با ثبت سفارش جعلی به گمرک اظهار شده‌اند. این مقام آگاه گفت: به هر حال با نظارت نهادهای نظارتی، این خودروها (هر تعداد که اعلام شود) تحویل سازمان اموال تملیکی خواهند شد؛ اما هنوز نحوه برخورد با این کالاها مشخص نشده است. متولیان سازمان اموال تملیکی نیز هر گونه اظهار نظر در خصوص تحویل خودروهای دپو شده در گمرک به این سازمان را، منوط به زمان تحویل عنوان کردند.
ایلناایلنا9 ساعت قبل
بازیکن ایرانی سابق سووان سامسونگ در مورد فسخ قراردادش توضیح داد. شهاب زاهدی در گفتگو با خبرنگار ورزشی ایلنا در خصوص انتقال پر سرو صدایش به سووان سامسونگ و فسخ قراردادش اظهار داشت: این پیشنهاد از طریق مدیر برنامه‌هایم به دستم رسید و فکر کردم پیشنهاد خوبی است. قبل از بستن قرارداد با مربی تیم صحبت کردم و دیدم درک خوبی از هم داریم و می‌توانم زیر نظر او پیشرفت کنم. مربی سامسونگ علاقه زیادی به من داشت و به فوتبالم اعتقاد داشت و می‌توانست اتفاق خوبی برایم بیافتد. آن نماد مربوط به اسپانسر تیم ما بود که مربوط به فروشگاه زنجیره‌ای بود و مربوط به ۲ سال قبل بود که عوض شده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین9 ساعت قبل
{لینک} گفته می‌شود گوگل قصد تولید و عرضه یک گوشی ارزان‌قیمت در کنار گوشی‌های پریمیوم را در سر می‌پروراند که این استراتژی شبیه عرضه آیفون ایکس آر از سوی اپل است. گوگل تا تغییر نسل گوشی‌های خود، موبایل ارزان‌قیمت را راهی بازار خواهد کرد. از سوی دیگر قرار بود ساعت پیکسل ۳ با گوشی‌های ۲۰۱۸ رونمایی شود که این اتفاق رخ نداد و حالا با نام پیکسل ۴ با گوشی‌های جدید رونمایی خواهد شد. اما سری جدید اسپیکرهای هوشمند گوگل در راه است که با شکل و شمایل جدید بازاریابی خواهد شد. نکته قابل‌توجه استخدام صدها مهندس سابق اپل در گوگل است که ممکن است شاهد محصولات جدید و متفاوتی باشیم.
رکنارکنا9 ساعت قبل
برخلاف عبدالصمد خرم آبادی که از مراسم‌ها و مصاحبه‌های مطبوعاتی فاصله می‌گرفت حضور جواد جاویدنیا دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه و سخنانش در این مراسم رنگ و بوی امید به کسب و کارهای نوپا داد. این در حالی است که برخلاف کسب و کارهای سنتی، نمی‌توان کسب و کارهای نوپا را در یک حد و اندازه نگه داشت و انتظار داشت که بیشتر از انتظار دولت رشد نکند. علاوه بر فیلترینگ تهدید به فیلتر هم مانند یک تیغ بالای سر کسب و کارهای نوپا است و این خود بزرگترین معضل این حوزه محسوب می‌شود. برای ورود به پارادایم‌های نوین باید خود کسب و کارهای نوپا پیش‌دستی کرده و قانونگذاری کنند. قانونگذاری تنها کار وزارت ارتباطات و فناوری نیست، بلکه باید کسب‌وکارهای نوپا برای این کار پیشقدم شوند.

نظرها

اخبار بیشتر