اخبار روز بازار خودرو | چهارشنبه 10 بهمن‌ماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو | چهارشنبه 10 بهمن‌ماه

جدول/ التهابات بازار خودرو امروز فروکش کرد

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
جدول/ التهابات بازار خودرو امروز فروکش کرد
گزارش امروز قیمت خودرو حکایت از ثبات قیمت انواع خودروهای داخلی در بازار دارد.

ردیف

نوع خودرو

قیمت خودرو کارخانه

قیمت خودرو بازار

۱

قیمت پراید ۱۱۱

۳۶ ،۱۰۰ ،۰۰۰

۴۰، ۰۰۰، ۰۰۰

۲

قیمت پراید ۱۳۱

۳۳ ،۷۲۵ ،۰۰۰

۳۸، ۵۰۰، ۰۰۰

۳

قیمت پراید ۱۵۱

۳۴، ۲۰۰، ۰۰۰

۳۵، ۷۰۰، ۰۰۰

۴

قیمت چانگان

۱۲۷، ۰۰۰، ۰۰۰

۱۳۲، ۵۰۰، ۰۰۰

۵

قیمت تیبا صندوق دار

۴۰، ۰۰۰، ۰۰۰

۴۳، ۷۰۰، ۰۰۰

۶

قیمت ساینا دنده ای

۴۴، ۱۷۵، ۰۰۰

۴۷، ۵۰۰، ۰۰۰

۷

قیمت پژو ۴۰۵

۴۲، ۸۲۹، ۰۰۰

۶۰، ۰۰۰، ۰۰۰

۸

قیمت پژو SLX

45، ۶۳۸، ۰۰۰

۶۰، ۸۰۰، ۰۰۰

۹

قیمت پژو ۴۰۵ دوگانه سوز

۴۵، ۱۷۰، ۰۰۰

۵۸، ۳۰۰، ۰۰۰

۱۰

قیمت پژو پارس

۵۳، ۰۰۰، ۰۰۰

۷۲، ۸۰۰، ۰۰۰

۱۱

قیمت پژو پارس TU5 کلاس ۱۳

۴۲، ۴۸۱، ۰۰۰

۸۰، ۵۰۰، ۰۰۰

۱۲

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲

۴۷، ۱۷۴، ۰۰۰

۶۲، ۵۰۰، ۰۰۰

۱۳

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۵

۵۴، ۵۲۶، ۰۰۰

۷۴، ۰۰۰، ۰۰۰

۱۴

قیمت پژو ۲۰۶ V8 صندوقدار

۵۵، ۵۹۳، ۰۰۰

۷۵، ۰۰، ۰۰۰

۱۵

قیمت سمند ال ایکس (LX)

43، ۵۹۷، ۰۰۰

۶۳، ۵۰۰، ۰۰۰

۱۶

قیمت سمند EF7

44، ۶۴۰، ۰۰۰

۶۳، ۵۰۰، ۰۰۰

۱۷

قیمت سمند دوگانه سوز کلاس ۱۶

۴۷، ۶۰۳، ۰۰۰

۶۶، ۰۰۰، ۰۰۰

۱۸

قیمت دنا

۶۶، ۰۰۰، ۰۰۰

۸۳، ۵۰۰، ۰۰۰

۱۹

قیمت تندر پلاس دنده

۴۶، ۰۶۹، ۹۰۰

۹۳، ۵۰۰، ۰۰۰

۲۰

قیمت پژو ۲۰۷ دنده‌ای

۷۰، ۰۰۰، ۰۰۰

۹۱، ۵۰۰، ۰۰۰

۲۱

قیمت مزدا۳

۱۴۲، ۷۰۰، ۰۰۰

۲۷۵، ۰۰۰، ۰۰۰

۲۲

قیمت H30

75، ۰۰۰، ۰۰۰

۹۳، ۵۰۰، ۰۰۰

۲۳

قیمت استپ وی

۱۲۶، ۰۰۰، ۰۰۰

۱۳۳، ۰۰۰، ۰۰۰

۲۴

قیمت ۲۰۷ اتوماتیک

۸۵، ۰۰۰، ۰۰۰

۱۰۸، ۰۰۰، ۰۰۰

۲۵

قیمت پژ و۲۰۰۸

۱۱۴، ۹۹۴، ۰۰۰

۲۲۸، ۰۰۰، ۰۰۰

۲۶

قیمت رانا

۵۱، ۳۶۰، ۰۰۰

۶۲، ۵۰۰، ۰۰۰منبع: تسنیم

خواندن خبر در سایت منبع

استراتژی بایتون برای فروش خودرو برقی و رقابت با تسلا

زومیتخبرگزاری زومیت
استراتژی بایتون برای فروش خودرو برقی و رقابت با تسلا
استارتاپ چینی بایتون که خودروهای تمام برقی کراس‌اور و سدان تولید می‌کند، تمرکز محصولات خود را، بر راحتی سرنشین و راننده قرار داده است.

خودروهای الکتریکیتسلابا ویدئوهای منتشرشده در یوتیوب، گشتاور بالا و شتاب‌گیری عالی شهرت کسب کرده‌اند. پورشه نیز با اشتیاق فراوانی وارد رقابت در زمینه‌ی تولید خودروی الکتریکی شده است؛ خودروساز لوکس آلمانی قصد دارد با محصول ۶۰۰ اسب‌بخاری تایکان (Taycan) در آینده نزدیک، نسل رکوردشکن در پیست نوربرگ‌رینگ را ادامه دهد.

استراتژی بایتون برای فروش خودرو برقی و رقابت با تسلا - 2

بااین‌حال استارتاپ چینی بایتون (Byton)، سدان اسپرت و محصولات پرفورمنس مخصوص رانندگی در پیست را در پایین‌ترین اولویت خود قرار داده است. این شرکت اهداف دیگری را برای بازار رقابتی خودرو در شرایط کنونی در نظر گرفته است. بایتون برای سال آینده کراس‌اور M-Byte را در نظر گرفته، درحالی‌که سدان K-Byte تا سال ۲۰۲۱ به بازار عرضه خواهد شد. هر دو محصول بایتون طبق معماری کاملا جدیدی با پکیج باتری ۷۱ یا ۹۵ کیلووات‌ساعت، محرک عقب و بهره‌گیری از سیستم شارژ سریع در حدود ۱۵۰ کیلووات ساخته خواهند شد.طراحی خودروی برقی راحت

دیوید توهیگ، مهندس ارشد بایتون در نمایشگاه CES درباره‌ی محصولات شرکت خود گفت:

بایتون به‌طور واضح به‌دنبال تولید خودروی سواری است؛ خودرویی فوق‌العاده راحت، نرم و کم‌صدا که متناسب با نیازهای عامه مردم خواهد بود. اگر کسی بخواهد خودرویی برای رکوردگیری در پیست خریداری کند، بهتر است سراغ شرکت‌های دیگر برود. ما در حال تلاش برای فروش محصولات جدید خود به‌عنوان خودروی اسپرت نیستیم. ما تمرکز خود را روی تولید خودرویی بسیار راحت قرار داده‌ایم.

استراتژی بایتون برای فروش خودرو برقی و رقابت با تسلا - 6

توهیگ همچنین درباره‌ی دلیل تصمیم شرکت بایتون این‌چنین اظهارنظر کرد:

طراحی خودروی برقی به شکلی که بتواند در زمانی کوتاه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتربرساعت برسد، کار بسیار آسانی است. البته این کار ۱۰ سال پیش جالب بود، اما الان دیگر جذابیتی ندارد. درحالی‌که برخی خودروسازان به‌دنبال تولید محصولات اسپرت و طراحی خودروی برقی منطبق با رانندگی در پیست هستند، تمرکز روی سیستم تعلیق و راحتی سرنشین اهمیت بیشتری دارد.

توهیگ معتقد است عملکرد خودرو تله بزرگی است که برخی از سازندگان محصولات الکتریکی در آن افتاده‌اند. آن‌ها به‌جای رفع نیازهای اساسی مشتریان، به‌دنبال رفع نیازهای کاذب هستند و این موضوع به‌دلیل اشتباه محاسباتی رخ داده است. مهندسان بایتون بدون توجه به عملکرد اسپرت در پیست، روی تنظیم فنرها، دمپرها و میله‌های ضدغلتش و همچنین بهره‌گیری از کنترل دیجیتال شاسی و سیستم تعلیق تمرکز کرده‌اند.

استراتژی بایتون برای فروش خودرو برقی و رقابت با تسلا - 10

توهیگ که سال گذشته به بایتون پیوست، قبلا‌ به‌عنوان مهندس ارشد Alpine و رئیس بخش مهندسی تیم رنو اسپرت فعالیت می‌کرد. در کارنامه‌ی توهیگ افتخاراتی از جمله حضور در تیم طراحی و ساخت الپین A۱۱۰ رودستر، رهبری تیم مهندسی رنو زوئی (Zoe) و نسل اول نیسان قشقایی به چشم می‌خورد.

اگرچه توهیگ شخصا از علاقه‌مندان رانندگی اسپرت به شمار می‌رود، اما اعتراف می‌کند که تمرکز روی تمام سرنشینان خودرو و نه‌تنها راننده، چیزی است که بایتون روی آن کار می‌کند. فلسفه‌ی اصلی این شرکت تولید اتاق نشیمن متحرک، مجهز به قابلیت اتصال و راحتی سواری برای همه‌ی سرنشینان است. اگر روزانه از خودروی شخصی در شهر شانگهای (با ۲۷ میلیون نفر جمعیت) استفاده کنید، متوجه می‌شوید که طراحی خودروی برای راحتی سرنشین چه تاثیری دارد.

استراتژی بایتون برای فروش خودرو برقی و رقابت با تسلا - 14

بایتون با آرورا (Aurora)، همان شرکت فناوری خودرو خودران که با فولکس‌واگن و هیوندای نیز کار می‌کند، برای افزودن قابلیت رانندگی خودران سطح ۴ به محصولات خود همکاری می‌کند. اما با گذشت چند سال، انتظار می‌رود که بایتون بتواند در بهترین حالت سیستم خودران سطح ۲ را در نسخه‌های تجاری خودروهای برقی استفاده کند. این سیستم تا حدودی شبیه اتوپایلوت تسلا (Autopilot) خواهد بود که در برخی مدل‌ها استفاده می‌شود.

استراتژی بایتون برای فروش خودرو برقی و رقابت با تسلا - 16

یکی از مهم‌ترین امکانات خودروهای الکتریکی بایتون، صفحه‌نمایش ۴۸ اینچی ملقب به «Shared Experience Display» است که در داشبورد جای می‌گیرد. این نمایشگر دارای سیستم کنترل با حرکات دست است که نه‌تنها توسط راننده، بلکه سایر سرنشینان نیز می‌تواند استفاده شود. سرنشینان عقب خودروی الکتریکی بایتون از صفحه‌نمایش شخصی مجهز به کنترل صوتی پیشرفته بهره می‌برند که قادر است دستورهای فعال در دستیار صوتی الکساآمازون را با هر صدایی به‌صورت جداگانه تشخیص دهد. همچنین اکوسیستم مبتنی بر فضای ابری بایتون لایف (Byton Life) به سرنشینان اجازه می‌دهد که همانند راننده به برخی تنظیمات خودرو دسترسی داشته باشند.

خودروساز چینی در وبسایت خود این‌چنین استراتژی محصولات را توضیح می‌دهد:

هدف ما تنها بهینه‌سازی خودرو نیست؛ هدف ما بهبود زندگی است. ما خودرو و ترافیک را به مکانی سرشار از رفاه برای سرنشینان و راننده تبدیل خواهیم کرد تا تمام دقایق سفر را در راحتی کامل سپری کنند.

استراتژی بایتون برای فروش خودرو برقی و رقابت با تسلا - 20

قیمت هدف برای کراس‌اور M-Byte و سدان K-Byte حدود ۴۵ هزار دلار یا تقریبا نیمی از قیمت تسلا مدل ایکس و تسلا مدل اس و مشابه مدل ۳ است. به نظر می‌رسد چنین قیمتی باتوجه‌به امکانات و راحتی، برای خریداران مقرون‌به‌صرفه خواهد بود.

خواندن خبر در سایت منبع

شرایط فروش خودروی جدید چری آریزو ۶ اعلام شد - بهمن ۹۷

ایران‌جیبخبرگزاری ایران‌جیب
شرایط فروش خودروی جدید چری آریزو ۶ اعلام شد - بهمن ۹۷
مدیران خودرو برای اولین‌بار شرایط فروش خودروی جدید چری آریزو6 را منتشر نمود.
شرایط فروش خودروی جدید چری آریزو ۶ اعلام شد - بهمن ۹۷ - 0

بدینوسیله به اطلاع متقاضیان محترم محصولات مدیران‌خودرو میرساند، شرایط فروش نقدی خودرو جدید آریزو ۶ تحویل ۶۰ روزه از تاریخ ابلاغ این بخشنامه به تعداد محدود به شرح جدول ذیل اعلام می‌گردد:

شرایط فروش خودروی جدید چری آریزو ۶ اعلام شد - بهمن ۹۷ - 2

نکات مهم:

۱ -در شرایط فروش این بخشنامه قیمت خودرو قطعی محاسبه می‌گردد.

۲- هر کد ملی مجاز به ثبت نام یک دستگاه می‌باشد.

۳ -در این روش ثبت نامی صلح تنها یکبار امکانپذیر می‌باشد.

۴ -در صورت تاخیر در تحویل خودرو (از تاریخ مندرج در قرارداد) بنابر درخواست مشتری ۱۲٪ جریمه تاخیر قابل محاسبه و پرداخت خواهد بود.

۵ -زمان پرداخت خسارت تاخیر ۷ روز کاری پس از تحویل خودرو و بنا به درخواست مشتری می‌باشد.

۶ -ثبت نام تنها از محل رنگ‌های (سفید و مشکی) درسیستم فروش امکانپذیر است

خواندن خبر در سایت منبع

اصلاح قیمت خودروهای تیبا دوگانه، کوییک و پراید ۱۵۱

ایران‌جیبخبرگزاری ایران‌جیب
اصلاح قیمت خودروهای تیبا دوگانه، کوییک و پراید ۱۵۱
گروه خودروسازی سایپا اعلام کرد، دعوتنامه خودروهای تیبا دوگانه‌سوز، کوییک دنده‌ای و سایپا 151 پس از اصلاح قیمت، مجددا به مشتریان ارسال خواهد شد.
اصلاح قیمت خودروهای تیبا دوگانه، کوییک و پراید ۱۵۱ - 0

گروه خودروسازی سایپا اعلام کرد، دعوتنامه خودروهای تیبا دوگانه‌سوز، کوییک دنده‌ای و سایپا ۱۵۱ پس از اصلاح قیمت، مجددا به مشتریان ارسال خواهد شد.

سایپا در بخشنامه‌ای به نمایندگی‌های خود اعلام کرد، دعوتنامه تعهدات خودورهای کوییک دنده‌ای، تیبا دوگانه سوز و ۱۵۱ که برای اولین بار با قیمت جدید صادر شده بود، مجددا با قیمت قدیم از تاریخ ۹۷/۱۱/۱۱ فعال میگردد.

لازم به ذکر است، در صورتیکه مشتریان محترم با دعوتنامه قبلی اقدام به تکمیل وجه نموده باشند، وجه پرداختی مازاد به ایشان مشترد خواهد شد.

اصلاح قیمت خودروهای تیبا دوگانه، کوییک و پراید ۱۵۱ - 6

خواندن خبر در سایت منبع

آغاز دور سوم پیش فروش محصولات بیسو توسط سیف خودرو-بهمن ۹۷

دیجیاتوخبرگزاری دیجیاتو
آغاز دور سوم پیش فروش محصولات بیسو توسط سیف خودرو-بهمن ۹۷

فاز سوم پیش فروش بیسو T3 و T5 از دوشنبه ۸ بهمن ماه آغاز می‌شود.

بر اساس اطلاعات منتشر شده در سایت سیف خودرو، از روز دوشنبه مشتریان می‌توانند با مراجعه به نمایندگی‌های این شرکت و یا ثبت نام اینترنتی، پیش خرید بیسو T۳ و T۵ را انجام دهند. در حال حاضر شرکت سیف خودرو این امکان را برای مشتریان خود در نظر گرفته تا بتوانند پیش از آغاز دوشنبه، نام نویسی و دریافت اولویت فروش را از روی سایت این شرکت دریافت کنند.

در حال حاضر سیف خودرو با مشارکت مرتب خودرو تولید بیسو T۳ را در جاده مخصوص آغاز کرده و در هفته‌های جاری بیسو T۵ هم به این کارخانه جهت مونتاژ و تولید اضافه می‌شود. هنوز شرکت سیف خودرو اعلام نکرده که در تاریخ ۸ بهمن چه شرایط فروشی برای مشتریان وجود دارد. اما آن طور که پیش بینی می‌شود، همچنان طرح‌های فروش قبلی با شرایط گذشته در اختیار متقاضیان قرار بگیرد.

مشتریان محصولات بیسو می‌توانند با مراجعه به وبسایت safekhodro. com مراحل خرید خود را برای T۳ و T۵ انجام دهند.

آغاز دور سوم پیش فروش محصولات بیسو توسط سیف خودرو-بهمن ۹۷ - 5

بیسو یک کمپانی بسیار جوان است و به برند بایک تعلق دارد. بیسو T۵ در بازار کشورمان رقبایی چون چری تیگو ۷، بی وای دی S۶، بی وای دی S۷ و جک S۷ را در مقابل دارد که هر کدام از این خودروها نقاط قوت و ضعف خود را دارند.

خودرو T۵ که شاسی ‌بلندی ۷نفره است با دیفرانسیل جلو و حجم موتور ۱۵۰۰ توربوشارژ و ۱۵۰اسب‌بخار قدرت می‌ تواند ۲۱۵ نیوتون‌ متر گشتاور را تولید کند.

از جمله امکانات رفاهی و آپشن‌های بیسو T۵ در نمای بیرونی می‌توان به ریل باربند، چراغ‌های هالوژن با قابلیت تنظیم ارتفاع، روشنایی روز، چراغ مه‌شکن، آینه‌های جانبی برقی مجهز به گرم‌کن داخلی با قابلیت جمع‌شدن خودکار، برف‌پاکن یخ‌شکن‌ شیشه جلو همراه سنسور باران، رینگ‌های اسپرت آلومنیوم ۱۷ اینچ و لاستیک‌هایی به پهنای ۲۱۵ میلی‌متر و در نمای درونی می‌توان سانروف پانورامیک، کروز کنترل، قفل مرکزی، غربیلک فرمان اسپرت با قابلیت تنظیم، صندلی‌های چرم مصنوعی، گرم‌کن صندلی‌های جلو (راننده و شاگرد)، تنظیم برقی صندلی راننده در ۶ جهت، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک، شیشه بالابر برقی، سیستم ورود به خودرو و استارت بدون کلید، درب صندوق عقب برقی، دریچه کولر برای سرنشیتان ردیف دوم و سوم، نمایشگر ۹ اینچ سیستم صوتی و تصویری همراه با ۶ بلندگو استریو، قابلیت اتصال گوشی همراه از طریق بلوتوث و برقراری تماس تلفنی، درگاه USB، AUX، ناوبری ماهواره‌ای و دید ۳۶۰ درجه اشاره کرد.

آغاز دور سوم پیش فروش محصولات بیسو توسط سیف خودرو-بهمن ۹۷ - 11

بیسو T۳ دیگر محصول سیف‌ خودرو که قرار است داخلی ‌سازی شود، با ۴ سیلندر و با حجم موتور ۱۳۰۰توربوشارژ می‌ تواند ۱۳۲ اسب‌ بخار را تولید و ۱۸۵ نیوتون‌ متر گشتاور را به چرخ‌‌های این خودرو منتقل کند. خودرو T۳ از یک گیربکس اتوماتیک CVT بهره می‌ برد و حداکثر سرعت آن نیز ۱۷۸ کیلومتر برساعت است. همچنین این خودرو نیز از استاندارد یورو ۵ بهره می‌ برد.

بیسو T۳ به امکاناتی از قبیل ۴ شیشه برقی، آینه‌های برقی، ترمز پارک برقی، سیستم کنترل پایداری، سیستم رهیاب ماهواره‌ای، تودوزی چرم، فرمان چرمی، تریم داخلی دو رنگ، تهویه اتوماتیک، خروجی برق ۱۲ ولت، خروجی سیستم تهویه برای سرنشینان عقب، ۶ عدد کیسه هوا، دوربین دنده عقب، سنسور پارک عقب و جلو، نمایشگر لمسی ۹ اینچی، بلوتوث، سیستم ورود و استارت بدون کلید، صندلی راننده برقی، سیستم کنترل فشار باد تایر و کروز کنترلی، چراغ‌های روشنایی در روز مجهز شده است.

آغاز دور سوم پیش فروش محصولات بیسو توسط سیف خودرو-بهمن ۹۷ - 15

علاقه مندان می‌توانند به صورت غیر حضوری در سایت شرکت سیف خودرو به نشانی اینترنتی https: //safekhodro. com/ و همچنین به صورت حضوری در نمایندگی‌های سیف خودرو در سراسر کشور و یا غرفه این شرکت در سالن A۴ نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب نسبت به ثبت نام این خودروها اقدام کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

کمک ۴ هزار میلیاردی به قطعه‌سازان است نه خودروسازان

تجارت‌نیوزخبرگزاری تجارت‌نیوز
کمک ۴ هزار میلیاردی به قطعه‌سازان است نه خودروسازان

به گزارش تجارت‌نیوز، قرار است دولت چندین هزار میلیارد تومان به زنجیره خودروسازی کشور تخصیص دهد، به طوری که صادق نجفی، نماینده ویژه وزیر صنعت در کمیته خودرو اعلام کرده است که تا انتهای هفته جاری از طریق بانک‌های عامل بخشی از مبلغ چهار هزار میلیارد تومانی اعلام شده به خودروسازان با اولویت استفاده قطعه‌سازان و تامین زنجیره تامین جهت افزایش تولید انجام خواهد شد.

سوالی که مطرح می‌شود این است که تخصیص چهار هزار میلیارد تومان به زنجیره خودروسازی چه تاثیری بر این صنعت خواهد داشت؟

محمدرضا منصوری، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفتگو با «تجارت‌نیوز» گفت: معتقدم که این میزان اعتبار هم مانند سایر وام‌هایی که به خودروسازان داده شده است مشکلی از صنعت خودروسازی کشور حل نخواهد کرد.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اهرم خودروسازان این است که قطعه‌سازان تولید داشته باشند، تصریح کرد: پیشنهاد شده است که این چهار هزار میلیارد تومان مستقیم به قطعه‌سازان کشور داده شود و خودروسازان نباید هیچ نقشی در دریافت وام داشته باشند و تنها بدهی‌ خودروسازان به قطعه‌سازان کاهش پیدا کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: متاسفانه شرکت‌های قطعه‌سازی در کشور وجود دارند که بیش از ۱۰ ماه است طلب خود را از خودروسازان وصول نکرده و به دنبال آن حقوق کارگران خود را پرداخت نکرد‌ه‌اند و خودروسازان با عدم پرداخت بدهی خود به قطعه‌سازان با وجود دریافت مبالغ زیادی از پیش فروش خودرو به ورشکستگی صنعت خودروسازی کشور دامن زده‌اند.

منصوری تاکید کرد: خودروسازان با وام‌هایی که پرداخت می‌شود نمی‌توانند خود را نجات دهند، اما باید این چهار هزار میلیارد تومان بابت بدهی خودروسازان به قطعه‌سازان پرداخت شده و خودروسازان به بانک‌های عامل بدهکار شوند تا از این طریق صنعت قطعه‌سازی کشور تعطیل نشود.

منصوری: خودروسازان به جای حل صورت‌مسئله، موضوع مسئله را به بهانه تحریم به گونه‌ای مطرح می‌کنند که از نظام امتیاز بگیرند، در حالی که به این صورت نیست. بدون شک این حجم عظیم بدهی خودروسازان در این چهار یا پنج ماهه گذشته به وجود نیامده است؛ به طوری که با احتساب تمام مجموعه فروش خودروسازان بدهی آنها باید دو هزار میلیارد تومان می‌شد، نه ۸۰ هزار میلیارد تومان!

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سوءاستفاده خودروسازان از شرایط تحریم، افزود: خودروسازان به‌جای حل صورت مسئله، موضوع مسئله را به بهانه تحریم به‌گونه‌ای مطرح می‌کنند که از نظام امتیاز بگیرند، در حالی که به این صورت نیست. بدون شک این حجم عظیم بدهی خودروسازان در این چهار یا پنج ماه گذشته به وجود نیامده است، به‌طوری که با احتساب تمام مجموعه فروش خودروسازان، بدهی آنها باید دو هزار میلیارد تومان می‌شد، نه ۸۰ هزار میلیارد تومان!

وی ادامه داد: تاکید می‌کنم که ورود هرچه سریع‌تر قوه قضائیه و سازمان بازرسی کشور در خصوص بررسی صورت‌های مالی خودروسازان بسیار ضرورت دارد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه نحوه تخصیص وام به قطعه‌سازان خود ممکن است ایجاد رانت می‌کند، گفت: این وام چهار هزار میلیارد تومانی باید به قطعه‌سازانی داده شود که بیش از ۱۰ ماه است طلب خود را از خودروسازان دریافت نکرده‌اند تا میزان طلب آنها به کمتر از سه ماه برسد.

خواندن خبر در سایت منبع

افزایش ۳۰ درصدی قیمت خودروهای شهریور تا دی لغو شد

رکناخبرگزاری رکنا
افزایش ۳۰ درصدی قیمت خودروهای شهریور تا دی لغو شد
رکنا: رضا انصاری عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس منتشر شد مبنی بر اینکه خودرو‌های پیش فروش شده از یک شهریور تا 30 دی 25 تا 40 درصد افزایش قیمت خواهند داشت که این خبر تکذیب گردید.

به گزارش رکنا، با تصمیم وزارت صنعت، معدن و تجارت، افزایش ۳۰ درصدی قیمت خودروها از جمله خودروهای به اصطلاح تاخیری، برای موعد تحویل ابتدای شهریور تا انتهای دی‌ماه امسال ملغی شد.

بر این اساس، خودروسازان داخلی که پیش‌تر مجوز افزایش قیمت ۳۰ درصدی محصولات خود را دریافت کرده بودند، دعوتنامه‌های ارسالی برای مشتریان (براساس قیمت‌های جدید) را ابطال و نسبت به ارسال دعوتنامه‌های جدید با قیمت قبل اقدام خواهند کرد. این موضوع مختص همه خودروهایی می‌شود که موعد تحویل آنها بین ابتدای شهریور تا انتهای دی امسال بوده است، بنابراین عملا خودروهای تاخیری را نیز شامل می‌شود.

منظور از تاخیری‌ها، خودروهایی هستند که موعد تحویل آنها پیش از ابلاغ سیاست‌های جدید قیمت‌گذاری (افزایش قیمت ۳۰ درصدی و تعیین قیمت خودروها در حاشیه بازار) بوده و خودروساز به هر دلیلی، آنها را در اختیار ثبت‌نام‌کنندگان قرار نداده است.

به‌عنوان مثال، اگر خودرویی قرار بوده مهر امسال تحویل مشتری شود و نشده، دیگر مشمول افزایش قیمت ۳۰ درصدی نمی‌شود و خودروساز باید آن را طبق قیمت مهر ماه تحویل دهد. بنابراین خودروهایی که موعد تحویل آنها بهمن به بعد است، مشمول این قاعده نشده و خودروسازان می‌توانند آنها را مطابق فرمول حاشیه بازار قیمت‌گذاری کرده و تحویل دهند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

نمایش جدیدترین خودرو‌های داخلی و خارجی

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
نمایش جدیدترین خودرو‌های داخلی و خارجی
پانزدهمین نمایشگاه صنعت خودروی اصفهان در شش هزار متر مربع فضای نمایشگاهی به ارائه و نمایش جدیدترین محصولات شرکت های خودروساز و همچنین نمایندگان شرکت های خارجی فعال در بازار ایران می پردازد.

خبرگزاری تسنیم: پانزدهمین نمایشگاه صنعت خودروی اصفهان در شش هزار متر مربع فضای نمایشگاهی به ارائه و نمایش جدیدترین محصولات شرکت‌های خودروساز و همچنین نمایندگان شرکت‌های خارجی فعال در بازار ایران می‌پردازد.

این نمایشگاه از هشتم بهمن ماه در محل برپایی نمایشگاه‌های بین المللی استان اصفهان واقع در پل شهرستان آغاز شده و تا دوازدهم بهمن ماه ادامه دارد.

نمایش جدیدترین خودرو‌های داخلی و خارجی - 2نمایش جدیدترین خودرو‌های داخلی و خارجی - 4نمایش جدیدترین خودرو‌های داخلی و خارجی - 5نمایش جدیدترین خودرو‌های داخلی و خارجی - 6نمایش جدیدترین خودرو‌های داخلی و خارجی - 7نمایش جدیدترین خودرو‌های داخلی و خارجی - 8نمایش جدیدترین خودرو‌های داخلی و خارجی - 9نمایش جدیدترین خودرو‌های داخلی و خارجی - 10نمایش جدیدترین خودرو‌های داخلی و خارجی - 12نمایش جدیدترین خودرو‌های داخلی و خارجی - 13نمایش جدیدترین خودرو‌های داخلی و خارجی - 14نمایش جدیدترین خودرو‌های داخلی و خارجی - 15نمایش جدیدترین خودرو‌های داخلی و خارجی - 16نمایش جدیدترین خودرو‌های داخلی و خارجی - 17نمایش جدیدترین خودرو‌های داخلی و خارجی - 18نمایش جدیدترین خودرو‌های داخلی و خارجی - 19

خواندن خبر در سایت منبع

دستورالعمل ترخیص خودروهای وارداتی ابلاغ شد

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
دستورالعمل ترخیص خودروهای وارداتی ابلاغ شد

دستورالعمل اجرایی هیات وزیران در مورد تعیین تکلیف خودروهای انبارشده و ضوابط ورود و ترخیص خودروها از گمرکات مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و بنادر اعلام شد.

به گزارش عصر ایران به دنبال مصوبه سران قوا و هیات وزیران و الزام تدوین دستور العمل اجرایی، ضوابط مرتبط با ثبت سفارش و ترخیص خودروهای دارای قبض انبار اماکن گمرکی و مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ابلاغ شد.

دستورالعمل ترخیص خودروهای وارداتی ابلاغ شد - 4

گفتنی است، موضوع تعیین تکلیف خودروهای وارداتی مدتی است که از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت پیگیری شده و مصوباتی از شورای عالی سران سه قوه و هیأت وزیران را نیز اخذ کرده است.

بر اساس این دستور العمل کلیه خودورهای مشمول مصوبات مذکور، امکان ترخیص از گمرکات را خواهد داشت.

خواندن خبر در سایت منبع

جنسیس اولین خودروی شاسی بلندش را روانه بازار می‌کند (+عکس)

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
جنسیس اولین خودروی شاسی بلندش را روانه بازار می‌کند (+عکس)
خودروی GV80 روی پلت‌فرم نسل جدید سدان‌های G80 سوار خواهد شد و گزینه محرک تمام چرخ در آن به صورت گزینه اختیاری و با خواست مشتری عرضه می‌گردد.

خودروی GV۸۰ اولین کراس‌اوور از دست لوکس هیوندایی یا جنسیس است و اولین تصاویر این خودرو زیر لایه‌های استتاری در فضای مجازی منتشر شده که شباهت زیادی به مدل مفهومی به نمایش درآمده در سال ۲۰۱۷ دارد.

به گزارش گروه خودروی عصر ایران، با وجود لایه‌های استتاری می‌توان همان سپر و چراغ‌های LED دو بخشی را در آن مشاهده کرد. تمامی تناسبات این خودرو نیز حکایت از سامانه محرک چرخ‌های عقب در خودرو دارد.

جنسیس اولین خودروی شاسی بلندش را روانه بازار می‌کند (+عکس) - 3

GV۸۰ نیز اولین SUV چندمنظوره جنسیس است که در سال‌های اخیر و یکی از مهم‌ترین اعضای این حوزه است. در میان کراس‌اوورهای سایز متوسط لوکس خودروهایی مانند آئودی Q۷ و ب‌ام‌و X۵ در بازارهای جهانی به خوبی مانور می‌دهند. جنسیس که در سال‌های اخیر با سدان‌هایش شناخته شده، به خوبی آگاه است که شاسی‌بلند جدیدش حکم باقلوا را داشته و به همین دلیل زمان زیادی را صرف توسعه و ساخت آن کرده است.

خودروی GV۸۰ روی پلت‌فرم نسل جدید سدان‌های G۸۰ سوار خواهد شد و گزینه محرک تمام چرخ در آن به صورت گزینه اختیاری و با خواست مشتری عرضه می‌گردد.

جنسیس اولین خودروی شاسی بلندش را روانه بازار می‌کند (+عکس) - 7

انتظار می‌رود این خودرو با یک موتور ۳٫۸ لیتری V۶ استاندارد ارائه شود. احتمالا ۲ گزینه ۳٫۳ لیتری توئین توربوی V۶ و موتور ۵ لیتری V۸ نیز از گزینه‌های اختیاری آن هستند. مدتی پس از ارائه رسمی نیز جنسیس یک مدل هیبریدی را عرضه خواهد کرد.

این خودرو در اوایل سال ۲۰۲۰ به فروش می‌رسد و احتمالا قیمت مدل پایه آن بیش از ۵۰ هزار دلار خواهد بود.

خواندن خبر در سایت منبع

۱۲ هزار خودروی اسنپ معاینه فنی ندارند

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
۱۲ هزار خودروی اسنپ معاینه فنی ندارند
۱۲ هزار خودروی اسنپ معاینه فنی ندارند - 0

مشاور معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از ارسال پیامک برای خودروهای اسنپ فاقد معاینه فنی خبرداد.

علی پیرحسین لو در گفت وگو با ایسنا، با اعلام خبر ارسال پیامک به خودروهای فاقد معاینه فنی فعال در شرکت تاکسی اینترنتی اسنپ، گفت: در ادامه همکاری‌هایی که بین اسنپ و شهرداری تهران در حال پیگیری است، اسنپ به آن تعداد از راننده‌های خود که خودروی آنها معاینه فنی ندارد، پیامک داده که تا روز شنبه هفته آینده مهلت دارند برای کنترل آلایندگی و دریافت معاینه فنی مراجعه کنند و در غیر این صورت حساب کاربری‌شان مسدود خواهد شد.

وی با بیان اینکه ستاد معاینه فنی شهرداری نیز هماهنگ کرده که مراکز الغدیر، شقایق، چمران و بیهقی به‌طور ویژه پذیرای خودروهای اسنپ باشند، گفت: طبق آمارهای غیررسمی، بیش از ۱۲ هزار خودرو که در اسنپ ثبت‌نام کرده‌اند، معاینه فنی ندارند. البته همه آنها فعال نیستند، اما حتی تعداد بسیار کمتر از این هم واقعا برای آلودگی هوای تهران خطرناک است.

پیرحسین‌لو خاطرنشان کرد: خودروهایی که در اینگونه سامانه‌های اینترنتی فعالیت می‌کنند، معمولا چند برابر دیگر خودروهای شخصی و حتی بیشتر از تاکسی‌ها در طول شبانه‌روز در رفت و آمد هستند. از این رو باید درباره آلایندگی آنها حساسیت بیشتری وجود داشته باشد.

مشاور اجتماعی معاون حمل و نقل شهرداری افزود: ما از هر قدمی که این مجموعه‌ها بردارند تا خدمات خود را به نفع کاهش ترافیک و آلودگی هوای شهر بهبود دهند، استقبال می‌کنیم و تا جایی که بتوانیم کمک هم می‌کنیم.

پیرحسین‌لو همچنین به رانندگانی که در تاکسی‌های اینترنتی کار می‌کنند، پیشنهاد کرد برای اینکه از تخفیف بیشتری در طرح ترافیک برخوردار شوند، برای دریافت معاینه فنی برتر هم اقدام کنند و گفت: خودروهایی که عمر آنها بالای چهار سال است و باید معاینه فنی بگیرند، اگر حد آلایندگی مجاز برای معاینه فنی برتر را داشته باشند، از این امتیاز برخوردار می‌شوند. علاوه بر آنها، خودروهایی که عمر زیر چهار سال دارند و قانونا نیاز به معاینه فنی ندارند هم اگر به مراکز تهران مراجعه کنند و از تست‌های آلایندگی با موفقیت عبور کنند، به آنها گواهی معاینه فنی برتر داده می‌شود و طرح ترافیک آنها با ۲۰ درصد تخفیف محاسبه می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم| هجوم مردم به پمپ بنزین‌ها

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز10 ساعت قبل

اجرای طرح اقدام ملی مسکن‎‎؛ محرکی برای خروج از رکود

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، محمود محمودزاده با حضور در برنامه گفت و گوی ویژه خبری پنجشنه شب شبکه دو سیما افزود: در اقدام ملی مسکن بنا بر تاکید و سیاستگذاری وزارت راه وشهرسازی، عملیات اجرایی ۴۰۰ هزار واحد مسکونی، امسال باید آغاز شود. وی، تولید مستمر مسکن را از سیاست‌های وزارت راه و شهرسازی برشمرد و تاکید کرد: ساخت واحد‌های مسکونی به این ۴۰۰ هزار واحد، محدود نمی‌شود و ادامه خواهد داشت. آقای محمودزاده افزود: بر اساس پیش بینی‌های برنامه ششم توسعه و طرح جامع مسکن، کشور در سال، بین ۹۰۰ هزار تا یک میلیون واحد مسکونی نیاز دارد، اما به این معنی نیست که دولت این میزان مسکن را تولید کند، زیرا چنین توانی ندارد و همچنین برخی دهک‌ها نیاز به کمک دولت ندارند. او ادامه داد: این ۴۰۰ هزار واحد بیش از ۴۰ میلیون مترمربع زیربنا دارد و بین ۸۰ تا ۱۰۰ هزار میلیارد تومان گردش اقتصادی این طرح است به جز زمینی که برای آن تخصیص داده شده است و امیدواریم نقش ویژه‌ای را در رونق تولید در حوزه صنعت ساختمان بر عهده بگیرد. معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه در ۴ استانی که ثبت نام کردیم از سه روز پیش از آن اطلاع رسانی نمودیم، گفت: ثبت نام در هر استان فقط یک بار نیست بلکه هر استانی که بتواند پیش نیاز‌های ساخت واحد‌های مسکونی از جمله زمین را تامین کند، در چند مرحله ممکن است نام نویسی انجام شود بنابراین کسانی که در این مرحله به آن‌ها نوبت نرسیده است در صورتی که استان‌ها زمین تامین کنند در مراحل بعدی نام نویسی می‌شوند. آقای محمودزاده افزود: در مرحله اول نام نویسی، ظرفیت استان قم پر شد و ظرفیت برخی شهر‌های استان خراسان شمالی هنوز باقیمانده است. خراسان جنوبی تا روز بعد ادامه داشت و در استان سیستان و بلوچستان هم ظرفیت برخی شهر‌ها تا دیروز پر نشده بود. او اضافه کرد: مشکل فقط در استان قم بود به علت حجم تقاضا و زمین کمی که تامین شده بود. امیدواریم با تلاش مسئولان این استان برای تامین زمین و ظرفیت ساخت، بتوانیم دفعات مکرری برای طرح اقدام ملی مسکن نام نویسی کنیم. معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: تا کنون در استان قم ۴۴۰۰ نفر، در استان سیستان و بلوچستان حدود ۱۰ هزار نفر، در خراسان جنوبی حدود ۲۵۰۰ و در استان خراسان شمالی نیز حدود ۲۴۰۰ نفر در طرح اقدام ملی مسکن، نام نویسی کرده‌اند. وی گفت: نام نویسی در این مرحله طرح اقدام ملی مسکن به اینترنت پرسرعت نیاز نداشت، زیرا فقط کد ملی افراد گرفته می‌شد و بارگذاری مدارک دیگر را به مرحله بعد واگذار کردیم. او ادامه داد: البته هر کسی که موفق به نام نویسی شد به این مفهوم نیست که ثبت نام نهایی شده است بلکه بعدا باید مدارک آن‌ها بررسی شود و از سامانه ثبت احوال، سامانه ثبت اسناد و سامانه بانک باید استعلام‌های مربوط را انجام دهیم. آقای محمودزاده با اشاره به اینکه در برخی از استان‌ها مانند استان‌های شمالی زمین دولتی وجود ندارد، گفت: تاکنون حدود ۷ هزار هکتار زمین برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن تامین شده است. عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی هم با حضور در این برنامه گفت: هر طرح که به خانه دار شدن مردم و تعادل عرضه و تقاضا و تعادل بخشی به بازار مسکن کمک می‌کند به کاهش رکورد مسکن هم کمک می‌کند. آقای مجید کیانپور افزود: از حدود یک سال و نیم پیش تا کنون صحبت از ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی مسکن است. این کار قطعا برای تاثیر در بازار مسکن، محرک است، اما نحوه توزیع این واحد‌ها میان اقشار و دهک‌های مختلف جامعه، نامشخص است و بسیاری از مردم از نحوه ثبت نام این طرح هم ناراضی هستند و برخی به اینترنت پرسرعت دسترسی ندارند. وی ادامه داد: برای ایجاد عدالت و اینکه همه اقشار جامعه هدف این طرح موفق به ثبت نام شوند باید زمان مناسبی در نظر گرفته شود و خانه اولی‌ها و زوج‌های جوان در اولویت باشند.

رمز دوم یکبار مصرف

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بر اساس اعلام بانک مرکزی، رمز دوم یکبار مصرف از اول دی امسال برای کاربران شبکه بانکی اجباری می‌شود. کاربران برای فعال کردن رمز پویا می‌توانند با مراجعه به وب سایت بانک مورد نظرشان یکی از ۲ روش نرم افزار و پیامک را انتخاب و بر اساس راهنما عمل کنند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
وانانیوزوانانیوز1 روز قبل
الفالف1 روز قبل
)، ٦٫٩ درصد افزایش داشته است. در این فصل بیشترین نرخ تورم فصلی مربوط به استان لرستان با ٢٣٫٦ درصد افزایش و کمترین آن مربوط به استان آذربایجان شرقی با ٢٫٧ درصد افزایش می‌باشد. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان لرستان با ٣٧٫٢ درصد افزایش و کمترین آن مربوط به استان آذربایجان غربی با ١١. درصد افزایش است. در جدول زیر شاخص اجاره بها واحدهای مسکونی خانوارهای شهری و درصد تغییر ان قابل مشاهده است.

اخبار بیشتر