اخبار قیمت‌های روز بازار؛ از قیمت آپارتمان تا تلویزیون
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت‌های روز بازار؛ از قیمت آپارتمان تا تلویزیون

قیمت سکه به ۴ میلیون و ۱۶۵ هزار تومان رسید

تجارت‌نیوزخبرگزاری تجارت‌نیوز
قیمت سکه به ۴ میلیون و ۱۶۵ هزار تومان رسید

قیمت هر قطعهسکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز، پنجشنبه ۱۱بهمن ۹۷ به ۴ میلیون و ۱۶۵ هزار تومان کاهش یافت.

به گزارش تجارت‌نیوز، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز پنجشنبه ۱۱ بهمن ۹۷ به ۴ میلیون و ۱۶۵ هزار تومان کاهش یافت. قیمت هر قطعه سکه بهار آزادی در روز چهارشنبه در محدوده ۴ میلیون و ۲۷۰ هزار تومان بود.

امروز همچنین قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم ۴ میلیون و ۸۰ هزار تومان، نیم سکه ۲ میلیون و ۲۳۰ هزار تومان، ربع سکه ۱ میلیون و ۳۳۲ هزار تومان و سکه یک گرمی ۷۰۸ هزار تومان معامله شد.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۳۲۲ دلار و ۵۷ سنت و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۳۷۳ هزار و ۸۰ تومان قیمت‌گذاری شد.

منبع: مهر

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت انواع محصولات ایران خودرو ۱۱ بهمن۹۷

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
قیمت انواع محصولات ایران خودرو ۱۱ بهمن۹۷
قیمت انواع محصولات ایران خودرو در بازار و نمایندگی اعلام شد.

قیمت انواع محصولات ایران خودرو در بازار و نمایندگی به شرح زیر است:

قیمت انواع محصولات ایران خودرو ۱۱ بهمن۹۷ - 2

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت جهانی طلا رکورد شکست

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
قیمت جهانی طلا رکورد شکست
تسنیم نوشت: در حالی که پس از توقف روند افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا، ارزش دلار تضعیف شده است، قیمت طلا امروز در نزدیکی بالاترین رقم های حدود ۸ ماه اخیر که روز گذشته به ثبت رسیده بود باقی ماند و در مسیر چهارمین افزایش ماهانه متوالی قرار گرفت.

به نقل از رویترز، در حالی که پس از توقف روند افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا، ارزش دلار تضعیف شده است، قیمت طلا امروز در نزدیکی بالاترین رقم‌های حدود ۸ ماه اخیر که روز گذشته به ثبت رسیده بود باقی ماند و در مسیر چهارمین افزایش ماهانه متوالی قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز به ۱۳۱۹ دلار و ۵۴ سنت رسید. قیمت فلز زرد روز چهارشنبه به بالاترین رقم از ۱۱ می‌یعنی ۱۳۲۳ دلار و ۳۴ سنت رسیده بود. قیمت طلای آمریکا نیز امروز با ۰٫۸ درصد رشد به ۱۳۱۸ دلار و ۶۰ سنت رسید. قیمت فلز زرد از ابتدای ماه جاری میلادی تاکنون ۲٫۸ درصد رشد داشته است.

فدرال رزرو آمریکا روز چهارشنبه در پایان نشست ماهانه خود نرخ بهره را بدون تغییر حفظ و اعلام کرد با توجه به وضعیت نامشخص چشم انداز اقتصاد جهانی، فعلا برای افزایش بیشتر نرخ بهره در سال جاری دست نگه می‌دارد.

ایلیا اسپیواک، تحلیلگر بازار ارز در این باره گفت: «فدرال رزرو از تعهد خود نسبت به افزایش تدریجی نرخ بهره صرف نظر کرده است … افت ارزش دلار در کنار پایین آمدن سوددهی اوراق قرضه خانه داری آمریکا موجب افزایش نسبی اشتها برای سرمایه گذاری در بازار طلا شده است.»

شاخص ارزش دلار در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی، پس از بیانیه دیروز فدرال رزرو شاهد کاهش بود.

معمولا هنگام کاهش نرخ بهره و پایین آمدن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا، قیمت فلز زرد افزایش می‌یابد. در همین حال، توجهات معطوف مذاکرات تجاری سطح بالا بین مقامات آمریکا و چین شده که از دیروز و با هدف پایان دادن ماه‌ها جنگ تجاری آغاز شده است.

سرمایه گذاران نگران اند که اتهامات مطرح شده از سوی واشنگتن علیه شرکت چینی هواوی و مدیر مالی آن به فضای سازنده قبلی مذاکرات لطمه بزند.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت انواع تلویزیون‌های ارزان قیمت در بازار؟ +جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
قیمت انواع تلویزیون‌های ارزان قیمت در بازار؟ +جدول
اقتصاد آنلاین - بهروز طاهری : آنچه در زیر می‌آید جدول قیمت انواع تلویزیون‌های زیر ۴میلیون تومان در سطح بازار تهران است؛شایان ذکر است که این نرخ‌ها ممکن است بر اساس برخی امکانات جانبی و خدمات پس از فروش در مناطق مختلف شهر تا ۱۰ درصد تفاوت قیمت داشته باشد.

قیمت انواع تلویزیون‌های ارزان قیمت در بازار؟ +جدول - 2

لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت آپارتمان‌های ۱۰۰ متر به بالا در تهران

الفخبرگزاری الف
قیمت آپارتمان‌های ۱۰۰ متر به بالا در تهران
جست‌وجوی میدانی از وضعیت آپارتمان‌های عرضه شده در بازار مسکن مناطق مختلف شهر تهران نشان می‌دهد: بخش عمده آپارتمان‌های بیش از ۱۰۰ مترمربع در مناطق مختلف شهر تهران، با قیمتی متعارف در هر متر مربع در بازار عرضه شده‌اند.

دنیای‌اقتصاد نوشت: بررسی فایل‌های موجود در بنگاه‌های املاک حاکی از آن است که عمده واحدهای مسکونی بیش از ۱۰۰ مترمربع با عمر بنای نوساز تا ۵ سال ساخت در محدوده مناطق یک و دو، حدودا بین ۱۵ تا ۲۵ میلیون تومان در هر مترمربع قیمت‌گذاری شده‌اند. البته در این میان در برخی از محدوده‌های مناطق یک و دو آپارتمان‌های نوساز تا پنج سال ساختی نیز معرفی شده‌اند که به دلیل لوکس شناخته شدن، بیش از این قیمت‌گذاری شده‌اند.

در عین حال در میان فایل‌های نوساز تا پنج ساخت بررسی شده در سایر مناطق شهری عمدتا قیمت‌گذاری از مترمربعی ۹ میلیون تومان به بالا آغاز شده است. به همین ترتیب قیمت پیشنهادی برای آپارتمان‌های با بیش از ۱۰۰ مترمربع زیربنا و عمربنای بیش از ۵ سال ساخت، حول و حوش ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا ۱۸ میلیون تومان (به جز مواردی در محدوده مناطق یک و دو) در نوسان است.

در این میان فایل‌های محدودی در این متراژ (بیش از ۱۰۰ مترمربع) به بازار معرفی شده‌اند که قیمت پیشنهادی آن بسیار نامتعارف با سایر واحدهای مسکونی مشابه در منطقه است. به گفته مشاوران املاک در مناطق مختلف شهر تهران، با توجه به آنکه بازار مسکن به‌صورت تدریجی در آستانه ورود به دوره رکود قرار گرفته است، مالکان واحدهای بزرگ متراژ در بازار که به‌صورت واقعی قصد فروش ملک خود دارند سعی می‌کنند با ارائه قیمت‌های واقعی و متناسب با شرایط بازار، اقدام به فروش ملک خود کنند. از این رو در این گروه از واحدهای مسکونی، به‌طور غالب قیمت‌های نامتعارف و غیرواقعی مشاهده نمی‌شود.

قیمت آپارتمان‌های ۱۰۰ متر به بالا در تهران - 5

خواندن خبر در سایت منبع

جهش ۳ درصدی قیمت نفت ادامه دار شد

آخرین خبرخبرگزاری آخرین خبر
جهش ۳ درصدی قیمت نفت ادامه دار شد

مهر/ با کاهش صادرات نفت عربستان سعودی به آمریکا و به دنبال تحریم‌های آمریکا بر علیه صنعت نفت ونزوئلا، قیمت‌های نفت پس از جهش ۳ درصدی دیشب، به رشد خود ادامه دادند.

به گزارش رویترز، روز پنج‌شنبه، با اعلام کاهش صادرات نفت عربستان سعودی به آمریکا و داده‌های دولتی آمریکا که نشان داد ذخایر انبارهای نفت بسیار کمتر از حد انتظار رشد کرده‌اند و به دنبال تحریم‌های آمریکا بر علیه صنعت نفت ونزوئلا، با نگرانی از اختلال در صادرات نفت این کشور، قیمت‌های نفت پس از جهش ۳ درصدی دیشب، به رشد خود ادامه دادند.

تا ساعت ۹:۲۸ روز پنج‌شنبه به وقت تهران، قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی‌آی، ۳۸ سنت یا ۰٫۷۰ درصد رشد کرد و به ۵۴٫۶۱ دلار رسید.

قیمت هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال، بنچ‌مارک بین‌المللی قیمت نفت، ۰٫۵۶ سنت یا ۰٫۹۱ درصد جهش کرد و به ۶۲٫۱۰ دلار رسید.

قیمت‌های نفت دیشب حدود ۳ درصد رشد کرده بودند.

پس از این که داده‌های دولتی آمریکا نشان داد میزان ذخایر نفت خام آمریکا، این هفته به علت کاهش واردات، کمتر از حد انتظار رشد کرده و تنها ۹۱۹ هزار بشکه افزایش یافته است، قیمت‌ها روند صعودی خود را ادامه دادند. این داده‌ها همچنین نشان داد که میزان ذخایر بنزین هم از مقادیر رکوردی خود پایین آمده‌اند.

اقتصاددانانی که در نظرسنجی رویترز شرکت کرده بودند پیش‌بینی‌ کرده بودند که میزان ذخایر نفت خام آمریکا این هفته ۳٫۲ میلیون بشکه افزایش می‌یابد.

ذخایر بنزین هم که اقتصاددانان پیش‌بینی می‌کردند این هفته ۱٫۹ میلیون بشکه افزایش یابد، پس از ۸ هفته متوالی افزایش، ۲٫۲ میلیون بشکه کاهش یافت.

داده‌های اداره اطلاعات انرژی آمریکا همچنین نشان داد که این هفته واردات نفت آمریکا از عربستان سعودی از نصف مقادیر هفته قبل هم کمتر شده است و به ۴۴۲ هزار بشکه در روز رسیده است. این دومین سطح پایین واردات هفتگی از عربستان از ۲۰۱۰ تا کنون است.

اما آن‌چه امروز عامل اصلی بالابرنده قیمت نفت بود، تحریم‌های آمریکا بر ضد بخش نفتی ونزوئلا بود که از روز دوشنبه اعمال شده‌اند. این نگرانی وجود دارد که صادرات نفت ونزوئلا تحت این تحریم‌ها به شدت کاهش یابد.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

خواندن خبر در سایت منبع

تازه‌ترین قیمت خودروهای داخلی در بازار

آخرین خبرخبرگزاری آخرین خبر
تازه‌ترین قیمت خودروهای داخلی در بازار

دنیای اقتصاد/ تازه‌ترین قیمت خودروهای داخلی در بازار را مشاهده می‌کنید.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | انهدام باند خانوادگی توزیع شیشه توسط پلیس پایتخت

خبرآنلاینخبرآنلاین15 ساعت قبل
الفالف21 ساعت قبل
طنز ماجرا اما صرفا میزان تولید زیان شرکت سایپا نیست: این شرکت نرخ فروش پراید را در سال گذشته، ۱۸٫۵ میلیون تومان اعلام کرده است! طنز ماجرا اما صرفا میزان تولید زیان شرکت سایپا نیست: این شرکت نرخ فروش پراید را در سال گذشته، ۱۸٫۵ میلیون تومان اعلام کرده است! بنا به گزارش شرکت سایپا، تولیدات این شرکت در سال گذشته کاهش قابل توجهی داشته است؛ در موردی عجیب شرکت سایپا اعلام کرده است که در سال ۹۷ تنها ۸ دستگاه خودروی برلیانس فروخته است! تمام این افزایش قیمت‌ها، در گزارش مالی شرکت سایپا انعکاسی نداشته و به نظر نمی‌رسد نرخ‌های اعلامی چندان با واقعیت همخوانی داشته باشد. شکی نیست که به دلیل عملکرد بسیار ضعیف، شرکت سایپا در سال گذشته زیان‌ده بوده است؛ علت این زیان‌ده بودن ضعف مدیریتی در شرکت سایپا است.
چرخانچرخان22 ساعت قبل
واردات خودروهای دست دوم پیشنهادی بود که بعضی از فعالان بازار برای کنترل بازار خودرو ارائه شد ولی این پیشنهاد واکنش‌های زیادی را به همراه داشت که از جمله آن می‌توان به بعضی از مخالفت‌ها اشاره کرد ولی مساله اصلی واکنش مجلسی‌هاست که در صورت مثبت بودن آن می‌توان به عملیاتی شدن آن امیدوار بود. به گزارش چرخان، با گرانی بازار خودرو علی الخصوص در زمینه خودروهای خارجی باعث شد تا طرح ساماندهی بازار خودرو با رای مثبت مجلسی‌ها به تصویب برسد که از جمله موارد موجود در آن، مساله خودروهای هیبریدی است که تا زمان تولید آنها در داخل از مالیات و تعرفه معاف شدند که به اشتباه به عنوان آزادشدن واردات خودروهای هیبریدی برداشت شد. البته معتقدم که راهکار اصلی برای کاهش قیمت خودرو این است که خودرو از یک کالای سرمایه‌ای به یک کالای مصرفی تبدیل شود. این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی مربوط به آزادسازی واردات خودروهای خارجی گفت: در صورتی که واردات خودروهای خارجی به کشور آزاد شود منجر به رقابت پذیری خودروهای داخلی می‌شود که به همین دلیل موافق این اتفاق هستم ولی بایستی برنامه ریزی مدونی در این موضوع صورت بگیرد. وی در پاسخ به سوال دیگری در مورد واردات خودروهای دست دوم گفت: معتقد هستم که در حال حاضر خودرو به عنوان کالای سرمایه‌ای تلقی می‌شود و تا زمانی که این دیدگاه وجود دارد قطعا واردات خودروهای دست دوم در بازه کوتاه مدت موثر خواهد بود و منجر به کاهش قیمت در بازار می‌شود و بازهم شاهد افزایش قیمت‌ها خواهیم بود.

ممنوعیت واردات غذای سگ و گربه

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
سید مهدی نیازی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: از ۸ اردیبهشت امسال ۱۴۳ ردیف تعرفه مشمول ممنوعیت واردات شد که غذای سگ و گربه نیز در این فهرست قرار دارد. وی با بیان اینکه واردات غذای سگ و گربه صرفا برای مصارف لوکس نبوده است، گفت: از برخی سگ‌ها در حوزه ماموریت‌های نیروی انتظامی­، هلال احمر و آتش نشانی وبه منظور استفاده از حس بویایی یا چشایی آن‌ها استفاده می‌شود که خوراک خاص مصرف می‌کنند از این رو ممکن است این خوراک در کشور تامین نشود. نیازی افزود: سال ۹۶ ارزش میزان واردات غذای سگ و گربه ده میلیون دلار بود که در سال ۹۷ با اعمال سیاست‌های مدیریت واردات به هفت میلیون دلار کاهش یافت ضمن اینکه امسال با توجه به اعمال ممنوعیت واردات در این بخش کاهش واردات بیشتر هم خواهد بود. مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، ​معدن و تجارت همچنین گفت: با سیاست‌ها و اقداماتی که در سال ۹۷ پیش بینی و اجرا شد واردات در مقایسه با سال ۹۶ حدود ۲۰ درصد کاهش یافت و این در حالی است که کاهش واردات در حوزه کالا‌های مصرفی حدود ۳۲ درصد بوده است. نیازی افزود: همچنین واردات کالا‌های ممنوعه از حدود ۳ میلیارد دلار در سال ۹۶ به حدود ۸۰۰ میلیون دلار در سال ۹۷ کاهش یافت. وی با بیان اینکه روند مدیریت تقاضا در سال ۹۸ هم ادامه دار خواهد بود به منظور حمایت از تولیدات داخل و مدیریت تقاضا ممکن است ممنوعیت واردات در برخی ردیف‌های تعرفه‌ای افزایش یابد کما اینکه از ابتدای امسال تا کنون اقلام ممنوعه واردات از ۱۳۹۰ ردیف تعرفه به ۱۵۱۲ ردیف تعرفه افزایش یافت که برخی از این کالا‌های ممنوعه از داخل تامین می‌شود برای برخی دیگر هم در شرایط کنونی اولویتی برای تامین از طریق واردات تشخیص داده نشده است. نیازی همچنین درباره آخرین تغییرات در فهرست ۲۵ قلم کالای اساسی که ارز ۴۲۰۰ تومانی دریافت می‌کنند، گفت: چند قلم از این فهرست خارج شده که از جمله آن گوشت قرمز، حبوبات، کره و بخشی از کاغذ است که از این پس به آن ارز نیمایی تعلق می‌گیرد البته برای کاغذ مورد مصرف در مطبوعات همچنان ارز ۴۲۰۰ اختصاص می‌یابد. وی افزود: البته برای کالا‌هایی که اعلام ممنوعیت واردات می‌شود باید توجه کنیم که بعد از اعلام ممنوعیت، ثبت سفارش و تامین ارز صورت نمی‌گیرد، اما کالا‌هایی که قبلا ثبت سفارش و تامین ارز شده و یا خریداری و در حال حمل به کشور و یا در گمرک است براساس قوانین، مشمول ممنوعیت واردات نمی‌شوند.
صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
وی افزود: طبق بر آورد‌های صورت گرفته، ​ حدود ۶۸ برنامه از این برنامه‌ها برای سال جاری قابلیت اجرایی شدن خواهد داشت و زمینه به حداقل رسیدن وابستگی به خارج را فراهم می‌کند. معاون وزیر صمت ادامه داد: با توجه به در اختیار داشتن منابع مادی، انسانی و فکری این تنها گزینه ما برای مقابله با تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران خواهد بود. وی در پاسخ به این سوال که آیا صنعت قطعه سازی توانایی کمک به رشد صنعت خودروسازی کشور را خواهد داشت، گفت: با توجه به اینکه ۸۲ درصد از خودرو‌های پر تیراژ را قطعه تشکیل می‌دهد و تنها ۱۸ درصد در داخل کمپانی‌های خودروسازی متمرکز است؛ امروز در این بازدید توان بالای صنعت قطعه سازی را مشاهده کردیم، بنابراین هرچه صنعت قطعه سازی توانمند‌تر باشد بطورحتم خودروساز‌ها نیز در شرایط بهتری می‌توانند، فعالیت کنند. وی افزود: پتانسیل‌هایی که هم اکنون در صنعت قطعه سازی مشاهده می‌کنیم؛ زاییده تحریم‌های گذشته بوده و قطعا این تحریم‌ها نیز دستاورد‌هایی در تعمیق بخشی ساخت داخل قطعات مورد نیاز کشور به همراه دارد که خود می‌تواند کشور را در مسیر دستیابی به اهداف صنعتی بیش از پیش کمک کند. معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت ادامه داد: بدون تردید این مجموعه اقدامات و توجه به این حوزه نه تنها منجربه کاهش نیروی انسانی نخواهد شد بلکه برای تامین نیاز‌های ساخت داخل، نیروی انسانی بیشتری در مدار تولید قرار خواهد گرفت و اشتغالزایی بیش از گذشته تقویت خواهد شد.

اخبار بیشتر