گوایدو از نظر پارلمان اروپا نیز رئیس جمهور ونزوئلا شد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

گوایدو از نظر پارلمان اروپا نیز رئیس جمهور ونزوئلا شد

پارلمان اروپا گوایدو را به عنوان رئیس جمهور موقت ونزوئلا به‌ رسمیت شناخت

تسنیمخبرگزاری تسنیم
پارلمان اروپا گوایدو را به عنوان رئیس جمهور موقت ونزوئلا به‌ رسمیت شناخت
پارلمان اروپا با اکثریت آرا رهبر مخالفان را به عنوان رئیس‌جمهوری موقت ونزوئلا به رسمیت شناخت.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم و به نقل از یورونیوز، پارلمان اروپا با اکثریت آرا خوان گوایدو را به عنوان رئیس‌جمهوری موقت ونزوئلا به رسمیت شناخت.

قانون‌گذاران اروپا روز پنج‌شنبه ۱۱ بهمن با تصویب یک قطعنامه‌ غیر الزام‌آور، رئیس‌جمهوری خودخوانده ونزوئلا را به عنوان رهبر موقت این کشور پذیرفته و به این ترتیب گام نمادین مهمی را برای فشار بیشتر به دولت نیکولاس مادورو برداشتند. آنها با تصویب این قطعنامه از کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز خواستند تا هر یک جداگانه خوان گوایدو را به رسمیت بشناسند.

استبان گونزالس پونز، نماینده اسپانیا از حزب راست میانه در پارلمان اروپا در این زمینه گفت: «ما از اروپا می‌توانیم به تغییر رژیم ونزوئلا کمک کنیم تا به همه بفهمانیم که ظالمان هیچ امکانی برای دموکراسی فراهم نمی‌کنند.»دیدار مخفیانه مخالفان ونزوئلا با مقام‌های ارتشمخالفان ونزوئلا: با دولت مادورو مذاکره نمی‌کنیمبولتون دولت ونزوئلا را مافیا خطاب کرد

خواندن خبر در سایت منبع

گوایدو: مخالفان ونزوئلا دیدارهای مخفیانه‌ای با اعضای ارتش داشته‌اند

انتخابخبرگزاری انتخاب
گوایدو: مخالفان ونزوئلا دیدارهای مخفیانه‌ای با اعضای ارتش داشته‌اند
خوان گوایدو رهبر مخالفان ونزوئلا روز چهارشنبه گفت: مخالفان ونزوئلا دیدارهای مخفیانه‌ای با نیروهای امنیتی و اعضای ارتش داشته‌اند. گوایدو در ادامه افزود: گذار و انتقال سیاسی قدرت نیاز به حمایت مقام‌های عالی‌رتبه و ارشد ارتش دارد. ما نشست‌های مخفیانه‌ای با اعضای نیروهای مسلح و نیروهای امنیتی داشته‌ایم. قطع حمایت ارتش از مادورو برای دستیابی هدف ما یعنی تغییر دولت لازم است.
گوایدو: مخالفان ونزوئلا دیدارهای مخفیانه‌ای با اعضای ارتش داشته‌اند - 0

رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا از برگزاری دیدارهایی بین مخالفان و مقام‌های ارتش این کشور خبر داده است.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، خوان گوایدو رهبر مخالفان ونزوئلا روز چهارشنبه گفت: مخالفان ونزوئلا دیدارهای مخفیانه‌ای با نیروهای امنیتی و اعضای ارتش داشته‌اند.

گوایدو در ادامه افزود: گذار و انتقال سیاسی قدرت نیاز به حمایت مقام‌های عالی‌رتبه و ارشد ارتش دارد. ما نشست‌های مخفیانه‌ای با اعضای نیروهای مسلح و نیروهای امنیتی داشته‌ایم. قطع حمایت ارتش از مادورو برای دستیابی هدف ما یعنی تغییر دولت لازم است.

بیشتر بخوانید

حمایت اتحادیه آفریقا از مادورو به‌عنوان رئیس‌جمهور قانونی ونزوئلا

مخالفان ونزوئلا: با دولت مادورو مذاکره نمی‌کنیم

خوان گوایدو چهارشنبه هفته گذشته خود را به‌عنوان رئیس جمهور موقت ونزوئلا معرفی کرده و این اقدام با حمایت آمریکا و سایر کشورهای غربی و برخی کشورهای آمریکایی روبه‌رو شده است.

این در شرایطی است که دادستان کل ونزوئلا تحقیقاتی را درباره اقدامات خوان گوایدو آغاز کرده و وی را ممنوع الخروج نموده است.

آمریکا روز دوشنبه شرکت ملی نفت ونزوئلا را نیز تحریم کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

«گوایدو» به دنبال تعیین سفیر در فلسطین اشغالی

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
«گوایدو» به دنبال تعیین سفیر در فلسطین اشغالی
رسانه‌های صهیونیستی از قصد رهبر مخالفان ونزوئلا برای تعیین سفیر در فلسطین اشغالی خبر دادند.

به گزارش مشرق، رسانه‌های صهیونیستی مدعی شدند «خوان گوایدو» رهبر مخالفان ونزوئلا که خود را رئیس‌جمهور خوانده (+) قصد دارد طی چند رو آینده سفیری برای فلسطین اشغالی معرفی کند.

سازمان رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی «کان» اعلام کرد این اقدام پس از آن صورت می‌گیرد که «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گوایدو را به عنوان رئیس‌جمهور ونزوئلا به رسمیت شناخت و حمایت خود را از اقدامات آمریکا در این کشور اعلام کرد.

بیشتر بخوانید:ویژگی دوست داشتنی و منحصر به فرد آمریکا!ترامپ: ریاست‌جمهوری ونزوئلا را به «گوایدو» تبریک گفتمکودتا در ونزوئلا مقدمه تشدید فشار به ایران

در ادامه این گزارش به نقل از نزدیکان گوایدو آمده تماس‌ها میان وی و رژیم صهیونیستی مستقیم نیست بلکه از طریق آمریکا انجام می‌شود.

گوایدو از این اقدام نتانیاهو قدردانی و ابراز امیدواری کرد روابط سیاسی و دیپلماتیک با رژیم صهیونیستی را در نزدیکترین زمان ممکن از سر بگیرد.

«هوگو چاوز» رئیس‌جمهور فقید ونزوئلا روابط ین کشور با رژیم صهیونیستی را در سال ۲۰۰۹ به صورت کامل قطع کرد؛ این اقدام در اعتراض به حمله تل‌آویو به نوار غزه انجام شد که صدها شهید به جا گذاشت.

رژیم صهیونیستی جنگ ۲۰۰۸-۲۰۰۹ را با عملیاتی موسوم به «سرب گداخته» علیه غزه به راه انداخت که طی آن بیش از ۱۴۰۰ فلسطینی شهید شدند و آمار مجروحان از ۵۵۰۰ نفر گذشت.منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

ترامپ: ریاست‌جمهوری ونزوئلا را به «گوایدو» تبریک گفتم

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
ترامپ: ریاست‌جمهوری ونزوئلا را به «گوایدو» تبریک گفتم
رئیس‌جمهور آمریکا بامداد پنجشنبه در توئیتر گفت با رئیس مجمع ملی ونزوئلا و رهبر مخالفان دولت این کشور تلفنی صحبت کرده است.

به گزارش مشرق، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا بامداد پنجشنبه در توئیتر گفت با «خوان گوایدو»، رئیس مجمع ملی ونزوئلا و رهبر مخالفان دولت این کشور تلفنی صحبت کرده است.

بیشتر بخوایند:کودتا در ونزوئلا مقدمه تشدید فشار به ایرانبولتون دولت ونزوئلا را مافیا خطاب کردعبرت‌های ماجرای ونزوئلا برای ما چیست؟

ترامپ در بیانیه‌ای مداخله‌جویانه در توئیترش نوشت: «امروز با رئیس‌جمهور موقت ونزوئلا، خوان گوایدو صحبت کردم تا اقدام تاریخی او در به عهده گرفتن ریاست‌جمهوری را تبریک بگویم و بر حمایت ایالات متحده از مبارزه ونزوئلا برای احیای دموکراسی‌اش تأکید کردم.»

ترامپ در توئیتی دیگر از آشوب‌ها در ونزوئلا حمایت کرد و نوشت: «امروز ونزوئلا صحنه اعتراضات عظیم علیه مادورو بود. مبارزه برای دموکراسی آغاز شده است.»

دولت آمریکا و متحدانش هفته گذشته خوان گوایدو که بی‌توجه به نتایج انتخابات سال گذشته خود را «رئیس‌جمهور موقت» ونزوئلا خوانده، به رسمیت شناخته و از «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور قانونی ونزوئلا خواسته‌اند از قدرت کناره‌گیری کند.

روزنامه وال‌استریت‌ژورنال اخیرا گزارش داده گوایدو بعد از آنکه «مایک پنس»، معاون ترامپ با او تماس تلفنی برقرار کرد خود را رئیس‌جمهور موقت ونزوئلا خواند. طبق گزارش این روزنامه، پنس، رهبر مخالفان ونزوئلا را به انجام این کار ترغیب کرده است.منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

آمریکایی‌ها ناو‌ها را برای مذاکره آورده‌اند نه جنگ + فیلم

نامه‌نیورنامه‌نیور6 ساعت قبل
گروه سیاست نامه‌نیوز: بالا گرفتن مناقشه میان ایران و آمریکا اگرچه به جنگ نرسیده اما تناقض گویی‌های دونالد ترامپ را افزایش داده است. او از یک‌سو می‌گوید خواهان جنگ با ایران نیست و از سوی دیگر در یک توئیت می‌نویسد که اگر ایران جنگ می‌خواهد کارش تمام است. ترامپ روز گذشته در توییتر خود نوشت که اگر ایران جنگ می‌خواهد، رسما پایان کارش خواهد بود. ترامپ در عین حال گفت که به جای جنگ فشار اقتصادی را بر ایران افرایش می‌دهد تا نتواند سلاح هسته‌ای داشته باشد. سرلشگر سلامی همچنین یادآور شد که دشمنان ایران قصد جنگ ندارند و از جنگ می‌ترسند».

پوتین؛ آتش نشان یا آتش بیار معرکه؟!

انتخابانتخاب20 ساعت قبل
گزارش ویدیویی «انتخاب»؛ ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه درباره احتمال نابودی برجام گفته است روسیه آتش‌نشان نیست که همه چیز را نجات دهد. این سخنان پوتین، بازتاب گسترده‌ای داشته و تفسیرهای متعددی از آن منتشر شده. ویدیوی زیر را تماشا کنید.

مصوبات امروز نمایندگان مجلس

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
نمایندگان مجلس با کلیات طرح تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه‌دیدگان ناشی از آن موافقت کردندبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ نمایندگان مجلس با کلیات طرح تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه‌دیدگان ناشی از آن موافقت کردند

ویدیو / میزگرد فرید زکریا با برنز و هاس با موضوع ایران و ترامپ / برنز: ترامپ در قبال ایران، دست به قمار خطرناکی زده / ممکن است او اعتبار ابزار «تحریم» را از بین ببرد / هاوس: اروپا ترامپ را همراهی نمی‌کند، زیرا خبری از هیچ بسته دیپلماتیکی نیست / ابزارهای سایبری، دیپلماتیک و نظامی ایران برای واکنش به آمریکا را نباید دست کم گرفت

انتخابانتخاب22 ساعت قبل
فرید زکریا، تحلیلگر مشهور آمریکایی در میزگردی با حضور ریچارد هاس و ویلیام برنز درباره سیاست‌های ترامپ در قبال ایران به گفت و گو نشسته است. برنز در این میزگرد درباره تحریم‌های ترامپ علیه ایران می‌گوید ترامپ قمار از دو جهات بسیار خطرناکی کرده؛ یکی اینکه در دیپلماسی فشار، او صرفا فشار می‌آورد و خبری از دیپلماسی نیست و دیگری اینکه بدون اهداف واقعگرایانه، فشار حداکثری را اعمال کرده. هاس هم معتقد است ترامپ صرفا فشار می‌آورد و خبری از دیپلماسی نیست. فرید زکریا هم یکجانبه بودن تحریم‌ها را نگران کننده می‌داند و آن را به قدرت دلار ربط می‌دهد. برنز هم در پایان درباره این نحوه فشار آمریکا می‌گوید که ممکن است در آینده کارآمدی ابزار تحریم در دیپلماسی آمریکا از بین برود.
الفالف18 ساعت قبل
دولت آقای روحانی نیز تحت‌تأثیر این چالش‌های ساختاری قرار گرفته است. در شرایط کنونی آمریکا با سه استراتژی در حال تقابل با ایران و در رأس آن دولت آقای روحانی است. در نتیجه دولت آقای روحانی با سه چالش داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی مواجه است و در اثر این چالش‌ها بوده که با وضعیت موجود مواجه شده است. به همین دلیل نمی‌توان دولت آقای روحانی را به‌تنهایی مسبب وضعیت موجود به شمار آورد. این نقد عمده‌ای است که به آقای سرافراز وارد می‌کنند که ایشان داشت با همه‌ی اهرم‌ها یک جا می‌جنگید و تقریبا همه‌ی اهرم‌ها علیه او شدند.

اخبار بیشتر