1. خبری
  2. ورزشی
پوشش خبری

حواشی نقل و انتقالات دو تیم مشهور پایتخت؛ مالکان جدید استقلال و پرسپولیس چه کسانی خواهند بود؟

خلیل‌زاده: با فضای فوتبال و استقلال آشنایی دارم

ایلناخبرگزاری ایلنا
خلیل‌زاده: با فضای فوتبال و استقلال آشنایی دارم

خلیل‌زاده: با فضای فوتبال و استقلال آشنایی دارم - 1

به گزارش ایلنا، اسماعیل خلیل‌زاده از سوی وزارت ورزش به عنوان نفر جدید عضو هیات مدیره استقلال منصوب و مشغول به کار شد. او اعلام کرد مشکلات مالی تیم به زودی برطرف خواهد شد و آبی‌پوشان می‌توانند مدعی قهرمانی بمانند.

با عضو جدید هیات مدیره استقلال درخصوص حضورش در هیات مدیره، شرایط تیم در نیم‌فصل دوم و حل مشکلات مالی همکلام شدیم.

ابتدا تبریک بابت حضورتان در مجموعه استقلال. می‌دانید که کار سختی را درپیش دارید. آیا به این امر واقف هستید؟

استقلال تیم بسیار بزرگی است و می‌دانیم که باید انتظارات میلیون‌ها هوادار را برآورده سازیم. ممنونم از شما و امیدوارم بتوانیم در کنار شما و هواداران یک استقلال قدرتمند را بسازیم.

چه شد که به هیات مدیره استقلال آمدید؟

البته من باید بگویم که در یک برهه هم در زمان مدیریت بهرام افشارزاده مشاور اقتصادی بودم و از کار کردن در فضای استقلال آشنایی کامل دارم. خیلی هم دوست داشتم در این فضا دوباره کار کنم.

در این باره با وزیر هم جلسه‌ای برگزار کردید؟

بله مدتی قبل رزومه‌ای از کارهایی که در ارتباط با ورزش انجام داده بودم، به وزارت ورزش ارایه دادم و فکر می‌کنم به همین دلیل خواستند که من به هیات مدیره استقلال بروم. همان‌طور هم که گفتم دوست دارم بهترین عملکرد را داشته باشم.

می‌دانید باشگاه مشکلات مالی بسیار دارد؟

مطمئن باشید به زودی مشکلات مالی را برطرف خواهیم کرد. جلساتی را با اعضای هیات مدیره خواهیم داشت تا بتوانیم هرچه زودتر مشکلات را برطرف کنیم. مطمئن باشید از این بابت هواداران نگران نباشند.

مشغله‌های زیاد شما در جاهای دیگر شاید در کارتان در استقلال خللی ایجاد کند؟

این‌گونه نخواهد شد. ان‌شاء‌ا … در کنار مسوولیت‌های دیگری که وجود دارد، در کنار خانواده بزرگ استقلال هم خواهیم بود. البته بنده نایب رییس اتاق بازرگانی ایران و رییس اتاق بازرگانی تهران هستم و این‌ها خللی در کارم ایجاد نخواهد کرد.

هواداران استقلال از روند نقل و انتقالات تیم رضایت ندارند.

به هواداران می‌گویم به زودی با حل مشکلات مالی بازیکنان مورد نیاز کادر فنی جذب خواهند شد. البته استقلال بازیکنان بسیار خوبی دارد و با همین نفرات در نیم‌فصل دوم مدعی قهرمانی خواهد بود.

پیش از اینکه به استقلال بیایید، بازی‌های تیم را پیگیری می‌کردید؟

ما در یک خانواده استقلالی بودیم و تلاش می‌کردم همیشه طوری برنامه‌ریزی کنم که بتوانم بازی‌های استقلال را تماشا کنم. آنها در نیم‌فصل اول عملکرد بسیار خوبی داشتند و مطمئن هستیم با حضور وینفرد شفر نتایج خوب همچنان تکرار خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

چرا در عصر واگذاری، استقلال و پرسپولیس مدیرعامل‌دار می‌شوند؟

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
چرا در عصر واگذاری، استقلال و پرسپولیس مدیرعامل‌دار می‌شوند؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ وزرات ورزش در نیمه دوم سال حرف‌های زیادی درباره واگذاری استقلال و پرسپولیس زده است. تاکید وزیر و مدیر روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان بر خصوصی سازی سرخابی‌ها آنقدر زیاد بود که آن‌ها مدعی شدند پرونده واگذاری استقلال و پرسپولیس باید هر چه زودتر بسته شود. برخی از واگذاری آن‌ها تا انتهای سال ۹۷ حرف می‌زنند و خیلی‌ها هم از مزایده این دو تیم در بهار ۹۸ سخن می‌گویند.

در شرایطی که استقلال و پرسپولیس آماده واگذاری به مالکان جدید هستند، هر دوی آن‌ها با تغییرات مدیریتی جدید مواجه شدند. در شرایطی که امیرحسین فتحی به عنوان سرپرست استقلال انتخاب شده بود، حکم مدیرعاملی خود را دریافت کرد و ترکیب جدید هیئت مدیره استقلالی‌ها هم مشخص شد. در آن سوی شهر هم اگرچه ایرج عرب هنوز روی صندلی سرپرستی نشسته اما بعید نیست به زودی به عنوان مدیرعامل جدید پرسپولیسی‌ها معرفی شود. در این میان شاید وزارت ورزش هنوز هم فراموش نکرده که برای مدیرعاملی استقلال و پرسپولیس به افرادی نیاز است که همکاری لازمه را داشته باشند.

شاید وزارت ورزش هنوز هم به فعالیت‌های فراورزشی استقلال و پرسپولیس علاقه مند است. بعید نیست مازیار ناظمی و دوستانش حتی فراموش کرده باشند که سرخابی‌ها قرار است واگذار شوند. این روز‌ها که همه اخبار درباره جانشینی کی روش است، اخبار خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس کمتر از قبل شنیده می‌شود و وزارت ورزش هم از داشتن این دو تیم قدرتمند تهرانی خوشحال است. آیا استقلال و پرسپولیس واقعا واگذار خواهند شد یا همه این‌ها تنها شعار هایی است برای مخفی شدن پشت پول هایی که با اهداف دیگری جا به جا می‌شوند.

خواندن خبر در سایت منبع

نکته مرموز خریدهای‌دلاری استقلال و پرسپولیس

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
نکته مرموز خریدهای‌دلاری استقلال و پرسپولیس

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ اسماعیل گونکالوس، ماریو بودیمیر و احتمالا آیاندا پاتوسی خرید‌های خارجی جدید استقلال و پرسپولیس هستند. خرید‌های گرانقیمتی که حقوق و هزینه‌های دلاری روی دست سرخابی‌ها گذاشته‌اند. اما نکته قابل تاملی در خرید‌های استقلال و پرسپولیس وجود دارد. این بازیکنان پیشینه مشترکی دارند، همه آن‌ها در باشگاه هایی بازی کرده‌اند که اسپانسری مشابه با استقلال و پرسپولیس داشته‌اند.

نکته مرموز خریدهای‌دلاری استقلال و پرسپولیس - 2

آیاندا پاتوسی به طور مستقیم از کیپ تاون سیتی می‌آید. یکی از شهر‌های قدرتمند آفریقای جنوبی که به طور کاملا اتفاقی میزبان دفتر اصلی اسپانسر مشترک استقلال و پرسپولیس هم هست! اما نکته مهم دیگر سابقه جالب گونکالوس و ماریو بودیمیر است. مهاجم‌های استقلال و پرسپولیس سابقه بازی در آپوئل نیکوزیا در قبرس را دارند. آن‌ها هم اسپانسر مشترکی با سرخابی‌ها دارند.

نکته مرموز خریدهای‌دلاری استقلال و پرسپولیس - 5

آیا هدف نقل و انتقالات زمستانی فوتبال ایران واقعا فوتبالی است؟ آیا باشگاه‌های تهرانی هدف‌های دیگری در سایه برای خرید‌های خود در نظر دارند؟ خرید‌های خارجی اخیر سرخابی‌ها چندان موفق نبوده‌اند و این نکته در بخش آبی شهر پررنگ‌تر است. جایی که ستاره‌های خارجی استقلال پس از یک فصل یا یک نیم فصل حضور در تهران، ایران را برای همیشه ترک می‌کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

زمانی: مدیرعامل استقلال یک درصد هم اختیار ندارد

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
زمانی: مدیرعامل استقلال یک درصد هم اختیار ندارد

خبرگزاری تسنیم: پس از اینکه حسن زمانی عضو هیئت مدیره پیشین استقلال اعلام کرد که وزیر ورزش و جوانان در امور باشگاه دخالت می‌کرد، امیرحسین فتحی مدیرعامل باشگاه استقلال پاسخ اظهارات او را داد و گفت که یک‌بار هم ندیده مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش، در امور باشگاه دخالت کند.

زمانی در واکنش به اظهارات فتحی مدیرعامل باشگاه استقلال، گفت: واقعا دنیا چقدر ارزش دارد که مسائل واقعی را وارونه جلوه می‌دهند؟ آقای فتحی را قبول دارم و احترام ویژه‌ای برای او قائلم. قطعا فتحی تحت فشار وزیر ورزش مجبور به انجام این مصاحبه شده است، چون روحیات او را می‌‌دانم.

زمانی: مدیرعامل استقلال یک درصد هم اختیار ندارد - 3

وی افزود: با قاطعیت می‌گویم که دخالت‌های بی‌مورد وزیر ورزش در باشگاه بر کسی پوشیده نبود، مگر اینکه بخواهند ایشان را از این مسائل مبرا کنند. فتحی یک درصد اختیار هم در بحث انتخاب سرمربی، کمک مربی و بازیکن ندارد. مدیرعامل استقلال برای اینکه وزیر از او خوشش بیاید، چنین صحبت‌هایی را مطرح کرده است. به فتحی توصیه می‌کنم دلش برای هواداران استقلال بسوزد تا وزیر!

عضو هیئت مدیره پیشین استقلال عنوان کرد: وزیر مسئولیت‌هایی دارد که می‌تواند به آنها بپردازد و نیازی به باشگاه‌داری نیست. مسئولیت‌های وزارتخانه تحت الشعاع استقلال و پرسپولیس بوده که به صلاح وزیر ورزش و این وزارتخانه نیست. در بخش جوانان، همه مسئولیت‌ها روی زمین باقیمانده است.

نزدیک به ۷ میلیون جوان بیکار، ۱۵ میلیون آماده ازدواج و دو میلیون معتاد داریم که مسئولیت همگی بر عهده ایشان است. اگر از وزیر ورزش کارنامه بخواهند، با صراحت باید گفت که بخش جوانان وزارتخانه تعطیل است. به جای اینکه کار باشگاه‌داری کنند، بهتر است کمی به وظایف اصلی‌شان برسند.

زمانی در پاسخ به این سؤال که آیا انتخاب فرهاد مجیدی با نظر وزیر ورزش بوده یا نه، گفت: هر اقدامی که در هیئت مدیره انجام می‌شد، تا ایشان تأیید و اوکی نمی‌دادند، انجام شدنی نبود. قطعا نمایندگان مجلس شورای اسلامی پیگیر عملکرد وزارتخانه خواهند بود.

شکست تیم ملی فوتبال در جام ملت‌های آسیا در تهران رقم خورد، چون زمانی که تیم ملی در حال اعزام به امارات بود، در تهران گفتند که هیچ کدام از اعضای کادر فنی تیم ملی به هنگام برگشت جایی در تیم ملی ندارند. ای کاش اجازه می‌دادند، تیم ملی برمی‌گشت و سپس چنین کاری می‌کردند. با صراحت می‌گویم شکست تیم ملی در تهران رقم خورد.

وی ادامه داد: برای برادر خوبم آقای فتحی آرزوی موفقیت می‌کنم، اما انتخاباتی که صورت گرفت و مدیرعامل، رئیس هیئت مدیره و نایب رئیس مشخص شد، حالت قانونی ندارد و توصیه می‌کنم چکی امضا نکند تا دستگاه‌های نظارتی مجبور به ورود و برخورد قانونی نشوند. وقتی همه اعضای هیئت مدیره در جلسه حضور نداشتند، نمی‌توانستند انتخابات برگزار کنند. از حکم من یک سال و نیم باقیمانده و تا زمانی که استعفایم پذیرفته نشود، عضو هیئت مدیره استقلال هستم.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

خبر ورزشیخبر ورزشی6 ساعت قبل
به گزارش خبرورزشی، حمایت‌ها از وریا غفوری که بعد از بازی با تراکتورسازی تبریز حرف‌هایی به زبان آورده بود و از سوی دیگر، از طریق استوری اینستاگرامش، نسبت به اظهارات برخی چهره‌های سیاسی اعتراض کرده بود، به کمپ پرسپولیس نیز کشید. شجاع خلیل زاده و حسین ماهینی با انتشار تصاویری از وریا غفوری به حمایت از این چهره استقلالی پرداختند.
خبرآنلاینخبرآنلاین7 ساعت قبل
تصویر تلویزیونی نشان می‌داد او روی نیمکت درد زیادی را تحمل می‌کند و احتمالا مصدومیت او جدی است. طبق اخبار دریافتی حسینی از ناحیه همسترینگ آسیب دیده و دچار کشیدگی عضله شده است. او دوشنبه شب MRI داد و نتیجه آن روز بعد مشخص می‌شود. به این ترتیب او بازی بعدی پرسپولیس که شنبه مقابل نفت مسجد سلیمان خواهد بود را به احتمال خیلی زیاد از دست می‌دهد و تلاش خواهد شد تا به بازی با صنعت نفت آبادان که پنج شنبه نهم اسفند در تهران برگزار می‌شود برسد. با این وجود باید منتظر ماند تا نتیجه MRI مشخص شده و پس از مشخص شدن میزان دقیق مصدومیت دوران نقاهت او اعلام شود.
ایلناایلنا4 ساعت قبل
سرمربی فرانسوی در رادار باشگاه چلسی برای تصدی نیمکت این تیم قرار دارد. به گزارش ایلنا، رومن آبراموویچ از عملکرد مائوریتسیو ساری در تیم چلسی رضایت ندارد و احتمالا در پایان فصل او را از سمت سرمربیگری چلسی برکنار کند. مالک متمول و روس چلسی مذاکراتی را با زیدان سرمربی سابق رئال مادرید داشته و گویا به توافقات اولیه نیز رسیده است. زیدان در مذاکره با آبراموویچ خواستار تمدید قرارداد ادن هازارد و بودجه ۲۰۰ میلیون پوندی برای خرید بازیکن شده است که باید ببینیم آیا مالک روس می‌تواند از پس این دو شرط بر بیاید یا خیر. نشریه سان انگلیس ترکیب احتمالی چلسی پس از پیوستن زیدان به این تیم را منتشر کرده است که در ادامه مشاهده می‌کنید:
خبرآنلاینخبرآنلاین8 ساعت قبل1 نظر
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ پرسپولیس با پیروزی در ضربات پنالتی به نیمه نهایی جام حذفی راه پیدا کرد. اما جنجال بزرگ این بازی به جز مصدومیت شدید سید جلال حسینی، خوشحالی بعد از گل بهنام برزای بود. او مثل فرهاد مجیدی خوشحالی کرد و هواداران پرسپولیس هم از رفتار‌های او خشمگین شدند. پس از آن که مهرداد میناوند هم به خوشحالی بعد از گل او واکنش نشان داد، مهاجم پدیده تصمیم گرفت به حرف‌های او هم واکنش نشان دهد. او با انتشار یک استوری که البته خیلی هم سریع حذف شد، واکنش تندی به حرف‌های میناوند داشت.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، تیم استقلال در شرایطی فردا به مصاف پارس جنوبی جم می‌رود که در روز‌های اخیر آبستن حوادث زیادی بوده است. باید به برخی اختلافات درونی در باشگاه استقلال هم اشاره کرد که فضای این تیم را ملتهب کرده است. در این بین، فرهاد مجیدی مربی محبوب استقلال سکوت کرده و هیچ واکنشی نشان نداده است. مجیدی که قطعا محبوب‌ترین استقلالی است، نه تنها سکوت کرده، بلکه حتی در صحفه شخصی‌اش هم با هواداران صحبت نکرده است. باید دید سکوت مجیدی تا چه زمانی ادامه‌دار خواهد بود.

اخبار بیشتر