گزارش روز سوم از سی و هفتمین جشنواره فجر + ویدیو
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. فرهنگ
پوشش خبری

گزارش روز سوم از سی و هفتمین جشنواره فجر + ویدیو

سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر از ابتدا (افتتاحیه) آماج حمله‌ی تند روزنامه‌ی کیهان قرار گرفت. این روزنامه پس از سومین شب اکران‌ها بسیاری از فیلم‌ها من‌جمله بنفشه آفریقایی، تیغ و ترمه و درخونگاه را به نمایش بی‌اخلاقی و ضد خانواده بودن متهم کرد.

محمدرضا فرجی (مدیر امور سینماهای سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر) اطلاع داد که به دلیل استقبال فراوان، چندین سانس فوق‌العاده برای اکران مجدد فیلم‌ها قرار داده شده. وی همچنین اضافه کرد بر اساس آمار ثبت شده پرمخاطب‌ترین سینماها در سه روز اول جشنواره پردیس سینمایی کوروش، آزادی و فرهنگ بوده است. این آمار مبنی بر مجموعه سانس‌های عادی و فوق‌العاده است.

سایت خبری

برای بازی در نقش تختی نامزد سیمرغ جشنواره خواهم شد

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
برای بازی در نقش تختی نامزد سیمرغ جشنواره خواهم شد
خبرگزاری میزان- بازیگر نقش غلامرضا تختی گفت: چرا نباید به نامزد شدن در جشنواره فیلم فجر و حتی گرفتن سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مرد فکر نکنم؟ زیرا بعد از اینکه فیلم را دیدم احساس کردم می‌توانم حداقل در جشنواره امسال نامزد شوم.

محسن تختی بازیگر نقش غلامرضا تختی در فیلمی به همین نام ساخته بهرام توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، درخصوص احساس خود نسبت به تماشای فیلم تختی گفت: طبیعتا شور و شوقی که من برای دیدن اولین فیلمم داشتم از همه بیشتر است. احساس عجیبی دارم و خوشحالی خود را نمی‌توانم وصف کنم.

وی درباره اکران این فیلم در پردیس سینمایی ملت و در حضور منتقدین و اهالی رسانه افزود: باورتان نمی‌شود از شب قبلی که قرار بود اکران شود استرس وحشتناکی داشتم که این فیلم چه طور دیده می‌شود اما هم اکنون از حضورم در این فیلم احساس غرور می‌کنم.

برای بازی در نقش تختی نامزد سیمرغ جشنواره خواهم شد - 3

این بازیگر جوان سینما ایفای نقش تختی را وظیفه‌ای سنگین دانست ادامه داد: جهان پهلوان تختی برای تمامی مردم ایران اسطوره است و بازی در نقش وی مسئولیتی بزرگ و خطیر است و امیدوارم این مسئولیت را به خوبی به سرانجام رسانده باشم.

وی درباره اولین حضور سینمایی خود تاکید کرد: بازی در سینما به شدت به من چسبید و اگر باز هم پیشنهاد سینمایی خوب داشته باشم با کمال میل بازی می‌کنم. البته باید دید شرایط چه طور پیش می‌رود.

برای بازی در نقش تختی نامزد سیمرغ جشنواره خواهم شد - 7

تختی درباره دوبله صدای خود در فیلم تختی اذعان کرد: واقعیت امر واقعا برایم مهم نبود که صدای خودم در فیلم نیست. مهم حضور من بود و نسبت به نبود صدایم هیچ ناراحتی را حس نمی‌کنم.

بازیگر نقش غلامرضا تختی درباره احتمال دریافت سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر خاطرنشان کرد: چرا نباید به نامزد شدن در جشنواره فیلم فجر و حتی گرفتن سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مرد فکر نکنم؟ زیرا بعد از اینکه فیلم را دیدم احساس کردم می‌توانم حداقل در جشنواره امسال نامزد شوم.

خواندن خبر در سایت منبع

گزارش ویدئویی اعتمادآنلاین از نمایش فیلم‌های روز سوم سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
گزارش ویدئویی اعتمادآنلاین از نمایش فیلم‌های روز سوم سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
در روز سوم سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر فیلم‌های «ناگهان درخت» به کارگردانی صفی یزدانیان، «قصر شیرین» به کارگردانی رضا میرکریمی، «سمفونی نهم» به کارگردانی محمدرضا هنرمند نمایش داده شد.

کدام فیلم‌ها رکوردار جشنواره فجر هستند؟

آفتاب‌نیوزخبرگزاری آفتاب‌نیوز
کدام فیلم‌ها رکوردار جشنواره فجر هستند؟
محمدرضا فرجی مدیر امور سینماهای سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر به ارایه گزارشی درباره پرمخاطب‌ترین فیلم‌ها و سینماهای این دوره از جشنواره تا پایان روز جمعه ۱۲ بهمن ماه پرداخت.

آفتاب‌‌نیوز : محمدرضا فرجی مدیر امور سینماهای سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر درباره سانس‌های فوق‌العاده سه روز ابتدایی جشنواره گفت: بر اساس آمار ثبت شده در چند سینما برای ساعت ۲۴ چند سانس فوق‌العاده داشته‌ایم که از جمله آن‌ها در روز دهم در سینما کورش فیلم سینمایی «شبی که ماه کامل شد» به کارگردانی نرگس آبیار و در سینما آزادی «آشفته‌گی» به کارگردانی فریدون جیرانی به سانس فوق‌العاده رسید.

وی ادامه داد: همچنین در همین روز فیلم سینمایی «ماجرای نیمروز؛ رد خون» به کارگردانی محمدحسین مهدویان در دو سینمای استقلال و فرهنگ به سانس فوق‌العاده رسید.

فرجی با اشاره به آمار روز ۱۱ بهمن‌ماه گفت: در این روز و در سینما کورش ۲ سانس فوق‌العاده برای فیلم «متری شش و نیم» به کارگردانی سعید روستایی ثبت شده و فیلم «ماجرای نیمروز رد خون» هم در سینماهای آزادی و زندگی به‌صورت فوق‌العاده روی پرده رفته است. در پردیس مگامال «مسخره باز» به کارگردانی همایون غنی‌زاده بیشترین استقبال را داشته و فیلم «شبی که ماه کامل شد» به کارگردانی نرگس آبیار در دو سینمای آستارا و فرهنگ به سانس فوق‌العاده رسید.

مدیر امور سینماهای سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر درباره پرمخاطب‌ترین فیلم‌های روز سومین روز جشنواره یعنی جمعه ۱۲ بهمن‌ماه هم گفت: روزگذشته در سینما کورش دو فیلم «متری شش و نیم» و «مسخره باز» به سانس فوق‌العاده رسیدند. «ماجرای نیمروز؛ رد خون» بازهم در دو سینمای زندگی و آزادی به سانس ویژه رسید و در پردیس آزادی علاوه‌بر این فیلم، «سرخ‌پوست» نیما جاویدی هم توانست در سانس ویژه روی پرده برود.

وی ادامه داد: در روز جمعه سینما جوان برای «متری شش و نیم» سانس فوق‌العاده در نظر گرفت و سینما آستارا شاهد استقبال ویژه از دو فیلم «شبی که ماه کامل شد» و «طلا» به کارگردانی پرویز شهبازی» بود. در پردیس شکوفه «سرخ‌پوست»، در مگامال «آشفته‌گی» فریدون جیرانی و «بنفشه آفریقایی» به کارگردانی مونا زندی حقیقی و در ماندانا «مسخره‌باز» به سانس فوق‌العاده رسیدند.

فرجی درباره پرمخاطب‌ترین سینماهای سه روز نخست جشنواره هم توضیح داد: پر مخاطب‌ترین سینماها با احتساب سانس‌های فوق‌العاده در روز ۱۰ بهمن‌ماه به ترتیب سینما کورش، آزادی و فرهنگ بودند، در روز ۱۱ بهمن به ترتیب کورش، استقلال و ماندانا رکورددار شدند و درباره روز ۱۲ بهمن هنوز آمار کاملی نداریم چراکه سانس‌های فوق العاده تا نیمه شب در سینماها ادامه دارد.

مدیر امور سینماهای سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر درباره وضعیت فروش بلیت در گیشه‌ها عنوان کرد: طبق اطلاع‌رسانی‌ای که پیش از این داشته‌ایم بیش از نود درصد بلیت‌ها پیش فروش شده بر همین اساس تنها در برخی سانس‌های اول و آخر سینماها چند بلیت باقی مانده که در این میان تنها تعداد انگشت شماری از بلیت‌های سانس‌های دوم و سوم سینماها مانده بود. البته در پردیس‌ها و سینماهای درجه یک حتی همین مقدار هم باقی نمانده بود.

وی افزود: با این وجود و به دلیل علاقه‌مندی مردم برای تماشای فیلم‌ها، از طریق سانس‌های فوق‌العاده و فروش بلیت‌های سفید شرایطی را فراهم آورده‌ایم که بیش از ظرفیت موجود نیز امکان تماشای فیلم‌های جشنواره برای مخاطبان بیشتر فراهم شود.

مهر

خواندن خبر در سایت منبع

گزارش مهر از روز سوم جشنواره فجر

مهرخبرگزاری مهر
در روز سوم مستند"بهارستان خانه ملت" و فیلم‌های "ناگهان درخت"، "سمفونی نهم" و "قصر شیرین" در سینمای رسانه‌ها به نمایش درآمدند.

حاشیه‌های روز سوم جشنواره ملی فیلم فجر با نگاهی طنز+ویدئو

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
برنامه سینمایی «هفت» هر شب با نگاهی طنز مروری می‌کند بر حواشی سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر، اجرای این آیتم را امیر حسین قیاسی بر عهده دارد.

حمله کیهان به فیلم‌های جشنواره

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
حمله کیهان به فیلم‌های جشنواره
همه فیلم های به نمایش درآمده در مرکز جشنواره فیلم فجر در روز پنجشنبه 11 بهمن، ضدخانواده بودند!

روزنامه کیهان نوشت: همه فیلم‌های به نمایش درآمده در مرکز جشنواره فیلم فجر در روز پنجشنبه ۱۱ بهمن، ضدخانواده بودند!

سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر با حاشیه‌های فراوانی شروع شده است. از افتضاح افتتاحیه و برگزاری ضعیف این مراسم که با توهین به ۴۰ سالگی انقلاب همراه بود و بی نظمی و جابجایی فیلم‌ها در روز اول، نمی‌توان از کنار محتوای مخرب و سطح پایین فیلم‌ها در روز دوم نیز گذشت. طوری که همه فیلم‌های سینمایی اکران شده در دومین روز در مرکز جشنواره، به موضوعات غیراخلاقی و ضدخانوادگی آلوده بودند.

فیلم «بنفشه آفریقایی» علاوه بر ضعف ساختاری، درباره رابطه عاطفی یک زن متأهل و سالخورده با شوهر سابقش است!

فیلم «تیغ و ترمه» با محوریت خیانت، مملو از نمایش روابط غیراخلاقی و درگیری و تخاصم اعضای خانواده است. طوری که در تمام طول فیلم، شخصیت محوری داستان دائم درباره قتل مادرش که یک زن فاسد است رویابافی می‌کند و بارها به وی فحاشی و در یکی از صحنه‌ها، با مادر خود دچار درگیری فیزیکی می‌شود.

آخرین فیلم به نمایش درآمده مرکز جشنواره در دومین روز، «در خونگاه» نیز بر همین مدار، به نمایش چهره‌ای تباه از یک خانواده در ایران سال ۷۰ می‌پردازد. طوری که حتی مادر و پدر خانواده نیز به فرزندشان رحم نمی‌کنند و زندگی وی را به سمت نابودی می‌برند.

در فیلم «در خونگاه» در کنار نمایش چهره‌ای منفی و سیاه از بسیجی‌ها و متدینین، یک زن بدکاره به عنوان منجی و فردی مثبت جلوه یافته است. گفتنی است کارگردان فیلم یاد شده در حضور خبرنگاران صراحتا به هشت سال دفاع مقدس و خون شهدا اهانت کرد و دستاورد دفاع مقدس را هیچ معرفی نمود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر